HAZERSWOUDE-RIJNDIJK EEN AGENT-BEZORGER OEGSTGEEST Poelmeer is nog steeds in het onzekere over nieuw zwembad NOORDWIJK EEN EIGEN II L IS sims li Alphens raad bijeen Wedden wethouders met een kwart verhoogd BENTHUIZEN Oranjeprogramma Gemeenteraad VOORSCHOTEN E.T.I.-rapport leidde tot uitvoerige discussie Boerenleenbank Langeraar kampt met gebrek aan ruimte Feestprogramma 1 MEUWE LEIDSCHE COURANT I ZATERDAG 29 APRTI. 1961 In Het Witte Huis te Oegstgeest waren gisteravond vele leden van de Oegst- geester zwemvereniging „Poelmeer" by- een. Na een kort openingswoord door de voorzitter, dr. F. W. N. Hugenholtz, kreeg secretaris A. L. van Ingen Schenau gelegenheid zyn notulen voor te lezen. Uit het hierna voorgelezen Jaarverslag bleek, dat ondanks het feit, dat er nog geen nieuw bad is, het le dental stygt. Voor 1961 wordt weer een stijging verwacht. De grootste stüging zal echter pas komen als het nieuwe bad wordt geopend. De huidige inrichting heeft haar beste tijd gehad en is hard op haar retour. Het aantal baden bedroeg in 1960 60000 Voor het komende seizoen heeft men weer de besöhii'kkimig over de heer Leget, mevr. Doffenhof en de heer Kra mer. Het aantal bèhaalde diploma's be droeg in 1060 214 stuks. Uit het financiële verslag van de heer B. J. Moolenaar bleek, dat de financiën ook gezond zijn. Het saldo is nu ongeveer f 4000. Na de jestuursverkiezingen is het bestuur als volgt samengesteld: W. N. Hugeniholbz, A. L. v. Ingen Schenau, B. J. Moolenaar, R. Hilbrands, W. F. Egg ink, Miw. L. P. Koefcebatoker- Bellaard, C. Smeder. Bij de rondvraag was er één belang rijke vraag: „Hoe staat het met het nieu- bad?". Hierop deeed de voorzitter, de volgende mededeling: In verband met de steeds groter wor dende urgentie van de bouiw van een rieuiw zwembad in Oegsbgeest besloot iet bestuur van Poelmeer op 28 maart 958 te trachten het college van B. en W. over te halen tot bezichtiging van verschillende zwembaden. Bij schrijven van 28 april 1958 werd het college uit genodigd een bezoek te brengen aan Haaksbergen en Wagemingen. Dit bezoek had plaats op 16 mei 1958. Naar aanlei ding van dit bezoek heeft het bestuur onderhoud gelhad met B. en W. Iet college bleek ervan overtuigd te lijn. dat een nieuw bad voor Oegsbgeest wodzakelijk is. Voor het door het be- ;tuur in 1955 aangevraagde terrein naast de tennisbanen voejde het college niets, n plaats (hier van werd de suggestie ge- laan het toekomstige bad in de Over- veerpolder te projecteren. Het bestuur «ing hier direct mee akkoord. In de lomer van 1958 drong de voorzitter er B. en W. op aan een bodemonder- roek te mogen laten instellen en een plan te ontwerpen. Dit verzoek werd in de vergadering van B. en W. be sproken; zij voelden er echter nog niets voor. Toen begon de lijdensweg ,van vergaderingen, bijeenkomsten, ad viezen en rapporten, echteT zonder zichtbare resultaten. Na allerlei verwikkelingen hebben B. en W in maart vorig jaar ten tweede male O verveerpolder voor een zwem bad bestemd. De gemeente zou de gron den aankopen, de uitbreidingsplannen wijzigen en het polderpeil bepalen, waarna de architect, de heer Wesselo opdTaaht voor de plannen kon krijgen. Het is nu een jaar later en er is nog geen bericht binnen omtrent de aan koop der gronden, geen bericht over grondboringen (waarvoor de gelden be schikbaar waren) en geen bericht over een opdracht aan het architectenbureau Wesselo en Van Voorst uit Bussum. Kortom het bestuur van Poelmeer wachten de Oegstgeester bevolking wacht op haar bad. SASSEISHEIM Schatgraven Het bestuur van de Oranjevereniging te Sassenheim heeft besloten de kinde ren van de lagere scholen in de gelegen- heid te stellen schatten op te graven op maandagmiddag 1 mei. Tijdens het bedrijfsvoetballen in het gemeentelijk sportpark zal om 3.45 uur per geluidsinstallatie bekend gemaakt worden waar de sohatgraverij zal plaats vinden. De kinderen moeten een schepje mee brengen. Ter Lcede had feest De Sassenheimse voetbalvereniging Ter Leede hield gisteravond feest in de zaal van Gebr. Van Zonneveld en Philip- po. Voorzitter A. G, van Breda zei, dat de jaarlijkse feestavond voor de leden en donateurs deze keer een extra tintje had door het kampioenschap van het tweede elftal. Voorzitter S. Wijntjes van het feestcomité leidde de avond in, waar na de opvoering van het blijspel „Daar moet je een vrouw voor zijn" van Te rence Dudley volgde. „Litteris Sacrum" uit Leiden voerde deze komische familieverwikkeling op. Na een wat aarzelend, opzeggend begin liet dit gezelschap goed spel zien, waar uit duidelijk de ervaring bleek. Tydens de pauze werd er een verloting gehouden ten bate van het trainings fonds en jeugdwerk. Geslaagd jaarfeest Geref. jeugdclubs DE KAAG Herdenking gevallenen Op 4 mei zal in de R.K, kerk een >ijeenkomst worden gehouden ter her- ënking van de gevallenen in de oor- 1940—1945. De samenkomst wordt leopend door ds. Fokkema. Dit jaar vordt de toespraak gehouden door ds. Irons van Atobenes over het onder werp „Wij blijven herdenken!" Het r.k. parochiekoor, het kerkkoor 'an Abbenes en de chr. gem, zang- liging „Looft den Heer" van De Caaig zullen medewerking verlenen ►nder leiding van de heer S. P. Vis- Het programma vermeldt verder; lamenzang en declamatie. Pastoor Ostendorf zal het slotwoord spréken. Uit -de kerk vertrekt de stille stoet aar het monument bij het viaduct /aar nog een korte plechtigheid zal ilaats hebben. Om 8 uur zal men wee minuten stilte in acht nemen. De bijeenkomst in de kerk begint m kwart voor zeven precies. LEIMVIDElV Koninginnedag Ter gelegenheid van de verjaardag /an de Koningin heeft het Oranjecomité en programma voor de jeugd voorbe reid. Om half negen verzamelen de kin leren van alle scholen bij de Chr. School de Dr. Stapenseastraat. Gezamenlijk ;aan zij naar het gemeentehuis om daar m kwart voor negen een zanghulde aan le burgemeester te brengen. Hierna ont- 'angen deze kinderen een traotabie in de ige van de fa. Berends. Om 11 uur is voetbalwedstrijd tussen de elftallen an de Chr. School en de St. Janschool, >m de wisselbeker. Voor jongens en ïeisjes van 10 tot 15 jaar is er 's mid- ags een fietspuzzeltooht. Vanaf half wee is hiervoor de inschrijving in de aal van de dames Sneeboer. Om half rie zijn er wedstrijden voor kinderen ran 6 tot 9 jaar op het voetbalveld van e gemeente (Bij ongunstig weer heeft it plaats in Tuindorp!. 's Avonds om 7 uur wordt de jaarlijkse ekostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld pn bate van de kas voor de reis van lejaarden. Deze wordt gehouden op een errein achter Tuindorp. HAZERSWOUDE Vernleuwe zaken Langzamerhand gaan de in het dorp evestigde winkeliers over tot moderni- ering van hun zakenpanden. De dorps- :ern wordt hierdoor aanzienlijk ver- raaid. Zo opende gisteren bakker Boer ijn gemoderniseerde winkel en er wordt iard gewerkt aan de zaken van de fir- na Cok en J. van Leeuwen. De heer J. lohouten laat een geheel nieuw pand er rij zen. Gesloten Maandag zullen de gemeentesecretarie n het bureau gemeentewerken van Ha- erswoude de gehele dag gesloten zijn. Meryntje Gijzen Gisteravond vergaderde de afdeling lazerswoude van de Hollandse Maat- ehappij van Landbouw, onder leiding 'an voorzitter L, Noordam. Mevrouw iaoker-Breed. voordrachtkunstenares, prak over A. M. de Jongs boek Merijn- je Gijzens jeugd. Zij slaagde erin de in iet boek voorkomende personen op boei nde wijze voor te stellen, zodat de toe hoorders al spoedig geheel in de ban van de vertelling kwamen. In het Verenigingsgebouw te Noord- wijk werd gisteravond het jaarfeest ge houden van de Gereformeerde jeugd clubs onder leiding van de voorzitter van het ouderbestuur, de heer J. Vaart jes. In zijn openingswoord zei deze dat de clubs onder goede leiding staan en dat vele jongelui lid zijn. Er kunnen echter nog veel meer jongens en meis jes lid zijn en spreker wekte op propa ganda te maken met woord en daad. Vervolgens werd een beeld gegeven van eeA club avond door enkele jongelui en leiders. De onlangs afgetreden voorzitter van het ouderbestuur, de heei J. N. Baalber- gen, werd door de voorzitter hartelijk toegesproken en dank gebracht voor het vele werk ,dat hij voor de jeugd had gedaan. De heer Baalbergen ontving een boe kenbom Hij dankte op zijn beurt voor de prettige samenwerking en zei, dat hij dit werk steeds gedaan had uit liefde voor de kerk. Het woord was hierna aan de jongelui, die roet muziek, zang, schetsjes, enzo voorts, de avond vulden. Zeer in de smaak viel onder meer het onderdeel „community-singing", met be geleiding van een zevental leden, die een koperensemble vormden. De zaal werd ook nog ingeschakeld bij enkele wedstrijden. De leidsters en leiders werden ten slotte op het podium geroepen en ont vingen een attentie. Ds. B. Bouma sloot de zeer geslaagde avond. Dodenherdenking Volgens .mededeling van de commissie Nationale Herdenking zal de Dodenher denking dit jaar worden gehouden op donderdag 4 mei a.s. In verband hiermede zullen van 6 uur avonds af van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. De burgerij wordt eveneens verzocht na dat uur de vlaggen halfstok te han- Een- Verder worden van 7.45 tot 8 uur de klokken van alle kerken geluid. Voorts zal. zoals tot heden de gewoonte was, wederom een z.g. „stille tocht" plaatsvin den naar het oorlogsmonument. Na aankomst zal hier een zwijgende hulde worden gebracht; de burgemeester zal de officiële kranslegging verrichten, waarna om 8 uur 2 minuten stilte in acht zal worden genomen. Een ieder is verder in de gelegenheid bloemen bij het mo nument te leggen. De verzamelplaats van de deelnemers aan de tocht is: Voor Noordwijk aan Zee: plein voor de Herv. kerk, vertrek om 7.25 uur. Voor Noordwijk-Binnen: plein voor de R.K. jongensschool, vertrek om 7.25 uur. De deelnemers voor Noordwijk-Bin nen en Noordwijk aan Zee zullen samen komen bij „De Punt" te Noordwijk aan Zee. Gezamenlijk vertrek van „De Punt" 7.40 uur via de Huis ter Duinstraat naar het monument. Aankomst aldaar 7.55 uur. Verder wordt de burgerij opgewekt zoveel mogelijk aan deze tocht deel te nemen. De plechtigheid zal worden beëindigd met het blazen van „The Last Post". Vuilnisophaaldienst In de week van 16 mei zal het huis vuil worden opgehaald te Noordwijk aan Zee op dinsdag en donderdag, en te Noordwijk-Binnen op woensdag en vrij dag. Voorts zal in verband met de invoe ring van de vijfdaagse werkweek het huisvuil voortaan als volgt worden op gehaald: te Noordwijk aan Zee op maan dag en donderdag; te Nc-rdwyk-Binnen op dinsdag en vrijdag. Weekagenda Zaterdag: Verenigingsgebouw 8 uur, vergadering Geref. Jeugdcentrale, optre den van Jules de Corte. Maandag: Viering Oranjefeesten; Ge meentelijk Sportpark Van Panhuysstraat 5 uur voetbalwedstrijd Noordwijk Sportverein Mainz-Gonsenheim. Woensdag: Koningin Wilhelminaboule- vard, 2 uur, concours d'Elegance voor touringcars; Royal theater, 8 uur. film avond Hervormde Jeugdraad. Donderdag: Oorlogsmonument Oude Zeeweg, 8 uur, dodenherdenking. Vrijdag: Bomstraat, 2 uur kinderfees ten tergelegenheid van de viering der bevrijdingsdag. Oefening Rode Kruis-colonne Hedenmiddag zal de Rode Kruis colon ne Noordwijk een oefening houden in het Langeveld. Bij een veronderstelde ramp zal hulp verleend worden en in Seinpost zullen de resultaten worden be sproken. Reünie Van den Berghstichtlng Enkele honderden oud-verpleegsters van de Dr. Mr. W. van den Berghstich- ting kwamen dezer dagen bijeen in een jaarlijkse reünie. Dokter C. Steketee verwelkomde de reünisten in „de instuif', waarna geno ten werd van een demonstratie van de sportvereniging T.O.P. Verder werden nieuwe paviljoens be zichtigd, oude banden verstevigd en de opvoering van een toneelstuk bijgewoond. Inenting Kinderen, geboren in de jaren 1959 of later kunnen worden ingeënt tegen pok ken, kinkhoest, tetanus en diphterie op het middag-spreekuur van de eerste en derde dinsdag van iedere maand bij de huisarts. Kinderen, geboren vóór 1959, kunnen worden ingeënt op de eerste dinsdag van de maanden januari, maart, mei, juli, september en november in het wijkge- bouw van Het Groene Kruis, Hoofd straat 12 van 15.00 tot 15.30 uur en in het wijkgebouw van Het Wit-Gele Kruis, Pickéstraat 68 van 15.30 tot 16.00 uur. Sluiting kantoren In verband met de viering van de ver jaardag van de Koningin zijn op maan dag 1 mei a.s. de gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, dat van de dienst van gemeentewerken en van de bedrijven gesloten. De ambtenaar van de burgerlijke stand houdt op deze dag voor dringende aan giften zitting van 10.00 tot 10.30 uur. KOUDEKERK A. D. RIJK V erkeersexamen Nadat op 14 maart het schriftelijke gedeelte was gehouden van het ver- keersexamen voor de schooljeugd, werd gisteren het praktische gedeelte af gelegd. De uitslagen waren als volgt: openbare school: geslaagd: Gretha van den Bosch, Toni van Dam, Frans Dorrepaal, Jan Hogene6, Sietse Hoge- nes, Willen Rademaker, Piet Sohellin- gerhouit. Meilof Snijder, Trix Ver- gunst en Siena Zweeris. Afgewezen: geen. Hervormde school: Jan van der Born, Piet Brommers, Mar. van Dig gelen. Jennie Glasbergen, Lijn Hak- kenbrak, Dick van der Heiden, Ma rijke den Hollander, Nellie den Hou- dijker, Han den Houdijker, Kees dt Jong, Jan Koerselman, Ad-riaan Kui per, Sjaaik Schellingerhout, Herman Schellingehout, Oock Scheer, Atie Ver- gunst, Koos de Wilde, Cor de Wit, Ineke van Wijk. Niet geslaagd 7. HET IDEAAL VOOR IEDERE KATWIJKER: Het is waard daarvoor AL JONC te gaan sparen. Bij de STICHTING SPAARBANK der Gemeente KATWIJK kunt U ook terecht voor gelden op hypotheek «mm stut nw tw firn nu Maximum bedrag 2/3 der geschat te waarde van het onderpand Geen afsluitprovisie Geen verplichte levensverzeke ring Steeds matige rente Vrijheid van aflossing tot elk be drag met een laag minimum Zeer lage taxatiekosten Snelle behandeling en volledige geheimhouding Kantoor te Katwijk a. Zee. Voorstraat 88, (Weeshuis). Te Katwijk a. d. Rijn, voor malig Raadhuis, (Rijnstraat). Een schrijven van Gedeputeerde Staten aan de colleges van burge meester en wethouders der gemeenten in de provincie Zuid-Holland, verhoging van de tegenwoordige bezoldiging van de wethouders betref fend, vormde gisteravond aanleiding tot enige discussie van belang in Alphens raad. Genoemde brief was nl. voor de burgemeester aanleiding geweest zich te verstaan met de fractievoorzitters en dit resulteerde in het voorstel om als standpunt van de raad kenbaar te maken aan G.S., dat het verantwoord is de jaarwedde van de wethouders op 6000,per jaar te stellen (thans 4.800, Oranje-puzzelrit Op het laatste ogenblik is het Oranje- comité va-n Benthuizen met een defi nitief programma voor de maandag te vieren Koninginnedag gekomen. Nadat jeugdfanfarekorps „Harpe Davids" uit Zoetermeer een muzikale rondgang (om half 10) zal hebben gemaakt, zal burgemeester J. J. Steenbakker een aubade in ontvangst nemen. De drie plaatselijke scholen zullen in school verband aantreden. De llerlingen wordt verzocht uiterlijk kwart over 10 bij hun eigen school aanwezig te zijn. De aubade, die om half u begint, staat onder leiding van de dirigent van „Harpe Davids', de heer H. H. Brinks- uit Zoetermeer. Met medewerking van en afgewisseld door het fanfare korps zullen de kinderen (en natuur lijk ook oudere ingezetenen) een acht tal volksliederen zingen. Na een ope ningswoord door de voorzitter van het Oranjecomité, de heer D. van der Maas, zal de burgemeester een toe spraak houden. Van half 12 tot half 1 bestaat legenheid de tractatiebonnen bij of het verenigingsgebouw in te wisselen. Elders studerende kinderen tot en met jaar kunnen vanmiddag en van avond, voorzover dit nog niet is ge beurd, een bon afhalen bij de heer KATWIJK AA,\ ZEE Vandaag Vanmiddag half vier ruiterdemonstra- tie door de landelijke rijvereniging Irene op het terrein, gelegen hoek Ka naaldijk— Zwarteweg, (Advertentie) de Vrij Man., Dorpsstraat 210. al hier. Tijdens de tractatie kunnen de dee! nemers voor de puzzelrit zich bij één van de comiitéleden aanmelden. Het betreffen hier twee groepen: van tot en met 15 en van 16 tot en met jaar. Deze puzzelrit begint half 3. Het startpunt is nabij de wes telijke ingang van het dorp (café Van Staalduinen). Vóór 2 uur kan men zie h opgeven bij een van de comité- leden thuis. Gemeente Katwijk Burgemeester en Wethouders van Kat wijk maken bekend, dat met ingang van 6 mei a.s. de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, als mede de diensten van openbare werken en gemeentebedrijven om de twee weken op zaterdag, derhalve op 6 en 20 mei, 3 en Brunt 17 juni, 1, 15 en 29 juli, 12 en 26 augustus, 9 en 23 september. 7 en 21 oktober enz. gesloten zullen zijn. Uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden zal op de bovenvermelde data het bureau van de burgerlijke stand geopend zijn van 9-10 uur. Alleen de huisvuilophaaldienst zal voors hands volgens de huidige regeling blijven functioneren. TER AAR Kind verdronken Gisteravond zeven uur is het driejarige dochtertje van landbouwer Visser aan de Kattenbrug in een sdoot nabij de boer derij verdronken. Het was een kind van een tweeling. Dokter Quartel heeft nog geruime tijd kunstmatige ademhaling toegepast. Programma Konlnginnefeest Het programma van de Chr. Oranje vereniging voor a.s. maandag beperkt zich tot het feest voor de schoolkinde ren. Deze worden om 2 uur in de mid dag verwacht op de speelplaats van de Ohr. Nat. school, waar ze zullen wor den gtrakteerd. Er staat een aantal kin derspelen op het programma, waarvan een singelloop voor jongens uit de hoog ste klassen en een autopedrace voor de kinderen van de laagste klassen in de nieuwe woonwijk worden gehouden. De rest van de kinderen wordt op de speel plaats bezig gehouden. De kinderen van de kleuterscholen ko men dit keer niet naar het feest maa: deze zullen worden getrakteerd op dins dag 2 mei op de kleuterschool. Het bestuur van de organiserende vereniging rekent op een aantal mede werkers uit het publiek voor de wed strijden. De heer Duin (PvdA) had er het meest behoefte aan, zijn standpunt te motive ren. Hij stelde, dat G.S. geen schaal of richtlijnen geven en dat het moeilijk voor de raad is hier tot een standpunt komen. De voorgestelde verhoging van 25 is wel meer dan de ambtena ren in de overeenkomstige periode ont vingen, maar dit werd door spreker in overeenstemming geacht met het dragen van meer verantwoordelijkheid door de •ethouders. Voorts is er een sterke toe neming van het werk in onze gemeente een en ander was voor sprekers fractie aanleiding in te stemmen met het voorstel. De heer W. Geerlof (namens de Prot. chr. fracties) en de heer a. F. Ruijsse- rs (namens de KVP), motiveerden eveneens hun steun aan het voorstel, waarbij werd opgemerkt dat het wél zo gemakkelijk zou zijn, als Ged. Staten niet alleen suggestief deden, maar ook richtlijnen gaven. De burgemeester dankte namens de wethouders voor deze steun aan voorstel, niet alleen om het geldelijk voordeel, maar ook om de waardering die er uitspreekt voor het werk der vier wethouders. ALPHEN AAIS DEN RIJN Alpheuse schaakclub Tj'én van de belangrykste agendapun. ten voor de openbare vergadering van de raad gisteravond, was de behan deling van het pre-advies van B. en W. naar aanleiding van het E.T.J.-rapport inzake het structureel onderzoek in de gemeente Voorschoten. Verscheidene sprekers lieten hun licht (van verschil lende sterkte) over deze aangelegenheid schyncn.De raad vond deze zaken zó be- langryk, dat hij besloot nadat er al heel wat over gezegd was de bespre, kingen hierover op de volgende ver. gadering voort te zetten. Over het algemeen was de waarde ring voor het pre-advies van B. en W. groter dan die voor het rapport zelf, alhoewel tal van leden het cijfermateri aal in het E.T.J.-rapport goed bruikbaar promis, dat door het college aanvaard baar werd geacht. De heer Pels, gesteund door mevrouw Stoker en de heren Van der Werf en Lamboo. stelde voor toch de oorspron kelijke regeling te handhaven. Dit voor stel werd echter door de raad verwor pen met 4 tegen 9 stemmen. He* voor stel van B. en W. werd hierna met al leen de stem van de heer Lamboo tegen, aanvaard. Het voorstel van B. en IV. tot het tref fen van een nadere regeling met de heer J. G. Lekkerkerker ter eindiging van het gebruik van gronden, gelegen in Vlletw(jk II, ontmoette heftig verzet van de heer Fortanler, die er aan herinnerde, dat ln 1958, toen de raad besloot tot al gehele afkoop van de pacht, gezegd was. achtten. Belangwekkend was hetgeen de!**®' daarmee de zaak geheel geregeld heer Van der Wilde opmerkte in ver- band met het gedeelte van het rapport, dat handelde over de integratie van de bevolking. Naar zijn mening werd dit probleem in het rapport wat al te sim plistisch benaderd, temeer omdat dit naar zijn mening een uitermate belang rijk vraagstuk is. Gezien de veranderde opzet van de moderne samenleving was de heer Van der Wilde van mening, dat in de aanpak van deze problematiek niets krampachtigs moet zitten. S]xtar regeling Zeer uitgebreid werd gediscussieerd over het voorstel tweede wijziging van de spaarregeling gemeentepersoneel 1960. De oorspronkelijke regeling was inder tijd met grote eenstemmigheid tot stand gekomen. Aangezien echter daar de mi nister van Binnenlandse Zaken aan deze regeling geen goedkeuring werd gege ven, moest een oplossing worden ge zocht. Deze werd gevonden in een com- Wethouder Schrama zette echter uit een. dat voor een bepaald perceel de nnnnnnn werd nu de termijn van bewoning van het woonhuis aanmerkelijk bekort De wethouder vond bovendien het bedrag van de vergoeding zeer laag. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Eigenaardig Een eigenaardige situatie ontstond toen het raadslid G. v. d. Hulst een pleidooi ging houden voor het door de burger G. v. d. Hulst ingediende bezwaarschrift te gen de aanslag wegens straatbelasting over 1960. Aan een onbevredigende dis- cussie werd een eind gemaakt toen bur gemeester De Kool voorstelde dn voor stel ter behandeling op de agenda van de volgende vergadering te plaatsen. De be trokken commissie zal zich er eerst over beraden. Alle overige voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voor het kampioenschap van de A^hense schaakclub verloor L. Kan- tebeen van Jac. v. d. Wijngaard; C speelde remise tegen P. dl Jong. Door deze uitslagen heeft P. d< Jong de leiding met 4Vi punt uit 7 partijen, gevolgd door L. Kantebeen met 4 punten uit 6 partijen en Jac. v. d. Wijngaard met 2 uit Voor de promotie naar groep één won H. Kleiweg van N. E. Plant- feber en A. Koeleman van P. L. Wagenaar. W. v. d. Roest verloor van J. v. Harten. De leiding hebben H. Kleiweg 5Vj uit 7. A. Zwier 4 uit van Harten 4 uit 6 en A. H. Hooij> uit 6- Voor de promotie naar groep twee waren de uitslagen M. v. Nierop— P J. Wijnbeek o—1. H. Plantfeber— G. Kardol 0—l, C. H. Knook-J. C. Lemkes 0—1, P. J. Wijnbeek—A. v. d. Voort 01. leiding hebben; J. C. Lemkes 9, L. Kleiweg 4 uit 5 en Th. Ansums 5% uit 6. Jeugdgroep: i. H. Schip aan boord 14 uit 19, 2. T. Stortebeker 9 uit 14, K. Verbree 10 uit 20. 4. H. Zwart uit 20. 5. W. Krijgsman 6 uit u, G. v. d. Werken 6*é uit 12, 7. G. Demoet 7 uit 16, 8. W. Plantfeber uit li, 9. T. v. d. Neut 5 uit 12, K v. Rijswijk 4 uit 12. Geen bediening H.A. In de lijst van predikbeurten staat, dat in de kapel in Oudshoorn ds. Breure het Heilig Avondmaal zal bedienen. Door ziekte is ds. Breure echter verhin derd. In zijn plaats zal om 9.30 uur in de kapel voorgaan de heer Dekker van Alphen aan den Rijn. Aan lage kant De heer v. d. Meent was inzake liet voorstel verkoop en verhuur van grond aan de firma C. van Wieringen. van me ning dat de bedongen prijs aan de lage kant was e bovendien was dit voorstel niet in de commissie van bijstand voor de financiën geweest. De voorzitter gaf op een en ander een toelichting, waarna de heer v. d. Meent er zijn stem aan gaf. Het voorstel inzake het verzoek van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw om medewerking voor de uitbrei ding van het leerplan van haar landbouw- huishoudschool met een opleiding tot inrichtingsassistente, bracht de heer Pen- newaard in het geweer. Deze wees er op, dat een soortgelijke medewerking in 1959 reeds is uitgespro ken ten gunste van de Chr. Nijverheids school voor meisjes. Maar het departe ment van onderwijs liet tot nu toe nooit enig antwoord horen op deze uitspraak, laat staan dat men medewerking ver leende. Is er een mogelijkheid, dat het college deze zaak bespoedigt? De voorzitter wees er op, dat uiter aard dan eerst die oudste aanvraag af gehandeld zal dienen te worden. Blijkt er behoefte aan te zyn, dan zal onge- twyfeld de tweede school ook haar aan vraag ingewilligd krijgen. (Advertentie) Alphen aan den Rijn Voor de opgave van ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN kunt U zich vervoegen by onze agent: C. DEELSTRA P. FLORISZSTRAAT 154 Alphen aan den Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Snoekjes uitgezet Gistermorgen zyn in de Damsc Rijn in de nabyheid van het Goudse Rij pad nieit minder da-n 10.000 doorge fokte snoekjes met een lengte van ot 8 cm uitgezet. Dit uitzetten ge beurde onder auspiciën van de Hen- gelaarebond Leiden en omstreken. Het bleek, dat het water van de Damse Ryn veel olie bevatte, waardoor zelfs op erfkele plaatsen de snoekjes niet konden worden uitgezet. Het bestuur de hengelaarsbond zal laten on derzoeken waar deze olie vandaan komt. Geslaagd De heren J. van Beest, W. Lodder en B. van der Snoek alhier slaagden voor het eindexamen van de chr. hogere land bouwschool te Ede. De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor Agentschap Nadere inlichtingen: Abonnementen-afdeling Nieuwe Leidsche Courant. Steenstraat 37. Leiden. Dat een boerenleenbank in een groei- Korteraarsewee 21 riio Hi»™™.- ,1 .nd tuinbouwgebied .1 ,p..dlg -.1 mifïïi*SSÏ?„ ruimtegebrek krygt te kampen, bleek De voorzitter van de bank vierd* 7iin \raag hoe dit moet gebeuren, want op weest d",V~" "rr,"" owrhandigde d. heer Lek de voorzitter een polshorloge ln het openingswoord vertelde de De secretaris, de heer C A v d voorzitter dat de bank een heel goed Hoorn, gaf een uitgebreid jaarverslag jaar achter de rug heef!, vooral de waaruit de groei van de bank duidelijk spaargelden zijn sterk omhoog gegaan bleek. In 1960 werden 1800 dagboek- De l'é miljoen is thans gepasseerd. posten meer gemaakt dan in het vorig* De leden waren van mening, dat het jaar en er werd voor 342.000 aan salaris van de kassier te laag is in ver- spaargelden ingelegd, wat de kracht van houding tot de vele werkzaamheden. De de bank Is te noemen, heer J. den Haan verzocht het bestuur Aan voorschotten werd uitgegeven hierover contact op te nemen met het 753.000. Het aantal leden nam in I960 bestuur van de Centrale Bank te Eind- toe met 13 hoven. De voorzitter deelde mede. dat Hte bestuur stelde voor aan de belas- dit ook in het bestuur was besproken tingreserve toe te voegen ƒ800. waarna en dat reeds een voorstel is gedaan; het er een winst overblijft van 3269.53, die bestuur heeft echter niet zyn zin kun- bij de reserve gevoegd zal worden nen krijgen. Het deed de toezegging, dat waardoor dit bedrag thans ƒ29.615.18 hierover opnieuw zal worden gesproken bedraagt De kassief deelde mede. dat de 114 In het bestuur werd herkozen de hee» miljoen aan spaargeld is volgemaakt C. A. v. d. Hoorn en in de raad van toe door een storting van Hub. Ubink Jr, richt de heer C. J. v. d. Burg. Wethouder Dekker wees er op dat de raad niet anders doet dan de wenselijk heid onderstrepen De vervulling re gardeert dc schoolbesturen, maar toe gezegd werd, dat men de inspectrice deze zaak onder de aandacht zal brengen. De overige punten werden zonder noemenswaardige bespreking goedge keurd. We hebben In het verleden wel eens de kritiek door gegeven, die men hoorde over de organisatie van de feestvieringen op Koninginnedag te Alphen aan den Ryn. De beide Oranjeverenigingen doen, naar de mening van velen, te weinig. Er Is hier echter een wrijfpunt. De C.O.V. en W.V. zeggen: we hebben te weinig leden om veel op stapel te kunnen zetten en bovendien Is Alphen a.d. Ryn ook geen gemeente meer waar men op medewer king kan rekenen by de organisatie van eenvoudige volksspelen. Het publiek zegt: laa men eerst maar eens feestelijkheden vaststellen, dan zullen we gaan bydragen! Dit jaar Is het feestprogramma voor a.s. maandag wel héél sober. En er kan nu. naar men ons vertelde, enig verwijt gericht worden aan het adres van het gemeentebestuur. De beide Oranjever enigingen hadden een feestprogramma samengesteld en begroot, waarvoor een subsidie werd gevraagd van f 2300. De gemeente heeft een bedrag aangeboden, dat nog niet de helft is van het gevraagde. Men heeft daarvoor als basisjaar geno men 1959, toen, in verband met de extra- festiviteiten voor 1960 de Oranjevereni gingen het wat kalm aan deden. Het gevolg is nu byvoorbeeld, dat een van de meest gewaardeerde en ochtend- vullende programmapunten, de kinder aubade op het Raadhuisplein, moest ver vallen. (Dit misschien wel tot vreugde van een aantal schoolhoofden, want, zo werd ons medegedeeld, de medewerking hieraan is in de regel allesbehalve spon taan; en nu de inspecteur, de heer L. Schipper, uil Alühen weg Is, zou het ongetwijfeld nog meer moeite gekost hebben, de zaak warm te krijgen. Nu is aan de schoolhoofden vriendelijk ver zocht, de kinderen maandagmorgen op hun eigen scholen, als de tractatie zal worden uitgedeeld, een uurtje prettig bezig le houden; of er veel van terecht zal komen? Maar goed. de aubade vervalt dus dit jaar omdat er geen voldoend* geld beschikbaar was. Nadat om 8 uur de klokken hebben geluid, wat tevens het parool is: vlaggen uit! (waar men in onze gemeente ook wel weer eens wat meer gevolg aan mag geven), volgt om 9 uur de traktatie oo de scholen. Van 10-12 uur worden in verschelden* speeltuinen kinderspelen gehouden onder auspiciën van de eigen besturen. Om 1 uur is er een Nationale 20 km loop. georganiseerd door de A.A.V. 36-C; de start voor deze hardloopwedstryd is op het Toussaintplein. Om 2 uur begint de Oranjewandeltocht voor kinderen tot en met 12 jaar 10 km en daarboven event. 20 km. Daarmee is de koek voor 's middags op: 's avonds is er om 8 uur een fecst- concert in de Geref. Salvatorikerk aan de Ambonstraat te geven door Feike Asma, orgel; Elly Verhagen, sopraan en Frans Bloot, tenor, beiden uit onze ge meente en het R.K. koor Sint Bonifacius. Voorts houden op diezelfde tijd Arti en Crescendo muzikale rondgangen door d* gemeente. Op het Sint Jorisplein is een bescheiden Lunapark en ook in de omgeving van het Thorbeckeplein komt enig vermaak. Vergissen we ons niet, dan zal men naast enkele grote lijnen, te geven door de Oranjeverenigingen, meer over moeten gaan tot wijksgewijze feestvieringen, zo- ais men vorig jaar bijv. een zeer geslaagd feest had in de wijk rondom J. P. Coen- laan en Stuyvesantlaan. Hier had men ook nu weer uitstekende plannen voor kinderspelen en 's avonds het een en an der voor volwassenen, maar door een sterfgeval in de wijk heeft men terecht besloten de plannen niet uit te voeren maar op te schuiven naar later tyd. Maandag nationale wegwedstrijd Maandag houdt de Alphense Atletiek Vereniging A.A.V '36c. een nationale 20 k-m-wegwedstrijd aan de Lage Zyde van Alphen a. d. Rijm. Het parkoers erdeeld in drie grote en drie kleine ronden (6,5 km en plm. lioo meter p. ronde). Ruim 45 atleten zul- i 1 uur de ft rijd over deze „halve marathon" aanbinden en we noemen uit de A-klasse lopers als Weustcn (Avon-Heerlen), D. Kluivers van A.S.V. Eibergen en Jack Smits can de organiserende veren. AAV '36c die met elkaar ongetwijfeld zullen eindigen in de voorerte gelederen. Mo gelijk zal het de Alphense loper ge lukken zich op een der eerste plaat sen beslag te leggen, want in de voorgaande langeafistandwedstrijden be reikte hij reeds goede resultaten. Bij de ongeveer 15 B Wassers bevinden rich Mol van de AAV Amersfoort en Kal- jouw (Vlissingen) en beiden zullen ze op een der ereplaatsen in hun klasse terecht komen. By de C-klassers zyn de gebr. Kraan van de Bataven Lei den in onmiddellijke omgeving vin hun woonplaat* en dit zal hun zeker stimuleren! Dt Hart li oa 1 uur bg „NABIJ" i d' Van Lenncpstra»:. waarna dt I"11 een kleine ron- Je tullen atlereen Het parkoer, van tee kleine rondr ie Van Unnep.tr- nwteS"t~NIC' Berts,tr'"-V"" Len. Daarna gaan de lopers driemaal de ongeveer 5.5 km lange ronde Iflej! ftr^t_ZwSS;vr'_J C straatRaadhuis- straat—Westkanariweg—Verl. Aarkade- •lolt. vol® nog een klein, ronde Spreekbeurt ku^dl, d'rekj.e,"""'n!!!van de Sl"l- Kundig Gereformeerde Partij hoont Florn a* T half acht m de hee^B sih 1° Tj" Gouda (leraar de kweek- ?To^ Mr,Nu".Preken Z'Jn °ndenw*

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7