Leiden herdacht de doden bij het monument Offers leggen verplichting op 90 het ikeCc fikt ft Itisso Gouden echtpaar in Lisse NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 5 MEI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Vr(jdag Bij Bevrydingsboom Zeemanlaan, 7 urn 's avonds: buurtvereniging „De Profes- BOrenwijk', 5-mei-herdenking. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Rotter dams Toneel met de muzikale comedie „Irma la Douce" van Breffort, muziek van Mounot. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O. en L.J.A., jazz-concert. Nieuw-Minerva (Vrouwensteeg), 3-5 uur: receptie t.g.v. 25-jarig bestaan stallatie- en smederijbedrijf voorheen L. W. Nouwens en Zn. te Oegsbgee Antoniusolubhins, 8 uur: volksdansbal, Leidse Jeugd-Actie. Pieterskerk, 7.15 tol 8 uur: herden kingsbijeenkomst t.g.v. 5 mei; voorgan gers ds. J. Groot. Hervormd predikant, en ds. J. Th. Mackenzie, Remonstrants predikant. Kon. Schouwburg. Den Haag, 8 uur: Haagsbhe Comedie met „Familiegenoe gens". Zaterdag Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Viering 30- jarig bestaan C.J.V „Jong Leiden". Brandweerkazerne, 2.30 uur: bezoek afd. Leiden Ned. Reis-Vereniging. Hoofdingang bos Huys te Warmond, 2.30 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Natu/urhist. Vereniging, excursie. Tramstation, 1.50 uur: Vertrek N.C.Reis V. per HTM naar Seringeberg. Sociëteit Horus, Rapenburg 127, 2 uur: Opening tentoonstelling „Keramiek" van Cees Kruysheer. Kon. Schouwburg, Den Haag, 8 u. Haagsche Comedie met „Heeft Constan ce gelijk?" DLligentia, Den Haag, 8 uur: Haags Instrumentaal jeugdensemble. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De koe de gevangene (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Marina (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Handel in minden-jarigen (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De slag in de Koraalzee (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Leve de vrijheid (alle leeftijden) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De on- verzoenlijken (14 jaar) Tentoonstellingen Lakenhal, Eerbewijs aan Dante, Ita liaanse tekenkust (tot 12 mei). Academisch Kunstcentrum, Rapenburg 73: surrealistische tentoonstelling (tot 13 Apotheken Geopend: apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr. lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. (Van onze verslaggeefster) Gisteravond omstreeks zeven uur verzamelden zich de eerste deehie- ers aan de stille tocht, die op het binnenplein van het museum De La kenhal een aanvang nam en bij het verzetsmonument tegenover molen De Valk eindigde. Kransen van witte, roze, lichtblauwe en violetkleurige bloemen staken af tegen het stemmige zwart van de vele autoriteiten, die zich gereedmaakten om de stoet te openen. Vaandels van de vereniging Koninginnedag, de 3-October-Vereeniging en de Christelijke Oranjever eniging werden door de dragers omhooggehouden, terwijl de rij van men sen, die de herdenking van de oorlogsslachtoffers niet zomaar voorbij wilden laten gaan, groeide. Leidens eerste burger legde de nadruk Moderne, kwiek-vlotte jongens- oprijs, die mogelijk had gehouden ENSPAKJI idenheid var n een echte Eén dag betaalt U voor deze fleurige, allerleukste KATOENEN JONGENSPAKJES in een grote verscheidenheid v nieuwe, frisse kleuren een ecl Coster-stuntprijs m LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent lL-r-JLagedijk hk. Langzaam zette de stoet zich, met aan het hoofd het voltallige college van burgemeester en wethouders, een kwartier later in beweging. Zwijgend schreden zij voort, de leden van Leidens gemeenteraad, de pre sident-curator en de rector-magni- ficus van de universiteit, vertegen woordigers van verscheidene stu dentenorganisaties, de kolonel van de koksschodl en andere militaire autoriteiten, vertegenwoordigers van het Leger des Heïls en enkele poli tieke verenigingen, leden van de Nederlandse Vereniging van Ex-Po litieke Gevangenen uit de Bezet tingstijd en van de Bond van Oor logsslachtoffers, Protestantse Rooms-Katholieke geestelijken, pad vinders en verkenners, familie en vrienden van gevallenen en burgers, die de verschrikkingen van de bezet tingstijd nog niet zijn vergeten. Ook kinderen liepen mee, met ernstige gezichtjes en bloemen in de handen. De sfeer, die er hing rond de rij degenen, die een hulde gingen brengen aan de verzetsstrijders was van een in getogen plechtigheid en voor velen deed deze tocht de herinnering aan vreselijke gebeurtenissen weer levendig worden. De zoele avondlucht en de stilte, die slechts door het zingen van een vogel en gebrom van e enmotor werd onderbroken, maakte deze omgang nog ontroerender. Zachte geuren van latyrus en kruidige van anjers mengden zich met die van de vlierstruiken rond d$ molen De Valk. Steeds meer Tijdens de rondgang voegden zich steeds meer belangstellenden bij de stoet en de rij was, bij de aankomst op de herden kingsplaats, schier onoverzienbaar, var het monument tot een eind voorbij de brug over de Rijnsburgersingel. Aan de overkant van het water stonden velen de plechtigheid gade te slaan. Bloemenkransen van het gemeentebe stuur en enkele verenigingen en groepen werden aan de voet van liet monument gelegd, waar v(jf voormalige B.S.-cr een crepeloton van liet Leldse politie korps de dodenwacht hadden betrokken. Boeketten in velerlei vorm en tint en samengesteld uit de meest uiteenlopende bloemensoorten volgden. Een kleurig ta pijt bedekte een steeds groter oppervlak van het gazon rond de donkere vroi Precies om acht uur weerklonk „Last Post". De stilte rond het monument verdiepte zich en nadat de verlichting het sein had gegeven daalde een rust over de hele stad. Twee minuten later zette „Werkmans Wilskracht" het Wilhelmus in. Het slot van de stoet bewoog zich weer langj vooruit en velen maakten alsnog va: gelegenheid gebruik hun bloemen op de grasmat neer te leggen, waarna me zich tegenover de dodenwacht opstelde. Ook Z1J Burgemeester Van Kinschot sprak een rede uit, waarin hij het leed memoreerde waarmee de vrijheid zestien jaar geleden is gekocht „Er is thans een geslacht aan het opgroeien, dat niet uit eigen erva ring weet hoe de oorlogsjaren zijn geweest. Toch is het noodzakelijk, dat ook zij zich erop bezinnen, aan wie zij het mede te danken hebben dat zij nu in vrijheid mogen leven. Wij gedenken met eerbied het werk,' de moed en trouw van hen, die hun leven gaven voor idealen, waarvan zijzelf niet de vruchten hebben mo gen plukken. De vele Nederlanders, bij wie thans nog de wonden schrij nen, mogen beseffen dat de gebrach te offers niet tevergeefs zijn ge weest." Directeuren in Leiden V.V.V.'s moeten aan marktonderzoek doen Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Leldse VW heeft de vereniging van VW-directeuren haar manadelijkse vergadering gisteren in Leiden gehouden, 's Morgens half twaalf had in de burgerzaal van het stadhuis een ontvangst plaats door het college van burgemeester en wethouders. Burgemeester Van Kinschot schetste de ontwikkeling van het vreemdelingenver keer. waarbij hij vooral de aandacht ves tigde op de culturele en sociale beteke nis. De bedoeling was, zo vervolgde de burgemeester, de directeuren een foto boek van Leiden aan te bieden. Deze uit gave is evenwel nog niet van de pers. On middellijk na de verschijning zal de le den der vereniging een exemplaar wor den toegezonden. Vice-voorzitter A. van Henst uit Hil versum sprak een dankwoord uitweidend over het belang van een goede samen werking tussen VW's en overheid. Mr. H. A. C. Branderhorst, bestuurslid van de VW Leiden, gaf als zijn mening te kennen, dat het vreemdelingenverkeer ls uitgegroeid tot een topindustrie in Europa. De VW-directeur moet een vak man zijn, die stimuleert, dat het VW- werk niet in de amateursfeer blijft han gen. Er dient nog veel studie te worden gemaakt. Van groot belang is een markt onderzoek. dat uitwijst welke categorieën vreemdelingen het best hierheen en wel ke het best daarheen kunnen worden ge leid. Men moet proberen tot een gericht beleid te komen. op het feit, dat de offers een verplichting op de schouders van een ieder, en vooral ook de jongeren, leggen. Een verant woordelijkheid om, met Gods leiding, de zo moeizaam herwonnen -vrijheid te aan vaarden en in stand te houden. In de Harmonie In de Harmonie kwamen omstreeks negen uur velen bjjeen om zich nader te bezinnen op de dag van de dodenherden king. De Nederlandse Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen, afdeling Leiden, verwelkomde, by monde van voorzitter L. Questroo, o.a. mr. dr. K. de Vries, die t een korte inleiding het binnenlands erzet in het licht van de historie besprak. De historie, aldus de heer De Vries, is niet alleen een kwestie van het verstand, maar bovenal van het hart. Haar invloed openbaart zich in het mens-zijn en geloof. Het verzet in de jaren 1940'45 groeide uit een historisch besef, eer tionaal gevoel en het geloof. Men kan niet breken met de historie zonder tot vreselijke dingen te komen: het nationaal, socialisme, dat alle banden met het leden vernietigde, werd een afschrik wekkend voorbeeld. Een nationaal besef is niet te vinden in de natuur, zoals de elementen ras, bloed en grondgebied, maar in een historische lotsverbondenheid. Evenmin staat het geloof los van de historie. Niet voor niets besteden de christelijke scholen vele uren aan kerk- en vaderlandse geschie denis. Een schuilt een kracht in het ten van de worsteling van een volk het geloof in God. Om deze drie oo ken, die hebben geleid tot het verzet Nederland tegen de bezetter, is het nodig de historie in herinnering te houden de martelaren nimmer te vergeten. Voorzitter Questroo sloot de korte bij eenkomst met de opmerking, dat de vier. de mei voor velen een moeilijke dag is, die echter toch ook tot dankbaarheid stemt. De vierde en vyfde mei zijn Im mers ook dagen van eensgezindheid ln herinnering, hetgeen zowel by de plech tigheden by het monument als tijdens de bijeenkomst ln De Harmonie tot uiting kwam. Examen handenarbeid Woensdagmiddag deden in het Leid- se Volkshüis zeven cursisten van de heer R. Kop examen voor het diploma .handenarbeid voor jeugdleiders B" de Leidse Jeugd Actie. De kandidaten hadden het A-diploma al in hun zak het B-gedeelte werden ze beoor deeld naar him eigen handenarbeidwerk. :en ondervraging over de theoreti sche kennis (didactiek, psychologie, ma terialen en gereedschappen) werd eer praktisch gewerkt met een groep kinderen. Het Leidse Volkshuis had ge zorgd voor een clubje, dat onder leiding de kandidaten een vrolijke gym nastiekles van draadfiguren uitbeelde. De figuren werden met crèpepapier aange kleed. Van de zeven kandidaten moest één worden afgewezen. De geslaagden zijn: de dames O. Derks, G. Koet, H. Nouwen. G. Vermeer en de heren D. van der Leek G. Kleinbussink. gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. D. Jasperse in het zilver bij S.L.F. Gisteren vierde de heer D. Jaspers zijn 25-jarig jubileum by de Stedelijke fa- -rieken van gas en elektriciteit. Dc hoofdingenieur, C. Klaassen, bracht ir verband met de afwezigheid van dc directeur de dank van de directie ovei de wijze waarop de jubilaris zijn taak op zijn vrij eenzame post in het gaspompstation heeft verricht. Met zijn gelukwensen bood hij tevens de oorkon- an het gemeentebestuur aan. Dc heer Jasperse werd hierna door zijn di recte chef en de voorzitter van de per- soneelsvereniging in hartelijke bewoor dingen toegesproken en mocht een na mens de personeelsvereniging aange boden geschenk in ontvangst nemen. Op verzoek van de jubilaris werd de ver dere huldiging in huiselijke kring voort gezet. Onderhoud Zijl, Rijn en Schie De provinciale waterstaat heeft het on derhoud van de werken behorende tol het kanaal Rijn-Schie en de Zijl gedu rende de jaren 1961 en 1962 opgedragen aan de firma H. en J. Beljun te Voor burg voor 329.800. Schilderwerken academisch ziekenhuis te Leiden De rijksgebouwendienst te 's-Graven- hage heeft het uitvoeren van glas- en schilderwerken aan de nieuwe afdeling voor keel-, oor- en neusheelkunde van het academisch ziekenhuis opgedragen ggji de firma H. P. Jansen te Leiden. Jeugdkerkdienslen Deze en de volgende week zondag zal de jeugdkerkdienst, die regelmatig in de aula van het gymnasium wordt gehou den, in het Hervormd jeugdgebouw „In de Moriaen", Hooglandse Kerkgracht 44, plaats hebben. Aanvang van de diensten: 10 uur. Natuurbescherming Het pas opgerichte Instituut voor Na- tuurbesdhermingseducatie organiseert dit jaar drie natuurwandelingen. Voor Leiden en omstreken staan deze excur sies onder leiding van leden van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging. De eerste excursie wordt morgen gemaakt. Zij voert naar het bos van het Huys te Warmont. In lichtingen op het adTes Warmonderweg 20, Oegstgeest. Men kan zich ook mor- gerimidag half drie opstellen bij de hoofdingang van liet bedoelde bos. Voorzieningen aan gebouw Telefoon Breestraat Het aanbrengen van stalen ramen en deuren en het plaatsen van glasfronten aan het telefoongebouw aan de Bree straat werd door de rijksgebouwendienst onderhands aanbesteed. Er waren slechts, drie inschrijvingen. Deze waren van' Starako Constructie N.V., Oosterhout. I 17.560; N.V. Nederlandsche Staalindus trie, Rotterdam, 16.200 en Alta N.V. Constructiebedr., 's-Gravenhage, 15.270. De gunning is nog niet verleend. I Viering eeuwfeest „Prediker" Zoals wij al hebben gemeld, be staat de Leidse christelijke jonge lingsvereniging .Prediker" 12 vers 1 a" in juni honderd jaar. De be scheiden viering van het eeuwfeest wordt voornamelijk door de oud- ledenvereniging van „Prediker", waarvan de heer P. J. Eikerbout se cretaris is, voorbereid. Het is de bedoeling op zaterdag 10 juni om 8 uur 's avonds een her denkingsbijeenkomst in het gebouw aan de Janvossensteeg te houden. Daarna zal er gelegenheid zijn het contact met oude vrienden te ver- 's Maandags is er een middagverga dering, die om 2 uur begint. Om 5 uur vertrekken de deelnemers met bussen naar een andere gemeente voor het nuttigen van een diner. Om 8 uur volgt dan nog een gevarieerd avondfeest in het gebouw. Herdenking bij monument in de Driftstraat Bij het monument van de woningbouw vereniging „De Eendracht" aan de Drift straat te Leiden had gistermiddag om half zes een eenvoudige herdenking plaats. Nabestaanden van de 14 gevallenen, namen op de ingemetselde gedenkplaat staan, hadden zich tot kleine stoet geformeerd met voorop enkele leden van het comité Dodenher denking. Nadat allen op de beperkte ruimte voor de gedenkplaat een plaatsje had den gevonden, legden de deelnemers de meegebrachte bloemstukken voor de nis neer, waarna zij een ogenblik stilte in acht namen. De belangstelling van de buurtbewo ners voor deze sobere herdenking was vrij groot Het afscheid van ds. De Ruiter Ds. J. N. de Ruiter, Hervormd predi kant te Leiden, die het beroep van de Hervormde Gemeente te Beekbergen am, hoopt reeds op zondag 18 juni afscheid van de Leidse Gemeente te ne- Dat gebeurt in een dienst in de Pieterskerk, die om 7 uur begint. Ds. De Ruiter hoopt op 25 juni zijn intrede in Beekbergen te doen na 's mor gens te zijn bevestigd door ds. L. J. R. Kalmijn te Vaassen. Leidsche Spaarbank In april werd bij de Leidsdhe Spaar bank ingelegd f 1.987.355,02 en terugbe taald f 1.668.439,31. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 440 en het aantal af betaalde boekjes 269. Op 6.486 rekenin gen van deelnemers aan de afhaaldienst werd f 197.536.75 bijgeschreven. Er werden 1.065 spaarbusjes te ledi ging aanigebolden met een gezamenlijke Inihoud van f 32.547.65. Het tegoed der 48.161 inleggers bedroeg aan het eind de maand f 42.526.140.5fl. PRONONCE_ voor NYLONS v.a. 1.98 diverse bekende merken o.m. ten Cate Danlon Vasfina Gezellige warmte door Esso Gas Met een gaskachel is uw kamer vlug en goed ver warmd. Van stof of as hebt u geen last. da, tijdens kille herfstdagen of in de winter is Esso Gas een uitkomst. Gegarandeerd 13 kg veilig gas in één fles, ook om te kokenen voor warm water. Mogelijkheden genoeg. Geen wonder dat zoveel huisvrouwen aan Esso Gas de voorkeur geven. Herdenkingsbijeenkomst in Pieterskerk Vanavond wordt in de Pieterskerk te Leiden van kwart over 7 tot 8 uui herdenkingsbijeenkomst gehouden gelegenheid van de Bevrijdingsdag. Spre kers zijn ds. J. Groot, Hervormd predi kant, en ds. J. Th. Mackenzie, Remon strants predikant. Dr. Ziircher lector Dr. E. Zürcher, geboren in 1928, in be noemd tot lector in het Chinees aa Leidse universiteit. In december 1953 legde hij cum laude zijn doctoraalexamen e Chinese taal- en letterkunde af. was oen reeds enkele maanden als assistent bij het Sinologisch Instituut der Leidse Universiteit werkzaam. In mei 1959 promoveerde dr. Zürcher evei laude op een proefschrift: „The Buddhist conquest of China; the spread and adaptation of Buddhism in early dieval China". Vóór zijn benoeming tot lector had dr. Zürcher verschillende tenschappelijke rangen doorlopen, de laatste als wetenschappelijk hoofdambte bij de faculteit der letteren en wijs begeerte. J. C. H. Melis met pensioeii Bij K.B. is aan de heer J. C. H. Melis, lector in het notarieel recht aan Rijksuniversiteit te Leiden, in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, overeenkomstig ziir verzoek, per l september eervol ont slag verleend. De heer Melis is van 1937 af aai Leidse Universiteit verbonden geweest aanvankelijk als privaatdocent sedert oktober 1947 als lector. VOLOP BLOEMEN en gezonde planten met Bloemen-mest kegeltjes Donderdag hebben de heer en mevrouw A. van 't Voort. Julia- nastraat 45 te Lisse, hun gouden huwelijksfeest mogen vieren. Het is voor het echtpaar een dag van blijdschap geweest. Temidden van hun kinderen, klein- en ach terkleinkinderen hebben zij dit feit herdacht, 's Morgens bracht burgemeester mr. Th. J. de Graaf het bruidspaar een be zoek, waar hij namens het ge meentebestuur de hartelijke ge lukwensen overbracht en bleef enige tijd gezellig met 't bruids paar aan de babbel over de oude tijd, toen alle verhoudingen nog zo heel anders lagen. Het bruids paar werd ook verrast met een heerlijke taart van de gemeente Lisse. 's Middags en 's avonds werd in het verenigingsgebouw Salvatori in de Wagenstraat een receptie gehouden, waar zeer velen blijk hebben gegeven van hun belangstelling, terwijl ook van verschillende zijden geschen ken en bloemen werden aange boden. Deze gedenkwaardige dag werd met een feest in intieme kring besloten. Foto Mieloo. Professor Gorier Professor dr. C. J. Gorter, hoogleraar ln de natuurkunde aan de Leidse Uni versiteit en tevens directeur van KameirLinigih Onnes Laboratorium, is noemd tot buitenlands lid van de F Akademie van Wetenschappen. Van de ongeveer zestig buitenlandse leden der Akademie zijn er thans twee van Nederlandse nationaliteit; de dere Nederlander is de bekende geofy sicus professor dr. F. A. Vening Meinesz, oud-hoogleraar der Rijksuniversiteit te Utrecht. Zomercursus Evenals verleden jaar organiseert de New Yorkse Universiteit samen mei de Stichting voor Internationale Samen werking der Nederlandse Universitei ten en Hogescholen Leiden. Het programma van de cursus, die duurt van 10 juli tot 18 augustus, vat zowel onderwerpen op het gebied van de literatuurwetenschap, ah dat van economie en politiek. De Leidse Universiteit heeft ook voor deze cursus het Juridisch Studiecen trum „Gravensteen" ter beschikking van de organisatoren gesteld. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 4 mei Rijksuniversiteit Geslaagd voor het kandidaatsexamen N recht: de dames M M van Ditzhuyzen EMC Krijnen te Leiden - ordwijk a i H E M Boeke Ligrr Bilth( F J Lisman Haa laagd voor I I recht: de LEIDEN K A T W IJ K Breestraai Voorstraat Hervormde vroegdiensten De Leidse Hervormde Gemeente houdt zondag, voor het eerst in dit seizoen, weer een vroegdienst. Deze diensten worden elke zondag gehouden in de Hooglandse kerk en beginnen om half 9. Puzzelpromiueuleu 1. Willy Guldemond, „Saargebied". Lagewaard 36, Koudekerk aan den Rijn: 2. J. Oosterman jr., Vriesekoop 3. Lei- muiden; 3. mevrouw B. A. Boevé, Dorps straat 40, Benthuizen. Nieuwe ïuoleuaarswouiug voor Grote Polder Tijdens een vergadering van de slem- gerechtigde ingelanden van de Grote Polder is besloten naast de molen een nieuwe woning te bouwen voor de mole naar. De molen zelf slaat thans buiten werking doordat het molenwiel onher stelbaar is vermolmd. De bemaling ge schiedt nu met behulp van een diesel motor, die door molenaar J. Onderwater wordt bediend. Verschillende instanties zijn thans bezig van een gesloopte molen een passend bovenwiel te vinden, zodat de molen weer in oude luister kan wor den hersteld. Ir. A. H. J. Paardekooper heeft het nieuwe huis voor de molenaar ontwor pen. De rekening over 1960 sluit met een batig saldo van f 6158,20. De begroting voor dit jaar geeft aan uitgaven en In komsten f 18.940,03 en de omslag per ha. werd op f 20 gesteld. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Silvia Bnigiitta dir vaui J. J. Bregonje en A. S. Mans; Petrus Jacabus Amdnies zn vam J. Pelt en M. Stilkkelorum; Susanna Mangriet a ar van F. A. Kriek en S. Beij; Ruiby Grace dr van H. L. Koimling en D. Barneveld Binkhuysen; Bartholo- meus Abraham Daniel Frans zn van B. A. Erades en F. de Ridder; Wendy dr van J. H. J. Pompe en C. E. Huin- der; Robert. Jacob Johan zn van D. Segaar en M. J. H. de Graaf; André Willem Dirk zn van J, P. van Heus- den en N. E. Houwelintg; Caroline Mangaretha dr van W. Stikkclorum en B. Frankhuizen; Johanna Wilhel- mina Maria dr van L. W. M. Neder- pel en A. P. Duivenvoorden; Chris- tianus Maria zn van C. Opdam en E. M. J. Verkuijlen. GEHUWD: J. Stokkel en H. M. van Egmond; D. van Pijlen en M. Marquenie; D. Dongelmans cn M. Koenen; D. Glasbergen en J. M. Schouten; J. A. Vis en M. Stol; N. J. Meijer en S. C. Roovers; C. J. Geeve en G. M. van Kampenhout; J. Vincourt en M. I. van Polanen; P. J. Beij en E. Arbouw; R. G. de Groen en D L. van den Oever. OVERLEDEN: F. Hol, 35 jr, man; A. Buitenom, 77 jr. man; J. Stevens, 56 jr. echtgen. van H. Koster, L. van der Veen, 30 jr, wed. van W. M. van der Meij. SPORT JACKS en VESTEN in wol - suède i lleWinTKt&sy Mogewoerd 109 Korevaarstraat 5 I (Advertentie) RONYFELT diverse kleuren voorradig. WONING TEXTIEL W. J. ZIRKZEE VAN T HOFFSTRAAT 7 LEIDEN TELEFOON 24610 MIDZA t.v. van LIGTVOET. r goeie vaklui voelen ze toch I Erkende Philips 6err1ce GANGETJE 12

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3