Jubileumfeest 36-C opgewekt gevierd Alphen aan den Rijn Accommodatieplan kan worden uitgevoerd JAARVERGADERING CMB EN CBC HAD GOEDE OPKOMST WASMACHINES Warmonds raiffeisenbank is berekend voor haar taak 0MKB een agent-bezorger Overzicht veiling Kleine Staarmann weer ELKE VANGST VOOR DE HEREN VAN KATWIJK! NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 12 APRIL 1961 In het Nutsgebouw, waar veel ,oude bekenden" elkaar hebben ontmoet, is gisteravond het jubileumfeest van de atletiekvereniging AAV-'36-C gehouden. Zoals we vorige week in een artikel hebben gemeld bestaat deze vereniging in mei vijfentwintig jaar. Voorzitter J. de Wit kon zich in zijn openingswoord onder anderen richten tot wethouder Ph. H. Rogaar; later op de avond kwam ook wethouder A. J. Dekker nog. Voorts waren' er afgevaardigden van de districten Zuid-Holland en Gouda van de .Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie en van verenigingen uit de omtrek. I Desgevraagd heeft de n.v. NoordwUk- sche Sportvereenlglng als participant van de stichting VW NoordwUk het dagelUks {bestuur van deze stichting haar mening kenbaar gemaakt ten aanzien van het rapport-Vet. Het bestuur van de Sport- vereeniging schrijft, dat het zich in grote 'trekken met het rapiport kan verenigen met uitzondering van het voorstel de heer J. van Wijk te benoemen tot commissaris van het „verkeershuis". Opzienbarend is de suggestie van de Sportvereeniging de ontslagen directeur, de heer J. H. Kleine Staarmann, in zijn oude functie te herstellen. De heer Kleine Staarmann heeft ons meegedeeld, dat hij een desbetreffend verzoek van het stich tingsbestuur in welwillende overweging zal nemen, indien althans het rapport-Vet wordt gevolgd. De Sportvereeniging merkt voorts op, dat het rapport-Vet een bevestiging geeft van haar reeds eerder aan het dagelijks bestuur kenbaar gemaakte stellingen. Teneinde de gewenste vernieuwingen te concretiseren, heeft zij zich opnieuw tot de arrondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage gewend met het verzoek de reeds eerder op grond van artikel 9 van de wet op de stichtingen aangevraagde statutenwijziging op korte termijn vast te leggen. Philatelica bijeen Onder leiding van voorzitter W. Beu kers vergaderde gisterravond in De Zee leeuw de afdeling Noodwijk van Phila telica. Er werden ertige huishoudelijke zaken besproken en de heren W. Beukers en F. Moolenaar werden afgevaardigd naar de algemene ledenvergadering. De Koudekerk aan den Rijn schap „Sempre Avanti", uit Leiden het blijspel: „Herrie om Harris" van Parnell Bradbury. De rolbezetting was goed en de medewerkers wisten dè aandacht van de aanwezigen van het begin tot het einde te boeien. De heer Horsman dankte het gezel schap en bood de dames bloemen en de heren, een andere attentie aan. HAZERSWOUDE C.P.B. Vrijdagavond om 7.30 uur vergadert de afd. Hazerswoude van de CP.B. achter de Geref. kerk. Mevr. E. J. Nagel, school, arts .te Boskoop, spreekt over „Moeilijke leeftijden van de vrouw". Holl. Mij. v. Landbouw De jongerenorganisatie van de Hol landse Mij. van Landbouw afd. Hazers woude en omstreken houdt haar jaarver gadering op donderdag 13 april om 7.30 uur in de zaal J. Timmermans. Schaaknieuws Het gedrang aan de kop van de rang lijst gaat steeds giroter worden, al kan men nu twee groepen onderkennen. Nog steeds gaat J. v. d. Haven aan de kop, doch <iit zal nog maar van korte duur zijn, daar hij is uitgespeeld. J. A. Vos liep weer een punt in door zijn overwinning op J. P. Cok. Het is nu wel zeker dat het zal gaan tussen Jac. Harkes en J. A. Vos. Na de eerste 3 borden volgt een groep van 5 spelers met een minimum vensohil in punten. Gedetailleerde uitslagenW. J. Turen- hout—<H. Merbis 0—1; J. P. Cok—J. A. Vos 0—1; J. v. Dorp—L. v. Gonkuim l0; J. P. CokJoh. de Groot 01; W. v. Of- wegenJac. Hankes x—x; N. v. d. Bosch H. Merbis x—x. Stand aan de eerste 10 borden thans; 1. J. v. d. Haven 17, 2. Jac. Harkes 16%, 3. J. A. Vos 16, 4. L. v. Gorkum 13. 5. M. J. Ravensberg 12%, 6. W. v. Ofwegen 12, 7. P. de Hertog 11%, 8. N. v. d. Bosch 10, 9. J. v. Dorp 9 en 10. Joh. de Groot 8%. (Advertentie) KROMHOUT-RIJNSBURC VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 voorzitter releveerde, dat de in samen werking met de afdeling Lisse gehouden rayonavond bijzonder goed is geslaagd. Binnenkort wordt weer een dergelijke bijeenkomst gehouden. Nadat een ver loting was gehouden en een veiling (on der leiding van de heer Th. Beurse) werden nogmaals enige huishoudelijke zaken besproken in de rondvraag. Van de gelegenheid tot onderlinge ruil werd druk gebruik gemaakt. ALPHEN AAN DEN RIJN Kampioenschappen tafeltennis Dezer dagen hebben de bestuurders van de beide Alpheuse tafeltennisver enigingen, resp. A.T.T.C. en Baronie, on derhandelingen gevoerd over te houden .A'lphense kampioenschappen", waaraan kan worden deelgenomen door niet. en wel-leden van de N.T.T.B. Neder landse Tafeltennis Bond). Diverse scho len en personeelsverenigingen zullen worden aangesohreven om op 27 mei 1961 aan dit grootse toernooi deel te nemen. Inschrijvingen kunnen, liefst col lectief, worden ingezonden aan A. Leijn- se, Banckertstraat 12. Anderen, die in lichtingen wensen, kunnen zich aan bo venstaand adres melden tussen 6 en 7 uur, telefonisch te bereiken onder num mer 2647. De verwachtingen zijn van dien aard, dat op 10 12 tafels zal worden gespeeld WOUBRUGGE Gecombineerd jaarfeest Onder voorzitterschap van de heer C. Rijlaarsdam werd gisteravond in de zaal van de Gereformeerde kerk een gecom bineerd jaarfeest gehouden van de Ge reformeerde Mannen- en Vrouwenver eniging. Ds. Tom van Alphen aan den Rijn gaf zijn indrukken weer van een reis door Zuid-Afrika. De ontvangst bij de kerken aldaar was zeer hartelijk, al dus spreker. De kerkeraden bestaan daar soms wel uit 20 leden! Het is moeilijk zich een juist denkbeeld te vormen over de apartheid. Volgens het oordeel van de spreker is deze apartheid geen principekwestie. De Bantoes zijn be slist nog niet rijp voor zelfbestuur en kunnen nog geen gelijkgerechtigde posi tie innemen. Het merendeel is nog anal fabeet. Indien men hen gelijkschakelde met de blanken, dan zou het met het christendom in Zuid-Afrika gedaan zijn. De blanken vechten daar dan ook met de rug tegen de muur. Helaas geeft de we reldpers over deze kwestie nogal eens verkeerde voorlichting. Vooral op het gebied van onderwijs wordt door de staat veel voor de inheem sen gedaan. De zoon van de spreker vertoonde nog een tweetal interessante kleurenfilms over dit mooie land. Alles bijeen een ge slaagde en leerzame avond. Plattelandsvrouwen In de rechtzaal van Het oude Raedt- huys hielden de leden van de plaatselijke afdeling van de Plattelandsvrouwen gis teravond hun jaarvergadering onder lei ding van mevrouw L. Karstens-Key. Bij de bestuursverkiezing traden de presi dente en de dames D. de Graaf-Van Dui- venbode en M. Schijf-Oudshoorn af. Voor de eerste twee werden gekozen de dames A. Bochove-Boon en N. Wolvers-De Blan ken. De secretaresse, mevrouw Van der Boon leverde een jaarverslag op rijm, terwijl de penningmeesteresse, mevrouw Van Staveren, een batig saldo kon ver melden. De avond werd gevuld door het echt paar W. Born met een interessante cau serie over wijn. De aanwezigen proefden van wijnsoorten, genoten van fraaie kleu rendia's over de wijnbouw, -feesten en -cultuur in Frankrijk en Spanje en ver namen verder alles over het gebruik, het genot en de voordelen van het drinken van wijn. Ten slotte werd dc scheidende presi dente een cadeau aangeboden. RUNSBURG Ledenvergadering Kleinhandelaren Vanavond vergadert de Vereniging van Kleinhandelaren in bloemen en planten in de voorzaal van het Jeugd huis. Er zal een gratis verloting worden gehouden. Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt in de zaal achter de Ohr. Geref. kerk voor de af deling van de Geref. Bond ds. C. v. d. Bosch uit Bodegraven. Diploma-uitreiking avond-tuinbouw school Naast de raadsvergadering en die van de kleinhandelaren. Youth for Christ en Geref. school is er vanavond ook nog diploma-uitreiking aan de leerlingen van de klasse 2A, 2B en cursus bloembollen teelt. in de kantine van veiling Flora. Twee zilveren jubilarissen In een overzicht zei dc heer De Wit dat dc vereniging het laatste halfjaar in het bijzonder naar dit hoogtepunt is heen gegroeid. Hij stond stil bij de vraag: Zijn deze 25 jaar in alle opzichten goed ge weest? Heeft men het gestelde doel be reikt? Bij oppervlakkige beschouwing zegt men: ja! Duizenden jonge mensen hebben in deze periode door middel van de AA.V.-36-C. hun mooie sport beoefend en men heeft meegewerkt aan de bevor dering van de volksgezondheid. Maar toch, kijkt men wat verder, dan waren deze jaren toch niet bevredigend. Want men heeft het steeds moeten stel len zonder eigen sportaccommodatie. Reeds in 1942 had de gemeente een plan voor aanlog van een sinfelbaan. maar het bleef daarbij. Tot uitvoering kwam het nooit. Spreker wees op de belangrijke plaats van de A.A.V.-C.-36 in Alphen a. d. Rijn en het district en zei voorts dat de doel stellingen van 1936 nog dezelfde zijn en zullen blijven. Maar men hoopt die tooh onder meer bevredigende omstandighe den na te kunnen streven. In dit verband deed de heer De Wit een beroep op het gemeentebestuur, niet alleen namens zijn vereniging, maar ook in het belang van de scholen, medewerking te verlenen aan BENTHUIZEN Voorlichtingsavond Vanavond kwart vor acht wordt in het verenigingsgebouw een voorlichtingsbij eenkomst gehouden van de AVO, de Ne derlandse vereniging voor sociale zorg voor minder-validen. Er worden twee films vertoond: „Weer op eigen benen" en „De wil om te winnen". Elektriciteit Nadat op 27 september jl. is besloten tot aansluiting van een aantal percelen in de Noordpolder op de waterleiding, komt het college van B. en W. thans met een voorstel inzake aansluiting van deze per celen op het elektriciteitsnet. De aan de aanleg verbonden kosten zullen 11.537 bedragen. De helft van dit bedrag zal door dc Lichtfabrieken te Leiden worden betaald, 1/3 door de gemeente en 1/6 door de belanghebbenden. Noodslachtplaata De noodslachtplaats voldoet niet aan de eisen. Bij een toeneming van het aan tal noodslaohtingen zal deze worden af gekeurd. De heer J. van den Bosch zou de slachtplaats willen inrichten, maar de financiële lasten zijn te zwaar om deze alleen te dragen. Hij is bereid met een jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van f 150 een aan de eisen voldoende slacht plaats in te richten en in stand te hou den. B. en W. zijn het hiermee eens. Verwarming De raad wordt voorgesteld, een kre diet te vorlenen van maximaal 1 4000 tot herstel van de centrale verwarming in de burgemeesterswoning. Schoorsteenbrand Gistermorgen omstreeks half tien brak bij de familie C. Francken in het Bee- laertspark een schoorsteenbrandje uit. Een der omwonenden sleepte de nog brandende kachel het huis uit. De brand weer is enige tijd bezig geweest om de schoorsteen roetvrij te maken. de uitvoering van een ingediend plan, dat meer mogelijkheden voor de atletiek zal bieden, zij het dat de oplossing niet definitief ls. Tenslotte maakte spreker nog bekend dat hij in verband met dit jubileum een persoonlijke prijs beschikbaar wilde stel len voor het lid, dat in 1961 niet alleen op atletiekgebied, maar ook in het alge meen zioh voor de vereniging het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Naar zijn mening kwam hiervoor in aanmerking R. W. Verkade, die ook als wedstriid- secretaris enorm veel werk heeft ver richt. Onder daverend applaus bood hij hem een paar spikes aan. Geschenken Hierna volgde een rU van toespraken. Gerrie Verkerk, als woordvoerster van de feestcommissie was stellig de eerste, de beste. In een vlot speechje vertelde ze dat „meneer De Wit zo fantastisch veel voor de AA.V. doet" en men schonk hem daarom een startpistool, waarmee de voorzitter alle ieden op hun plaatsen commandeerde en „van start schoot" voor de komende vijf en twintig jaar. En secretaris J. v. d. Horst, mocht ook op het podium komen en hij kreeg een stop watch. Toen kwamen er zes leden en als woordvoerster van hen mocht Gerrie voor de vereniging aanbieden: een speer, wedstrijdkogels en een aantal discs. Wethouder Rogaar had, als waar sport liefhebber, geen moeite met zijn felicita tie, waarin hij de vreugde van het ge meentebestuur vertolkte over het bezit van deze vereniging. Het was voor spr. een reden tot dankbaarheid dat andere verenigingen het mogelijk maakten dat de A.A.V. kon blijven bestaan. Het schonk hem nog meer voldoening te kunnen mededelen, dat het gemeente bestuur het accommodatieplan van de A.A.V. niet alleen zeer welwillend heeft beschouwd, maar ook zal uitvoeren. HU wenste veel succes! De heer W. Jaspers, voorzitter van het rayon Gouda van de K.NA.U. sprak tevens namens het hoofdbestuur en bood een vaantje aan voor de prijzenkast. Na mens de afdeling schonk hij een evelop- pe met inhoud voor he>t materiaalfonds. De A.A.V. was steeds een actief lid van de G.A.C. Spreker adviseerde voor men bepaalde plannen uitvoert ook het hoofd bestuur te raadplegen. Mooiste sport De heer J. Brandenburg uit Woerden sprak namens het district Zuid Holland cn bood een discus aan. De heer A. Vos kuilen namens de adverteerders in het clubblad „Spirit" een speer. De heer P. G. Tuijn, vader van een der jeugdleden, een „Spirit"-wisselbeker voor jeugdwed strijden en namens de supportersvereni ging voetbalvereniging „Alphen" een lauweritrans. De heer C. P. Mulder, voorzitter van Alphia en oud-voorzitter van de AA.V.- 36-C, noemde de atletiek niet alleen de „moeder" maar ook de „mooiste" aller sporten. Hij verklaarde dat de jubileren de vereniging de accommodatieplannen op het Alphia-terrein gratis zal mogen uitvoeren. Ten slotte sprak nog een der oprichters, de heer Jos. Verkerk, namens de oud leden, waarbij de heer A. Verhoef een grote beker aanbood. De heer Verkerk zei, dat bij de A.A.V.-36-C. het bewijs geleverd is dat studie en sport kunnen samengaan en hij noemde een hele rij atleten van deze club, die het ver brach ten in de maatschappij. De heer De Wit, een vlot voorzitter, bracht alle sprekers, die herhaaldelijk applaus ontvingen dank en deed een be roep op aller steun in de toekomst. Hierna gingen de vele. van allerlei ver enigingen ontvangen bloemstukken van het podium en ging „Ritteris Sacrum" uit Leiden het ontspanningselement verzor gen met de opvoering van het blijspel „Daar moet je een vrouw voor zijn". Het werd reeds eerder in ons blad uitvoerig gerecenseerd en ook in Alphen gespeeld. Men had. mede hierdoor, een kostelijke avond. Het bestuur van de jubilerende atletiekvereniging AAV '36- Comb. te Alphen. Vanmorgen heeft drs. A. M. Mees, directeur van de Sikkens Groep N.V., het nieuwe bedrijfs pand van de Alpha muurverf- fabrieken N.V. op het industrie terrein te Alphen aan den Rijn (Van For eestlaan 15) officieel ge opend. Het bedrijf was tot nog tpe gevestigd aan de Wilhel- minalaan. Ruimtegebrek de jaarproduktie van 1939 was even groot als de dagproduktie van nu) noodzaakte de directie een geheel nieuw bedrijf te laten bouwen naar ontwerp van archi tect Joh. Visser. De produktie- ruimte is hiermee verdubbeld. In het Verenigingsgebouw werd gis teravond een feestelUkc jaarvergade ring gehouden van de afdelingen Kou dekerk aan den RUn van de Christeiyke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en dc Electrotechniscbe Industrie (CJVI.B.) cn de Chrlsteiyke Bedrijfs groepen Centrale. Voorzitter Horsman sprak een bijzon der woord van welkom tot de heer Jaars- ma, hoofdbestuurslid van de C.MJ3. en tot afgevaardigden van andere organisaties. De Christelijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid bestaat 60 jaar. Zeer klein begonnen, is hij thans reeds uitge-- groeid tot een der grote organisaties. Spreker richtte zich tot de heer C. W. Hogeveen, die reeds 45 jaren lid is. Na mens de afdelingen bood hij hem een aandenken aan. De heer Jaarsma zei trots te zijn op mannen als de heer Hogeveen. Tegen woordig ontbreekt het velen aan trouw. Bij het bereiken van verbeteringen in de C.A.O. treden enkele toe tot de orga nisaties, maar wanneer geen tastbare resultaten worden geboekt, bedanken ze weer even snel. Ook vandaag heeft de vakbeweging een taak en moet er worden gestreefd naar een rechtvaardige verdeling van het nationale inkomen. De maatschappelijke welvaart is nog niet voor iedereen gelijk. Uitvoerig ging spreker in op de ver antwoordelijkheid van de vakbeweging, die misschien nog groter is dan vroeger. Met een ernstig beroep op de jongeren om de organisaties te blijven steunen, be sloot de heer Jaarsma zijn betoog. De heer W. van Vegten Hz. bracht na mens de Christelijke Besturenbond de beste wensen over en noemde de grote opkomst een verblijdend teken. Na de pauze speelde liet toneelgezel- De gisteren gehouden 59ste jaarverga dering van de coöp. Raiffeisenbank t« Warmond had een feestelyk tintje: er waren twee zilveren jubilarissen, de heer P. F. Vergeer, bestuurslid en sinds 7 jaren voorzitter van de bank en de kas sier, de heer A. P. Verslulls. Nadat de voorzitter het overlijden her dacht van de heren L. J. Beugelsdijk, A. F. Koks en de heer H. van Schie (welke laatste ruim 31 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur) gaf hij een uitvoerig overzicht van de werkzaam heden van de bank in het afgelopen jaar. Er is een verheugende ontwikkeling. Hot bedrag aan ingelegd spaargeld nam aan merkelijk toe. Het totaal aan toever trouwde mdddelen is in het afgelopen jaar met ruim 10V. toegenomen. Hieruit blijkt, dat de bank kerngezond Ls en volkomen is berekend voor de taak die haar in het economisch bestel der ge meente is toebedacht. Hierna herdacht de voorzatter het feit, dat dc kassier, de heer A. P. Vereluijs, thans 25 jaar als zodanig aan de bank ls verbonden. Hij heeft in al deze jaren bergen werk moeten verzetten, zonder enige assistentie, hetgeen geen enkele afbreuk heeft gedaan aan zijn nauwge zetheid en accuratesse. Uit de financiële stukken bleek, dat aan spaargelden was ingelegd f 865-210; aan terugbetaalde voorschotten was ontvangen f 60-252. ter wijl van de centrale bank was ontvangen f 1.709.687. Aan spaargelden was terugbe taald f 624.428, terwijl aan voorschotten werd verstrekt f 86.148. Aan de centrale bank werd overgemaakt f 1.787.254, aan rekeninghouders werd betaald f 2.037.812. aan effecten werd uitgegeven f 17.660. De winst bedroeg f 5-371-99. Er werd besloten aan de belasting- reserve een bedrag toe te voegen van f 1340. Tevens werd besloten ccn bedrag van f 1000 te storten in het jubileum- fonds, gesticht voor het volgend jaar te herdenken 60-jarig bestaan van de bank. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer J. Sikkirig en tot lid van de raad van toezicht de heeT D. Koudijs. De heer De Vroomen wees op het feit, dat de voorzitter, de heer F. Vergeer, zijn 25- jarig jubileum als bestuurslid van de bank vierde. Hij heeft, aldus spreker, in deze jaren getoond de juiste man op de juiste plaats te zijn. De heer De Vroo men bood vervolgens enige geschenken aan. Voor ons agentschap NOORDWIJK-BINNEN zoeken wij Goede bijverdienste. Indiensttreding begin mei. Degenen die voor deze functie in aanmerking wensen te komen, kunnen hun sollicitaties indienen bij de abonnementen-afdeling van de Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37 te Leiden, waar tevens alle inlichtingen zyn te verkrijgen. KATWIJK AAN ZEE „Subsidies aanvulling op eigen offer" Mr. C. J. Verplanke. burgemeester van 's-Gravendeel. sprak gisteravond in ge bouw „Irene" voor de AJt. kiesvereni ging te Katwij kaan Zee (die onder lei ding van voorzitter D. J. Brouwer bij een was) over het subsidie-vraagstuk. Aan de hand van enige voorbedden kwam spr. tot de conclusie, dat het ver lenen van subsidiic de activiteiten van de ene groepering kan bevorderen en van de andere kan belemmeren. Vooral op cultureel terrein wordt er volgens hem vaak willekeurig tewerk gegaan. De heer Verplanke wees er met na druk op, dat het verlenen van subsidie, ook al bedenkt men er andere woorden voor, altijd is een ingrijpen van de over heid. Altijd is er daardoor het gevaar, dat de soevereiniteitsgedachte wordt aangetast. Het moet slechts gaan om een helpen door de overheid. Subsidies moeten altijd als een aanvulling wor den gezien op het eigen offer. Mr. Ver planke verklaarde zich tegen het sub sidiëren van kerkbouw. De kerkelijke Gemeenten moeten met haar activitei ten niet verder gaan dan de eigen offer zin toelaat. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 1.50 en 14.11 uur; laag water 9.52 en 22.20 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkeersbrigadiertjes op gevaarlijk punt Gistermorgen even voor negen uur stonden op het gevaarlijke kruispunt Molentuinweg - Tulpstraat - "Wassenaarse- weg voor de eerste maal witgejaste ver keersbrigadiertjes, leerlingen van de Hervormde school Narcisstraat, om de kinderen daar veilig te laten oversteken. Enige tijd zal dit nog onder politieel toezicht gebeuren, maar binnenkort zul len ze het alleen gaan doen. Bij dit eerste optreden waren tegenwoordig bur gemeester H. Duiker en hoofdinspecteur mr. J. Blanken. De opleiding van het groepje jongelu: is in handen geweest van hoofdagent J van Roon. Met een gemiddelde dagaanvoer van 80.000 kg waspeen kunnen we zeggen, dat de afgelopen week er een is geweest ntet lopaanvoeren. Dit was een gevolg van de grote exportvraag. De kwaliteit van de gedekte peen ls zeer goed. De prijzen waren aantrekkelijk. De noteringen: AI van 12.50 tot 14,90 9,20 tot ƒ13,90); All van ƒ3,80 tot ƒ10 (ƒ2,70 tot ƒ10,30); BI van ƒ10,40 tot ƒ15,70 (ƒ10,10 tot ƒ13,40); BII van ƒ1,50 tot ƒ4,30 (ƒ1,40 tot ƒ2.70); Cl van 3,60 tot ƒ6,60 (ƒ3 tot ƒ5,90); C II van 'ƒ1,50 tot ƒ2.80 (ƒ1,80 tot ƒ2,70). Export 71 pc't (vorige week 68 pet). De aanvoer van witlof steeg bij een prijsnotering van ƒ65 tot 98. Eerste soort deed ƒ60 tot 78 en tweede van ƒ14 tot 82 (ƒ36 tot 65). Er kwaan ook meer spinazie (koude grond) en de prijs was goed: van 23 tot ƒ45 (ƒ32 tot ƒ46). De hoeveelheid rabarber steeg bij een daling van de gemiddelde prijs: notering van ƒ14 tot ƒ33 (ƒ23 tot ƒ59). Radijs noteerde van ƒ26 tot ƒ27 (ƒ20 tot ƒ26); sla van ƒ5 tot ƒ11 (idem). Prei werd afgedrukt voor 15 tot 32 naar kwaliteit (ƒ10 tot 27). Keuken groenten deden het niet onverdienstelijk. (Advertentie) Dat was toch wel een impopulaire heffing in vervlogen tyden. Ver wonderlijk, dat die van de Katwij- kers prompt de bijnaam kreeg van „Hofvis"? Er is een spreekwoord, dat zegt: Dikwijls keert de tijd en lange leste de zaken weer ten beste! Dat gaat ook hierbij op. Nu immers van elke 100 gespaarde guldens 3.25 rente voor U! RIJNSBURG Jaarvergadering Geref. scholen Vanavond houdt de „Vereniging to'. stichting en instandhouding van scholen net de Bijbel" (de lange naam voor de Geref. scholen) haar jaarvergadering in de zaal achter de Chr. Geref. kerk. Naast de jaarverslagen vermeldt de agenda ook een bestuursverkiezing. Uit het bij de agenda gevoegde finan ciële overzicht blijkt, dat de Geref. scho len geldelijk een goed jaar hadden. Het voordelig saldo voor 1960 beloopt al thans een bedrag van 3846,63. Dit gun stige resultaat werd bereikt doorda/t de weduwe Pieper ƒ1000 legateerde, de Uniecolleote ruim 2000 opbracht en aan contributies ƒ1596 werd opgehaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13