L m i i l SB C 3 Hoe prinses Tirala een bruidegom koos ZONDAGSBLAD MM Éjjij 'S e a m m m i> m M m M 9 m mm m 5 1,: i I 9 ff '~$!l PUZZEL VAN DE WEEK KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 29 APRIL 1961 VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE Daniel Vandercamme MR. DANIEL VANDERCAMME keek zijn verloofde een ogen blik peinzend aan zonder een woord te zeggen. Toen stak hij langzaam een verse sigaret op en terwijl hij de rook door zijn neus blies, schamperde hij, met uitgestrekte vinger op baar wijzend: Jij? Weet je wat jij bent? Om de spanning te vergroten zweeg hij een enkele seconde, en zei toen plot seling: Jij bent jaloers, gewoon jaloers, nou weet je 't. Toen draaide hij zich om, wuifde zijn verloofde luchtig gedag en verliet met een hooghartig: Adieu, tot ziens, de kamer, de deur met een harde slag achter rich dichtgooiend. Wiesje Meerendonck deed wat iedere vrouw in dat geval zou doen. Ze begon zo hard te lachen, dat mr. Daniel het wel moest horen en zich er aan ergeren, want hij had een hekel aan luidruchtigheid Toen liet ze zich in een stoel vallen en zei tot zichzelf: Wiesje. dat knaapje krijgt te veel praats. Als je dat niet direct afremt en in goede banen leidt, heb je er later de last van. Ze staarde naar het plafond en de diepe rimpels in haar voorhoofd wezen er op. dat ze diep nadacht. Wel vijf minuten lang bleef ze zo zitten. Toen begon er een glim lach om haar lippen te spelen Met een ruk sprong ze op. liep naar de telefoon, draai de haastig een nummer en antwoordde op het Hallo-geroep aan de andere kant: George, Wiesje hier, moet je eens luisie- ren Het werd een gesprek van een kwartier. Toen ze de hoorn neerlegde, slaakte ze een diepe zucht. Ze keek naar de deur. waar door haar verloofde was verdwenen en ze mompelde: Dat zul je weten, dat je mij jaloers hebt genoemd, jij. mr. Daniel Van dercamme. INTUSSEN LIEP mr. Daniel Vandercam me met opgewekte pas naar het auis van mr. Julius Hoochstraaten, deken van de orde van advocaten, wiens dochter hij die avond zou begeleiden naar een ont vangst ten stadhuize ter gelegenheid van het bezoek van Zwitserse confrères. Nee maar. dat varkentje had hij toch maar eens goed gewassen, overdacht hij. Nee, nee, mr. Daniel Vandercamme was een lobbes van een vent. je kon over hem lopen, maar je moest het niet te bont ma ken. Hij dacht: Het is toch maar goed. dat ik op mijn standpunt ben blijven staan. Wiesje krijgt te veel praats. Dat moet ik afremmen, anders zit ik later met de brokken. Wat is dat nou voor onzin! Om dat ik een avond met Margriet Hoochstraa ten uitga, gedraag ik me niet zoals het behoort en verzaak ik mijn plichten je gens mijn verloofde. Ook zo'n mooie uit drukking. Alsof ik voor mijn plezier naar die ontvangst ga. Echt Wiesje, kan niet be- 5rijpen, dat een man wel eens dingen moet oen, die hij liever niet doet. Had ik dan tegen Hoochstraaten moeten zeggen: Par don, ik ben verloofd, zoekt u voor uw doch ter een andere begeleider, mijn ver loofde heeft bezwaren! De man had zich naar gelachen. En daarbij gedacht: Nou, nou. die Vandercamme zit ook eventjes on der de plak. En de volgende dag zou het verhaal als een lopend vuurtje door de stad zijn gegaan. Moet je net die Hooch straaten hebben. Had de hele balie inge licht. en iedereen lachen als hij zou bin nenstappen. Nee. dacht mr. Daniel. Wiesje is een bes te meid. voor al het goud ter wereld zou ik haar niet willen missen, maar ze dient begrip te tonen voor mijn positie, en ze dient bovenal vertrouwen te stellen in mijn onkreukbaarheid. Jaja, ze wilde meegaan. Ik met twee dames op het stadhuis. Dat zou de pret nog maar vergroot hebben. Mr. Daniel Vandercamme stapte stevig door, zeer voldaan over de wijze, waarop hij dit moeilijk probleem had opgelost. DE GROTE zaal in het stadhuis, waar de ontvangst werd gehouden, was over vol. Een ieder, die wat had te betekenen, was aanwezig. De invitaties waren met gulle hand rondgezonden. De burgemeester hield er van de dingen groot te doen. Zo'n enkel mannetje op een ontvangst vond hij maar niets. Nee. het moest zo vol zijn. dat je je nauwelijks kon bewegen. Er moest slechts een geschuifel zijn van voeten, geen vlug doorlopen. Mr. Daniel deed alle moeite Margriet Hoochstraaten zonder ongelukken door de drukte heen te loodsen. Af en toe bette hij zich met zijn smetteloze witte zakdoek het voorhoofd, want het was warm en hij had last van het smokingboord. dat. ontdekte hij. feitelijk een maat te klein was. Margriet Hoochstraaten. die voor het eerst een ontvangst bijwoonde, voelde zich buitengewoon gelukkig Met stralende ogen keek ze om zich heen. links en rechts groetend. Het had een haartje gescheeld of het feest was voor haar niet doorgegaan. Haar vader was president van het ont vangstcomité en had te veel besognes aan het hoofd om zich met zijn dochter te oc cuperen. Er was dus afgesproken, dat ze zou thuisblijven. Totdat ze hem vroeg of er dan geen enkele man was. die haar die avond zou mogen vergezellen. Toen had haar moeder de naam genoemd van mr Daniel Vandercamme. een jonge veelbelo vende advocaat, die uit een eerste klas familie stamde. Verloofd, had haar vader kortweg geantwoord. Haar moeder had de schouders opgehaald, en gezegd: Zijn ver loofde zal dat best goed vinden. Daarop was mr. Daniel de eer te beurt gevallen de twintigjarige dochter van de deken van de orde van advocaten naar de ontvangst ten stadhuize te begeleiden. Ml Door Hans van Haeflen [ARGEIET HOOCHSTRAATEN wilde juist een kennisje de hand reiken toen er iemand tegen haar aanbotste en zij het evenwicht verloor. Ze dreigde te vallen en mr. Daniel Van dercamme deed wat iedere man in zo'n geval zou doen. Hij sloeg zijn arm om haar schouders om haar staande te hou den. Dank u wel, lachte Margriet Hoochstraa ten. Toen hoorde ze achter zich een zacht ge kuch, en op hetzelfde ogenblik voelde mr Daniel een schop tegen het scheenbeen. Hij draaide zich om. Pardon, neem me niet kwalijk, veront schuldigde Wiesje Meerendonck zich. En allerliefst vroeg ze: Ik heb je toch geen pijn gedaan? Het komt allemaal door de drukte Ik zette mijn voet te ver naar vo ren. Kijk zo. En voor de tweede maal schopte ze mr. Daniel tegen het scheen been. harder dan de eerste maal. Mr. Daniel trok wit weg. Wat doe jij hier!, beet hij Wiesje toe Pardon, zei de heer, die naast haar liep. wie geeft u het recht zo tegen deze dame uit te varen? Margriet Hoochstraaten keek van de een naar de ander. Ze trok mr. Daniel bij de arm en zei zachtjes: Hé toe, laten we doorlopen. Maar mr. Daniel liet zich niet meetrekken. Hij wierp een woedende blik op de man naast zijn verloofde, nam hem van hoofd tot voeten op en zei: Wie ben jij dan wel? Ik? Ik ben George, antwoordde de man- laconiek. Gewoon George. En foop nu alsje blieft door. je hindert deze dame en mij Voor de tweede maal trachtte Margriet Hoochstraaten mr. Daniel mee te trekken. En nu gelukte het haar. ook al omdat men begon te dringen. Ze zag zijn ver stoorde gezicht en vroeg: Wat was dat eigenlijk? Dat?, antwoordde mr. Daniel, en al sijn woede ontlaadde zich in die ene zin: Dat? Dat is de vent. die ik vanavond beslist nog moet vermoorden. DE ONTVANGST was afgelopen. Mr. Da niel haalde opgelucht adem. Gelukkig, dat was voorbij. Nog even Margriet Hooch straaten thuisbrengen en dan zou hij eens even een kort gesprekje voeren met die knaap, die vanavond naast Wiesje liep. r V- Correspondentie betreffende deze rubriek aan de heer W. Jurg, Vrederustlaan 176 Den Haag. Om het damkampioenschap van Nederland Ni een toernooi, waarin de «panning In de de derde maal op de nationale titel beslag te leggen. In de sensationele slotronde, waarin de leiders Wlm de Jong. F. Gordijn en lr G E van Dijk met een gelijk aantal punten startten, scheen de Hagenaar Gordijn na de remise van v. Dijk de titel voor het grijpen te hebben Zelf •tond hU tegen de oud-kampioen Bom op winst, terwijl De Joirg tegen een hardnekkig aanval lende Kinnegen ln een nadelige stand naar een remise moest zoeken. Op dat moment nam de strijd echter een voor de Hagenaar dramatische wending In een winnende stand accepteerde hu een remiseaanbod van zijn tegenstander terwijl zijn stadgenoot Klimegen een ogenblik verslap te. cn nog verloor. Uit deze slotronde geven we een tweetal frag menten. Allereerst het partijgedeelte, waarin Kinnegen tegen de nationale kampioen de basis legde voor zijn voordelige poeitle (zie diagram). Nieuwe opgaven In probleem 624 komt Hans Rotteveel na en kele verborgen slagwendingen tot een scherp eindspel Van Dijk maakt het de oplossers deze keer naar onze mening niet al te moeilijk De eerste zet ligt erg voor de hand en daarna is de afwikkeling al spoedig te voorzien. No. 624 Hans Rotteveel. Den Haag. Wi f® Zwart: 3. 8. 10. 12. 13. 22. 27. 28. 32. 33. 35 38. 38 Wit 18. 19. 21. 23 23. 30. 43. 44. 47. 50. No. 625 M. van Dijk. Dordrecht. i De Jong had ala laatste zet gespeeld 35—30 Op 20—24 zou nu kunnen volgen 3329 enz. Inlet 30—25. daar zwart dan zou winnen door 23—28 enz Na 3530 antwoordde zwart echter met een fraai offer en wel 33—28! (wit 33 x 22). 20—24 Ook nu ging 30—25 uiteraard niet. 0 Zwart: 4. 10. 13. 17. 18. 23. 24. 27. 32. 34. 38. 40 Wit: 15. 20. 29 31. 33. 38. 43. 45 46. 47. 49 Voor belde problemen geldt: wit begint en win» Belde vraagstukken tellen voor de ladder wedstrijd. Oploaaingen in te zenden binnen 3 we ken. Nf Margriet Hoochstraaten wandelde, opge togen over het feest, dat ze had meege maakt. druk pratend naast mr. Daniel voort. Het was geweldig, zong ze. Wat ben ik u dankbaar, dat u zich voor mij hebt opgeofferd. Jammer van dat incident. Maar daar moet u zich maar niet al te veel van aantrekken Wat een lompe vent was dat. Maar gaat u hem heus vermoorden? lach te ze. Mr. Daniel bromde wat. Die vent, zei hij. zal zijn excuus moeten aanbieden en als hij dat heeft gedaan zullen we verder zien. Maar ik ben tot nu toe in een moord- stemming. Dat merk ik. pruilde Margriet Hooch straaten en dat. zei ze verongelijkt, ter wijl u toch de hele avond in mijn gezel schap hebt mogen Verkeren. Mr. Daniel zuchtte. JAUWELIJKS HAD Margriet Hooch straaten de huisdeur achter zich geslo ten of mr. Daniel zette het op een lopen. En hij bleef hard lopen tot hij het huis van zijn verloofde had bereikt. Wiesje zat lui in een stoel een boek te lezen toen hij binnenstormde. Waar en wie is die knul? vroeg hij. Welke knul? vroeg Wiesje verbaasd. Die knul die knul met wie jij vanavond op het stadhuis was, nijgde mr. Daniel. O, die. antwoordde Wiesje kalm. Je be doelt George. Wel. George is weer naar huis. Vond je hem niet aardig? Hij neeft zijn vrije avond voor mij opgeofferd. Hij was liever thuisgebleven, maar toen hij hoorde, dat ik graag naar die ontvangst ging. was hij direct bereid mee te gaan. En volgende week. heeft, hij beloofd, gaan we samen naar een concert. Hij is net zo dol op muziek als ik. We stemmen in een heleboel dingen overeen. Leuk is dat. hè! En weet je Houd je mond. gilde mr. Daniel. Houd je mond. Wie gaf jou het recht met die knul uit te gaan. terwijl je verloofd bent. Weet je niet wat dat betekent, verloofd te zijn? Wiesje rees langzaam uit haar stoel over eind. Mag je dan. als je verloofd bent. niet een avondje gezellig met een ander uit? Mr. Daniel smakte naar adem. Hij wilde wat zeggen, en Wiesje zag zijn mond open en dicht gaan, maar hij bracht t'eei: geluid voort. Eindelijk zei hij: Nee, natuurlijk niet, dat doe je niet. Wiesje begon te lachen, steeds harder en harder, en op het laatst stroomden haar de tranen over de wangen. Maar ineens beheerste ze zich weer. Ze ging vlak voor mr. Daniel staan. Ze prikte haar wijsvinger in zijn smoking overhemd, en terwijl ze hem dreigend aan keek zei ze. Jij? Weet je wat jij bent? En ze wachtte een ogenblik voor ze ver volgde: Jij bent jaloers, gewoon jaloers. Nou weet je 't Hooghartig liep ze naar de deur, draaide zich nog eenmaal om, wuifde hem met EEN OGENBLIK bleef mr. Daniel verbou wereerd staan. Toen deed hij wat iede re man, die van een meisje houdt, zou doen. Hij rende haar achterna. Hij hoefde niet ver te lopen. Wiesje stond vlak achter de deur. Hij liep haar bijna ondersteboven en ze dreigde te vallen. Ge lukkig greep mr. Daniel haar stevig vast. en hij drukte haar tegen zich aan en begon haar heftig te zoenen MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 23. ,,Een dubbeltje, ik weet niet dl een dubbeltje is", zegt nu de drager kwaad, ..wij moeten voor deze tocht drie goudstukken hebben." ..Drie goud stukken? Wij zijn geen miljonair, wat air...en jullie wel?" Maar daar komt de waard van het eethuis al naar buiten. ..Mag ik de eer hebben voor u te beta len? Misschien wilt u dan in ruil daar voor een kleine karweitje doen?" ,,Hebt u een stofzuiger", vraagt Egel. ,,Een stofzuiger? Ik weet niet wat een stof zuiger is. Die hebben we hier niet. Jul lie zijn de eerste bezoekers aan het Kat teneiland in tweehonderd jaar. Copyright 24. ,,Dat is nogal wat. de eerste be zoekers in 200 jaar", denkt Benjamin Konijn, terwijl hij bezig is de rommel op te ruimen. Katteneiland? Hij bedoelt natuurlijk schatteneiland." Even later vraagt hij dat aan de waard. Die zegt verwonderd: ,,Nee, dit heet toch heus Katteneiland. Gooi de bak maar leeg op de plaats, waar mijn overgrootvader eens een schat heeft opgegraven." Ben jamin merkt niet eens dat de waard eigenlijk een vreemde verklaring heeft gegeven en hij sjouwt met de ton met vuilnis naar het gat. Hij kiepert de in houd over de rand en daar is Murr met de kaperkapitein aan het graven. (Tervolg) Ze had het zwarte paard met de teugels aan een boom gebonden. Verbaasd naderde de koning zijn dochter. Waarom was Tira la niet vroliik? Was ze be ledigd, omdat de vierde prins zich niet had ver toond? De koning ging bezorgd naast haar zitten en nam haar hand. Wat scheelt er aan. kindje? Je kijkt lang niet zo vrolijk als anders en je bent nog wel jarig! Dat is het juist, sire, zuchtte Tirala. Ik ben jarig en er zijn drie prinsen ge komen en daaruit moet ik een bruidegom kiezen. Vind je het moeilijk om te kiezen, Tirala? Dat ge loof ik graag. Het zijn alle drie knappe, flinke man nen Ik zou óók niet weten welke de beste is. Maar je hoeft geen haast te maken, kindlief Ze blijven nog een oaar dagen logeren, zodat je ze beter zult leren ken- door Thea Beekman rala Ik ken ze al goed ge noeg. Je wilt toch niet zeg gen vroeg de koning ge schrokken, dat je van die drie dappere, rijke prinsen geen enkele aardig vindt? O. jawel, ze zijn alle drie erg aardig Ook wel knap om te zien. En heel vrolijk en vriendelijk Maar En tóch hebben ze je teleurgesteld, riep de ko. ning uit. Zeg het maar, Waarom zijn de drie prinsen je zo tegengeval len? Welnu sire, zei prin ses Tirala. De drie prin sen hebben prachtige ge schenken voor mij meege bracht, maar het zijn toch alle dingen, die zij mooi vinden. Fico is een knappe jongeman en ik zou wel met hem willen trouwen, maar ik wil niet mijn hele verde re leven samen met hem achter een schaakbord zit ten. Romu is heel sterk en sportief en ik bewonder hem, omdat hij kampioen van zijn land is. maar wat moet ik met schaatsen be ginnen? In Zingland vriest het nooit. Towi van de Zee eilanden lijkt me een heel goedhartige jongen, al is hij te dik, maar bij de keuze van zijn geschenk heeft hij alleen aan zijn eigen snoep lust gedacht. Waarom heeft geen van de prinsen een zil veren gieter voor mijn bloe men meegebracht of een mooi bestikt zadel? Daar hebben ze gewoon niet aan gedacht. Ze zijn aardig, jong en flink, maar bij al les wat ze doen, denken ze in de eerste plaats aan zich zelf. aan wat zij mooi en prettig vinden, hoe zou ik dan een van hen kunnen trouwen? Mijn man, de toe komstige koning van Zing land. moet zijn eigenbelang opzij kunnen zetten terwille van het volk. Ik geloof niet, dat deze drie prinsen daar toe bereid zijn. Toch zul je moeten kiezen, één van de drie, zei de oude koning. Je bent nu groot genoeg om zelf te beslissen en de vierde prins is niet gekomen. Ik vraag me af, waar om niet, prevelde Tirala. (wordt vervolgd) ■(ricfrtrü-tr-tr-b-ïrüirCz-trirCrCrirtrü-Crii-airü-CrCrCrü-Crti-CrCrCrCrCrtrtT-trCrö-Crtrtr-üirirtrCrtrtrCfirtrü-tctrtr K rii iswoord-puzzcl Horizontaal: 1. zonderling. 6. grasperk. 11. bakje. 12. bloeiwijze, 14. tovergodin, 16. meisjesnaam, 18. leger (Fr), 20. rivier in Italië, 21. familielid. 22. deel van een woord, 23 landbouwerktuig, 24. lengtemaat afk 26. rund, 27. na dato (afki, 28. leeftijd (Fr). 30. zijtak Saaie, 32. ik (Lati. 34. telwoord, 35. term bij het boksen i afk), 37. afkorting van item. 38. deel van het jaar (afk), 40. kaasworm. 41 drukte. 42. water in N. Brab., 43 heden, 44. lengte maat (afki, 45. karaat (afk), 47. voegwoord. 49. iemand die trei tert, 51. vlaktemaat, 53. telwoord, 56. spil van een wiel. 58. sus loco (afk), 59. scheikundig element (afk). 61. scheikundig element (afk), 62. hondenverblijf, 64. vrolijk, opgewekt. 65. voegwoord (Fr), 66. de gezamenlijke hoeveelheid. 69. deel van de bijbel (afk), 70. hoenderachtige vogel, 72. plechtige gelofte, 73. donkere zolder in molens, 75. leesteken, 76. verstoteling. Verticaal: 2. pers. voornaamw., 3. dag der week. 4. in het jaar der wereld (afk. Lat), 5. legerplaats. 7. bijwoord, 8. telwoord, 9. orient expresse (afk), 10. werktuig. 12. slede. 13. muzieknoot. 15. troep ongeordende krijgers, 17. bijwoord, 18, vaartuig, 19. priem, 20. puntig voorwerp, 25. muzieknoot, 26. voorzetsel, 28. bijwoord, 29. maanstand, 31. inwendig lichaamsdeel. 32. voegwoord (Fr), 33. gem. in Over.. 34. voorzetsel. 36. boom. 37. opening ener fuik. 39 .boom. 44. academische titel (afk), 46. voorzetsel. 48 merkteken, het vaarwater aangevend, 50. stad in Gelderl., 51. telwoord, 52. voegwoord. 54. hetzelfde, 55. vloerbedekking. 57. sportterm, 58. groente. 60. plaats in Duitsland. 61. mandje, 63 nadruk. 67. lid woord (Fri. 68. bekende afkorting. 70. uitroep, 71. maanstand, 73. uitroep, 74. munt in China. 4. rede, 5. en. 7. AP, 8. rage, 9. Maarten, 10. er, 11. staart, 13. do. 15. weelde. 17. lans, 19. slak. 20. Leen. 22. Tiel, 24. N.T., 25. E.K., 27. nr. 28. ga, 31. par does, 35. paria. 37. geste. 39. kat, 40. man, 41. ere. 42. Son, 46. rakker, 48. Uppsala, 50. el lende. 51. rekest, 53. Maas, 55. merk, 56. tent. 58. bede. 60. as. 61. ge, 62. Ie. 64. en, 66. Isar. 68. gene. 72. in, 75. sa, 76. Gd. 77. et, 78. ed. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden„Puzzel- oplossing" Er zijn drie prijzen een van 5.en twee van 2.50. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. borrel, 6. mar mer, 12. been, 14. paar. 16. Tl, 18. n.d.. 19. sol, 2L ga. 22. te. 23. aandeel. 26. energie. 29. an ti, 30. kaper. 32. taël. 33. Rs, 34. e.p.. 36. kan. 37. ge. 38. Ld. 39. kram, 41. eens, 43. ha. 44. Randers. 45 of, 47. tuin. 49. eten. 52. A.M.. 54. pa, 55. met, 57. el. 58 Be, 59. kaap, 61. ge sel, 63. Leek. 65. kassier. 67. negende, 69. es. 70. as. 71. kit. 73. en. 74. es. 75. slag. 77. ende. 79. kaarde. 80. steeds. Verticaal: 2. Ob. 3. rendier. Hallo nichten en neven, Hebben jullie al veel versjes geleerd voor Koninginnedag? Jullie schreven er helemaal niets over deze keer. We moeten toch allemaal wel zingen? Jullie; zijn natuurlijk vrij van school en moeten meedoen met de kinderspelen, zoals, koekhappen, stoelendans, zaklopen enz. We zullen hopen dat het héél mooi weer is. We hebben verleden week allemaal een mooie kaart verzonden? Fijn hoor! Vergeten jullie niet je geboortedatum in de brief te schrijven? Er zijni nog altijd nichten en neven die het vergeten. We vergeten natuurlijk ook niet onze naam onderaan de brief te schrijven. De oplossing van de vorige puzzel is horizontaal, dus van rechts naar links, lam, leo, kaas, lei, aap, duim, een en vel. Verticaal, van boven naar beneden, sla, lea, rol, kind, stam, pen, uil en elf. De hoofdprijs krijgt thuisgestuurd Willie Schellevis. De troostprijzen gaan naar Dik, Frits en Goof v. d. Water. Hlep-hiep-hocra. Marja Buth, Arjan van Loon en Chris Triem- stra. van harte gcJMicUecrd met jullie verjaardag van de nichten en neven. We gaan nu de brieven beant woorden Hier zijn nog twee brieven, die verleden week tussen andere brieven zijn geraakt We gaan ze nu eerst beantwoorden. Jouw vader is maar héél ver weggegaan Harm Jan Rietberg. Wanneer komt hij weer naar huls? Leuk dat jij je pappa al een brief hebt geschreven. Wat heb jij een lange gezellige brief geschreven Henrietta Pruim. Leuk dat jullie overal samen naar toe gaan. Hebben jullie nooit ruzie1 Wat heb jij ver schrikkelijk veel suikerzakjes ge spaard! Woont jouw oma ver weg? Op 8 mei is het groot feest. Veel plezier hoor! Wat heb jij al grootse plannen Anton v. d. Salm. Jij hebt een gezellige brief geschreven hoor! Ben je al aan je bril gewend? Heb jij nog meer broertjes en zusjes? Waar krijg jij al die monster tjes Leunl v. d. Schee? Heb je al ln het Kolpabad gezwommen? Hoe is het verkeersexamen afgelopen Annle v. d. Schee? Leuk dat jij naar de huishoud school gaat. Wat wil Jij later worden? Het schoolreisje is bij jullie al in zicht Gerda Schel levis. Gaat de hele klas mee? Heel veel plezier hoor! Wordt het vestje mooi? Jij bent maar verwend! Komt jouw Airoer nu naar huis Willie Schellevis? Wat zullen jullie heerlijk in de bos sen kunnen dwalen. Heb je je nieuwe schoenen al aangehad? Is het water niet te koud in het natuurbad? Wat hebben jul lie heerlijk van de oranjeballcn gesmuld. Maaike Schelling. Hoe heet jouw vriendin? Bedankt voor het mooie versje en jouw mooie tekening Johanna Schil ling. Heerlijk dat jouw vriendin in de vakantie mocht komen lo geren. Hebben jullie veel pret ge had? Grappig dat tante Roos het allemaal zo goed wist. Fijn dat Jullie met het schoolreisje mee mogen. Natuurlijk mag Cobie ook meedoen. Wat word jij verwend met de sportfiets Mar- Jo Scholts. Jij bent maar een boffert hoor! Mogen je vriendin nen oOk komen? Niet te veel snoepen hoor! Jullie vorige brief was Ie laat llannie en Dieuwke Schuitemakcr. Harte, lijk w.elkom hoor! Hebben Jullie veel plezier in Bennckom gehad? Jouw broertje Leo is maar verwend hoor Hcnnie Schuller. Wal heeft hij van de Lego ge bouwd? Groeit alles goed in Jouw tuin? Jij kan mamma nu wel eens met een bosje bloemen verrassen. Waar ben jij naar toe geweest Manneke Smokers? Hoe Is het verjaarsfeest ge weest? Hoe heten jouw vrien dinnen? Heb jij het naar je zin gehad in Rotterdam, Magda Sinookers? Pim vind ik een mooie naam hoor! Wat grappig zes van die kleine hondjes. Krij gen jullie er ook één? Heerlijk dat jij mag gaan leren zwemmen. Tante Jos doet het ook graag hoor! Jij hebt wel genoten van de Donald Duck's, Marianne Spaans. Dat meisje dacht goed na hoor. vind je ook niet? Heb jij al verkeersexamen gedaan? Heb jij een leuke verjaardag gehad, Rla v. d. Spek? Hoe was het in Zeeland? Wordt het rokje mooi? Was het mooi in Tiel? Veel succes volgende week za terdag hoor! Wat jammer dat het bandje al zo gauw brak. Jannte v. d. Spek. Heb jij veel plezier op je verjaardag gehad? Zijn er veel vriendinnen ge weest? Jij bent toch maar een boffert hoor' Wat kunnen Jul lie heerlijk van de perziken en pruimen smullen Licsbcth Spie ring. Heb jij al aardbeien gege ten? Wanneer ben jij precies ge boren? Hebben jullie het zo druk Corrie cn Ineke Steenks? Moet jij ook naar de Ulo, Cor rie? Hebben jullie al strandwan delingen gemaakt? Mocht jij niet op de ouderavond komen Thea Sterk? Zit jij in de eerste klas van de Ulo? Hebben jullie Wat zijn die heren toch aan het puzzelen? Ze zitten of staan zwaar na te den ken. De poes doet zelfs ook nog mee. En dan staan er 5 letters op de tekening. De bedoeling is. dat jullie van deze letters 14 woorden maken. Deze heren kun nen het blijkbaar niet, 'maar jullie natuurlijk wel! Hier komen dc gegevens: 1. twee stuks, 2. kleur, 3. vader. 4 deel van koren, 5. snel, 6 knol, 7. idier, S. tred of stap, 9 vruchtvocht, 10. meisjesnaam. 11 mens of diersoort 12. lokmiddel, 13 naaldboom, 14 voertuig. De oplossing dag 2 mei worden moet vóór dins- ingezonden. een muziekclubje op school? Thea Oudijk ook hartelijk ge groet hoor' Piet en SJaak Stok, hoe hebben jullie het in de vakantie gehad? Bedankt voor je mooie ruiker bloemen hoor René Stolk. Jij hebt het mooi ge tekend! Ga jij in de zomer vaak zwemmen? Wat erg van moe der konijn dat ze vier van haar kindertjes heeft doodgetrapt. Groeien de andere konijntjes goed? Welk eten krijgen ze? Hartelijk Welkom Mary Stolk. Jij bent dus al tante. Geweldig hoor! Wat doen jullie allemaal op de club? Krijgen jullie ook handenarbeid? Is het rokje mooi geworden Joke Stoppels? Leuk dat jouw kleine broer al een klein beetje leert staan Is de foto mooi geworden? Wan neer is het schoolreisjer? Maan dag ls het groot feest. Moet je mamma's stoel nog versieren? Heel veel plezier hoor! Jam mer dat jullie helemaal niets schreven Linie Stoter en Louisa 6truik. Wacht Jij weer zo lang met schrijven, Ina Terlouw? Leuk dat jij ook op het muziek avondje mag spelen. Welke stuk ken speel jij? Heb Jij al lang pianoles? Jij hebt al veel sui kerzakjes gespaard hoor! Wordt Wimmie wel verwend door al die moeders? Kan jouw kleine broer al een beetje zitten Annle van Tilburg? Wat erg dat Rien ln een "moddersloot is gereden. Hoe kwam dat? Was mamma erg boos? Heeft hij z'n fiets weer helemaal schoon gemaakt? Bedankt voor je tekening Wlm Tuitman. Ook jij wordt be dankt voor je tekening Ate Tuit man. In welke-klas zit jij? Te ken Jij graag? Het is grap pig postpapier Marjoke Uithol. Mag jij ook wel eens met René rijden? Vandaag is het een ge wichtige dag hoor! Veel succesl Nou en of tante Jos kan zwem men. Hebben jullie al veel ge wandeld? Jouw vorige brief was te laat Ada van Veen. Har telijk bedankt voor je mooie te kening hoor! Heerlijk dat jullie zo fijn op de schuurzolder kun nen spelen. Hoe heet jouw vriendin? Natuurlijk wil ik in Jouw poëzie-album schrijven. Anke Veenman. Je moet het dan maar opsturen. Hoe oud Is Jouw zusje? Gaan Jullie vaak naar de speeltuin? Bedankt voor jouw mooie kaart Benne Veldman. Schrijf je de volgende keer weer een lange brief? Dat gaat heel moeilijk om alle nichten en neven een foto te sturen Janncmaric Verdouw. Er zijn zoveel meisjes en jongens die er graag één willen hebben. Welke fietstochten hebben jullie gemaakt? Jouw puzzeloplossing was er niet bij. Wordt jouw blouse mooi Rla Verhagen? Knap hoor dat jij al zoveel kunt naaien. Wat hebben jullie allemaal op de handwerkles ge maakt? Wat is Marianne ver wend door mamma, vind je niet llans Verkerk? Kan ze het al een beetje? Gelukkig dat pappa nog zoveel kleine konijntjes heeft overgehouden. Groeien ze hard? Hoe is het nu met jouw va der. Wlm Vermeer? Heb jij een goede verjaardag gehad? Je schreef cr helemaal niete over. Zijn al je vrienden nog geweest? Hoe heet Jouw kleine zus? Heb je de uitslag al gekregen Thea Verwclj? Misschien valt al les nog wel mee. Vond je het zo moeilijk? Middelburg ls een mooie plaats. Heerlijk dat jij in de vakantie op de boerderij bent geweest. Tjeerd Visser. Mocht Je ook helpen melken? Wat grappig zoveel kleine kalf jes. Heb je thuis typen geleerd? Waarom schreef Jij helemaal niets, Paul Vlaardlngerbroek? Jullie zijn dus nu al een vakan tiereis aan het maken Coble Vlie- genthart. Hebben jullie veel ple zier gehad? Wat mochten jullie op de handenarbeldles maken? Eet jouw kleine zus zoveel? Heel veel plezier op 12 mei hoor Is oma nu weer helemaal be ter Plet v. d. Vllst? Dat was een heel eind lopen hoor! Ging je Iedere zondag mee? Wordt de bouwplaat mooi? Zou jij wel eens een reisje willen maken met de „Rotterdam"? Wat ga Jij voor een club oprichten. Piet? Was het flesje melk helemaal leeg? Krijg ik van jou de vol gende keer een lange brief Mlnic Vreugdenhil? Waar gaan Jul lie kamperen Rla van Vuuren? Ik kon het niet lezen. Je hebt het wel erg onduidelijk geschre ven hoor! Tante Jos ls 27 okto ber jarig. Wat heb jij al or.t- zettend veel speldjes verzameld, Esdra van Wageningen. Moet je die nu allemaal op je jas spel den? Geweldig dat jij op 5 mei ook mag voetballen. Waar sta Jij? Links buiten of links binnen? Veel succes hoor! Ja. het zal bij jullie nu wel erg mooi zijn met al die bloelende homen Otk, Frits en Goof v. d. Water. Wat grappig dat er bij jullie 1 veulen tje en twee geitjes geboren zijn. Hebben jullie veel marmotten? Hoeveel kilometer is de glasstad- mars? Sterkte hoor! Wat fijn dat jij ook een klein tuintje van pappa hebt gekregen Bastlaan v. d. Wel. Groeien de radijsjes goed? Waar mag jij pappa wel eens mee helpen? Vang jij veel visjes? Wat heb jij een ge zellige lange brief geschreven Jo ke Wiegers. Van Henrietta heb ik al vernomen dat jullie een leuke vakantie hebben gehad. Ik geloof best dat jullie zo'n klasse avond enig vinden. Welke kleur heeft je nieuwe rok? Jullie moe ten nu natuurlijk weer hard blok ken voor de eindrapportcijfers van de klas. Heeft je school vriendin erg veel pijn gehad? Leo Wols, krijg ik van Jou de volgende keer een lange brief? Waar ga jij kamperen Geert Anne van Wouwc? Ga je met een club of vereniging? Hoe heet Jouw vriend? Veel plezier hoor! Wat erg van die visjes Wilma Zaalberg. Waarom ging jij vis jes vangen? Wilma is een mooie naam hoorl Wanneer moet je verkeersexamen doen? Veel suc ces op 5 mei hoor! Gewel dig dat jullie met voetballen hebben gewonnen Paul Zeedijk. Van wie kregen Jullie de zoute drop? Jammer dat de bal zo gauw lek was. Je kan óok allien schrijven wanneer je letter aan de beurt is Paul! Tante Jos vindt het altijd leuk als zij veel brieven krijgt. Henkje van 't Zelfde schrijf jij de vo'gencic keer wat meer? Wat heb jij wel gesmuld van al dat lekkers Jolanda Zuidema. Jouw bric! was de vorige keer te laat. Jammer dat jij niets schreef Atie van Zuilen. Zo nichten en neven de brieven bus is weer helemaal leeg. Jul-

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 20