i Moboetoe vormde bende tot modern leger om Gevaar van depressie in conjunctuur nihil op ieders lip België wenst steviger contact in Benelux EINDHOVEN hi eeft Êtoafce h.y Laos neutraal blok tussen Oost en West Frans van Cauwelaert overleden (81) Het oudste volk NIET NAAR CONGRES VAN C.P.N. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren in antwoord op een vraag meegedeeld, dat aan een aantal staatsburgers uit Oosteuropese landen, die wilden deelnemen aan het twintigste congres van de communistische partij Nederland, een visum voor Nederland is geweigerd. Dit is in overeenstemming met de gedragslijn, die al jaren wordt gevolgd, aldus de woordvoerder. DE ZAAK-FONTEIJN Zoals onlangs gemeld heeft de 61-jarige voormalige sergeant-konstabel van de Kon. Marine een verzoek gericht tot de procureur-generaal bij de Hoge Raad, een strafvervolging in te stellen tegen de minister van defensie. Deze laatste heeft namelijk een onderhoud geweigerd over ds wijze, waarop de heer Fonteijn destijds is afgekeurd voor de dienst. Zijns inziens heeft de minister met deze weigering misbruik van gezag gemaakt. De procureur-generaal heeft thans de heer Fonteijn niet anders kunnen meedelen, dan dat hij aan dit verzoek niet kan voldoen. Hij wijst erop, dat de wet op de ministeriële verantwoordelijkheid voor schrijft, dat strafvervolging tegen een minister door de procureur-generaal alleen kan geschieden in opdracht van H. M. de Koningin of de Tweede Kamer. HEFFING VOLLE-MELKPOEDER Het Tweede-Kamerlid Vredeling (soc.) heeft een aantal schriftelijke vragen gesteld aan de minister van landbouw en visserij over de heffing op volle-melkpoeder voor uitvoer naar Duitsland. Hij signaleert, dat deze heffing eveneens geldt voor import van Duitsland uit derde landen en de heer Vredeling vraagt zich af waaruit dan het karakter van de E.E.G. als douane-unie naar voren komt. Heeft de minister, zo vraagt de heer Vredeling verder, er reeds eens of bij herhaling by de Europese commissie op aangedrongen om zo spoedig mogelijk met nader uitgewerkte voorstellen te komen voor een heffingen stelsel voor zuivelprodukten, zulks in analogie met de voor te stellen heffingenstelsels voor een aantal andere produkten, waartoe de minister raad van de E.E.G. op 20 december 1960 heeft besloten? Indien dat niet het geval is, wat is daarvan dan de reden? Voorts heeft de heer Vredeling gevraagd welk gevolg de minister denkt te geven aan de aanbeveling van de Europese commissie inzake de steunmaatregelen, verband houdende met de uitvoer van vee en vlees. RUIMTELIJKE ORDENING wijziging verschenen op de wet ruimtelijke ordening, Er is een nota i waarbij het vaststellen i wordt gelegd in plaats echter bepaald, dat i streekplan in handen van Provinciale Staten in in handen van Gedeputeerde Staten. Daarnaast spoedeisende gevallen Gedeputeerde Staten l bestem- ongewenste bebouwing - op korte termijn een voorbereidings streekplan zullen kunnen vaststellen of herzien. Daarbij valt b.v. te denken aan vaststelling, nodig om als basis voor een aanwijzing mingsplan te dienen, waarbij ter voorkoming tijdens de voorbereiding van dat plan op korte- - besluit moet worden genomen. Voorts kan worden gedacht aan gevallen, waarin op korte termijn een herziening van een streekplan noodzakelijk is om een aanvaardbaar, maar met het bestaande streekplan strijdig bestem mingsplan binnen de daarvoor gestelde termijn te kunnen goedkeuren. Minister Van Aartsen verwacht voorts spoedig advies van de vaste missie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan over een ontwikkelingsplan voor het Noorden des lands. Na ontvangst van dit advies zal hij overwegen, of de nota inzake de ruimtelijke ordening in Nederland aanvulling dan wel wijziging behoeft VOLKSHUISVESTING In een tweede nota van wijzigingen over het vaststellen van nieuwe voorschriften omtrent de volkshuisvesting heeft minister Van Aartsen onder meer opgenomen, dat bij algemene maatregel van bestuur de gemeenteraden verplicht kunnen worden voorschriften omtrent leidingen en geluidswering in de bouwverordening op te nemen. Voor andere voorschriften wordt de moge lijkheid opengesteld om aan B. en W. onder bepaalde omstandigheden vry- stellingen te verlenen, i nadere eisen te stellen. Prof. De Roos tot werkgevers: D i onze sociaal-economische redactie) E Amsterdamse hoogleraar prof. dr. F. de Roos meent dat er geen angst behoeft te bestaan voor conjuncturele depressies in de naaste toekomst. Eventuele schommelingen in de conjunctuur zullen zjjns inziens geen al te hevig karakter dragen en be hoeven niet te leiden tot een inzinking, omdat ze doeltreffend kunnen worden bestreden. De hoogleraar (aan de V.U.) sprak gistermiddag op de jaarvergadering van het Verbond van protestants-chris- lelijke werkgevers in Scheveningen. Hij vertelde dat de Nederlandse volkshuis houding in de laatste tien jaar een snel le expansie heeft vertoond. welke slechts in aanzienlijke mate door West- Duitsland is overtroffen. Sinds 1950 is het reële inkomen ons land met 52 procent gestegen. Dat is vooral mogelijk geworden door de technische ontwikkeling, de stijging van de kapitaalgoederenvoorraad en de toe neming van de beroepsbevolking, welke laatste een stijging van de produktie tot gevolg heeft gehad. Uiteraard is de ze ontwikkeling begunstigd door de al gemene expansie in de westerse we reld. Het laat zir.h volgens prof. De Roos aanzien dat het groeiproces zich in de nabije toekomst nog zal voortzetten. Dit temeer, omdat ons land deel uit maakt van de Europese economische gemeen schap, welks deelnemers over het alge meen een sterk expansie-proces te zien geven. Op grond van deze verwachting bleek de hoogleraar dan ook optimis tisch gestemd over het conjunctuurver loop. Voor een langdurige voortzetting het expansieproces in de westelijke lan den leek het prof. De Roos dringend noodzakelijk dat ook de omvangrijke arme delen van de wer-eld tot econo mische ontwikkeling komen. Behalve voor de internationale organen vond hij op dit punt ook een taak wegge legd voor de ondernemers. Vindt in de onderontwikkelde gebieden geen expan sie plaats, dan zal het westen op den duur meer produceren dan het kan af zetten. Daardoor wordt het stijgings tempo van het reële inkomen vertraagd. Bovendien is het de taak van de on dernemers htm verantwoordelijkheid ten opzichte van de wereldbevolking te be leven. bakstenen ter sprake bracht. De nister vroeg dc ondernemers eventuele plannen voor fabrieksbouw op te schor ten en aldus de baksteenindustrie te verlichten. Ook drong hij aan op toe passing van constructies, die bespa ring van baksteen tot gevolg hebben. De minister zette uiteen dat de woning bouw nog altijd de prioriteit moet be houden, gezien de grote behoefte aar huizen. De jaarvergadering van het ver bond werd in de middag bijgewoond door minister Zijlstra. 20 STUKS Ff.- LEOPOLDSTAD KENT MEN NIET MEER De grootste verbetering die het straatbeeld van Leopoldstad de laatste maanden heeft ondergaan is de verdwijning van het Kongo lese leger uit de stad. De ongedis ciplineerde bende die vorig jaar de stad onveilig maakte en blank zo wel als zwart terroriseerde, is res pectabel geworden. Generaal Jo seph Moboetoe, de 30-jarige be velhebber van het leger, is er in geslaagd de troepen discipline op te leggen en het gevolg is verba zingwekkend. Soldaten die zich tien maanden geleden te buiten gingen aan allerlei soorten van gewelddaden, zijn nu beleefd, keu rig gekleed en gereserveerd. Auto mobilisten die een soldaat een lift geven zien tot hun verbazing dat de man als hij uitstapt bij wijze van bedankje stram in de houding gaat staan. i ziet is het in de Soldaten salueren voor een lift Enkele eenheden doen actief dienst i afgelegen delen van het land maar Ifet grootste deel van het leger brengt nu de meeste tijd door in barakken en op oefenterreinen. Ongeveer 8000 man het leger van 25000 staan onder be- van generaal Loendoela in Stanley- stad. Ook hij heeft getracht zijn troepen te ordenen en naar verluidt heeft hij on geveer de helft van zijn 8000 man vast in de hand. De aanvallen op de weinige blanken die nog in Stanleystad achter gebleven zijn zijn vrijwel gestaakt. Maar er bevinden zich ook nog maar ongeveer 150 blanken in de stad tegen 6300 in 1959. Zij houden de brouwerij, de tabaksfa brieken en enkele winkels draaiende. Moboetoe en Loendoela hebben via verscheidene afgezanten onderhandeld et is niet onaannemelijk dat zij nog resultaten zullen bereiken waar de politici tevergeefs naar gestreefd heb ben. Volgens de nieuwe grondwet die in Coquilhatstad is ontworpen, is de presi dent van de federale regering het hoofd van het leger en benoemt hij de hoogste officieren. Het valt echter nog te bezien of Gizenga de komende parlementszit: ting waarop de grondwet worden zal bijwonen. handen van een V.N. soldaat. Diploma ten die vorig jaar nog van mening waren dat ontwapening van het leger de enige kans voor Kongo was, zeggen vandaag dat het leger wellicht de enige macht zal worden die de eenheid van het land zal kunnen bewaren en verstevigen. De Belgische minister van bui tenlandse handel Brasseur heeft gisteren in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers ver klaard, dat hij zal streven naar een verdere versteviging van de ban den met de Benelux-partners. Bij de verdediging van zijn overigens reeds door de vorige regering bij het parlement ingediende begro ting verklaarde dé minister dat de economische unie „op ruimer vlak een nieuw begin moet vormen voor de periode waarin de Benelux- landen in het nieuwe Europa een plaats moeten veroveren." De minister betoogde dat in het Eu ropese bouwwerk met zyn vele belangen conflicten en andere moeilijkheden, 'juist door een actieve solidariteit van de drie Benelux-partners kleine landen die van oudsher voorstander zyn van het vrije handelsverkeer de evolutie van de ge meenschappelijke markt kan worden be vorderd volgens de lijnen die zij wensen. „Dc verzet mU tegen de soms naar vo- ti gebrachte gedachte dat de geleidelij ke totstandkoming van de EEG aan de Benelux een groot deel van zyn belang zou worden ontnomen. Het Is juist het tegenovergestelde; omdat de gemeen schappelijke markt geleidelijk tot stand komt, moeten onze drie landen samen een Invloed uitoefenen waarover zij zich vooraf moeten beraden door veelvuldig overleg en zelfs door een plan tot ge meenschappelijke actie", aldus de mi- Wel zal het innemen van een gemeen schappelijk standpunt dikwijls offers vra gen, maar desondanks moet de wil tot samenwerking onverzwakt blijven. Bel gië is bereid zich inspanningen te ge troosten om te komen tot een verenigd Europa. Ook verklaarde de minister zich voor stander van het verlenen van hulp aan in ontwikkeling achtergebleven gebieden. Hij kondigde aan dat er zal worden ge streefd naar een verhoging van de Bel gische uitvoer met 5.8 procent in de komende vijf jaren. Op deze jaarvergadering heeft prof. dr. P. A. van Stempvoort voorts ge sproken over de mens in de groeiende volkshuishouding. De Groningse hoog leraar betoogde dat met name het ge zin van de ondernemer zal moeten voorgaan in de vorming van goede smaak en karakter, evenals in zelftucht en arbeidsvreugde. Prof. Van Stemp voort wekte de ondernemers op eer levensstijl aan te nemen, waarin dui delijk blijk wordt gegeven van dc zucht naar het Evangelie en de cultuur. BAKSTENEN De algemene vergadering werd in dc morgenuren nog toegesproken door mi nister Van Aartsen, die het tekort Advertentiën een deel van de Kongolese officieren een opleiding naar West-Europa, Ameri ka en Canada te sturen, een paar korpo raals die majoor geworden zijn, moeten van deze rang ontheven worden, zo nkele ministers van Kasavoeboe willen het leger uitbreiden tot 50.000 man. Men is zich ervan bewust dat het leger Gizenga door buitenlandse hulp die het aangeboden krijgt gevaarlijk zou kunnen worden. Het Sowjet-blok en de Casablan- cagroep van Afrikaanse landen, met me president Nkruma van Ghana, heb ben gedreigd Gizenga's leger hulp te bieden. Reorganisatie President Kasavoeboe heeft er kortge leden mee Ingestemd bjj de reorganisa tie on training van het Kongolese leger V.N. hulp te aanvaarden, net gehele offi cierskorps bestaat uit mannen die een jaar geleden hoogstens sergeant waren. Westerse adviseurs voelen er veel Spoorwegstaking in Frankrijk De drie grote vakbonden in Frankrijk hebben gisteren een oproep uitgegeven voor een staking van 32 uur voor de spoorwerklieden, beginnend morgenoch tend om 04.00 uur. De CGT (communis tisch) had voorgesteld de staking 40 uur te laten duren, hetgeen grote vertraging zou betekenen in speciale treinen vooi het pinksterweekeinde. De roomskatho- lieke en socialistische vakbonden wilden dit echter niet. De staking zal gehouden worden om kracht bij te zetten aan de eisen voor hoger lonen en speciale toe slagen. De regering heeft geweigerd hoofde N.V. SLAVENBURG's BANK Met ingang van 15 mei 1961 ook gevestigd te DOMMELSTRAAT 6 TELEFOON 04900-63233-63234 700 reizen per trein, bus of K.L.M. CHRISTELIJKE REISSTICHTINO Leliegracht Ma - Amrterdam-C. Tel. 240983240597 (ook na u.) Vraagt gratis reisprogramma I Een schilderij dat sinds enkele weken in het Poldi- pezzoli museum van Mi laan tentoongesteld werd als een werk van El Greco en dat door kunstenaars en deskundigen zeer gepre zen is, blijkt een verval sing te zijn. Het was een geschenk van een onbe kende verzamelaar. Met een DC-8 toestel van de K-L.M. zijn gisteren vier buitenlandse voetbal lers, wier „marktwaarde" op tien miljoen gulden wordt geschat, naar New York vertrokken waar vandaag een internationaal voetbaltoernooi is begon nen. De Lemonosow-univer siteit in Moskou heeft de Deense geleerde Nils Bohr een ere-professoraat ver leend voor zijn bijdrage aan de kernfysica. In Engeland is gisteren een boekje van 72 pagina's verschenen over de Russi sche ruimtereiziger Joeri Gagarin- In liet boekje wordt veel aandacht be steed aan de gunstige in vloed die de communisti sche partijdoctrine heeft gehad op de Russische ge leerden. Op een klein eiland in het Malarmeer ten westen van Stockholm zijn dezer dagen een armband en 37 munten van Byzantijns goud gevonden, die waar schijnlijk dateren uit de vijfde eeuw na Christus. De munten bevonden zich nog in uitstekende staat. Twee van de grootste cn modernste IJmuidense mo- tortreilers de IJm 57 Me- dan en dc IJm 79 Job Gou da van dc N.V. visserij maatschappij Medan Bata via zijn aan een Canadese visserijmaatschappij ver kocht. In St. Walrick, gelegen bij Overasselt, in de buurt van Nijmegen, is dezer dagen vanwege het insti tuut voor pre- en proto historie van de gemeente lijke universiteit van Am sterdam, Tumulus drie van de bekende grafheuvclbe- graafplaats bij de Eenden ven opgegraven. Ze da teert waarschijnlijk uit de late steentijd (de zestien de eeuw voor Christus) Het produktschap voor Zuivel verwacht dat dit melkjaar ongeveer 2,5 procent meer melk worden geproduceerd dan in de vorige periode. De totale melkproduktie wordt geschat op 6.970.000 ton, dat is 170-000 ton meer dan in 1960-19961. Lord Home te Genève Om zes uur gistermiddag is in het Volkenbondspaleis in Genève dan eindelijk de veertienlanden- conferentie inzake Laos begonnen. Ongeveer een uur werd in het openbaar vergaderd, waarna de conferentie tot half negen achter gesloten deuren bijeen is gebleven. Daar heeft de Chinese minister van buitenlandse zaken, maar schalk Tsjen Ji, felle kritiek gele verd op wat hij noemde „obstruc tie en sabotage van de Ver. Na ties", die de „opstandelingenkliek" de rechtse regering van Laos hebben geholpen bij het ontkete nen van een burgeroorlog. Niette min waren diplomatieke waarne mers in Genève van oordeel, dat deze eerste zittingsdag enkele constructieve gedachten voor een regeling heeft opgeleverd. De Britse minister van buitenlandse zaken, Lord Home. heeft zich evenals Tsjen Ji en prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, uitgesproken een neutraal Laos tussen de blokken Oost en West. Lord Home somde punten op voor een regeling. In de eerste plaats moet de Laotiaanse regering verklaren een politiek van neutraliteit te zullen voeren. Verder moeten de aan de conferentie deelnemende landen verkla ren. dat zij de onafhankelijkheid cn de neutraliteit van Laos zullen erkennen. In de derde plaats moet er een apparaat ko men voor toezicht op en leiding van de wapenleveranties aan Laos cn tenslotte dient te worden overwogen, of cr zicht moet zijn op de hulpverlening, dat deze niet voor militaire doeleinden kan worden gebruikt. Rechts ontbrak Op de conferentie waren alleen Lao- tianen uit het neutralistische kamp prins Soevanna Phoema en de commu nistische Pathet Lao-beweging aanwezig. De vertegenwoordigers van de regering Boen Oem waren weggebleven. Prins Norodom Sihanoek heeft de leider de afvaardiging van de rechtse regering, minister Insisiengmay. en andere leden der delegatie, uitgenodigd voor een lunch om alsnog te trachten hen tot deelneming aan de conferentie te bewegen. Ook de delegaties van Zuid-Vietnam en Thailand waren nog niet aanwezig. Zij zullen in de loop van de week veren. Prins Sihanoek, die een openings toespraak hield, heeft daarin een top conferentie van Laotiaanse leiders voor gesteld om te komen tot een voorlopige i coalitieregering. Voorzitter van de eerste ritting was Gromiko. Vandaag hanteert Lord Home de voorzittershamer. Uit conferentiekringen werd vanmorgen •rnomen, dat de Amerikaanse minister mi buitenlandse zaken. Dean Rusk, van daag op de conferentie zal verklaren.dat de wapenstilstand in Laos is gesehonden. HU zal eisen, dat de conferentie zorgt voor naleving van de wapenstilstand. Rusk wil alle voorrang geven aan stich ting van een apparaat, dat op do wapen stilstand moet toezien. Compromis Aan het eind van de morgen is uit Ban Namone, in Laos, het bericht geko- dat de vertegenwoordigers van de Laotiaanse regering, de Pathet Lao en ote neutralistische groep het onverwacht zijn geworden over het beginsel het vormen van een coalitierege ring en het oprichten van een gezamen lijk militair comité ter regeling van do wapenstilstand. was het eerste belangrijke resul- an dc besprekingen tussen de drie partijen, die zondag in Ban Namone begonnen zijn. De mogelijkheid bestaat. Frans van Cauwelaert. de Belgische minister van staat, die één der voor naamste leiders van de Vlaamse be weging en één van de promotors van Benelux is geweest, is vannacht te Antwerpen overleden. De Belgische staatsman bereikte de leeftijd van 81 jaar. Van Cauwelaert studeerde medicijnen in Leuven, maar ging over op wijsbe geerte en later op experimentele ziel kunde. Hij voltooide zijn studie in Leip zig en München en was drie jaar lang hoogleraar in de experimentele ziel kunde te Freiburg (Zwitserland). Hij haalde ook nog het doctoraat in de rechten en ging in de poütiek. De jonge Van Cauwelaert werd een strijdbaar lid van de Vlaamse culturele organisaties. In mei 1910 volgde hij Edward Coremans als volksvertegen woordiger voor Antwerpen op. Hij werd een der leiders van de Vlaamse bewe- SS-er brengt plan voor bomaanslag ter sprake Een voormalige officier van de SS die terecht staat wegens oorlogsmisda den. heeft gisteren verklaard, dat de Duitse leiders van plan waren een bom aanslag te plegen op de conferentie vai 1943 in Teheran. Albert Widmann. 43 jaar, voormalig luit. kol. van de SS bij de Reichs- sicherheitsdienst tijdens de tweede reldoorlog, legde deze verklaring af hij terecht staat voor het vermoorden van gevangenen in het concentratiekamp Sachsenhausen. Widmann wordt ervan beschuldigd (bij was scheikundige) meegeholpen te hebben bij het vervaardigen van ver giftigde dum dum kogels die op de ge vangenen van het concentratiekamp ge probeerd werden. Widmann zei. dat het instituut voor criminele technologie bij de Sicher- heitsdienst, waar hij werkte, van plan was een bomaanslag te plegen op.de conferentie waar zich Roosevelt, Chur chill en Stalin bevonden. Hij vertelde niet waarom het plan niet ten uitvoer werd gebracht Politie voert reeks arrestaties uit Politie-jeeps begeleid door commando's gewapend met stenguns. zijn gisteravond begonnen corrupte elementen te arres- Dc arrestaties waren toegezegd door premier Ali Amini tijdens zijn perscon ferentie van gisteren toen hij toegaf dat vele personen gearresteerd zouden wor- Zij worden ervan beschuldigd rege- ringsgelden ontvreemd te hebben en re- geringsgelden gebruikt te hebben voor eigen doeleinden. Het optreden van de politie van gisteren volgde op een gehei me bijeenkomst van de politiechefs in Teheran, waarop de namen en adressen van verdachte elementen en de nodige bevelen werden gegeven, aldus wordt van de politic meegedeeld. Regeringsautoriteiten hebben gewei gerd de namen van de gearresteerden bekend te maken, maar van een zijde werd meegedeeld, dat 42 personen in een uur aangehouden werden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. ging, naast Kamiel Huysntans en Louis Franck. Tijdens de eerste wereldoorlog week hij uit naar Nederland en redigeerde daar met René de Clercq, A. de Swarte en Anton Jacob ,.De Vlaamse Stem". Na de bevrijding van België hervatte hij de Vlaamse strijd en tuj interpelleerde de regering o.m. over de taaltoestanden i het leger. In 1921 werd hij burgemeester Antwerpen en aan hem is de modernise ring van de haven in die tijd te danken. Met zijn vriend Kamiel Huysmans de Antwerpse socialisten sloot hij x het Antwerpse lager onderwijs een o\ eenkomst, die de voorloper was van Schoolpact Enkele malen maakte Van Cauwelaert ook deel uit van het Belgische kabinet. Hij beheerde economische zaken. P.T.T.. landbouw en openbare werken. In 1931 werd hij minister van staat en van 1939 tot 1954 was hij voorzitter va: Kamer. Hij fungeerde ook als Belgische afgevaardigde bij de Volkenbond. Van Cauwelaert was één der vurigste voor standers van de Benelux en één der voorvechters van de Navo in België. Bros Is luchtig en daarom zo lekker. Het fijne chocolade-aroma komt er véél beter uit. En... *t is lichtverteerbaar bovendien I volle melk puur hazelnoot verstaan. Op deze regel van zelf- uitroep „békos", welk woord nog e 26ste dynastie heerste in dat rijk verkeken. Want mogen wellicht wat denlgre- zijn geweest. Maar e proef van pharao Psammetlcus de Phryglsche taal ouder bracht deze mening dc genadeslag Egyptische, i sindsdien namen de Egyptena- i genoegen met een eervolle twee- rend oordelen de plaats op de candidatenlUst. deze conclusie. die door Herodotus zonder critlek Herodotus, de grote Griekse ge- werd vermeld waaruit de gevolg- schiedschrUver uit de 5de eeuw v. trekking kan worden gemaakt, dat Chr. heeft van pharao Psammetlcus hU het daarmee eens was maar verteld, hoe deze proefondervindelijk bU het uitspreken van dit oordeel uitgemaakt wilde zien welk volk het eerst ter wereld was verschenen en met dat doel werden twee pasgeboren ba by's aan een herder meegegeven, opdat de kinderen in vol strekte eenzaamheid zouden worden groot gebracht. Weliswaar mocht de meUcus niet herder voor het onderhoud en de ten waren gebaseerd, reiniging van de peuters zorgen, maar dienen we toch wel duidelyk te beseffen dat het nog slechts héél kort geleden Is dat de Westerse wetenschap zich aan soortgelijke spe culaties is te buiten gegaan welke ln tegenstelling tot de proef van Psam- op experimen- Laten we echter eerst eens trachten hun tot voeding strekte. Verder be- ben Juist in een taal die In het dul- uitsp reken. Dc gedachtengang was even Ingenieus als eenvoudig, gezelschap redeneerde hjj. zouden de verkeerd by huls zoeken en denken dan ogen- Psammetlcus blikkciyk aan de gelten die ln het in de kinderen hebben wier gemekker gemak- kinderen het eerst een Egyptisch kei Uk tot een klanknabootsing kan woord zeggen, dan hebben geleid die oppervlakkige ge- vormt, waaruit volgen moest dat de Want kinderen die de taal niet van Egyptenaren dus het eerst geschapen do ouders Ieren, hebben geen taal. volk waren. noch is er sprake van dat zU een taal Helaas, welk een bittere teleur- maken, stelling werd dit experiment voor de Daarover een volgende keer!

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7