een dag Stille tocht langs Leidens monument Leiden ontving Lutherse vrouwen op stijlvolle streekdag Agenda voor Leiden en Den Haag PRONONCE LINOLEUM W. J. ZIRKZEE Vebo-expositie en Plantsoen Opening Petrakerk Echt geloof in alle dingen U leest een krant van formaat! Leidse kweekschool verloor maar krijgt Parijs-reis Koninginnedag nadert - drukke tijd voor de Leidse vuurwerkmakersdie zich echter desondanks niet haasten Weer avondstilte in Leiden J. G. Wilterdink met pensioen Geen militaire mars op 16 mei Prof. dr. Brugman inaugureerde in Leiden voor aanstaande zondag v~"le on NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 28 APRIL 1961 Vrydag Turk, 2.30 uur: afd. Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, dr. J. J. Smith over Vogels als wereldreizigers". Zomerzorg, 8 uur: Vereniging van oud-leerlingen der Ambachtsschool, films, aangeboden door Pelt en Hooy- kaas N.V. te R'dam. Stadsgehoorzaal, 2 en 3.30 uur: Maat schappij voor Toonkunst, jeugdconcert door het Rott. Philharmonisch Orkest olv. Eduard Flipse, met mondelinge toelichting van de dirigent, werken van Leon Orthel, A. Diepenbrock en Maurice Ravel. Academiegebouw, 4.15 uur inaugura tie dr. J. Brugman als gewoon hoogle raar in de Arabische taal- en cultuur geschiedenis. De Doelen, 5 uur: Rijnlandse Club, Verbond van prot.-chr. werkgevers in Nederland, prof. dr. H. R. Wijngaar den te Amsterdam over „De twee gene raties in de leiding". Schouwburg, 8'uur: feestavond Leidse Chr. Oranjevereniging met opvoering door de Timdelerclub van „De heksen van Malta" (W. Bischot). Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond per soneelsvereniging Lichtfabrieken. Zomerzorg, 8 uur: kynologen-verenl- ging „Rijnland", W. Versteegh over „Zin tuigen, zenuwen en effect". Koor Pieterskerk, 7.15-7.50 uur: avond gebed. Het gulden Vlies, 8 uur: ledenverga dering afd. Leiden Ned. Roode Kruis. Gebouw voor K. en W. Den Haag, 8 uur: Hofstad-Operette met „De Zigeu nerbaron". Diligentia Den Haag, 8 uur: Sergio Varella-Cid, piano. (Advertentie) BADCOED. o.m. Tricobest. Zaterdag Stationsplein, busperron 13, 2 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver eniging, vertrek met de bus voor excur- sie naar de polders rond de V jde-A bij Hoogmade voor het waarnemen van planten en vogels. Turk, 3 tot 7 uur: Leidse Luchtvaart- Club (25 jaar), tentoonstelling model vliegtuigen, 's avonds filmavond. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum niet „Knickerbocker Holiday", musical van Maxwell Anderson. Logegebouw Steenschuur, 8.30 uur: ouderavond Waingungagroep, district Rijnland van de N.P.V. Restaurant „Meerrust" Warmond, 3—5 uur: afscheidsreceptie G. Kalemink, di recteur van „Panagro". Kon. Schouwburg Den Haag, 2 uur: kinderoperette, „De gelaarsde kat". Kon. Schouwburg Den Haag, 8 uur: .Kardinaal van Spanje", door Haagsche Comedie. Gebouw voor K. en W. Den Haag, 8 uur: chr. Residentie mannenkoor en Kon. Militaire Kapel, oranjeconcert. Diligentia Den Haag, 8 uur: uitvoe ring a-capellakoor „Fidelio". Apotheek Deze week heeft de nachtdienst: apo- heek Van Driesum, Mare 110, telefoon .0406. Films Casino: „Enkele reis naar de hel", 18 ar. Donderdag: „Het kind van de nacht". 3 jaar. Lido: „De braVe soldaat Zwejk", a.l. Luxor: „Handel in minderjarigen". 18 aar. Rex: vrijdag t.m. maandag „Teenagers ve". a.l.; dinsdag t.m. donderdag: „Dic- tors". Studio: „To Paris with love", a.l. Trianon: „Immer will ich dir gehören", a.L (Advertentie) LINOFELT BALATUM vele dessins voorradig WONING-TEXIEL VAN 'T HOFFSTRAAT 7 TELEFOON 24610 LEIDEN MIDZA Naar aanleiding van de door de Leidse gemeenteraad aangenomen motie, waarbij de wenselijkheid werd uitgesproken de Vebo-tentoonstel- ling op een andere plaats dan het Plantsoen te houden, zijn er al en kele besprekingen gevoerd tussen het gemeentebestuur en het Vebo- bestuur. Het schijnt, dat een beslis- sing nog niet is genomen. Zoals be- kend, beschikt het college van B. en I W. over de mogelijkheid om de motie naast zicih neer te leggen. Wij vernamen inmiddels, dat het Vobo-bestuur van mening is, dat de tentoonstelling niet meer op een an- dere plaats dan het Plantsoen kan worden gehouden. Bij alle voorberei dingen is van deze plaats uitgegaan, j Wij hebben de indruk, dat B. en W. dienovereenkomstig zullen beslissen. TN HET morgengebed, dat gisteren op de streekdag van de Nederlandse Lutherse Vrouwenbond in de Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerk- gracht volgde op de ongedwongen ontvangst met een kopje koffie, gaf ds. Haan een korte uitlegging van Job 1:9 en 10. Jobs vrouw had zich alles zien ontvallen, haar kinderen door de dood en haar man door de ziekte, aldus de ptedikant Zij wanhoopte aan het leven en aan God, zij vloekte Hem. In Christus werd zij echter vernieuwd en, wijs geworden, kn zij later het leven weer aan. „Ook wij kunnen, wanneer wij geen uit weg meer zien, in Hem vernieuwd en gesterkt worden. Geloof dan, dat Christus in u is." Het liturgische gebed, dat nog niet door alle Lutherse gemeenten op deze wijze wordt gehouden, vormde de officiële in leiding tot de streekdag, waarvoor vele dames uit Rotterdam, Delft, Gouda, Utrecht, Beverwijk en Den Haag naar de Leidse gastvrouwen waren gekomen. Mevrouw J. A. van Mierlo-van Kuipers sprak over het onderwerp „Moeilijkhe den tussen ouders en opgroeiende kin deren". De groter wordende kinderen stellen de ouderen voor allerlei pro blemen, aldus spr. Men krijgt de in druk, dat beide giroepen van elkaar ver vreemden. Na hun openheid in een vroegere periode volgt een geslotenheid de puberteitsjaren. Hun daden en gedachten kunnen moeilijker gevolgd worden, hun vragen omtrent de ddhgen van leven en geloof komen niet zo ge makkelijk meer los. Niet alleen con creet, maar ook geestelijk spreken zij een andere taal dan de ouderen: hun mentaliteit is niet beter of slechter dan die van een vorige generatie maar an ders. Een vergelijking met onze eigen jeugd moeten we niet maken, omdat wij daarop terugkijken door een gekleurde bril. Andere smaak De jongeren van deze tijd hebben een andere smaak, maar ook zij kunnen van werkelijke schoonheid genieten en zij onderscheiden heel goed de ware Christen van de onwaarachtige. De ou ders moeten dan ook in alle dongen een echt geloof laten doorschemeren. De weg tot de maatschappelijke vol wassenheid is door allerlei oorzaken (vroeger begin van de puberteitsperiode en een verlengde leertijd1) veel langer dan vroeger, hetgeen aanleiding geeft tot meer spanningen. Niet alleen de moeder, maar ook de vader moet zich reeds heel vroeg ac tief met de opvoeding bezighouden en beiden moeten een ongeveinsde belang stelling tooien voor de verhalen, pro blemen en daden van hun kinderen. Wanneer het nodig is, moeten zij de grotere jongens en meisjes leren, afstaan aan vrienden en kennissen en hen een_ ruimte lia'ten om tot ontdekkingen te" komen, zowel op maatschappelijk als op religieus gebied. Niet dwingen De ouders dragen verantwoording voor hun kinderen, ook ten opzichte van de Kerk. Met een dwingen tot kerkgang bereikt men edhter niets, resultaten van een zachte dranig zijn er altijd. Evenmin kan het opdringen van onze eigen overtuiging goed zijn, maar het Klaverjastoernooi De klaverjaswedstrijden, die vanavond in het kader van het toernooi om band recorders voor blinden in de kantine van de H.C.W. zouden worden gespeeld, gaan niet door. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Franciscus Ronald, z v A T Hogervorst en E Vlaardin- gerbroek; Alida Jacoba, d v A Dis- telvelt en M van Strater; Hendrika, d v J v d Velden en S Vonk; Mar- got, d v E v d Starre en A L Olde- man; Willem, z v W K van Rossum en C W Bolstier; Sophia, d v W Betgen en C J Zitvast: Helena Eli sabeth Maria, d v J de Vriend en M M P van Velzen; Rudolph Bar- tholomeus Nicolaas, z v P van Ovost en M E Brussel; Pauline, d v C van Leeuwen en P Kikkert; Geert Lu- ciën, z v G Donkersteeg en J Snij ders. GEHUWD: B J de Jong en J A Kraijenbrink; C Oudenes en A J M van den Berg; C G P van Rhijn en W S Uiterdijk: J P Versteege en H M J van der Weijden; D J Polane en J M Metscher; D A Calis en E J C Hulswit; J W M Osse en J H Kou mans; H J Koet en M Glasbergen; A van Beelen en M M van Iterson; A J van Weeren en A T in 't Veen. OVERLEDEN: P L Rietveld, 76 Jr. man; A van der Tang, 70 jr, man; J Coert, 76 jr. echtgen v H N de l'Ecluse; A J ten Ham, 64 jr. man; C M Baan, 64 jr, vrouw; A M Ver- straaten, 61 jr, echtgen v H Stouten; C W R Röthig, 19 jr, zoon. leven als blijmoedig, gelovig Christen kam een getuigenis blijken, waaraan het kind later met vreugde terugdenkt De jongeren van nu hebben een goede eigenschap meer dan hun ouders vroe ger; als zU belijdenis van hun geloof afleggen, dan doen zij dat bewuster dan de jongeren dat vroeger deden. Wensen zü geen belijdenis te doen, dan wordt dat vaak veroorzaakt door een tekortschieten op een punt, waarin de vroegere jongeren hen weer de baas waren: zü schuwen vaak de innerlüke strUd en zü blüven veelal in de twüfel aan God steken. Een opwekking van de kant van de ouders mag daarom niet ontbreken. Venscheiden e aanwezigen stelden me vrouw Van Mierlo enkele vragen, waar na ds. Haan iets vertelde van de ante- pendia (liturgische kleden) van de "Leid se Gemeente, die bezichtigd werden. Elke kleur heeft een betekenis: na het wit van Pasen volgt het paars van Pinksteren, het rood van 25 juni en het groen van de volle zomer. Broodmaaltijd In café „De Burcht" werd een ge zellige broodmaaltijd gehouden, waar- bü mevrouw R. J. Bos-Looyen over de huisvrouwendagen vertelde. De Burcht en een Leids hofje werden bezichtigd en de heer en mevrouw Olff uit Den Haag lieten lantaarnplaatjes zien van hun reis naar Rome. Met declamatie en muziek zorgden zü voor een afwis selend programma. In de loop van de streekdag, die om streeks half elf begon en na vieren met een theepauze eindigde, bezichtig den veel dames de kleine tentoonstel ling van prachtige handwerken en boe ken, die in het kerkgebouw was inge richt. De koster van de kerk gaf voorts een uitlegging bij de schilderijen, dtie de gemeente rijk is. Zo verliep deze dag, waarvan de lei ding in handen was van mevrouw C. D. M. Heyl-Metzelaar, in een styivolle sfeer, waarbü het aan gezelligheid, be zinning en goede contacten niet ont brak. Velen zullen dan ook met vreug de aan deze streekbüeenkomst terug denken. DE LEIDSE christelijke kweekschool heeft gisteravond niet de finale kunnen winnen van de quiz „Vijf tegen één, één tegen vijf", die de NCRV dit jaar in de steravonden voor de Nederlandse middelbare scholen heeft gehouden. Na achtereenvolgens te hebben gewonnen van het Willem die Zwijgerlyceum te Bussum, het Gereformeerd gymnasium uit Amster dam en het christelijk lyceum uit Emmen, moesten de vijf Leidse deel nemers het afleggen tegen het christelijk lyceum uit Dordrecht. Toch is het een heel goede prestatie bij 38 deelnemende teams als tweede te eindigen. Gerard Minnaard, de leider van de Leidse ploeg, moest het in het eerste ge deelte van de wedstrijd alleen tegen de voltallige ploeg uit Dordrecht opnemen. Na de eerste vraag zag het er voor de kwekelingen gunstig uit Dordrecht kon geen antwoord geven op de eerste vraag, maar dit bleek de eerste en laatste keer te zijn. Van de volgende vier vragen wist Gerard er drie half te beantwoor den en één helemaal niet. De lyceïsten haalden uit hetzelfde aantal vragen elf punten met een maximum van twaalf verwerken. Het bleek, dat baldadige jongelui zich toegang hadden ver schaft tot het schoolplein. Drie fiet sen hebben ze daar op slot gezet met medeneming van de sleuteltjes, ter wijl ze van zes bromfietsen de dop van de benzinetank hadden meege nomen. /N tientallen plaatsen in ons land zullen maandag „fraaie boeketten glanzende meteoren uit werpende briljantbommen", flui tende vuurpijlen, grote voorfron ten en allerlei „mechanische num mers" het Koningiivnefeest afslui ten met een sprankelende orgie van vuur en geluid. Van oudsher hoort immers bij een nationaal feest als de verjaardag van onze vorstin „een groot en schitterend vuurwerk", waarvan de verschil lende afdelingen in lyrische be namingen in de programma's staan afgedrukt. Er komt echter eerst heel wat kijken voordat al dat moois te zien en te horen is, zo bleek ons bij een bezoek aan de grootste van de twee kunst- vuurwerkfabrieken in ons land: de in 1720 gestichte N.V. Kon. Ned. Kunstvuurwerk- en Munitiefabr. A. J. Kat (voorheen John Loeff) te Leiden. Nadat de vuurwerkma kers en cmdere medewerkers van dit bedrijf in de afgelopen maan den met vaardige (en voorzichtige) handen het hunne hebben gedaan, zullen de „monteurs" a.s. maan dag in maar liefst 65 steden en dorpen van ons land een vuur werk gaan ontsteken. EEN van die 65 kxunstvuurwer- ken, namelijk dat in Arnhem, zal worden besloten met een vol ledige serie beeltenissen van het Koninklijk gezin en aangezien dergelijke vuurwerkportretten nooit drie dimensionaal kunnen T~iIE „lichtjes" confronteerden worden uitgebeeld, had het Leidse ons met de fabricage van bedrijf duidelijke foto's „en pro- het eigenlijke vuurwerkmateriaal, fiel" nodig. ,£)e Nieuwe Leidsche „sas" genaamd. In door verwar- Courant zal die wel hebben", mingsbuizen verbonden werk plaatsjes die minimaal 15 m van eikaar staan en waarin maxi maal twee personen tegelijk mo gen werken wordt deze „sas" bereidt en verwerkt. Haast is hier. bij taboe, daarvoor is het mate riaal te gevaarlijk en nooit zal een vuurwerkmaker (opleidingstijd 8 tot 10 jaar) een routinekarweitje van zijn ambacht kunnen maken. Opletten blijft de boodschap. Het qereedschap is praktisch allemaal van kopèr (vonkenwrij!) vervaar digd en machines komen er vrij wel niet aan te pas. De vuurwerk- fabricage bestaat nog steeds voor 95 procent uit handwerk. dacht men (terecht) en zo hebben wij met eigen ogen kunnen zien hoe aan de hand van onze foto's eenvoudige, goed gelijkende schetsjes werden gemaakt van het Koninklijk paar en de prinsessen en hoe een timmerman deze schetsjes met rotan latjes op hou ten latwerken van ongeveer 2 X lVz meter overbracht. Op de ro tanlatjes werden ten slotte de door lonten verbonden „lichtjes" bevestigd. DE recepten van de vele hon derden soorten (uit verschil lende chemicaliën samengestelde) sas worden zorgvuldig geheim ge houden. Niet. uit concurrentie- overwegmgen maar uit een oog punt van voorzichtigheid. Vooral de jeugd wil nogal gauw zélf gaan experimenteren en de gevolgen ongelukken nog maar te zwijgen, hiervan blijven niet uit: 300 oog letsels per jaar, om van andere Iedere rechtgeaarde vuurwerk maker het ambacht gaat vaak van vader op zoon over kent daarom zijn verantwoordelijkheid. Op woensdag 3 mei wordt in de Leidse Hervormde Gemeente de Avondstilte hervat. Deze diensten beginnen om half acht en duren een half uur. Ze worden gehouden in het koor van de Pieterskerk. Elke woensdagavond. Straatprediking iii Leiden Op dinsdagavond 16 mei zal het By- zonder Kerkewerk van de Leidse Her vormde Gemeente zijn straatprediking hervatten. Het is de bedoeling wekelyks een bijeenkomst te houden, en wel op verschillende punten in de stad. Van half juli tot half augustus is er geen straat prediking in verband met de algemene vakantie. Naar wü vernemen, hoopt de heer J. G. Wilterdink, hoofd van de gemeente- lüke v.g.l.o.-school aan de Oude Vest te Lelden, op 7 juli het onderwys met pen sioen te verlaten. De heer Wilterdink, een bekend on derwijsman in Leiden, is sinds 1946 aan doze school verbonden geweest. Voor dien was hy hoofd van de lagere school aan de Haverstraat. en wel van 1938 af. Hy begon zyn loopbaan als onderwij zer te Lonneker, Bhans Enschede. Na nog onderwyzer in Amsterdam te zyn ge weest, was hij ruim twaalf jaar hoofd van een sohool te Laren in Gelderland. De heer Wilterdink zou al op 1 april 1L met pensioen zyn gegaan, maar in af wachting van de komst van zyn opvol ger is de datum van afscheid enkele maanden verschoven. Nederlaag i Voetganger (67 jaar) aangereden Gisteravond omstreeks zes uur is 67-jarige voetganger op de weg over het Schuttersveld, toen tüj onverwacht overstak, door een wielrijder aangereden. De man is door een onbekend gebleven automobilist thuisgebracht, maar werd later door de E.H.D. opgehaald en naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Het bleek dat hij een gebroken rib heeft. Toen tekende de nederlaag van de Leidse kwekelingen zich al af. Ze ston den na het eerste gedeelte wel met 12-11 voor, maar de leider van Dordrecht had nu de kans maximaal 25 punten te sco ren, terwijl de Leidse ploeg er maar 15 kon halen. Toch deed de Leidse ploeg als geheel het uitstekend. Gerard Minnaard, Cobi Atsma en Diny Streefkerk wisten alle drie hun vraag foutloos te beantwoorden (elk 3 punten). Bram Faas - liet een steekje vallen en kreeg 2 punten, waar na Marianne Visser één punt kreeg. Met deze 12 punten brachten de kwekelingen hun totaal op 24 punten. De leider van Dordrecht, Hans van der Velden, deed het fantastisch. Door drie vragen foutloos en twee half goed te beantwoorden, bracht hü het totaal voor de Dordtenaren op 32 punten. Het chr. lyceum uit Dordrecht won zodoende verdiend de eerste prijs. Het mag nu een 12-daagse reis naar Zwitser land maken. Het team van de Leidse chr. kweekschool won dus de tweede prijs: een dagreis door Nederland. De wimvaars kregen van hun rec tor elk 75 als zakgeld voor onder weg. De voorziitter van het bestuur van de kweekschool, dr. K. Dronkert, bood het kweekschool-team een vijf daagse reis naar Parijs aan. Toen de supporters van de kweek school vannacht half één thuiskwa men, kregen ze een bittere pil te De In het programma van de vereni ging „Koninginnedag aangekondigde militaire mars gaat niet door. Op dinsdag 16 mei zal dc Gercf. Petra- I kerk ln Leiden-Noord in gebruik wor- den genomen. De dienst begint om tl uur. Op woensdag 17 en donderdag 18 mei is er voor ieder gelegenheid kerk en bijgebouw te bezichtigen. Vier jubilarissen Een van de directeuren van het dicp- vriesbedrijf Iglo n.v. aan het Levendaal, de heer D. van IJsselstein, kwam spe ciaal uit Utrecht om de huldiging bij te wonen van een viertal personeelsleden, die vyftien jaar aan het bedrijf ver bonden zyn. Hij overhandigde hun een 'ouden horloge met inscriptie. Na de gelukwensen bleven de jubilarissen, P. Pape. I. van Eyen, G Kokkedee en W. Gressie, nog enige tijd gezellig büeen. J. Bekooy recipieerde Ter geelgemhcid van het 40-jarig be- staan van het aannemersbedryf van de heer J. Bekooy, dat aan de Oranje- gracht is gevestigd, recipieerde gister middag de heer Bekooy i n„De Doelen". Onder grote belangstelling werden daar vefe gelukwensen, die vaak vergezeld ginigen van bloemstukken en geschen ken, aangeboden. Onder anderen waren aanwezig burgemeester jhr. mr. F. H. van Kimsdhot, wethouder A. J. Jonge- leen, namens de Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid, de heer L. de Weijs en de heer J. Trouwee van gemeente werken. Ook mocht de heer Bekooy een blijk van belangstelling ontvangen van de Kamer van Koophandel. Op ultdrukkelyk verzoek van het ge. meentebestuur heeft de Stichting „Do- denherdenking voor de vooravond van de Bevrüdlngsdag, dus op donderdag 4 mei a.s. dit jaar geen herdenkingsbijeenkomst georganiseerd, zoals sedert de bevrüding gebruikelük is geweest, doch zal zij zich beperken tot de organisatie van de stille tocht lang het bevrüdingsmonumcnt bü de molen „De Valk" en de bloemtegging door leerlingen van de lagere scholen in de morgenuren. Laatstgenoemde plechtigheid, waaraan wordt deelgenomen door de leerlingen van de zesde klasse van alle openbare en bijzondere sdholen in onze 6tad, be. gint des morgens om 11 uur. De voorzitter van het Stichtingsbe stuur, de heer C. Zandbergen, zal een kort herdenkingswoord spreken, waarna het politiemuziekgezelschap het Wil helmus ten gehore zal brengen. Aan de ingezetenen wordt verzocht des avonds om 6 uur de vlag halfstok te hysen en deze bij zonsondergang, om 20.09 uur, te strijken. Donderdagavond van 7 uur tot kwart over zeven zullen de Bourdon van het Stadhuis en alle kerkklokken worden ge luid, terwijl om 7 uur op de Oude Singel by de Lakenhal de opstelling begint van de deelnemers aan de stille hulde aan de gevallenen. Nu de Dodenherdenking in onze stad deze versobering heeft ondergaan, is het te meer te hopen, dat vele verenigingen en particulieren zich gedrongen zullen gevoelen door hun aanwezigheid te ge tuigen van hun blijvende dankbaarheid voor de door talloze offers herkregen vrijheid. Burgemeester spreekt Via de Scheistraat begeeft de stoet zich tussen 7.15 en 7.30 uur (a,fhankelyk van het aantal deelnemers) achter dc Bezoek aan de Leidse synagoge De zendingscommissie van de Leidse Hervormde Gemeente brengt op dinsdag 2 mei om 8 uur een bezoek aan de sy nagoge, hoek Levendaal-Korevaarstraat De heer B. Cohen, voorganger van de Israëlitische Gemeente te Leiden, zal het gezelschap ontvangen. In „Hervormd Leiden" van vandaag staat bü vergissing: „woensdag 2 mei". Dat moet dus dinsdag zyn. De ploeg van de Leidse christe lijke kweekschool, die de tweede prijs behaalde in de NCRV- quizz. Voor de bus van links naar rechts: Bram Faas, Diny Streefkerk, directeur mr. dr. K. de Vries, Cobi Atsma, Marianne Visser en Gerard Minnaard. (Foto N. v. d. Horst) Onderhoud Zijl en Rijn en Schiekanaal De Provinciale Waterstaat van Zuid- Holland heeft het onderhoud gedurende 1961 en 1962 van de werken behorende tot het kanaal Ryn-Schie en de Zyl aan besteed in de gemeenten Leiden, Zoeter- woude, Voorschoten, Leidschendam, Voor burg, Ryswijk, Delft, Leiderdorp, Oegst- geest en Warmond. Van de veertien in schrijvingen waren de laagste afkomstig van: C. M. Deerenberg en Gebrs J. en P. van Wük. Alphen aan den Rijn f 337.000; N.V. Aanneming Maatschappij voorheen J. M. Stryland, Uithoorn, f 336.900; firma Van de Bron en Visser, Voorburg, f 336.800; J. M. Samson, Ocgstgeest, f 331.000; firma H. en J. Beljon. Voorburg, f I molen „De Valk" langs naar het bevrij dingsmonument, waar voor allen gele genheid bestaat tot het leggen van een krans, bloemstuk of losse bloemen. In afwyking van de gaitg van zaken in vorige jaren, ligt het in de bedoeling dat de deelnemers daarna niet afmar cheren, doch zich in een grote halve cirkel scharen rond het monument en de rest van hetfdefilé blyven gadeslaan. Nadat om even voor achten twee hoorn, blazers van „Werkmans Wilskracht" „The Last Post" ten gehore zullen hebben ge bracht. kondigt om 8 uur de inschakeling van de stadsverlichting het begin aan van de twee minuten stilte, die op het zelfde tijdstip over het gehele land in acht worden genomen. Om 8.02 uur be tekent het uitschakelen van de straat verlichting het eind van deze plechtig, heid. Eveneens ln afwyking van de gewoonte is het feit, dat de burgemeester zich be reid heeft verklaard op deze plaats een kort herdenkingswoord te spreken. Dat zal geschieden onmiddellyk na beëindi ging van de 2 minuten stilte, ingeleid en besloten door het gemeenschappelijk zingen van resp. het 1ste en 6de couplet van het Wilhelmus met begeleiding van de Harmoniekapel „Werkmans Wils kracht". De plechtigheid eindigt met het hysen en 6trijken van de vlaggen. Vanmiddag heeft prof dr. J. Brugman, hoogleraar in de Arabische taal- cn cul tuurgeschiedenis, in het büzonder van de nieuwere tüd, zün intrede gedaan ln de Leidse universiteit met het uitspreken van een rede over „De Islam en het Ara. blsch nationalisme''. Prof. Brugman, hoofd van het bureau Afrika van de directie Afrika en Mid den-Oosten van het ministerie van bui tenlandse zaken, werd in 1923 te Zaan dam geboren. Hy bezocht het gymna sium te Arnhem en studeerde tc Leiden in de Semiefcische letteren zowel als in de Rechtwetenschap. In beide studiën legde hy het doctoraal examen af. Hij was enige tijd assistent van wylen prof. Kramers, hoogleraar in het Ara bisch. In 1948 trad hy in dienst van Bui- tenlandse Zaken, waarna hy tot 1960 Kairo als standplaats heeft gehad. In maart van het vorig jaar promo veerde prof. Brugman, die vloeiend Egyptisch en Arabisch spreekt, curh laude op een proefschrift: „De betekenis van het Mohammedaanse recht in het hedendaagse Egypte". Zilveren jubileum de beer Middelkoop Dc heer C. M. Middelkoop heeft zijn züveren arbeidsjubiloum gevierd in dienst van Werninks beton- en aanne- mingmaatschappy n.v. te Leiden. De ju bilaris werd door directie en personeel hartelijk gehuldigd. De heer Middelkoop begon zijn loon- baan by Werninik als timmerman. Na met enkele andere functies te zün belast, kwam. hü in 1947 als onderbaas in de afdeling riolen, banden, tegels en vcr- keersstenen. welke afdeling hü sinds 1954 als fabrieksbaas onder zijn hoeda heeft. Zie voor stadsnieuws ook pagina 7 Steek Uw regenjas bij U. Die neemt geen plaats in en.... U bent op ölles voorbereid. Uw dag kan niet meer bedorven worden door een plotseling opkomende b„i. r r Zaterdagmorgen vanaf 9 uur koopt U deze uitmuntende plastic regenjas. handig verpakt in plastic etui, normale prijs 9.75 pn jssensatie jr van ^0% Zolang de voorraad strekt. LEIDEN: Haarlemmerstraat 75 ROTTERDAM: Kone Hoogstraat 11 Meent hoek Goudeslngel Katendr. Lagedtjk hoek Dorpsweg West-Kruiskade 3S

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3