kon wel naai huis gaan! Ook Nederland krijgt „spullenhulp" Rijnsburgse Boys nam fraai clubhuis in gebruik Goed geld op Flora Rijnsburg Politieman in Delft zou ten onrechte koninklijk zijn onderscheiden Zeelieden sprongen over op kustvaarder in nood Rijnsburgs raad gaat vele bouwprojecten in vergadering behandelen Groot aantal doden in het Pinksterweekeinde ME UWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 23 MEI 1961 Rijnsburgse Boys is sinds zaterdagmiddag een fraai clubhuis rijk. Een clubhuis met een grondoppervlak van 100 m2. Het front wordt gevormd door een enorme glaswand, die ruimschoots licht doorlaat om de functio neel getinte wanden goed uit te laten komen. Het gebouwtje is, evenals de kleedlokalen, een produkt van huisvlijt" van de leden. De directeur van Gemeentewerken, de heer J. Trampert, en opzichter Vink verleenden van gemeentezijde hun medewerking. Ben belangrijk deel van het werk werdVoorzitter Paauw overhandigde burge- verricht door het bestuurslid G. van de meester B. H. Koomans een enveloppe Mey, die er ongeveer 250 uren aan heeft met een oorkonde waarin de overdracht gewerkt Ook bij de aanleg van het was opgetekend. Het clubhuls staat op Sportpark «n de bouw van de kleedloka- gemeentegrond. Burgemeester Koomans len heeft de heer Van der Mey veel was verheugd dat de accommodatie die werk verzet. Voorzitter A. Paauw bracht gering was. zo sterk is verbeterd. De de heer Van der Mey dank. mevrouw gemeente zal het onderhoudswerk ver richten. De afspraken, betreffende de ex ploitatie van het gebouw, zullen zo goed mogelijk worden beschermd, aldus de burgemeester. De voorzitter van de L.V.B., mr. J. J. de Jongh, merkte op dat Rijnsburg een volwaardige plaats inneemt bij de goede accommoia. e van de sportvelden in 't rayon Leiden. Centrum De tulpen, het hoofdprodukt van vel ling „Flora", zijn thans vrijwel geheel Uit het veilingbecld verdwenen. Ook de restanten zijn duur en brengen van f 0.80f 1,50 per bos op. Trouwens, geen enkele soort bloemen is tc geef op „Flora", hoewel de export toch echt geen grote vormen aanneemt De export naar België is het laatste halfjaar zelfs on rustbarend teruggelopen. Daarom is be sloten. dat de heffing, waarmee de Bel gen nog een aantal bloemsoorten belas ten, in vfjf Jaar zal verdwijnen door telkenjare een verlaging van 20 toe te passen. De eerste verlaging zal In gaan op 1 juni ax De dagomzet draalt zo om de f 100.000. hetgeen er op duidt dat de prijzen hoog liggen. Witte margrieten kosten van f 1.50 tot f 6 per 100 stuks. Het weer pleegt de iriasenprijzen te maken of te breken. In dit geval (koud) is het ..maken": prof Blaauw, waarvan veel weggaat voor de Duitse export, brengt het tot f 2 tot f 2.75 per bos. Ondanks de toenemende aan voer brengen ook de gewonere soorten (Wedgwood, Imperator, Yellow Queen) hoge prijzen op: f 1,00f 1,25 per bos Van de pyrethrums is het grootste deel al weer gesneden. De opbrengsten va riëren van f 3,00f 5 per honderd. De lathyrusstroom blijft onverzwakt doorvloeien. De voillngklok stopt tussen de f 0,70 en t W per bosje. Ook de anjers brengen veel geld in het laatje en doen van 17—32 ct per stuk. De verwachting dat de violieren wel <-en dubbeltje per stuk goedkoper zou den worden is niet bewaarheid. Er zijn wel een paar centen van de prijs af doch 1728 ct per stuk is nog altijd een zeer goede notering voor dit produkt. Ixia's worden afgedrukt op 6080 ct per bos en freesia's, waarvan de aanvoer minimaal wordt, op 80—140 ct per bos Voor rozen als Duisburg en Pink Sen sation geven de kopers 1025 ct per stuk en babyroosjes gaan van de hand voor 2560 ct per tak. Ook papavers brengen goed geld op. Zij kosten 1320 ct per stuk. Anemonen van buiten, waarvan slechts "eine partijtjes worden aangevoerd, lij- en het enige bloemetje dat betaalbaar is voor de gewone beurs: 2540 ct per bosje. RADIO KROMHOUT - RIJNSBURG VLICT N.Z. 32 TELEFOON 3710 Morgenaivond vergadert de buurtver eniging ,,'t Schaapweytgen" in de Wil- he lmkïaschoaL Opbrengst collecte De Sakar-collecte heeft in Rijnsburg ƒ304.30 opgebracht. Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna, dr van G. M. dc Monyé en A. Dondorp, Oegstgeesterweg 3e; Astnd Ferentina. dr van A. Heems kerk en A de Hoog. Burg. Hermans straat 59; Perter, an van C. van der Meij en J. de Ruijter, Hofstraat 32; Johanna dr van A van der Meij en A. H. Hoge- womng. Kanaalstraat 9; Petra, dr van P. van Klaveren en T. v. <L Vijver. Smid- atmat 26; Jan. zn van P. Ravensbergen en A J. Rieroens, Korte Vaart 1; Jo hanna. dr van J. de Mooij en N. van Klaveren. Bar. van Wassenaarstraat 2: ComeLs. zin van P. Prins en A A van Duijn. Moleneind 13; Henrietta Helena Maria, dr van A Bezouw en J. C. G Noordenneer. Burg. Meijboomstraat 2d: Adriana Cornelia, dr van C. Hogewo r»mg en C. J. van Delft, Moleneind 37. Burgemeester B. H. Koomans overhandigt de ov erdrachtsbrief aan de voorzitter van Rijns burgse Boys. (Foto N. v. d. Horst Overigens betekent de totstand koming van het clubgebouw niet. dat het sportcomplex thans alles biedt u>at het voetbalhart wenst. Rijns burgse Boys telt zes senioren-, trier junioren-. zes adsxriranten- en drie pupillenelftallen, zodat de capaciteit nog onvoldoende is. Ter gelegenheid van deze opening speelde het eerste elftal van Rijnsburgse Boys een wedstrijd tegen L.F.C. I. De Vierdehampioen Op het tweede terrelr speelde het De secretaris van de v.v. L.F.C, de »'er?e elftal succesvoller. Het won met heer A. H. van de Burg, set dat een I van RCL III en veroverde daarmee clubgebouw het centrum van het cluble-| het ïan:D:?ins£,h»p va" de «weede klasse ven is. De leden moeten echter zelf de sfeer brengen. De L-F.C.-secretaris bood enkele Leidse glazen De heer J. H oogeduin, voorzitter van het Jubileumcomité bood een prijzenkast de L.V.B. Het vierde elftal, het enige Boys-elftal dat bovenaan eindigde, pro moveert naar de hoogste klasse van de afdeling Leiden. Voorzitter Pauw overhandigde de aan voerder een boeket bloemen. RIJNSBVRG Overzicht groenteveiling De restanten waspeen zijn deze week geruimd zodat de aanvoer thans uit sluitend bestaat uit voorjaarsgroenten. Naar radijs was vooral in het begin van de week goede vraag zodat prijzen kon maken tussen 15% en cent per bos. In het verdere var week daalde de prijs en schommlde deze tussen 9% en 12 cent, wat overigens nog een rendabele opbrengst betekent. De selderij kon regelmatig kopers vin den tegen 7 tot 13% cent per bos. De peterselie is door de schaarste duur. De prijs varieerde tussen 25 en 36 cent per bos. Nadat de rabarber rond de 13 cent per kg. had opgebracht, moest de prijs later in de week een veer laten en be woog deze zich tussen 7 en llcent. De handel in prei is nog steeds stroef, mede door de minder goede kwaliteit. De prijs liep van 10 tot 16 cent per kg. De vraag naar sla was goed. Het pro dukt ging van de hand voor 11 tot 18 cent Naar sla-uitjes is nog steeds een willi ge vraag. Per bos aangevoerd brengt dit produkt van 6% tot 10 cent op, de kilo prijs varieert van 18 tot 27 cent. Rijnsb. Boys tegen U.V.S. Donderdagavond 7 uur speelt Rijns burgse Boys in Rijnsburg tegen een elf tal van U.V.S. De Leidse semiprotploeg zal in deze wedstrijd enkele nieuwe spe lers testen. (Van oen onzer verslaggevers) In Delft is enig rumoer ontstaan rond een op 1 mei verleende konink lijke onderscheiding aan de adjudant van de gemeentepolitie in Delft. De heer J. L. B. Hem werd bij die ge legenheid de medaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassaiu uitgereikt;. Het Alg. Dagblad meent nu in zijn editie van zaterdag kritiek op deze onderscheiding te moeten uitoefenen onder de kop: Delftse politie-,,held" tweemaal on derscheiden, op 28 juli 1944 en op 1 mei 1961. In dit arttkel wondt herinnerd aan de onderscheiding die B. op vrijdag 28 iuli 1944 ontving van de toenmalige N.SB - burgemeester van Delft, mr. A. van Leyenhorst. voor het feit, dat hij samen met een collega enkele maanden tevoren in gevecht was geraakt met een groep verzetslieden, die een overval deden op het Delftse politiebureau om daar enkele gevangen verzetslieden en joden te ont- ..Een politieman, die meer dan zijn plicht doet, dient hiervoor een beloning te krijgen", zo moet mr. Van Leyenhorst toentertijd gezegd hebben en B. met zijn collega werden toen bevorderd. De Westlandse K.P. (Knokploeg) nam de inval destijds voor zfln rekening. On der leiding van Piet Doelman vielen zij het bureau binnen, geholpen door de po litieman Jan vander Sloot, een vooraan staand verzetsman in Delft, die later zijn leven voor het vuurpeloton zou laten. In het wachtlokaal stuitten ze op B. en zlln collega. Het onder controle van de N.S.R. ver- schijnende polltie-orgaan „De Neder- landsche Politie" beschrijft in zijn num. van jnli 1944 hun optreden als volgt: „Plotseling werd hun door vijf met pisto len gewapende personen bevolen de han den ln de hoogte te steken. Tijd om hun pistolen te trekken, hadden ze niet meer. Toch vonden ze de moed om de overval lers met hun blote handen te lijf te gaan. Door het muziekkorps werd ter ere van beide politiemannen een marsch gespeeld. Tot slot werd do r de stad gemarcheerd". Bovenstaande, dat de strekking van de publikatie in het A.D. weergeeft, was voor burgemeester D de Loor aanleiding om zaterdagmorgen „lik op stuk te ge ven", zoals hij dat noemde. De feiten wilde hij niet aanvechten, maar hij had er wel het nodige aan toe te voegen. Het voor naamste achtte de heer De Loor, dat hier geen melding is gemaakt van het feit dat de betrokken politieman na de oorlog van elke blaam werd gezuiverd. Op hun verzoek werd onmiddellijk na de bevrij ding een rapport over deze B. uitge bracht aan de toenmalige burgemeester mr. G. van Baren en de toenmalige com missaris van politie, de heer U. van der Zee, aan wier vaderlandse gezindheid niemand twijfelt. Getrokken door de zeesleper Titan van N.V. Bureau Wijsmuller in IJmui- den, is de 198 ton metende Nederland se kustvaarder Democraat, die zon' dagnacht met zware slagzij op de Noordzee, op ongeveer vijftig mijl ten westen van IJmuiden ronddreef, gis termiddag om ongeveer twee uur de haven van IJmuiden binnengesleept. Voor de bemanning van de Titan, die onder commando stond van kapitein A. van der Wiele, is het een van de span nendste jachten tussen Nederlandse sleepboten naar een op de Noordzee in nood verkerend schip geweest. D zeeslepers Gele Zee uit Hoek van Holland en Titan uit IJmuiden, moesten elk ongeveer vijftig mijl afleggen. Toen de Titan ter plaatse was, zijn twee vrij willigers, eerste stuurman R. de Zwarter en matroos H. Spierenburg, van de sleepboot met slecht weer en in het don ker overgesprongen op de met 25 graden slagzij ronddrijvende Democraat. Het gangboord aan stuurboordszijde troffen zij reeds onder water aan. Het water spoelde ook al over het dek, een deel van de deklading meenemend. Voorts stond in de machinekamer wa- Woensdagavond zal een belangrijke gemeenteraadsvergadering worden gehouden. In behandeling komen 23 agendapunten. Daar is de vaststelling van het herziene uitbreidingsplan voor de omgeving Brouwerstraat en Noordeinde. Het oorspronkelijke plan werd reeds vastgesteld in 1945, doch dat voldoet niet meer aan de moderne inzichten. In het nieuwe plan is de ontsluitingsweg gehandhaafd, lopende van de Voorhouter- weg via het Moleneind naar de op Oegst- geester grondgebied liggende Rijsjes. Ter weerszijden van de weg kunnen in totaal ongeveer 80 woningen worden gebouwd. •van ca. 15 bedrijfswoningen (d.w.z. met schuur). De ten westen van deze ontsluitingsweg te bouwen woningen zijn loodrecht op deze weg geprojecteerd. Het aantal doorbraken naar de Broifwer- straat is beperkt tot twee. Het nieuwe wegbeloop van het Noord- einde in de richting van de te bouwen verkeersbrug over het Oegstgeesterkanaal komt in dit plan tot uitdrukking Aan de zuidzijde is in het plan nu ook opgenomen de bebouwing tussen de Vliet, Brouwerstraat en de Almondeweg. Nieuw is de situatie hoek Burg. Hermans straat/Noordeinde, waar de bouw van een blok meergezinshuizen in twee woonlagen is geprojecteerd. B. en W. zyn van mening dat, om de continuïteit in de woningbouw te verze keren, zo spoedig mogelijk begonnen moet worden met het bouwrijp maken van de gronden achter de Brouwerstraat De heer P. Kort jr. heeft een bezwaar schrift tegen het uitbreidingsplan inge diend. Aangezien hieruit niet op te ma ken valt waartegen de beswaren van de heer Kort zich richten stellen B. en W. voor dit niet ontvankelijk te verklaren. Riolering Over de gronden tussen Voorhouter- weg en Moleneind kan in zoverre worden beschikt dat het mogelijk is te beginnen met de uitvoering van het rioleringsplan. B en W. vragen hiervoor f 76.000. In l\et investeringsplan voor de jaren 1961 t.m. 1965 is rekening gehouden met de aanleg van rioleringen langs de beide Vlietzijden en het zuidelijk dorpsgedeelte. Hiervoor is een totaalbedrag geraamd van f 261.000. Door de directeur van ge meentewerken is thans een nieuw plan opgesteld voor riolering van het gehele oude dorpsgedeelte ten zuiden van de Vliet en de Vliet noordzijde. Moleneind. Koestraat en Brouwerstraat (gedeelte lijk). Volgens dit plan zullen ook van riolering worden voorzien de Spinozalaan. Baron van Wassenaarstraat, Valkenbur- gerweg (gedeeltelijk), Tranmstr., School steeg, Oegstgeesterweg (vanaf Boeren leenbank tot aan Kwakelsteeg), Kwakel- steeg, Dubbele Buurt en Katwijkerweg (oostzijde). Het oude plan voorzag slechts inde riolering der beide Vlietzijden, Sandtlaan, Herenweg, Oegstgeesterweg. Korte Brouwerstraat, Kerkstraat, Hof straat en Burchtstraat. In vergelijking met het oude plan betekent het nieuwe plan bijna een verdubbeling van het aan tal strekkende meters te leggen riool. De begrote kosten zijn meer dan verdub beld: van f 261 000 tot f 574.000. In één van de volgende vergaderingen zal het invoeren van een rioleringsbelas ting worden voorgesteld. Noodschoot Dc muloschool, die per 1 september oegint zal vanaf 1 september tot 31 decem ber worden gehuisvest in de personeels- Kamer en een klaslokaal van de Wilhel- minaschool, daarna in soortgelijke lokalen ln de Julianaschool Ter compensatie vraagt het bestuur van de Hervormde School medewerking voor de verduiste ring van één van de ter beschikking blij vende lokalen voor het geven van film voorstellingen en de aanschaf van leer middelenkasten. Tegelijkertijd stellen B. en W. voor een houten noodschoot voor het ulo te kopen. Kosten van aankoop en plaatsing bedragen f 67.000. Het gebouwtje omvat vier klaslokalen, hoofdkamer, toiletten, leermiddelenberging, gang en garderobe. Ln de kosten zijn ook begrepen de aanleg van een tegelplein van 450 m2 met rij wielbergplaats voor 50 fietsen. B. en W. zullen alle krachten inspannen om spoe dig een permanent gebouw te doen bou wen. Hiermee zullen echter minstens 5 jaren gemoeid zijn. De noodschool zou kunnen worden ge plaatst op het terrein ven de toekom stige raadhuistuin. Het nieuwe raadhuis zal over vijf jaar nog wel niet klaar zijn. Betreffende de huisvesting van gemeente secretarie en gemeentelijke diensten kan van een noodsituatie worden gesproken. Enige verbetering hierin kan worden ge bracht door het plaatsen van een tweetal houten schoollokalen. Door de plaatsing te combineren met die van de ulo-nood- school blijven de kosten beperkt tot f 35.000. De verbetering van de doorgangswegen van Lelden naar de badplaatsen zijn in feite voor deze plaatsen van meer belang dan voor Rünsburg. Op voorwaarde dat een gezonde financiële basis uitgangspunt Is, zjjn B. en W. echter bereid de verbe tering van de wegen binnen de bebouwde koni voor haar rekening te nemen. Met .gezonde financiële basis" bedoelen B. en W, een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. Wij vragen ons af of het voorstel om f380.300 voor definitieve verbetering van de doorgangswegen binnen de bebouwde kom beschikbaar te stellen, impliceert dat de besprekingen over de verhoogde uit kering gunstig zijn verlopen. Verbetering van buiten de bebouwde kom liggende gedeelten van de door gangswegen kost f 681.717. Dit bedrag zal voor rekening komen van het tertiair wegenfonds. De kosten van de doorbraak Tulpen- straat/Vliet NZ vallen naar schatting f8.300 tegen. B. en W. stellen voor dtt extra bedrag te voteren. Veiling „Flora' 'heeft bij Aet bezoek van Koningin Juliana f 4OO0 onkosten gehad. Op verzoek van het Florabestuur stelt het college voor van dit bedrag de helft voor rekening van de gemeente te nemen. Voor bouwplan XIII van de woning bouwvereniging Spinoza zijn te hoge voorschotten gegeven. De werkelijke kosten blijken althans bijna f50.000 min der te zijn dan de voorschotten beliepen. B. en W. stellen voor de door de ministei goedgekeurde bedragen aan te houden Niet minder dan zeven agendapunten betreffen regelingen voor het gemeente- personeel. B. en W. stellen voor de bevoegdheid tot het benoemen van per soneel aan het college te delegeren, een Uitkering ineens te doen voor het tijdvak van 1 april 1960 - 1 juli 1961, en de werkclassificatie en prestatiebeloning met terugwerkende kracht te doen in gaan op 1 januari 1961. Ook delen B. en W. mede besloten te hebben per 1 mei 1961 de gedeeltelijke vrUe zaterdag (eenmaal per 14 dagen) ln te voeren. Voor het personeel van gemeentewerken betekent dit een werk- ter. De slagzij is vermoedelijk ontstaan door een lek in het ruim. waarna het binnengedrongen water is opgezogen door de balen aardappelmeel. Bij het overbrengen van pomp- en ander ber gingsmateriaal, raakte de motorsloep van de Titan defect, waardoor het niet meer mogelijk was, de vier opvarenden van de Democraat, die enkele uren te voren waren opgepikt door het Deense schip Bettina Borg, aan boord van de zeesleper naar IJmuiden te nemen. De Bettina had de vier man overgenomen, op het moment dat zij met het zwem vest om, op het dek van het schip ston den. terwijl van de mast het vlaggesein N.C. (verkeer in nood en heb dringend hulp nodig) waaide. De sleepreis naar IJmuiden vorderde zeer langzaam daar het water ook van boven af het schip dreigde binnen te dringen. De kustvaarder ligt thans in de Haringhaven van IJmuiden voor inspec tie van de schade, lossing en reparatie ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM. V.U. Geslaagd voor het kand. ex. geschiedenis: A Mulder (Wiln- geloo, Dr.). Kand. ex. rechten: G W v d C L de Bruyn (Rotterdan Franse taal- en letterkui laude) (Dordrecht). Kar tUdverkorting, voor het administratieve personeel echter een werktijdverlenging, n. 1. van 36 uur tot 38 uur per week. De commissie voor georganiseerd overleg heeft gesteld dat dit niet de bedoeling van de invoering van de vrije zaterdag kan zijn, doch B. en W. achten hun standpunt niet onredelijk. Op de vrije zaterdagen zal het bureau van de burgerlijke stand van 99.30 uur geopend zijn. Het Herv. schoolbestuur heeft om gel den verzocht voor herbetegeling van het plein van de Prinses Ireneschool. B. en W. stellen voor het verzoek in te wil- Geen preadvies is bijgevoegd over de aankoop van grond van de heer C. D. van de Vijver t. b. v. uitbreiding van de Chr. Lagere Tuinbouwschool. Een van de helaas vele dode lijke ongelukken op de Pinkster dagen: gisteren werd de auto, die hier verongelukt tegen de bomen hangt, op rijksweg 12 bij Bunnik aangereden door een inhalende wagen, die een klapband kreeg. De 46-jarige mevrouw Blom kwam om het leven. Misbruikt In dit rapport werd er de nadruk op gelegd naar de heer De Loor nu mee deelde, dat B. na de overval op het po litiebureau is misbruikt voor een pro pagandastunt van de N.S.B.-burgemeester en de S.S.-eommissaris. Daarbij moest hij tegen zijn wil het korps voor zich laten defileren. Over de overval en zijn verzet ertegen wordt in het bewuste rapport ge zegd, dat hij door de wachtcommandant voor een normale politietaak van huis was geroepen, Ln tegenstelling tot zijn collega's die wel van de toornende over val op de hoogte waren. Toen de gemas kerde mannen de kamer van de wacht commandant binnendrongen werd hü na het „handen omhoog" in de vechtpartij betrokken Het zou van zijn kant niet meer dan een reflexbeweging geweest Genoemd rapport, dat dus een verkla. ring van zuiverheid inhield, heeft hem bij bevordering e.d nooit in de weg ge staan en heeft ook bij de nu toegekende onderscheiding geen gewicht in de schaal gelegd. Dat hij destijds na het gebeurde werd bevorderd, 77ordt nu gezien als een hem toentertijd al toekomnde bevorde- ring wegens zijngoede staat van (nor male) politiedienst. Hierbij zU aangetekend, dat van de zijde van het Vherzet zelf ook nimmer tegen deze gang van zaken protest Is aangetekend. In sommige kringen te Delft vraagt men zich echter wel af, of de zo direct na de bevrijding afgegeven ver klaring van zuiverheid thans ook nood. zakelijkerwijs gevolgd moest worden door een voordracht voor een koninklijke onderscheiding. Uit tactische overwegin gen, mede om publikatles als nu gedaan, te voorkomen had men dit liever achter wege gezien. De burgemeester van Delft verklaarde desgevraagd volledig achter de betrokkenen te zullen blijven staan. Vandaar ook zijn nadere toelichting. Ongepoetste schoenen, afkeurende blikken, slechte indruk weg zelfvertrouwen! U kunt zich geen ongepoetste schoenen veroor loven. Daarom Erdal: in 1 minuut een mooiere glans, die langer blijft. De beroemde Erdal-pelikadn geeft goede raad Begin de met de Erdal-minuut: superglans in 1 minuut! fiMYh Het pinksterweekeinde heeft een trieste lijst van slachtoffers door Ver scheidene soorten ongelukken opge leverd. Bij het zeilen op de Loosdrechtse plassen is zondag de 17-jarige A. Orsel uit VVeesp verdronken, toen hij over boord sloeg na het breken van de fok- keschoot. Een van zijn twee vrienden Op de rijksweg 12 in Bunnik is de 16-jarige mevrouw J. Blom-van Barne-|. veld om het leven gekomen toen de autoi s die door haar man werd bestuurd overi de kop sloeg, nadat er een andere auto,j die bij het inhalen een klapband kreeg, tegenaan was gereden. In Soest is zondag een Duitse auto i tegen een boom gebotst. Een der drie i met wie hu m het bootje eat, sptone in2ltte„den, de 19-jarige H. M. M. uit Aschendorf (Kreis Osnabrück). kwam om het leven; de anderen werden ge- Op een onbeveiligde overweg ln de Zwarteweg in Enschede is gisteravond een bestelauto onder een trein gekomen. Een der inzittenden, de 18-jarige H. W. M. Bennekum uit Enschede, kwam om net leven. De bestuurder, de 25-jarige H. L. Bennekum, werd zwaar gewond. In Utrecht is gisteren in de Kanaal straat de 67-jarige mevrouw M. R. van S. uit Bunnik met haar bromfiets door een auto geschept. Zij overleed vriiwel on middellijk. De tweejarige I. F. van der Ven un Heemskerk is gisteren in Rotterdam langs een hockey terrein in een modder sloot geraakt en verdronken. Het Jonge tje was door zijn moeder naar het hockey veld meegenomen. In Nieuwe Pekela is gisteravond autobus uit Oufle Pekela door een v breuk van de weg geraakt en in woning terechtgekomen. De bestuurder en zijn verloofde werden ernstig gewond De zestienjarige scholier Franklin Advocaat uit de Heer Nicolaasstraat Rotterdam, die zondagnacht met zijn bromfiets op de Putselaan tegen een R.E.T.-bus was gebotst, bleek bij aan komst in het ziekenhuis Dijkzigt al ta zijn overleden. QNLANGS is opgericht de stichting „Spullenhulp Nederland", die een speciale den in Op zaterdag 27 mei zal zij Ook in andere grote centra de zogenaamde waardeloze schappelijk instituut voor ge- haar eerste inzameling hou- zullen binnenkort dergelijke spullen, die worden gecollec- zondheidszorg en maatschap- Eindhoven. Vijftig inzamelingsacties worden ge- teerd. van charitas wil be- vrachtwagens beschikbaar organiseerd. De stichting zal oefenen, naar het voorbeeld gesteld door Elndhovcnse on- bij de verdeling dernemingen zullen door brengst van de acties geen - ,r tennuip oeigie mevrouw a. de stad rijden om kleding- onderseheid maken ln poli- 'oien to Brussel volledig te p „Ufs-van den Eynde en ctukken Inrrm. etenswaren tieke nf enrisdlenstlee instel- OnaemOUuen en verdeel! n„e>t,«,,e: ji. pelijk werk. Helmond, on- De Belgische stichting is dervoorzitter E. M. A. Fraeys. inn kolonel b.d., directeur „Spul- verder in staat circa 100 dak- lenhulp België", mevrouw A. Op de laageinderweg ln Kootwijker» broek is zaterdagmiddag de achtjarige i H. J. Vonk uit Kootwijkerbroek onder een bestelauto gekomen, die hem trachtte tn te halen toen hij daar op zijn fiets reed. De jongen overleed ter plaatse. Op de Witte Weg in Blija is gister middag de driejarige Meindert van der Hoek voor de ouderlijke woning onder een personenauto gekomen en veertig meter meegesleurd. Het kind was op slag dood. de Bel- stukken, lorren, etenswaren tieke of godsdienstige instel- glsche spullenhulp heeft ge- en gebruikte huishoudelijke ling van de begunstigden, zo leerd, dat op het terrein van voorwerpen op te halen. deelde men verder mee. opruiming en de brengen talloze mogelijkheden gen, zo deelde de nieuwe hoeve De Belgisehe spullenhulp mevrouw BeckersBuys, dl- het kindehuis Benvenuto te Brasschaat, pa ter G. A. J. Mijnsbergcn. Het bestuur is als volgt Augustijnerpater, directeur jaarlijks 260 ton steenkool en mev™u 180 ton kledingstukken recmce eetwaren. stichting mede. lig- len deze inzameling ten be- heeft in de na-oorlogje jaren samengesteld: voorzitter pa- van het Labrehuis te Eind- charitatieve ln- 75.000 families daadwerke- ter Othmarus O. M. Cap, dl- haven, en H. Aelvoet, uil stellingen mogelijk maken. lijk kunnen helpen, dank zij recteur het gemeen- Den Haag. De 56-jarige heer L. H. Busman, schoolhoofd in Amersfoort, is zaterdag middag met zijn auto geslipt op een natte weg bij Düren in West-Duitsland. Hij kwam om het leven, zijn vrouw werd gewond. Op de onbewaakte overweg in Leus- den bij Amersfoort is zaterdagavond een personenauto onder de trein gekomen. De bestuurder, de heer Van der W. uit Utrecht, die geen rijbewijs heeft, bleef .-ngedeerd. De drie andere inzittenden, de heer en mevrouw Invernizie en de heer Dunnewijk, eveneens uit Utrecht, werden ernstig gewond. Onder Hoornsterzwaag zijn zaterdag twee auto's in botsing gekomen, waarbij de 30-jarige M. Huizing om het leven Is, gekomen, nadat hij met zijn wagen te water was geraakt. De andere inzitten-1 den konden worden gered. De 15-jarige bromfietser M. S. uit Krimpen aan den IJssel is zaterdagmid- botsing gekomen met een auto, die hij tegenkwam op de Molendijk in Krimpen aan de Lek. De jongen overleed elfdens het transport naar het ziekenhuis. Op de rijksweg in Franeker ls de 24- Jarlge automobilist R. Post uit Wijnalduffl tegen een boom gereden en direct over leden. De 24-jarige Duitse scooterberijdster U. B. uit Ratingen is zondagmiddag ln Dongen tegen een boom gereden. Haaf duoberijder, de 16-jarige Peter Maas uit Tilburg, kwam om het leven. Zij namen deel aan een scooterrally, die terstond na het ongeluk is afgelast

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 10