Indrukwekkend feestconeert in Alphen aan den Rijn Alpheuse Oranjefeest trok vooral de jongelui Alphense Instuif overzag en sloot seizoen Koudekerk had gasten op bezoek Ook Hazerswoude vermaakte zich op Koninginnedag Nationale 20-km-loop te Alphen werd succes Puzzelrit in Leimuiden trok veel belangstelling Hosanna te Benthuizen gaf uitvoering HAZERSWOUDE-RIJNDIJK EEN AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 15 DINSDAG 2 MEI 1961 Jac. Raaphorst sr., Hazerswoude, werd ook onderscheiden Met het feestconeert ln de Salvatorikerk te Alphen aan den Rijn heeft de com- dam, waar de Nederlandse Opera beslap binatle van Wilhelmlnaverenlglng en Christ. Oranjevereniging wel een bijzonder i °P^ haa* selegd. gelukkige greep gedaan. Er waren het prachtige R.K. gemengde koor Sint Boni- emf facias, twee zeer goede Alphense solisten, Elly Verhagen, mezzo-sopraan, en Frans Frans Bloot, Bloot, tenor, en voorts Feike Asma, wiens orgelspel het feestelijk cachet verhoogde. Het programma bestond uitsluitend uit Nederlandse werken; de gehele opzet deed bijzonder sympathiek aan. Er waren veel belangstellenden. En alsof dit nog niet voldoende vlei- Alphen is, was er voorts nog t zijn prachtig aandoend Het R.K. gemengd koor Sint Bonifa- cius, onder leiding van de heer Chr. van der Mark, verraste en frappeerde door de homogeniteit in de koorklank, waar bij opvielen de sonoriteit van de man nenstemmen en de meermalen edele klank van het vrouwenkoor. De dirigent kon met dit willige ensemble zijn "goede smaak en intelligentie dan ook volkomen verwezenlijken in Schuurmans Domine salvam fac Reginam nostram, het slot- A.R.C. bouwt clubhuis Hoewel alle voetbalverenigingen op terreinen spelen, waarvan men binnen afzienbare tijd af moet. bouwen ze alle bij hun speelgelegenheid clubgebouwen. Of men ze, zoals dat, wat ARC nu krijgt, itz.t. kan meenemen naar het nieuwe sportcomplex, dient te worden afge wacht. Met waagt het erop! Zoals gezegd, dit wordt een uitneem- baar gebouw, door de fabriek klaar af te leveren. Maar de ARC-ers zullen zelf de fundamenten leggen en daarmee zyn ze gistermorgen begonnen. Voorzitter D. v. d. Neut heeft de sym bolische eerste spade in de grond ge stoken en een korte toespraak gehouden waarin hjj zijn vreugde vertolkte over dit toekomstige bezit. HjJ hoopte dat dit gebouw zal bijdragen tot de bloei der vereniging en tot de herovering van het tweede-klasserschap door het eerste elf- taL Het gebouw krijgt een lengte van 17 meter met een grote vergaderzaal, een •hal, buffet, bar en toiletten. Over onge veer twee maanden kan het gereed zijn. Youth for Christ Zaterdagavond is weer een Youtih for Christ-rally gehouden, ditmaal i<n de be nedenzaal Van de Salvatorikerk. Er was veel belangstelling. Johan Fijnvandraad sprak de jongeren toe Het onderwerp was: Zo God voor ons isDe avond werd verzorgd door he* Zeeuwse streek- team, onder leiding van Guus Hodden, baoli. Aan samenzang was een grote plaats ingeruimd. El'ly en Franmy Faas- sen zongen met orgelbegeleiding van Frans van der Reyden. Fijnvandraad wees de meisjes en jongens op de on eindige liefde van God Ter gelegenheid vain vijftien jaar Youth for Christ in Ne derland zal hier ter plaatse, in de maand juni, een openluchtcampagne worden gehouden. Alphense Vriendenclub Zaterdag werd deelgenomen aan de vlucht van Neufvilles, 182 km. De dui ven werden gelost om 12 uur met noord westen wind. Aankomst eerste duif om 1-15-8 uur, laatste 15-51-18 uur. Uitslag: F. Godthelp 1, 7, 8, 22. 25, 34, 38, 55; B. Rombouts 2; A. Bergshoeff 3, 14, 17; A. Groeneveld 4, 5, 18, 19, 26, 27, 42; L. Verdel 6, 12, 13, 28, 36, 51; Boere 9. 21, 45;N. Hoogervorst 10, 29, 40, 49, 53; J. Rooda 15, 37, 56; J. Domburg 11, 52; Den Ouden 16; A. Dissel 17, 20, 24, 32, 39; D. Verkade 23; J. Verkade 28, 41, 44, 48; H. Hoogeveen 30, 46; KI. Vergunst 31, 35, 54; A. Bloos 33, 43; C. Martens 50. koor uit Anth. van der Horst Cantate, een weinig vindingrijke bewerking van het volkslied, O Nederland let op u saeck van Julius Röntgen, een gevaar lijk koorwerkje zonder begeleiding, maar niettemin volmaakt zuiver op toon ge houden en ten slotte in het bruisende Huldigingslied van Kor Kuiler. Ook kinderen werkten aan de koorzang mee Het was alles even gecultiveerd; er is geen plaats voor kritiekl Van goed inzicht getuigde het om twee jonge Alphense solisten te engageren Elly Verhagen heeft een fraaie, uitne mend geplaatst en ontwikkelde mezzo sopraan. Buiten haar solopartij in Van der Horsts Cantate zong zij een drietal liederen van Cath. van Ren nes en Kor Kuiler. Het stembereik van deze mezzo sopraan is waarlijk frappant. Zij be schikt over een glanzend forte en tevens over een innemend en draagkrachtig mezza voce; het gaat haar alles even gemakkelijk af. Daarbij brengt zij haar verschillende teksten tot leven, intiem bij Cath. van Rennes, stralend in O jubel mijn hart van Kuiler. Het valt niet te verwonderen, dat zij haar bakermat heeft moeten vervangen door Amster- mooi getimbreerde tenor, eveneens I met uitstekende technische kwaliteiten. Zijn voordracht mocht iets minder vrij moedig zijn, misschien zelfs iets te plech tig, deze sprak toch van cultuur. Hij zong een Valerius. Oudhollandse liederen door Pijper bewerkt en Het hemels Je ruzalem van Hans Schouwman. Ten slotte Feike Asma, die, geweno aan belangwekkender instrumenten el ders in Europa en Amerika, op het orgel van de Salvatorikerk niet zoveel mo gelijkheden tot zijn beschikking had. Over de kenmerken van dit orgelspel ls reeds veel geschreven. Het zij erkend, dat hij met Jan Zwarts bewerking van de hymne Wilt heden nu Treden op bij zonder meeslepende wijze de aanwezigen in zijn ban bracht en tevens hun het karakter van deze avond van meet af suggereerde. Zijn virtuositeit in Willem Mudde's Variaties en fuga en ten slotte in de toccata en fuga van Jan Brandts Buys zal de harten van de bewonderaars sneller hebben doen kloppen. Aan het eind van het huldigingslied, door het koor ten gehore gebracht, nood de de dirigent de aanwezigen tot het meezingen van twee coupletten van het volkslied, een indrukwekkend besluit van deze voortreffelijke avond. Henri Welbooren. Aan het bescheiden feestprogramma hebben toch velen, vooral jongeren, hun genoegen beleefd. De dag begon met het luiden van de kerkklokken en in de mor genuren waren er op enkele speeltuinen kinderfeesten. Zo werd de jeugd van „Kindervreugd" prettig beziggehouden door een aantal enthousiaste ouderen. Ook in de speeltuin „Vreugdeoord", die nog steeds beter wordt en er keurig verzorgd uitziet, waren spelen, o.a. een schatgraver^. 's Middags om 1 uur werd gestart voor de nationale 20 km-loop, waarover meer op de sportpagina. Voorts was er grote belangstelling voor de tot een traditie wordende wandelmarsen. Aan de tien- km-mars. die door een deel van de ge meente ging, namen honderden kinderen deel. Velen kwamen in schoolverband, onder leiding van het personeel; de -Ti- motheüsschool van de heer De Jong ver dient een pluim voor het feestelijke uiterlijk. De Alphense vereniging Quick Step kwam ook keurig voor de dag. even als ,31ovanta". De 20 km voerde via Zwammerdam en Aarlanderveen naar het uitgangspunt, gebouw „Nabij", waar het een drukte van belang was. 's Avonds was er een feestconeert in de Salvatorikerk waar over u ook elders leest En de muziek verenigingen „Arti et Religioni" en „Crescendo" hielden rondgangen met steun, resp. van het tamboerkorps „Con Brio" en de eigen ploeg. Dat een en ander werd gewaardeerd bewees de grote belangstelling. Arti ging ditmaal, terecht, eens door een nieuwe wijk. We zagen 's avonds ook nog een vrolijke T\E INSTUIF is zaterdag gesloten... „Acht maanden instuifvreugde" U bereikte met een leuk-vrolijk sluitingsprogramma haar hoogtepunt. Deze vreugde werd in allerlei toonaarden bezongen. De grote zaal van Nabij voor vele Alphense jongeren gedurende de wintermaanden hèt trefpunt was stampvol. De meisjes en jongens gaven op spontane wijze uiting aan hun dankbaarheid voor de activiteiten van de Commissie Bij zonder Jeugdwerk van de Hervormde Jeugdraad, die er op gericht zijn geweest goede ontspanning en nuttige vrije-tijdsbesteding te bieden. Hun stormachtige bijval liet er overigens geen twijfel over bestaan hoezeer zij het gébodene op deze laatste instuif-avond waardeerden. De muziekband „The Black Shadows", strooide onder aanvoering van Adri Tim- mermann, kleurige confetti in de vorm van ritmische klanken. Na deze begroe ting trad een gedeelte van de instuiflei- ding yoor het voetlicht. Onder het motto „de R in de maand" liet men het afgelo pen instuifseizoen de revue passeren. Met een liedje en een praatje werd op humo ristische wijze gestalte gegeven aan het instuifwel en -wee. Blijdschap en dank baarheid voerden de boventoon. Van de kerstfeestviering en de bijeenkomst ter gelegenheid van passie en pasen (bij welke gelegenheden de lekespelgroep gewaardeerde bijdragen leverde) werd gezegd: „Opnieuw mochten we 't horen, dat het leven blij, een feest kan zijn, geen zaak die tóch verloren is De opmerking „Nabij heeft vaak van vreugd getrild, het dak werd bijkans af- getild", werd met name tijdens het twee de optreden van The Black Shadows be waarheid. Dit kwam grotendeels voor rekening van Huib Maris, zanger-gitarist, die in „Tutti Frutti" de zaal in vervoe ring bracht De heer H. Verschuur be dankte de bandleden hartelijk voor alles wat zij in het belang van de instuif had den gedaan. Hij prees hun doorzettings vermogen en als stimulans bood hij een geschenk onder couvert aan. De Shadows ontkwamen niet aan een toegift Twee instuivers werden deze avond in 't zonnetje gezet: Jan de Brtiin en Koos Hermus. Beide jongelui hadden zich on derscheiden door hun behulpzaamheid bij het in gereedheid brengen van de in- stuiflokalen. De heer S. Roest zei, deze hulp bijzonder te waarderen. Niet als be-' Aj4.V.-'36-C. bestond, mede dank zij het loning, maar als blijk van waardering moole weer, grote publieke belangstel. bood hij respectievelijk het boek „Enge- Hng. Ook waren tal van sterke lopers landvaarders" (van Norelen een leder-|naar de Rynstreek gekomen. De nrga- ren portefeuille aan. nlsatle was weer goed verzorgd; men had Voor de pauze was er ook nog een by- ook de volledige steun van de pollde. d,a,e van „The Ra, Blower.", een mu- de oml!evlng „N,br st„rttMi A%ZZT. r jj°, 1 UUr de 43 toPers' hSS" 5 Citroen" e^ rX^f* applaus. Henk Tomev piano, toonde van aaht man' ™aari° aUe ook deze avond bekwaam tot het eenrijgen van de programmapunten. kinderschaar van de buurtvereniging „Eensgezind". Men zong vaderlandse lie deren en voerde kleurige lampions mee. Veel drukte was er op het St. Joris- plein, waar een zweefmolen, een Turkse schommel en nog wat „gelukstenten stonden- Onder gunstige weersomstandigheden heeft ook Koudekerk aan den Rijn het Koninginnefeest gevierd. Een aparte tint werd aan dit feest gegeven doordat des morgens ln onze gemeente aanwezig wa ren mr. David K. Langstaff, cultureel at taché van de Verenigde Staten van Noord- Amerlka, mrs. Langstaff, majoor Flndly, als vertegenwoordiger van de op Soester- berg gelegerde Amerikaanse strijdkrach ten, en een legerpredlkant. In verband met de aanwezigheid van deze gasten was het raadhnis versierd. Om kwart voor negen werd een begin aan het feest gemaakt door Kunst na Arbeid, dat bij het raadhuis feestmuziek ten gehore bracht. Later kwamen de leerlingen van de verschillende scholen, die onder leiding van de heer Van der Molen burgemeester Waverijn een auba de brachten. Nadat enkele nummers ren gezongen, hield de burgemeester een korte toespraak. Hierin wees hij de kinderen op de betekenis van deze dag. Toen door enkele meisjes van Jong er Jolig een lintenspel was vertoond, speel de Kunst na Arbeid enkele Zaterdagmorgen werd ten huize van de heer Jac. Raaphorst Jr te Hazerswoude zijn vader Jac. Raaphorst Sr onderscheiden met de bronzen eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje- Nassau. Burgemeester A. Smit speldde hem deze onderscheiding op. De heer Raaphorst is 50 jaar verbonden geweest aan de ge meentelijke vrijwillige brand weer te Hazerswoude. De burge meester prees hem daarom en memoreerde hoe hij zich op ve lerlei gebied heeft begeven: onder meer 40 jaar aan de mu ziekvereniging, bestuurslid van de Wilhelminavereniging, de bouwvereniging „Volksbelang", de Eierveiling en nu nog pen ningmeester van de bejaarden sociëteit. Foto N. van der Horst Gistermorgen begonnen de feeste lijkheden in Hazerswoude met een rondgang van de Harmoniedoor het dorp. Zowel de kleuters als de leerlingen der diverse scholen brach ten een aubade aan de burgemeester. In het sportpark hadden de school- wedstrijden plaats terwijl de kleuters een poppenkastvoorstelling kregen aangeboden. Uitslagen schoolwedstrijden: Hardsteppen: 1. Rudy Kerkhoven, 2. Eddy Harkes; blokjesrapen: 1. Ton Gor dijn, 2. Kees Laurier; zaklopen: 1. Kees v. d. Poel, 2. Pim v. Gorkum; blokjes- rapen jongens: 1. Piet Kerkvliet, 2. Erik Vonk; blokjesrapen meisjes: 1. Alie Tom, Jac. Rietveld; hardlopen m. ver kleden: 1. Dia v. Aalst, 2. Lid. Gordijn; hardlopen m. eieren: 1. Hilda v. Dorp, 2. Janie v. d. Berg; wasophangen: 1 Ineke Noordam, 2. Adr. v. d. Zaan, 3. Ria v. Dijke; stoelendans meisjes: 1. Bep Riet veld, 2. Annie de Groot; school voetbal om de beker: Herv. schoolR.KL school 0-3; Chr. SchoolHerv. School 1-0; R.K. SchoolChr. school 0-0. Na het nemen van strafschoppen kwam de Chr. school in het bezit van de beker. In de middag- en avonduren werden volksspelen gehouden in het sportpark en Instuif en Geref. jeugdbeweging en ten slotte voor de, gedurende de periode van 8 juli tot 19 augustus te houden zomer kampen voor onderscheidene leeftijds groepen. Blijspel .Mijn vriend Leonard" heet het blijspel, dat de cabaretgroep onder regie van de heer G. Verschuur over het voetlicht bracht. Dit spel is geschreven door Piet Mossinkoff (vrij naar het Franse werk van Marcel Dubois „Ce vieux sosthène"). De wijze waarop een zestal instuif jonge ren dit geestige stuk ten tonele voerde, verdient veel lof. De rolvastheid der spe lers op zichzelf al een verdienste bevorderde een ongedwongen, vaak „le vensecht" spel.. De zaal genoot van de grappige verwikkelingen. Jeugdouderling G. Sampiemon bedank te de meisjes en jongens en bood hun, een presentje aan. Dank bracht hij ook van de geheel gemoderniseerde zaak vaD voor de door hem ontvangen boekenbon.l bakker Boer. Veel bloemstukken waren In de avondsluiting wees hij de jongeren er. Ruime belangstelling werd getoond er op, dat Jezus ons nooit in de steek van de zijde der burgerij, laat en altijd klaar staat om te helpen. HAZERSWOUDE anrijdlng plaats. Omstreeks 13.45 uur reed de heer L. van der P., wonende te Koudekerk aan den Rijn, langs het rij wielpad. Gekomen bij de Gemeneweg. kwam uit de richting Leiden een Bel gische personenauto, die de Gemene weg zou oprijden, waardoor de heer V. d. P. met de auto in botsing kwam Hij liep hierbij een verwonding aan zijn knie en ontvellingen aan zijn handen op. De bromfiets en de auto werden be schadigd. lieden, 2 mei: 7.30 uur Ilerv. M.C. „Vergeet mij niet", Herv. pastorie; 7.30 uur M.V. „Lydia", Herv. veren, gebouw. Donderdag 4 mei: 7.30 uur dameskrans „Wees een Zegen", Herv. school; 6.30 uur jeugdkoor, Herv. veren, gebouw; 8 uur: Gem. zangver. „Zang en Vriend schap", Herv. veren, gebouw; 2.304.30 uur bejaardensoos, zaal Timmermans. Zaterdag 6 mei: 3.304.30 uur boeken ruilen, bibliotheek Herv. veren, gebouw Voor de nationale loop georganiseerd achter zich liet en zich zo op de derde door de Alphense atletiekvereniging .•rieten voorkwamen. Maar tijdens de ste grote ronde van pim. 6 km. viel deze 'kopgroep uiteen, waarna zich de elnduit- We mogen niet onvermeld laten, dat. ,lag begon at te tekenen. I Voorop gingen D. Kluivers van A.S.V. I Eibergen en H. Wcustcn van Avon. Reer- llen, beiden A-klassers, die in hoog tem- toen oois in cue uju enige i-e-1 y,,,„ zullen zijn. Zo zullen elftallen f60*? hoewel de instuif gedurende den gesloten zal zijn, er deels in menwerking met jeugdverenigingen plaatse toch ook in die tijd enige tivitè'" de instuif en de Martha-Stichtingl™^ J"">h4ns5"kÏ as. woensdagavond op het M.S.V.-terreln JA.A.V. 36 C) en de B-klasser W Kal- een voetbalwedstrijd spelen. De instuif- van v spelers worden voorgesteld. Verder werd nog medegedeeld, dat de CJ.V.-federatie 27 mei een fietstocht en 10 Juni een trip naar de plassen organi seert De aandacht werd gevraagd voor de Zomerweek van 1722 juni van C.J.V., aan de kop gelegen. Van het tweetal Smits-Kaljouw begon Kaljouw af te zakken, waarbij zijn plaats werd ingeno men door Frederiks van Da ventri a uit Deventer, die spoedig daarna ook Smits plaats nestelde. In de laatste ronde herstelde Kaljouw zich van zijn inzinking en bereikte voor Snfits de vierde plaats. In het laatste gedeelte wist Kluivers zich van Weus. ten te dlstanclëren en met een voor sprong van pim. 60 meter eindigde hij als eerste. Kaljouw (4e in totaal) was de eerste B-klasser. Uitslagen De uitslag werd: A klasse: 1 D Kluivers. ASV Eibergen 1.05.17,8; 2 H Weusten, AVON Heerlen 1.05.45,3 J Frederiks. Deventer 1.06.08.4 4 Jack Smits, AAV *36 C (Alphen) 1.08.-.-. B klasse: 1 W Kaljouw, Dynamo Mid delburg 1.07.04,2 R Mol, AAV Amers foort 1.11.53,—; 3 K Jansen, Oss-Volo 1.12.33,—. C klasse: 1 J Rewijk, De Bataven Lei den 1.13.1.2 Ph Zoek, Parthenon Dordt 1.13.12.—; 3 D. Klünstra KNAU Wolvega 1.14.04,—. D klasse: 1 N Oosterom, SSS Woerden 1.18 23.—; 2 A Slobbe, De Bataven Lei den 1.18.37,—; 3 H Toet, PEC Zwolle 1.19.54,—. op het dorpsplein: Sprietslaan: 1. J. Ja cobs, 2. F. Kouwenhoven; Hardlopen kampioenschap heren: 1. P. Brugman, 2. A. v. d. Molen; hardlopen dames: 1. Corrie Laurier, 2. Corrie Riet veld; hardlopen jongens: 1. R. de Groot. 2. J. Harkes; hardlopen meisjes: 1. Tini Laurier, 2. Truus Rietveld; hardlopen met hindernissen: jongens: 1. J. Harkes. 2. G. Slootweg, meisjes: 1. C. Hoogeveen, 2. Truus Rietveld; dames: 1. C. Hoogeveen 2. C. Rietveld; zaklopen: 1. C. v. d. Eyk, A. de Kort; touwtrekken heren: 1. J. Matze. 2. L. Ruitenburg: touwtrekken dames: 1. mevr. Hoogeboom, 2 mevr. Kerkvliet; ballonrace: 1. L. Veen, 2 L. v. d. Haven; ringrijden: 1. W. Rijkaart, 2. A. Harkes; kruiwagenrace: 1. P. Verde- gaal, 2. A. Heyker; ballontrappen: 1. Soest, 2. Verheul. Schaken In verband met de feestelijkheden v gfisteren wordt hedenavond om 8 i geschaakt in „Het Oude Raadhuis". Woningcommissie Hedenavond om 7.30 uur vergadert de woningcommissie (dorp) ln de commis siekamer van het raadhuis. Voor ouden van dagen Vrijdagavond 5 mei wordt in het Herv. veren, gebouw een toneelopvoering ge geven door de Holl. Mij. van Landbouw Gespeeld wordt: ,,'n Zeeman ging uit passagieren". De opbrengst komt geheel ten goede aan de kas voor de ouden van Brandweerwedstrtfden Hazerswoude heeft met 2 ploegen deel genomen aan de brandweerwedstrijden, die zaterdag werden gehouden te Sas- senheim. Hazerswoude kwam uit ln de 3e klasse, onbekend doel. De goede sultaten die men in dergelijke wedstrij den de laatste jaren wist te behalen, werden nu niet geboekt. Men kwam ditmaal met de le ploeg op de 6e plaats met 181 punten, terwijl de 2e ploeg de Rijndijk de 7e plaats bezette mei punten. Door deze resultaten zijn beide ploegen uitgeschakeld voor deelneming aan de selectiewedstrijden. M. Slappendel: bronzen medaille Gistermiddag om 3 uur werd in het Hervormd verenigingsgebouw de heer M. Slappendel gehuldigd in verband met zijn 40-jarig dienstverband bij de fa. W. Slootweg. De heer W. Slootweg Sr heetto de jubilaris en zijn echtgenote welkom en sprak een hartelUk woord van waardering. Burgemeester Smit Als een kleurig lint slingerde gister, ochtend om half negen een lange stoet kinderen van de lagere en de kleuter scholen door Leimuiden op weg naar het gemeentehuls om daar de burge meester een aubade te brengen. Voordat dit evenement plaats had, bood de voorzitter van het Dlaatselijk Oranje- de heer J. W. de Ren, burgemees ter Kammenga namens de gehele bur gerij gelukwensen aan. In aotwoord hierop hield deze een korte toespraak, rin hij o.m. voorstelde een telegram HM. de Koningin te zenden met ge lukwensen en daarin tevens uiting te geven van de gevoelens van trouw en aanhankelijkheid. Hierna volgde een korte aubade, die werd besloten met he' Wilhelmus. Alle kinderen ontvingen daarna de traditionele traotatie. De jaarlijks op Koninginnedag g«- jpeelde voetbalwedstrijd tussen de elf tallen van de R.K. jongensschool en de christelijke school had veel belangstel ling en bracht vee spanning. Er moe«t zelfs verlengd worden toen na het einde de speeltijd de stand 11 was. Ten slotte slaagden de jongens van de R-K. sohool er in de overwinning met 3—2 uit het vuur te slepen en daarmede to- vens definitief beslag te leggen op dt wisselprijs. Voor de 's middags gehouden puzzelrit bestond veel belangstelling. Ongeveer 85 jongens en meisjes deden htm uiterste ta. 16 kan lange rit tot een goed lichtte zich ook met welgemeende woor den tot de jubilaris en zijn echtgenote De heer Slappendel staat bekend als een betrouwbaar personeelslid. Met blijd schap deelde de burgemeester mede. dat liet HJtl. de Koningin had behaagd hem de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te verlenen. Mevr. Slappendel werden namens do firma bloemen overhandigd. Ten slotte was er gelegenheid de jubilaris geluk te wensen. Het jubileum zal op een laten datum verder worden gevierd. WOUBRUGGE Koninginnefeest In de morgenuren werden voor de schoolkinderen spelletjes georganiseerd om fraaie prijzen. Na afloop ontvingen de kinderen een traktatie. De prijswin naars zijn: Meisjes 6 en 7: wasophangen: 1 Marijke Bontebal, 2. Nelly Slingerland; blokjes rapen: 1. Jefke Brunt. 2. Anja Verzaal; Jongens 6 en 7: kruiwagenrace: 1. Sjou- nie Pieterman, 2. Eldert van Luiing; handen- en voeten-lopen; 1. Sjaak Boer. 2. Wim Resting; Meisjes 8 en 9: bal op deksel: 1. Antje Bontebal, 2. Annemarie van Heusden; klosjesrace: 1. Lenie Walraven, 2. Gerda van 't Wout; Jongens 8 en 9: zaklopen: 1. Frans Schijf, 2. Leen de Hertog; ballopen: 1. Marien de Witte, 2. Gert van der Horst; Meisjes 10 en 11: zaklopen: 1. Hanneke Grandea, 2. Annie Oppelaar; kinderwa genrace: 1. Tiny Hoogeveen, 2. Alie van der Nagel; Jongens 10 en 11: dribbelspel: 1. Ben Overgaauw, 2. Kees van Klaveren; krui wagenrace: 1 Cor van Rijn, 2. Kees Wal- Meisjes 12 en ouder: kurkhappen: 1. Rita Oppelaar, 2. Atie van Klaveren: korfballen: 1. Joke van Lienden. 2. Ineke Slingerland; Jongens 12 en ouder: zakslaan: 1. Ep Stigter, 2. Teun van der Eyk; kelnerrace. 1. Teun Verzaal, 2. Dick Schuilenburg. 's Middags werd een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld om een door de Feestcommissie 1928 beschikbaar ge stelde beker. De uitslag van de wedstrijd Woubrugge-VNL )Leiden) is 40. De doelpunten werden alle gemaakt in de eerste helft, resp. door H. van Reenen (2 x>, J. Kinkel en B. de Wit •s Avonds is in Het oude Raedthuys door een toneelgezelschap uit Alphen n.d. Rijn opgevoerd de klucht: Hoera, een drieling. De muziek werd verzorgd door De Vrijbuiters uit Roelofarendsveen. Gaande en komende man INGEKOMEN: J. N. Verdoes, Van Weelstraat 39 b, Rotterdam; A. RiJns- bunger. Middelweg 3, Alphen a. d. Rijn; A. P. Hoogendoorn, Woudenberg, sew eg 34, Maarn; H. Beenen, Handels kade 3. Vreeswijk. VERTROKKEN: M. F. Bey, Jan Luykenstraat 18, Amsterdam; H. Neu teboom, Volmolengracht 2 a, Leiden: J. N. Verdoes. Spangenkade 68 b. Rot terdam. Uitstapje bejaarden Het jaarlijkse uitstapje der bejaar den in de gemeente, dat vastgesteld is op donderdag 8 juni, gaat dit keer naar de mooie Utrechtse heuvelrug. De tocht gaat eerst naar Doorn, waar koffie wordt gedronken cn het be kende kasteel wordt bezichtigd. De unch wordt gebruikt in Maam, de thee wordt gedronken in Lunteren, waarna de deelnemers aan het eind van de tocht een diner wordt aan- :eboden in hotel Het Oude Raedthuys :e Woubnlgge. De bejaarden van Hoogmade gaan één dag eerder uit. Burgerlilke stand GEBOREN: Jacoba Neeltje, d. V. J (chippers en P. M. Guldemond; Rut- er Jan, z. v. R. J. van Straten en Brandt; Veronica A. M., d. v. J. A. M. Poncia en C. J. Lauwers. ONDERTROUWD: Lambertus van den Berg 24 j. en Maria Elisabeth van Leeraum 24 J. GETROUWD: Leonardus C. van der Meer 24 j. en Clasina J. M. van der Geest 25 j.; Jan Hollander 51 j. en Johanna Neeltje Verdoes 27 J. OVERLEDEN: Johannes Knijff 89 j. Ledenvergadering Op woensdag 3 mei wordt in de Christ-Nat school een ledenvergadering gehouden De agenda vermeldt o.a jaarvedslagen en bestuursverkiezing Aanvang 7.30 uur. einde te brengen. De eerste prijs ging Janneke Rietdijk, die slechts 13 strafpunten opliep. Corrie van Tol en Corrie Heuzen deeldeD de tweede prijs met elk 14 strafpunten. terwijl de derde prijs vijf gegadigden w 15 strafpurwen. Op het terrein langs de Drecht werden oor de kleineren allerlei spelen gehou den door het Oranjecomité, waarvoor de zijde van de jeugd veel belang stelling was. Er werd met veel enthou- ïe om de prijzen gestreden, die ten slotte terecht kwamen: bij de meisjes 5 en 7 jaar, bij Susan Knelange, Em- •an Velzen en Joke van Diemen; bij de jongens van die leeftijd bij Kees Don ker, Ook Zevenhoven en Kees van Nooy. Bij de oudere meisjes waren E. v. d. Broek. I. Ovendevest en K. van Harten de geluiokigen en bij de jongens Tonny Velzen. Hans Knelange en Ger. Mol- Hiermede waren de officiële feestelijk heden teneinde. Hei comité voor de reis de bejaarden zorgde echter voor aantrekkelijk verlengs.uk door 's avonds gekostumeerde voetbalwedstrijd te houden. Er was veel belangstelling, het geen de reiskas een mooie aanvulling gaf. KOUDEKERK A. D. RIJ1S Voetbal In de namiddag werden voor de kin deren in het verenigingsgebouw enkele komische films vertoond. Om 4 uur be- een voetbalwedstrijd tussen Koude kerk 1 en Hazerswoudse Boys 1. Na een gelijk opgaande strijd ging de rust in met blanke stand. Ongeveer een kwartier de rust gelukte het J- Paling Koudekerk de leiding te geven. Nadat beide doelen beurtelings enkele malen jn gevaar wa- geweest, slaagde J. van Ginhoven er in de stand op 2—0 te brengen, een stand waarmede ook het eind van de wedstrijd kwam. Tijdens de rust, die in dit geval iets langer duurde dan normaal, werden door leden van Aspasia verschillende oefe ningen gehouden. Na afloop van de wed strijd reikte mevrouw Van der Lely, mens de afdeling van de Bond telandsvrouwen, aan de winnaar een be ker uit en aan de verliezer een lauwer tak. Daar de netto-opbrengst is bestemd voor de te houden reis van de bejaarden, kunnen ook dezen, met een opbrengst van ruim f 350.tevreden zijn. Op de avond verzorgde Kunst na Ar beid een populair concert bij het vereni- DiJ werd besloten met het Ameri kaanse volkslied. Burgemeester Waverijn ontving de Amerikaanse gasten In het raadhuis. Ook was tegenwoordig het bestuur van de Oranjevereniging. Aan burgemeester Wa verijn bood majoor Findly twee grote luchtfoto's aan van Koudekerk, waarvan één is bestemd voor Artesia. Nadat een toost was uitgebracht op H.M. de Koningin en één op de presi dent van de Verenigde Staten van Noord- Amerika, werd de Hervormde kerk be zocht. BU de bezichtiging van de kerk en I het Avondmaalszllver gaf ds. Koer- selman een toelichting, terwltl mevrouw WaverUn het orgel bespeelde. De gasten maakten ook een rondrit door de met vlaggen versierde gemeente. Inmiddels waren de deelnemers voor de optocht van de kinderen met ver sierde voertuigen verschenen. Een jury, bestaande uit de dames Van Vliet. Van der Lely en Zwartjes, kende de volgen de prijzen toe. Ereprijs, Floralia, groep leerlingen van de Landbouwhuishoud- school te Alphen aan den Rijn; le prijs Sneeuwwitje, Herv. school, 2e prijs Op- ruimdienst (meest origineel); 3e prijs Klein Floralia, 4e prijs Sneeuwwitje IL Bij individuelen: le prijs Paardensprook- je (Kootje Verbree); 2e prijs versierde kruiwagen (Marjam Schellingerhout) en 3e prijs versierde step (Toos Schellinger hout). Dodenherdenking Ook in deze gemeente zal op donder dag 4 mei de dodenherdenking worden gehouden Om 18 uur zal aan de open bare gebouwen de vlag halfstok worden gehesen. De burgerij wordt verzocht dit ook te doen. Tussen 7.30 en 7.45 uur zal bij het raadhuis een stoet worden gefor meerd, die zich naar het monument voor de gevallenen op de algemene begraaf plaats zal begeven. Var. 7.45 uur tot <0 seconden voor 8 zal de kerkklok luiden. Om 8 uur zullen twee minuten stilte in acht worden genomen. Na de stilte is er gelegenheid bloemen bij het gedenkte ken te leggen. In de gereformeerde kerk wordt een bijeenkomst gehouden, waarin als spre ker zullen optreden drs> A. H. Lesger van het St. Norber-usgymnasium te Heeswijk, ds. J. Wildschut, Geref. predi kant te Zeist, en ds. A. Oliemans. Herv. predikant te Dordrecht. De zangvereni ging „Soll Deo Gloria" zal medewerking verlenen. Het orgel zal worden bespeeld door de heer Jac. Vonk Hendrik W. van Vegten ter aarde besteld Onder zeer grote belangstelling werd zaterdag op de algemene begraafplaats Hendrik Wiillem van Vegten begraven, die woensdag ben gevolge van een ver keersongeval te Alphen aan den Rijn om het leven kwam. Verscheidene bloem stukken dekiben de baar, waaronder een van het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn, een van de Christelijke Technische school te Alphen aan den Rijn en een van de voetbalvereniging Koudekerk. Bij de begraafplaats sloten zich achter de baar aan de directeur en leraren van de Christelijke Technische sohool, de klasgenoten van Henk en het adspirantenelftal van Koudekerk, waarin hij heoft gespeeld. Nadat de kist in de groeve was neergedaald sprak de direc teur van de schooi, de heer Van der Bijl, over de ontsteltenis die er heerste, toen het bericht van he» plotseling ver scheiden van deze teerling de sohool had bereikt. Hierna sprak ds. Koerselman, die Prediker 11 9 tot 12 2 en een ge deelte van Openbaringen 7 las. Naar aanleiding van ueze Schriftgedeelten Plat-wees hiJ >Uen op de ernst van het leven op de rijke troost die is gelegen ln het tweede door hem gelezen Bljbeldeel. Nadat op verzoek van de ouders Gezang 174 was gezongen, dankte de vader voor de vele bewijzen van medeleven. DE christelijke gemengde zangvereniging Hosanna te Benthuizen gaf zaterdagavond tezamen met het meisjeskoor van die naam in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoering. Deze uitvoering onder scheidde zich door een enigszins rommelig verloop. Hoewel men een kwartier na het vastgestelde aanvangsuur begon, kwamen na elk nummer groepjes belangstellenden genoeglijk babbelend de half gevulde zaal bin nen, hun gesprekken voortzettend ondanks het feit, dat een volgend pro grammanummer reeds aangevange was. Eenmaal moest men zelfs vanaf het podium om stilte verzoeken. Toen de pauze naderde was de zaal nage noeg vol. Onder de aanwezigen was burgemeester J. J. Steenbakker Mo- rilyon Loijsen, die een openingswoord sprak. Hossana telt momenteel een twintig leden; het ging deze vereniging de laat ste jaren niet voor de wind, want vijf jaar geleden beschikte men over hot dub bele aantal. Ook met dirigenten was men niet gelukkig. Deze avond debuteerde de nieuwe dirigent J. de Jong, die de mu ziek als liefhebberij beoefent. Het koor beschikt over merendeels goede stemmen, waarvan enkele bij de tenorengroep te veel op de voorgrond treden, wat schade doet aan de ensemble klank. De zuiverheid was echter reeds in het eerste nummer, een weinig be- langrijke oompositie Achter Hem aan van H. W. de Wolff voldoende gewaarborgd Ook de nuancering heeft de volle aan- dacht van koor en dirigent, hoewel die in het Avondkoor van Kreutzer mij soms ongerijmd voorkwam. De klank van de sopranen is wel eens wat scherp, door- dat de stemmen niet voldoende vrU zit- ten bij enkele ieden en wel speciaal was dit het geval bij het tweetal dames, dat met solopartijtjes was belast. Dit euvel was merkbaar in Naher mein Gott zu dir. van E. Ruh. Een verdienste is, dat men tracht iets bijzonders te brengen en wel met White's bewerkingen van Negro Spirituals voor koor en solostem. De solist Yge Pars is de gelukkige bezitter van een tenor, met een glanzend forte, een stevige dictie, grote zeggingskracht en een uitstekende uitspraak van het Engels. De nu nog niet geheel vrijzlttende stem heeflt echter nog veel mogelijkheden bij voortgezette stu die! Helaas sloot de samenzang met het koor niet in alle opzichten. Dit laatste deed door een zekere traagheid wat af breuk aan het overigens verdienstelijke geheel. De Spijskaart van C. Zollner gaf een wat rommelige opsomming van vele cu linaire heerlijkheden, er waren ongelijk# inzetten, maar desondanks gaf de vertol king toch een fleurige indruk. Een koor. dat zich ondanks tegenslagen reeds 26 jaren heeft kunnen staande houden, zal zich ongetwijfeld weten aan te passen. De heer De jong heeft een serieuze opvat ting en ook het koor maakt die indruk; men kan dus met een zeker optimisme voortbouwen. Het meisjeskoor tong een bewerking van Schuberts Wiegenlied, Het lied van de smid van Andelhof, dat men bijzon der leuk en zuiver voordroeg en als laat ste optreden voor de pauze vlotte werk jes van Scharfenberger en KarsemeiJer. Dit luchtige genre kreeg wat het toe kwam on men had er veel succes mee. Aan de piano had men een goede steun in mejuffrouw A. de Jong. Zij moge zich echter nog toeleggen op gelijke aanslag van belde handen. Na de pauze voerde een aantal leden van het koor het blijspel Het Duivennest van Hans Nesna op. terwijl in de pauze een verloting plaats had. Al met al toch wel een genoeglijke avond! De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor Agentschap Nadere inlichtingen: Abonnementen-afdeling Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 15