Grotere samenwerking dringend noodzakelijk 50 J apanner N or io F ujenama maakte velen jaloers IN 1908... Sociale werkplaats worclt nog meer gemechaniseerd Alphen-Alphia: 1-1 Raad Warmond voelt niet voor huurverhoging van het sportterrein ram .NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 31 MEI 19 Visserij congres in Scheveningen In Scheveningen is gisteren een visserijcongres begonnen, het eerste congres van dien urd dat in ons land wordt gehouden. Het duurt tot en met vrijdag en bet staat onder auspiciën van TNO en de Stichting van de Nederlandse vissen), dis voor de organisatie hebben samengewerkt met het vakblad „De Visserywereld". Het wordt geleid door dr. AL van Eekelen, voorzitter van de voedingsorganisatie T.N.O. De bedoeling van het congres, zo zei hü in zün openingswoord, is van ge dachten te wisselen over vraagstukken die ten nauwste samenhangen met de ont wikkeling van de techniek. De enorme technische ontwikkelingen op velerlei gebied mogen de visserij niet onberoerd laten, zo meende hij, omdat deze anders een bedrijf zou worden dat bij andere ondernemingen ten achter zou raken, met als gevolg een afnemende be langstelling ervoor bij ondernemers en werknemers. Dat zou in hoge mate te betreuren zijn, omdat de vissersbevolking een essentieel bestanddeel van zeevarend Nederland dient te blijven en de beteke nis van de visserij voor onze voedsel voorziening niet mag worden onderschat Wij zullen er goed aan doen de mogelijk heden voor technische ontwikkelingen in de visserij ernstig te onderzoeken met het doel deze oeroude bedrijfstak een waar dige plaats te laten innemen in het ge heel van de moderne maatschappij, aldus dr. Van Eekelen Tot de wezenlijke kenmerken van de ontwikkeling rekende hij het zo goed mogelijk beheersen van het hoe en waar om van de in een bedrijf toe te passen werkwijzen en de constructie van doel matig en betrouwbaar werkende instru menten, apparaten en machines die het werk nauwkeuriger en vlugger kunnen verrichten dan de mens. Dit zal een re sultaat opleveren dat groter is dan de productiecapaciteit van de mens waar door de welvaart zal toenemen. Regionale samenkomsten Hierna sprak ir. G. Lienesch, directeur der Visserijen. Hij zag in dit congres een aansluiting op de in Oostende gehouden Benelux-visserijdagen en hoopte dat hier een kern kan worden gevormd voor re gionale samenkomsten. Het verheugde hem dat alle schakels van bedrijfsleven en overheid die bemoeienis hebben met de visserij op dit congres samenwerken. .Produktiviteitsverhoging in de visse rij'' was het centrale thema van deze eerste congresdag. De heer J. H. van Ca- pellen, directeur van de N.V. Machine fabriek Bolnes, voorheen J. H. van Capel- len, hield aan de hand van lichtbeelden een interessante lezing over research en (Advertentie) opvoeding van de produktiviteit in de industrie. Zonder in technische details te treden gaf hij de aanwezigen een goede Indruk van de fabricage en de organisa tie van de vier machinefabrieken in Ne derland. Hij betreurde het dat de stan daardisatie nog niet in Nederland is door gevoerd. De heer Van Capellen drong er op aan te komen tot samenwerking en eenvoud In het visserijbedrijf. Het is v|jf voor twaalf dus nog niet te laat om tot samen werking over te gaan. De Duitsers en de Engelsen zijn de Nederlanders op het ge bied van het wetenschappelijk onderzoek op het terrein van de visserij verre de baas. Een Japanse gast. de heer N. Fujinami, medewerker van de afdeling visserij van de F.A.O. in Rome. vertelde het een en ander over de moderne ontwikkeling van de visserij in zijn land. BENTHUIZEN Bentruiters hadden succes Bij de in Alphen aan den Rijn gehou den streekwedstrijden voor landelijke rij verenigingen hebben de „Bentruiters" aardige resultaten geboekt. Met 74% punt eindigde men bij het onderdeel „viertal len" als goede derde. De jeugdige ruiters Bas van der Velde en Piet Noordam be zetten met hun paarden „Alex" en „Prins" bij het nummer „springen' klasse B" respectievelijk de derde en vierde plaats. Het was voor het eerst, dat de „Bent ruiters" onder leiding van de onlangs benoemde instructeur, de heer P, van Vlie»t uit Bergambacht, aan een wedstrijd deelnamen. De heer Van Vliet is de op volger van de heer L. C. Beurden uit Den Haag. De heer Van Beurden, lid van de Haagse bereden politie, had een be noeming aan een manége te Leidschen- dam ontvangen en aangenomen. Hervormde Gemeente De predikant van de Hervormde Ge meente. ds. W. A. S. Laurense, is tot en met 29 juni met vakantie. De Gemeente leden worden verzocht zich in bijzon dere omstandigheden tot één der ouder lingen te wenden. P. Rijswijk slaagde De heer P. Rijswijk, leraar aan de Lie. ven de Key-school voor technisch indi vidueel lager onderwijs te Haarlem, be haalde te Rotterdam de akte „pedagogie M.O.-a". Voor zijn vertrek naar Haar lem, vorig jaar zomer, was de heer Rijs wijk enkele jaren hoofd van de plaatse lijke Arnold us van Os-school voor open baar lager onderwijs. Burgerlijke stand Geboren: Neeltje, dr van J. van Leeu wen en G. Havenaar; Hermanus. zn van D Havenaar en N. Koster. Visserijcongres Scheveningen HE MEEST exotische gast van het visserijcongres in Scheveningen, de -L' Japanner Norio Fujinami, heeft met zijn boeiende inleiding over het Japanse visserijbedrijf, het grootste ter wereld, de congressisten doen „watertanden". „Als je toch eens zulke mogelijkheden had, wat zou je dan een visserijbedrijf kunnen opbouwen", zei één van de deelnemers in de wandelgangen van het congres. In een slagvaardig Engels somde Norio Fujinami de voorzieningen op, waarover het Japanse visserijbedrijf thans beschikt. Twee universiteiten voor de visserij, 61 middelbare visserij- scholen, opleidingsschepen, 46 laboratoria en 54 researchschepen staan de vloot van hektreilers, vnestredlers, fabriekstredlers en tonijnenjagers (Tunaclippers) ter beschikking voor de toevloed van nieuwe goed opge leide vissers, technici en het opsporen van nieuwe visgronden in vrijwel alle belangrijke visserijgébieden. In dat jaar werd in Katwijk aan Zee dc laatste bomschuit afgeleverd door de werf van W. Taat. Drie jaar later werd dc ba sis gelegd voor een kleine bank. die in Katwijk uit groeide tot de bank voor iedereen. Om het eens anders te zeg gen: zolang als de onverge telijke bomschuit verdwe nen is, zó lang bestaat nu RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE; i Voorstraat 60 - Katwijk a BANK VOOR IEDEREEN I Notarb A W.C VERHEES I to Katwijk aan Zee 3 trok nurnmar: gj-jg Bij aanbieding van het jubileumboekje k J dat dit nummer draagt, kunt U i loket van de Bank I 25- in ont Wanneer alleen Norio Fujinami had ge sproken op dit door het comité Studie dagen Nederlandse Visserij georganiseer de congres, dan zou de organisatie reeds verantwoord zijn geweest. Hij bracht het congres tot de overtuiging, dat er inder daad nieuwe wegen zijn te vinden voor het eeuwenoude visserijbedrijf. Men hoeft in Nederland niet te blijven voort borduren op het stramien van de drüf- netlogger. Samenwerking tussen technologen, bio logen en economen zal daarvoor echter nodig zijn. Maar ook concentratie en in tegratie van rederijen, het vormen van coöperaties en het serieus aanpakken van het marktonderzoek om de vis weer tot een hoogwaardig economisch voedings- KATWIJK AAN ZEE Klaverjaswedstrijden Ouden van dagen Het comité „Ouden van dagen" hield vor de laatste maal in Marina een kla- verjasavond, waarvoor veel belangstel ling bestond. Namens het comité dankte de heer C. Verplancke na afloop allen die zo welwillend hun medewerking voor het slagen van deze avonden hebben ver leend, in het bijzonder de wedstrijdlei ders de heren G. Pluimgraaf en G. Schaap. Vervolgens reikte de heer Ver plancke de prijzen uit. Uitslagen: 1. D. Stavleu; 2. G. Mijnders; 3. L. Aandewiel; 4 C. Ouwehand: 5. A. den Hoed: 6. D. Vooys; 7. L. van Duij ven voorde: 8. H. Vis: 9. K. van der Plas: 10. B. van Duijvenbode. Postzegelvereniging Philatelies In Casa Cara hield de postzegelvereni ging Philatelica, afdeling Katwijk, bijeenkoiflst. Voor de pauze werd verloting van postzegels gehouden onderling geruild. Na de pauze vei derden vele postzegels van eigenaar op een levendige veiling. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 4.29 en 16.57 uur (springvloed); laag water 0.22 cn 12.44 uur. VOORHOUT Woningbouw Volgens een ontwerp van architect J van Bleyswijk-Sombeek te Heemstede zal de firma L. P. Vester voor eigen rekening vijf woningen gaan bouwen. middel te maken. Want dat was eigenlijk het frappante in de inleiding van de Japanner. Oók in Japan is het de stijgende welvaart, die de verkoop van vis doet stagneren. De consument wenst eieren, vlees en andere voedingsmiddelen. Vis wordt meer r het voedsel voor de mensen onvoldoende inkomen Een reünie een internationaal congres krijgt langzamerhand het karakter van e ie. Het is het eerste in zijn soort Nederland, maar Rome, Oostende, Kiel Kopenhagen zijn er aan voorafgegaan. De deelnemers kennen elkaar. De Japanner Norio Fujinami schudt de hand van de scheepsbouwer D. Boot uit Woubrugge. Inspecteur der Visserijen, de heer J. G. de Wit, hernieuwt de kennis making met Rene Menu van de Belgische redersvereniging en de Westduitse inge nieur Birkhoff. Op het congres is ook de zeer jonge Nederlandse visserljdeskundlge Knoops aanwezig. De heer Knoops werkt al scheidene jaren op het hoofdkwartier de F.A.O. in Rome bij de visserij-sectie Jan Olaf Traung. Hij vertrekt ech ter spoedig naar Afrika. In Senegal gaat ie vissers helpen bij het opbouw een modern visserijbedrijf. Een v« erende opdracht. Veel trawlers aan de markt Gisteren waren er liefst Iers, die hun vangst losten aan dc IJmul- dense vlshallen. Er was daardoor een flinke aanvoer van rondvls, maar de prijzen zakten toch niet zoveel. Dc aan voer van de zeven trawlers, drie loggers cn tien kotters was 5624 kisten, waarvan 215 schelvis, 15 radio. 900 wijting, 345 gul cn kabeljauw, 325 koolvis, 100 haring, 546 kleine kisten haring. 3125 makreel, 270 diversen. 300 schol, 10.000 kilo tong. 20 tarbot en 2128 stuks kabeljauw. De IJM 33 Thorina lo6te 550 kisten en 140 kleine kisten haring, de SCH 261 Onderneming 1 630 kisten. 189 kleine kisten haring en 86 stuks kabeljauw, de IJM 28 Amsterdam 870 kisten, 250 kleine kisten haring cn 62 stuks kabeljauw, de KW 122 Arie Ouwehand 440 kisten en 200 stuks kabeljauw, de KW 153 Fran, cina 595 kisten, de IJM 10 Maria van Hattem 800 kisten en 600 stuks kabel- jauw, dc KW 8 Deining 900 kisten en 500 stuks kabeljauw De «chelvisprijs handhaafde zich goed, traw- namelijk op f64—<20. Kabeljauw liep van f 68 tot f 28. Hoewel schol op het mi nimum nu tot twaalf gulden was geko- men, bleef de top stevig op f47 etaan. Goede prijzen werden betaald voor ter- bot, die tot f 132 per kist kwam. De tong was weer wat goedkoper dan maandag, nu liepen de slips tot fl.44. De grote tong reikte niet hoger dan f4.00. Doordat de prijzen van de rondvis zich handhaafden, konden enkele eche- pen tot goede besommingen komen. De KW 8 Deining deed het uitstekend met f22.500 en de IJM 10 Maria van Hattem deed het niets minder met f 21.700. De VL 84 Jan Senior en de KW 153 Francina be- reikten dit peil lang niet met respectie velijk f 17.700 en f 14.000. Vandaag aan de markt Vandaag zouden de volgende schepen aan de markt komen: IJM 32 Elie Che- nevüere met 820 kisten, de HD 79 De Drie Gebroeders met 560 kisten en de IJM 54 Swift met onbekende vangst. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Voetballers kregen wisselbeker In de kantine op het terrein var voetbalvereniging „Koudekerk" werd gisteravond de Rijn - Gouwe-wisselbe- ker uitgereikt aan de aanvoerder van het eerste elftal van deze vereniging in verband met de door dit elftal be haalde prestatie in de afgelopen com petitie. Nadat de spelers van het eerste elftal met hun trainer, de heer Wolters, het bestuur zich in de kantine had den verzameld, sprak voorzitter Van Kempen een kort woord, waarin hij wees op de in de afgelopen competitie behaalde successen. Hij sprak de hoop uit dat de spelers alles in het werk zul len stelden om deze beker te behouden. Namens Rijn en Gouwe sprak de heer Van Dijk, die er op wees, dat de Rijn streek op voetbalgebied niet direct groots figuur slaat. Om te trachten het spel .een stimulans te geven is deze wisselbeker ter beschikking gesteld. Koudekerk heeft deze beker thans be haald met het hoogste gemiddelde, dat tot nu toe door een der vier clubs behaald. Hy wekte de spelers op om deze weg voort te gaan. Hierna ov< handigde hij aan aanvoerder Zandber gen de beker, waarna aan de spelers medailles werden overhandigd. Aam- der Zandbergen dankte met enkele woorden en ook hij wekte de spelers op om te trachten deze beker in bezit te houden. V oe tbalwcds t r d Zaterdagmiddag om vier uur zal vriendschappelUke wedstrijd worden ge speeld tussen Koudekerk I en SVOW I uit Oude Wetering. Door de heer H van Leeuwen is een fraaie beker ter HAZERSWOUDE Collectes De huis-aan-ihuis collecte ten bate de .zonnehuizen voor chronische zieken heeft opgebracht f 200,27. De huis-aan-huis-collecte ten bate var de Emmabloem t.b.c.-bestrUding heeft op gebracht f 292.79. Laatste competitiestryd De wedstrijden voor de onderlinge competitie schaken zijn nu definitief af gesloten. Enkele spelers benutten de laat ste avond om enkele plaatsen omhoog te klimmen. Zo wist J. P. Cok nog 2 punten binnen te halen door resp. te winnen W. v. Ofwegen en P. C. Helmus. M. J. Ravensberg won van L. v. Gorkum ter wijl J. v. Dorp en N. v. d. Bosch re overeen kwamen. M. J. Ravensberg kwam aan bord 6 te zitten en L. v. Gorkum aan bord 9, beiden tuimelden 5 plaatsen. Jammer is, dat niet allen de competitie hebben kun nen uitspelen. Het tiental waa: H.S.C. nu aan de komende competitie zal deelnemen is: Bord 1: Jac. Harkes, 2 J. A. Vos, 3 J. v. d. Haven, 4 J. P. Cok. 5 N. v. d. Bosch, 6 M. J. Ravensberg, 7 J. v. Dorp, 8 W. v. Ofwegen, 9 L. v. Gorkum en 10 P den Hertog In de nog resterende tijd voor de zomervakantie zal waar schijnlijk een snelschaaktoernooi worden gehouden. Geslaagd In Den Haag slaagde voor het diploma grensoverschrijdend vervoer onze plaats genoot G. Windhorst. Uitstapje Gisteren maakte de afdeling Hazers- woude van de C.P.B. haar jaarlijkse uit stapje. De reis ging eerst naar Leerdam, waar het glasmuseum werd bezichtigd. Per boot werd een tocht over de Linge gemaakt naar Gorinchem, waar me lunch gebruikte. Vandaar zette me reis voort via de Betuwe naar Doorn waar een bezoek werd gebracht aan huize Doorn, Voldaan keerde men omstreeks half tien in Hazerswoude terug. Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth Gerarda Man van N. C. Th. Koot en E. G. M. de Jong; Alexandra Maria, dr van W. B. M. Kor- ver en A. Roos Hoefgeest. Lil Katuijksp raadsstukken In dc periode van 1956 tot begin 1960 werd het rioolwater uit het gebied Koe. stalOverduln via het Mallegat geloosd op Rijnlands boezem. Het Mallegat ls daardoor zodanig verondiept en veront reinigd dat het dringend noodzakelijk is geworden dit uit te diepen. De kosten van uitbaggeren zullen f "500 bedragen. B. en W. adviseren het werk op te dra gen aan de firma Schoonboom en Var den Gevel te Oegstgeest. De werkzaamheden in de gemeentelij ke sociale werkplaats bestaan in hoofd zaak uit niet-machinale arbeid. Afgezien van het financieel minder aantrekkelij ke karakter van deze arbeid wordt bet bovendien als een groot bezwaar aange. voeld, dat op deze wijze de reeds te werkgestelde en nog te plaatsen gehan dicapten niet altijd dat werk kan wor den aangeboden dat gewenst is met het oog op de handicap. Omschakeling naar meer mechanische produktie zal dan ook noodzakelijk zijn. Hoewel met dit pro- reeds een aanvang is gemaakt, zal nog meer uitbreiding aan moeten worden gegeven. Om dit te kunnen ver. zcnlijken, adviseren B. en W. een al. gemeen krediet van f 3000 te verlenen. B. en W. stellen zich voor in het vervolg, te beginnen met de begroting van 1962. jaarlijks een dergelijk krediet op de be groting op te nemen. Zivakke kinderen Het bestuur van de vereniging tot uit- zending van zwakke Katwijkse kinderen heeft een verzoek ingediend om gemeen telijke subsidie over 1960. B. en W. ad viseren toe te kennen f 764,50 voor 841 dagen A-verpleging a f 0,50 en 344 dagen B-verpleging h t 1, De Leidse Buitenschool gaat uitbrei den met een tweetal lokalen. Dc door rijksschool toezicht goedgekeurde stichtingskosten. inclusief kosten aanleg speelplaats en vloerbedekking, bedragen f 143.000. waaronder f 18.000 voor gi waarde. Eindstanden schaakcompetitie De eindstanden van de wintercompe titie van de Koudekerkse Schaakclub zijn als volgt: Groep I: 1. B. Corts 19% p. uit 26 wed strijden; 2. G, de Wit 17 p. uit 26; 3. J. de Wit 16 p. uit 26; 4 H. Boelee 16 p. uit 5. H. van Vliet 14 p. uit 26; 6. L. van der Wulp 14 p. uit 2B: 7. J. van Nieuwen- huizen 14 p. uit 26; 8. I. Corts 14 p. uit 26; 9. J. Colijn 13li P. uit 26; 10. A. J. de Witte 11 p. uit 26; 11. A. Hogeveen 9% "t 26; 12. R. Geerlof 9 p. uit 26; 13. E. Dorrepaal 4% p. uit 26; 14. J. Ra fa in 3 p. uit 26; Groep II: 1. A Scheer 13 punten uit 18 edstrijden: 2. P de Jong 12 p. uit 18; 3 J. Cok 11 p. uit 18; 4. J. van Egmond 11 p. uit 18; 5. C. Reijneveld 10% p. uit 18; 6 J. Kruit 10% p. uit 18; 7. G. Snater- 10 p. uit 18; 8. A. Spelt 9 p. uit 18; 9 A. van der Meijden 8% p. uit 18; 10. P. Capello 4% p. uit 18. - Schaakprijzen uitgereikt De Koudekerkse Sohaakclub hield in de zaak van de heer A. J. Witte haar jaarvergadering. De voorzitter herinner- i zijn openingswoord aan het in de afgelopen competitie behaalde gunstige resultaat en hij sprak de wens uit. dat op deze goede weg mag worden voort gegaan Secretaris G. Snatersen las het jaarverslag, dat reden gaf tot tevreden heid. Uit het verslag van penningmees ter H. van Vliet bleek, dat het boekjaar i60 kon worden afgesloten met eer g saldo van f 108.72. De aftredende bestuursleden, de heren van der Wulp. A. J. de Witte en G. Snatersen. werden herkozen. Vervolgens reikte de voorzitter de prij- zen uit aan de winnaars van beide groe pen in de wintercompetitie. De eerste prijs (de wisselbeker en een beker) werd behaald in groep I door B. Corts; de tweede prijs (een médaille) door G. Wit; om de derde prijs moet nog beslissingswedstrijd volgen tussen Boelee en J. de Wit. In groep II behaalde A. Scheer, de tweede prijs; een medaille werd gewon nen door P. de Jong, terwijl ook hier nog een beslissingswedstrijd om de derde prijs moet volgen tussen J. Cok van Egmond. Voor de promotie- en degradatie den wedstrijden gespeeld tussen: J. Co- lijn; A. J. de Witte; R. Geerlof; E. Dor repaal; A. Hogeveen; J. Rafain; B. Groe- neweg A. Scheer en P. de Jong. Besloten werd de zomercompetitie te spelen volgens het systeem Kaiser. Een 17-tal leden gaf zich reeds voor deze E.H.B.0.'er C. van ontving de Dr. Tijdens een gisteravond in het Rode- Kruisgebouw aan de Hooftstraat gehou den buitengewone bestuursvergadering van de afdeling Alphen aan den Rün van de Koninklijke Nederlandse vereni ging E.H.B.O. heeft de heer G. J. VerweU uit Voorburg namens het hoofdbestuur aan de heer C, van Leeuwen de Dr. Ti- lanus Jr.-medaille uitgereikt. De heer Van Leeuwen ontving deze on derscheiding omdat hij 25 jaar lid is ge weest van het bestuur van de plaatselijke afdeling. De heer Verweij wees daarbij op het vele verdienstelijke werk, dafr de heer Van Leeuwen in die 25 jaar voor de EHBO heeft verricht De voorzitter van de afdeling, de heer J. van Brummen. dankte de heer Van Leeuwen voor diens activiteiten in bel E.H.B.O.-werk, zoals het les geven aan de B.B., massagehulp bij de Laura-tochten, verbandmeester bij cursussen, enz. Hij betrok ook mevrouw Van Leeuwen in de In ons verslag van de wedstrijd ARC Alplien schreven we, dat Alphia eens voor een verrassing kon zorgen. Het is precies zo uitgekomen, want gister avond mocht het als favoriet aange merkte Alphen, op eigen terrein tegen Alphia uitkomende, de handen dichtknij pen dat men er zonder verlies afkwam. Het werd 11 en tot in de laatste mi nuut was het benauwd voor het doel van de thuisclub. Alphia kwam vastbesloten in het veld om de huid zo duur mogelijk te ver kopen Men speelde fel, soms te fel, op de man en huldigde het systeem is weg". Alphen kreeg dan ook geen kans om een behoorlijke aanval op te bouwen. Overigens moest het in de voorhoede hoofdzakelijk komen van stormram Ha gen, maar die kreeg maar zelden bal op maat toegespeeld en de Alphia- stopper Keizer was een lastige tegenstan der voor hem. In de eerste helft was Alphen. ge steund, door de wind. wel iets sterker Maar slechts door een blunder van de, overigens betrouwbare Alphia-doelman Rietveld, die een bal liet vallen, Hagen tien minuten voor de rust Alphen de leiding geven: 10. Alphia liet ver schillende goede kansan op de gelijk' maker liggen Bovendien deed doelman Vam Leeuwen, evenals zijn collega de overzijde, goed werk. Gevaarlijk De tweede helft begon met een o wicht van Alphen, maar spoedig nam Alphia het initiatief over en de Oranje hemden hielden verder ook wel het beste van het spel. De doorbraken van thuisclub bleven gevaarlijk, vooral toen Oosterom zich naar voren begaf. 18 mi nuten na de rust werd het 11. Uit een schermutseling voor het Alphen-doel schoot linkshalf Thomassen plotseling uit moeilijke positie hoog in. De Alphiancn kregen nog enkele kan sen, maar ook Alphen zat niet stil; een schot van Hagen kwam op de lat terecht. Aan de overzijde gebeurde dit ook. On der grote spanning verstreek de tijd, maar verdere doelpunten bleven uit. Ook voor deze wedstrijd was de be langstelling weer zeer groot. De stand in deze competitie is thans; ONDER LEIDING van de burgemeester kwam de gemeenteraad van Warmond gisteravond in openbare vergadering bijeen. Mededeling werd gedaan, dat het die gemeente voor 1961 toegewezen wonimgwetcon- tingent met vier woningen is uitgebreid. B. en W. stellen voor de huur van het gemeentelijk sportterrein met 15 procent te verhogen. De heer Van Vliet vroeg zich af, of de vereniging Warmunda niet met de financiën in de knoop zal komen. Zou dat het geval zijn, dat moet subsidie-verhoging volgen en dan is de gemeente nog even ver. De heer Van der Kroft dacht er net zo over. De heer Weijers begreep niet. waarom G.S. de gemeente op dc mogelijkheid tot huurverhoging hebben geattendeerd In Leiden heeft men grote verliezen op de sportvelden. Waarom valt men over zo'n luttel bedrag? De heer Van Bladel zei zich met de voorgestelde verhoging te kunnen verenigen; mits de financiële toestand der vereniging deze zwaardere last kan dTagen. De voorzitter meende te mogen vast- stellen, dat de raad in het algemeen niet veel voelt voor een huurverhoging De huur bedraagt thans 1000 per jaar, maar bij dit bedrag kan worden opge teld het geld dat zou moeten worden uit gegeven, wanneer de Warmunda-leden niet zelf allerlei werkzaamheden aan het sportveld verrichtten. Ten slotte werd besloten eerst eens na te gaan, hoe de financiële toestand van Warmunda is. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over de mogelijkheid op de Ezelswelde een vcldjjsbaan aan te leggen. De pachtster wil helaas niet meewerken. De heer Van Vliet ves tigde er dc aandacht op, dat thans opnieuw duidelijk blijkt, hoe drin gend nodig het Is, dat ter plaatse een uitbreidingsplan komt, waarin met allerlei wensen rekening kan worden gehouden. Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werden benoemd do heren J H. Tl\ Tijdhoff en P. J. N. Booij. Langdurig stond men stil bij het voorstel tot invoering van woonforen- senbelasting. Wij hopen hierover dezer dagen nadere mededelingen te doen. Ten slotte werd besloten bij de Kroon be zwaren ;n te dienen tegen het streek plan Bollen gebied. A.R.C2 1 1 0 6—3 3 Alphia 2 1 1 0 3—2 3 Alphen 2 0 2 0 3—3 2 Aiphense Boys 2 0 0 2 26 0 Zaterdagavond wordt gespeeld: Al- phense BoysAlphen. Bejaardenmiddag in Salvatoriezaal Het was de bedoeling, morgenmiddag in de Salvatoriezaal de maandelijkse be jaardenbijeenkomst te houden. Door een vergadering van de classis Woerden der Geref. Kerken is het niet mogelijk mor gen bijeen te komen en is deze uitgesteld tot vrijdagmiddag 3 uur. Leden van de Ned. Christen-Vrouwenbond zullen een stukje spelen, waarmee ze in hun jaar vergadering veel succes hebben geoogst. BENTHUIZEN Groene Kruis De wijkverpleegster van de Benthuizer afdeling van Het Groene Kruis. mej. A. M. van Oostende, gaat tot en met 11 juni met vakantie. De waarnemend ver- pleegster van Het Groene Kruis te Ha zerswoude. mej. D. G. de Ruiter, zal de gebruikelijke huisbezoeken afleggen. All men haar nodig heeft, kan men dit la ten weten bij de concierge van he: wijk- gebouw, Raadhuisplein 6 te Hazerswou de (dorp). Telefonisch is de verpleeg ster (indien niet aanwezig bij dc con cierge) bereikbaar onder nummer 01723- 322. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het „bij-geen-gehoor-i komen te vervallen. TER AAR Gemeenteraad De gemeenteraad komt vrij dagavond om 8 uur bijeen om de volgende agenda te behandelen: Vaststelling vergoeding personeel vrij willige brandweer; vaststelling uitbrei dingsplan Papenveer: vaststelling ver goedingen bijzondere lagere scholen; ver zoek bestuur Ohr. kleuterschool vooi medewerking le inrichting der nieuwe school; overdracht grond aan hetzelfde bestuur; krediet voor straatverlichting uitbreidingsplan Aardam; verkoop grond tc Papenveer en Langeraar; subsidie aanvragen; krediet voor verbetering van de Kerkweg; krediet voor roosters in de Ringdijk: onteigening van\gronden; aan bieding gemeenterekemng '59; benoeming gemeentewerkman in vaste dienst; ver hoging presentiogelden leden van de raad. Ouderavond De ouderavond van de Chr/Nat. school wordt gehouden op woensdag 31 hei half 8 in de school. Na de huishoudelijke za ken kan men het werk der kinderen Hazerswoude-Rijndiik Gemenewegsepolder heeft een batig saldo Onder voorzitterschap van de heer J. H. de Jong kwamen in café Verhaar aan de Rijndijk de ingelanden van de Geme newegsepolder bijeen. De rekening I960 werd als volgt vastgesteld: inkomsten 26.34: uitgaven f 3.459,22: batig saldo f 1. 167.12. De begroting voor 1961 wee dvastge- steld aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 4. 268.65 bij een omslag f 19 per ha. De kapitaaldiensi sluit erband met de verkoop van de mo len de „Rode Wip", met een voordelig saldo van f 7.300. Aan het bestuur wer den de vereiste machtigingen verleend. De borgverzekerlng werd verhoogd tot een bedrag van f 2.000. Bij de rondvraag dankte de heer Van Schie als oudste poldermeester de voor zitter voor zijn werkzaamheden bij de verkoop van de molen. Als blijk van waardering bood hij de voorzitter een kleine attentie aan. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanvoer veiling In 1960 was de totaalaanvcer van was- peen aan de veiling Katwijk evenals de opbrengst groter dan in 1959. In totaal werd aangevoerd 20.136.200 kg (in het vorige jaar 16.644.100 kg) en de op brengst was ƒ6.957.495 5.741.253». Van alle produkten tezamen bedroeg de aanvoer 22.595.400 kg. 3.978.000 stuks en 851.500 bos (21.085.100 kg. 4 125.000 stuks en 856.100 bos) voor ƒ8.780.263 7.915.457). Leeuwen te Alphen Tilanus-medaille hulde, die hij een bloemstuk je met aanbood. Afgevaardigden van de R.K. verenig St. Martinus boden eveneens een blot Nadat de heer Van Leeuwen voor hartelijke huldiging had bedankt, bi men nog enige tijd in de beste stemm bijeen. Dokter J. H. J. Pilot in het zilver Dokter J. H. J. Pilon houdt zaten in hotel Toor ter gelegenheid van 1 zilveren jubileum als arts (bovend is hij in juni 25 jaar getrouwd) i receptie. Hij vestigde zich op 9 a; 1936 als arts te Alphen aan den Rijn Dokter Pilon werd in het plaatsje 1 Bildt (Fr.) geboren, woonde later Goes en studeerde te Amsterdam. Tijd de oorlog nam hij actief deel aan illegale werk en het hoofdbestuur i het Ned. Roode Kruis reikte hem h: voor na de bevrijding een onderscl ding uit. Het Rode Kruis heeft overigens ste een belangrijke plaats ingenomen het leven van de jubilerende arts. verscheidene jaren is hij command van de Rode-Kruiscolonne, waarvan ook instructeur is. Voorts belast hij i onder meer jaarlijks met de organisi van de boottocht voor chronische i ken met de Henri Dunant. Competitierit „Rijnland' De Alphense motor, auto- en brc fietsclub „Rijnland" heeft dinsdagai- haar derde competitierit van dit seiz gehouden over 35 km. voor autóïi motoren en 30 km. voor bromfiets®. D tocht ging kris kras door de gemec Zowel deze rit als die, welke op 28 J; a.s wordt gehouden, telt mee voor competitie om het provinciaal kampi» schap. In dit kader staat „Rijnk reeds op de eerste plaats. Aan de rit voor de club-compet hebben dinsdagavond rond 80 bestu ders van gemotoriseerde voertuigen di genomen. Als bijzonderheid kan won vermeld, dat de deelnemers voor eerst hun weg moesten vinden aan hand van een fotocopie van de pis grond der gemeente, waarop pijlen ren ingetekend ter aanduiding van te rijden richtingen. Daarnaast vermi de een instructie wat men wel en men niet mocht doen. Gezien de res van de deelnemers na afloop van de in hotel „Toor". is de opzet volkor geslaagd. Mr. J. Loef. vorzitter. reikte de pril uit. De uitslagen zijn: Auto's, klasse A: 1. Jac. Kroon 1 sti punt; 2. Groenen, 34 strp.; 3. C. de K per, 41 strp.; 4. J. Post, 80 p.; 5. A. V bree, 84 p. Idem B: 1. J. v. Slooten, 55 p.; 2. Vreeswijk, 93 p.; 3. P. v, d. Neut, 131 Motoren, klasse A: 1. W. Zijlstra, p.; 2. H. v. Wijk, 125 p. Idem B: 1. R. Leeuw, 215 p. Bromfietsen, kl. A: 1. R. Verkade, p.; 2. G. v. Veen, 91 p.; 3. H. C. Binn dijk, 114 p. Idem B: 1. H. Binnenkamp, 110 p. D. v. Leeuwen, 272 p. Kinderen hadden leuke dage: op Veluwe Een aantal leerlingen van de ze klas van de Da Costaschool heeft vre devolle dagen beleefd. Onder leiding i de heer D. Kloosterman, het waar mend hoofd der school, hadden de nv Jes en jongens een driedaags kamp Harskamp, op de Veluwe. De heen- en de terugreis werden i deeltelijk per fiets afgelegd. Zij hebben veel gezien en beleefd. 1 hoogtepunt vormde wel het bezoek t het nationaal patik De Hoge Veluwe. I bezichtiging van het slot St. Hubert met z'n karpervij ver viel bijzonder in smaak, Ook werd een bezoek gebrK aan Chr. de Wett. Veel plezier beleefden de meisjes i Jongens in het zwembad te Otterlo. Vi der genoten zij van leuke speurtocht! 's avonds in de prachtige bossen. Herv. zondagsschoo veertig jaar De Ned. Hervormde zondagsschool Geref. grondslag „Benjamin'' te Ooi hoorn bestaat 40 jaar. Wie enigszins kend is met het zondagsschoolwerk i het vanzelfsprekend vinden, dat aan i feit aandacht zal worden besteed. W' er zullen ongetwijfeld In de loop deze jaren vele honderden kinderen t boodschap hebben meegekregen voor In verdere levensweg en zij zullen dankbaarheid terugdenken aan de o' op deze zondagsschoo] doorgebracht Morgenavond wordt in de kapel de Hooftstraat een herdenkingsdie1 gehouden. Daarbij zullen dc kinden die thans de zondagsschool bezoekt aanwezig zijn cn enkele liederen zing De predikant, ds. A. Breure, zal voo «aan- Na een pauze zal een tweetal jub-- risscn gehuldigd worden want me;- frouw M. F. van 't Voort en de heer - van Velden herdenken, dat ze al c veertig jaren mede leiding aan deze dagsschool hebben gegeven, wat toch een feit is, dat grote dankbaarheid diepe bewondering vraagt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4