Boldoot Muim IWATTA BRANDT LAAT ZIJN AANHANG RADEN LIGA JACHT GEOPEND BORMANN OP Tsarendocliter die neus onder tafel snuit. Chroesjtsjef meent wat hij zegt tegenEICHMANN, ht eett Êoafe Kij Zo'n heerlijke reep cadeau I voor 10 Kwatta-soldaatjes Van zout naar zoet goed advies voor moeder- dag' *ga naar de drogist t VISSEN IN VEERSE MEER Minister Marijnen heeft mede in het belang van de sportvisserij ont heffing verleend van de gesloten vistijd in het Veerse meer. Bovendien heeft hij bepaald, dat de in de visserij wet neergelegde bepalingen be treffende de huur en verhuur van visrecht op dit meer geen toepassing vinden. Ook heeft hij het uitreiken van visvergunningen aan de Kamer voor de binnenvisserij onttrokken. Hoewel het Veerse meer sinds de af sluiting van het Veerse Gat als binnenwater geldt, dient, gezien de vis stand in dit meer slechts geleidelijk de bepalingen voor het vissen in binnenwateren erop te worden toegepast. Dit deelt de bewindsman mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Van Dongen (kath-v.). STAND GEWASSEN SLECHT Het Tweede-Kamerlid Egas (soc.) heeft minister Marijnen vragen gesteld over de stand van de gewassen op Schouwen-Duiveland en Tholen. Volgens hem laat deze op reeds verbeterde gronden in de herverkavelingsgebieden zeer veel te wensen over. Daardoor zal ernstige schade ontstaan. De heer Egas vraagt, of het juist is, dat de uitvoering van grondverbeteringswerken, met name de afwerking, in vele gevallen te wensen overlaat, en wel zodanig, dat onder de boeren algemene ontevredenheid is ontstaan. Is het voorts juist, zo vraagt het Kamerlid, dat sommige bedrijven, slechts ten dele in orde gebracht, door de aannemer van het grondwerk zijn verlaten, waardoor hopeloze situaties ontstaan? Ontbreken de middelen voor de normale vergoeding van twee en een half maal de pachtwaarde? De heer Egas wil, Hij rekent op overwinning De burgemeester van Berlijn en sociaaldemokratische kanse- liers-candidaat Willy Brandt maakt het zijn aanhangers en vooral de Westduitse kiezers die in september a.s. naar de stem- bus moeten niet bepaald ge makkelijk om een inzicht te krij gen in zijn plannen. Zo staat terwijl de verkiezings campagne in de Bondsrepubliek al is begonnen nog altijd niet vast, of („der schone" Willy Brandt van Ber lijn naar Bonn zal verhuizen, ook wanneer de S.P.D. op 17 september a.s. niet de verkiezingen zouden win nen. Hij zou dan n.l. een vooraanstaan. de funktie in de Bondsdagfraktie der sociaaldemokratische partij kun nen innemen en van die plaats af eer „come-back" in 1965 waarin hi; dan vermoedelijk tegenover prof. Er- hard als voornaamste C.D.U.-candi- daat zou komen te staan voc bereiden. TWEE GEDACHTEN Men heeft de indruk, dat burgemees. ter Brandt een beetje op twee gedach ten hinkt en dat hij ondanks zijn stellige verzekeringen van het tegen deel zelf niet recht gelooft aan de mogelijkheid van een S.P.D.-stembus overwinning en zijn kanseliersambt. Men heeft verder de indruk, dat de so- ciaaldemokraten ook niet precies we ten, wat de toekomst hun Willy Brandt zal brengen. Uit Berlijn verluidt, dat Brandt in september a.s. in ieder ge val zal aftreden om voor de sociaal demokratische partij lid van de Bondsdag te worden. Ook dit zou nog enige moeilijkheden opleveren, want de Berlijnse afgevaardigden hebben zolang de viermogendhedenstatus van do voormalige Rijkshoofdstad voortduurt in de Bondsdag geen stemrecht. Brandt zelf echter zegt, dat hij inderdaad naar Bonn zal gaan, maar dan alleen als Bondskanselier. Hij doet, alsof hij er volkomen ze ker van is, dat de S.P.D. in septem- Indonesië spreekt van Amerikaans begrip van aanspraken De woordvoerder van het Indone sische ministerie van buitenlandse za ken, Ganis Harsono, heeft verklaard dat men in de Verenigde Staten „be grip en de overtuiging heeft dat de In donesische nationale aanspraak op West-Irian niet langer kan worden ge loochend". Harsono heeft president Soekamo en de minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, op hun bezoek aan Was hington vergezeld. Hij zei bij zijn terugkeer tegen jour nalisten, dat Westelijk Nieuw-Guinea het belangrijkste onderwerp van ge sprek was van Soekarno en Kennedy. Een belangrijke ontwikkeling was dat er onder de hoogste Amerikaanse leiders niet meer een mening bestond, die alleen gebaseerd was „op verouder de en wettelijke overwegingen". „In de bijeenkomsten in het Witte Huis bracht niemand bijvoorbeeld ver ouderde argumenten over zelfbeschik king en volksstemming voor de bevol king van West-Irian naar voren. De conclusie die men zou kunnen trekken, was, dat er geen enkel afzet gebied is voor Nederlandse propagan da inzake zelfbeschikking voor de be volking van West-Irian". Advertentie de goede richting naar een stralende gezondheid Geef ze de veelzijdige voeding ber a.s. de gecombineerde Adenauer Strauss-partij de C.D.U. C.S. U. zal verslaan en dat in dat ge val zijn partij een nieuwe burgemees ter voor Berlijn zal voorstellen. „Maar dat heeft nog tijd", aldus Willy Brandt. Het hoofdbestuur van de S.P. D. is blijkbaar wat Brandts toekomst betreft een andere mening toegedaan dan de Berlijnse partij-woordvoer ders, die Brandt ook als gewoon Bondsdaglid van Berlijn naar Bonn zien verhuizen. „Voor Willy Brandt", aldus het partij-hoofdbestuur „kan alleen sprake zijn van ruil van burgemeesters voor het bondskan seliersambt. Als hij geen bondskanse lier wordt, blijft hij als burgemeester in Berlijn." Dit nu, is weer in tegen spraak met de berichten als zou Wil ly Brandt voor de aanvaarding van de kanseliers-candidatuur van de partij hebben geeist, dat hij in het ge val van een hernieuwde S.P.D.-neder- laag (de vierde dan in successie sinds 1949) in ieder geval voorzitter va S.P.D.-Bondsdagfraktie en daarmede officiële leider van de sociaaldemo kratische oppositie in het Westduitse parlement zou willen worden. Over de ze eis van Willy Érandt is in de S.P.D.-„barak" aan de Ebertallee nog niet beslist ONZEKER In ieder geval heeft Willy Brandt tot dusverre de 3.2 miljoen Berlijners die hij met zoveel succes heeft verte-, genwoordigd, de partij en de kiezers in het onzekere gelaten over zijn plannen. In de C.D.U.-C.S.U. meent men, dat Willy Brandt in zijn eigen interesse nu spoedig zal moeten kie zen, wat hij wil, voor het toch zeer waarschijnlijke geval, dat de 85-jari- ge Bondskanselier dr. Adenauer hem in september a.s. zal verslaan Brandts ijdelheid in aanmerking ne mende, mag men wel aannemen, dat hij dan burgemeester van Berlijn zal blijven, de functie die hem in de eer ste plaats de status gaf om als kanse- liers-candidaat voor zijn partij te kun nen optreden. Het onvruchtbare be staan van oppositieleider in Bonn zal voor Willy Brandt wel niet voldoende attraktie bezitten. Advertentie De bekende flokon Eou de Cologne in feestelijke Moederdog-verpokking 1.85 - 2.65 - 3.50 - 4.65- Geef moeder wat ze altijd weer even fijn vindt. Verwen haar met de lekkerste Eau de Cologne, met de geurigste toiletzeep. Verras haar met heerlijke parfum, met kostelijke Crèmepoeder. Maak Moeder blij met Boldoot. EAU DE COLOGNE - PARFUMERIEËN - KOSMETICA „lelietjes von Dolen*". Twee heerlijke stukken zeep in plastic wikkel 1.50 Ook in ondere verrukke lijke geuren in geschenk doosjes van 1.80 en 1.95 Audrey, i fum voor jonge harten, n geschenkdoos 3.85 Hitler s plaatsvervanger De Frankfurtse Officier van Justitie Fritz Bauer, heeft ver klaard, dat er voldoende be wijzen zijn om aan te nemen dat Martin Bormann, een van de belangrijkste assistenten van Adolf Hitler, nog in leven is. Bauer zei verder, dat er genoeg aanwijzingen zijn dat Bormann zich in Latijns-Amerika ver bergt. Hij zei, dat het gehele dossier van Bormann nu in han den is van de Officier van Justitie van Berlijn en dat dit naar zijn bureau overgebracht zal worden. Als hij dit eenmaal in handen heeft zal Bauer overwegen een beloning uit te loven voor de "arrestatie van Bor mann. Bauer had reeds tweemaal Voor de Hamburgse rechtbank is woensdag een verhandeling ge geven over Russische hofetikette om te bewijzen dat de 61-jarige rouw Anna Anderson, Anasta- sia, de jongste dochter van de laatste tsaar, niet is. Mevrouw Anderson tracht de West- uitse justitie er reeds veertig jaar te- ergeefs van te overtuigen dat zij Ana- stasia is en dat de erfenis van de tsaar haar toekomt. Deze erfenis is toe gewezen aan hertogin Barbara van Mecklenburg, een familielid van de tsaar, die beweert dat mevrouw Ander- in een Poolse boerenvrouw is. De advocaat van de hertogin, Gün- ther von Berenberg-Gossler, wees er woensdag op dat mevrouw Anderson de gewoonte heeft zich door haar kennissen de hand te laten kussen. „Dit was niet de gewoonte aan het hof van de tsaar," aldus de advocaat, „De leden van het hof plachten hun kennissen te omhel zen". Von Berenberg-Gossler wees er verder op dat mevrouw Anderson zich onder de tafel buigt als zij onder het eten haar neus moet snuiten, „Welke tsarendochter zou dat nu doen?" zo vroeg hij. De advocaat betoogde dat de hele zaak-Anastasia een gevolg is van het feit dat de communisten aanvankelijk gezegd hebben dat zij alleen de tsaar hadden doodgeschoten, terwijl twee jaar later bekend werd dat de hele keizer lijke familie was vermoord. Hij zei dat Gelev Botkin, de zoon van de lijfarts van de tsaar, die nu in Amerika woont, een boek over Anastasia heeft geschre ven dat vol onzin staat. „Nu wordt deze man geciteerd als de kroongetuige van mevrouw Anderson", aldus von Beren berg-Gossler. voordien beloningen uitgeloofd de arrestatie van nazimisdadigers van wie men geloofde dat zij dood waren. Hij slaagde er in er een te pakken te krijgen, de voormalige commandant van het kamp Ausch witz, Richard Baer. De dokter van Auschwitz, Josef Mengele is nog steeds voortvluchtig. De volgende gro te nazi op wie Bauer nu gaat jagen is Bormann. Als Bormann nog leeft, dan wordt hij 17 juni 71. Hij diende in het Duit se leger tijdens de eerste wereldoor log en werkte daarna enkele jaren op grote boerderijen. En in die periode sloot hij zich aan bij ultra-rechtse groeperingen die actief streden tegen de communisten in Silezië. In 1925 sloot hij zich aan bij de nazipartij en klom daar snel omhoog. In 1933 was hij assistent van Rudolf Hess, die toen Hitler's opvolger was en die n venslang uitzit in een geallieerde ge vangenis voor oorlogsmisdadigers in Berlijn. OPVOLGER Toen Hess tijdens de tweede reldoorlog per vliegtuig naar Enge land vluchtte, volgde Bormann hem op, maar niet als officiële afgevaai digde van Hitier maar als hoofd va de kanselarij van de nazi-partij, die verantwoordelijk is voor het meren deel van Hitler's dictatoriale decreten. Onder de topnazi's werd Bormann geschuwd als een intrigant, een die het voetlicht meed en er de voor keur aan gaf achter de schermen de touwtjes te trekken. Niemand ge noot Hitler's vertrouwen meer dan hij. Toen de Sowjettroepen Berlijn overden zou Bormann geprobeerd hebben uit de bunker van de „fueh rer" te ontsnappen nadat deze laat ste zelfmoord gepleegd had. BormanD was toen verdwenen. Het geallieer de tribunaal voor oorlogsmisdadigers in Neurenberg veroordeelde Bormann in absentia ter dood. Op 27 oktober 1954 verklaarde een Duitse rechtbank in Berchtesgaden hem dood: gedood in 1945 terwijl hij probeerde uit het door de Russen bezette Berlijn te breken. Deze uitspraak was geba seerd op verklaringen van beweerde ooggetuigen. Sedert het einde van de wereldoor log waren er tegenstrijdige berichten over het lot van Bormann. Volgens de meeste berichten was hij niet dood en zou hij zich schuil houden in Ar gentinië waarheen vele nazi's ge vlucht zijn na de oorlog en be schermd werden door de dictator Juan Peron. Bauer zei, dat hij niet kon spreken over bijzonderheden met betrekking tot de bewijzen die Duitse aanklagers in handen hebben in verband met het zoeken naar Bormann. Als hij ooit gevonden en gearresteerd wordt, al dus Bauer, zal hij overgedragen moe ten worden aan de geallieerden uit de oorlogstijd die hem ter dood ver oordeelden. „En ik ben van mening dat de geallieerden ons moeten hel pen Bormann te vinden," aldus Bau- WASHINGTON De bijzondere omstandigheid, dat een broer om twee weken commentaar-schrij ven als huwelijksgeschenk vraagt, zal zich waarschijnlijk niet meer voordoen. Daarom is het zonder twijfel de laatste keer, dat ik voor deze rubriek mag schrijven. Ik voel me dan ook als een stervende, die wil dat zijn laatste woorden be waard blijven, maar ik kan er geen bedenken. Het beste wat ik kan zeggen is: „Chroesjtsjef meent werkelijk wat hij zegt". De Britten wilden niet geloven, dat Hitier wer kelijk de krankzinnige dingen uit Mein Kampf meende. Maar Hitier meende het, omdat hij zelf ook krankzinnig was. TUIKITA CHROESJTSJEF is niet gek. In tegenstelling tot Hitier heeft hij geen enkele neiging om „als een Simson in de tempel" te spelen. Maar het is van belang zich te realiseren dat Chroesjtsjef en diens medewerkers slechts redelijk zijn binnen de perken van de onre delijke marxistische-leninistische doctrine. Deze maakt het Chroesj tsjef mogelijk om „voor het ont bijt zes onmogelijke dingen te ge loven". Dit deed hij ook toen hij opmerkte, president Kennedy te be schouwen als een agent van de be langen van Rockefeller. TONDER twijfel gelooft Chroesj- tsjef dit inderdaad. Wat belang rijker is: hij gelooft volledig dat wat Lenin „de zaak van het schep pen van een Sowjetrepubliek in de gehele wereld" noemde, zal zege vieren en dat het spoedig zal ge beuren. Inderdaad, in de afgelopen maanden heeft hij deze victorie met steeds groter vertrouwen verkon digd. Hij heeft niet in het ongewisse gelaten, hoe hij denkt, dat de over winning zal worden bereikt. Hij ver kondigde meer dan een jaar ge leden, dat het machtsevenwicht ii het voordeel van het communisti sche blok is gewijzigd. In zijn con flict met de Chinese communisten heeft hij het gebruik van deze macht in een wereldoorlog met kernwa pens uitgeschakeld, om de triumf van Lenins woorden te verzekeren. Maar, zei Chroesjtsjef, we zullen de imperialisten als vissen in braadpan laten spartelen, zelfs zon der oorlog. 7TTET imperialisten bedoelt hij ons, En in Zuidoost-Azië, Cuba en op andere plaatsen hebben we in derdaad als vissen in een braad pan gesparteld. Bovendien maakt Chroesjtsjef er geen geheim van, wat hij bedoelt met ponder oor log". Hij bedoelt: zonder dat soort oorlog, waardoor de Sowjetunie ver nietigd zou kunnen worden. Andere oorlogen zijn niet bezwaarlijk. „We steunen van harte en zonder reser ve alle nationale bevrijdingsoorlo gen", vertelde hij nog maar enkele weken geleden. Dit soort oorlog ver oorzaken Chroesjtsjef en de Chine se en lndochinese communisten ii ,Zuidoost-Azië. En er zullen meer van deze oorlogen komen, al wa. alleen maar, omdat Chroesjtsjef de Chinezen wil tonen, dat hij als com munist royalistischer is dan de ko ning zelf. yODRA u aanneemt, dat Chroesj- tsjef meent wat hij zegt, wor den ook andere dingen duidelijk. Een er van is dat de koude oor log door zal gaan, misschien nog generaties lang. Toen Kennedy aan het bewind kwam, spraken enkele van zijn medewerkers hoopvol over Advertentie het epos van Warschau's ghetto de aangrijpendste aanklacht zijn beulsknechten. 568 pg 15.90 In april is in ons land 137 ton kangoeroevlees inge voerd. Om nu te voorko men dat dit vlees wordt verwerkt in voor de ex port bestemd „luncheon meat" heeft het produkt- schap vee en vlees de verwerking in vleeswa ren verboden, daar die voor de Nederlandse ex port rampzalige gevolgen zou kunnen hebben, ter wijl men voorts bet pu bliek tegen misleiding wil beschermen. In Aken is gisteren de Karei de Grote-prijs uit gereikt aan prof. Ilall- stein, voorzitter van de E.E.G., voor zijn bijzon dere verdiensten voor de Europese eenheid. Kceds eerder ontvingen de prijs Jean Monnet, Paul Henri Spaak, sir Winston Chur chill, Robert Schumann, Konrad Adenauer en Ge orge Marshall. De Russische luchtvaart maatschappij Aeroflot is van plan een dienst op Cuba te openen, zo heeft de directeur medege deeld. Pan American World Airwals heeft het eerste kwartaal van dit jaar een verlies geleden van 6.352.000 dollar, wat drie maal zo veel is als in de eerste drie maanden van vorig jaar. Hoewel men Nieuw-Gui- nea niet bij de actie had betrokken, heeft het Prins Bernhardfonds uit dit gebiedsdeel het ver zoek gekregen zesduizend Anjerloten te zenden. De K.L.M. zal ze gratis ver voeren. Prins Bernhard heeft woensdag in Diemen het nieuwe bedrijf van de Nederlandse accumulato- renfabriek Acifit N.V. of ficieel geopend, waarbij hij er aan herinnerde dat de directeur, de heer K. Vyth, twee maal zijn be drijf heeft moeten opbou wen: de eerste maal in 1936 toen de Gestapo hem uit Duitsland had ver jaagd, de tweede maal nadat hij uit Theresien- stadt was bevrijd. De Prins heeft woensdag in Utrecht als voorzitter van de stichting Spaans-, Ibero-Amerikaans en Portugees instituut een geschenk van de Portu gese regering in ont vangst genomen, een wandtapijt. Mevrouw Van Os uit Al melo ontdekte onder een heg achter haar huis een slapende jongeman, die desgevraagd weigerde binnen te komen. Toen zij nog eens goed keek, herkende zij hem als de zelfde wiens opsporing voor de Duitse televisie was gevraagd, daar hij van huis was weggelO' pen. De politie had hem toen vlug te pakken. De ambassadeur van Ecuador in Italië, Luis Antonio Penaherrera, tevens geaccrediteerd bij het Nederlandse hof. Hij blijft in Rome wonen. Russische geleerden heb ben ontdekt door terug kaatsende radiogolven dat Venus zich in tien dagen omwentelt. Zij zeggen dat deze weten schap van belang is voor ruimtereizen. De Nederlandse overzee se baggermaatschappij zal waarschijnlijk het voornaamste havenkanaal van Bombay gaan uit baggeren. De Indiase re gering zal er ruim 20 mil joen roepia voor moeten betalen. Kies by Uw winkelier uit: melk, puur, hazelnoot, pinda, mokka en Biskie (20 ct) 593) Wellicht heeft een gTappige oom u als kleine kleuter ook wel eens willen beetnemen door te vertellen van de man die z(jn aquarium met zeewater vulde en daarin een haring liet rondzwemmen. Om vers zeewater te krUgcn moest de man echter op regelmatige tijden een tocht naar de kust ondernemen, hetgeen hem veel last en moeite veroorzaakte, zodat hy besloot de haring aan zoetwater te wennen. Elke dag nam hy dus een kopje zeewater uit het aquarium en vulde de hoeveelheid weer met zoet water bU. Door geleidelijke vermin dering van het zoutgehalte, merkte de haring niets van die verandering en na verloop van tijd was hy on gemerkt in een zoet watervis veranderd. Hiermee was het verhaal nog niet uit, want de man wilde de haring ook nog landdier maken en door elke dag de waterstand in het aquarium een klein tikkeltje te vermin deren, dwong hij dc vis met steeds minder water genoegen te nemen. Ook dit lakte, want toen het aqua rium volkomen droog was, voelde de haring zich daar wonderwel bjj. Maar nog steeds was de leuke oom niet aan het einde van zijn vertelling. Als sluitstuk behoorde daar nog bjj dat de man de haring ook leerde wandelen. Op een van die tochten schuifelde de haring braaf achter dc baas aan, maar bij het passeren van een bruggetje wilde het dier naar het daaronder stromende water kijken. De haring boog zich te viel ln het water en. TOCH IS HET ZO! U zult het wel met me eens zijn, dat dit een bar flauw verhaal is, waarin geen woord waarheid staat. En om te voorkomen dat u ook het verdrinken van de Protopterus an- nectens In twijfel trekt, zullen we diens avontnren nader moeten toe lichten. Deze vis staat ln het dage lijks leven als moddervls te boek en behoort tot de longvissen, bjj wie de zwemblaas tot longen is vervormd. Dit ongeveer 1.80 m grote dier, dat in geheel Midden-Afrika voorkomt, leeft in ondiepe wateren en ver vaardigt in het droge jaargetijde een cocon van gedroogde modder, waarin hjj het een onbeperkt lange tjjd kan uithouden, ook wanneer de plassen en rivieren volkomen zjjn uitgedroogd. Hjj haalt dan adem door zjjn longen, maar verandert weer ln een water dier wanneer de regentijd de rivie ren met water vult en hij in zjjn le vensonderhoud moet ke. Maar, hoewel de moddervis ook In het bezit Is van kieuwen, kan hy toch niet bljjvend onder water vertoeven, hetgeen waarschijnlijk moet worden geweten aan de te geringe capaciteit van die organen. Wordt de modder vis gedwongen lange tijd onder water te bljjven, bijvoorbeeld doordat hjj in een net verstrikt raakt, dan verdrinkt hU door gebrek aan zuur stof. Het is jammer, maar waar! Nu iets anders: wist u dat u met nw vingertoppen onhoorbare gelui den kunt voelen? STEWART ALS0P een akkoord met de Russen over ontwapening en het beëindigen van de koude oorlog. Deze hoop is ech ter in rook opgegaan. De reden ligt voor de hand. De communistische leiders te vragen, de uitbreiding van hun macht te staken, is van hen eisen, op te houden communist te zijn. Hier valt van hun kant niet over te praten. Het alternatief zou zijn, dat het Westen er van af zou zien, zich tegen de communis tische opmars te verzetten en rus tig de vernietiging van zijn sys teem af te wachten. Van onze kant valt ook daar niet over te praten. TOALS bij de wapenstilstand in Korea en de eerste Berlijnse blokkade is het mogelijk, met de Russen een tijdelijk akkoord te slui ten, dat gebaseerd is op de machts verhoudingen van het ogenblik. En die zijn thans van dien aard, dat Chroesjtsjef zich geen zorgen maakt over Amerikaanse militaire inter ventie in Laos of Cuba omdat daar bij alleen maar gebruik kan wor den gemaakt van conventionele strijdkrachten. De voornaamste taak van Kenne dy is dan ook, het machtseven wicht te herstellen. Als dat gebeurd is, is er geen reden om te wan hopen, ongeacht de tegenslagen van de laatste jaren. Want onze tegen standers hebben ook zwakke plekken die misschien minder opvallen dan die van ons. De president kan zich nog steeds doen gelden als leider van de westelijke wereld, ondanks de enorme blunder, die hij begaan heeft. Maar het zal heel veel van hem vergen en er kan alleen maar iets bereikt worden, als we erken nen, dat als Chroesjtsjef onze on dergang voorspelt, hij dat ernstig meent. En als dit alles twijfelach tig en niet erg scherpzinnig lijkt, be denk dan, dat dit met de meeste laatste woorden" het geval is. Advertentie Drommen van lijders aan Brandend Maagzuur lijn lijders-af van de ene mlnnnt op de andere. Dat doen dan zo'n paar Rcnnies. BIJ de eerste aanwijzing van overtollig maagzuur en dat stijgt dan snerpend op, soms tot hoog ln de keel een of twee Rennles laten smel ten op de tong. En dat is dan alles I Weg zuurbrand weg pijn weg zorgen van een *-iord maal of angst voor 'n nieuw Rcnnies i val. 'n Wor Niet zonder reden houden talloze zuurbrand- lljders altijd een paar Rennles bij de hand. Onderzoek naar Britse veiligheidsdienst De Britse premier Harold Macmillan heeft in het Lagerhuis verklaard beslo ten te hebben de Britse veiligheidsmaat regelen aan een diepgaand onderzoek te zullen onderwerpen naar aanleiding van de recente veroordeling van zes personen wegens spionage voor de Sowjetunie. „Ik stel voor, dat dit onderzoek ver richt zal worden door een groep onaf hankelijke personen van reputatie, die in staat zullen zijn een oordeel te vellen, dat gebaseerd is op brede en rijke er varing," zei Macmillan, die zo spoedig mogelijk de leden van de commissie bekend, zal maken. Duitse bevolking wist van jodenvervolgingen bijeenkomst zich gekeerd tegen de in West-Duitsland wijd verbreide me ning, dat de Duitse bevolking onder het Hitler-bewind niets of weinig van het lot van haar joodse medeburgers af gewe ten heeft. Hij zegt. d"at de jodenvervol ging zich in de volle openbaarheid heeft afgespeeld en dat ook de vernietigings maatregelen algemeen bekend waren. Fasen in de jodenvervolging noemt dr. Bodensieck de eerste boycot na de machtsoverneming ctoor Hitler in 1933, de Neurenbergse rassenwetten van 1935, de verwoesting van synagogen, van de joodse zaken in de zogenaamde Kristall- nacht in november 1938 en de deportatie joodse burgers in het tijdvak van 1941 tot 1944. Advertentie 'ga zéker eens per weelcl

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5