EEN -DAG- Leiden ziet men hoe de vis te slim af is In mens de Chr. Geref. koor te Leiden bestaat 10 jaar 39.75 aarvergadering H.C.W. 21 procent dividend Orgelcentrum naar Leiden BEZORGER VOOR STADSWIJK ;UWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 26 MEI 1961 ;enda voor Leiden en Den Haag Vrydag ubhuis Westerkwartier, 712 uur Bazaar voor vereniging en ouden Turk, 8 uur: Ledenvergadering ise Kunstkring „Voor allen", thoboth, 8 uur; Christenvrouwen ien-centrum, mevrouw Gilhuis— itskamp over „Mensen onderweg". Aart Romein. ieterskerk, 7.30 uur: Avondgebed, eiderdorp, gemeentehuis, 7.45 uur: dsvergadering. rdorp, Herv. Kerk, 8 uur: kconcert, Addie de Jong, orgel, Hans enburg, Engelse hoorn en hobo. en Haag, Diligeratia, 8 uur: G.N.E. Acting Group met „Murder at the irage". outrustkerk, 8 uur: Hans Geffert, Zaterdag let gulden Vlies, 4—6 uur: Receptie 35-jarig jubileum A. W. H. Teeuwen woningbouwvereniging „De Een- Af. panjaardsbrug, 2 uur: Excursie N.C. sV., polderfietstocht, lubhuis Westerkwartier, 712 uur Bazaar voor vereniging en ouden tationsplein, perron 13. 2 uur; Ex- Kon. Ned. Natuurhistorische Ver ging naar Woubrugge. Burcht, 10 uur: Congres Algemeen bond van Volkstuindersverenigingen Foon wage rücamp Haarlemmerweg, 7 straatprediking, spreker: dr. Vele- Chr. Geref. pardrkant te Leiden len Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: agsche Comedie met „Lieve Leuge- r". Films (2.30, 7 en 9.15 uur): De hond de Baskervilles (18 jaar), iido (280, 7 en 9.15 uur): Vijand ln schaduw (14 jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): Susanne jaar). lex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De doden- (14 jaar) donderdag: Mag ik deze u? (18 jaar). '"Btudio (2.30, 7 en 9j16 uiur): De vuur- lef (14 jaar). Üanon (280, 7 en 9.15 uur): De Artjas (14 jaar). Tentoonstellingen ekenhal, Floris Verster (tot 3 juli) Apotheken kopend apotheek Reijst, Steenstraat tel. 20136. Verbouwing drukkerij Het architectenbureau Buurman en ïutte heeft het verbouwen van de pan- Stille Rijn 7, 8 en 9 namens de N.V. De Bink opgedragen aan de KI. de Fey te Leiden. Interessante expositie in Volkenkunde met 1 oktober zien in het rijksmuseum voor volkenkunde aan de Steenstraat te Leiden. Dr. H. H. Frese uit Katwijk heeft daar een tentoonstelling ingericht, die boeiend en instructief tegelijk is. Gebruikmakend van materiaal uit alle delen van de wereld worden de voornaamste grondbeginselen van de vis serij getoond. De voorwerpen zijn zodanig gerangschikt en ingepast in een goed sluitend geheel, dajt geen rariteitenkabinet is ontstaan, maar een levensecht beeld van de visser van alle plaatsen en alle tijden. Zoveel mogelijk is het menselijke aspect op de voorgrond geplaatst, waarbij ver gelijkingen uitwijzen, dat de vissers over de hele wereld voor dezelfde problemen onafhankelijk van elkaar ongeveer dezelfde oplossingen hebben gevonden. Naast een grote verscheidenheid aan materialen treft men een eenheid in ideeën aan. Dr. Frese heeft zich vooral toegelegd op het laten zien van technieken, omdat de mensen vandaag de dag weliswaar een behoorlijke verbale kennis bezitten maar veelal de dingen waarover zij gehoord of gelezen hebben, nooit voor ogen hebben gehad. Hij is ervan overtuigd, dat er vaklieden züllen komen kijken, die op- of aanmerkingen gaan maken. En dat is ook de bedoeling, want de tentoonstelling wil zijn een aanleiding tot discussie. De museum-staf verwacht reacties en wil gaarne tot een samenspraak komen. Paradijs Wat er allemaal te bekijken is? Hen gels, haken, dobbers, harpoenen, fuiken in vele vormen, allerlei soorten netten, scheepsmodellen en ga zo maar door. Men kan zelf een apparaat in werking stellen, dat een beeld geeft van een tonijnen visserij. De bezoeker staat dan oog-in-oog met een vissersparadijs, waar de henge laars zonder enige onderbreking beet hebben. Men ziet spring-in-de-boot vis sers bezig, men hoort visgeluiden, men kan een echolood in werking zien, er is levende vis in zijn oorspronkelijke om geving, de zoetwatervisserij die afhanke lijk is van overstromingen is aanschou welijk voorgesteld, de viskwekerij heeft een plaatsje gekregen en ook wordt stil gestaan bij de grote betekenis van de visserij voor de wereldvoedselvoorzie ning. De expositie werd gistermiddag officieel geopend door ir. G. J. Lienesch, directeur der visserijen van het ministerie van landbouw en vis serij. Deze gaf als zijn mening te ken nen, dat het antwoord op de vraag waarom de mens vist en blijft vissen voornamelijk wordt bepaald door de visserijdrift. Want het gaat de vis sers heus niet enkel om geld ver dienen. Het sportieve element speelt ook by de beroepsvissery een grote rol. De visserij kan- men zien als een ge richte inspanning die tegelijkertijd een ontspanning betekent. Zij is een typisch mannelijke bezigheid die het jachtinstinct mens wakker roept. De wetenschap heeft weliswaar de toevalsfactor ver kleind, maar het zal altijd wel zo blijven, dat de vakbekwaamheid van de beman ning van een schip de doorslag geeft.. Twee gelijkwaardige schepen vangen niet evenveel. Het ligt er maar aan, welke be manning erop zit. Ir. Lienesch prees de vissersvrouwen, die vaak alleen voor de opvoeding van him kinderen staan. Hun verantwoorde lijkheid is groter dan die van de meeste andere moeders. Onder presidium van de heer H. J. M. leff werd gistermorgen de jaarlijkse rgadering gehouden van aandeelhou- rs der Hollandsche Constructle- trkplaatsen N.V., waarbij allereerst het imrslag deh directie onder de loep :rd genomen. De heer Dijkstra merkte trbij op, dat het overzicht van de gang in zaken in het afgelopen jaar er op fct, dat de directie een voorzichtig be- r voert. Hiervoor bracht spr. hulde de directie. De behandeling van de verlies- en Instrekening vormde het belangrijkste *1 der besprekingen. De voorzitter selde hierbij o.m. mede, dat de duur- ij» productiemiddelen, waarop voor 557.929 werd afgeschreven, verzekerd h voor 9 miljoen gulden. Bij de post rinstverdeling verklaarde de voorzitter ntrent de uitdeling mede, dat de tan- misten" en het uurloon-personeel een fdrag van f 373.800 kregen toegewezen. 1959 was het bedrag voor de uurlo- s f 110.000, het afgelopen jaar steeg tot f 160.000. De voorzitter gaf vervolgens een uit- wrlg exposé van de deelneming in an- we maatschappijen. De interest op de &enLng bedraagt ongeveer f 42.000 meer m voriig jaar, hetgeen voornamelijk 'eraan is toe te schrijven, dat de len in- en aan dochtermaatschappijen meer op dachten dan het vorig boekjaar. De heer De Wilde informeerde of het nodig was zoveel te reserve 150.000 voor bijzondere doeleinden 50.000 in het algemeen reservefonds) raarop de voorzitter antwoordde, dat het wijs beleid is voor de toekomst te Orgen. Doordat vorige jaren topjaren Jji geweest, waarbij o.m. bedragen van 1.3 miljoen konden worden geserveerd, ®eft men een steun in de rug voor moei de jaren. Dp grond van de welvoorziene order portefeuille informeerde de heer Dijk- '«a voorts of daardoor kans bestaat, dat exploitatie-uitkomsten volgend jaar «ter zullen zijn. De voorzitter antwoord- dat men ook een lager dividend bad rinnen voorstellen, maar de sterke in ertie positie van het bedrijf wettiede ongetwijfeld een dividend van 21% zoals voorgesteld. De directeur, ir. E. F. E. Bongaerta. K^+u e hieraan toe. dat de uitkomst van bedrijf in het afgelopen jaar van twee •anten kan worden bezien. Tegenover ?e' kit, dat ze lager zijn dan vorig jaar •an men ook stellen, dat ze vorig jaar •onormaal hoog waren. Een dergelijk r" kan elk ogenblik schokken teweeg rengen. hetgeen nu enigszins geschiedt P de vraag wat 1961 zal bieden, stelde pPj"-. dat de orderportefeuille inderdaad "«oorlijk is voorzien. Alleen reeds daar- wilde hij de toekomst zeker niet pes simistisch inzien. Men staat evenwel voor de grote vraag wat de nieuwe onderhandelingen c de lonen in de metaalindustrie zullen leveren. Zelf was spr. overtuigd, dat de werkgevers met de ondernemers tot gunstige oplossing zullen komen. Een staking vraagt altijd veel geld. Zelfs in dien men de stakers niet uitkeert, is productieverlies en het vertroebelt menwerking en saamhorigheid, welke ;n bedrijf nu eenmaal nodig zijn Nadat de rekening over het afgelopen Jaar was goedgekeurd, gaf de voorzitter naar aanleiding van de balans een voerige uiteenzetting over de positie der N.V., mede in verband met de deelne ming in verschillende dochtermaatschap pijen, waarna ook dit punt z.h.s. werd goedgekeurd. Het dividend werd slotte vastgesteld op 21% zoals door di rectie en commissarissen was voorge. steld. waarna de heer H. J. M. Loeff als commissaris werd herkozen. Electrolasch Voorafgegaan aan de vergadering der moedermaatschappij was de jaarverga dering gehouden van de Ned. Electrolasch Mij N.V. Naar aanleiding van de passage ln het jaarverslag: „dat met medewerking het fabriekspersoneel passende maat regelen werden genomen om de verkor- van de arbeidstijd op te vangen", be toogde de heer Dijkstra, dat dit wee :n goede verstandhouding tussen direc- en werknemers, waarvoor hij w ;n van lof uitte. Bij de behandeling der financiële resul taten over het afgelopen jaar gaf de 1 zitter een overzicht van de financiële toestand. Tevens deelde hij daarbij mede, dat 20% dividend is uitgekeerd op de aandelen, die de NEM op de aandelen In de Rijnlandse MetaolbeschermingsmiJ had. Ook hier werd een belangrijk aandeel in de winst uitgekeerd aan de tantièmers en uurloners volgens de bepaling i statuten. Dit is een bedrag van f 22 van de f 797.065 winst. Nadat de jaarstukken ten slotte v. goedgekeurd en het dividend was paald op 15%, werd de heer H. J Loeff als commissaris herkozen. VOORKOM BLADAFVAL Houdt de bladeren gezond en glanzend Lof In verband met vertrek van da. Kret van Krimpen a.d. Lek naar Leiden Naar wy vernemen, zal het bureau an de stichting Orgelcentrum, dat ln de Hervormde pastorie Dorpsstraat 9 te Krimpen aan de Lek is gevestigd, per september naar Leiden worden erplaatst, en wel naar Mauritsstraat 5. De stichting Orgelcentrum is enige jaren geleden ontstaan mede naar aan leiding van de Jan-Zwart-herdenking ir land. Zij is een wijdvertakte orga nisatie op orgelgebied geworden me verschillende secties. Onder meer geeft >en maandblad uit. Hoofdredacteur daarvan is Feike >Asma. Het Orgelcentrum vond zijn bakermat i Krimpen aan de Lek, waar ds. A. J. Kret, een van de voormannen van deze orgelmuzikale beweging. Hervormd pre dikant is. Zoals wij reeds meldden, zal ds. Kret over enige maanden afscheid ;n van zijn Gemeente in verband met zijn benoeming tot schoolpastor het christelijk lyceum te Leiden. Zijn vertrek noopt tot verplaatsing van de gehele administratie van het Orgelcen- Sluitingsavond van Herv. jeugdwerk Leidsters en leiders van het Leidse Hervormde jeugdwerk waren gisteren in de grote zaal van Den Burcht bijeen op uitnodiging van de centrale commissie voor het jeugdwerk van de Hervormde Gemeente, die hun op deze sluitingsavond een blijk wilde geven van haar erkente lijkheid voor hun gestage arbeid. „Wij willen u aan het begin van de avond zeggen, dat wij grote waardering hebben voor uw activiteiten tot instand houding van ons jeugdwerk", zei ds. De Ruiter, voorzitter van de centrale com missie, die door zijn aanstaand vertrek naar Beekbergen voor het laatst in deze kwaliteit in de openbaarheid trad. „Ik weet wel, dat uw bereidwilligheid niet is te honoreren met een enkele avond, maar het is ons slechts om een prettig blijk van waardering te doen". Het openingswoord was maar kort en dus kon de kinder-opetettegroep van de Kooiwijk direct op de planken komen. Het tweede deel werd verzorgd door het muziekgezelschap Sempre Avanti. Beide hebben voor een vrolijke en afwisselende avond gezorgd. Puzzelprominenteii 1. F. C. Chaudron, Tu-lpenstcaat 21, Leiden: 2. Marian Rijnsburger, Dr. de Bruij nestraat 1, Leiderdorp; 3. J. N. Oudshoorn, Commandeurslaan 71, Kat wijk aan den Rijn. Hoe verschillend hun methoden en hun schepen ook mogen zijn, de vissers over de hele wereld hebben allen hetzelfde doel: de vis te slim af te zijn. Op de vis serijtentoonstelling in het rijks museum voor volkenkunde te Leiden zijn tal van scheepsmo dellen te bewonderen. Hier ziet men een Katwijkse bom (KW 43) tussen schepen van vissers die aan de andere kant van de aard bol wonen. Tevoren had de directeur van het ïuseum, dr. P. H. Pott, een dankwoord gesproken aan het adres van allen, die de totstandkoming van de tentoon stelling hebben meegewerkt. Hij noemde het bijzonder de lieer C. Varkevisser. de directeur van de Katwijkse visserij- school. Het ligt in de bedoeling voor school- i jeugdgroepen rondleidingen te houden. Van tijd tot tijd zullen bovendien visserij films worden gedraaid. De toegangsprijs bedraagt f 0.50, voor kinderen f 0.20. Overweg Herenstraat van 6 naar 16,55 m Werk zal omstreeks 1 aug, klaar zijn Op ons bericht van gisteren over de verbreding van de spoorwegovergang de Herenstraat in de lijn Leiden- Utrecht kan nog een aansluiting volgen. By de gemeente vernamen wy, dat de overgang zal bestaan uit twee door middenberm gescheiden rijbanen en twee trottoirs. De rybanen krygen elk breedte van 4.75 meter en de trottoirs 3 meter. De middenberm zal 1.05 meter breed worden. Het wordt dus een overgang van 16.55 meter. Nu is hy ongeveer 6 meter breed. Jansen in het huwelijk trad met mejuf frouw A. M. Rodewijk. In de bovenzaal De NIEUWE LEIDSCHE COURANT vraagt Aanmelden: Abonnementenafdeling Steenstraat 37, Leiden. Gerepatrieerden genoten van contact en poppenspel Toen wij in onze kinderjaren de gelijkenis van de barmJiartige Samari taan hoorden vertellen, stelden wij ons in onze verbeelding de hele ge schiedenis voor en namen wij het verhaal in ons op, zoals kinderen dat plegen te doen. Wij kregen innig medelijden met de beroofde man, die ge wond langs de eenzame weg lag. Diep verontwaardigd hoorden wij van de priester en de Leviet, die de hulpeloze lieten liggen en vreugde door stroomde ons, toen de Samaritaan zich het lot van de berooide reiziger aantrok, zijn wonden verzorgde en onderdak voor hem zocht. Gelukkig, dat die boze mensen in een ver land wonen, dachten wij bij het einde van het verhaal. "Cromjongh componeerde de muziek van Guido en Felicia van Deth, een artisten- echtpaar uit Den Haag, gebruikten de geschiedenis van de Samaritaan voor een poppenspel, dat zij gisteravond in De La kenhal opvoerden voor een groot aantal protestantse gerepatrieerden. De poppen spelers schreven zelf de teksten en Emmy Schildersbedrijf Jansen in het goud Ter gelegenheid van een dubbel feest recipieerde gistermiddag de heer H. P. Jansen. Het is namelijk op 31 mei 50 jaar geleden, dat het schildersbedrijf H. P. Jansen werd opgericht en het is op deze zelfde dar 50 jaar geleden, dat de heer Een geweldige verbetering dus. Ter plaatse van de sporen zal een oe- loering van betonnen platen worden aangelegd. De rest wordt van een ge- one bestrating voorzien. De aftakking van de grote lijn naar het terrein van de veiling krijgt een lialf-automatische beveiliging. Iemand het treinpersoneel zal voor het neer laten van de bomen ergens op een knop moeten drukken. In gemeentelijke kring wordt erop gerekend, dat het werk 1 augustus klaar is. Niet opgedragen Op 13 mei hebben wij gemeld, dat ar chitect A. van Riet te Oegstgeest het bouwen van een bungalow aan de Kanaal- weg te Leiden voor de heer P. Nederlof heeft opgedragen aan aannemer J. van Riet te Leiden. De architect bericht ons. dat deze bouw nog niet is opgedragen. LINOLEUM LINOFELT - BALATUM vele dessins voorradig WONING-TEXIEL W. J. ZIRKZEE VAN 'T HOFFSTRAAT 7 TELEFOON 24610 LEIDEN MIDZA café-restaurant „Het Gulden Vlies" velen gekomen om de heer en mevrouw Jansen hun gelukwensen aan te bieden, die vergezeld gingen van vele bloemstukken en geschenken. Op de vroegere Bloemmarikt (nu Boom- markt), ongeveer op de plaate waar nu het postkantoor ls, stond in 1911 het pand waar de heer H. Jansen een söhildersbedrijfje begon. Spoedig bedroeg het aantal employés dertig en werd het pand te klein. De heer Jansen verhuisde naar de Oude Singel 30 waar nu nog steeds het cen trum van het bedrijf is. Ongeveer 100 werknemers heeft de (72-jarige) heer Jansen nu in dienst. Van de elf kinderen werkt er slechts één, (de heer N. L. M. Jansen) in de zaak. Onder de aanwezigen op de receptie was namens de Kamer van Koophandel de heer C. F. Meerpoel, die het schilders bedrijf H. P. Jansen een van de parels van de Leidse middenstand noemde. Voorts waren onder anderen aanwezig: wethouder S. M. Stolp, de heer J. van der Kloot namens de Leidse Midden stand Centrale, de heer J. van Zijp, na mens de Nederlandse R.K. Middenstands bond, monseigneur Th. M. Beukers, de heer A. J. Schooneveld, voorzitter van de Leidse Federatie van Woningbouw verenigingen en mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, secretaris van de Leidse vereni ging van industriëlen. Jubileum-zangavond Vlootschouw voor Scheveningen De Koninklijke marine zal donderdag 8 juli een vlootschouw houden voor de kust van Scheveningen. Hieraan wordt deelgenomen door in totaal 33 schepen, waaronder Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman, de krui ser De Zeven Provinciën, de jagers Lim burg .Groningen, Friesland, Rotterdam Gelderland, enige fregatten, kust- en ondiepwatermijnenvegers en patrouille- Na een varende revue, een zogenaamde steampast" langs de nieuwe pier, in de morgenuren, komen de schepen op enige afstand van de kust ten anker. In de middag zuilen maritieme demon straties plaats hébben, die worden afge sloten met een défilé op de boulevard, ■aan zal worden deelgenomen door mariniers en vlootpersoneel, voorafgegaan door de marinierskapél der Koninklijke marine, met tamboers en pijpers van het Na een taptoe op de boulevard wordt 's avonds een vuurwerk op het strand ontstoken. Bazaar „Wester kwartier" Ten bate van de verenigingskas en voor de ouden van dagen houdt de speeltuin vereniging „Westerkwartier" drie dagen (donderdag, 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 mei) een bazaar. In smaakvolle stands kan men velerlei artikelen kopen, waar van het geld ten goede komt aan het verenigingswerk. Tevens kan men door middel van de grabbelton en het rad van avontuur zijn geluk beproeven en fraaie prijzen winnen. Gisteravond om zeven uur opende voorzitter A. van Polanen de bazaar. Hij sprak de hoop uit, dat er veel zou wor den verkocht, zodat zowel jong als oud hiervan zouden kunnen profiteren. Reeds spoedig was de belangstelling in het clubhuis aan de Ten Katestraat bijzonder groot. Vooral de Leidse Dorus aan de grabbelton trok de aandacht, speciaal die van de jeugd. Maar ook de andere attrac ties noodden tot een bezoek. Enkele firmas' hebben grote stands ingericht die het geheel een feestelijk aanzien geven. De bazaar is hedenavond geopend van 7 tot 12 ur en morgenmiddag van drie uur tot 's avonds 12 uur. DE Chr. Geref. zangvereniging Alles ter ere Gods" vierde gisteravond met een uitvoering in het kerkgebouw (Steenschuur) het tienjarig bestaan. Dit jubileum is een gelukwens waard, zo begon de pastor loei, dr. W. H. Velema, zijn toespraak. Ook de Gemeente mag worden gecom plimenteerd. Er is op deze feestavond alle aanleiding drie lichtbundels op het werk van het koor te richten. Het programma was op het blijde gebeuren afgestemd. Geen enkele van de tot uitvoering gebrachte wer ken was te moeilijk, zodat het koor zonder overmatige inspanning kon laten horen, waartoe het reeds in staat is. De heer J. Arnoldus Iheeft keurige oi- de op de zaken gesteld. Dit was af te leiden uit de beschaafde uitspraak, de beheersing (die bij de dames nog wat beter is dan by de wel eens even uit springende heren); en de doorlopend goede aandacht. Het forte is. wat het aandeel van de op zichzelf deugdelijke herenstemmen betreft, vrij riskant. Enkele malen, on der meer in „Ere zij aan God de Vader" en de „Hymne" van J. P. Heye liep de sterke samenklank niet volkomen zuiver uit. De sopranen hielden, mooi en toonvasi zingend, de melodie in alle gevallen op. De samenzang kan altijd nog aan homo- genitijd winnen. Het koraal uit Bachs cantate 147 werd uitgevoerd in samenwerking met de organist P. M. Overduin. We Ten eerste vragen spr. Het antwoord raakt het de muziek. Wanneer David voor Saul speelde, moest de boze geest wijken. In goede muziek, die goed wordt vertolkt, voelen we de hemelse harmonie, zoals die ook in de gemeenschap met God kan worden ondervonden. Hier is het geloof van het lied. Daarom wordt er in de Bij bel ook zo veel gezongen. Ook kunnen de koorzangers het Gemeentelied onder steunen. En ten slotte kunnen het geloof en de verwachting in het lied worden uit gezongen. Dan treedt het koor naar buiten, om de zieken door het lied te troos ten, of, bij de straatprediking, te ver tellen, wie Jezus is. Wc zijn blij, aldus dr. Velema, dat, onder leiding van de heren Buurman (vier jaar) en Arnoldus (zes jaar) ons koor van achttien tot drieendertig leden is gegroeid, dat er ook jeugd- en kinder koren, en (dit jaar) een meisjeskoor bij gekomen zijn. De lust tot zingen neemt dus kennelijk in onze kring toen. We ho pen, dat de jarige ook het zilveren Ju bileum zal halen. merkten op, dait de koorinzetten steeds heel even te laat vielen, zodat de begeleider öf moest rekken óf een kleine opening laten ontstaan. De stijl van deze muziek vraagt echter een ononderbroken voortgang, die de nauwsluitende constructie intact laat. Dan behoeven er ook niet (zoals nu) on gelijkheden tussen beide partijen vpor te komen. De kinderen zongen Goenacht" van Naegeli bescheiden, met, in de hoogte, onzekere intonatie van de tweede-stem mers. Samen met de meisjes klonk „Heer, wees mijn Gids" een stuk beter. De meisjes alleen zongen heel verdienste lijk twee stemmig „In de heilige stad" en „Kroon Hem met gouden kroon", waarvan we, als lied het tweede mooier vonden dan het wat overgevoelige eerst genoemde. Het aantal coupletten had be ter kunnen worden beperict tot twee. Met genoegen hebben we geluisterd naar de samenzang met de gastkoren: „De hoge God alleen zy eer" en het Ambrosiaans lofgezang van E. Gebhardt. De zang hiervan klonk vol en gaaf. De heer Overduin speelde op het or gel, onder grote aandacht, een werk van Sweelinck (over „Herr Christ, der einig Gottes Sohn") en Bachs Fantasie en fuga in C. Alle koren samen besloten met Dankt, dankt nu allen God (bewerking Herman de Wolff). De Gemeente kreeg met het zingen van psalm 98 het laatste woord. Joh. van Wolfswinkel GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatle* Afsluiting spoorwegovergang Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de spoorwegovergang Herenstraat-Zoeter- woudseweg in den acht van 29 op 30 mei 1961 van 0.00 tot 6.00 uur in verband met de uitvoering van werkzaamheden is afgesloten voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee. alsmede voor voetgangers in beide richtingen. Uitbreiding school Architect D. L. Landman heeft het uitbreiden van de school aan de Van Vollenhovekade namens B. W. opge dragen aan de N.V. Aanneming Mij Pa- nagro te Warmond. deze oude gelijkenis, die ons leerde, dat „boze" mensen niet alleen in verre lan den en in verleden tijden bestaan. Een poppenspel voor volwassenen het lijkt kinderachtig, maar het kan zo levenswer- kelijk zijn. „De vreemdeling", heette het spel van gisteravond, en het zou heel goed „de geschiedenis van mensen die weten en leren wat het betekent om in het leven iets voor elkaar te zyn" als ondertitel kunnen voeren. Dwaze mensenwereld Hoe zou het anders kunnen met de Vlaming Guido van Deth: het verhaal wordt op Vlaamse wijze (gemoedelijk, sappig, en door zijn eenvoud indringend) verteld. De Samaritaan wordt in het stuk voorgesteld als de Chinees Tsjang, de domme, dwaze mensen die men door alle tijden heen aantreft als de mopperpot Dorus, de mensen met principes als de plichtsgetrouwe veldwachter en de sim pelheid van kinderlijk geloof en vertrou wen worden gesymboliseerd in het jon getje Suuske, dat voor iedereen klaar staat. De „dansende beer" bekijkt die dwaze mensenwereld en vraagt zich af, zovelen elkaar verdriet doen De contactavond, die na anderhalf jaar voor de tweede maal werd gehouden door de protestantse commissie voor gerepa trieerden in Leiden, werd mede door de wijze levenslessen van Guido's poppen een succes. De kunstenaars Guido en Fe licia brengen overal de ryke boodschap pen uit de Bybel en de wijze waarop zU dat doen kan niet beter worden uitge drukt dan in de woorden: indringend en knnst zinnig. De pauze werd benut om oude banden te verstevigen en nieuwe aan te knopen. Het werd een genoegelijk onderonsje, waarbij men genoot van Indische versna peringen, die enkele dames zelf hadden bereid. Ds. I. S. Kijne sloot de bijeen komst, waaraan velen genoegen hadden beleefd, met een korte toespraak. Zaterdagmorgen 9 uur begint onze verrassings-aanbieding van Zuiver wollen AaBe sportcolberts in 12 prachtige, moderne sfreep- en ruitdessins. Eerste klas maak werk en afwerking. De normale winkelprijs is 59.50, maar, één dag betaalt U de Coster-prijs van Gabardine herenpantalons in de zwaarste gabardine-perlon- kwaliteiten, met ceintuur. In prachtige multicolors. Normale prijs 29.75 Nu,één dag LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent tik. Goodie- singel Katendr. Lagedijk hk. Dotpsweg West-Kruiskade 35

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3