Ridders in de orde van Oranje-Nassau Gedecoreerden in Leiden en omgeving m MEL WE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 29 APRIL 1961 EEN RIDDER in de orde van ORANJE NASSAU draagt een versiersel, gelijk aan vorm als dat voor de commandeur en de offi cier, even groot als dat van de offi cier, doch in hoofdzaak van zil ver. De leeuw en de gekroonde W op het middenschild zijn van goud. Het lint is gelijk aan dat voor een officier, maar mist de rozet. Kabinet van de vice-minister- president Suriname: Th. C. G. Denz, penning meester kerkeraad der Noorderstads- kerkgemeente, mevrouw J. C. A. Ensberg. Lashley, lid damescomité van het diaco- nessenwerk in Suriname, N. M. Erne, pre dikant, waarnemend praeses Evangeli sche Broeder Gemeente, dr. D. C. Geijs- kes, ambtenaar wetenschappelijk onder zoek Ministerie van Binnenlandse Zaken van Suriname, mevrouw J. F. de Greve- Hulshoff, voorzitster Surinaamse Rode Kruis, J. D. S. Guillonard, bedrijfsleider Suriname Aluminium Company, L. A. Kanteman, hoofd afdeling Comptabiliteit Ministerie van Financiën van Suriname, G. E. E. Polanen, predikant Evangelische Broeder Gemeente in Suriname. I. J. Proeve, aannemer, allen te Paramaribo. Ned. Antillen: J. J. Beaujon, gezagheb ber Bovenwindse Eilanden, Sint Maarten. J. W. Bennebroek-Gravenhorst, A. Boom- gaart, referendaris Algemene Secretarie Nederlandse Antillen, M. J. Brada, rooms- katholiek geestelijke, C. D. Galarraga, procuratiehouder firma C. F. Muskus Co, W. G. de Hasebh, secretaris Depar tement van Justitie van de Nederlandse Antillen, allen te Curacao, mejuffrouw M. M. van der Helm( zuster Dorothea), hoofd Maria College Aruba, B. van Herk- •en, hoofd van de Marnixschool op Cu racao, M. J. Huith, adjunct-inspecteur der belastingen op Curacao. E. Salas, hypo theekbewaarder te Curacao. J. A. M. Smetsers (frater Odulphinus) hoofd Do- minicusschool op Bonaire, H. W. J. van der Weide, adjunct-inspecteur der belas, tingen op Aruba. Buitenlandse zaken L. A. Arnault de la Ménardière, consul der Nederlanden te Brest, Frankrilk, J. A. Bakker, 's-Gravenhage, mr. G. W van Barneveld Kooy, laatstelijk eerste ge zantschapssecretaris te Bagdad, A. Beu kenhorst, kanselier 1ste klasse consulaire afdeling van de ambassade te Brussel, J. J. F. Blom, seoretaris van het Neder lands Oorlogsgraven Comité, J. G van den Bogaart, rooms-katholiek geestelijke te Rio de Janeiro, A. H. van den Bossche, directiesecretaris en chef van de Sociale Dienst van de „Seda de Barcelona S.A.' te Barcelona, N. C. Cardinaal, hoofd ves- biging Denemarken en IJsland van de KLM, A. J. F. Cabteau, consul Dijon, Frankrijk, H. Groot, secretaris NederJand- ae Vereniging voor onderlinge Hulpver- lemng te Parijs, seoretaris afdeling Parijs Nederlandse Protestanten Bond. J. M, van Hagen, rooms-katholiek missiegees- telijke te Quenzon City, Philippijnen, P. Hoetjer, gezagvoerder Koninklijke Java China Pakketvaart Lijnen N.V. te Hong- kong, W. R. James, consul te Antofagasta, Chili, Th. W. de Jong, correspondent voor malige consulaire vertegenwoordiging te Soerabaja, mevrouw C. M. E. Koomen- de Koning, assistente van de correspon dent voormalige consulaire vertegenwoor diging te Bandoeng, mr. A. F. Lamping, hoofd Bureau Reglementen en Voor schriften Directie Buitenlandse Dienst Ministerie van Buitenlandse Zaken, M. de Lange, consul te Concepción, Chili, A. F. van Mansfeld, r.k. missionaris van de Mill Hill Missie te Iloilo City, Philippij nen, P. Mavroides, honorair vice-consul te Kalamata, Griekenland, J. J. W. Meijer, directeur I.T.E.M. (Import van Teak, Eb ben en Mahonie) te Pointe Noire Repu- blique du Congo, J. J. M. Melotte, secre taris Bond van Nederlandse Boeren in Frankrijk, C. Molina Vazquez, consul te Vigo, Spanje, M. Munoa Carresson, con sul te San Sebastian, Spanje, H. A. Muus, consul te Odense, Denemarken, W Neu mann, consul te Bergen, Noorwegen, P. E. Nijhuys, Directie Voorlichting Buiten land Ministerie van Buitenlandse Zaken, E. C. van der Oudermeulen, vice-consul be Jacksonville, Florida, P. M. Taurin, vice-consul te Rouaan, Frankrijk, T. J. Termeer, hoofd Bureau Gebouwen Bui tenland, Directie Buitenlandse Dienst Ministerie van Buitenlandse Zaken. jhr. mr. M. Vegelin van Claerbergen, laatste lijk eerste ambassadesecretaris te Mon rovia, A. Verheijen, rooms-katholiek mis- •iegeestelijke te Iloilo City, Philippijnen, mevrouw M. G. J. van Wermeskerken- Witmond t Prillewitz, secretaresse Neder landse Vereniging van Weldadigheid Ko ningin Wilhelminafonds te Bueons Aires. Justitie P. A. J. Konings, pastoor te Klundert (N.-B.), I. P. J. Kaarsgaren, pastoor te Baarn (U.), J. B. Slosser, pastoor te Steen- wijksmocr, ds. A. Kccrs, emeritus-predi kant van de Ned. Herv. Kerk te Arnhem, A. Baas, oud-president-kerkvoogd van de Herv. Gemeente „Delishaven" te Rotter dam, ds. Th. Delleman, predikant van de Geref. Kerk te Groningen, ds. J. Kremer, predikant van de Geref. Kerk te 's-Gra venhage, ds. H. Visser, emeritus-predi kant van de Chr. Geref. Kerk te Sassen- heim <Z.-H.), drs. L. J. van der Meulen, commandant district Leiden Korps Rijkj- goUti« u Wassenaar, G. J. A. Molt- kamp, lid-werknemer Raad van Beroep te Amsterdam, mejuffrouw mr. E. A. Stoop, secretaris Raad voor de Kinder bescherming te Rotterdam, mejuffrouw' E. A. Hoogenraad, direotrice Vereniging het Doorgangshuis te Groningen, pater P. H. J. Denis (S.C.J.), directeur Huize St .Joseph te Heer (L.), mr. J. H. A Kal- lenbach, voorzitter afdeling Tilburg-R.K. Reclasseringsvereniging, mevrouw J J K. Hoeufft, geboren jkvr. van Asch van Wijck, bestuurslid, afdeling Dordrecht Protestants Christelijke Reclasserlngsver- eniging, J. van Duin, vrijwillig medewer ker van het Nederlands Genootschap tot Reclassering te Rotterdam. D. Straatsma, notaris te Veenwouden. C. P. J. Bik, pen- ningmeester Evangelisoh-Lutherse Sy node te Amsterdam. Justitie en Financiën J. Timmermans te Waalwijk (N.-B.). Justitie en Soe. zaken en volksgezondheid Dr. A. A. Olierook, pastoor te Bloemen- daal (N.-H.). Binnenlandse zaken H. A. H. van den Heuvel, inspecteur Algemene Rekenkamer te 's-Gravenhage. mejuffrouw H. J. Huart. referendaris Pensioenraad te 's-Gravenhage, mr. A. J. M. Eikhuizen, burgemeester van Halste- ren, J. H. M. Prinsen, burgemeester van Raamsdonk, mr. G. A. Bax, burgemeester Andel c.a., Giessen en Rijswijk, wonende te Andel, J. Willems, wethouder van Oosterhout, H. J. van Mechelen, secreta ris der gemeente Oud en Nieuw-Gastel, A. M. A. Bijl, te Oss, N. F. Hartland, di- recteur gemeentelijke dienst voor sociale zaken te Arnhem, J. M. J. Ketelaar, wet houder van Doetinchem, J. J. de Lange, oud-adjunct-directeur van gemeentewer ken, te Ede, L. Molenaar, gemeente-se cretaris te Gorssel, D. W. Kemp, admini- strateur A ter gemeentesecretarie, Arn hem, J. W. C. Dekking, burgemeester- secretaris van Streefkerk en burgemees ter van Bleskensgraaf, D. van Noord, ge meente-secretaris van Sliedrecht. C P. Damme, lid Provinciale Staten van Zuid- Holland en lid van de gemeenteraad te 's-Gravenhage, A. J. Jongeleen, wethou der van Leiden, J. H. G. Koeckes. com missaris van gemeentepolitie te Voorburg, J. Emmens, raadslid der gemeente Naald- wijk, A. H. van Gelderen, burgemeester van Zaandijk, J. Elders, burgemeester van Bovenkarspel, J. Tilkema, wethou der van Zaandam, J. Schuijt, wethouder van Heiloo, J. P. S. Allebrandi, voorzitter Coöperatieve Vereniging U.A. „Uitvaart verzorging" te Bussum, J. van den Berg, administrateur A ter provinciale griffie van Noordholland te Haarlem, A. C. Wil- lemsen, burgemeester van Yerseke, P. Daniëlse, burgemeester, tevens secreta ris Ritbhem; M. de Vos, wethouder van Terneuzen, P. H. Blaauw. te Middelburg, T. van der Zee, lid van Provinciale Sta ten van Friesland, Bolsward, H. Vonde ling, webhouder van Oostellingwerf; M. Modderman, wethouder van. Haskerland en lid Provinciale Staten van Friesland, G. Pastoor, burgemeester en secretaris van Oldemarkt, A; J. Ganzeboóm, burge meester van Raalte, H. van der Wal, burgemeester van Staphorst, F. E. van den Berg, gemeente-secretaris van Tub- bergen, H. Tuin, burgemeester van Sloch- teren, H. Waalkes. burgemeester van Vlagtwedde, R. Wieringa, inspecteur- korpschef van gemeentepolitie Veendam, K. Eleveld, wethouder van Smilde, F. J. Cuijpers, burgemeester van Echt, J. G. A. Rutten, burgemeester van Meerlo en Wanssum, H. W. F. van de Kamp, wet houder van Arcen en Velden, M. J; Wat ber gemeente-secretaris van Heêi** At Verheul te Hilversum. Nieuw-Guinea: F. J M. Cappelti; oop- troleur 1ste klasse Binnenlands Bestuur te Teminaboean, H. Heynes, directeur lagere technische school van de zending der Ned. Herv. Kerk te Kota Radja, G. A. Zegwaard, Vicaris Delegatus Superior Religiosus te Merauke, mejuffrouw H. M. B. Metsemakers (mater Jovinia), moe deroverste Kleine Zusters van St. Jo- sepht te Enarotali. O., K. en W. J. Bruijn, oud-hoofd by het openbaar l.o. te Gouda, S. Camping, oud-hoofd van' een bijzonder lagere school te Leeuwar den, M.. H. Dinnissen, oud-hoofd r.k. jon gensschool te Gendt, F. H. J. van Doore- malen, oud-directeur r.k. middelbare han delsavondschool te Oosterhout, mejuf frouw P. van Dam (zuster Maximiliana), hoofd r.k. gemengde school voor lager onderwijs te Sluiskil, mejuffrouw H. J. Glasz, inspectrice kleuteronderwijs Dor drecht, mejuffrouw E. G. de Haan. oud- direotrice kweekschool voor kleuteronder wijzeressen te 's-Gravenhage, mejuffrouw C. J. van der Kolff (zuster Maria Invio- lata), oud-hoofd r.k. meisjesschool te 's Hertogenbosch, G. J. van der Laan, se cretaris stichting „Het Bestuur der St. Bernardussoholen te Deventer, J. I.eut- scher, oud-hoofd van een bijzondere la gere school te Utrecht, J. J. Litjens, Ben- nebroek, H. Meyer, oud-hoofd van school voor g.l.o. te Zwolle, mejuffrouw J. F. H. Ram te Grubbenvorst, H Ro- zema, hoofd van de bijzondere school voor gewoon en voortgezet lager onder wijs te Zuidwolde, A. J. G. Schoeren, hoofd r.k. jongensschool te Herten, H Sissing, hoofd Guyotschool B Koninklyk Instituut voor doofstommen te Gronin gen, F. J. Spyker, hoofd van de openbare school voor u.l.o. te Geldermalsen, G. P. Alkemade, leraar streeklyceum „Buitenveldert" te Amsterdam, Chr. Bar- tholomeus, directeur r.k. middelbare handelsavondschool te Maastricht, A. G. Bax, bestuurslid Bond van verenigingen voor christelijk middelbaar en voorbe reidend hoger onderwüs en secretaris christelijk lyceum te Doorn, G. Burgwal, conrector christelijk lyceum Hilversum, A. P. Grashuis, ondervoorzitter examen commissie staa.tsdiploma stenografie en machineschryven te Zaandam, mejuf frouw dr. C. C. ter Haar, gewezen con- rectrix gem. gymnasium te Hengelo (O), A. F. Pieok, tekenaar-illustrator en oud- tekenleraar Kennemerlyceum te Bloemen- daal, H. C. Th. Douma, referendaris Mi nisterie van Onderwys, Kunsten en We. tenschappen, 's-Gravenhage, mejuffrouw P. J. Boland, lerares Amsterdamse huis houdschool, mejuffrouw J. J. M. Feld- brugge (soeur Marie Josèph)), Nymegen, mejuffrouw M. B. Hupkes, lerares Nieu we Huishoudschool Amsterdam, mejuf- frouw E. Noordtzy, directrice christelyke industrie- en huishoudschool te Gronin gen, T: J. P. Oosterwegel, oud-technisch hoofdambtenaar 1ste klasse technische hogeschool .te Delft, A. Ouwerkerk. hoofd technicus rijksuniversiteit te Leiden, G. Benner, kunstschilder, Amsterdam, mr. dr. H. van den Bergh, letterkundige te Amsterdam, M. Croiset, acteur, regis- seür en toneelschrijver te 's-Gravenhage. L. Heijmans, kunstschilder te Middelburg, W. C. Kan, leider A.B.C.-cabaret te Aals meer, T. J. G. K. Lees'er, beeldhouwer te Ommen, W. L. M. E. van Leeuwen, letter kundige en criticus, Schoorl, H. Schcij, concertzanger, Amsterdam F. S. Span jaard, binnenhuisarchitect', 's-Graven- hage, A. M. A. Vranken, koordirigent. Amsterdam, H, M. Wezelaar, beeldhou wer, Affisterdam.' A. C. Willink, kunst schilder, Amsterdam, R. G. de Boer, kunsthandelaar. Laren (N.-H.), E. A. Canneman, architect 1ste klasse Rijks dienst voor de Monumentenzorg, 's-Gra- venhage, R.' Roorda, secretaris Genealo gisch Werkverband Fryske Akademy en vpqrzi^ter Krigtlik Fryske Folksbibleteek, Leeuwarden, K. J. H. Wasch, conservator nationaal glasmuseum te Leerdam, Visser, voorzitter Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen in Nederland te Amsterdam, A. Beekes, distriots- en assistent-hoofdkwartiercommissaris ver eniging „De Nederlandse Padvinders", Oegstgeest, E. G. Borgers, oud-voorzitter volkshuis „Katendrecht te Rotterdam, J B. Max. districtscommissaris verkenners katholieke jeugdbeweging, Arnhem, me juffrouw I. M. A. Koenen, inspectrice 1ste klasse internaten voor sociale jeugdzorg van het Ministerie van O., K. en W.. 's-Gravenhage, mevrouw J. M. Bolke- stein. Kraft, oud-secretaresse Utrechtse Volksuniversiteit, mejuffrouw E M. Da. men, directrice r.k. openbare bibliotheek te Amsterdam, C. J J. Wiedhaup. direc teur stichting instituut voor individueel onderwijs, Amstelveen. P. J. van de Pol, oud-biljartkampioen, Rotterdam, R. B J. de Waal, oud-aanvoerder en oud-coach Nederlands Hockey-elftal, Amsterdam, ir C. J. Mol, hoofd technische dienst Ne derlandse Televisiestchting te Bussum, S. de Vries jr., hoorspelregisseur te Am sterdam, dr, H.-Bout, tweede voorzitter Bond van -Ned. - Herv. Jongelingsvereni gingen op Geref. grondslag, Utrecht, H. J. S. van Haaren, oud-hoofd r.k. jongens school te Druten, J. J. W. Simmelink, oud- hoofd by het B.L.O. te Haelen (L.). O., K. en W. en Soc. zaken én volksgezondheid J. M. Schmidt, Schiedam. Financiën Tot ridder In de orde van Oranje-Nassau: mr K. W. H. Berger, directeur kantoor Eindhoven Amsterdamsche Bank N.V.; P. C. Deul, directeur kantoor Hilversum Amsterdamsche Bank N.V.; W. Kuipers directeur Handels- en Effectenbank N.V. Groningen; J. Rus, lid firma Rrondgeest en Zoon, Amsterdam; J. H. Ubachs, direc teur kantoor Maastricht De Twentsche Bank N.V.; J. de Zanger, directeur bij kantoor-Amsterdamsche Bank N.V. Rot terdam; W. F. van Eyle', adjunct-inspec teur van financiën Ministerie van Finan ciën; H. Rademakers, referendaris afde ling Organisatie Belastingdienst Ministe rie van Financiën; F. W. G. Textor, hoofdverificateur-controleur der invoer rechten en accijnzen bij de directie Douane en Verbruiksbelastingen Minis- terie van Financiën; J. P. van den Broec- ke, technisch hoofdambtenaar der domei nen te Middelburg; D. J. Moerman, waar nemend accountant Rijksaccountants dienst Zwolle; P. Westerhof, hoofd kan toor der directe belastingen en accynzen Hillegom: J. J. Haas, hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen 's-Gravenhage; Konijnendijk, hoofdcontroleur van 's Ryks belastingen te Leeuwarden; G Kraak, hoofdcontroleur van 's Ryks be lastingen bij Het "bureau fiscale recherche Arnhem; J. B. H. Klaarenbeek, hoofd commies-secretaris van 's Rijks belastin gen ter inspectie der belastingen te Rot terdam; J. Noom, hoofdcommies van 's Rijks belastingen ter inspectie der be lastingen te Arnhem; J. Dekkers, hoofd verificateur-controleur der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam: J. A. Peters, hoofd verificateur der invoerrechten en accijnzen te Maastricht; A. Hekstra, hoofdverificateur der invoerrechten en accynzen te Groningen. Defensie Kon. Landmacht: tot ridder bi de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de reserve-majoor A. C. H. Geutjes, van de infanterie; de reserve-majoor voor speciale diensten K. Bakker, van de in fanterie; de majoor W. Kohutnicki, van de cavalerie, de kapitein J. D. Besselink, van de artillerie; de majoor L. Peere boom, van de militaire administratie; de majoor H. G. Conradi, van de militaire administratie. Tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau: de kapitein C. F. A Adank, van de mili taire vrouwenafdeling. Kon. Luchtmacht: tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de majoor K. Vos; de majoor ir. E. B. van Gelder; de kapitein voor speciale diensten H. Hartkoren. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: T. H. M. Huguenin; T. W. A. Snelders; J Koolhoven; J. R. de Jonge; H. W. Hu- son, allen referendaris bij het departe ment van defensie; de administratief hoofdambtenaar A by het Departement van Defensie R. Baak; de technisch hoofd ambtenaar bij het Departement van De fensie P. C. Melis; de hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen bij het Departe ment van Defensie A. H. de Jongh. Kon. Marine: tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden: luitenant-ter-zee der 1ste klasse R. H P. Baey; majoor der maripiers V. J L. Blom; majoor der mariniers A. Bons, luitenant-ter-zee van de technische dienst der 1ste klasse M. Flameling; luitenant ter-zee van administratie der 1ste klasse F. G. Kordes; luitenant-ter-zee van spe ciale diensten der 1ste klasse P Philipse; luitenant-ter-zee van vakdiensten der 2de klasse, oudste categorie. M. J H. Ackema, luitenant-ter-zee van vakdiensten der 2de klasse, oudste categorie, P. J. van der Sloot. i Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau tijdelijk vlootaalmoezenier G. J. van Rynsoever; J. S.';van der Lans en J. C. Loonen, Leiden referendaris in vaste dienst bij het Departement van Defensie. Volkshuisvesting en bouwnijverheid J. Brouwer, te Assen, technisch hoofd ambtenaar Directie Volkshuisvesting en de Bouwnyverheid in Drenthe; J. H. A Castelijn, te Nijmegen,idirecteur woning vereniging „Nymegen'1; R. Foeckert, te Heerlen, directeur N.V. R. Foeckert, te Heerlen; J. H. de Herder, Zwolle, archi tect B.N.A.; drs. A. W. Hermse, Rotter dam, secretaris Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren; W. G. Lamers, Arnhem, directeur firma Jac. Lamers en Zn.; A. Scherpenhufjzen, 's-Gravenhage, bouwkundig hoofdambtenaar1 A Rijksge bouwendienst; L. A. F. van Thoor, voor zitter R.K. Bouwvereniging St. Lauren- ,ti.us.Breda; J. M. Vlaming,,Qen Helder, di*tnctsbouwkufói£êRijksgebouwen- V--- Vj Ds. Thi Delleman, Geref. predi kant te Groningen, ridder Oranje-Nassau. Ds. G. E. E. Polanen, Paramaribo ridder Oranje-Nassau. medevennoot firma Elema-Stollenga's Autobusdiensten E.S.A.; B. Bonsma, te Haarlem, bedrijfsleider afdeling elektri ficatie N.V. Het Spoorwegbouwbedrijf; H J. Jonkers. Valkenswaard, directeur N.V. Eerste Meierysche Autobusbedrijf; J. D. Roeles, Steenwyk, commanditaire vennoot firma B. Roeles C.V., te Steen wyk; C. Kaan, Amsterdam, voorzitter districtsadviescommissie voor het ver voer van goederen tegen vergoeding in Noordholland; A. J. J. Hagen, te Utrecht; J. Schneider, te Amersfoort; P. Kra- te Hengelo; IJ. H. de Jong, te Haar lem; A. Diependaal, te Utrecht; H. A. W Rietjens, te Utrecht; J. J. H. Volkers, te Utrecht; D. W. Wesselink, te Amster dam; P. W. van Heusden, te Utrecht, allen inspecteur bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. van der Lugt, te Utrecht, chef internationale expeditie en tarieven by de N.V. Van Gend en Loos; D. Da vids Blumink, te Utrecht, chef perso neelszaken bij de N.V Van Gend en Loos; F. van Wezel, te Hengelo (O.), expediteur; J. Nijsen, Barendrecht, oud- hoofdwerktuigkundige by de Koninkiy- ke Rotterdamsche Lloyd N.V.; D. Ste venson, Diemen, gezagvoerder Konink lijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij N.V.; C. van den Berg, Rotter dam, gezagvoerder N.V. Vereenigde Ne derlandsche Scheepvaartmaatschappy; P J Kerklaan, Delfgauw, hoofdwerktuig kundige N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij; B. Blok, 's-Gra venhage, gezagvoerder Koninkiyke Rot terdamsche Lloyd N.V.; J. A. van den Broek Humphrey, Velp, gezagvoerder N.V. Koninklijke Paketvaart-Maatschap- pij; G. Hoogendoorn, Badhoevedorp, hoofdwerktuigkundige bij de N.V. Ko ninklijke Paketvaart-T'aatschappij; Werner, Amstelveen, hoofdagent te Am sterdam van de N.V. „Holland-Amerika Lijn"; J. Roering, Nieuwer-Amstel, oud chef personeelszaken Koninklijke Paket- vaart-Maatschappij: L. P. Burghouwt, IJmuiden, procuratiehouder bij de N.V Bureau Wijsmuller; G. Slootweg, oud- bureauchef der PTT beheerder van het bij-PT-kantoor te Voorburg; C. Visser, Voorschoten, bureauchef PTT; A. Th. Kolsteeg, Utrecht, bureauchef PTT; H. C. G. Bekman, 's-Gravenhage, referen daris PTT: C. J. Pfyffer, 's-Gravenhage. bureauchef PTT; mejuffrouw M. E. den Herder, 's-Gravenhage. referendaris PTT; W van Kouterik, Drachten, directeur van een kantoor der 4de klasse der PTT: J. W. Meyer, Voorschoten, hoofd bureau IATA- en ICAO-Betrekkingen KLM; W H. van der Smagt. Amstelveen, chef Korps Telegrafisten KLM. Economische zaken N. G. Doornbosch, ondervoorzitter Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Veenkoloniën en Oostelijk Gronin gen; P. Renkema, Appingedam, voorzit ter van de Christelijke Kruideniersbond G D. Bollweg, accountant, te Zwolle; C. H. Berkhoff, Varsseveld, ondervoor zitter Kamer van Koophandel en Fa brieken Midden-Gelderland; C. V. M. J. Driessen, directeur N.V H Driessen en Zn., Aalten; H. Heinen, drukker. Eiber- gen; J. W. Rommerts, directeur N Clichéfabriek „Utrecht", Utrecht; A. L. de Bruijne, Bussum. directeur Bureau van het Nederlands Instituut van Ac countants; W. Hessels, wonende Bussum, directeur N.V W Hessels Natuursteen- handel Amsterdam; C. Stapel, directeur Spaarndammer Scheepswerf Stapel N.V., J. van den Berg. Rijswijk (Z.H.), eige naar Drogisterij „De Ooievaar"; A. Hib- beler, directeur N.V Reisbureau Holland Travel Service,'s-Gravenhage; G P Kie- stroom v/h L. Hortensius Sr. N.V.. tej venaar, adjunct-directeur R S. Stokvis Bodegraven; K. M. Elema, te Marum, I en Zonen N.V., Rotterdam; mr. P. J. P. dienst; M. Wils. 's-Gravenhage, archi tect 1ste klasse Cëntrale Directie Volks huisvesting, eh Bouwnijverheid. Verkeer en waterstaat E. A. Piel, te Wassenaar, oud-direc teur van ''de N.V. 1 Nederlandsche Be- tonmaatschappij B'ATb; T. Muller, te Dordrecht, directeur Redery T. Muller N.V., Sleepdienst „En Avant' Loomans, te 's-Gravenhage, oud-tech nisch hoofdambtenaar 1ste klasse Rijks waterstaat; G. J. van Meurs, te St. Mi- chielgestel, oud-waterstaatkundig hoofd ambtenaar Rijkswaterstaat; M. A. Jan sen, te Arnhem, waterbouwkundige Rijkswaterstaat; P. J. Conradi, te Dok- kum, waterbouwkundige Provinciale Waterstaat van Friesland; H. Zondag te Groningen, hoofdwaterbouwkundige Provinciale Waterstaat van Groningen; G. L J. Waterreus, te 's-Gravenhage. hoofdcommies Directoraat-Generaal van het Verkeer; L. Hortensius, te Rotter dam, directeur Expeditiebedrijf Rijn- J. C. Deering, rector Libanon- lyceum Rotterdam, officier Oranje-Nassau. Th. Menger, referendaris Ministerie van Economische Zaken, 's-Gravenhage; H. D. de Vries, makelaar 's-Gravenhage; P. F. M. Nettesheim, voorzitter Nederland se Katholieke Drogistenbond, 's-Graven hage; J. G. J. Verhey van Wyk, Leiden; H. van Donselaar, adjunct-directeur pa pier. en golfkartonfabriek van de N V Philips' Gloeilampenfabriek, Eindhoven; Th. A. Macrander, Eindhoven, adjunct- directeur van Vroom en Dreesmann 's-Hertogenbosch N.V.; J. C. Piceni, vooi> heen secretaris-penningmeester VVV, Breda; J. W. Hovenier »e Schyndel, voor zitter Nederlandse Katholieke Kruide niersbond; J. H. Banser, chef afdeling personeel. Oranje-Nassau Mynen, Heer len; ir. E. C. J. Dubois, directeur Lim burgse Maatschappij voor Gasdistributie (Limagas) N.V., Heerlen; J. H. A. Hen- nekens, Geleen, voorzitter Katholieke Vereniging van MynbeambtenB. Kool haas, adjunct-directeur Hoofdindustrie- groep Electronenbuizen en leider van het Philipsbedrijf te SittardF. Otten, di recteur Nationale Lucifersfabriek N.V Weert; J. M. Schreibers, chef keurings- en montagedienst Staatsmijnen, Heerlen L. J. H. Schreurs, voorzitter afdeling Venlo en lid hoofdbestuur van de Ne derlandse Katholieke Bakkerspatroons bond, Venlo; A. Veldhoen, Geleen. voor heen chef bijkantoor Maurits Algemeen Mynwerkersfonds van de Steenkolenmy- nen in Limburg. Landbouw en visserij J. H. Bal, Tholen, directeur Zeeuwsche Oestermaatschappij „Bona Fides"; T Boyenga, te Rolde, secretaris Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Dren the; A. J. Braam, te Heemstede, voor zitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de bloembollenteelt en -cultuur; A. K. Buiskool, te Woldendorp, directeur Maatschappy tot- exploitatie de Johannes Kerkhovenpolder; Buisman, Heerde, firmant rozenkweke- ry „G. A. H. Buisman en Zonen"; J. H Claus, Amsterdam, directeur Groothan del in koffie „J. Duyvis en Zonen"; Dieu- werke Eelema-Bakker, Groningen, oud presidente Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen; A. J. Immink, Lemele, tter Overijsselse Christelyke Boe ren- en TuindersbondN. Kramer, Zuid- Scharwoude, hoofddirecteur zuurkoolfa- brieken N.V. „G. Kramer en Zonen' J. S. Lamers, Venlo, voorzitter van oi^ ganisaties op het gebied van de export van groenten en fruit; A. M. A. van Lan- geraad. dierenarts te Giessenburg; G. J Lieshout, hoofd lagere landbouwschool en voorzitter landbouworganisaties en -in stellingen te Montfoort; P. J. H. van Nieuwenhoven, voorzitter en bestuurs lid van landbouworganisaties te Neder- weert; L. C. J. Pynenborg, directeur Co- operatieve Nijmeegse veiling G.A., te Ny megen D. van Ree, voorzitter en be stuurslid van organisaties op het gebied van de eierhandel te Doorn; D. Rempt, Alkmaar, directeur Provinciale Gezond heidsdienst voor dieren. Noordholland; L. D. Schaap, Nunspeet, voorzitter en bestuurslid van zuivelorganisatiesK Terpstra, Grouw, oud-voorzitter en lid van beroepscommissies van zuivelorganisa ties; H. J. van de Vecht, Bunnik, be stuurslid van landbouworgansaties; P N. Wilders, Staphorst, dierenarts; J. C. Wink, Wijk en Aalburg, voorzitter en bestuurslid van landbouworganisaties; J. Witte, Klaaswaal, directeur lagere landbouwschool en voorzitter en be stuurslid van landbouworganisaties; Th C. J. J. van Woerkom, Oosterhout, di recteur van de N.V. Vruchtenconserven- fabriek „Jan van Woerkom Altena"; R Dr. H. Bout, Utrecht, tweede voorzitter Bond van Ned. Herv. J.V. op G.G.. ridder Oranje- Nassau. Zwaan, Bergschenhoek, directeur van „Zwaan'# Zaadteelt en Zaadhandel" N.V, te Rotterdam. Sociale zaken en volksgezondheid J. van der Kooij, 's-Gravenhage, refe rendaris Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; mejuffrouw J. de Zaaijer, Assenmejuffrouw zr. A. C. Pynacker Hordijk, directrice Algemeen Ziekenhuis te Zeist; H. G. Hootsen, Al melo, voorzitter Stichting Prinses Irene- Ziekenhuis aldaar; J T. Boelens, Gronin gen, directeur Algemeen Stads- en Pro vinciaal Groninger Ziekenfonds „Zieken hulp"; F. H. Backer, Schiedam, apothe ker; P. J. A. van der Pot, arts, te Epe; dr. M. J. W. Stassen, arts, te Beek (L.); N. J. F M. Konings, arts, te Roosendaal; C. Romeyn, arts, te Dordrecht; P. Reits- ma, Voorburg, lid van het hoofdbestuur van de Christelyke Bedrijfsgroepen Ceti trale in Nederland; A. N M J van Dijk, Eindhoven, oud-geestelyk adviseur Ne derlandse R.K. Tabaksbewerkersbonil „St. Willibrordus"C. Brandsma, Heem stede, voorzitter Algemene Nederlands* BouwbedryfsbondJ. G. van Wouwe, Amsterdam, hoofd Internationale Dienst van het N.V.V.; H de Haas, Groningen, personeelschef-bedrijfsleider J. B. Wol- ters Uitgevers Maatschappij; J. Bos, 's-Hertogenbosch, bureauchef districts kantoor Aanvullende Civieltechnische Werken drs. C. Bylenga, 's-Gravenhage, referendaris Ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid; A. H. M van Banning, Salisbury (Zd.-Rhodesia), emi gratie-ambtenaar voor de Federatie van Rhodesia en Nyassaland; dr. F. A. Th. J. Deiters, Bussum, gedelegeerde van het Sociaal Werkgevers-Verbond voor de Confectie-industrie. Maatschappelijk werk B. Diesbergen, secretaris Algemene Diaconale Raad der Ned. Herv. Kerk Utrecht; A. L. J. Hunink, Deventer; me vrouw C. C. H. P. van Iersel-de Vink, Tilburg; mevrouw A. Jiskoot-Pierson, Baarn; mevrouw D. H. M. Kuperus-Kooy, Leeuwarden; mevrouw J. A. A. Luyckx- Sleyfer, oud-secretaresse Federatie R.K. Verenigingen ter Bescherming van Meis jes in Ned., A'dam; M. Meilink, Doetin chem; mevrouw L. Spelberg-Stokmans, Hilversum; P. Vrije, directeur bejaarden tehuis, van de Verenigipg van Diaconi^lin „Avondlicht", te Zwaag. Maatschappelijk werk en Justitie Mevrouw L. H A. J M. Timmerman- Sistermans, Wassenaar. Maatschappelijk werk eu O., K. en W. Mevrouw C. W. E, van der Vyver-van der Voet, Rynsburg. Maatsch. werk en Sociale zaken en volksgezondheid J. H. Ensinok, Maastricht; E. J. Ron deel, Amsterdam. Weer is een groot aantal landge noten vandaag, op de dag vóór de verjaardag - van Hare Majesteit de Koningin, begiftigd met een konink lijke onderscheiding. Er is een Bui tengewone Nederlandse Staatscou rant verschenen met vele honderden namen. De „lintjesregen" is ook aan Leiden en omgeving weer niet voor bijgegaan, getuige dc onderstaande lijst. Benoemd tot ridder ln de Orde van de Nederlandse Leeuw: Prof. dr. A. E. van Arkel, hoogleraar aan de Leidse universiteit; Prof. dr, C, G. G. J. van Steenis, by. zonder hoogleraar aan de Leidse en Am sterdamse universiteit, wonende te Oegst geest; Ir. L. E. J. Brouwer te Warmond, dir. V.l.n.r. Max Croiset, acteur in Den Haag (ridder Oranje-Nassau); W. L. M. E. van Leeuwen, criticus te Schoorl (ridder Oranje-Nassau), en prof. dr. N. A. Donkersloot (de dichter Anthonie Donker) te Amster dam (ridder Ned. Leeuw). van de N.V. Kon. Ned. Petroleum-maat- sohappij; Prof. dr. j. D. Verlinde te Leiden, voormalig hoofd van de afdeling me dische microbiologie van het Ned. Inst, voor Praev. Geneeskunde. Benoemd tot officier ln de Orde van Oranje-Nassau: Prof. dr. Th, J. G. Locher, hoogleraar aan de Leidse universiteit, lid van de commissie tot onderzoek naar de ge schiktheid en de bekwaamheid voor de buitenlandse dienst en lid van de com missie voor het afnemen van het examen tot ambtenaar van de buitenlandse dienst; Dr. J. D. A, Boks. oud-rector van het Rembrandt-lyceum te Lelden; Dr. W. C. de Leeuw te Leiden; De heer G. W, J. de Nooyer, hoofd inspecteur-titulair van 's ryks belastin gen, hoofd van de inspectie der registra tie en successie, te Leiden; Mr. dr. L. Sprey te Oegstgeest. Benoemd tot ridder ln de Orde van Oranje-Nassau: Dr. H. Visser, emeritus-predikant vati de Chr. Geref. Kerk te Sassemheim: Drs. L. J. van der Meulen, dirigerend officier van de rijkspolitie derde klasse, commandant van het district Leiden van net korps rijkspolitie, wonende te Was senaar; De heer A. J. Jongeleen, wethouder van openbare werken te Lelden-, De heer A. Ouwerkerk, hoofdtechni cus by de Leidse universiteit; De heer A. Beekes, districts- en assis- tent-hoofdkwartiercommissarte van de vereniging „De Nederlandse Padvinders" te Oegstgeest; De heer P. Westerhof, ontvanger van 's ryks belastingen, hoofd van het kan- toor der directe belastingen en accynzen te Hillegom; De heer C._ Visser te Voorschoten, ou- reau-chef der PTT; De heer J. W Meyer te Voorscholen, hoofd bureau IATA- en ICAO-betrek- Kingen der KLM N.V.; De heer J. G. J. Verhey van Wijk te Leiden; Mevrouw C. W. E. van der Vyver-van der Voet, bestuurslid van diverse instel lingen te Rijnsburg. Wethouder Jongeleen is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Deze onder scheiding is hem vooral verleend in verband met zijn 25-jarig raadslidmaatschap. Vanmorgen werd zij hem uitgereikt, waarbij van verscheidene kanten waar dering werd geuit voor het be langrijke werk, dat de wethou der van openbare werken voor Leiden in een reeks van jaren heeft gedaan. Verleend Is de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nas sau, aan: De heer P. J. Webbers, laboratorium- assistent by het academisch ziekenhuis ie Leiden. Verleend Is de eremedaille ln zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas sau, aan: Mej. J. S. K. de Ridder, bestuursliö- onderwyzeres van de zondagsschool Le vendaal van de geiyknamige Hervormde wykgemeente der Leidse Hervormde Ge meente; Mej. E. B. Veltman, procuratiehoud er by de Alphense Bank N.V. te Alphen tan den Ryn; De heer J. M. Vilders te Leiden, op zichter D by de regionale directie Zuid- Holland en Zeeland van de rijksgebou wendienst; De heer L. Sohipper te Voorschoten, kantoorbediende II by de N.V. Alg. Transport- en Expeditie-Onderneming Van Gend en Loos; De heer A. C. van Duijn te Kat wyk «an Zee; Mej. A. Kroon, afdelingschef bij de N.V. Algemene Confectiehandel van C. en A. Brenmtikimeijer te Leiden. De heer J. P. van der Aart te Lisse, vertegenwoordiger by de groothandel in tevensmiddelen N.V. voorheen C. Schra- ma Azn. De heer M. Kerkhoff te Amsterdam, goud- en juwelenmonteur by de in Am- sterdam gevestigde afdeling van de Hol- landse Kettingfabriek N.V. te Voorscho ten: Mej. J. P. Segaar, voorheen huishoud ster by H. Hettema te Voorschoten: De heer P. Oudshoorn, chef-embal- leur by de N.V. Hoil. Construotiewerk- plaatsen te Leiden. Verleend ls de eremedaille ln brons, verbonden aan de Orde van Oranjc-Nas- iu, aan: Dc heer J. Raaphorst, brandwacht lete klas by de gemeentelyke vrijwillige brandweer te Hazerswoude; De heer H. Bos, voorman-monteur by het gemeenteiyk elektriciteitsbedryf te Katwyk; De heer W. M. van Kampenhout, eerste portier by het academisch ziekenhuis te Lelden; DE GOUDEN MEDAILLE bij de orde van ORANJE NASSAU is rond, gedekt met een koninklij ke kroon. Ordekruis met laurier krans, aan de keerzijde een W met randschrift: God zij met ons. Middellijn ongeveer 25 mm. Het lint is oranje tussen twee stre pen Nassaus blauw en mag niet zonder medaille gedragen wor den. Mej. M. Sloos, oud-werkster by de •ijksuniversitett te Leiden; Mej. S. C. de Wolf, oud-werkster by de ryksuniversiteit te Leiden; De heer H. Ververs te Leiden, bestek Ier eerste klas der PTT.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13