Ingrijpende wijzigingen ten aanzien van sluitingsuren Bouw chr. kleuterschool Alphen aanbesteed B. en W. van Noordwijk stellen voor: Maar in het voorseizoen geen winkels open op zondag 't BRILLENCENTRUM Oegstgeester raad sal over volkstuincomplex spreken Alphen aan den Rijn In ons land wordt maar heel weinig toiletzeep gebruikt Chr. kleuteronderwijs kampt met gebrek aan ruimte V eilingoverzicht NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 18 APRIL 1961 TAE AGENDA van de raadsvergadering in Noordwijk van hedenavond bevat slechts weinig punten, maar deze zijn nogal van betekenis. Aan de orde komt een wijziging van de regeling van de sluitingsuren voor win kels en dranklokaliteiten. Het bestuur van Noordwijk Actief had in twee adressen terzake bepaalde beslissingen van de raad gevraagd. Het college stelt allereerst, dat hierbij een drietal onderscheidingen moet worden ge maakt. A. Voorgesteld wordt voor exclusieve gelegenheden in de badplaats die voor het nationale en internationale vreemdelingenverkeer van uit zonderlijk grote betekenis zijn, een speciaal sluitingsuur vast te stellen. Voor Huis ter Duin, Palacehotel en het Rembrandthotel zal een sluitings tijd van 4 uur 's nachts in overeenstemming met de behoefte zijn. Voorts zal voor de zogenaamde bar- dancings een speciale regeling in het leven geroepen moeten worden. Deze moeten dansorkesten aantrekken, wat een kostbare aangelegenheid is. Om die rendabel te kunnen maken is een slui tingstijd van 2 uur 's nachts noodzake lijk, mits voldaan wordt aan de voor waarde, dat in deze gelegenheden een dansorkest van minstens 5 personen op treedt. B. Ook is een nadere regeling van de sluitingstijd van snackbars nodig ge bleken. B. en W. stellen voor snackbars met verlof A of vergunning open te stellen van 1 april31 mei tot half één; van 1 Juni14 september tot half twee; van 15 september—31 maart tot half itwaalf ('s zaterdags tot half één). Enquête C. Ten slotte heeft Noordwijk Actief gevraagd de openstelling van winkels op zondag in april en mei Een enquête is gehouden onder de neringdoende mid denstand en het resultaat is, dat onge veer 90 handtekeningen voor de open stelling zijn verzameld. Een oriëntatie vanwege de Kamer van Koophandel bij de Noordwijkse Middenstandscentrale •gaf niet de aanwijzing, dat bij de over grote meerderheid van de winkeliers het verlangen naar een dergelijke verruiming leeft. B. en W. overwegen voorts ook, dat een groot gedeelte van de bevolking van Noordwijk aan Zee tegen een verrui ming van de verkoop op zondag gekant is. Ook is niet aangetoond, dat een der gelijke ingrijpende wijziging in de ver koopgelegenheid op zondag van zó groot belang is, dat hieraan de grote waarde van de zondagsrust voor de hierbij be trokkenen, moet- worden opgeofferd. Resumerende stellen B. en W. voor met betrekking tot sub A en B, tot wij ziging van dc algemene politieverorde ning te besluiten. Het verzoek sub C willen zij afwijzen. Van de besturen van de plaatselijke ULO-scholen zijn verzoeken ontvangen om subsidie ten behoeve van het type- onderwijs, dat aan deze scholen door een particuliere instelling wordt gegeven. Dit onderwijs wordt als een tweejarige cursus buiten schooltijd gegeven, togen een vergoeding van ongeveer f 37.50 per leerling, welke kosten door de ouders zelf moeten worden betaald. Deswege neemt 6lechts oen deel der leerlingen aan dit onderricht deel en B. cn W. ach ten het zeer gewenst, dat alle leerlingen meedoen Een goede oplossing zou zijn de besturen een subsidie toe te kennen tot de helft der kosten waaraan dan de voorwaarde verbonden wordt, hert type- onderwijs, als onderdeel van het vak „sdhrijvcn", aan alle leerlingen van de 2e en 3e klasse te geven B. cn W. stel len voor de benodigde kredieten hiervoor beschikbaar te stellen. De mogelijkheid Is thans geopend, over te gaan tot aanleg van de verbln. dlngsweg HerenwegGooweg langs het landgoed Offem, doordat thans een goede aaansluitlng van belde kanten kan worden verkregen. B. en W. hebben, nu de realisering van deze plannen mo gelijk Is, het één en ander uitgewerkt en begroot. De weg zal ongeveer 655 meter lang worden cn 20 meter breed (rijweg 8.50 meter, voedtpaden 3 en 3.50 meter, rijwielpad 3 meter en groenstrook 2 m). Langs de grens van Offem loopt een ■loot ter breedte van 5 meter. Voorts zal over een lengte van 3.75 meter een riool worden gelegd en zal een aansluiting op de Offenweg worden gemaakt. De kosten zijn te stellen op f281.000, te vermeerderen met de kosten voor het leggen van kabels, ouizen en brandkranen en het aanbrengen van straatverlichting. Ook zullen enkele huisjes aan de Offen weg moeten worden afgebroken cn zal de in het wogtracé aanwezige bunker mouten worden gesloopt. Tevens moet een duiker worden aangelegd in Woensdagserwatering aan de Hogeweg, waarvan de kosten geraamd worden op 1 14.700. Ten slotte is het naar de mening van B. cn W aan te nevelen gelijktijdig het in een gedeelte van de nieuwe weg ge dachte hoofdriool, te doen leggen, als onderdeel van het aflvoerriool naar de toekomstige zuiveringsinstallatie. Deze kosten worden op f99.000 begroot. De noodzaak van een spoedige aanleg van deze verbindingsweg ter ontlasting van hot verkeer in Noordwijk Binnen, lijkt het college zonneklaar, zodat de raad gevraagd wordt hiervoor een kre diet van in tortaai f394.700 beschikbaar te stellen. Verleden jaar verstrekte de raad een krediet groot f107.730 voor de aanleg van een autoparkeerplaats aan de Lan. gevelderslag. Diverse omstandigheden zijn er oorzaak van dat voor deze aanleg een aanvullend krediet moet worden ge vraagd. In de eerste plaats heeft het Staatsbos beheer geëist, dat rondom het terrein een afrastering wordt geplaatst over een lengte van 600 meter. Vervolgens moet langs de hele voor kant van het terrein een groenstrook 25 meter breed worden aangelegd. Ten slotte is het zeer aan te bevelen dat, naast het autoparkeerterrein, gelijk tijdig een rijwielstalling 'wordt aangelegd, waardoor het te egaliseren terrein van ongeveer 15.000 m2 tot 20.000 m2, en het te verharden terrein van 13.000 m2 tot 16.500 m2, dient te worden vergroot. Daarbij komt een investering voor ver dere voorzieningen, zoals aankoop van rijwielrekken. Al deze wijzigingen ver eisen een nadere uitgaaf van f 121.270, zodat het bestaande krediet tot f229.000 dient te worden verhoogd. Conform hert advies van de commissie voor openbare werken, vragen B. en W. machtiging. Ook voor het waterbedrijf staan vrij grote investeringen op het program ma. Teneinde aan de steeds stijgende vraag te kunnen voldoen, Is het nodig bepaalde bronnen waarvan de capa citeit sterk terugloopt, te vervangen. Voor handhaving van de oorspronke lijke wlnningscapaciteit, zullen dus nieuwe bronnen moeten worden ge slagen, waarvoor nog een terrein be schikbaar is aan de zuidkant van het huidige waterwingebied. Hierop zijn geprojecteerd 5 putten ter vervan ging van de oude bronnen cn één proefput. De kosten hiervoor wor den op f105.000 begroot. Voorts zal een begin worden gemaakt met de automatisering van het pompstation. Hiervoor worden kosten geraamd tot een totaalbedrag van f80.000. B. en W. vragen daarom een krediet van in totaal f 185.000, waarbij wordt op gemerkt dat de hogere lasten wegens rente afschrijving en onderhoud gedekt kunnen worden uit de hogere opbreng sten, veroorzaakt door de nieuwe tarie ven. Vijfdaagse werkweek ook in verplegingsseclor In een vergadering van de afdeling Dr. Mr. Willem van den Berghstichting van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel sprak het hoofdbestuurslid de heer De Bruyn over dc invoering van de vijfdaagse werkweek voor de groep volksgezondheid en de verdeling van de welvaart voor deze groep. De voorzitter, de heer C. Quak gaf In zijn openings woord uiting aan zijn teleurstelling over de houding van het bestuur van do Vereniging tot verpleging en opvoeding van geesteszwakke kinderen ten aanzien van het overleg met de groep volksge zondheid. Dit laat nog veel te wensen over en voldoet zeker niet aan de voor waarden, die men in dc tegenwoordlgo maatschappelijke ontwikkeling mag stal len. Uitvoerig ging de heer De Bruyn in op de vraag, welke rechtsgrond er kan zijn om de vijfdaagse werkweek aan het personeel van de groep volksgezond heid te onthouden. Het gaat hier om do verdeling van de welvaart en het is alleszins billijk, dat ook het verplegend personeel de hem toekomende portie krijgt. Spreker wees verder op de onmisbaar heid van hen, die zich geroepen voelen de volksgezondheid te dienen. Uitdrukkelijk stelde hij, dait te allen tijde de dienstverlening aan de patiën ten voorrang moert hebben. De moeilijkheden, die de invoering van de vijfdaagse werkweek in de verple- gingsinrichtóngen oplevert zijn zeker niet te onderschatten, doch met voorbeelden toonde h(j aan, dart vaak toch wel een oplossing te vinden is. Men kan niet van iets zeggen, dat het niet uitvoerbaar is als men het niet heeft geprobeerd. Voor de werving is de invoering van de vijfdaagse werkweek van grote be tekenis. Wilhelminaschool overzag afgelopen jaar In een der lokalen hield de vereniging van de Wilhelminaschool haar ledenver gadering. De voorzitter, de heer B. Ike gaf een uiteenzetting omtrent dc plannen tot het bouwen van een nieuwe school. Zag het er vorig jaar naar uit, dart spoedig met de uitvoering zou kunnen worden begon nen, er waren bezwaren van de zijde van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Het bestuur beraamt in samenwerking met de architect evenwel nieuwe plan nen. Weer werd geattendeerd op de onbe vredigende situatie, dat een der klassen op de schoolzolder is gehuisvest. Dit „Kraaiennest" is alleen via een houten trap te bereiken. Voor deze ruim twintig mogelijkheden. Er zijn maatregelen ge nomen. Ook de secretaris, de heer W. van Sprang, maakte in zijn verslag melding van de „ki elkaar gezegen" schoolplan nen. De penningmeester, de heer P. Lind- hout, legde zijn cijfers aan de leden over. Op een vraag werd meegedeeld, dat de vereniging 135 leden telt. Verscheidene sprekers uit/ten him vrees, dart het chris telijk onderwijs te passief wordt aan vaard. De Unie-collecte bleek te Noordwijk»- Binnen f 285 te hebben opgebracht. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren J. M. Bal en C. Stam. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. Schut en C. van Tilburg her kozen. Het hoofd der school, de heer D. Feen- stra gaf een overzicht van het school leven. Hert leerlingental is van 262 tort 270 gestegen. Waarderende woorden richtte hij aan het adres van mevr. Schut, die bij de vacatures een „redster in de nood" In september j.l. waren 50 kinderen op school gekomen, terwijl 42 leerlingen haar hadden verlatten, van wie 12 naar het middelbaar onderwijs, 18 naar het Mulo, 6 naar de ambachtsschool en 6 naar de huishoudschool gingen. Voor het schoolreisje was reeds f 400 en voor de postspaarbank f 1000 bijeen gebracht Schietvereniging „Blijf voor 't Land" Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk wer den de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: W. Caspers 44 punten le klasse; Mej. A. van Weeghel 45 punten 2e klasse; J. van Weeghel 44 punten 3e klasse. In de le klasse behaalden W. Caspers en W. van Bohemen beiden 44 punten, maar door het beste opvolgende laagste schot werd W. Caspers winnaar van de medaille. Met K.S.O. werden de medailles ge wonnen door: J. Vink 59 punten le klas se: L. J. Plug 57 punten 2e klassa Christen-vrouwen hielden jaarvergadering Onder leiding van de presidente, me]. N. Krabbendam, hield de afdeling Noord- wijk-Binnen van de Ned. Chr. Vrouwen bond in het „Hof van Holland" haar jaarvergadering. De dames Van Doorn en De Raad, die samen het secretariaat waarnemen, brachten op rijm het jaarverslag uit De afdeling telt thans ongeveer 70 leden. De penningmeesteresse, mevr. Barn- hoorn-Van der Zwan. meldde een batig saldo. De verslagen werden afgewisseld door zang van het koortje onder leiding van mevr. Kaptein-Wassenaar. Vervolgens reikte de presidente het bondsinsigne uit aan elf leden, die de Christen-Vrouwenbond tien jaar trouw zijn gebleven. Het betrof de dames Van Wijk. Waal. Van Egmond-Vlieland, Wassenaar-Balkenende, Landhout-Bin nendijk, Van Oort. Bosman, Van Zeyst- Hopster, Van Exter, Cramer-Boon en Van der Werf-Van-Zuilekom. Na de pauze werd door een groep van de--Jonge Kerft te» Noordwijk aan Zee onder leiding van de heer Mertens het lekenspel „Ruth" opgevoerd. Vanmorgen Is in hotel Toor onder lei ding van architect W. Brouwer aanbe steed de bouw van een tweeklassige christelijke kleuterschool die zal worden gebouwd aan de Prinses Marykestraat in Alphen-West, welke straat enkele weken geleden nog Prinses Margrietlaan heette. Deze aanwinst voor het kleuter onderwijs In Alphen-West zal noord oostelijk van de bestaande christelijke lagere school worden gebouwd op de hoek J. P. Coenlaan en Prinses Marijke- straat. Dc tekening geeft een beeld van de voorzijde, die is gericht naar de noord zijde, dus naar de Prmses Mairijkestraat. De speelplaats met de grote zandbak is aan de zuidzijde van de school geprojec teerd. Direct aoh/ter de beide lokalen komt een betegelde speelplaats, terwijl het geheel voldoende beplanting zal be vatten. Bovendien is er ruimte voor een aantal kleine tuintjes voor de kleuters, die daarin zelf kunnen „tuinieren". Er bestaat de mogelijkheid de school later nog met een lokaal uirt te breiden. De lokalen zijn van grote ramen voorzien, die voldoende licht- en luchtrtoetreding waarborgen. Het gebouw belooft een sieraad te worden voor het kleuter onderwijs. KOUDEKERK A. D. RIJN Schaaknieuw» Uitslagen wintercompetitie Koude- kerkse schaakclub. Groep I: J Colijn— G de Wit 0—1. R Geerlof—A Hogeveen 0—1, I CortsH Boelee VzVz, A J Witte L van der Wulp afgebr, G de Wit H Boelee 1—0, J Rafain-J van Nieu wen huizen 10, H van Vliet—J de Wit Vz—J Colijn—I Corts 1-4). Groep II: J Cok—B Groeneweg 0—1, A van der MejjdenJ van Egmond 1—0, P CapelloG Snatersen Vz14, C Reij- noveldB Groeneweg 01, A Scheer— P Capello 10, P de Jong—J Cok 1—0. J van EgmondG Snatersen 10, J Kruit—B Groeneweg 01, C Reiineveld— A van der Meijden 1—0 In groep II is thans de kampioen be kend A- Scheer. Om de tweede en derde plaats wordt gestreden tussen J. Cok. P. de Jong en J. van Egmond. In groep I gaat B. Corts ongeslagen aan kop, gevolgd door J. de Wit op de twee de plaats, terwijl H. van Vliet en H. Boe lee de derde en vierde plaats bezetten met een gelijk aantal punten. Collecte In de loop van deze week zal te Kou dekerk aan den Rijn en Hazerswoude (Rijndijk) een collecte worden gehou- den ten bate van het jaarlijkse reisje van de bejaarden. Lagewaardsc polder Woensdagavond half acht wordt In hotel De Bruin een vergadering gehou den van de ingelanden van de Lage- waardse polder. niet voldoende is om tijdelijk ongebruik te gemeentegrond voor volkstuinen be schikbaar te stellen. Het werken op een volkstuin is een goede vrijetijdsbesteding, die de steun van de overheid waard is cn deze zelfs niet kan ontberen. Vooral Ln verband met de allerwegen tos te passen verkorte werkweek zal het volks, tuinwezen belangrijk worden. Het is de gemeente reeds vele jaren mogelijk geweest gronden, die aangekocht waren voor woningbouw, ter beschik- king tc stellen van volkstuinders. Nu eahter de woningbouw in snel tempo voortgaat is het niet te verwachten, dat binnenafzienbare tijd nog grond voor volkstuintjes vrij zal komen. De raad zal nu een beslissing moeten voor velen niet meer lonend is een volks tuinen beschikbaar gesteld moet worden. Aangezien de adressanten verzoeken tot organische opneming in het uitbreidings plan zal een dergelijk terrein aan dat voor woningbouw onttrokken moeten worden. Een consequentie hiervan is, dat de grondprijs en de schadevergoeding zeer hoog zullen worden, waardoor het voor velen niet meer lonend is een vloks- tuin te hebben. Bovendien zou een groot aantal tuinders bij de ontwikkeling van het uitbreidingsplan hun land moeten verlaten. B. en W. achten het niet juist de grond, die door tuinders in hun be- HMBI roep is gebruikt, aan anderen ten be- kinderen zijn bij brand geen uitwijk- hoeve van vrijetijdsbesteding ter beschik- In de op 26 april te houden vergadering, die om half acht begint, zal de gemeente raad van Oegstgeest onder meer spreken over het verzoek tot beschikbaarstelling van gronden als volkstuincomplex, waarbU deze gebieden organisch In het uitbrei dingsplan zouden moeten worden opgenomen. Reeds op 15 maart werd een preadvies uitgebracht op dit verzoek van een 22-tal inwoners van Oegstgeest De 22 adressanten wijzen erop, dat het king te stellen en zü geven dé raad dan Speciaalzaak voor BRILLEN ir Zieken fonds- leverancier BOSPLEIN 8 KATWIIK TEL. 3807 ook in overweging op het verzoek van de 22 inwoners afwijzend te beschikken. Verdere stukken Voorts zal de raad een voorstel be handelen, waarin verlenging van ver- huurtermijn met vijf jaar wordt voorge staan van de terreinen aan de M. H. Tromplaan ton behoeve van de stichting „Rijnlands Lyceum". Voor de aanleg van een weg wordt voorgesteld de grond tussen de Pastoors- watering en de Rijksweg, die eigendom is van de heer H. Geijsman te Leiden, aan te kopen. Door een vroegere grondruil is een gedeelte van het eigendom van de heer G. van der Horst. Oude Rijnzichtwcg 22, gemeentegrond. In verband hiermee wil len B. en W. een besluit van 1 juli 1959 (verkoop van grond aan de neer Van der Horst) intrekken en een nieuw bealuit nemen, waarbij de heer Van der Horst een deel van zijn grond aan de gemeente afstaat en de gemeente hem een andere strook overdraagt. De verlichting van het kruispunt Ge versstraatDe KempenaerstraatEnde- geesterlaan zal worden verbeterd (f2750), evenals het pand Abtspoelweg 16 f 600), terwijl achter de Floraschool een plant- strook zal worden betegeld (f 1875) cn de gaskachels In het gymnastieklokaal aan de GeversslTaat zullen worden ver nieuw (f 2200), dit alles Indien de raad ermee akkoord gaat. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen b(j de aanschaf van een bibliotheek voor de Hervormde Koningin Jullanaschool en de aankoop van 500 vuilnisemmers voor f 4000 ten behoeve van de gemeente goed te keuren. ABBF.NES Opbrengst Simavi De collecte voor Simavi heeft alhier 663.15 opgebracht, waarvan f273,54 te Lisserbrook. Het comité is medewerkers en gevers zeer dankbaar voor hun steun om dit mooie resultaat te bereiken. ié M In de grote zaal van de Salvatorikerk vergaderde gisteravond de afdeling Noord van de Ned. Chr. Vrouwenbond. De avond werd. daar de presidente, mejuf frouw De Vries, verhinderd was, geleid door de algemeen adjuncte, mevrouw A. J. de Boer-Heemskerk. In verband met het gedicht „Worden als een kind" las zy enkele Bijbelgedeelten over Henoch. Na enkele mededelingen trad als spreekster op mevrouw J. L. Bakker- de Gooyer uit Beverwijk met het onder werp: „Maken kleren de vrouw?" De vraag stellen was ook hier haar beant woorden en dat antwoord was: neen! Een vrouw kan de mooiste kleren dra gen en toch door een minder goede in stelling bij niemand gewaardeerd zijn. Ook, al heeft men er niet zoveel slag van zich te kleden, men kan toch een aardige, interessante vrouw zijn. Spreek ster kende een schat van een vrouw, die werkelijk charme had, maar ze kon die niet in haar uiterlijk tot uitdruk king brengen. Een vrouw mag niet on verschillig zijn over haar uiterlijk hoe wel dit niet het voojnaamste is. Men kan dit stellig op bijbelse gronden aan voeren. Er is reden om aan te nemen, dat ook de Heiland prijs stelde op een verzorgd uiterlijk. Droeg hij zelf niet een uitzonderlijk mooi kleed? Hinderlijke meisjes Vrouwen mogen geen ijdeltuiten zijn. Maar meer aandacht en een beetje be grip voor het uiterlijk is in veel geval len gewenst. De netheid zit onze Hol landse vrouwen in het bloed. Ook op het eigen tichaam? Wellicht denkt men, dat het zeepgeforuik in Nederland wel het grootste is. Op een punit, nl. van de toiletzeep, kon mevrouw Bakker deze gedachte omverwerpen. In Amerika ge bruikt men 18 stukjes toiletzeep per persoon per jaar. in Engeland 1014 en in ons land slechts 5%. We zijn vaak slordig en onattent op ons lichaam, ook wat de kleding be treft. Onze kinderen zijn in dat opzicht vaak kritisch, maar bedenk, dat man nen op dit punt precies kleine kinde ren zijn! Zij verlangen als ze vermoeid thuiskomen een opgeruimd huis en een ALPHEN AAN DEN RIJN Circus Toni Boltini komt Volgende week donderdag en vrijdag treedt in Alphen het circus Boltini op in een 60 bij 40 meter grote achtmaster. die op het voorterrein van Nabij wordt geplaatst. Ruim tweehonderd artiesten, onder wie de 81-jarige heer Wilke sr. (paardendressuur) werken aan het pro gramma mee. De voorstelling wordt be sloten met een skelterwedstrijd, waar aan het publiek kan deelnemen. Donderdagavond wordt de gala-pre mière gegeven, vrijdag een matinee- en een avondvoorstelling. Christen-vrouwen bijeen De afdeling Alphen aan den Rijn-zuid van de Nederlandse Christen-vrouwen bond kwam gisteravond in Nabij bijeen. Mevrouw Engel, gewestelijk presidente, besprak hat bekende boek „Gesprekken met Gabrièl", van Arjen Miedema. Dit (in de „ik-stijl-geschreven) boek geeft een aantal gesprekken weer tussen Jacobus van der Domme de hoofd persoon en zijn beschermengel Ga- briël. Het heeft iets van een cursus in psycho-analyse, vond mevr. Engel. Zij zei van mening te zijn, dat dit boek - dat in een periode van innerlijke crisis werd geboren de lezer veel te zeggen heeft. „Wij mogen onszelf gelukkig prij zen als we in Jacobus onszelf ontdek ken". De leiding van deze vergadering was bij de presidente, mevrouw K. R. Lan- geveld-Feringa. Afscheid ds. ML S. Roos In verband met zijn vertrek naar 's-Gravenzande zal ds. M. S. Roos mor genavond om hall acht afscheid nemen van de Chr. Geref. Kerk alhier. De dienst wordt gehouden in het kerkge bouw aan de Grijpensteinstraat. Opbrengst collecte De vorige week gehouden collecte voor Simavi (steun in medische aange legenheden voor inheemsen) heeft ruim f1500 opgebracht. Een mooi bedrag! vrouw met een verzorgd uiterlijk te vinden. Menig huwelijk is, doordat het hieraan ontbrak, gestrand. Al hebt u het ook druk, tracht dit te bereiken. Mevrouw Bakker besprak hierna het uiterlijk van de vrouw van top tot teen en haar geestigheid verwekte vaak veel bijval. Ze gaf ook waardevolle wenken. Het genoegen van de dames werd ove rigens wel wat verstoord doordat ook een meisjes-evangelisatiegroep bijeen was. De meisjes waren in hun lokali teit kinderlijk luidruchtig en bleken ook weinig vatbaar voor een vriendelijk verzoek. Het zal raadzaam zijn dat de plannen van de Evangelisatie-commis sie tot stichting van een eigen gebouw voor haar werk, spoedig uitgevoerd wor- dien. Ds. G. Cadée sprak over kloosterorden Gisteravond heeft ds. G. Cadée in d consistoriekamer van de Hervormde kerk aan de Oudshoornseweg voor de leden van de Vrijzinnig Christelijke Stu diekring gesproken over „Protestantse en Rooms-Kaüholieke monnikenorden' Ds. Cadée stelde daarbij, dat de pro testanten over het algemeen heel weinig afweten van de diverse kloosterorden en het leven in de kloosters, iets wat spre ker betreurde. Hij schonk speciaal aandacht aan de inrichting van het klooster Monte-Cas- sino bij Napels in Italië, welk klooster is gesticht door Benedictus van Nursia. Velen van zijn ingestelde kloosterorden zijn er nu (hoewel veranderd) nog. Na de pauze toonde ds. Cadée een filmstrook over het kloosterleven over een klooster in Maarssen aan de Vecht in Utrecht. De avond stond onder leiding van de heer J. Bijleveld en was bedoeld ter in leiding van de door de Groningse predi kant op 27 april a.s. te houden lezing over Athos. het rijk der stilte". Damnleuws Voor het kampioenschap van Alphen groep B speelde A. Jesse tegen G. J Versteeg, welke ontmoeting in een re- mise eindigde. Bekerwedstrijden ADOC: Groep 1. A. RobbeR. W. Vei kade 2—0; J. Gelder- ,blom—J. Beider 1—1. Groep 3. M. Roos—J Meijer 02; J de Leeuw—G. van Bakel 2—0. Bordenwedstrijden: A. Brunt—S. Koopman 0—2. Door deze overwinning is Koopman vrij van het spelen van da- gradatiewedstrijden. Tafeltennlsnleuws In de kantine van de motorenfabriek „De Industrie" werden gisteravond on derlinge tafeltenniswedstrijden gehou den voor de leden van de personeelsver eniging en genodigden. De uitslag is: 1. G. Stooker; 2. G. De- moet; 3. W. Dykman; 4. Piet Ooster man; 5. Lenie de Kruijff; 6. Arie de Kruijff. Zy ontvingen elk een prijs. Bevorderd De heer J. P. Vriesekoop, besteller bij de posterijen te Alphen aan den Ryn, is met ingang van 1 mei a.s. bevorderd tot hoofdbesteller. Aanbesteding kleuterschool Vanmorgen is in Aiphen aan den Rijn een aanbesteding gehouden voor bouw van een chr. kleuterschool, hoogste inschrijving kwam van W. Beyeren en Snel en Zoon, Alphen, met f 118.175, de laagste van fa. Jac. van Vliet en Zoon, Aarlancierveen, met f 104.000. Er waren twee begrotingen, de architect raamde het bedrag op f98.404, de rijks begroting was nog f9000 lager. Er waren 17 inschrijvingen. Het cl cn dc hulsvrouw Maandagavond hebben de leden van de afdeling Alphen van de Nederlandso Vereniging van Huisvrouwen in hotel Toor onder leiding van dc presidente, mevrouw H. M. Korthals-Steen, geluis terd naar een lezing over „Het ei" Op deze avond werd door een drietal propagandisten van het Produktschap Pluimvee en Eieren een film vertoond over de belangrijke plaats die het ei in ons voedselpakket inneemt. Aan de hand van een flanelbord wera bovendien ge toond welke voor ons lichaam onmis bare bouwstoffen het ei alzo bevat. De dames en heren van het Produkt- SASSENHEIM Dc christelijke vereniging voor kleu teronderwijs hield gisteravond een leden vergadering in het jeugdhuis. Voorzitter C. Westerbeek zei in zijn openingswoord, dat de slechte opkomst tweeledig ver klaard kan worden namelijk: gebrek aan belangstelling voor het kleuterwcrk of vertrouwen ln het bestuur dat dit dc zaak wel klaart. Spreker hoopte op het laatste. Ongeveer 200 kleuters bezoeken de scholen. Met de ingang van de cursus 1960/61 mochten van de inspectrice maximaal 105 leerlingen op de Kerklaan- school worden toegelaten voorheen was dit 120. Hoewel dit aantal voor het on derwijs beter is, ontstaat er gebrek aan ruimte. Daarom ziet het bestuur ook uit naar de uitbreiding van de Zonnebloem- school niet één lokaal. Het gemeente bestuur heeft medewerking gegeven; het wachten is evenwel op toestemming van G.S., die niet spoedig te verwachten is. Om een urgentieverklaring te krijgen verzocht de voorzitter 'de ouders vroeg tijdig opgave te doen van nieuwe leer lingen voor de volgende cursus. Het ver slag van secretaris J. Fidder vermeldde een aantal verbeteringen aan de scholen. Penningmeester C. A. van Sprang, gaf een verslag over het boekjaar 1960; er is een batig saldo van f 70,37. De begroting van dit jaar sluit met een nadelig saldo van f 40. namelijk uitgaven f 9200. ont vangsten f 9160. De heer Sprang wees erop dat de ver eniging niet kan draaien op overheids subsidies. deze schieten beslist te kort. het moet komen van donateurs en bij dragen. De vergadering verkocht een stukje grond (21 m2) van het speelter rein aan de Keiklaan ten behoeve van de uitbreiding van de zaak van T. Land- wehr-Johann. Deze zal zorgen voor een gedegen afzetting van het speelterrein. De aftredende bestuursleden J. Fidder en C. A. van Sprang werden herkozen. De voorzitter roemde het werk van beiden. De kijkavond voor beide scholen zal op 26 april worden gehouden van half acht tot 9 uur. A.R. Kiesvereniging Vanavond om 8 uur houdt de A.R. kiesvereniging een ledenvergadering in het jeugdhuis. Als spreker is uitgenodigd de programmaleider van de NCRV, de heer G. H. Hoek, die een causerie zal houden over „Na-oorlogse cultuurpro blemen." schap maakten de dames vervolgens ver. trouwd met het bakken van verschillen- de omelettes en de mogelijkheden dit met het ei in de keuken bereikt kunnca worden. Vleeskeuringsdienst bijeen Tijdens de maandag in de raadszaal van het gemeentehuis gehouden verga, dering van de leden van de Vleeskeu ringsdienst kring Aiphen aan den Rijn onder leiding van burgemeester Bruins Slot werd o.m. vastgesteld, dat de nood slachtplaats in Nieuwkoop door de eigeij naar moet worden verbeterd, anders za tot opheffing worden overgegaan. Daar. toe werd besloten na een toelichting van de directeur, veearts B. van Wijk. Voorts werd besloter, de directeur een jaarlijkse vergoeding te geven voor hei gebruik van zijn eigen auto ten behoeve van de dienst, van f3000. Betreurd werd het, dat voor de kip. penslachterijen geen enkele keuringt plicht voor de te slachten dieren bestaat Wel zijn er in ons lnd bedrijven die vrij. willig tot keuring van het pluimvee zijn overgegaan. Koudekerk zal per 1 juli eveneens zijn aangesloten bij de Vleeskeuringsdiens! De ontwerpen vleeskeuringsverorde- ning, desrtructieverordening en de ver ordening op de heffing van rechten werden alle aangenomen. ALKEMADE Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna H M d v L C Schrijvers en J C Zandbergen; Johan nes C A, z v C Th Zandvliet en Th P M van Haastrecht. ONDERTROUWD: J P Platjouw A M Loosman. GEHUWD: J M van den Broék er A Roeloffs. M Q van Tol en M A Zoet, J van der Meer en C J Hoogenboom. OVERLEDEN: J van Vliet, 88 jr. K van Wieringen, 87 jr, w v J Th Ludlage. OVDE WETERING Ouderavond De christelijke kleuterschool houdt woensdagavond om half 8 in het jeugd- gebouw een ouderavond met ledenver gadering ROELOFARENDSVEEN Excelsior gaf uitvoering Het feit, dat bijna driehonderd van dt ruim vierhonderd leden der gymnastiek vereniging Excelsior jonger zijn zeventien jaar, bleek duidelijk op de gisteravond gegeven uitvoering. Het pro- pramma voor de pauze werd geheel ver zorgd door de jeugdgroepen van 6 tot 14 jaar en de kleutergroep onder leiding van mej. I. de Koning. Na de pauze zet ten de dames en de heren hun beste beentje voor. De algehele leiding was in handen van de heer P. v. d. Linden, die werd geassisteerd door mej. I. de Koning. Vogelfilmavond. De vogelliefhebbersvereniging De Dia- mantvink houdt Woensdagavond om 8 uur een bijeenkomst in café J. Heems kerk. Er wordt een film over vogels vertoond. TER AAR Tussen al de produkten, die goedkoop zijn, is het artikel peulen een ware af wisseling, hoog in prijs, vers aan de markt en daardoor ook gezocht. Maar het zijn nog maar de eersten en hoe zal het verder gaan? Grote hoeveelheden komen er meestal niet van, maar export is er ook niet. zodat het binnenland de prijs moet maken. Ook aardbeien doen weer aan een delicatesse denken, al zijn ze niet eens zo duur. Verder was het weer volop sla in de afgelopen week. van goede en mindere kwaliteit. Maar de prijs is er niet hoger om geworden, zelfs al deed de export nog wel wat mee. De beste partijen gingen naar de binnenlandse markt, die er 10 tot 14 cent voor wilde betalen. De export- handel lag lager, zo rond het dubbeltje, maar een groot deel van de aanvoer ging weg tegen de prijs van 5 tot 9 cent en dat waren de partijen, waar gebreken in voorkwamen, zoals rand- en meeldauw die snel voortwoekeren. De grootste vloed is nu wel voorbij en de komende weken zal de aanvoer minder zijn, want de meeste kassen zyn leeg en daaruit zijn er nog heel wat afgevoerd naar de vernietigingsplaatsen, die het klaar ma ken voor de handel niet eens waard waren. De prijs van spinazie is de hele week goed geweest tot hoog, de aanvoer was niet zo groot meer en naast die uit dc kassen was er weer spinazie van de koude grond. Van de laatste was de kwa liteit niet zo best. Bloemkool kon zich goed verkopen te gen een behoorlijke prijs. Naast de win terharde is er nu ook bloemkool uit de kas De aanvoer is nog niet groot, maar de handel is vlot. Andijvie was er nog maar heel weinig, de prijs was matig en de kwaliteit was goed. De kwaliteit van de waspeen was niet best en derhalve was de prijs laag. Postelein kon zich goed handhaven tegen een goede prijs, vooral wanneer de kwaliteit goed is. Komkommers zijn niet duur. de aan voer is van betekenis. De laatste dagen trok de prijs wat op, zodat misschien weer betere dagen komen. Rabarber was goed aan de prijs en de aanvoer flink. WARMOND G. Kalemink uit directie Panagro De heer G. Kalemink heeft de wens te kennen gegeven zijn functie van di recteur van de N V. Aannemingsmaat schappij „Panagro" te Warmond per 30 april neer te leggen. Op een vergadering van aandeelhouders volgde zijn benoe ming tot commissaris der vennootschap per 1 mei. De afscheidsreceptie wordt zaterdag 29 april gehouden van 3 tot 5 uur ia I restaurant Meerrust te WarmoiwL

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4