Eenvoudig herdenkingsfeest bij jubileum ds. Hubeek Juichende jonge vissers ZMoêderdag SETTER SET KOUSEN LUCIENNE LEZERS SCHRIJVEN ONS: Keramiek-tentoonstelling bij een jaarfeest in Leiden bezorger voor stadswijk Groter produktie Oude Haagsche NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 8 MEI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag: De Lakenhal, 8 uur: Vereniging Oud- Leiden, dr. H. C. JeLgersma over „Gal- genbergen en galgenvelden in Neder land". De BBurcht. 7.30 uur: Cabaret-huis- houdshow Emaillehuis N. Oudshoorn. Schouwburg, 8 uur: Abonnements voorstelling, Rotterdams Toneel met „Irma la douce". Den Haag, Koninklijke Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met Zuiden". Dinsdag Garenmarkt, 730 uur: Vertrek K. O.-excursie naar Deltawerken. De Burcht, 2 en 7 30 uur: Cabaret- huishoudshow Emaillehuis N. Ouds- Garenmarkt, 8 uur; Vertrek 3-daagse K. en O.-excursie Zuid-Limburg. Oegstgeest, Prins Hendriklaan 2, 4.30—6 uur: Receptie t g.v. opening nieuw bureau Coordinating Secretariat of National Ulnions of Students. Restaurant Van der Heyden, 8 i Chr. Hist. Unie, o.m. wedstrijd echtparen „Kent gij uw stad?" Schouwburg, 8 uur: Abonnements voorstelling, Rotterdams Toneel me' „Irma la douce". Het Gulden Vlies, 8 uur: voorjaarsver gadering district Leiden Geref. school verband, prof. dr. J. Waterink over bro chure: ..En toch: de Christelijke school" Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uui. Rotterdams Toneel met „Huwelijks- Diligent ia, 8 uur: Museum Kameror kest en Museum Kamerkoor o.Ijv. D. J. Balvoort. Woensdag Prytaneumzolder, 12.25 uur LAK- pauzeconcert. L.F.C.-terrein, 8 uur: Zilveren Molen- toernooi, Wassenaar—Quick Boys. Sociëteit Minerva, 2 uur; Kinderfeest, georganiseerd door Leidsch Studenten corps. Koor Pieterskerk, 7-30 uur: Avond stilte. Academie, klein auditorium, 4 uur: Negende dies Catena. Rijksherbarium, 8 uur: Kon. Ned. Na tuurhistorische Vereniging, determine- Oegstgeest, Patronaatsgebouw, 8 uur: De Lekespelers met „Je moet er niet mee spelen", van Hans Nesna. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met .„De getatoueerde roos". Diligentia, 8 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg; soliste: Aafje Heynis. alt. Donderdag Sportpark Leidse Hout, 10 uur: Gym- nastiekwedstrijden, 2.30 uur: Gym- nastieikdemonstraties. Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 uur. Haagsche Comedie met „Een mal meisje"; 8 uur: Haagsche Comedie met „Heeft Constance gelijk?" Diligentia, 8 uur: Haags Studenten Cabaret „Met huid en Hagenaar". Vrijdag Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefiilm, „Gisteren komt nooit weer om". van Theo van Haren Noman. Foyer Stadsgehoorzaal, 2.30 en 8 uur: Bad-, strand- en sportkledingshow V. en D. Pieterskerk, 7-15—7.50 uur: Avond gebed. De Harmonie. 8 uur: Expogé, Kape laan H. M. J. Stoelinga met voordracht over geestelijk lied. Filmzaal academie, 8 uur: LAK en Salon Indien, Les Sorcières de Salem, van Raymond Routeau. Den Haag, Gebouw voor K. en W„ 8.15 uur; Residentie Orkest o.Lv. W. van Ottêrloo; solist: Yahudi Menuhin, viooL Zaterdag Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Prijsuitrei king 'jubileum-stempeltooht Brandweer Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond p.v. De Royalisten. Restaurant Van der Heyden, 2.30—5-30 uur: Receptie Coöperatie Vooruit". Oegstgeest, Het witte Huis, 230 uur: Sint Jorismarsen. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur Haagsche Comedie met „Familiegenoe gens". Gebouw voor K. en W„ 815 uur: Resi dentie Orkest o.l.v. W. van Ottêrloo; solist: Yehudi Menuihin, viool. de gevangene (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Marina (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Handel la minderjarigen (18 Jaar». Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De slag la de Koraalzee (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.»5 uur): Leve de vrijheid (alle leeftijden) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De ©n- verzoenlijken (14 jaar» Apotheken Geopend aptotheek Herdlngh en Blan ken, Hogewoerd 171, teL 20502. Tentoonstellingen Lakenhal, Eerbewijs aan Dante. Ita liaanse tekenkust (tot 12 mei). Academisch Kunstcentrum, Rapenburg 73: surrealistische tentoonstelling (tot 13 mei). Sociëteit Horus, Rapenburg 127, Kera miek van Cees Kruysheer. Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor V vV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur Archeologisch instituut, Rapenburg 26. elke dag algemene studiezaal en uitleen- bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Academisch-Historisch museum. Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 1230 en v 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) GISTERMORGEN ging ds. W. J. H. Hubeek in het Leidse Volkshuis voor in een kerkdienst die een bijzonder karakter droeg in verband met het fedt, dat deze predikant van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Leiden-Oegstgeest vijfentiwintig jaar h%t predikantsambt heeft vervuld. Met een gedeelte van Efeze 4 15 drukte ds. Hubeek in zijn prediking uit, in welk liaht hij de Evangelieverkondiging tijdens zijn ambtsperiode steeds heeft gezien: „Dan groeien wij in liefde in elk opzicht naar Hem toe, düe het hoofd is,'Christus." <t is verdrietig dat wij als vrijzinni- in de hervormde kerk een geheel eigen kring vormen, die zich zo moeilijk kan aansluiten bij de grotere gemeen schap en dat er zowel van de kant van de hervonnde gemeente als van de eigen kring nog zo weinig aansluiting kan zijn. Ook in de kring zelf is zoveel indivi dualisme. Wij moeten allen als Gemeente Christus solidair zijn. Dat er op dit punt al veel verbeterd is in vergelijking met vroeger, stemt tot dankbare vreugde Wij moeten groeien tot volwassenheid, groeien tot Christus, die het hoofd is Ds. Hubeek achtte het een voor recht in het werk bezig te zijn. Als men gelooft, dan Is de overwinning verzekerd, ofschoon wij mensen die overwinning niet altijd kunnen waar nemen. God gaat in stilte tewerk en ook het werk van de predikant blijft veelal aan het oog van de wereld ont trokken. De pastorale arbeid, hel zie kenbezoek en het werk in de studeer kamer vinden hun bekroning In de eredienst. Wanneer die goed Is, ont vangt dat samenzijn van de Gemeente een glans van wijding, zoals nergens anders In de wereld. De lof en eer zijn niet voor de prediker, die in ge nade het tekstwoord uit Efeze ver slaat, maar voor Hem in wiens Naam hil predikt. God moet verheerlijkt worden. Na de dienst zong de Gemeente staan, de de predikant Psalm 118 1 en 12 toe Men bleef enige tijd nog bijeen om de jubilerende ds. Hubeek te kunnen ge lukwensen. Als eerste sprak de voorzitter van de afdeling LeidenOegstgeest van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden. J. Siderius. Het stemde hem tot dankbaar heid, dat behalve zoveel Gemeenteleden oök de burgemeester, jhr. mr. F. H. Kinschot en echtgenote, afgevaardigden de centrale kerkeraden van Leiden natuurlijk gekocht bij MODEHUIS BOTERMARKT 17 LEIDEN TELEFOON* 01710—32765 Leidse drinkgewoonten 3ij de „groene bruiloft", het hu welijksfeestgaf de bruid, meestal op de daaraan voorafgaande maan dag, een „burentraktatie". Dan wer den de buurvrouwen uitgenodigd om een middag feest te komen vieren. Eerst werden de mannen getrakteerd als zij om kwart Qver twaalf van hun werk kwamenDan moesten ze voor het eten naar het huis van de bruid komen. Ze kregen een borrel; deze moest worden „doodgeslagen", dat betekende dat ze die in één teug dronken. Het glas werd direct weer gevuld met het gezegde: „Op één been kun je niet lopen." Was deze borrel ook snel opgedronken, dan werd er nog een ingeschonken waar bij werd gezegd: „Eentje om het af te leren." Als 's middags om twee uur de buurvrouwen bijeenkwamen voor de burentraktatie, werd eerst een harde" geschonken. Dat was altijd ienever. De drank en de „monica- speler(een harmonicaspeler heette toen nog geen accordeonist) zorgden voor de stemming. Aan het eind van de middag trok ken de vrouwen de straat op, in op tocht, met de monicaspeler voorop. Ze haddenverhitte gezichten en los hangende haren Dat zie je niet meer. Gelukkig niet. Maar „monicaspelers" zijn er nog. W. Bodrij, Leiden. (Advertentie) PRONONCE voor Nylon Onderjurken 5.95 6.95 7.95 9.95 Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half op zaterdag tot 5 uur Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u.. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 630 tot 8.30 uur s avonds. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 1230 en van 2 tot 5 uur liefst in de vakanties) Concierge: KoLf- makersteeg 16a. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7, elke dag geopend van 10-4 u. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. en Oegstgeest, een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de vereniging, afgevaardigden van de Remonstrantse en de Doopsgezinde Gemeente en va Remonstrantse Broederschap uit Vlaar- dlngen (waarin ds. Hubeek het grootste deel van zijn ambtsperiode werkzaam is geweest), deze dienst hadden willen bll- wonen. De werkzaamheden van ds. Hu beek hebben niet tot verdeling, maai- In tegendeel tot een verbetering van de sa- mnewerking geleid, aldus mr. Siderius. Geschenken De voorzitter van het huldigingscomitê, de heer W. F. Snleder. zei te hebben uit gerekend, dat de predikant in totaal 35 etmalen zonder ophouden heeft gepreekt. HU overhandigde ds. Hubeek een ge schenk onder couvert, waarvan de ganger met zijn echtgenote vermoedelijk een studiereis zal gaan maken. Ook platenspeler en grammofoonplaat werden aangeboden. Ds. H. Perdok voerde het woord namens de centrale kerkeraad van Oegstgeest. Hij hoopte dat de goede samenwerking zal leiden tot een eenheid, waarnaa len verlangen. Namens de vrU grote groep uit Vlaar- dingen sprak de heer D. van der Ende de Jubilaris toe. Door zijn arbeid ging alles in Vlaardirngen goed, aldus de heer Van der Ende. Als blijk van dank had men gezorgd voor een mand fruit. Ds. Hubeek dankte ten slotte de spre. kers en allen die van hun belangstelling blijk hadden gegeven, vooral ook diege. nen, die naast hem hebben gestaan in werk. Van de gelegenhe^Jd tot persoonlijk gelukwensen werd door de vele aan wezigen dankbaar gebruik gemaakt, terwij l ook collegae van d'e jubileren de voorganger na het einde van hun eigen dienst ds. Hubeek, zijn echtge note en kinderen, de hand kwamen drukken. Parkeren van fietsen Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer S. v. d. Boom, betref fende het parkeren van fietsen, opge nomen in uw blad van 6 mei j.l., ben ik zo vrij er een en ander aan toe te voegen, in de hoop dat ook de stedelijke autori teiten er nota van zullen nemen. In de eerste plaats dan het teleurstel lend antwoord, dat de heer v. d. Boom van de politie zal krijgen en dat mij reeds bekend is. De pplitie kan hier niets aan doen. Er zijn nl. geen gemeente verordeningen, die verbieden dat elk willekeurig pand door onhebbelijke fiet sers als rijwielstalling wordt gebruikt. Vandaar dat in de drukste straten onze stad het trottoir voor voetgangers, vooral in de avonduren, onbegaanbaai is geworden. Wilt u een voorbeeld? Kijkt u dax eens in de Steenstraat. Daar zijn cafe taria's en een ijssalon. Vier, vijf fietsen tegen elkaar. De voetganger moet het trottoir af en maar zien hoe hij op de drukke rijweg het leven eraf brengt. Patrouillerende agenten lopen er langs maar zien dit gevaar blijkbaar ook niet Er wordt tenminste nooit ingegrepen vóór een der buurtbewoners de politie opbelt. Hetzelfde euvel doet zich voor in de directe omgeving van de bioscopen Het meest ergerlijke is nog. dat niet de In richtingen waar het geld wordt besteed overlast van fietsen hebben. Neen. de buren moeten dit maar verdragen. In de meeste gevallen zijn dit winkeliers, die trachten door hun étalages de dacht van de koper te trekken, maa geen kijkers voor hun etalage krijgen doordat er een barricade van fietsen is geplaatst. Laten we maar Jong Leiden vierde jubileumfeest De C.J.V. Jong Leiden vierde za terdag j.l. haar 30-jarig jubileum, 's Middags was er een receptie in het Boshuis en 's avonds een feest in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Op de receptie zagen we onder meer ds. H. Bouter en jeugdouderling G. Werk hoven, die namens de kerkeraad een enveloppe met inhoud aanboden. De voorzitter van de feestcommissie schonk namens de leden het bestuur spelen voor de spelavonden. De zitter van Jong Leiden, de heer J. Harte- veld, dankte de leden hier hartelijk voor. Het programma van de feestavond werd vlot afgewerkt. Tussen de door hield het conférence-duo Aad de Wolf en Jerry Kwestro de wezigen bezig met schetsjes, die veel oogstten. De avond stond vóór de pauze in het teken van de muziek, bij vooral The Rising Cornets opvielen met eigengemaakte vlotte liedjes. Zes leden voerden samen een blijspel Huwelijkskandidaten. De hoofdfi guur Juul, de dochter des huizes, tolkt door Jelly Cnossen, heeft van drie rijke jongemannen een huwelijksaan zoek gehad. Ze weet niet wie ze moet kiezen en geeft zich daarom voor dienst meisje uit om te zien wie van de drie werkelijk van haar houdt. Er werd goed gespeeld, vooral door Jelly Cnossen als Juul, Karei Kwestro als Guus en Jerry Kwestro als vader. Oosterkwartier had leuke feestavond Zaterdagavond heeft de speeltuinver eniging Oosterkwartier in de schouwburg haar jaarlijkse uitvoering gegeven. In zijn openingswoord richtte voorzitter J. van der Hoven zich in het bijzonder tot de heer M. I. de Zwijger, die ruim twaalf jaar bestuurslid is geweest. Hij wil zijn werk aan een jongere kracht om dragen. De voorzitter overhandigde hem een vulpen met inscriptie. Mevrouw De Zwijger kreeg een prachtige sierplant. Nadat de mondaccordeonclub onder leiding.van de heer R. van der Reyden vijf aardige nummers ten gehore had ge bracht, zag men ballet, geleid door Jea- nette Hermans en begeleid door pianiste Cora Veen. Hoogtepunten waxen De dans der Kabouters en een Spaanse dans. De zangclub voerde W. Wessels' kin deroperette De stukgedanste balschoen tjes, uit. Bij de rolverdeling werden met opzet geen namen genoemd. De presta- ies van alle medewerkertjes getuigden (an grote toewijding. De kostumering vas heel fleurig. Jubileum mejuffrouw T. Steffelaar Deze maand is het 35 jaar geleden, dat mejuffrouw T. Steffelaar werd aange steld als technisch leidster van de da- gymnastiek- en atletiekvereniging Brunhilde. In de Turk huldigde men de jubilaressc, waarbij presidente me W. Mansveld-Dieben waarderende den sprak. Mejuffrouw Steffelaar heeft heel veel voor de vereniging gedaan. De presidente bood haar een radiotoestel aan. De heer A. Metz sprak evene van waardering getuigende woorden namens het KNGV werd een erespeld overhandigd. Nadat de jubilaresse een bloemenhulde s gebracht, zat c eens spreken van de schade, die wordt aangericht aan gloednieuwe puien. Zolang echter het gemeentebestuur de politie geen bevoegdheden geeft (zoals in Nijmegen) om dit steeds toenemende euvel de kop in te drukken, zal er niets maar dan ook niets gebeuren en zullen wij zelf van ons moeten afbijten door de ongewenste fietsen te verwijderen e trachten deze fietsenpiraten enigszins fatsoen bij te brengen, hetgeen echtei wel een zeer zware taak zal zijn. Maar dat het zeer noodzakelijk ls. dat de politie de bevoegdheid krijgt hiei- tegen op te treden, zal dunkt mij door elke voetganger en elke winkelier wor den onderschreven. Ook hier geldt „Waar een wil is, is een weg," vroede vaderen. Steenstraat 41. J. G. GOMPELMAN Het mosterdvrouwtje Ongeveer tachtig jaar geleden had je in Leiden Mietje van Sijtje. Zij woonde in een snoep- en klompen winkeltje op de hoek van de Van dei Werffstraat en de Korte Paradijs steeg en werd het mosterdurouwtje genoemd. Ze stampte zelf de r terd. Voor een halve cent kreeg men een loden schepje vol. Ze was heel bekend in de volksbuurt, maar ook daarbuiten, want werksters en dienstboden moesten bij haar mos terd halen voor haar mevrouwen. Ledenvergadering afd. Leiden C.H.U. Morgenavond om 8 uur wordt bij Van der Heyden aan de Breestraat een leden vergadering gehoudén van de afdeling Leiden van de Chr.-Hist. Unie. Na een aantal huishoudelijke zaken is er een wedstrijd voor echtparen onder de titel „Kent gij uw stad?", onder reeie van de raadsleden L. Questroo en B. de Kier. declamatie door Hans van der Kwaak en de vertoning van een film. Mr. dr. K. de Vries hoopt een toespraak te hou- Bij de nationale sloepwedstrijden, die zaterdag In Den Haag werden gehouden won deze KatwUkse ploeg bij de krachtmeting tussen de vis- seryscholen. De ploeg van de Hel- derse school werd tweede en de Schevenlngse ploeg derde. De jon gens juichen na hun verdiende over winning. De wedstrUden tussen de stuurlieden In opleiding van Kat- wUk en Schevenlngen, werd even eens een KatwUkse overwinning. Familieavond „Irene" In het gebouw „Prediker" gaf de CJ. M.V. „Irene" een familieavond voor ouders en donateurs. De leden hadden voor deze avond een revue geschreven, getiteld „Dubbel blank". In een viot tempo werden de nummers daarvan over het voetlicht gebracht. Ook de decors, zelf gemaakt, deden het goed. De zang en operettegroep „Irene" maakte een frisse indruk. De heer G. J. Ottenhof kan trots zyn op deze groep. De avond werd gesloten met een schets die een kijkje gaf op een terras in Kolderhorn. waar alle leden van de oudere gemengde groep een bijdrage leverden. De voorzitter, de heer Pison. sloot de avond. Gevonden voorwerpen Als gevonden zij<n aangegeven: Eierklopper, autostep. schakelarmband, lipssleutel, bril, sjaal, herenportemonnee, damesportemonncc, platen hardboard, loten, kinderportemonnee, slaapkamer- kleedje, truitje, rozenkrans, muntblijet, vulpen, bankbiljetten, postzegelalbum, dameshandtasje. bolhoed, ceintuur, tas, vierkleuren potlood, knot wol, kinder sjaal, kinderschoentjes, auto-reservewiel, damespolshorloge, slipover, badtas met inhoud, dameslaarsjes, rijwieltas, duim stok, weegschaal, badhanddoek, zwem broekje, portefeuille, kano, jongenstrui, speelgoedauto, speelgoedbeestje, badmin- tonracket, duivemand, geldsbedrag, akte tas. regenjas, jongensoveralL dames- Inlichtingen bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in ging poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 2 en 4 uur. Bromfietsers gingen te hard Een controle op de snelheid van brom fietsers in de stad leverde zaterdag, bin twee uur. elf processen-verbaal op. Allemaal lieden die 30 km t« langzaam TER GELEGENHEID van de ne gende verjaardag van de studen tenvereniging Catena (en tevens van het eerste lustrum van de onderver eniging Quibi) werd zaterdagmiddag in de sociëteit van de vereniging aan het Rapenburg een tentoonstelling geopend van keramiek en beeldende kunst van de nóg zeer jonge, r reeds succesvolle kunstenaar Cees Kruysheer. Cees, voluit Césare Kruysheer, werd 1941 in Gouda geboren en vervult op het ogenblik zijn militaire dienstplichl in het militair revalidatiecentrum in Doorn, waar hij helpt door zinvolle han denarbeid het leven dragelijker te ma ken en er perspectief in aan te brengen. Zyn opleiding: hbs in Gouda, academie voor beeldende kunsten in Rotterdam en Goedewagens aardewerkfabrieken. Hy kreeg reeds opdrachten van de ge meente I>)tterdam, van het rijk en van particulieren. Hij bezit een atelier in Doorn en aan de Reeuwijkse plassen: domicilie is Gouda. De tentoonstelling in sociëteit Horus aan het Rapenburg (no. 127) is door toevallige omstandigheid tot stand De NIEUWE LEIDSCHE COURANT v ra a gf Moet s middags om 3.30 uur beschikbaar zijn. Aanmelden: Abonnementenafdeling Steenstraat 37, Lelden. Hockey in LEIDEN Nederland won op nippertje van België (militair) Erg onder de indruk van de „mili taire" hockeyers waren wy zaterdag niet tydens de hockeywedstryd Nederland— België (militair). Deze wedstrijd was één van de onderdelen van het feest programma van dc jubilerende Leidse Sportstichting. Nederland won met 10 htegecn niet zo moet worden opgevat als zouden wy het sterkste team hebben. Een geflatteerde uitslag is het voor een redelyk spelend Nederlands elftal. Nederland was wel actief en vaak de aanval maar de koelbloedige Bel gische verdediging greep over het alge meen tijdig m. Daarbij vormde de bij zonder goede dekking van de Belgen n hechte formatie. Uitblinker in het Nederlandse team was ongetwijfeld linkshalf Van Dronge- ien. Deze snelle speler was overal. In verdediging, als het nodig was, maar ook als schakelspeler achter zijn vooar- Het eerste en enige doelpunt werd drie minuten voor het einde gescoord door linksbinnen Dekker. Uit een straf- Boac: Exploitatiewinst steeg in op 31 maart geëindigde boekjaar met 500.000 tot 4,75 miljoen; verkeer vermeerder de met 30 pet tot 4 miljard mijl. Plaatwerkery Bammcns: Dividend- voorstel 15 (v. j. 15) pet; tevens voorstel om directie te machtigen tot afronding van geplaatst kapitaal en tot uitgifte van converteerbare obligatielening. Willem Smit en Co's Transformatoren noemt eerste helft van in juli 1960 be gonnen boekjaar bevredigend; schaarste aan goede vaklieden en minder ge schoolde arbeiders remt toeneming van omzet enigszins Industriccle MU. Zutphcn: Orderporte feuille ontwikkelde zien bevredigend; ex ploitatiesaldo f 754.679 (v.j. 690.224); af schrijving f 182.463 (199.701); na gratifi caties aan personeel f 559.195 (502.107) winst; reeds voorgesteld dividend 25 pet dividend (v.j. 25 pet, waarvan 5 pet uit dividendreserve); verdere stijging van kosten verwacht; wegens revaluatie en ontwikkeling van loonpeil geen voorspel lingen mogelyk; investeringen f 349.596 1960, f 132 min. in 5 jaar tegenover f 938.000 afschrijving; nieuwe machines zyn in bedrijf gesteld voor vervanging en 1 diner.uitbreiding. corner ving hij de bal handig op sloeg hij dwars door de verdediging langs de verraste keeper. De opstellingen waren: Nederland: Fritz; Van Rossum, Van Wensen; Hendrikse, Deiters, Van Dron- gelen; Van de Broók, Spoclstra. Meyer. Dekker, KroL België: Thienpondt; Siroux, Steurs: Demiddeleer. Vandercruyssen. Manne- bach; Andries, Musch, Verreth, Vander- meulen, Fayat De produktie van de Oude Haagsche van 1836 was in 1960 f 46 (vorig jaar 39,3) miljoen, het royement f153 (14,5) min., de netto-vooruitgang f 30,8 (24,7) min. tót f 3223 min. verzekerd kapitaal, de pre mie-ontvangst eigen rekening f 7.12 (6,48) min., intrest f 234 (2) min., opbrengst vaste eigendommen f 03 (034) min., an dere baten f 031 (0,65) min., tegenover f3,78 (3,09) min. vermeerdering premie- reserve, f 2,02 (2,09) min. uitkeringen, f 0,37 (0.44) min. afkoop, f 238 (2,64) min onkosten, andere lasten 0,26 (0,11) min., f 0,36 (0,64) toevoegingen aan reserve geldbeleggingen en f 031 (034) min. winst Hiervan werd f 100.999 bestemd voor af schrijving, f233.000 voor de extra-reserve De beleggingen 6tegen tot f593 (55,.) min., waarvan nagenoeg onveranderd 8V« vaste eigendommen, 36 hypotheken, 7 effecten, 45 leningen op schuld bekentenis, 2 poLisbeleramgen, 2 an dere. De promiereserve bedraagt f543 min. op basis van 2-91 tegen 4.45 (435) pot gekweekte rente. De extra-reserve bedraagt f 2.25 min, reserve geldbeleg ging f 2,27 min. Voor dividend is bestemd f 37.500 (35.000). By de verzekeringsbank der Oude Haagsche was de premie-ontvangst f 4.01 (335) min., de winst f 186.497 (159.122), waarvan f 82 000 de extra-reserve ver sterkt, zodat de extra waarborgen 11.1 min. bedragen. BUREN Origineel Zwitsers fabrieksmerk Uitnodiging uit Duitsland voor NZH-Harmoniekapel De drumband van de N.Z.H.-Harmonie- kapel heeft de eervolle uitnodiging ont vangen onder leiding, van dirigent K. de Jeu in Krefeld (Duitsland) een twee daags muziekfeest luister by te zetten. Er staat deze 28 man sterke drumband een druk bezet programma te wachten, daar het verblijf in Krefeld. van zaterdag ïei tot dinsdag 16 mei, zioh niet uit sluitend tot de deelname aan het muziek- pestival zal beperken. Bij aankomst In Krefeld zal de drum band door het gemeentebestuur op het gemeentehuis worden ontvangen. Ter ge legenheid hiervan wordt voor het ge meentehuis een serenade gebracht. Hier na wordt een muzikale groet gebracht aan de directie van de Krefelder Strassen- bahn Gesellsehaft. Tevens is de N.Z.H.. drumband belast met de muzikale ver welkoming van een dertigtal, aan hel muziekfestival deelnemende, verenigin gen. De muzikale medewerking omvat der nog het optreden voor de patiëntjes van een kindertehuis en de bewoners een bejaardencentrum. Voorts een monstratlemars door de stad. Het ui bandleden gevormde cabaretgezelschap „The musical comedy" zal onder regie van de heer De Jeu medewerken aan de feestavond, die in het kader van hel muziekfestival de deelnemers wordt aan geboden. Na een bezoek aan verscheidene Kre- felder bezienswaardigheden wordt 16 mei de thuisreis aanvaard. Bromfietser botste tegen geparkeerde auto Hedennacht, omstreekj kwart ove twaalf, is de 39-jarige werkman W. de Haas, uit de Willem de Zwijgerlaan, in de Sophiastraat met zyn bromfiets tegen een geparkeerde uato gebotst. De man viel en werd met een kaakfractuur door de E.H.D. naar het academisch zieken huis vervoerd Receptie bij afscheid ir. A. W. v. d. Plasscke Ir. A. W. van de Plassche heeft met eet. receptie, aangeboden door het agrarisch bedrijfsleven, afscheid genomen van zyn functie van directeur-generaal van de Landbouw. Het Centraal Bureau va Tuinbouwveilingen had als geschenk voor de scheidende directeur-generaal voor de overkomst van zijn dochter, echtgenoot en kinderen uit Canada ge zorgd. De voorzitter van het Koninklyk Ne derlands Landbouwcomité en het comité at de afscheidsreceptie voorbereidde, C. S. Knottnerus sprak de heer Van de Plassche toe. Hij roemde de interesse de heer Van de Plassche voor alles wat machine is. Het Idee om adviezen land- en tuinbouw voor insektenbe- strijding per telefoon door te geven is byvoorbeeld van hem. Symbolisch werd de scheidende directeur-generaal namens het landbouwbedryfsleven een tuin- ameublement en een werkbank met werkset aangeboden. Ir. Van de Plassche sprak een dank woord en een welkomstwoord tot zyn opvolger, ir. J. W. Wellen. komen, maar daarom niet minder ge lukkig voor de jonge kunstenaar, die als militair thans toch wel de nodige con tacten moet ontberen; aan de andere kant kunnen de leden van Catena en alle verdere bezoekers van de tentoon stelling zich eveneens over deze kennis making verheugen. Cees Kruysheer is een volbloed „pot tenbakker", dat wil zeggen dat hij het handwerk op zyn volle waarde waar deert en tracht te beoefenen. Dat be- wij zen wel zyn zowel op de schyf als puur met de vingers gemodelleerde va zen en schalen, zyn prachtige glazuren en de smaakvolle desseins, die dikwyls ook technisch by zonder knap zyn. In zyn laten wij maar gemakshalve zeg gen „schilderijen" blijft de ceramicus merkbaar. Het mozaik ligt volkomen op zyn weg. De overigens niet grote tentoon stelling werd zaterdagmiddag geopend door de praeses van Quibi, de heer H. Groesz, en is tot eu met dinsdag te be zichtigen. C. Th. Wllbert-Relsbennan. RIJISSBVRC T" Goede veilingprijzen voorjaarsgroente Er was In de afgelopen week een le vendige handel in waspeen, waardoor de prijzen opgetrokken en boven het niveau van de vorige week kwamen. De pry zen voor de A-sortering liepen van 72 tot 83 cent per kg. en voor de B-sortering van 72 tot 82 cent. Ook de prijs voor de bin nenlandse sortering liep op. We noteer- 32 tot 61 cent per kg. De totale bedroeg 61 ton. i voorjaarsgroenten ls verder toegenomen, terwyl de vraag goed blijft, zodat over 't algemeen goede prijzen gemaakt kunnen worden. Noteerden we voor radys in 't begin in de week nog van 10 tot 13 cent. daarvan moesten later in de week enkele centen af, zodat de prijs schommelde tussen 8 en 11 cent per bos. Voor selderij kon aanvankelijk van 6 tot 10 cent gemaakt worden, later in de week liep de prijs op tot 10 k 12 cent per bos. Naar peterselie is ook goede vraag. Varieerde de prijs in 't begin van de week tussen 13 en 16 cent, vrijdag liep de prijs op tot 16 20 cent per bos. De afzet van rabarber verloopt traag met prijzen tussen 4 en 10 cent per kg. De prei gaat weg voor prijzen tussen en 14 cent per kg. De kwaliteit is niet best meer. De slauitjes gaan nog steeds vlot van de hand voor 6& tot lO^i cent per bosje. KOELKASTEN KROMHOUT - RIINSBURC VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 WARMOND Jeugd kan terecht in Speelvreugd Zaterdagmiddag werd de nieuwe speel tuin in het plan Oost geopend. Vooraf gegaan door de drumband van St. Mat thias trok een grote stoet kinderen naar de plaats waar de speeltuin is aangelegd. Voorzitter P. Vergeer van Speelvreugd verwelkomde in het byzonder mevrouw Von Fisenne, die bij verhindering van haar man de speeltuin opende. De heer Vergeer dankte het gemeente bestuur, de heer Bakkers, gemeente architect en zyn assistenten, die met zo veel zorg alles hadden uitgevoerd. Er is voor ongeveer f 30.000 geïnvesteerd en men heeft een accommodatie om trots op te zyn. Mevrouw Von Fisenne filiciteerde het bestuur met deze nieuwe speelplaats cn ze memoreerde dat men eerst met het voetbalveld, daarna twee jaar met een provisorisch wereldje genoegen had moe ten nemen. Warmonds eerste burgeres draaide het slot van de tuin open en de kinderen stormden naar binnen, de kleintjes naar de zandbak, de middelmaat naar de schommels en de groten naar de voetbal. Op deze middag werd ieder toegelaten, maar voortaan zullen alleen kinderen van de leden toegang hebben. Voorlopig zal de speeltuin geopend zyn op woens dag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur. Kinderen van niet-leden betalen 15 ct per middag. Natuurlijk kunnen nog vele ouders lid worden tegen 50 ct per maand. Het bestuur hoopt ook dat zich nog enige dames zullen melden als toezichthoudsters. Wolcongres in Kurhaus Dc Algemene Vereniging voor Wol- handel en Wolindustrie in Nederland zal 1 12 tot en met 16 Juni In het Kurhaus öcneveningen gastvrouw zyn van de Internationale Wolvereniging, die daar het 30ste internationale wolcongres zal houden. Enkele honderden gedelegeerden uit heel de vrye wereld zullen in aan wezigheid van Prins Bernhard in de Ridderzaal de zitting bywonen, waar mi nister drs. J. W de Pous het openings woord zal spreken Het congres zal zich bezig bouden met onderwerpen op eco nomisch, commercieel en technisch ter-

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3