fa P.S.ANES N. Wasserman, veertig jaar bij Sanders, kreeg „zilver" Agenda voor Leiden en Den Haag Twee avontuurlijke meisjes vertelden en zongen Rechts passeren kost geld Steeds dalende werkloosheid in Leiden en omgeving Vijfdaagse werkweek voor Leids gemeentepersoneel Leidse huisvrouw is vele mannelijke chauffeurs de baas VOOR KOLEN Fa. Van der Stok vierde eeuwfeest De heer D. Versloot virtuoos in hei restaureren NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG 12 APRIL 1961 ^OALS WIJ gisteren al in het kort berichtten, is technisch-hoofdassistent D. Versloot ter gelegenheid van zijn veertigjarig arbeidsjubileum in heit rijksmuseum van oudheden te Leiden onderscheiden met de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden zilveren ere-medaille. Het ereteken werd hem opgespeld door de heer Du Parcq van het ministerie van onder wijs, kunsten en wetenschappen, die onder meer zei, dat de regering ten zeerste overtuigd is van de belangrijkheid van het werk door de technisch- assistenten, eigenlijk een te bescheiden benaming, in de musea verricht. Hij prees de jubilaris om zijn toewijding en kundigheid. De huldiging zou eigenlijk in intieme1 lijk gesteld voor de goede staat van de kring plaats hebben, maar daar de heer museum-collectie. Ik kan rustig zeggen, Versloot door zijn restauratiewerkzaam-dat hier in Leiden deze verantwoordelijk heden in de hele Nederlandse archeolo-heid aan de heer Versloot is gedelegeerd, gische wereld vermaardheid geniet, was Hij is een uitstekend vakman en zijn dit niet mogelijk gebleken. Directeur J oordeel is vaak beslissend bij de aanko- prof. dr. A. Klasens kon bijvoorbeeld ook pen. Op het ogenblik stelt men pogingen prof. dr. A. E. van Giffen verwelkomen,in het werk de arbeidsruimte van de Ju- die voor deze gelegenheid uit Groningen i bilaris, het laboratorium, uit te breiden, was overgekomen. En binnenkort vertrekt hij naar Trier om Izich daar op de hoogte te stellen van Centrale plaats de nieuwste glastechnieken". Prof. Kla- De heer W. F. Neuteboom. sprekend sens had aIs «scl,enk een k°Peren pot. namens curatoren en het bureau perso- In zijn dankwoord gaf de jubilaris neelszaken van de Leidse universiteit, zei, dat de jubilaris zich als vakman en als mens een zeer centrale plaats in het museum heeft verworven. Hij overhan digde namens de minister een gratificatie. Prof. dr. W. Glasbergen uit Am sterdam noemde de heer Versloot een virtuoos in het restaureren van oud heidkundige voorwerpen. „In vrijwel alle Nederlandse musea zijn potten te vinden die uit uw handen komen. Dat Is door ingewijden duidelijk te zien, want u hebt een eigen stijl ont wikkeld, een stijl die getuigt van aanleg, grote zorgvuldigheid en een langdurige ervaring. De belangrijk heid van dit werk mag niet worden onderschat Het vormt een directe bijdrage tot de wetenschap". De gevoelens van het museumperso neel werden vertolkt door de heer A. Staats. „Uw liefde voor het museum- werk Is voor velen een bron van inspi ratie". Hij bood twee geschenken aan: een tuinstoel en een enveloppe-met-in- houd. te kennen ntiet meer dan zijn plicht te hebben gedaan. Op een gegeven ogenblik greep de ontroering hem zo sterk aan, dat hij niet verder kon spreken. Eén van zijn zoons nam toen deze taak van hem over. Ten slotte was er gelegenheid de heer Versloot en zijn gezin persoonlijk geluk Aan de heer N. Wasserman, die veertig jaar in dienst is van de Kon. Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumfabriek v.h. Sanders Co. N V., werd gistermiddag 1e zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. Tij dens de in het Antonlus-CIubhuis gehou den huldigingsbijeenkomst, waarbij vrij wel het gehele personeel tegenwoordig was, deelde wethouder S. Menken mede. dat de jubilaris deze koninklijke onder scheiding mocht ontvangen als bliik van waardering voor diens trouw en ijver. Na de toespraak van de wethouder richtten nog vele anderen woorden van lof tot de heer Wasserman, die boven dien overladen werd met geschenken. De directeur, de heer P. A. de Jong, zei. dat de chef van de kartonnage-afde- Trots Prof. Klasens meende zijn gedachten in één zin tot uitdrukking te kunnen bren gen: „wij zijn blij en trots, dat u aan ons museum bent verbonden". Hij merkte verder op: „de directeur is verantwoorde- Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker; soliste: Gisa Czerfalvi, viool, voor K. en O. Gebouw Rehoboth, 8 uur: Veron, f.b.- avond. Den Haag, Gebouw K. en W„ 8 u.: Stichting Haagse Opera met „Mephisto- pheles". Kurzaal, 8.15 uur: Toneelgroep „Thea ter" met „Het Hemelbed". Diligentia, 8 uur: Helen Mc. Kinnon, mezzo-sopraan, en Felix de Nobel, piano. Lutherse kerk, 8 uur: Orgelconcert Felkt Asma. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Thea ter met „De Wonderdoenster", van Wil liam Gibson, voor K. en O. Het Gulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, dr. S. Wiegersma over waarde intelligentieonderzoek. Restaurant Bellevue, 8.3010 uur njn.: Opgave vakantieweek kappers Lakenhal, 8 uur: Opening tentoonstel ling „Omaggio a Dante" door Italiaanse ambassadeur. Den Haag Kon. Schouwburg, 8 u.- Haagsche Comedie met „Becket of de eer van God". Zaterdag Station N.S., 1.50 uur: Vertrek Kon. Ned. Natuurk. Vereniging naar Teijlers Museum, Haarlem. Aula Stedelijk Gymnasium, 8 uur: Klassieke avond m.m.v. Jeugdkamer- orkes* Leiden en koor Rembrandtlyceum Het Gulden Vlies, 35 uur: Receptie t.g.v. 50-jarig bestaan Leidse korfbal club „Fluks". Schouwburg, 8 uur: Chr. zangspelgroep „Staalwijk en omgeving" met operette „Het geheim van de Hofmaarschalk" Restaurant Van der Heyden. 8 uur: Feestavond Leiden-Oxford. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 u.: Werkgroep Haag'sihe Comedie met „D ti.ee beulen", „Guernica" en „Picnic' i uur; Haagsche Comedie met „De Kar dinaal van Spanje". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest oJ.v. Franz-Paul Decker, solist Arthur Rubinstein, piano. Diligentia, 8 uur: Ned. Kamerorkest. Apotheken Geopend apotheek Tot hulp der Menschheid, Hooigracht 28, teL 21060. Films Casino t2.30 uuri ïeenagermelody (al le leeftijden). (7 en alt uur) Rififi on- der de vrouwen 118 (aai Lido (2.30. i en a.lo uur) Zorg, dat ie erbij komt (alle leeftojden» Luxor (2.30, 1 en 9.16 uur) Gi.-blues (alle leeftijden). Rex (2.30, '15 en 9.15 uur): De wraak van Tangora (14 jaar/ Studio ,2.30, 7 en i.i5 uur): Witte wil dernis (alle leeftijden). Trianon (2 30, en 9.15 uur): Winden waaien om de rotsen (14 jaar). Ten toonste 1 lin gen Agneslyceum, ingang hoek Pelikaan straat—Oude Vest, schilderijen en teke ningen J. Schleohter (tot en met 12 april, 10-2, 4—7 uur). der Nederlandse Reisvereniging bood de leden giste^vond in de foyer van de stadsgehoorzaal een bijzonder program ma aan, dat werd verzorgd door Jos. de Lange Wendels en Robby van der Wal. die elf jaar lang door 62 landen zijn ge trokken als moderne troubadours, lo pend, liftend, zingend en gitaarspelend. Mej. Van der Wal plaatste een adver tentie om iemand te krijgen voor een wereldreis. Uit de vele aanmeldingen koos ze mej. De Lange Wendels, omdat deze vier talen sprak en ook gitaar kon spelen. Na één jaar van voorbereiding, vertrokken ze op 9 juni 1949 zonder een cent op zak. Ze wilden het geld voor hun reis onderweg verdienen met hun gitaar spel en jiun zang. Ze hebben bewezen, dat dit mogelijk was. Eerst trokken ze ruim 2 jaar door Euro pa, traden op voor de televisie van de BBC in Engeland en kwamen in het we reldnieuws van de bioscopen in Portu gal. In Spanje konden ze bijna niet lif ten, omdat er zowat geen auto's reden. Daarom trokken ze door dit arme, maar mooie land, met paard en wagen of met muilezels. Casablanca was de eerste stad in Afri ka, die ze aandeden. De .Marokkanen zijn, evenals alle andere Mohammeda nen, erg gastvrij. De kroonprins van Ma rokko inviteerde hen om het Marok kaanse leven te leren kennen. Tien dagen waren ze bij hem te gast Ze trokken verder floor alle landen van de Afri kaanse Noordkust, gingen naar Italië, waar de Paus hen in audiëntie ontving waar ze Danny Kaye hebben gespro ken. Via Joegoslavië kwamen ze in het Midden-Oosten en in Egypte terecht, waar ze hele goede maatjes werden met Ned. Reisvereniging, afdeling Leiden president Naguib. Ze waren er juist in de tijd toen Nasser daar de macht over nam en vonden het toen raadzamer om laar te vertrekkeii. Dwars door Afrika trekkend, kwamen ze in Zuid-Afrika aan. Hier verdienden ze zoveel met hun zang en gitaarspel, dat ze een filmcamera kochten. "Van dit land maakten ze prachtige films. Zo za gen de aanwezigen Kaapstad, Johannes burg. waarin nog veel aan de Hollandse kolonisten herinnert. Prachtige opna men maakten ze ook van de Victoria watervallen in Rhodesia en van de wil de dieren in het Wankie National park. Na de pauze zongen de twee meisjes nog enige liedjes, die ze zelf hadden ge maakt. Verder zag men nog een film over de ABC-eilanden en vertelden de avon turiersters nog uitvoerig over hun be levenissen in Zuid-, Midden- en Noord- Amerika. Prof. Brugman (Leiden) kreeg onderscheiding De ambassadeur vau de Verenigde Arabische Republiek in Nederland, dr. A. A. Chandjl, heeft dinsdagmiddag iq zijn ambtswoning prof. dr. J. Brugman, hoogleraar in de Arabische taal cn let terkunde aan de rijksuniversiteit te Lel den, de medaille van verdienste derde klasse overgedragen, die president Nas ser van de V.A.R. hem heeft verleend. Prof. Brugman is van 1948 tot 1959 verbonden geweest aan de Nederlandse ambassade te Kairo, laatstelijk als eerste secretaris. Nadien is hij hoogleraar te Leiden geworden. De plechtigheid in de ambtswoning van de ambassadeur werd bijgewoond door vertegenwoordigers van het minis terie van buitenlandse zaken, universitei ten, instituten en musea. Leids kantongerecht Verkeersovertredingen waren maandag weer regel tijdens de zitting van de Leidse kantonrechter. Van deze regel weken af een 44-jarige Leidse koopman en een 64-jarige Katwijkse gezagvoerder van een logger. De eerste had aan een neefje beneden de 16 jaar (na sluitings tijd) een aantal flessen bier verkocht. Hij kreeg f 2,50 boete voor de over treding van de winkelsluitingswet had de economische rechter hem al tot f 15 ver oordeeld. De Katwijker had op de Oude Rijn bij de Spanjaardöbimg met zijn schip achteruitvarend de brug en het remminigswerfc beschadigd naar hij verklaarde was de motor afgeslagen. De kantonrechter legde hem f 15 boete op na een eis van <25. Overtreding van de maximum snelheid kwam verscheidene verdachten op f 20 tot f 35 te staan, het niet voeren van groot lidht bij mist op f20 en het rijden zonder rijbewijs van f 20 tot f 35. Een haastige 21-jarige Amsterdammer, die pas in het bezit van een rijbewijs op 25 juni jl. te Zoeterwoude op rijks weg 4a met volle snelheid een voor hein rijdende auto rechts was gepasseerd, zag deze domme streek nu zwaar gestraft: f200 boete en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Voorts was er een Haagse brandstoffenhandelaar, die op rijksweg 4 plotseling het linkerach terwiel van zijn pas gekochte tweede hands autootje was verloren; hij moest voor deze ernstige nalatigheid nu f75 betalen. Aankoop perceel aan Zuidsingel De gemeente heeft in openbare veiling de hand kunnen leggen op het perceel Zuidsingel 36 voor de prijs van 1940. De in de naaste omgeving gelegen per celen zijn -reeds eigendom van de meen te. ling een vriendelijke persoonlijkheid is en een man op wie men aan kan. „U heeft uw taak vervuld op een wijze die aller bewondering waard is", aldus de directeur. Deze betrok ook mevrouw Wasserman in de hulde. Als persoonlijk geschenk bood de heer De Jong een mand met fruit aan en als cadeau van de firma een televisietoestel. De adjunct-directeur, de heer C. Ver- weij. feliciteerde namens de staf, het la- Vergroling van speelplaats aan de Boommarkt De speelplaats, gelegen oostelijk van het gemeentelijk schoolgebouw aan de Boommarkt 1, welk gebouw in gebruik is als school voor voortgezet gewoon la ger onderwijs, uitgaande van de Stichting rooms-katholieke scholen te Leiden, dient te worden vergroot. Aangezien het in de bedoeling ligt de speelplaats te vergroten door daaraan een gedeelte van de openbare weg. de Boommarkt. toe te voegen, is het nodig dat het desbetreffende weggedeelte 3an het openbaar verkeer wordt onttrokken met toepassing van de Wegenwet. Be zwaren tegen onttrekking aan het ver keer zijn niet ingediend. boratoriumpersoneel cn het kantoorper soneel. Hij prees de jubilaris om. om zijn hulpvaardigheid. „De heer Wasser man stond altijd klaar als wij hem nodig hadden". Voor de echtgenote van de jubilaris had de heer Verweij een centrifuge. De heer J. A. van Wijk voerde als produktiechef het woord. Hij zei, dat de heer Wasserman gedurende al deze jaren op prettige wijze met de meisjes, die onder zijn leidang werkten, wist om te gaan. „Trouwens, het gehele personeel draagt u een goed hart toe". Namens het personeel bood deze spre ker een lamp aan. Hierna betrad de heer J. C. van Duyn het podium. „Het is niet in woorden uit te drukken wat u voor ons, vertegen woordigers, heeft gedaan", zei deze hoofdvertegenwoordiger. Diens stoffelij ke blyk van waardering bestond in een grote kist sigaren. Namens de gepensio neerden sprak de heer J. van Leeuwen. De heer J. A. G. Douglas trad ook nog naar voren om de jubilaris te danken voor de kameraadschappelijke samenwer king. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Theodorus Thomas Vincentius zn v: J V Alkemade en P J Smit; Nicolaas Maria zn v: P W Hogervorst en C Vianen; Jacomina dr v: J Ravensbergen en C van den Eijkel; Comelis zn v: N Zonneveld en W M Geradts: Nicolette Francisca Elisabeth dr v: A J Wagtendonk en M F v d Post; Comelis zn v: W van Duijn en C Remmelzwaal; Christina dr v: R G Tolson en G J Bleecke: Andrea dr v: R G Tolson en G J Bleecke. OVERLEDEN: E Scholte 7 maan den dochter; C W Meerse 68 j man C van Egmond 76 j man: A Hagc- man 2 dagen zoon; E Geenjaar, 40 j echtgen v J J van Kralingen. Jubileum en afscheid bij de S.L.F. De heer T. W. Pet herdacht het feit dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Eleetri- citeit. Dit jubileum ging gepaard met zijn vertrek uit de dienst wegens het kort ge leden bereikt hebben van de pensioenge rechtigde leeftijd. In de directiekamer bracht de direc teur, ïr. Y. Ykema, de heer Pet dank voor de wijze waarop hij zo vele jaren zijn krachten aan het bedrijf had gege ven. Hij overhandigde de oorkonde van het gemeentebestuur en wenste hem het beste toe voor de komende jaren. Nadat zijn chef en de voorzitter van de personeelsvereniging hun gelukwen sen hadden aangeboden, volgde in de kantine de huldiging door en het afscheid van de collega's van de afdeling gasdis tributie. De jubilaris werd ook hier zeer hartelijk toegesproken en mocht als aan denken aan zijn lange loopbaan bij de Fabrieken enkele geschenken in ont vangst nemen. Velen drukten na afloop hem persoon lijk de hand en wensten hem een goede pensioentijd toe. Aankoop Philosoplienpad 1 Aan de gemeente is voor een bedrag van f 3.000 te koop aangeboden het per ceel grond met opstal gelegen en staande aan het Philosophenpad nr. 1. De werkloosheid in het rayon Leiden is in maart weer belangrijk afgenomen. Zij daalde met 57 en bedroeg aan het einde van de maand nog vier procent van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking. Onderstaande cijfers hebben be trekking op Leiden, Alkemade, Leiderdorp, Öegstgeest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. vd. v.d. wijziging feb. mrt. feb. manneL mrt. manneL to.v. feb 1960 1960 1961 beroeps- bevolk. 1961 beroeps- bevolk. 1961 Leiden 451 309 204 6 147 4 57 Zuid-Holland 9667 8145 6046 9 4935 7 1111 Nederland 75691 56708 48358 18 34956 13 13393 Werkloosheid In enkele beroepsgroepen febr. '61 mrt. '61 Bouwvakarbeiders 29 7 Metaalbewerkers 10 7 Textielarbeiders 1 1 Land- en tuinbouwarb. 14 10 Transportarbeiders 5 5 Kantoorpersoneel 21 13 Hotelpersoneel 8 7 Losse arbeiders 8 4 Zoals uit bovenstaand overzicht blijkt is de werkloosheid in het rayon Leiden gedurende de maand maart wederom be langrijk afgenomen. De geregistreerde ar beidsreserve daalde nl. met 57 en be droeg einde maart nog slechts 4 pet van de afhankelijke mannelijke beroepsbe volking. Ook vergeleken met de stand van de werkloosheid in de provincie Zuid-Holland en in Nederland is de ge registreerde arbeidsreserve in het rayon Leiden wel uitzonderlijk laag. De afneming wordt sterk beïnvloed door het seizoen; van seizoenwerkloos heid is in dit rayon vrijwel geen sprake meer. De vraag naar arbeidskrachten is In vrijwel alle bedrijfstakken sterk gestegen nl. van 348 tot 578. Vooral in de bouw nijverheid. de metaalnijverheid en de textielindustrie is een sterk toenemen de vraag merkbaar. Ook de geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen is afgenomen en bedroeg einde maart 37 tegen 43 per einde fe- bruari. De vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten is nog steeds zeer groot, vooral in de beroepsgroepen kleding en reiniging (38), handelspersoneel (35) kantoorpersoneel (54), textlelarbeidsters (44) en huishoudelijk personeel (125), B. en W. van Leiden stellen de raad -oor, goed te keuren, dat met Ingang ■an l mei aanstaande voor de ambtenaren van de gemeente de vijfdaagse werk- eek wordt ingevoerd, met dien ver stande dat de gewone arbeidstijd niet meer dan 45 uren zal bedragen. In de aan de gemeentebesturen ge richte circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken van 4 januari 1961. wordt er bij de gemeenten op aange drongen zoveel mogelijk de voor de rijksdiensten bepaalde gedragslijn n.l. een invoering in twee etappes te vol- ^en, met dien verstande, dat met de vijf daagse werkweek door arbeidstijdver korting en werktijdverschuiving, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, niet vóór 1 mei een begin wordt gemaakt. In de circulaire is echter de mogelijkheid opengelaten om. indien de situatie op de plaatselijke (regionale) arbeidsmarkt zulks noodza kelijk zou maken, de volledige vijfdaag- Veerligjarig dienstverhand Op 16 april zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer C. H. van den Wijngaard in dienst trad bij Noordhollandsch Land- bouwcrediet N.V., kantoor Leiden (se dert l januari 1940 opgenomen in do Amsterdamsahe Bank N.V.). In Leiden woont een huisvrouw, moe der van vijf kinderen, die het op de vrachtauto tegen elke vrachtwagenchauf feur wil opnemen. Dat klinkt een beetje vreemd, maar het is toch waar. Mevrouw S. Joh. van der Mey-Schorler van de Hooigracht heeft alle mogelijke rübe- voegdheden en zij kan zelfs een motor helemaal demonteren en later weer in elkaar zetten. Vele mannen plegen halfplagend te zeggen: vrouwen (in auto's dun altijd) zijn een gevaar op de weg. Als dat waar is, vormt mevrouw Van der Mey een uitzondering op deze regel, want toen zij vorge week opging, zoals dat heet, voor het zwaarste rijexamen dat ons land kent, het Vamor-vakexamen, toen zakten alle mannelijke kandidaten uit Leiden en omgeving. Maar zij kwam er doonheen. Mevrouw Van der Mey is erg gelukkig met dit nieuwe diploma. Zij heeft er twee jaar hard voor geblokt, en nu ze meteen de eerste keer is geslaagd, is ze er echt een beetje trots op. Dit diploma geeft haar als rijschoolinstruotrice het recht de examens van haar leerlingen by te wonen, zowel het theoretische als het praktische deel. Het V^jwor-examen wprdt afgeqpmen door de Stichting vakexamens auto- en motorrijschoolbedrijven en het bestaat uit drie onderdelen: verkeerswetgeving, sHjtrijden en motortechniek. Geen enkele vrouw in Leiden is er vóór mevrouw Van der Mey in geslaagd dit alles zodanig ondier de knie te krijgen, dat de exami natoren er niets op hadden aan -te mer ken. En heus, haar charmes hebben het niet gedajn, want zij kreeg er op het examen een gecommitteerde extra bij om er op te letten, dat niets door de vingers werd gezien, omdat men hier met een dame had te makenVan d« 28 kandidaten zakten er 22. Mevrouw Van der Mey geelt voorna melijk vrachtautorijlessen. In vrachtau torijden is zij bijzonder bekwaam. Van daar ook die uitdaging aan het begin Haar main en de instructeurs die dit echt paar in dienst heeft, nemen de meeste andere leerlingen voor hun rekening. Zie voor stadsnieuwe ook pag. 4 en 12 se werkweek vóór 1 mei 1962 in te voe ren, mits vóór 1 mei 1961- Inmiddels is B. en W. gebleken, dat ln net algemeen bij het vrije bedrijf in Leiden en naaste omgeving reeds vóór 1 mei 1961, t.w. met ingang van 1 januari JJ., tot verkorting van de arbeidstijd met gelijktijdige invoering van de vijfdaagse werkweek is overgegaan. Deze gang van zaken en de hieruit voortvloeiende reeds merkbare gevolgen hébben het college de overtuiging gegeven, dat, indien niet op zeer korte termijn de nodige maatre gelen tot invoering van de vrije zater dag voor het gemeentepersoneel worden getroffen, de gemeentelijke overheid in een uitzonderingspositie zal komen te verkeren, met alle ongunstige gevolgen daarvan. en W. vrezen, dat niet slechts het aantrekken van nieuw personeel, doch ook het behoud van de gemeentelijke arbeidskrachten ten zeerste zou worden bemoeilijkt, hetgeen een goede functio nering van de gemeentelijke diensten en bedrijven ernstig in gevaar zou brengen. Afgezien hiervan achten zij het tegenover het gemeentepersoneel uit een oogpunt van billijkheid geboden, dat de gemeen te, wanneer het gaat om vaststelling van gunstiger arbeidsvoorwaarden, niet bij het particuliere bedrijfsleven ten achter blijft. B. en W. beseffen, dat de verkorting iran de arbeidstijd en de invoering van de vrije zaterdag, vooral in het begin stadium, op enkele praktische bezwaren zullen stuiten. Zij zijn er echter van overtuigd, dat deze bezwaren in nauwe samenwerking ook met de reglementair gevormde overleg-instanties op bevre digende wijze kunnen worden opgelost. Oude Herengracht 19 tel. 20587 LEIDEN Leidse amateurfotografen waren weer bijeen De leden van de Leidse Amateurfoto- gralenvereniging waren maandagavond in de bovenzaal van rest. „De Doelen" bijeen voor de vierde en laatste, ronde „zwart-wit" in de onderlinge foto-com petitie. Iri zijn' openingswoord sprak de voor zitter, J. G. Gompelman er zün grote voldoening over uit, dat een respectabel aantal inzenders deze laatste ronde nog wilde benutten om eens extra goed voor de dag te komen. De belangstelling ging ditmaal uit naar de prestaties, die een gebonden onder werp betroffen, daar de deelnemers on der het motto: „Dat doe ik voor de kost" hun beroep in beeld moesten brengen. Het behoeft geen betoog, dat de inzen ders hun uiterste best hadden gedaan hun beroep op de meest suggestieve wijze te fotograferen én velen bleken daar uitnemend in geslaagd te zijn. De jury bestaande uit de heren J. G. Gompelman. dr. J. Versteeg, dr. P. J. van Mullem en G. L. van den Berg, had dan ook bij de beoordeling van een en ander geen gemakkelijke taak. Zoals gebruike lijk gaf de heer Gompelman aan het eind van de avond namens de jury een kort overzicht. Zonder op de uitslag vooruit te willen lopen de eindresul taten volgen na afloop van de competi tie kreeg ditmaal de heer J. A. N. den Tonkelaar met zijn inzending „het transportbedrijf' en de heer F. A. Era dus met zijn uitbeeldingen van het drukkerijbedrijf een bijzonder woord van lof van de jury. Bij Van der Heyden heeft gistermid dag de familie Van der Stok een receptie gehouden ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de zaak aan de Breestraat. Een van de eersten die gelukwensen kwamen aanbieden was ir. J. J. G. van Hoek, die de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijnland vertegenwoor digde. Hij is van dit lichaam voorzitter. In zijn felicitatie woord zei de heer Van Hoek, dat een jubileum van 50 jaar voor de Kamer iets belangrijk begint te worden maar dat een jubileum van 100 wel heel belangrijk is. „Ik hoop, dat u overtuigd zult blijven van uw dienende taak ten opzichte van het publiek. Dat zal mogelijk tot gevolg hebben, dat uw zaak niet alleen zijn naam behoudt maar zich nog meer uitbreidt. De heer Van Hoek bezegelde zijn waar derende woorden met het aanbieden van de zilveren legpenning van de Kamer, welk moment op de fotcris te zien. Later kwam ook de heer C.*F. Meer- poel van de Kamer van Koophandel com plimenteren. Verder zagen wij wethou der S. Menteen namens het gemeentebe stuur, de heren Lambermont en Van der Kloot namens de Leidse Middenstands centrale cn vele zakenrelaties. De heer Lambermont was cr ook voor de afdeling Leiden van de Ned. R.K. Middenstands bond. '8 Morgens was er een bijeenkomst met het personeel. De heer L. van der Vos bood namens het personeel een elek trische kantoorklok aan. Dc directie stelde een uitgaansdag in het voor uit zicht. Foto N. v. d. Horst. Veertig jaar bij Oudheden in Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3