ASPIRIN Vieuwe arrestaties ran vrijheidsrijders Ludeiidorff-beweging in -Duitsland verboden grote veranderingen Laos-confereiitie op cle grens van mislukking Kennedy's programma dat miljarden vergt Binnen tien jaar man op de maan Jjh eeft fcoafce Kij, Als U werkelijk van Uw pijn af wilt, helpt Atoomkern Presbyterianen steunen actie Gisteren zijn in de Ver. Staten pnieuw enkele vrijheidsrijders earresteerd. Het waren vier lamke professoren, drie negerstu- enten en de negerleider Wyatt lalber, die plaats hadden genomen het lunohbuffet van het bus- IJation van Montgomery in de staat fabama, dat uitsluitend voor anken bestemd is. Walker is een de leiders van de beweging jar Christian leadership in het J], liden van van de Verenigde gjtaten. "intussen hebben de 27 vrijheidsrijders, woensdag in Jackson, de hoofdstad de staat Mississippi, gearresteerd n, het aanbod van de Vereniging tot Jjdediging van de belangen van negers gewezen, borgsommen te storten om n voorlopig in vrijheid te stellen. De reniging had aangeboden, voor elke restant een som van 1000 dollar te orten. De organisatie is van plan, in ickson een massa-bijeenkomst te hou- a als protest tegen de arrestatie van vrijheidsrijders. fes van de 27 vrijheidsrijders hebben federale districtsrechtbank van Mont- imery verzocht de plaatselijke politie verbieden rassenscheiding op bus- itions te handhaven. De politie mag renmin arrestaties uitvoeren krachtens ra arrest van de Hoge raad van Ala- na, dat de vrijheidsrijders negers blanken overtreding van de wet- n op de rassenscheiding in Alabama 1 erbiedt. Vermelden we nog, dat de drie mil- leden tellende Amerikaanse Pres- Dg tegen rassenscheiding, wier optre- in de laatste dagen heeft geleid tot [ordelijkheden in de zuidelijke Ame- kaanse staten. De synode verwierp de predikant uit het Zui- Advertentiën den (Georgia) die verklaarde dat aan moediging van hen die de zuidelijke wetten op de rassenscheiding overtre den, schandelijk zou zijn. Vier van de vyf blanke ..junior high schools" (te vergelijken met het zevende en achtste leerjaar van onze lagere scho len) en de laatste geheel blanke middel bare school zullen aanstaande herfst ge ïntegreerd worden, aldus heeft de school raad van Little Rock besloten. In Zuid-Korea weer man onder V.N.-commando De militaire junta van Zuid-Korea heeft besloten de 7.000 man, die zij bij de staatsgreep gebruikt heeft, weer onder commando van de opper bevelhebber van de V.N.-strijdkrach- ten, generaal Carter B. Mcgruder, te plaatsen. Generaal Chang do-Young heeft van de generaal toestemming gekregen om een gedeelte van deze 7.000 man te gebruiken voor garni zoensdiensten in Seoel. Het akkoord, dat bekendgemaakt werd in een gezamenlijk communiqué van Mcgruders V.N.-commando en de mili taire junta, lijkt op een compromis, waarmede beide partijen trachten hun gezicht te redden. De militaire regering heeft gisteren drie ministers uit het vorige kabinet vrij gelaten. zo is vandaag uit Seoel verno men. Thans zitten nog twee ministers uit het kabinet van John Tsjang gevangen, Joen Soen Kim, die de portefeuille van financiën heeft beheerd, en een oud minister zonder portefeuille. Ook is gisteren 300 man personeel vrij gelaten. Zij waren werkzaam bij de grif fie van de Nationale Vergadering van Zuid-Korea. De overstromingen in Zuid-Slavië hebben zes mensenlevens geëist. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen. In (voormalig Frans) Kongo is een vliegtuig van de Franse luchtmacht neergestort. De zes inzittende onder officieren zijn om het leven gekomen. Bijna negen uren had de drie jarige Wolfgang Muth gevan gen gezeten in de nauwe schacht te Frankfurt, voordat men er in slaagde de jongen uit zijn be narde situatie te bevrijden. Zo als wij reeds meldden, waren bij dat reddingswerk driehonderd mensen betrokken. Wolfgang ondervond geen nadelige ge volgen van zijn avontuur. Tegen jodendom en christendom In een gemeenschappelijke ac tie hebben de ministers van bin nenlandse zaken der Westduitse deelstaten de Ludendorff-bewe- ging en de daarmee in verband staande uitgeverij „Hohe Warte' Bund für Gott-Erkenntnis' als in strijd met de grondwet ver boden en ontbonden. Hun eigen dommen, met name de geschrif ten, worden in beslag genomen. In geheel West-Duitsland zijn de woningen der vooraanstaande functionarissen doorzocht. De leden der Ludendorff-beweging, e in 1925 ontstond, hangen de opvat tingen aan van de in december 1937 overleden generaal Erich Ludendorff en zijn echtgenote, dr. Mathildc Luden dorff. Naar het ministerie van binnen landse zaken van Baden-Würtemberg in Stuttgart meedeelde, hebben beiden het Jodendom en de christelijke ker- f Kongolese leiders willen De conferentie van Kongolese ïiders te Coquilhatstad heeft gis- eren een reeks resoluties goed- ekeurd die indien ze worden itgevoerd de Kongolese presi- ent met grote macht zouden be leden en een parlementair stel- el in het leven zouden roepen dat kamer bestaat. ^De conferentie, eek is, stelde ecu asm en federaal congres te an de leden se.< zen moeten worden oor ö'e wetgevende vergaderingen van ie voorgestelde negentien nieuwe Kon- olese staten. Het huidige twee-kamerstelsel zou an door het federale congres worden ervangen. Verder werd een aantal «soluties ingediend waarbij de presi- lent ruime volmachten krijgt bij de be- loeming en het ontslaan van ministers. Elke staat uit de voorgestelde staten- ond zou tenminste met een afgevaar- '?de in het Congres zijn vertegenwoor- Verder werd een resolutie aan aard ter instelling van een raad van residenten, die uit de presidenten der egentien staten zou worden samenge teld. De raad van presidenten zou even- ens jaarlijks twee maal bijeen moeten omen en de federale regering algemene olitieke richtlijnen moeten verstrekken. De voorstellen die na wekenlang •raad zijn aanvaard, hebben tot dus ver geen rechtskracht. Ze zullen ter oedkeuring worden voorgelegd aan het ationale parlement dat volgende maand Leopoldstad bijeen moet komen. De conferentie wordt overheerst door j-s aanhangers van president Kasavoe- w* sinds in het beg-n der bijeenkomst °e president van Katanga, Tsjombe, *erd gearresteerd. De opstandeiingen- "lering van Antoine Gizenga in Stan- stad was evenmin ter conferentie aanwezig. De Katangaanse president bevindt nog steeds in de oude villa nabij •oquilhatstad, samen met zijn minister anbuitenlandse zaken Evariste Kimba. Twee vertegenwoordigers van het In ternationale Rode Kruis hebben Tsjom- Je die over ruimtevrees heeft ge waagd die zijn algehele gezondheids toestand zou ondermijnen donderdag bezocht. Home tegen inmenging in kwestie-Angola De Britse minister van buitenlandse «ken Lord Home heeft gisteravond, *ort na zijn aankomst in Portugal, 1 Waard dat de kwestie-Angola door ue Portugezen zelf zal moeten worden op- «elost. Hij voerde het woord op een diner °at hem door zijn Portugese ambtge noot Franco Nogueira werd aangeboden, "tfd Home gaf uiting aan Engelands Medeleven met de ..tragische gebeurte- tossen die zich in Angola afspelen". Verder achtte hij de thans gangbare veroordeling van koloniale mogendhe den volkomen misplaatst en onrecht vaardig. Afrika en Europa kunnen el kaar onmogelijk missen en de een ka ponder de ander niet tot ware voo •Poed komen, meende hij. "lals Lord Home voordien had g sprak ook minister Noguen over de hechte en eeuwenoude vriend schapsbanden die de beide landen met •Utaar verbinden. Het organisatorische middelpunt van naar betrouwbare schatting vijf tot zesduizend leden tellende beweging was de uitgeverij Hohe Warte, die werd geleid door de schoonzoon van Mathilde Ludendorff, Franz von Be- benburg. De aanhangers van de beweging had- ;n een „Groot-Duitsland" zonder deel staten en met een ,,aan zichzelf en het volk" verantwoordelijke leider voor ogen. Joden en anderen van „vreemd ras" moesten van de bediening van openbare ambten worden uitgesloten. „Raszuiverheid" moest het opperste beginsel van de politieke leiding zijn. In Zeist is gisteravond de woning van het gezin J. F. van Doorn aan de Burg. Patijnlaan voor een groot deel uitge brand, vermoedelijk doordat kinderen op zolder lappen hadden neergelegd die 's middags bij het spelen in brand waren geraakt en waarschijnlijk nog hebben gesmeuld. De heer Van Doorn was bij het uitbreken van de brand bij zijn vrouw en pasgeboren zoon in het zie kenhuis op bezoek. In Areola is nog steeds een verwoede strijd aan de gang tus sen Afrikaanse opstandelingen en de Portugese koloniale auto riteiten. Ongeveer honderd ge wonden wisten de grens met Congo te bereiken en zij wer den o.m. behandeld in het Evan gelische ziekenhuis van Kimpese dat onder leiding van Ameri kaanse baptisten staat. De jonge Angolees op de foto ligt met zware verwondingen aan zijn benen in dit ziekenhuis. Meisje in Engeland dood gevonden In een hotelkamer in Southport (Enge land) is gisteren het lijkje aangetroffen van een zesjarig meisje, Amanda Gra ham, die 24 uur voordien voor het laatst d'oor twee vriendinnetjes was gezien toen ze aan de hand van een opvallende, kleine man de straat overstak. Het meisje keerde terug van een be zoek aan de kermis, samen met twee vriendinnetjes. Bij het oversteken vroeg ze een man haar te willen helpen. Sinds dien was er niets meer van haar ver nomen. De politie heeft meegedeeld dat er geen sporen van lichamelijk geweld op het lichaam van het meisje zijn getroffen. Men zoekt thans naar 34-jarige kleine man met getatoueerde handen die in een hotel in Southport bordenwasser was. De politie meent dat hij over het gebeurde opheldering zal kunnen verschaffen. President Kennedy heeft giste ren tot het Amerikaanse congres gezegd dat de Verenigde Staten het op zich moeten nemen in de komende tien jaar een man op de maan te doen landen en hem vei lig naar de aarde terug te bren gen. Daarvoor is het nodig dat dit jaar 531 miljoen dollar meer moet worden uitgegeven voor ruimteprogramma's. In de toe komst zal dit bedrag nog meer moeten worden verhoogd. De Amerikaanse president zei dit op een bijeenkomst van het Huis Afgevaardigden en de Senaat in een speciale boodschap. Het verian een rol op het gebied van de ruimtevaart te spelen is niet een gevolg van wat andere landen op dit gebied presteren. De president zei te hebben besloten dat de voortstuwing van de startraket ten veel krachtiger moet worden dan thans het geval is. Men zal zowel met de ontwikkeling van raketten met vaste brandstof als met die van raketten met vloeibare brandstof doorgaan, totdat ge bleken is welk type de beste mogelijk heden biedt. Er zal niet een man op de maan landen maar een heel volk. Alle Ame rikanen moeten hun medewerking ver lenen om een man op de maan te brengen, aldus president Kennedy. President Kennedy deed een beroep op het Amerikaanse volk in te stem men met nieuwe offers die gebracht moeten worden wegens de internationa le toestand en voor het voortbestaan van het land dat zich gesteld ziet tegen over het gevaar van het communisme. Het Westen heeft zijn hulpbronnen nog niet in voldoende mate kunnen mobili seren- Te dikwijls heeft het een louter defensieve houding aangenomen. Hei zei van plan te zijn de nlet-nu- cleaire vuurkracht van het Ameri kaanse leger te verhogen en tevens een diepgaande reorganisatie en moderni sering van het leger in te voeren. Hij wil meer dan 100 miljoen dollar be steden aan de reorganisatie van para militaire organisaties en bestaande strijdkrachten om ze beter geschikt te maken voor niet-nuclealre oorlogvoe ring. Het is verder dringend noodzake lijk het geheel van de Amerikaanse in lichtingendiensten te reorganiseren om de verdediging van het land te verster ken in „een tijdperk van verborgen ge- President Kennedy zei voorts dat hij premier Chroesjtsjef te Wenen zal zeg gen dat de Verenigde Staten in goede verstandhouding met het Russische volk wil leven en dat zij niet uit zijn op veroveringen, satellietstaten of rijkdom- Een van de sterke punten Verenigde Staten is hun wer de De twee voorzitters van de con ferentie over Laos hebben giste ren tevergeefs geprobeerd over eenstemming te bereiken over nieuwe instructies voor de inter nationale commissie die toezicht houdt op bet wankele bestand in Laos. Na de bespreking van twee uur tus sen Malcoln MacDonald en de Sowjet- onderminister van buitenlandse zaken, Georghi Poesjkin werd bekend dat be sloten is de kwestie weer aan de rege ringen in Londen en Moskou voor te leggen. Volgens welingelichte zegslieden wil de Groot-Britannië krachtige en con crete instructies naar de commissie sturen en zou Poesjkin geweigerd heb ben zijn regering op deze manier te binden. De commissie heeft voor haar moei lijke taak dringend behoefte aan vracht wagens, communicatiemiddelen en likopters. De kansen dat de conferentie zal sla gen, worden door velen niet groot meer geacht, hoewel er ook waarnemers zijn die een keer ten goede niet geheel uitge sloten achten. De geestelijke vader van de conferen tie, prins Norodom Sihanoek van Cam bodja, heeft zelfs gezegd dat er slechts een kans van een op duizend bestaat dat de onderhandelingen nog tot een goed resultaat zullen leiden. Hij deed de- In Gerkesklooster (Fr.) is gisteren de zesjarige Jelle Kramer van een -trék- stang van een aanhangwagen gevallen en bij het wegrijden dodelijk getroffen, In de Bredase Chassé- kazernc zijn vanmorgen twee zg. zevenvelders overgedragen, vooroor logse vuurmonden van de Nederlandse artille rie, die zijn teruggevon den in het Amerikaanse oefencentrum Grafen- wörh bij Neurenberg. Een detachement van het Amerikaanse bezet tingsleger was naar Breda gekomen om de stukken officieel aan te bieden. Ze blijven daar West-Duitsland heeft in beginsel een Engels aanbod aanvaard de schietbanen voor tanks in Castle Marin in Wa les te gaan gebruiken voor de „Bundeswehr", zodat er toch nog Duit se troepen naar Enge land zullen varen, maar dan op uitnodiging. In een vlucht van der tien minuten met een X-15 heeft de Ameri kaanse testpiloot Joe Walker gisteren een snelheidsrecord geves tigd van 5423 kilometer per uur. Alleen Gagarin en Shepard gingen vlug ger. Vorige maand kwam het oude record tot stand: 4950 kilome ter per uur. Het is de bedoeling dat men op 6400 kilometer komt. Een ander luchtvaart record vestigde een he likopter van de Ameri kaanse luchtmacht. Die steeg tot 7744 meter, wat hoger is dan de vorige recordhouder, een Russische helikop ter die op 7347 meter kwam. Het toestel dat gisteren zo hoog klom was een H43-b, dat de bijnaam Huskie heeft. I Tien Nederlandse bur gemeesters, drie wet houders en een gemeen tesecretaris gaan 12 juni met tientallen Europese collega's naar Washing ton waar de „World conference of local go vernments" wordt ge houden. De delegaties gaan met twee charter- toestellen, resp. van Schiphol en van Lon don Airport. De Neder landse burgemeesters zijn die van Rotterdam, Haarlem, Arnhem, Nij megen, Scheemda, Ber gen op Zoom, Geleen, Delden, Gorinchem en Helmond. De wethou ders zijn mr. A. de Roos uit Amsterdam, de heer M. C. Vorstman uit Hil versum en mr. F. M. J. J. Duystee uit Maas tricht. De gemeentese cretaris is mr. H. M. van der Zanden uit Ensche de. Verder gaan mee de heer J. M. P. J. Ver stegen en prof. dr. S. O. van Poelje namens de Vereniging van Neder landse gemeenten Omdat het zo koud was zijn de Sjah van Perzië en keizerin Farah Diba gisteren naar Italië ver trokken. Aanvankelijk dacht men aan politieke motieven voor het trek, maar een woord voerder heeft verklaard, dat het alleen maa koud was. De vluchtelingenzegels van het Vaticaan heb ben 460.000 dollar op gebracht. Dat bedrag is inmiddels naar het bu reau van de V.N.-hoge commissaris voor vluch telingen overgemaakt. In Japan zijn er draad loze telefoonapparaten in de publieke handel gebracht. De Japanse PTT heeft twintig golf lengten toegewezen, die zes- tot tienduizend ge sprekken tegelijk moge lijk maken. In Hersbruck bij Neu renberg is dezer dagen een postduif in zijn hok teruggekeerd, die mei 1957 in Nancy (Frankrijk) was losge laten. waar BAYER achter staat mei 3-voudige werking Stilt snet de pijn doet de koorts dalen activeert het organisme 605) Het kleinste deeltje van de andere krachten moeten werken atoomkern beschrijven en de banen die de planeten om de zon doorlopen. heeft, Is zU sprekend, maar men toepassen op de aard van het atoom, moet op de voorgrond worden gesteld, dat van de aard van deze de vergelijking dus op het bijeenhoudende krachten In de het atoom betrekking atoomkern weinig of niets bekend is. zeer duidelijk en wel- De Amerikaan Gamow heeft het mag haar niet denkbeeld geopperd dat deze krach- ten te vergelijken zijn met de cohesie cirkelende atomen. Algemeen wordt thans aangenomen dat de atoomkern, die men vroeger waarts gerichte kracht oorzaak Is dat de waterdruppel zijn bolvorm krijgt. Gamow dus, heeft de atoomkern voor onveranderlijk en ondeelbaar vergeleken met een druppel, waarin hield, is opgebouwd uit neutronen en de oppervlaktespanning zou heersen protonen. U hoort op gelijksoortige dat kerndeeltjes, zo als neutronen, neu traal zjjn en dus géén electrlsche Ia- ding bezitten. Daar entegen zijn de pro tonen positief gela den. Ziezo, meer theorie hebben we voor vandaag niet nodig. Uit eigen ervaring TOCH IS HET ZO! wijze als in gewc vloeistoffen, waarbij dan echter wel be dacht dient te wor den dat deze „kern vloeistof" totaal an dere eigenschappen bezit dan elke an dere vloeistof uit ons dagelijks leven. Immers, de dichtheid van de kern- vloeistof moet maar liefst 240 bllliocn maal zo groot zijn als die van water dat gelijknamige polen elkaar afsto ten, dus we mogen hetzelfde ver- en om de daarbij optredende krach- schijnsel verwachten in de atoom- duidelijk te Illustreren ls de phy- kern, waar immers de positief ge- sjcus Gamow althans in theorie laden protonen elkaar om liet hardst niet deze kernvloeistof bellen gaan afstoten, terwijl de ongeladen neutro- blazen. nen geen electrische krachten in het Waaruit u alweer kunt zien, welk veld brengen om dat te verhinderen. ecn grote belangstelling de natuur- Maar de neutronen worden niet uit de kundlgcn voor de bellenblazerU aan kern weggeslingerd, zodat het duide- de dag hebben gelegd, lijk is dat er in de atoomkern nog Daarover een volgende keer! De reacties van de Russen bij de on derhandelingen over beëindiging van proeven met kernwapens en elders zijn niet bemoedigend. Toch is het. volgens Kennedy, belangrijk dat de Russen we ten dat het geduld van de Amerikanen aan de conferentietafel bijna onuitput telijk is, dat de Amerikanen op vrede blijven hopen en dat zij vastbesloten zijn hun veiligheid te beschermen. „Om deze redenen heb ik al lang gedacht dat het verstandig zou zijn de Sow jet-premier te ontmoeten voor een persoonlijke gedachtenwisseling", aldus Amerikaanse president. Een van de grote voordelen die de Verenigde Staten volgens hun presi dent verder hebben, is dat zij overal in de wereld vrienden en bondgenoten hebben. Hij verklaarde verheugd te zijn binnenkort president De Gaulle van Frankrijk te ontmoeten die hij „Frank- rijks grote leider" noemde- Deze ont moeting is van „bijzonder belang". Op dergelijke ernstige bijeenkomsten voor nauw en veelomvattend overleg versterking van beide partijen in het belang van de wereldvrede en de vrijheid, is een algemene eenstemmig heid geen vereiste, aldus Kennedy. president onderstreepte ander maal dat militaire bondgenootschappen niet toereikend zijn om de problemen van de landen op te lossen waar soci ale onrechtvaardigheid en economische chaos penetratie uit het buitenland en ondermijnende activiteit aanmoedigen. De Verenigde Staten zijn bereid de noodlijdende landen alle mogelijke hulp te verlenen voordat deze in een on herstelbare crisis zijn geraakt. De president verzocht om 250 miljoen dol- meer die te zijner beschikking die- te komen voor dringende hulpver lening aan onverschillig welk land. Versterking N.A.V.O. Dc conventionele strijdkrachten van de N.A.V.O. dienen te worden versterkt. De president verzocht het Congres het bedrag voor militaire hulpverlening aan het buitenland te verhogen van 1,6 mil jard dollar tot 1,885 miljard om zowel in Azië, Latijns-Amerika en Afrika het hoofd te kunnen bieden aan het ge vaar van het communisme. Voorgaande regeringen hebben de burgerlijke verdediging te zeer ver waarloosd, zei Kennedy. Voor de be vordering van de ontwikkeling op dit punt zal een bureau worden opgericht dat direct onder de president komt. De president heeft het congres ver zocht in te stemmen met alle maatre gelen die hij zal nemen om de werk loosheid te bestrijden en de honderd duizenden arbeiders te helpen die het slachtoffer van de automatisering zijn geworden. Hij wees er in dit verband op dat in de afgelopen twee maanden de goudreserves met zeventien miljoen dollar zijn toegenomen. Over de Amerikaanse defensie heeft Kennedy nog gezegd dat de reorganisa tie onder meer ten doel heeft in Euro pa moderne gemechaniseerde divisies en luchtlandingsbrigades te legeren. Verder is het de bedoeling dat de al gemene reserve wordt gereorganiseerd, zodat er in acht weken tijd tien divi sies beschikbaar zullen komen. Deze hervormingen vallen onder de reorganisaties waarvoor hij 100 mil joen dollar vraagt. Verder heeft hij om zestig miljoen dollar gevraagd om de sterkte van het korps mariniers op 190.000 man te brengen. De rede van de president, die door radio en televisie over de gehele Ver enigde Staten werd uitgezonden, werd negentien maal door applaus onder broken. De totale door de president in zijn rede bepleite uitgavenverhoging be draagt 724 miljoen dollar. Bij toewij zing door het Congres zou de totale begroting van het op 1 juli beginnende begrotingsjaar wat de uitgaven betreft miljoen dollar bedragen, met een geraamd tekort van drieëneen half miljard dollar. Hierbij is dan nog geen rekening gehouden met eventuele uitgaven voor de bouw van schuilkelders tegen atoomgevaar, waarop Kennedy in een radiorede kortgeleden heeft aangedron gen. Vooraanstaande Britten pleiten voor E.E.G. Ruim honderd vooraanstaande Brit ten hebben vandaag een verklaring ge publiceerd waarin er bij de regering op aangedrongen wordt zich in princi pe tot associatie met de E.E.G. bereid te verklaren en daarna te proberen door onderhandelingen de moeilijkheden uit de weg te ruimen. Onder de ondertekenaars bevinden zich dertien conservatieve parlements leden en veertien van Labour alsmede tal van vooraanstaande industriëlen en journalisten. De verklaring werd opgesteld door een commissie onder leiding van lord Gladwyn, die vroeger ambassadeur in Frankrijk en Brits permanent verte genwoordiger bij de V.N. is geweest. „Niemand kan twijfelen aan de le venskracht van de Europese economi sche gemeenschap. Haar politiek blijkt zowel in politiek als economisch opzicht liberaler te zijn dan oorspronkelijk mo gelijk scheen, hetgeen het voor Groot- Britannië gemakkelijker maakt toe te Indien wij een gevaarlijke splitsing ln Europa willen voorkomen dan dringt de tijd; deze werkt niet in ons voordeeL Het zou hoogst onverstandig zijn te re kenen op een eventuele ineenstorting van de E.E.G." Boudewijn biedt De Gaulle document aan Koning Boudewijn heeft president De Gaulle gisteren een document overhan digd dat ongeveer een eeuw geleden uit de nationale bibliotheek in Parijs werd gestolen een brief van Rubens. Deze brief kwam later in Belgisch bezit. Tijdens het banket dat de generaal zijn Belgische gasten aanbood schonken ko ning Boudewijn en koningin Fabiola hem een schilderij van Jean Wilden en een tafellaken van in Brugge vervaardigde BRAND IN SINGAPORE: DUIZENDEN DAKLOOS De zwaarste brand die Singapore ooit heeft meegemaakt, heeft gistermiddag een oppervlakte van twaalf vierkante kilometer in het centrum van de stad verwoest. Minstens één persoon is hieraan ten slachtoffer gevallen, terwijl duizenden dakloos zijn geworden. Het aantal gewonden bedraagt veertig. Ongeveer honderd manschappen van de Britse legerbrandweer en vijfhonderd andere militairen bestreden samen met de plaatselijke brandweer het vuur, dat vermoedelijk in een bioscoop was ont staan, en door de felle wind nog werd aangewakkerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5