T opconf erentie in Kongo Parijs was op de hoogte van de landingsplannen Nieuwe leus van C.D.U.: „Zet niets op liet spel" Ten hoogste 1500 jaar Reacties in en I) ui ten Frankrijk hi eea doufce KiJ, TOCH IS HET ZO! België heeft nog geen kabinet 19< COQUILHATVILLE Meer dan 200 Kongolese politici zijn aan de oevers van de rivier de Kongo tezamengekomen om de politieke toekomst van hun land te bespreken. De eigenlijke deel nemers aan de topconferentie die heden zou beginnen, zullen de enige leidende figuren zijn, president Kasavoeboe, eerste minister Joseph Ileo, de Katan- gese president Tsjombe en Al- bert Kalondji, leider van Zuid- Kasai. Iedere dignitaris wordt vergezeld door een korps van medewerkers, die alarm en tanks van het leger en de gendarmerie beshcermden de toegangs wegen. De parachutisten stonden zon dagavond op vliegvelden in "Algerije gereed om met gevorderde burgervlieg tuigen naar het moederland te vliegen. De nacht was maanloos, maar slechts aldus het communiqué, enkele wolken belemmerden het zicht. Oudstrijders uit de Tweede Wereldoor log vertelden van droppings onder on vergelijk veel slechtere weersomstan- bewaakten. heerste absoluut geen be- digheden. Bij de troepen, die Parijs sluitelooshcid. Zij betrokken hun po sities op een grimmige, welhaast za kelijke wijze. Uit alles bleek, dat zij klaar waren voor de strijd. De Gaulle zelf werkte in het zwaar bewaakte Elysee. Vanochtend werd meegedeeld, dat er de aanvoerder van de rebellerende ge- een boodschap van generaal Challe neraals is onderschept, waarin hij er over klaagt dat de vliegtuigen niet vertrokken waren. Als er valscherm troepen waren gekomen, zouden zij naar verwachting met 1500 man zijn geland op ongeveer 40 km ten zuiden van Parijs. De 62-jarige generaal Salan is gis teren in Algiers gearriveerd. Hij was in november naar Spanje gegaan, na dat hem wegens kritiek op de Alge rijnse politiek van president De Gaulle een verbod was opgelegd om naar zijn woning in Algerije terug te keren. De generaal kwam om half elf aan. Een woordvoerder van het Spaanse ministerie van voorlichting verklaarde, dat er onverwijld een onderzoek zal worden ingesteld naar de omstandig heden, waaronder generaal Salan heeft kunnen vertrekken uit Spanje, waar hij onder politietoezicht stond. Salan zou kans hebben gezien aan boord van een gecharterd vliegtuig Al giers te bereiken. Volgens vliegveld autoriteiten van Madrid was het toe stel gecharterd door drie Spanjaarden die ermee naar Majorca wilden vlie gen. Hun papieren waren in orde. Het is niet bekend of Salan bij het ver trek uit Madrid al aan boord was of wellicht buiten de Spaanse hoofdstad is opgepikt. Lang na het tijdstip van vertrek van het tostel om 0800 uur hielden re chercheurs nog de wacht bij de flat van Salan. Deze zou vanmorgen in alle tot de tuin zijn ontkomen. Twee an- vroegte via een raam dat toegang gaf dere Algerijnse nationalisten. Pierre Lagaillarde en Joseph Ortiz zijn even eens uit het flatgebouw verdwenen, maar zij zouden zich niet aan boord van het toestel van Salan hebben be vonden allen in vakantiestemming zyn en be reid zijn van dit slapende stadje te midden van de palmbomen een uit bundig carnavalsoord te maken. Kalondji, de „moelopwe" van Zuid- Kasai arriveerde in zijn privé-vlieg- tuig met een gezelschap van 61 assisten ten van wie velen in stamkledij. Ka londji zelf was gehuldigd in een lui- paardvel. Tsjombe van Katanga werd heden verwacht en president Kasavoeboe is vrijdag al aangekomen. Het juiste aan tal deelnemers is nog steeds niet be kend en enkele leiders zijn onuitgeno digd ter plaatse aangekomen. Jason Sendwe bijvoorbeeld, de leider van de Noord-Katangese Baloebas die tegen Tsjombe gekant zyn, is gisteren aan gekomen in de hoop te kunnen deelne men. TSJOMBE Intussen doen geruchten de ronde, dat er een staatsgreep op handen is om de president van Katanga, Moise Tsjombe. ten val te brengen. Volgens andere geruchten, die men hoort in bar3 en op de boulevards, zal een nieuw en hevig offensief worden ontketend tegen de VN in de Kongo en zal in Katanga en in het bijzonder te Elisabethville een hevige aanval tegen de blanken beginnen. Verder wordt erop gewezen, dat Godefroid Moenoengo, de Katangesc minister van binnenlandse zaken, het publiek in een radiorede heeft gewaar schuwd op zijn hoede te zijn tegen hardnekkige valse geruchten. Tsjombe zelf zou in de laatste paar dagen twee maal een beroep op de Afrikanen heb ben gedaan om de blanken die hier werken te beschouwen als onmisbare medewerkers om de jonge staat Katan ga te ontwikkelen. Hieraan werd toe gevoegd: maar vele blanken, die zich de gruwelen van juli van het vorige jaar herinneren, treffen maatregelen om hun gezinnen uit het land te bren gen. daar zij een nieuwe opstand vrezen. KIVOE Tn Kindoe hebben de VN cn Kon golese troepen een uitgaansverbod tussen zonsondergang en zonsopgang afgekondigd, om een nieuwe golf van agitatie tegen de blanken in de stad te onderdrukken. De toestand is ge spannen en er dreigt een uitbarsting. Het gevaar voor nieuwe moeilijkheden werd geweten aan agitators van de Baloeba-stam, die uit het naburige Katanga in de provincie Kivoe zijn ge ïnfiltreerd, waar de rebellen van Gizenga de baas zijn. Bedreigingen met geweld waren ge uit tegen een groep Belgische kloos terzusters in Kindoe. maar er was een wacht van VN-soldaten gezonden en zij waren niet aangevallen. Maleise troepen van de VN en Kon golese soldaten patrouilleren geza menlijk door de stad. De winkels mo gen alleen open zijn tussen 12 en 2 uur. n.A.V.O. Boodschap van Kennedy aan mr. Stikleer President Kennedy heeft in een bood schap aan de nieuwe secretaris-generaal van de N.A.V.O.. mr. D. U. Stikker, ge zegd dat de Verenigde Staten bereid zijn met hun bondgenoten van de N.A.V.O. samen te werken om de Atlantische ge meenschap te versterken. Verder zei Kennedy in deze ter ge legenheid van mr. Stikkers benoeming verzonden boodschap dat de Verenigde Staten hun huidige strijdkrachten in Europa zullen handhaven ter verdediging van het N.A.V.O.-gebied en dat zij de doeltreffendheid van deze troepen zul len vergroten. De minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, zond een hartelijke bood schap. Tachtigduizend artsen j vier uur in staking De 80.000 artsen in Italië zijn zaterdag voor vier uur in staking gegaan. Het is hun tweede proteststaking tegen voorge stelde belastinghervormingen, die naar hun zeggen inbreuk maken op het be roepsgeheim. De Italiaanse advocaten staken reeds anderhalve maand tegen hetzelfde wets ontwerp, waarbij wordt geëist dat zij voor belastingdoeleinden gespecificeerde opgaven moeten doen van elk honora rium dat zij ontvangen. Ike wekt op tot steun aan de buitenlandse politiek van Kennedy President Kennedy cn oud-president Eisenhower hebben zaterdag op Camp David een bespreking gehad waarna ge neraal Eisenhower er bij alle Amerika nen op aandrong achter zijn opvolger te staan wat diens buitenlands beleid be treft. Verslaggevers vroegen de oud-presi dent of hij president Kennedy's stand punt ten aanzien van Cuba deelt. Eisen hower gaf geen direct antwoord maar zei: ..Ik ben er voor dat de Verenigde Staten de man steunen die de verant woordelijkheid voor onze buitenlandse politiek moet dragen". Na de bijeenkomst die ruim vijf kwar tier duurde, zei president Kennedy tot verslaggevers, Eisenhower te hebben uitgenodigd voor de lunch om hem op de hoogte te stellen van gebeurtenissen in het jongste verleden cn ook om te kunnen profiteren van zijn inzicht en ervaring 579) Van de oude sirandwal die vele duizenden jaren vóór onze jaartelling voor onze Westkust werd opgewor pen cn waarbinnen de wadden dicht slibden en vele eeuwen later na verzoeting van de binnenzee zich de weelderige veenvegetatie ontwik kelde, van dit oude duinlandschap dus, is alleen in Noordholland nog een cn ander zichtbaar. Onze tegen woordige blonde en lachende duinen zyn niet meer de duinen van duizen den jaren her. ja, het zyn zelfs niet meer de duinen waarin de Kaninc- faten zich ophielden toen zü hun aanvoerder Brinio op het schild hie ven en onder zyn leiding de Romein se grensposten in de kuststreek onder de voet liepen. Onze duinen kun nen ten hoogste bo gen op een ouder dom van 1500 jaar. want zU zjjn pas ontstaan nadat de zee het land binnen de schoorwal weer geregeld overspoel de. Dit moet ge beurd zyn om streeks de vierde eeuw 11a Chr., dus nadat de Romeinse bezetting onze streken had prysgegeven. Geheel duideiyk ls de situatie, althans wat Holland cn Zeeland betreft, zeker niet. Wel kan op grond van verschil lende vondsten worden vastgesteld dat de kust tussen Oostende en Kat- wyk gedurende de Romeinse tyd een eind verder naar het westen moet hebben gelegen, maar de ontwikke ling van de gebeurtenissen in de daarop gevolgde eeuwen kan alleen worden gereconstrueerd aan dc hand van opgravingen in de Vlaamse kust gebieden. welke een zelfde bouw heb ben als die van Holland cn Zeeland, zodat men uit arcbaeologischc vond sten geiykluidende conclusies voor ons land heeft getrokken. Op het veen van het oorspronke- iyk dichtgeslibde wad welk veen een voortzetting is van de Hollandse venen ligt in Vlaanderen een laag van jonge zeeklei, die ook aan ver schillende streken van ons land zo grote vruchtbaarheid verleent. Wel nu, In het Vlaamse veen zyn ver schillende Romeinse oudheden aan getroffen, waaruit geconcludeerd moet worden dat de kleilaag zich na de Romeinse tyd moet hebben af gezet. Op deze kleilaag liggen de Vlaamse duinen, welke biykcns his torische berichten reeds In de 9de eeuw op dezelfde plaats lagen als thans. Hieruit volgt dat dc periode, waarin dc tegen woordige duinen zich hebben gevormd, moet liggen tussen de 5de en 9de eeuw. De ontwikkeling der gebeurtenissen moet in Nederland in dezelfde opeen volging cn ook ongeveer in dezelfde tyd hebben plaats gehad. Dc overspocling van West-Nederland zal dus omstreeks de 5de eeuw zyn geschied cn de ontwikkeling van het jonge duinlandschap, dat dus in het algemeen wat verder landinwaarts kwam te liggen dan de oude schoor wal, kan eveneens tussen de 5de en de 9de eeuw worden gesteld. By een beschouwing van de toe komst is het voorla belangrijk te weten of dc styglng van de zee spiegel ook in onze dagen nog voort gang vindt. Daarover een volgende keer! MAANDAGMORGEN. In het „rode Keulen", een van dc weini ge Ryn-Roermetropolen waar by dc recente gemeente- en streek- raadsverkiezingen dc Westduitso socialisten een grote stemmen winst konden boeken, begint van middag in de jaarbeurshallen het partycongres van dr. Adenauers Christelijk-demokratische unie, waarmee de party die sinds 1949 in West-Duitsland ononderbroken aan de regering is geweest de laatste vier jaren zelfs met een ab solute meerderheid in het parle ment de campagne opent voor de algemene verkiezingen, die in september in de Bondsrepubliek zullen worden gehouden. Er zal aan worden deelgenomen door 535 parti j gedelegeerden en rond 1.500 gasten uit binnen- en buitenland, onder wie rond 400 journalisten. Het congres zal het programma goedkeuren, waar mede de C.D.U. in de komende maanden r de rond 35 miljoen Westduitse kie- zal treden. Het heeft als motto: „Zet niets op het spel", een variant van de zo succesvolle slogan der verkiezingen van 1957. die „Geen experimenten" luidde. Ging dc C.D.U. In 1957 de verkiezings- strUd in met „Adenauer en zijn team", ditmaal zijn het „Adenauer. Erhard en hun team", waarmede vicc-kanselier en minister van economische zaken fen Westduitslands economische wonderdok ter) prof. Erhard voor de eerste maal als officiële „kroonprins" en als Ade nauers opvolger naar voren wordt ge haald. Op het congres dat donderdag zal worden gesloten met een massameeting in de jaarbeurshallen cn een grote rede van dc 85-jarige party- en regerings leider dr. Konrad Adenauer zullen over een veelvoud van onderwerpen redevoeringen worden gehouden, waar van de belangrijkste zyn die van Ade nauer over de weg der C.D.U.C.S.U. (in de afgelopen twaalf regeringsjaren), van minister Strauss over de verdediging van de vrijheid en van prof. Erhard over sociale orde, welstand cn veilig heid. Bomontploffingen richtten op verschillende plaatsen in Parijs grote schade aan. Op het vlieg veld Orly explodeerde een plas tic-bom. Op deze telefoto: een overzicht van de ravage na de nïitnlnffinn Zowel in als buiten Frankrijk hebben de gebeurtenissen in Algerije een stroom van reacties ontketend. Het Franse rcclits-radicale blad „l'Aurore" distantieert zich van de actie in Algiers, die naar zijn mening op niets moet uitlopen. Toch is het blad van mening dat de rebellen een poging tot begrip verdienen, cn dat de leiders niet louter eerzurhligen zijn, zoals Gaulle in zijn boodschap tot het volk zei. Het socialistische blad „Le Popu laire" schrijft dat het geen tijd is voor halve maatregelen. Met zijn oproep tot het volk: „Help mij!" zou presi dent De Gaulle openlijk van zijn kwetsbaarheid hebben blijk gegeven. ,,Le Figaro", conservatief, spreekt een overwinning van Chroesjtsjef. Door een militaire dictatuur uit te roepen, die in de eerste plaats gebaseerd is op de regimenten parachutisten en de mannen van het Vreemdelingenlegioen, zouden de rebellen tot de vorming van een volksfront bijdragen, waarop de commu nisten al maandenlang hebben aange stuurd. Volgens „Paris-Jour" (onafhankelijk) gaat het niet om een volksbeweging, zoals op 13 mei 1958 en op 24 januari 1960. De militaire leiders zouden slechts besloten hebben de macht in Algiers te grijpen. Zy zouden dus nog steeds in staat zijn hun houding te wijzigen. De New York Herald Tribune schrijft dat er opnieuw één man staat tussen Frankrijk en de catastrofe. Het blad is er zeker van dat Frankrijk zich achter De Gaulle zal scharen, wat de actie van de rebellen bijna tot een daad van krankzinnigheid zou maken. Met de Franse president is het gezaghebbende Amerikaanse blad van mening dat de rebellie een stompzinnig avontuur is, dat alleen maar tot burgeroorlog en ellende kan leiden. Het Britse blad „The Times' is van oordeel dat de rebellen er toch niet in zullen slagen Algerije Frans te houden, ook al zouden zij de overwinning op De Gaulle behalen. De strijd tegen de mos lims zou er alleen maar bloediger door worden cn langer duren. De rechtse „Daily Mail" schrijft dat de hele westelijke wereld eensgezind achter De Gaullc moet staan. Een door burger- strijd verscheurd Frankrijk zou de vrije wereld ernstig verzwakken. De Marokkaanse minister van buiten landse zaken heeft verklaard dat de toe spraak van zondag van president De Gaulle de instemming van Marokko heeft. De Marokkaanse vertegenwoordi ger bij de Ver. Naties heeft opdracht de aandacht van Hammarskjoeld te ves tigen op „het ernstige gevaar voor de vrede in Noord-Afrika. Volgens Rabat hebben Franse eenheden, na een onder breking van drie dagen, zondagavond hun bombardementen op de Algerijns?, opstandelingen langs de Marokkaanse grens hervat. Het hoofd van dc voorlopige regering van de republiek Algerye, Ferhat Abbas, heeft in een radiotoespraak de Algerij nen opgeroepen „zich te organiseren om zich tegen provocaties te weer te stellen". Een andere woordvoerder van de Al gerijnse regering in ballingschap heeft verklaard dat de coup „de militaire ope raties van het Bevrijdingsfront zal ver gemakkelijken". In Damascus heeft een vertegenwoor diger van Ferhat Abbas naar voren ge bracht dat „deze fascistische vermetel heid het werk is van een groep onver antwoordelijke machtswellustelingen, die geen waardering hebben voor de verant woordelijkheden van hun land als een van de grote mogendheden van de twin tigste eeuw". pARIJS. De rebellerende militairen in Algerije ge bruiken voor radio Algiers een Duits strijdlied uit de tweede wereldoorlog als herkenningsme lodie. Volgens bet weekblad Di- manchc Soir is dit „Und wir fahren gegen England", dat in de eerste oorlogsjaren populair was onder de nazitroepen. Psy chologisch gezien is deze keuze van de rebellen niet erg juist, omdat er van de „Englandfahrt' niets terecht is gekomen. Maar ja, de geschiedenis behoeft zich niet te herhalen In elk geval heeft de oproep van premier Debré, zondagavond laat, tot de bevolking om by landing van val schermtroepen naar de vliegvelden te gaan teneinde deze soldaten ,,van hun vergissing te overtuigen", bracht veel opwinding in Parijs. De oproep werd spoedig gevolgd door een verzoek van het ministerie van binnenlandse zaken aan de bevolking om het landen of opstijgen van vliegtuigen en para-mi litaire acties dadelijk te melden. PARAAT De bewaking van openbare gebou wen in de hoofdstad werd aanzienlijk versterkt. Voor de brug die toegang geeft tot het paleis Bourbon, de zetel der Nationale Vergadering, zijn auto bussen neergezet die de brug zonodig kunnen barricaderen. Alle vakbonden treffen maatregelen tot verzet tegen een greep naar de macht door troepen uit Algerije. Op verscheidene wegen in de provincie zijn versperringen opgericht cn is de patrouillering versterkt. Uit Versailles zijn tanks naar de hoofdstad vertrok ken. Honderden jonge militairen van de Gaullistische unie hebben zich ter beschikking van de minister van bin nenlandse zaken, Roger Frey, gesteld. Zij worden van wapens voorzien. WEERSTAND Verschillende politieke en vakbonds leiders hebben over de radio tot de be volking gesproken. Guy Mollet. secreta ris-generaal van dc socialistische par tij. verklaarde: ..Als het waar is dat dwazen de wapens tegen dit land wil len opnemen, zullen zij de gehele natie tegen zich vinden ter verdediging van de vrijheden". Maurice Schumann, een der leiders van de MRP, zei: „Als in het land van de rechten van de mens de macht morgen door de één en overmorgen door de ander wordt veroverd, zal hiet tenslotte tot een totale dictatuur ko men. die zeker steun uit het buiten land zou krijgen". RECRUTEN ..Cnsef ons wapens, geef ons wapens", riepen honderden mannen die zich vandaag voor het ministerie van bin nenlandse zaken hadden verzartield en die wapens wilden hebben om een verwachte aanval van parachutisten uit Algerije af te slaan. Het grote binnenplein Aran het mi nisterie bood een fantastische aanblik van verwarring. Ongeveer 800 man nen liepen heen en weer op het bin nenplein dat door schijnwerpers ver licht werd. Hun aantal nam voort durend toe door een gestadige stroom van nieuwe recruten die door het grote hek binnenkwamen. Leden van de veiligheidsdienst waren druk bezig hen tot commandogroepjes van 10 man te vormen. Bij het minis terie. het Elysée en andere belangrijke gebouwen in Parijs was het een drukte van belang. Vrachtauto's met militaire uniformen en stalen helmen reden de binnenplaats op en de inhoud ervan werd op straat gelost. De recruten trokken haastig de uniformen aan. De meesten van hen zijn jonge vurige gaullisten die tegen de lucht stonden te schreeuwen waaruit zij elk ogenblik de eerste parachutist verwachtten. Een jongen, die zeker niet ouder was dan 18 jaar, balde zyn vuisten en riep: „Laat ze maar opkomen. Wij zullen ze wel even ontvangen". Er waren enkele veteranen uit de eerste wereldoorlog die hun verschoten medailles op hun revers hadden ge speld. Sommigen van hen liepen ge deeltelijk in uniform. Een man droeg een parachutistenmuts. Sommigen had den hun eigen wapens bij zich. Aan de anderen werden geweren of kara- bynen uitgereikt cn elk commando kreeg een automatisch wapen. AANSLAGEN In Parijs zijn zondag enige bomaan slagen gepleegd, waarby één persoon werd gedood en een aantal mensen werd gewond. De explosie van een bom. die in een kast op liet vliegveld Orly was verborgen, kosttte aan een man het leven, terwijl twee mensen lichte verwondingen opliepen. Op het Gare de Lyon werden drie reizigers en twee spoorwegbeambten gewond. Van een der reizigers werden beide benen verbrijzeld. In het naburige Gare Michel Debré, de Franse premier, bij het verlaten van het Elysee, na zijn conferentie met president De Gaulle. d'Austerlitz werd één man gewond, toen in een bagagedepot een bom ont plofte. Naar aanleiding van deze aanslagen lieten de Franse spoorwegen weten, dat zy op de Parijse stations geen bagage meer In bewaring zouden nemen. De Franse vakbonden zouden heden een staking van één uur houden uit protesst tegen de opstandige militaire actie in Algerije. Zij besloten zondag maatregelen te nemen ter beveiliging van de fabrieken en werkplaatsen tegen eventuele sabotagepogingen van de ultra's. DE PLANNEN Volgens een communiqué zijn de landingsplannen van de opstandige ge neraals in de loop van zondag bekend geworden. De regering was op de hoog te van elke bijzonderheid van de plan nen, waarop het tijdschema van de be raamde operaties. De radar tastte het uitspansel af. vliegvelden werden voor zien van hindernissen, de jachtafdeling van de luchtmacht waren in staat van Zware golven overspoelden de Amerikaanse torpedobootjager Baldwin, die bij Long Island aan de grond was gelopen. Het schip, dat was opgelegd, moest van Boston naar Philadelphia worden gesleept, maar de reis eindigde met een stranding. Tegen de verwachting in heeft de Bel gische kabinetsformateur, C.V.P.-voorzit- tcr Lefèvre. gisteravond nog geen over eenstemming kunnen bereiken met de socialisten over de samenstelling van een rooms-rood coalitiekabinet. In het week einde voerde Lefèvre drukke bespre kingen met de socialistische voorman Spaak en B.S.P-voorzitter Collard. zon der dat dit leidde tof de oplossing van de regeringscrisis, ontstaan nadat vier weken geleden het rooms-liberale kabi net van prof. Eyskens aftrad als resul taat van de verkiezingen in België. De moeilijkheden zouden zich concen treren op de vraag hoeveel ministers het nieuwe kabinet zal omvatten en aan wie de portefeuilles zullen worden toegewe- Premier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft in een brief aan de te Johannes burg verschijnende Sunci'ay Express ver klaard. dat de Zuidafrikaanse vlag in het midden het embleem van dc Britse vlag zal blyven vertonen, ook al verlaat de Unie op 31 mei het Gemenebest. Gisteravond zijn bij een brand in een huis te Mort Beach, Maryland negen mensen om het leven gekomen. De man. vrouw en hun zeven kinderen lagen te slapen en zagen geen kans urt het bran dende huis te komen. Een Oostduitsc tuinder heeft ontdekt dat hij zijn bloemen en groente ge teeld heeft op een op slagplaats van munitie uit de tweede wereld oorlog. Er waren vijf vraehtauto's nodig om alles weg te halen. Honderd journalisten uit Lissabon en Oporto heb ben er bij president Thomaz van Portugal op aangedrongen de pers- censuur op te heffen. Tot nu toe geldt de cen suur alleen niet in ver kiezingstijd. Dezer dagen zal de Ame rikaanse dienst voor lucht- en ruimtevaart (NASA) een Mcrcury- ruimtcschip in een baan om de aarde brengen, die „bemand" wordt met een robot die kan ade men, transpireren en spreken. Gaat alles goed, dan zal de eerste Ame rikaanse ruimteman spoedig volgen. Twee Nederlands. ,clk- brigadiertjes, de veer tienjarige Jopie de Does uit IJzendijkc en de even oude Henk Bom uit Poeldijk, zijn vanmorgen onder leiding van de bio loog Han Rensenbrink naar Engeland vertrok ken, om het begin van de Al-actie in Engeland bij le wonen. Vrijdag komen ze weer terug. Dc onderdirecteur voor public relations van dc K.L.M., de heer Rein J. Vogels is vernoemd. Een tulp die door de kwekers D. W. Lefeber en Cj. uit Sassenheim is verkregen door kruisingen met uit Rusland afkomstige wil de tulpen, zal voortaan Rein J. Vogels-tulp he ten. Inbrekers die in Almelo bet z.g. Vcrkcershuis be zochten waarin onder meer de V.V.V. is geves tigd hadden het al bijzonder gemakkelijk daar zij in een der bu reaus de sleutel van dc brandkast vonden. Zij vertrokken 2500 rijker. Dc eassa van dc V.V.V. hadden zij niet open kunnen krijgen, maar dat lukte de directeur ook niet, want de sleutel moet tussen dc gestolen bankbiljetten zitten De gemeente Veldhoven bij Eindhoven heeft za terdag zijn veertigjarig bestaan gevierd. Er wa ren allerlei feestelijkhe den en natuurlijk een toespraak van burge meester A. Ras, die er aan herinnerde dat de bevolking van 4900 bij dc stiching ia toegeno-i

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5