Lakenhal exposeert werken van Verster Leiden heeft er een drieling bij Egypte was reeds in oudheid openluchtmuseum een Philidor 2 promoveert NIEUWE LEIDSC1IE COURANT 4 ZATERDAG 20 MEI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag O Zaterdag Foyer Gehoorzaal. 8 uur: Cabaret Leid. »e Luthérse Jeugdvereniging. Station. 2.15 uur: Vertrek N.C.Reis V. voor wandeling door Kennemerduinen Stationsplein, 2 uur: Vertrek Kon. Ned Natuurhistorische Vereniging naar Lan- Schouwburg. 8 uur: Sluitingsavond Geref. jeugdverband. ehr. toneelgroep Imperium -met „Ons stadjevan Wilder Oegstgeest: Pauluskerk, 8—9 uur: Gemeenschappelijke wijdingsdienst van Geref en Herv. Zendingscommissics, Spr ds. Sillevis Smit. liturg vicaris Blom. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8 uur: Haagsche Comcdle met „De Kardinaal Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest o.l.v. W. van Otterloo m.m.v Groot Omroepkoor Ned. Radio Unie. „Missa Solemnis" van Van Beethoven. Ridderzaal, 8 uur: Balletvoorstelling Fiesta Gitana. Pieterskerk, 7 uur: Open Deurdienst Herv. Gemeente, spr. dr S. L. Verheus. Doopsgezind predikant. Maandag Station N S. 10 uur: Vertrek NCReisV naar Gooi en kasteel De Haar. Den Haag. Kon. Schouwburg, 2 uur: Haagsche Comedie met .Heeft Constan ce gelijk''", 8 uur; „Familiegenoegens Zorgvlietkerk. 8 uur: Kantorci van Martinikerk in Bremen o.l.v. Lothar Stóbel, m.m.v. W. Palsma, orgel. Dinsdag De Burcht, 7.30 uur: Ohr Kinderkoor „Ex Animo", o.a. met „Het verloren tasje" en „Feest in Sprookjesland". Schouwburg. 8 uur: Feestavond „De Professoren wijk". De Turk. 8 uur: Ver. tot bevordering v. d. Welsprekendheid, ontmoeting Lei denAmsterdam. Woensdag Academisch ziekenhuis, kerkzaal, 12.50 —1.20 uur: Middagpauzebijeenkomst. Pieterskerk, 7 30 uur: Avondstilte. De Turk, 2.30 uur; Huisvrouwen, mej A. Teyse van uitgeverij Van Dishoeek met boekbespreking. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „Rhinoceros". Oegstgeest, Gemeentehuis. 730 uur; Raadsvergadering. Donderdag Lakenhal, 7 45 uur; Prot. Commissie voor gerepatrieerden, opvoering poppen, spel „De Vreemdeling". Rehoboth, 8 uur: Veron, hr. Donk uit Hilversum over elektronische reken- Kantoor NEM, Zoeterwoudseweg 1, 11 uur: Aandeelhoudersvergadering. Kantoor HOW, Zoeterwoudseweg 1, 12 uur; Aandeelhoudersvergadering. Zuiderkerk, 8.30 uur: Repetitie Koraal- muziek 3 October Verecniging Clubhuis Westerkwartier. 7—12 n.m.: Bazaar voor vereniging en ouden van dagen. De Burcht. 8 uur: Sluitingsavond Her vormd jeugdwerk, m.m.v. Kinderoperet- tegroep „Kooiwijk" en Chr. muziek gezelschap „Sempre Avanti". Sterrewacht, 7 45 uur; Excursie Ned. Reis Vereniging. Garenmarkt, 8 15 uur: Vertrek K. e O -excursie naar Arnhem. Het Gulden Vlies, 34 uur: Recepti t g.v. gouden jubileum schildersbedrijf H. P. Jansen. Vrijdag Clubhuis Westerkwartier. 7—12 n.m. Bazaar voor vereniging en ouden van dagen. Rehoboth, 8 uur: Christenvrouwen Leiden-centrum, mevrouw Gilhuis— Smitskamp over „Mensen onderweg", van Aart Romein. Pieterskerk, 7.30 uur: Avondgebed. Leiderdorp, Herv. Kerk. 8 uur: Kerkconcert, Addie de Jong, orgel, Hans Oldenburg, Engelse hoorn en hobo. Den Haag. Dlligen-tia. 8 uur: G.N.E Play Acting Group met „Murder at tht Vicarage". Houtrustkerk, 8 uur: Hans Geffert, orgel. Zaterdag Het gulden Vlies, 4—6 uur: Receptie t g v. 35-jarig Jubileum A. W. H. Teeuwen bij woningbouwvereniging „De Een dracht". Clubhuis Westerkwartier, 7—12 n.m Bazaar voor vereniging en ouden Stationsplein, perron 13. 2 uur: Ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging naar Woubrugge. De Burcht. 10 uur: Congres Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigir.gen. Den Haag. Kon. Schouwburg. 8 Haagsche Comedie met „Lieve Leuge- Filma Casino <2.30, 7 en 9.13 uur": Dat doen we nog eens over (alle leeftijdenj; don derdag: Menselijke begeerte (18 jaar). Lido <2.30, 7 en 9.15 uur): De plunde raars (14 jaar». Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur»: Conny roekt het geluk (alle leeftijden». Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur>: De doch ter van Robm Hood (14 jaar). Ter gelegenheid van de herdenkng van de geboortedag, honderd jaar geleden, van Floris Verster werd gisteren in het stedelijk museum De Lakenhal te Leiden een overzichtstentoonstelling geopend, gewijd aan het oeuvre van deze kunste naar Hieraan voorafgaande bood de voorzitter van de Vereniging van belang stellenden voor De Lakenhal, de heer P. Herfst, een fraai stilleven van de hand van deze meester aan. Het nodige bedrag was in slechts enkele dagen door kunstlievende Leidenaars bijeengebracht. De directeur van het museum, de heer J. N. van Wessem. aanvaardde met treffend dankwoord deze waardevolle schenking. Het geschenk is van een tiele verrukking en is blijkbaar op van de geluksmomenten, die Ver9ter maar zelden kende, tot stand gekomen De lichtvoetige charme van het werk ivijkt sterk af van hetgeen wij in algemeen van Verster kennen. De tentoonstelling zelf is niet minder dan een evenement voor onze stad. Het is haast niet voor te stellen, wat hier naast de grote eigen collectie van museum is bijeengebracht. Er is zo goed als geen schildersleven dat zo verweven is met de stad Leiden als juist dat van Verster. die op 9 juni 1861 aan het Rapenburg werd geboren. Verster heeft Leiden heel zelden ver laten voor een kort verblijf elders. Dat was bijvoorbeeld het geval ter gelegen- Leiden beeft een nieuwe drie ling. In het Ellsabethzickenhuis heeft de 27-jarige mevr. L. de Goede-Ter Voorn het leven ge schonken aan één meisje en twee jongens. De moeder en de kinderen maken he( goed. Het echtpaar De Goede, dat aan het Utrechtseveer woont, had reeds één kind. Natuur lijk zijn de ouders zeer gelukkig met hun drie welgeschapen baby's, doch naast deze vreug de is er ook een grote zorg. Voor dit gezin, dat in één keer werd uitgebreid tot zes personen, is slechts een woonruimte be schikbaar van twee kamertjes en een keuken. Wanneer één gezin spoedig geholpen moet worden, is het toch wel dezè familie- De kinderen, Loesje, Jan en Jos. zullen de eerste we ken van hun leven in de cou veuse moeten doorbrengen. Het meisje weegt vier pond "en een half ons en de jongens elk vier pond en anderhalf ons. Bij de foto: de-drie couveuses bijeen geschoven om de foto graaf de gelegenheid te geven het drietal in één plaatje te nemen. Op de voorgrond twee van de nieuwe, wereldburgers en de derde bovenaan in het midden. Prof. dr. A. Klasens aanvaardde ambt heid van zijn huwelijksreis naar Tirol de gevoelige kunstenaar niets ver mocht te maken, omdat de natuur daar hem „pijn aan de ogen deed". Zo keerde het jonge paar terug met drie vertind- :n kannetjes, die het van de hotel houder had gekregen. Aan dit huwelijks- :adeau hebben wij het beroemde stil leven van „De drie kannetjes-" te dan ken. dat een van de sieraden van de Lakenhal' is. Het leven van Verster speelt zich af buiten de sfeer van het mondaine leven: hij verliet zijn geliefde „Groenoord" de Haarlemmerweg afgebroken de moderne ontwikkeling niet te stagneren maar zelden en door zijn enigszins hypochondere instelling had hij ook weinig aanraking met mensen, al sloot hij een kring van intimi iToorop. De Bock, Thorn Prikker cn nog een paar) niet uit. Representant Door zijn stille kluizenaarsbestaan was Verster voorbestemd de grote represen tant van het stilleven te worden. Op dit vlak behaalde hij dan ook zijn grootste hoogte cn verwierf hij zijn ongekende roem. Natuurlijk beoefende hij ook dere genres, zoals in het begin van loopbaan het waterlandschap, voorts het portret, terwijl het landschap evei werd verwaarloosd. Men behoeft i te kijken naar „Kruid en Duin" (op de tentoonstelling aanwezig» om er achter te komen, dat Verster ook op dit ni moeilijk zijn evenknie zou hebben ge vonden. Verster spint zich meer en meer i Prof. dr. A. Klasens, buitengewoon hoogleraar in de Egyptologie aan de rijksuniversiteit te Leiden, heeft gistermiddag zijn ambt officieel aan vaard met het uitspreken van een rede over „Egyptologie avant la letter". Behalve afgevaardigden van curatoren, academische senaat, leden van de wetenschappelijke staf en studenten, woonden tevens de plechtigheid bij: de ambassadeur der Verenigde Arabische Republieken, dr. Ali Assad Khandji, en. de bekende Londense archeoloog W. B. Emery, met wie prof. Klasens in de winters 1952-'53 tot en met 1955-'56 opgravingen in Egypte heeft geleid en van. wie hij in eigenlijke zin het opgravingswerk heeft geleerd. i hun lange De nieuwe hoogleraar wees er in het begin van zijn oratie op. dat Egypte reeds in de oudheid een groot open luchtmuseum was. De Egyptcnaren uit die dagen werden geconfronteerd met de monumenten uit hun verleden, en ook zij zagen in de loop geschiedenis het verval van nun monu menten en de plundering der graven. Reeds in het Oude Rijk werden dc woes tijnen volgebouwd. Opbouw, afbraak en plundering gingen hand In hand. Als Uitzending 16 juni en 28 juli N.C.R.V.-opname van duizend koppig koor in Pieterskerk Het. koude, beregende Pieterskerk, hof leek gisteravond wel een auto buspark op een congresdag. Grote touringcars hadden van alle kanten zangkoren aangevoerd. Vooraan stond de NCRV-geluidswagen, door dradenbundels verbonden met micro foons in de kerk.- Dit alles moest wel met een radio-opname in verband staan. Een talrijk publiek bezette de meeste plaatsen tot in alle bakken. Men zou dus kunnen spreken van Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Liefde, dollars en chianti (alle leeftijden). Trianon «2.30, 7 en 9.15 uur»: The misflits (14 jaar». Tentoonstellingen Collegezaal Leidse Sterrewacht: Hon derdjarig bestaan Sterrewacht (tot en met maandag werkdagen 710 uur nm, zaterdag 2—5 uui. maandag 10—12, 2—5 en 7—10 uur) Academie. trappehuis. monochroom werk van Hermann Bartels uit Karlsruhe en Lothar Quidte uit Düsseldorf. een verheugende belangstelling. In werkelijkheid was er echter hele- madl geen publiek. Beter gezegd: de aanwezige massa was nu eens pu bliek. dan weer koor. Deze opname-avond was enig in zijn soort. Misschien heeft er in Nederland nog maar zelden of nooit zo iets vreemds en bijzonders plaats gehad. Zoals bekend, bestaat er een groeiende samenwerking tussen de koren van Dirk van Vliet en Hans Boelee. Er is zelfs al een naam voor bedacht: Rijnstreeks Verenigde Christelijke koren. Men be- seffe goed, wat deze samenbundeling be- tekent in Nederland, in dat merkwaar dige land. waar locale cn provinciale cn groepsbelangen zich nog altijd sterk doen gelden. Deze koren brachten al hun Gisteravond hebben in de Pie terskerk te Leiden niet minder dan duizend leden van koren uit de wijde omgeving van Leiden gezongen voor opnamen ter la tere uitzending men zie het artikel) door de NCRV. De kerk was niet toegankelijk voor be langstellenden. (Foto N. v. Horst) eigen begaafdheden bijeen, om sar nieuwe, ongedeelde eenheid te Een zeldzaam fenomeen, dat' ovt volging verdient. Reeds bij de vorige Leidse opname avond (in de Marekerkopperden de beidé dirigenten het idee voor zo'n massa-uitzending. De NCRV-leiding voelde er dadelijk alles voor. Gister avond was het dus zover. Maar de deuren van de Pieterskerk, anders gastvrij geopend, bleven nu ge sloten. Op publiek kon niet worden ge rekend. De enorme bezetting liet dit voudlg niet toe. De elf koren stonden in gewone orde bassen. Die omsloten dan weer de acht jeugdkoren. Ergens tussen de zangers in zat hel koperkwartet van het Radio-Philharmo- nisch Orkest. Deze bekwame vaklieden namen een zeer belangrijk aandeel In de muzikale verrichtingen. Van Vliet Boelee wisselden elkaar als organist dirigent af. Men moet namelijk wel dat er twee programma's werden opge- De zangers waren niet onvoorbereid. In Alphen, in de Salvatorikerk, was deze weck de grote vooroefening gehouden. Kees Deenik leidde de samenzang (De Heer is God en niemand meer; Prijs mijn ziel, de Hemelkoning: God is mijn lied. en nog andere». Door de radio zul len deze liederen dus klinken alsof z< door een geoefend publick werden ge zongen. De beide eenstemmig vertolkte samenzangkoralen omsluiten nTeerstcm- mige koorliederen (Roept uit aan alle stranden: Van U wil ik zingen; Zingt gij afgelegen landen, e.a.), door Hans Boelee heel mooi geharmoniseerd. De heer Akkermans in de geluids wagen had niet veel kritiek. Al spoe dig waren de zangen opname-rijp. Dan posteerde de NCRV-omroeper Gerard Rakers zich achter de m; foon en sprak de aankondigings formule onder doodse stilte uit. Een enkele keer sloeg er ergens een deu dicht en moest hij zijn verhaal óver Het koperkwartet begeleidde een ai tal liederen en blies dc gezangen 129 150 (resp. door André Verwoerd cn Henk Pijlman bewerkt». De afwisseling gemengde koren cn jeugdkoren had ver der een zeer gelukkig effect. Men zal op 16 juni en 28 juli door de radio kunnen horen, hoe machtig cn hoe mooi alles klonk. Joh. van Wolfswinkel. Frans RUsdUk: Revaluatie zal enige in vloed hebben op bedrijfsresultaten daar men voor sloopobjecten en schroot sterk afhankelijk is van wereldmarkt; aanbod van sloopschepen de laatste maanden sterk gedaald cn prijzen gestegen terwijl de concurrentie toeneemt; directie wild» niets over vooruitzichten zeggen. komt dan door zijn sombere levensinstel- ling nog meer tot verstilling. Uit deze periode stammen zijn waskrijt-tekening. gen. Totdat hij met zijn uitgebloeide tulpen in een schier objectloze vervoe ring geraakt. Het totale oeuvre van Verster is van een mannelijke gespierdheid, zwaar van coloriet. Het is treffend, hoe-hijineens komt tot zijn fijnzinnige weergave van eieren - in een houten napje. Uit deze periode kennen wij ook de verrukkelijke weergave van de bokkingen op tinnen bordjes, van welk materiaal hij alle eigenaardigheden meesterlijk wist uit .te drukken. Als hij dan in Endegeest moet worden verpleegd en daar zijn mooiste wasknj- ten maakt, begint zijn leven zich ten einde te spoeden. De dreiging dat zijn „Groenoord" zou worden gesloopt (anno 1926!) deed hem op. een koude winter morgen in januari 1927 vrijwillig de dood kiezen: men trof zijn kleine gestalte in zijn eigen vijver aan. De tentoonstelling in De Lakenhal is, zoals gezegd, een gebeurtenis, die geen Leidenaar zich mag laten ontgaan. Gijs Kording, Studentenpredikant in Leiden beroepen Het ligt in de bedoeling van dr K E. H Oppenheimer Der 1 sept. het ambt van academiepredikant op zich te nemen. In de vacature van studentenpredikant is door de Herv. Gemeente van Leiden nu beroepen ds. J. A. Eekhof van Bever- Leidse grootmoeder van zeventig heeft thans 101 (achter-)kleinkinderen voorbeeld noemde prof. Klasens Saqqara, deel van de necropool van Memphi r sohachtgraven van de derde dy nastie dwars door de koninikilijke taba's van de eerste dynastie werden De pyramide van Oenas uit de vijfde dynastie vedhief zich op een plaats, zich eens grote graven der twee de dynastie bevonden, terwijl Oenas ch niet on-t-zag bouwmateriaal te ont lenen aan het graf van zijn voorgan- Deze verschijnselen nu gaven de oude Egyptenaren het besef van de betrekkelijkheid van de zorg voor de doden, ziodat reeds toen de ge dachte opkwam, dat onsterfelijk heid bereikt kan worden door pu- blikaties, en niet door het bouwen van een pyramide. Ze hadden inte resse voor heit verleden, en al spoe dig zochten zij - in tempelarchie ven. en later ook in de graven, naar oude dooumcniten. Tijdens het Oude Rij'k maakt Egypte :n periode van chaos door, van po'.i- tieiKe, sociale en geestelijke crisis, Het efn tijd van massale plundering en vernietiging van de monumenten. H-ier- veel literatuur. Bij voorbeeld de Leidse tekst: „de steden zyn ver woest, Bovcn-Egypite is tot woestijn geworden. Zij, die in de reine plaats waren, werpt men op de woestijn", zovoort. Het Middenrijk herstelt, n breekt ook af. Zo wordt bij voorbeeld :1e pyroami de-tempel van Snefroe in Da>hs\joer gerestaureerd, maar tevens zijn daar blokken gebruikt van die van Cheops in G-ize. Het grafveld uit de 12de dynastie werd nog in de eigen tijd geplunderd, waarschijnlijk door de bewakers zelf. Ze gingen daarbij syste matisch te werk. Het graf,, dat ze ge had hadden, werd van een merkteken voorzien. Hoogstwaarschijnlijk beschik ten ze zelfs over kaarten van het graf veld. Want dat de Egyptenaren terrein kaarten maakten, blijkt uit de oudste bestaande landkaart, namelijk die uit het Nieuwe Rijk van het gebied vi Wadi H-ammamat. Een van de r In Riqqeh is bij zijn bedrijf omgeko men. Het graf stortte boven hem en hij werd door dc moderne opgraver aangetroffen, met nog de mummie in zijn armen geklemd. Enige jaren geleden bracht een onzer verslaggevers een bezoek aan mevrouw S. van TongerenSpringer aan de Herengracht 136, die kort daarvoo haar 75ste kleinkind had gekregen. Bij T oeri isme Uitvoerig schetsten prof. Klasens hier na de archaeOlogische belangstelling van de Egyptenaren uit het Nieuwe Rijk. zowel in wetenschappelijke zin nis uit oogpunt van toerisme. Wat dit laatste aangaat: op verschillende plaat sen. van Aboesir in het noorden tot aan Thebe in het zuiden, hebben toe risten uil die dagen inscripties achter gelaten, graffiti, waarin zij getuigen van hun bewondering voor het monu ment. Hun estthotisohe waardaring wordt in de 18de dynastie in een vaste formule uitgedrukt. Als voorbeeld noemde de nieuwe hoogleraar de in scriptie uit Saqqara: „Dc schrijver Amosis, de zoon van Lptah, kwam om dc tempel van Zoaer te zien, Hij vond hem alsof de hemel er in was, wanneer de zonnegod er in opgaat.'' Deze graffiti zijn vaak op plaatsen aangebracht, zoals op het grafmonument van Zoscr in Saqqara, die al lang onder het zand waren bedolven geweest, wan nier niet het betrokken monument wa« schoongemaakt en voor bezoek openge steld. Hiermee stemt overeen een gege ven ontleend aan de zogenaamde sphinx, stéle, waaruit kan worden afgeleid, dal de jonge Toetmosis IV de grote sphinx bij Gize bevrijdde van het zand, waar onder zij was bedolven. Voor bezoekers werd zelfs in de tijd van koning Hatsje- psoet (18de dynastie) een aparte toeris teningang gemaakt voor het graf van ko ningin Nefroe van dc 11de dynastie, om dat de oude ingang niet meer toeganke lijk was door de bouw van dc tempel van Hatsjepsnet. Prof Klasens stond hierna stil bij de archeologische bedrijvigheid van Setne Chamoeas, de zoon van Ramses II, waar door hij een romanfiguur werd. Door zijn vader hiertoe geïnspireerd, speurde hij in de graven naar teksten, onderzocht monumenten der oudheid, stelde vast aan wie zij toebehoorden, restaureerde deze en voorzag ze van een naambordje. Hij was als het ware het hoofd van de rijksdienst voor de monumentenzorg en van de rijksdienst voor het oudheid kundig bodemonderzoek. Deze activitei ten van de koningszoon hebben tot de verbeelding van het Egyptische volk sproken, en rondom Chamoeas zijn aantal verhalen geweven, bekend als de Setne-romans, die ons in demotisch schrift uit later tijd Zijn bewaard ge- Het laatste deel van zijn oratie wijddi prof. Klasens aan de bedreigde monu menten in Egypte door de bouw van di Assoean-dam. Met een ongekende be drijvigheid van'de archaeologen en sterke opleving van het toerisme, ge paard aan een levendige handel in anti quiteiten en grafroof. wordt hierop in deze dagen gereageerd. „De waarschu wing". aldus spreker, \,in de oude over leveringen vervat, dat het zoeken naar verborgen kennis ongeluk brengt.'en dat in de moderne tijd nog voortleeft in het sprookje van de wraak der pharao's, wordt door dc opgravers niet geacht, Wel blijft immer een ander, wezenljjk gevaa ProJ. dr. A. KlASENS het wetenschappelijk onderzoek bed gen. een gevaar dat gelegen is in rijkdom van de Egyptische bodem, wa door naar voorwerpen en niet naar ken nis wordt gezocht". In een persoonlijk adres tot zijn audi torium richtte prof. Klasens zich In het bijzonder tot de ambassadeur van de VAR cn zijn oud-leermeester, thans col lega. Emerv. Ook wijdde hij woorden van dankbare herinnering aan zijn Leidse leermeester, de vorig jaar overleden prof dr. A. de Buck, die hij de grondlegger van de egyptologie in Leiden noemde. Met de traditionele receptie werd dc plechtigheid besloten. het afscheid beloofde hij een foto tn de krant, wanneer mevrouw Van Ton geren voor de honderdste maal groot moeder zou worden. Een dezer dagen, om precies te zijn op 17 mei, was het zover het hon derdste kleinkind kwam ter wereld. Maar niet alleen: de kleine Sandra Sophia nam een tweeling-broertje mee naar het gezin van het echtpaar G. Oevern—Gubeler op Vredeshof 5. Nu heeft mevrouw Van Tongeren dus niet „maar" honderd, doch 101 kleinkinderen. Jammer genoeg kon de pasgeboren tweeling niet op het plaat je. Omdat Sandra maar vier en Gerrit 3% pond woog, werden ze allebei naar het Academisch ziekenhuis gebracht, waar ze voorlopig een paarweken in de couveuse moeten blijven. Mevrouw Van Tongeren is vorige week (10 mei) zeventig jaar geworden. Zij is een geboren en getogen Leidse haar elf kinderen, 67 kleinkinderen en 34 achterkleinkinderen hebben haar voorbeeld gevolgd behalve drie van de achterkleinkinderen, die nu in Vlaardingen wonen. Men kan het de zeventigjarige niet aanzien, dat zij voor een gezin van vijftien kinderen (van wie er elf in leven bleven) heeft ge zorgd: ze ziet er nog heel flink uit. Evenals haar dochter trouwens, mevr. G. Rachelvan Tóngeren, die groot moeder werd van deze tweeling. Door een 5J4i') overwinning op de Haagse schaakclub RLAC heeft de Rot terdamse schaakvereniging Chariots vrij dagavond promotie bereikt naar de twee de klas KNSB. En met haar het tweede team van de Leidse club Philidor. dai reeds eerder van dc Hagenaars had ge- Vorige weck werd dc partij tussen Charlois en RLAC afgebroken bij de stand 3li. Er moesten nog drie par tijen worden gespeeld. Aan bord acht won De Graaf van pater dr. Van Doornik, maar de stand was weer gelijk toen Nauta aan bord negen verloor van De Lange. Zodoende bracht dc partij Stouthart-Van Ham de beslissing. Daarin won de Rot terdammer. Jagers haringvloot Voor de groep Adeco zal als jager fun geren de KW 73. De overige jagers zullen vanmiddag worden aangewezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4