GRANT 5 M 9 SS 9 Looft den Heer (De Kaag) in opgaande lijn Agenda voor Leiden en Den Haag Alphens gereformeerde jeugd had gezellige avond CADEAU: I Alphen aan den Rijn C. DEELSTRA Of/ZeWOtNSDM-TIP Kreymborg 3 SS M Puck speelde voor het Nut „Met voorbedachten rade" halfzwaar Goede solii "he medewerking Snelheidscontrole bij Leidse politie tfEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 11 APRIL 1961 en, dit ing Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Thea tr met „De Koningin en de rebellen", ran Ugo Betti, voor K. en O. Kleine Stadszaal, 8 uur: Ned. Reis Vei- P. fniglng, dames Jos. de Lange Wendels LJ m Robby van der Wal over hun reizen. Antoniusclubhuis, 8 uur: Hengelaars- (ond. Oegstgcest: Het Witte Huis, 8 u.. rereniging „Gemeentebelang Oegst- teest", G. Thole Beishuizen over: „Cairo ,on5 In Memphis". is", Den Haag: Kon. Schouwburg, 8 u.. rak Rotterdams Toneel met „Huwelijksles- •ing nn-, it Gebouw K. en W., 8 uur: Nederlands ïde" P!et' p0. Diligentia, 8 uur: Janacèk-kwartet. TAE gereformeerde jongellngsverenlging Samuël, de M.V. Bidt en Werkt en de G.J.V. (gemengde) Sola Scriptura hebben gisteravond in de grote zaal van de Salvatorikerk een gecombineerde ver gadering gehouden. De zaal was vrijwel bezet, grotendeels door de jeugd zelf. Zelfs de ouders van de leden waren niet best vertegenwoordigd. Het was trou wens voor het eerst, dat voor een der gelijke avond in deze kring entree werd geheven. Na een „reveille' van twee trompetten opende de voorzitter van Samuël, de heer Sj. van der Neut, de avond. Hij verwelkomde met name de predikanten Bosch, Schuring en Wijma. Het deel voor de pauze werd gevuld met de opvoering van het lekespel „Het laatste woord". Een spel van de goede soort. Zonder dierbaarheden en vroom heid, waarvan men zich afvraagt: beho ren die nu op het toneel thuis. De jonge man op zoek naar de zin van het leven werd voortreffelijk gespeeld door Henk Demoet. Hij was echt de vertwijfelde, de zoekende jongeman, die ten slotte rust vond. Want: die zoekt, die vindt, maar het moet samengaan met: die bidt, die ontvangt. De medespelenden waren ade Woensdag 't Boshuis, 8 uur: Herv. wijkgemeente we- Joshuizerwijk, de Boshuisspelers met Ten schip vaart uit", van Chr. v. d »»on j€Uvel. r*JV Lakenhal, 8 uur: Invitatieconcert Toon- lunst-Orkest Leiden o.l.v. Louis Dispa. Den Burcht, 8 uur: Toanieljain Selskip fryslên. Rijksmuseum voor Volkenkunde, 8 u.; Ir, H .H. Frese over: „Zeevaarders van 'II |e Zuidzee". Rehoboth, 8 uur: Vereniging Slechtho renden, Kindercircus „Kraaiennest", Stadsgehoorzaal, 8 uur: Cabaret- en jrariétévoorstelling „Sterrenregen". t>de Geref. kerk. Oude Vest, 8 uur: Orgel- :lke Roncert Feike Asma. te Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: Prot. woningbouwvereniging. Aula academisch ziekenhuis, 12.50— ;h<- l'20 uur: Middagpauzebijeenkomst, 'da. Sdhouwburg, 4 uur: Ledenvergadering Leidsche Schouwburgvereniging. Bethel, Stille Rijn 13, 8 uur: Bouwfonds theto, spreker ds. H. Goedhart uit Rot- rdam. Leiderdorp, Irene, 3 uur: Huldi ging mej. G. Meerburg, 40 jaar hoofd- ieidster kleuterschool. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 u.: Red. Comedie met „De getatoueerdc hoos". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Radio Phil- harmonisch Orkest oXv. Willem van ■Ottertoo; soliste: Elise Cserfalvi, viool. Diligentia, -8 uur; Margerttt Myrtal. las®, en Geza Frid, piano. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker; soliste: Oisa Czerfalvi, viool, voor K. en O. Gebouw Rehoboth, 8 uur; Ver on, f.b.« «vond. Oen-kaag, Gebouw K. en W., 8 u.: ftlchtinig Haagse Opera met „Mephisto- Jiheles". Kurzaal, 8.15 uur: Toneelgroep „Thea ter" met „Het Hemelbed". Diligentia, 8 uur: Helen Mc. Kinnon, tnezzo-sopraan, en Felix de Nobel, piano. Lutherse kerk, 8 uur: Orgelconcert Feike Asma. Vrijdag Schouwburg. 8 uur: Toneelgroep Thea ter met „De Wonderdoenster", van Wil- llapi Gibson, voor K. en O. Het Gulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, J. de Lange, Rotterdam, over: „Doel, werkwijze en ervaringen op de school voor leer- en opvoedingsmoei lijkheden te Rotterdam". Restaurant Bellevue, 8.30—10 uur n.m.: Opgave vakantieweek kappers. Lakenhal, 8 uur: Opening tentoonstel ling „Omaggio a Dante" door Italiaanse ambassadeur. Den Haag Kon. Schouwburg, 8 u.: Haagsche Comedie met „Becket of de eer van God". Zaterdag 6taition N.S., 1.50 uur: Vertrek Kon. Ned. Natuurk. Vereniging naar Teijlers Museum, Haarlem. Aula Stedelijk Gymnasium, 8 uur: Klassieke avond m.m.v. Jeugdkamer- lorkes* Leiden en koor Rembrandtlyceum. Het Gulden Vlies, 3—5 uur: Receptie t-g.v. 50-jarig bestaan Leidse korfbal club „Fluks". Sohouwburg, 8 uur: Chr. zangspelgroep «Staalwijk en omgeving" met operette «Het geheim van de Hofmaarschalk". Restaurant Van der Heyden. 8 uur: Feestavond Leiden-Oxford. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 u..- Werkgroep Haagsche Comedie met „De tv.ee beulen", „Guernica" en „Picnic"; uur: Haagsche Comedie met „De Kar- I dinaal van Spanje". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest oXv. Franz-Paul Decker, solist Arthur Rubinstein, piano. Diligentia, 8 uur; Ned. Kamerorkest. Apotheken Geopend apotheek Tot hulp der .'Menschheid, Hooigracht 28, tel. 21060. Films Casino (2.30 uur): A'eenagermelody (al le leeftijden); (7 en 915 uur): Rififi on- der de vrouwen 18 jaai Lido (2.30, 7 en 9.15 uur)- Zorg, dat je erbij komt (alle teeftijdenj Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): GJ-blues (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De wraak van Tangora (14 jaao. Studio ,2.30, 7 en J.i5 uur): Witte wil dernis (alle leeftiiden). Trianon (2 30, 7 en 9.15 uur): Winden waaien om de rotsen (14 jaar). prachtige keukendoek bij Klokwit ALPHEN AAN DEN RIJN P. Hanemaayer (Wibo) won tienkamp tafeltennis eerste kl. junioren Zaterdagmiddag eh -avond hield de Alphense .Tafeltennisclub, ,,9pdex auspi ciën van de NTTB, de tienkamp voor dé junioren van de eerste klasse afd. Den Haag. Dat Hanemaayer (WIBO) en Van Maar- Ie (Sefct) hoge ogen zouden gooien, stond bij voorbaat vast. Zij stonden dan ook met Springer (Scylla) op de bovenste plaatsen na 5 ronden. Hanemaayer bleek ook in zyn volgende 3 wedstrijden niet te verslaan, terwijl Van Maarle verras send van B. v. d. Helm (PIT '54) won. Springer viel met 3 nederlagen definitief terug. Van der Ploeg (TOV) bracht zün balans weer in evenwicht door drie over winningen naast drie nederlagen te boe ken. In de volgende drie wedstrijden toonde Hanemaayer zich het sterkste door een 2-games zege op Van Maarle, terwijl Van Maarle ook nog Van Ruiten moest felici teren. Van Ruiten (Treffers) eiste de derde plaats voor zich op, mede door een beter game-gemiddelde dan de beide TOV-ers Alkemade en v. d. Ploeg. Slobbe (TSB) kwam er pas laat in. Ondanks 3 overwinningen in de laatste wedstrijden bleef hij met in totaal 4 pun ten onder zijn kunnen. Wessel (Baronie) bleef hem nog via een minder aantal tegengames de baas. Springer bleef onder de maat. Ondanks een uitstekend begin kon hij zijn totaal slechts op 4 brengen. Van der Helm (de enige 2-klasser) weer de zich uitstekend; vooral de zeges op Van Maarle en Van Ruiten vielen op. Van Mallens verwachtte iedereen toch wel de vierde of vijfde plaats. Met 0 pun ten viel hij dan ook zeer tegen. Alleen Hanemaayer had werkelijk „een kluif" aan hem. Na afloop reikte de heer Van Kempen de beide prijzen uit, terwijl ATTC de winnaar een lepeltje met tafeltennis- embleem aanbood. De eindstand luidt: 1 Hanemaayer (WIBO) 2 Van Maarle (Sett) 3 Van Ruiten (Treffers) 4 Alkemade (TOV) 5 v. d. Ploeg (TOV) 6 Wessel (Baronie) 7 Slobbe (TSB) 8 Springer (Scylla) 9 v. d. Helm (PIT '54) 10 Mallens (Sett) Jongenburger n.v. bestaat 75 jaar Gisteren is het 75-jarig bestaan van het bedrijf van de N.V. Jongenburger en Zoon te Alphen aan den Rijn herdacht. In hotel Toor recepieerde de directie. Velen kwamen directeur H. Jongenbur ger en zijn vrouw de hand drukken, onder wie wethouder Rogaar namens het gemeentebestuur. Tal van cadeaus werden aangeboden. Het is allemaal begonnen in 1886 toen de heer C. Jongenburger pogingen on dernam houtskoolbriketten te maken om het personeel van zijn metselbedrijf ook 's winters aan de gang te houden. Het ging goed en het bescheiden opgezette zaakje groeide uit tot een kolengroot- handel, die een belangrijke plaats in Alphen en omstreken inneemt. Aanbesteding Gisteren heeft architect W. Brouwer een onderhandse aanbesteding gehouden voor het bouwen van een koelhuis met vriescellen en kantoren voor de heer N. J. Verkley. Voor deze aanbesteding werden vier aannemersbedrijven uitge nodigd. Van hoog naar laag luidt de uit slag: firma J. van Wieringen, Alphen aan den Rijn: f 161.558; firma C. Slinger land Zn, Alphen a. d. Rijn: f 155.550; Gesman en Zoéteneyer, Alphen aan den Rijn: f 152.700 en Gebr. den Ouden CV, eveneens Alphen aan den Rijn: f 149.644. De gunning werd nog aangehouden. voor hun taak berekend, de muzikale omlijsting was goed. Vogelvlucht Na de pauze ging men in vogelvlucht door het leven der drie verenigingen. Ze zijn alle weer in opbouw. Veel jonge leden. De financiële toestand niet roos kleurig. Men werkt met het nieuwe bondsmateriaal. De M.V. Bidt en Werkt bestaat 40 jaar. Achter de titel Variété kon van alles schuilen. Het bleken op de band opge nomen interviews (geestig door een sprekende pop naar voren gebracht) met de heer Jac. Bijl, voorzitter van de Jeugdcentrale, over het werk van dit overkoepelende orgaan, de heer H. Mik. jeugdouderling, over de toestand in de vereniging (waarbij Samuël een pluim kreeg), ds Schuring over de actie leden werving die goed slaagde en met ds. W Wijma over het maandblad Jeugd en Actie en zijn club A.R.C. Janny Mulder, presidente van de M.V. Bidt en Werkt, sloot de avond. Jubileum bij Samsom De heer J. Dillo vierde zijn 25-jarig jubileum in dienst van N. Samsom N.V. Hij is verbonden aan de afdeling boek houding, waarop hij sedert 1955 kas sier is. Hij werd namens de directie toege sproken door de heer J. F. Samsom, die enkele uitnemende karaktertrekken van de jubilaris naar voren bracht. Zijn ijver, stiptheid en toewijding maakten hem tot een zeer gewaardeerde kracht voor de afdeling boekhouding. De heer W. Huissoon. die als vroegere chef van de hoofdboekhouding veel met de heer Dillo in contact is geweest, haal de herinneringen op. De heer J. Hofstra, die thans chef is in de hoofdboekhouding, haalde, even als de vorige spreker, herinneringen op uit de oorlogstijd. Uit zijn militaire diensttijd .toen hij bij de cavalerie was. behield de heer Dillo zijn belangstelling voor de ruitersport, hoewel hij die niet actief beoefent. Zowel door de directie als namens de collega's werden de heer Dillo en zijn echtgenote fraaie geschenken en bloe men aangeboden. Arrestatie in Boskoop Gisteren heeft de Alphense recherche een 32-jarige Boskoper aangehouden, die ervan wordt verdacht van zijn werk gever, een autohandelaar in Alphen, elf honderd gulden te hebben gestolen. De Boskoper kwam na 30 maart niet meer op zijn werk en reed voortdurend in ge huurde personenauto's. Van het geld is bijna niets teruggevonden. Ouderavond Voor degenen die nog bezig zijn met de schoolkeuze voor hun kinderen na de lagere schoolperiode is van. belang, dat woensdag en donderdag een expositie- en ouderavond wordt gehouden van de Christelijke inrichting voor V.G.L.O. aan de Julianastraat. De leerstof is veelzijdig het diploma is tegenwoordig een be langrijk bezit, getuige de advertenties. De heer De Gooyer verstrekt alle inlich tingen. 9 9 18— 1 9 6 13— 9 9 5 12— 9 9 5 11—10 9 5 11—11 9 4 8—10 9 4 10—12 9 4 9—12 9 3 9—13 0 4—18 TER AAR V eilingoverzicht Ook in de afgelopen week Is de prijs van de sla niet uit de put gekomen, waar hij eigenlijk het gehele voorjaar heeft ingezeten. Gedurende de lente is de prijs niet gekomen tot de hoogte van het vorige jaar, omdat de handel veel te weinig echte belangstelling heeft ge toond. Dit is een tegenvaller voor de tuinders, die nu wel een klein voor proefje hadden, maar het zette niet aan. Toch waren in de afgelopen week heel goede partijen aan de veiling en deze brachten een prijs op van iets boven een dubbeltje en dan was het nog de binnen landse handel die het deed. De export, die kleine aankopen deed had een lagere muts op voor sla. Er was ook heel wat sla van mindere kwaliteit waar rand in voorkomt en zelfs rot. Deze soort wist zich maar nauwelijks boven de mini mumprijs te handhaven en er trad voor deze mindere kwaliteit doordraai op. Maar dat had dan ook maar heel weinig handelswaarde. Spinazie heeft het beter gedaan, de kwaliteit was goed en de prijs bewoog zich in stijgende lijn tot weer boven de 50 cent per kilo. Maar hiervan is de vloed voorbij, zodat het wachten is op dit pro- dukt van de koude grond, dat zich spoe dig zal aandienen. Rabarber kon goed worden verkocht tegen een behoorlijke prijs, evenals prei dat er ook vlot inging. Beide artikelen gaan tot de delicatessen behoren. Andij vie blijft lang weg. de aanvoer is nog maar klein en de prijsvorming komt daardoor niet best op gang. Bloemkool, die nog niet mooi wit ziet maar gele vlekken heeft, ging toch vlot van de hand tegen een goede prijs, maar er is nog weinig te koop. Radijs blijft het heel goed doen. vooral wanneer de kwa liteit goed is, dan wil zelfs de export kopen. Ook hiervan zijn de grootste aan voeren weer achter de rug. Kleine hoeveelheden witlof waren duur en gevraagd. Waspeen bracht op nieuw een matige prijs op; de kwaliteit loopt wat terug. Filmavond Vanavond draait voor het Rode Kruis de film „De Citadel" in zaal Van Acker. Aanvang 8 uur. Woningbouw Aan de Korteraarseweg zal het aan nemersbedrijf F. B. Beekman uit Zeven hoven een viertal woningen voor eigen rekening gaan bouwen. Het ontwerp van deze woningen is van architect C. J. A Vertelman uit Heemstede. (Advertentie) Voor de opgave van ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN kunt U zich vervoegen bij onze agent: P. FLORISZSTRAAT 154 Alphen aan den Rijn Bekerwedstrijden ADC Groep I: R. W. VerkadeJ. Gelder blom 1—1. Groep II: W. J. van BerkelH. Ouds hoorn 11, F. BlomJ. van Oeveren 2—0. Groep ni: A. J. van der PoelD. van Oeveren 02, G. van BerkelM. Roos 2-0. alleen geldig woensdag 12 april a.s. Katoenen pakjes in diverse frisse mitdessins. Kraag en broekje effen in contrasterende kleur 4 jaar nu 5.95 HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN Alphen aan den Rijn JVfET als in zijn bekendste stuk „The Winslow Boy" heeft de Britse auteur Emlyn Williams in zijn uit 1953 daterende werk Someone waiting", dat de toneelgroep Puck gisteravond onder de titel „Met voor bedachten rade" op de planken van de Nutszaal in Alphen aan den Rijn bracht, het thema van de vader die eerherstel voor zijn ten onrechte ver oordeelde zoon najaagt, centraal gesteld. Deze keer is de reden veel ern stiger: de jongen is onschuldig gehangen. De vader weet de betrekking van repetitor te krijgen in het huis waar de moord werd gepleegd waar voor zijn zoon is gehangen, en hij weet inderdaad de gang van zaken zo danig te reconstrueren dat de ware moordenaar van een Zweedse jonge vrouw door de mand valt. Deze vader is zijn leven lang een sul geweest, maar nu ontpopt hij zich als een bezeten zoeker naar de waarheid, die al heel gauw een medestander krijgt in de persoon van de zoon in dat vreemde gezin van John Nedlow, die zijn pleegvader be paald geen goed hart toedraagt. Dat de auteur toneel kan schrijven is buiten kijf, Op de keper beschouwt ontstaan de vele onverwachte wendingen in het verloop van de handeling door toepassing van een aloud recept: een toevallige samenloop van omstandigheden, die niet eens logisch of zelfs maar waarschijnlijk behoeft te zijn om het beoogde doel te bereiken. Dat het stuk toch uitermate boeit vloeit voort uit 't feit, dat Williams zich niet be paalt tot situaties-zonder-meer, maar dat hij zijn personen karakter geeft. Eric van Ingen als de zoekende vader Peter Fenn had dat goed begrepen: Hij was een be zeten griezel, precies de onnatuurlijke man die wij ons bij het ontwikkelen van de intrige voor ogen hadden gesteld. Wim van den Brink als de poenige, van elke intelligentie ontblote fabrikant John Nedlow stelde hier zijn vakmanschap te genover: hij werd de onuitstaanbare man die de schrijver voor ogen moet hebben gestaan. De boze jongen uit het stuk, Ben Huls man als Martin, wordt al intrigerende Schilder uit dakgoot gevallen Gistermiddag omstreeks vijf uur is de 24-Jarlge schildereknecht P. Hermans tijdens schilderswerkzaamheden aan een pand in de Leuvenstraat uit een 3-meter hoge dakgoot gevallen. Vermoedelijk is de schilder toen h ijnl de dakgoot liep met de broekspijp achter een dakpan blijven haken. Hij kreeg een hersen schudding en klaagde over inwendige pijnen. Schaaknieuws In afdeling IIC van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft Philidor I ondanks het medespelen van drie reser ves een royale overwinning behaald op Moerwijk I: 6&3^. Dit resultaat heeft de Leidenaren definitief de tweede plaats opgeleverd, achter Rotterdam H. die lekkere shag in de handige doos 95 ct. De chr. gemengde zangvereniging Looft den Heer in De Kaag heeft nooit over grote reserves aan siemmenmateriaal kunnen beschikken. Men moet dankbaar zijn voor wat aanwezig is. Dat er bij de uitvoering van gister avond in de Jeugdherbergzaal naast een dozijn sopranen maar vijf alten, vier tenoren en evenzoveel bassen stonden, is een gevolg van een zeer spaarzaam aanbod. Toch steeg de belangstelling van het Kaagse publiek dermate, dat de kerk te klein werd en een ruimere zaal moest worden gekozen. nog wel eens verschillen in klankkarak ter en opvatting toonden. Het materiaal van beide groepen is deugdelijk en goed te bewerken. Wat dit laatste betreft, heeft de heer Visser succes kunnen boeken. De verschil len zelfs nog met verleden jaar, deden zich duidelijk gelden. Aanvankelijk was dit nauwelijks het gevaL Schuberts Psalm 23, hoe mooi ook, is voor een amateurskoor niet bepaald een dankbaar werk. De nuancering, de zorgvuldig te polijsten klank doen hier alles. Het koor kon de techniek weliswaar aan, maar de spanning bleef niet ongebroken en de klankgolvingen verliepen nu en dan. Een betere indruk maakte reeds Nico Schuurman's „Domine salvam fac", dat, ondanks de tè nadrukkelijke referenties aan het Wilhelmus, bevredigt als werk stuk. De weinig gunstige verhouding bleek trouwens voor de samenklank niet al te nadelig. Dirigent S. P. Visser heeft de belangstelling levend gehouden en te vens een sterke wil tot slagen gekweekt, zodat deze uitvoering in menig opzicht gunstige indrukken achterliet. De jeugdherbergzaal ls voor een vol komen vrije klankontwikkeling nauwe lijks geschikter dan de kerk, maar de akoestiek bleek belangrijk beter. Met onbarmhartige eerlijkheid kwamen alle deugden, doch niet minder alle gebreken door. Een nadeel was intussen, dat deze zwart-witte geluidswerking de samen vloeiing der groepen eer verhinderde dan bevorderde. Dit was niet prettig voor de kundige, steeds parate dirigent, die toch met al zijn macht de homogeniteit bevorderde. Dat hij niet altijd slaagde, moest werke lijk op rekening van de stemmenverhou dingen en de akoestiek worden geschre ven. We kunnen wel verklaren, dat alle zangers zich ten volle hebben inge zet. Vó&r de pauze waren de inzetten van de klankrijke sopranen zo goed als doorlopend raak, in Mendelssohns veel moeilijker Lobgesang misten ze echter enkele malen. De alten zongen steeds bijzonder gaaf en betrouwbaar. En de heren weerston den manmoedig de verleiding, zich te forceren. Ze konden zich doorgaans toch wel handhaven. De homogeniteit was bij de bassen beter dan by de tenoren, die Het koor gaf hierna een uitste kende vertolking van Schichts veel gezongen „Das Ende des Gerechten" Hier werkten de evenwichtige milde klank met een gevoelige voordracht tot een gunstig resultaat samen. De ouderwetse, al te zeer aan eigen ontstaansperiode gebonden. Rijnfantasie van de Rotterdamse veteraan J. G. van Herwaarden, klonk meestal vlot en, als grote verdienste, nergens sentimenteeL Deze constructief wat chaotische, aan allerlei romantische componisten herin nerende compositie stelde door de vaak onmogelijke schrijfwijze het koor, in nog grotere mate de solisten voor trefmocl- lijkheden. Ten slotte kreeg Mendelssohns wat verbleekte, maar zeer knap en effectief geschreven „Lobgesang" de beste uit voering. Dat de moeilijke slotfuga op op een ogenblik dreigde te mislukken, doordat aan de sopranen even de draad ontglipte, willen we daarbij niet rekenen, omdat de dirigent èn de begeleidende pianist snel de schade wisten te herstel len en dus de goede afloop verzekerden. Een goede en geestdriftige vertolking, die de verschoten bladzijden van deze oude partituur bijna deed vergeten. Men delssohn mocht dan, volgens Debussy, een elegante, altijd terugziende notaris zijn, hij kon meesterlijk schrijven. De drie solisten hebben een zeer voornaam aandeel in het slagen van de avond genomen. Mevrouw Leny Stevens-Riddenhof verraste ons met haar in Salzburg rondom sterk ont wikkelde stem. De verklanking van het beroemde motet ..Exultate, jubilate", elastisch en sterk van uitbeelding, verschilde toch wel veel van de gangbare dunne, kwasi- bemelse vertolkingen. Hoewel ook de coloraturen duidelijk uitkwamen, frap peerden toch vooral de muzikale zegging, de levende klank, vrij van ijdel ver toon. Ook de medewerking aan het Lof gezang voldeed ten volle. Leny Stevens' leerlingen, de alt Anny de Vries en de tenor Gé Koolhaas, bei den (nog) amateurs, betoonden zich véélbelovendc vocalisten. Hun mooie stemmen worden blijkbaar zorgvuldig ontwikkeld; de beheerste, doordachte voordra» t maakte een zeer goede in druk. In de duetten pasten ze zich keurig aan. Ten slotte verdient het begeleidende pianospel van Henk Briër wegens de voortreffelijke kwaliteit te worden ge prezen. Van de ondersteunde, inspire rende, een paar maal zelfs reddende functie, moest de waarde hoog worden aangeslagen. Joh. van Wolfswinkel klaargestoomd voor zijn doctoraal in de rechten, een krachttoer die bepaald wat te veel van het goede was. Een bijeonder wooWvan huldé ri»oë- teri wij brengen aan Nell Koppen, die vooral in het derde bedrijf een prachtig volgehouden typering gaf van de door wroeging verscheurde Vera, die haar man door dik en dun blijft beschermen omdat hij in psychologisch opzicht de plaats van haar gestorven kind heeft ingenomen. De kordate Henry Orri werd als wijlen Huig de Groot in een boekenkist het to neel afgedragen, wel spijtjg want het was een dankbare bijrol die met verve werd vertolkt. De regie van Walter Kous bleek zeer doelmatig te zijn. Het decor van Benno Premsela kon goed voldoen. De niet zeer talrijke gasten van het Nut toonden zich terecht zeer ingenomen met dit stuk. dat bepaald een thriller van klasse mag wor den genoemd. G. Tulp V.l.n.r. Nell Koppen, Ben Huls man en Eric van Ingen in voorbedachten rade" door Toneelgroep Puck. HAZERSWOUDE Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond kwart voor acht hoopt in de bovenzaal van „Het oude raadhuis" te spreken mej. Bep v. Eepen die in september als zendelinge naar Japan hoopt te vertrekken. School met de Bijbel Donderdag 13 april om 8 uur wordt In de school met de Bijbel de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Op het programma staat o.a.: rekening en verantwoording van de penningmees- Ier betreffende lagere school, ulo, school vereniging, Bouwfonds en kleuterschool, benevens verkiezing van twee leden voor de oudercommissie. ALPHEN AAN DEN RIJN Beeldfilatelie Gisteravond kwamen de leden van de Alphense Postzegelclub onder leiding van voorzitter P. G. Pannevis In hotel Toor bijeen voor het beluisteren vah een lezing door de heer J. Wind, hoofdbe. stuurder van de Nederlandhe Bond van Postzegelverzamelaars te Vlaardingen. De heer Wind besprak de wijze waarop men een beeldverzameling van postzegels moet opzetten. Tevoren had de voorzitter bekend ge maakt, dat het lid A. J. Hulst als enige Alphense inzender op de Nationale ten toonstelling „Rotterdam '61" de hoogste prijs had behaald met zijn inzending, als. mede de ere-prijs van het „Nederlands maandblad voor Philatelie". Vervolgens wees de heer Wind er op, dat men bij het opzetten van een beeld verzameling de zegels eerst het bes: in een stockboek kan plaatsen. Ook moet men de zegels op zwarte ondergrondjes aanbrengen op de verzamelbladen Het best kan men „postfrisse" zegels verza melen. De heer Wind vertelde, dat na 1950 er meer orde gekomen ls ln de beeldphilatelie. Welk een omvang dit verzamelen heeft aangenomen wordt het best bewezen door het feit, dat driekwart van de Rotterdamse tentoonstelling dooi beeld verzamelaars wordt ingenomen Damkampioenschap van Alphen Voor het kampioenschap van Alphen werden gespeeld in Groep A: A Robbe- Hb. de Vos 02. Door deze uitslag ls De Vos in de finale gekomen. A. van der End en J. Koelewijn moeten een beslis, ftngswedstrijd spelen voor de tweede finaleplaats. In groep B. werd gespeeld: S. Koop man—C. J. Versteeg 1—1; hierdoor ls Koopman in de finale gekomen. Eerste klasse: H. M. van DonkA. C van Diggele 2—0. Door deze uitslag is Van Donk in de eerste klasse kampioen geworden. De controles op het handhaven van de maximum-snelheid binnen de bebouwde kom zijn tot dusver uitgeoefend door middel van de normale snelheidsmeters van de dienstauto's der politie Een over treding kan op deze wijze alleen worden vastgesteld, als de politieauto ook met te hoge snelheid rijdt, hetgeen gevaarlijke situaties kan scheppen. Om deze reden is de opsporingsambtenaar vaak ook ge noodzaakt ervan af te zien, de overtreder staande te houden. Voorts wordt een doeltreffende controle bemoeilijkt, door dat zij moet geschieden in als zodanig gemakkelijk herkenbare politie-auto's. Deze bezwaren zullen vervallen, als de politie kan beschikken over een snel heidsmeter, welke onafhankelijk van het politievoertuig werkt. In veel gemeenten is met succes in gebruik de zogenaamde Gatsometer, waarmee ook in Leiden een geslaagde demonstratie is gegeven. De meting geschiedt hierbij op afstand met behulp van twee over de weg gespannen rubberslagen, terwijl het apparaat in een normale personenauto kan worden ge- plaatst Het is naar de mening van B. en W. zeer wenselijk, dat ook de Leidse politie met een dergelijke snelheidsmeter wordt uitgerust De prijs van het apparaat In do gewenste uitvoering bedraagt f 1770. Indien tot aanschaffing wordt overge gaan, zal de controle het meest doeltref fend kannen worden verricht met een weinig opvallende wagen, welke niet de kenmerkende eigenschappen van een politieauto heeft. Tevens zal de auto voor andere politie doeleinden kunnen worden gebruikt, waarmee In een behoefte zal worden voorzien, omdat In verband met het blij. vende tekort aan personeel en de uit breiding der stad tot verdere mechanisa tie bij de politie zal moeten worden over gegaan. BURGERI I.IKE STAND Leiden GEBOREN: Herman zn van H. van Anrooij en C. P. Maliepaard; Johan na Engeline dr van P. Dreef en E. van den Borg: Jacqueline Johanna dr van F. Velthuijzen en A. Lam- booy; Louisa Maria dr van J. A. Lamboo en J. A. A. Kok; Nicolaas Johannes Marinus zn van J. I. Krom hout en M. J. Mensert; IgoH Pieter Douwes zn van U. M. Ubbens en G. E. Meima; Corine dr van C. v. d. Tuin en M. A. Koppens; Christina Hendrina Maria en Stephanus Cor- nelis Maria zn en dr van M. L. v. d. Werf en C. T. Spaan; Geertruida Theodora dr van J. T. van Oosten en F. A. M. Ligtvoet; Martin zn van H. J. Graaman en G. J. Lodder»; Marie Louise Elisabeth dr van J. L. Hees en E. T M. Wijdeveld; André zn van A. v A. Zeeuw en C. Kui- venhoven. GEHUWD: F. L. Boots en A. P Wortel; J. J. Omtzigt en A. S. van Koperen; J. A. van der Kooij en H. van Loon; C. de Vries en M. A. van der Plas; A. van Berk en W. J. C. van Hooven. OVERLEDEN: G. C. Klay. 44 jr, man; P. van Weerlee. 83 jr, man; G. van Rijn, 56 jr, man; M. Haver, 87 jr. wed. van M. Visscher; G. W. Houwaart, 1 dag, zoon: J. C. Baijer. 62 Jr, vrouw; E. van der Plas, 4 maanden, dochter; A. B. de Gunst, 43 Jr, man; J. van Elk, 78 jr, man.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3