Zestienklassige school in Katwijk op komst Eentonige mededeling: slechte visserij om de Noord Belangrijk polo-toernooi in Alphen aan den Bijn Kinderen Leimuiden gaan zwemmen in Aalsmeer Onteigening van gronden in Ter Aar aan de orde NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 3 JUNI 1961 DE VERENIGING tot sbiahting en. instandhouding van een Christelijke school voor l.o. en uJx>. hield gisteravond een ledenvergadering in de hal van de christelijke opleidingsschool aan de Parklaan. Voorzitter J. A. Blom sprak een welkomstwoord en stond stil bij de vele mutaties in het afgelopen jaar onder het onderwijzend personeel. Zes leerkrachten vertrokken naar elders. Gelukkig konden 6 nieuwe onderwijzers worden aangetrokken. De u.l.o.-school zal in de toekomst met nog twee nieuwe leerkrachten worden uitgebreid. Jammer is, dat de heer Van den Eikel naar Amstelveen vertrekt. De heer B. Wouda bracht het jaarver slag uit. De voorbereidingen voor het stichten van een 16-klassige school wa ren het belangrijkste deel van de ver richte arbeid. De heer A, Brouwer deed mededelingen over de financiële toe stand van de school. De balans op 31 december 1960 sloot met een bedrag van f 104.816.24. de verlies- en winstre kening vermeldde een bedrag vaij f 12.899,39. De aftredende bestuursleden, de heer J. A. Blom en Kr. Meyvogel, zagen hun mandaat verlengd. In de vacature D Ouwehand werd gekozen de heer Van Geldere. Vacatures Bij de rondvraag zei het hoofd van de opleidingsschool, de heer C. van Rooijen, dat de samenwerking met jonge leer krachten steeds van prettige aard is. Jam mer is echter dat het ULO zo'n grote zuigkracht uitoefent met als gevolg veel vacatures voor het lager onderwijs, He' leerlingental van de opleidingsschool be draagt thans 494. Het blijkt niet mogelijk alle nieuwe leerlingen te plaatsen Voor lopig wordt een selectie naar leeftijd toe gepast Na de pauze vertelde de heer A. var der Mei van het architectenbureau Ver loop en Van der Mei bijzonderheden over ligging en indeling van de nieu bouwen 16-klassige school. Een en ander werd aan de hand van dia's verduide lijkt. Het terrein waarop de school zal worden geboüwd, ligt ter hoogte het kruispunt JulianalaanNachtegaal laan met als oostelijke begrenzing de pol der Westerbaan. Het geheel getuigt van moderne in zichten. Op de begane grond is een centrale garderobe ontworpen, waar in iedere klas haar eigen apartement heeft voor 't opbergen van de kleding. De verdiepte ruimte in de centrale hal is geschikt voor het geven van filmvoorstellingen. Het podium is een meter boven het vloerpeil ge projecteerd. Naast een combinatie van twee leslo kalen is een ruim trappenhuis ontworpen. Bij het grote gymnastieklokaal komen aparte kleedruimten, terwijl buiten dit lokaal een tegelplateau gelegenheid biedt buitenoefeningen. De fietsenberg plaats is in de kelder. Twee van de 16 lokalen zullen worden ingericht als prak tijklokaal. Men hoopt dat de bevoegde instanties spoedig vergunning zullen verlenen voor de bouw. Dan zal grote behoefte kunnen worden KATWIJK AA1\ ZEE Haringvangsten nu wat tegengevallen ]\"A DE goede inzet van de haringvis- serü is het de afgelopen week wat tegengevallen. Het is daarom ook, dat de schepen nu icdepe nacht op een dere plaats hun netten uitzetten, wordt gevist tussen de 55° en de 57° N.B. De kwaliteit van de haring is goed, hoewel ze wat groot van stuk is. De handelaars hebben hever, dat er een honderdtal haringen meer in een kantje zitten. De slechte vangsten, vooral het begin van de week, zijn er oorzaak van, dat de prijzen nogal aan de hoge kamt zijn gebleven. Was maandag de prijs voor de kleine maatjesharing van 270 tot ƒ360. vrij dag werd nog goed verkocht bij een do bering van 220 tot 295. De export prijs grote maatjesharing ging wat naar omlaag. Waren maandag de prijzen nog van ƒ200 tot ƒ290, vrijdag waren gekomen op 150 a 165 per kantje. In de afgelopen week werden in Kat wijk aangevoerd 1621 kantjes. Gereed voor de zee Bij de door de rijkscommissie voor d stuurliedenexamens te 's-Gravenhage gi houden examens voor stuurlieden bij de zeevisserij is geslaagd voor het 2e ge deelte van dit examen Gijs Ouwehand Kzn. Voor het aanvullingsexamen van stuur man bij de verre' visserij zijn geslaagd Jacob van Rijn, stuurman van de KW 153 en Willem de Boer, stuurman var de HD 105 (wonende te Den Helder). Voor het examen in kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming var aanvaringen op zee en de toepassing daarvan is geslaagd Huig van den Oevei Jzn van de KW 4. Als radiotelefonist is geslaagd C. Adr. Hoek Azn. stuurman van de KW 73. Alle geslaagden werden opgeleid de Visserijschool te Katwijk aan Zet Ouden van dagen In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd gistermiddag de laatste bijeen komst gehouden >n dit seizoen va bond van ouden van dagen. De heer Gezink bracht dank aan het adres de kerkvoogdij der hervormde Gemeen te voor de verleende gastvrijheid. Een 'bijzonder woord van dank kreeg di concierge, de heer Klaas de Jong, di< aLtijd op prettige wijze voor de inwen doge mens zorg droeg. De heer Klaas Zwitser herdacht d- drie overleden leden. Mevrouw De Jong kreeg een aardige verrassing. Schaaknieuws Om het schaakkampioenschap var Katwijk werden de volgende wedstrij den in het Jeugdhuis gespeeld: M. var der PlasW. Dorrepaal 0—1; J. H. Ede- ImgW. Dorrepaal 10. De stand is: 1. J. H. Edeling 114 uit 2 W. Dorrepaal 1% uit 3; M. ven der Plas 0 uit 1. De finale van het schoolschaakkam- pioenschap is als volgt geëindigd: 1. J Schaart, 4 punten (kampioen); 2 E Priester, 3 punten; 3. P. de Mol, 2 pun ten; 4. A. van Du ij venvoorde 1 punt; L. Edeling 1 punt. ZOETERWOllDB Diamanten bank nog steeds groeiende Onder leiding van de voorzitter van de raad van toezicht, de heer W. van der Salm, heeft de Zoeterwoudse coöpe ratieve boerenleenbank een buitengewo ne ledenvergadering gehouden in het parochiehuis aan de Schenkelweg ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan. Uit het Jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental met 31 ié toe genomen tot 321. Negen leden werden van de ledenlijst afgevoerd wegens ver trek uit de gemeente. De omzet is in I960 gestegen met twee miljoen gulden. Het aantal spaarrekeningen steeg met 131 tot 2441. Het saldotegoed bij de cen trale bank bedroeg ƒ945.080. In 1960 v/end 6900 winst gemaakt. De reserve bedraagt thans 121.000. Herbenoemd werden de heer G. P. van Leeuwen als bestuurslid en de heer Adr. va«n Diemen als lid van de raad van toezicht. Bij de roritivraag vroeg de heer P. TIJssen of het niet mogelijk is aan de Hoge Rijndijk een andere gelegenheid te vinden voor het doen van bankzaken Een café is daarvoor niet de geëigende plaats. Het bestuur beloofde zijn best Voorzatter G. P. van Leeuwen gaf een historisch overzicht. De secretaris noem de namen van de oprichters van de bank: de heren Corn Legcrberg, Adr van Leeuwen, J. Menbing, C. van der Poel, A. van Doeswijk. De eerste kassier was de heer A, A. van Gils Na sluiting van de vergadering bleef men geruime tijd nog in feestelijke stemming bijeen. V isserijgolfjes NOG STEEDS geen verandering: de visserij om de Noord, waar een bries stond, was slecht en ongelijk. Er werden 30 tot 150 manden haring, makreel, schelvis en kabeljauw per etmaal gevangen. De IJM. 97 Toronto deed een trek van een pakje, de IJM 15 Emma een trek van twintig manden hoops. De IJM 72 Beatrice deed een trek van een pakje, de Maria een trek van 40 manden haring en makreel, de Clara een trek van 50 manden haring en makreel. De loggers en kotters van de kustvisserij had den wel goed weer, maar hun speelde de mist parten. De vangst was 100 tot 300 kilo tong en 10 tot 15 manden- bijvis per etmaal. De IJM 10 Maria van Hattem, de IJM 37 Delft en de IJM 28 Amsterdam zijn naar zee ver trokken. Voor vandaag Aan de markt waren gisteren in IJ- muiden vijf trawlers, twee loggers en zeventien koters. De aanvoer was 4000 kisten, gespecificeerd als volgt: 425 schel vis, 200 wijting, 160 koolvis, 10 haring, 110 kleine haring, 2140 makreel, 435 schoL 5 tarbot, 228 varia, 540 stuks kabeljauw 15.000 kilo tong. Aan de markt waren de VL Ada met 533 kisten, 200 kleine haring en 450 stij ve kabeljauwen en de KW 49 Antje met 430 kisten en 59 stuks kabeljauw. De SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn had 950 kisten, 145 stuks kabeljauw en 45 kleine haring, de SCH 196 had 750 kisten, 145 stuks kabeljauw en 45 kléi haring, de SCH 153 Onderneming 4 had 380 kisten. Dc markt De makreelprijs was gisteren sterk teruggelopen, zelfs voor bonken werd pu maar f 25 betaald. Haring bleef duur f 43— f 27. want de aanvoer is gering en de vraag is nu eenmaal groot. Kabel jauw bleef goedkoop; voor grote kisten betaalde men f 78f 73. voor kleine f 79— f 76. De regels waren nog lager in prijs, namelijk f 69f 38. Ook schel vis ging nu sterk omlaag, hetgeen eigen lijk allang in de lucht hing. De prijs kv/am nu niet hoger dan f 42 Als de schelvis daalt, gaat de wijting mee. Da< bleek ook nu weer, want de prijs var de wijting ging omlaag tot een maximale waarde van f 22. Alleen de schol bleef goed aan de prijs, tot f 50. Maar de grote aanvoerer van tong konden de prijs hiervan be slist niet omhoog brengen, getuige de f 4.20, die maximaal werd betaald. De besommingen hingen dan ook ge heel van de gröene haring af. De KW 49 Antje maakte tenminste ,De Landbouwer' Alle verzekeringen HYPOTHEKEN AUTO-FINANCIERING W. OUWEHAND S ASSURANTIEKANTOOR Kamperfoelieplein 1 - Tel. 3139 KATWIJK AAIS ZEE Receptie bank Ter gelegenheid van de herdenking v het honderdjarig bestaan van de Twe sche Bank in Nederland werd gisten middag ook in Katwijk aan Zee een receptie gehouden door de directie ter plaatse. Deze ontvangst was in hotel restaurant Savoy. Zeer velen kwamen de hand drukken van directeur I Zijlstra en diens echtgenote. Vandaag zouden de volgende sche- ;n aan de markt komen: VL 110 Mi ch iel Jan met 800 kisten. SCH 27 On derneming 2 met 650 kisten. IJM 15 Em ma met 850 kisten en IJM 36 Jacoba Ge- sina met 1000 kisten. Veel tong Er wordt vlak onder de kust op het ogenblik veel tong gevangen. Daar kan de schipper van de VD 25 praten. Deze schipper op een Volen- dams schip bemachtigde van maandag tot en met vrijdag 2500 kilo tong, w voor hij ongeveer f 5500 kreeg. KATWIJK Gevestigd en vertrokken Gevestigd: J. J. Gregoire. Zonnebloem- straat 11b. gekomen van Amsterdam K. Krottvan Lent, Secretaris Varke- visserstr 201. gekomen van Bennebroek H. A. de Mooij, Koningin Julianalaan 2-1 gekomen van Rijnsbung. A. van Egmond (met gezin). Koningin Julianalaan 48. gekomen van 's-Gravenhage H Hens*- veld (met gezin). Vlierstraat 16. seko men van Suriname. Vertrokken: G. de Heij. van Voorstraat 12 naar Zaandam. Jan Rijdenbergstraat 26 M C. Hekker. van Karei Doorman laan 28b naar Breda Ahornstraat 76 W van Egmond. van Kerkstraat 65 naar Rijnsburg. Burchtsbraat 13. G. A Gla»- bergen, van J3n van Galenstraat 23 nan* Noordwiik, Zwartcweg 20, J. Zalmann. van Molenweg 29 naar Oegstgeest, Wil- linklaan 7. L. J. van der Meel. van Bou levard 55 naar Rhoon. Zwaluwlaan 18 C F Slaats. van Anjerstraat 12d naar Hilversum. Noodweg 37. G Oudshoom- Poortman. van Duinroosstraat 1 's-Gravenhage. Van Slineelandtstraat 52V« E J. van Daatselaar. van Dahliastraat 11 naar Hilversum. Noodweg 37. Rescrvepolitl* Voor het op 29 mei gehouden theore tische gedeelte van het examen geoefend man bij de reserve-gemeentepoHMi slaagden de reservisten: G. v d. Bent. J. v. d. Does. C. J Dubbelaar C v Diik. J. v. Duijvenbode, A. v. Du ij ven voord». W. Elissen. H. N. Hoek. J. Reitsema on N Zwanenburg. KATWIJK 4AN DEN RIJN Bridgen De uitslag van de in hotel De Ros kam gespeelde onderlinge bridgedrive van de bridgeclub De Brug is als volgt: 1 mevrouw KoenraadC Duindam 125 punten; 2 en 3. de heer en m< van der Valk en M. D. Hag< der Plas 120 pt: 4. S. Visser—D. Parle- vliet 118 pt; 5. H. de BooyJ. van Bee- len 117 pt; 6. J. ParlevlietL. Plas 106 pt; 7. de heer van Paridon 101 pt; 8 en 9. de heer er mevrouw W. den Duik en P. Ravens- bergenJ. van der Plas 95 pt; 10. F van LeeuwenJ. de Ruyter 87 pt DE KAAG Hervormde Gemeente De kerkdiensten van de Hervormde Gemeente zijn: 10 uur ds. Fokkema, 7 uur ds. Brouwer van Hillegom, jeugd dienst, met vocale medewerking veui d« tenor D. Schutte te Hoofddorp. Onze zaak is wegens vakantie van 5 t.m. 14 juni GESLOTEN Gevraagd een winkeljuffrouw voor de zaterdag Banketbakkerij J. v. d. VELDEN Voorstraat 21, Katwijk a Zee Tel. 2854 FONGERS geeft de moderne toon aan' T—v" T Nieuwe mijlpaal bij de Coöp. Raiffeisen-bank Katwijk aan Zee De Coöp. Raiffeisen-Bank „Katwijk aan Zee" heeft op 30 mei 1961 ineer een belangrijke m\jlpaal bereikt: door de inlage van mevr. D. Jonker-v. d. Oever, wonende Patrijsstraat 9 over schreed het saldo van de spaar gelden de TWINTIG MILJOEN. Als geschenkinlage werd haar aangeboden een bedrag van f 100,—. Als men weet dat het saldo van de spaargelden bij de Raif- feisen-Bank per 31 december j.l. 19.123.045,bedroeg en hei totaal der spaargelden de laat ste 4 jaar méér dan verdubbeld is, dan blijkt toch wel het snelle tempo van de groei van de be langrijkste spaarbank van Kat wijk aan Zee. die in de lande lijke organisatie van 700 Raiffei- sen-Banken de 4e plaats in neemt! Men kan dus veilig stel len, dat vrijwel de hele bevol king van Katwijk aan Zee zijn contacten heeft met de Coöp. Raiffeisen-Bank. Ook bij deze Bank is het spaartegoed voortdurend geste gen dank zij: de spaarzin van de Katwijkse bevolking, een gunstige rentevergoeding, een vertrouwelijke en persoonlijke behandeling van de spaarders, het vlot terugbetalen van opge vraagde spaargelden en de vei ligheid van de landelijke organi satie. De landelijke samenwer king, de reserves van ruim f 125 miljoen en de onderlinge verze kering tegen onheilen geven dus danige waarborgen, dat het ver trouwen in de plaatselijke bank volledig wordt beschermd. KATWtJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag: hoog water 6.52 en 19.21 ut laag water 2.37 en 15 uur. Maandag: hoog water 7.50 en 20.26 u ag water 3.27 en 15.34 uur. OUDE WETERING i Schoolreisje Gisteren hebben de laagste drie kla»- aen van de christelijke school een uit stapje gemaakt Om half tien vertrokken de jongelui onder leidriing van de onder wijzers. In Scheveningen bezichtigden zij de nieuwe pier, waarna m DuLnrell vermaak werd gevonden in een speel tuin. Om acht uur kwam het gezelschap tevreden thui* J. Kreuze TANDARTS Mr. Peeklaan 24, Oude Wetering. AFWEZIG TOT 26 JUNI DE SPORTLIEFHEBBERS kunnen de komende week hun hart weer op halen in onze gemeente. t)e avond-vier daagse zal worden gehouden op woens dag, donderdag, vrijdag en zaterdag middag. Dinsdagavond is de voetbalwed strijd Alphta—A.R.C. We willen ditmaal bijzondere aandacht vragen voor het polo-toernooi woensdagavond, aanvan gende 7 uur, in Alphens zwembad De Hoorn. Hot Is namelijk zo. dat de Alphense zwemclub (A.Z.C.) vijfendertig jaar be staat en in verband daarmede een fees telijk polo-toernooi heeft vastgesteld, dat zelfs een internationaal tintje heeft. Gemeenteraad besloot: GISTERAVOND kwam de gemeenteraad van Ledimuiden in openbare vergadering bijeen, onder leiding van burgemeester B. Kammenga. Tot een drukke discussie leidde het voorstel tot onderhandse aanbesteding van de bouw van negen woningwetwoningen. Met 43 stemmen werd besloten een openbare aanbesteding te houden. De heer W. L. Waltman te Amsterdam heeft een bezwaarschrift ingediend tegen het besüuit van B. en W. inzake het weigeren van een vergunning tot het bouwen van een sauna nabij de Geerplas. Het college is van mening, dat deze bouw in strijd is met het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het landelijk gebied der ge meente. De raad kwam overeen de beslissing betreffende het bezwaar schrift dertig dagen te verdagen. De tongen kwamen ook los bij het voorstel tot het verlenen van een kre diet van ƒ500,- voor het schoolzwemmen in het zwembad te Nieuwveen. De heer Muys was eens in Nieuwveen gaan kij- en hij had geconstateerd, dat het betrokken zwembad niet aan redelijk te stellen eisen voldoet. In Aalsmeer ia een zwembad, De blauwe beugel, dat veel beter geschikt is. De afstand is even ver ïaar Nieuwveen. Besloten werd de kinderen in Aalsmeer te laten zwemmen tot in samenwerking met Nieuwveen en Ter Aar aan de Geerweg een nieuw zwembad kan worden gemaakt. Subsidies Het voorstel tot het in erfpacht nemen an de Generaal van Merlenweg van de heer C. Roest werd teruggenomen, om dat de heer Roest nog nader overleg wenst. Vervolgens werd ƒ1000 beschik baar gesteld voor voorbereidingen ver betering Nokweg. De subsidie voor het Wit-Gele Kruis te Roelofarendsveen en het Groene Kruis te Alphen aan den Rijn werd verhoogd van 1,- tot 1,50 per verpleegdag. De Vebo krijgt ƒ50,- Voor het verven van de honderdtwintig gemeentewoningen trok men ƒ36.000 uit. Een prettige mededeling was. dat bij de aankoop van een nieuwe brandweer- Gemeenteraad vergaderde HET ZIJN niet altijd even prettige dingen die een gemeenteraad te be handelen heeft Er komen ook zaken voor, waarbij men tegen een inwoner een houdig aan moet nemen, waartoe men zich moet dwingen. Zo moest de raad van onze gemeente gisteravond een besluit nemen tot onteigening van gronden, omdat de eigenaars daarvan niet tot overeen stemming konden komen met het gemeentebestuur. De eerste onteigening betrof een stuk grond van 184 m2 met 106 m2 water, in eigendom van de Nationale Levensverzekeringsbank te Rotterdam en in gebruik bij de heer R. de Regt. Deze grond is nodfg om tot uitvoering te komen van de plannen tot ontsluiting van de tuinbouwbedrijven in de Lageraarse polder. Alle andere daarbij betrokken eigenaren haddep de grond daarvoor aan de gemeente afgestaan tegen taxatiewaarde. 'vierkante meter werd 255-vierkante me ter beschikbaar gesteld. De r.k. school ig leesboeken aanschaffen voor f 1249.10. Een ander geval betrof grond in eigen dom van de heer G. Keyzer, die* nodig is iet uitbreidingsplan aan Aardam te kunnen afronden. Hier gaat het om een groter stuk, namelijk 2470 m2. De bewoners van het Oude Kerkpad hadden iets gemerkt van de plannen van i W. de weg van Korteraar door te trekken naar Papenveer en zij vroegen bij baat reeds die weg te laten gaan hun pad. De voorzitter kon hier nog niets naders over meedelen, aangezien dit plan nog in onderzoek is. Brandweer Bij de behandeling van de begroting aor 1961 waren de beloningen voor de vrijwillige brandweer reeds ter sprake geweest. De uurlonen werden nu ver hoogd tot f 2.50 met tussen 6 uur 's avond» uur 's morgens 25 pet extra. Boven- voor het eerste uur f 5, omdat het uitrukken soms maar kort duurt en men daar toch voor uit zijn werk moet komen De vaste beloning van de kern werd eens herzien. Zo krijgt de comman dant f 400 en de ondercommandant f 150. waarbij dan nog de normale uurbeloning De plannen voor de aanleg van een weg langs de Keetsloot vragen een tij dige voorziening voor de toegangsweg van het Papenveer af Er zal een weg worden aangelegd achter dc bestaande huizen in het verlengde van de Bloemen- straat naar de nieuwe weg. zodat men ook bij de uitvoering van het werk met auto's daar kan komen. Voor 1960 worden de vergoedingen voor de bijzondere scholen aldus vastgesteld: r.k. school f 25.420 voor 510 leerlingen; de C.V.O.-school f 5.916,67 voor 118 leerlingen; de C.N.-school f 4.800, 90 leerlingen: waarin begrepen een bedrag van f 300 voor het gebruik door de CVO- sohool van het gymnastieklokaal Voor de inrichting van de nieuwe chris- telijke kleuterschool werd f 11.524 uitge trokken. Het bestuur bleek nog wat grond nodig te hebben om dc tuinaanleg goed te kunnen uitvoeren. Voor f 15 per de C.V.O.-school een projectietafel f 72.—. De raad stond toe nieuwe lichtmasten te plaatsen in het uitbreidingsplan Aar- dam bij de in aanbouw zijnde woningen. 5 stuks voor f 1270,me' T.L.-buizen. n de heren Van Emmerik en De Lange werd grond verkocht voor 12.50 per m2 aan het Papenveer voor de bouw een dubbel woonhuis. En in Lan- Beraar verkocht de gemeente aan de fa. M. van Tol 2 percelen bouwterrein voor f 8500. Subsidies De lijst van subsidie-aanvragen was op nieuw lang. De L.T.B. en de C.B.T.B. kregen f 333 voor de gehouden tuinbouw- cursussen. maar de Vereniging Zuidhol lands landschap kreeg niets de r.k. reclasseringsvereniging te Leiden. De St. Bonifaciussticbting te Hoorn kreeg voor 2 leerlingen f 200, het Me disch opvoedkundig bureau te Leiden voor 1 behandeld kind f 107, de Corne lius Musius-stichting te Leiden f 50 vooi 2 kinderen uit onze gemeente, de Vebo krijgt 2'ó cent per inwoner, de vereni gingen van r.k. en van prot. chr. zijde, die beogen het geestelijk welzijn van da militairen 2 cent per inwoner. Dc verbetering van de Kerkweg vraagt veel meer geld dan men bad begroot, omdat niet kan worden vol staan met het aanbrengen van een teerlaag op het eerste stuk van da brug over het Aarkanaal af. Hier moet een nieuw profiel worden ge legd. Hiervoor was uitgetrokken een bedrag van f 9545 met een provinciale bijdrage van f 6339, maar de kosten komen nu te liggen op f 19.045, waar bij men rekent op een provinciale gift van f 8516. De gemeenterekening over 1959 werd aangeboden. De heren L. Koning, C. Vliet en F. Sassen zullen haar gaan zien. De gewone dienst sluit batig met f 3819, maar de kapitaaldienst laat f 158.945 verstek gaan. Toch had de ge meente-ontvanger een netto batig saldo berekend van f 24.354.47. De leden van de raad sullen voortaan f 12.50 presentiegeld krijgen. Het onder houd van het Kerkpad blijkt niet zoveel te kosten als in de begroting stond. Daar om wordt van deze post f 4000 gebruikt om het Sluispad, dat aansluiting geeft op het Kerkpad, te verbeteren. Op een vraag van de heer F. Sassen deelde de burgemeester mee, dat men toch nog wel graag dit jaar zou willen beginnen met de werkzaamheden weg langs de Keetsloot De heer J. van Harten zei. dat op de wegwijzers van de A N W B. te weinig de weg naar Ter Aar wordt gewezen. De voorzitter was dit met hem telde, dat vier jaar geleden hierover met deze vereniging contact is opgenomen. Voor directe verbetering bedrag van ongeveer f 400 moeten be talen. De kwestie zal nu nog een» wor den besproken. spuit geld is overgebleven voor de aan schaffing van een babyspuitje en nieuwe slangen. In de rondvraag vroeg de heer Muys, of er niet iets kan worden ge daan aan de sloot langs de Kerkweg, die gewoon een open riool is. De voorzitter zei. dat er plannen zijn voor rioolwaterzuivering. In afwach ting van de realisering daarvan zal op voorstel van de heer Muys een af rastering langs de sloot worden ge plaatst, omdat er al eens kinderen in zijn gevallen. De heer De Haan brak een lans voor uitbreiding van de verlichting aan de Geerweg. De voorzitter merkte op, dat ook de gemeente Ter Aar hierbij is be trokken Men zal contact met het ge meentebestuur opnemen. Lezers schrijven ons: „Algemeen Belang" Benthuizen Naar aanleiding van het verslag van de algemene ledenvergadering van de bouwvereniging .Algemeen Belang", dat donderdag in de N L.C. werd opgenomen, staat naar mijn mening ten onrechte in de kop de vraag vermeld, of „het ge meentebestuur te laks?" was. De voorzit ter, aldus het verslag, zou hebben ge concludeerd, dat het college van bur gemeester en wethouders te laat begon* =n is met besprekingen. Noch het een, noch het ander is in deze geest gesteld. De voorzitter der bouwvereniging heeft namelijk medege deeld op desbetreffende vragen, dat bij de aankoop van gronden voor een nieuw uitbreidingsplan twee partijen in het ge ding zijn: de gemeente aan de ene zijde, die de grond zo voordelig mogelijk in handen wenst te krijgen, de andere de grondeigenaar, die vanzelfsprekend de hoogst mogelijke prijs voor de nodige grond wil bedingen. Nu is het de kunst, om langs de weg van redelijke onderhan delingen in zoverre tot elkander te ko men. dat een grondprijs wordt overeen gekomen. die de goedkeuring van Ge- deouteerde Staten zal kunnen verwerven. Op de vraag, waarom het zo lang met ie onderhandelingen moet duren, heeft de voorzitter, de heer De Vrij, geant woord, dat ook burgemeester en wethou ders ongeduldig ziin en vaart in de re sultaten willen hebben, want de tijd rn aanzien van de stichtingskosten plan VII werd gesteld, dat deze nog t definitief zijn vastgesteld. Eerst na deze vaststelling, die thans binnen korte tijd kan worden tegemoetgezien. zullen de eventueel teveel betaalde voorschot huren worden gerestitueerd met terug werkende kracht. Benthuizen P. DE VRIJ Mzn. „Was het gemeentebestuur te laks?" stond boven het bedoelde verslag. Beter was het geweest, wanneer was gesteld: het gemeentebestuur (hierbij vanzelfspre kend gedoeld op het dagelijks bestuur: college van burgemeester en wethouders) was te laks! Dit zeker niet in de laatste plaats wat de toewijzing van het woning wetcontingent 1961 betreft In ons slag zijn we niet ingegaan op de vraag van de heer W. C. Diephout, die wilde weten waarom nog geen toewijzing was verkregen Reeds tijdens de raadsverga dering van donderdag 13 april werd mee gedeeld, dat de gemeente Benthuizen als nog een woningwetcontingent van zou krijgen. Uit het antwoord van voorzitter bleek, dat pas op de middag voor de vergadering mondelinge toezeg ging werd gedaan. De kop doelde dus o.a. hierop, maar ook op de besprekingen betreffende de aankoop van bouwterrein. Tijden» de ver gadering informeerde de heer Diephout namelijk hoe het stond met de bouw grond. Eén van de leden stelde de vraag waarom de onderhandelingen zo lang moeten duren. De heer De Vrij heeft toen niet geantwoord, zoals hij nu achteraf stelt, dat B. en W. ongeduldig zijn, doch dat de gemeenteraad het geduld verliest Ter opfrissing: „Alle raadsleden de heer De Vrij wilde geen uitzondering maken hebben tijdens de laatste ver gadering er bij B. en W. op aangedron gen om de van gemeentewege aangestel de taxateur' tot spoed aan te zetten. Voorts wilde de raad meer weten om trent de stand van zaken. Er werd toen zelfs een voorstel gedaan spoedig eer desnoods besloten vergadering te beleg gen om B. en W. de gelegenheid te geven hun plannen nader uiteen te zetten". Ge zien de bevestiging van verscheidene aan wezigen kunnen wij ons aan het verslag van donderdag houden, wat betreft de conclusie van de voorzitter met betrek king tot de besprekingen van B. en W die te laat zouden zijn begonnen. Daar we de secretaris ziek te bed troffen, heb ben we niet kunnen nagaan wat de notu len vermelden. De woorden van de v« rltter vielen temeer op, omdat ze v den gesproken ter afdoening van het derwerp. Verder zouden we vermeld hebben, dat de definitieve itichtingskosten van plan VII reeds zijn vastgesteld. Dat hebben we niet geschreven. Deze vaststelling er. zonder enig nut overigens, oorzaak van, dat de vergadering volgens de sta tuten twee maanden te laat werd gehou- Want een zeverttal uit de Finse stad Heisin gfora zal aan dit toernooi deel nemen. Voorts de hoofdklasser G.Z.C. 1 uit Gouda, de eerste klasser Zwemlust uit Utrecht en een zevental uit de kring Gouwe-R ij nstreek. Als tussenwedstryd speelt A.Z.C. 1 tegen Pinguins 1 urt Woerden. Het is te hopen, dat het weer wat beter wordt en de temperatuur zowel in als boven water oploopt. Dan wordt het een avond van prachtige sport. Wij kunnen ken nismaking met het waterpolo warm aan bevelen. Gaat Jaap de Bruin naar Haarlem? Naar verluidt zou de A.R.C .-linksbinnen Jaap de Bruin zijn club verlaten en in de naar de eerste divisie van de K.N.V.B. gepromoveerde club Haarlem gaan spe len. En daarmee zijn de geruchten rond om deze A.R.C.-er weer met één ver meerderd. Want meer dan een gerucht is het (nog) niet. Zou De Bruin namelijk van de zijde van Haarlem benaderd zijn voor een semiprof-contract, dan zou het A.R.C.-bestuur hiervan weten en recht hebben op de transfersom van 3000. Maar het A.R.C.-bestuur weet van niets. Mogelijk is uiteraard, dat De Bruin zich als amateur-voetballer bij Haarlem gemeld heeft en hij schijnt zich vorige week Zaterdag, na de wedstrijd tegen Alphen, waarin hij niet best op dreef was, tegen zijn clubgenoten in deze geest te hebben uitgelaten. Maar maandag, dinsdag en donderdag heeft hij gewoon bij A.R.C. getraind en hij heeft ook niet bedankt voor zijn club. De tijd zal leren wat van het „geruaht" waar is. Intussen vernamen we, dat de elftal commissie hem niet zou hebben opgesteld voor de dinsdag te spelen wedstrijd tegen Alphia. Het is ons niet bekend of dit is vanwege het „gerucht" of omdat hij in de laatste wedstrijden teleurstelde. Ook Tromp is voor die wedstrijd niet opge steld. Krijgsman zal rechtsachter spelen en in de voorhoede' zal de jeugdige C. Versluis worden opgesteld met Ram als rechtsbuiten. Zang en diner Alphens hervormd kerkkoor Ter gelegenheid van zijn twintigjarig bestaan (in april jl.), heeft het Alphens Hervormd kerkkoor gisteravond in het Henriëtte Schwellengrabelhuis te Utrecht gezongen en daarna in hotel Eemland te Soestdijk gedineerd. In de kapel van het Utrechtse bejaar dencentrum werd een negental liederen ten gehore gebracht. Sommige couplet ten werden door de bejaarden meegezon gen. De uitvoering was ook te beluiste ren via de huistelefoon. De bejaarden toonden zich heel dank baar voor het gebodene. De directrice sprak enige hartelijke woorden tot de koorleden. Zij hoopte dat de kennis making zal worden herhaald. De felicitaties in verband met het vier de lustrum deden de bejaarden vergezeld gaan van een geschenk onder oouvert, Chr. Geref. Kerk In de Chr. Gereformeerde kerk zal morgen op de gewone tijden voorgaan ds. J. van Doorn uit Tholen. Driehoeks ruil In de Rijnlandse Kerkbode staat ver meld, dat ds. W. Tom van Alphen-Noord met zijn collega ds W. Wijma een avoaid ruilbeurt heeft en in de Maranathakerk zal preken. Deze ruiling is een driehoeks- ruil geworden, want hier is ook bijge komen ds. Van der Hout van Hazers- woude. Het is nu zo, dat ds. Tom naar laatstgenoemde gemeente gaat, ds. Wijma preekt in de Hooftstraatkerk en ds. Van der Hout in de Maranathakerk. Straatprediklng Hedenavond half 8 zal straatpredilring worden gehouden op het parkeerterrein bij het gebouw Nabij. TER AAR Record De dagomzet aan de groenteveiling bereikte gisteren een record, namelijk 65.000. Al» hoogste dagomzet stond genoteerd ƒ57.000. Eerste doppers Door de tuinders Th. G. Egberts en R. de Regt werden gisteren de eerste doperwten aangevoerd aan dc coöp. tuin bouw veiling. Deze primeur ging van de hand voor ƒ1.321.40 per kg. De eerste tuinbonen werden aangevoerd door Th. van Veen en A. J. Nieuwenhuizen. Op brengst ƒ1.40—2 per kg. HengelwedstrUd Nu het visseizoen weer is aangebro ken brokken de leden van de hengel- «portvereniging De Brasem naar de wa terkant. Gevist werd in het AarkanaaL omgeving Vijfgarbenbrug. Niet minder dan 35 leden namen aan dere wedstrijd deel. De vangst viel niet mee. De uit slag: 1. J. v d. Starren, Ter Aar; 2. M. Roggeveen, Alphen a. d. Rijn; 3. A. P. Touw, Ter Aar; 4. H. Verkerk, Nieuw veen; 5. J Schuri'Tik, Kouderkerk a. d. Rijn,; 6. Adr. v. d. Haven, Ter Aar; 7. J. Poppeliers, Katwijk; 8. J. v, d. Haven, Ter Aar; 9 P. Bouthoorn, Alphen a. d. Rijn; 10. Jac. Rietveld. Nieuwveen. Burgerlijke stand GEBOREN: Margaretha E dr van W T Jansen en G A van der Hoeven, A. van Heusdenstraat 11; Quirina A M dr van A L van Tol en M J Egberts, West kanaal - weg 34; Antonius J M zoon van M P van Kessel en A M T Poelwijk, Aardamseweg 77; Ronald Rudolf zoon van J D Costeri* en G Kroon, Pr. Margrietstraat 2; Jocoba A A dr van J B Cats en A van Vliet. Oostkanaalweg 57. ONDERTROUWD: H W Kuipers, 25 J. Uithoorn en A M J Lebesque, 24 jr. GEHUWD: M A v d Hoorn. 30 Jr, Nieuwveen en M C A Hijdra, 33 J. OVERLEDEN: J van der Breggen, 35 J. HAZERS WOllDE Hulshoudahow Gisteravond werd in het hervormd verenigingsgebouw een huishoudshow gehouden. Men toonde de toepassing van moderne middelen in de huiahoudtmg. De belangstelling was groot. Bedrijfsvoetbal Gisteravond werd een revanchewed strijd gespeeld tussen de firma's W. Slootweg en Windhorst om de door de darecbies beschikbaar gestelde beker. De firma Slootweg wan de ontmoeting. Rust stand 0—0, eindstand 3—0. Aangezien beide elftallen nu een wedetriid hebben gewonnen, m een derde partij noodza kelijk. den. We meldden wel, dat de huren van dit plan waren vastgesteld, Onze bericht geving was op dit punt wat te snel. Dc vaststelling van de huren zal binnenkort

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11