Sleepboothulp voor Doorman te laat Zilveren broodmand deze maal voor dr.Hirschfeld Receptie Den Holder druk bezocht Geen schoolvoetbal in Leiden Werkloosheid is nog verder afgenomen Aanbesteding van de Coentunnel 26 mei Aanvaring was niet meer te voorkomen Sassenlieimse raad stelde serie straatnamen vast Rijschool Kool in nieuw pand met trainer te Sassenheim Jaar geëist tegen vader die baby verwaarloosde Kasteel Keukenhof herbergt een eekhoorntje NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 VRIJDAG 7 APRIL 1961 Tot de velen, die gistermiddag de heer Den Holder kwamen ge lukwensen, behoorde ook de di recteur van de Amsterdamse Bank, de heer E. H. Moens. Foto N. van der Horst Gistermiddag recipieerden de heren Den Holder in één van de zalen van Het Gulden Vlies, die versierd was met een groot aantal bloemstukken, manden fruit en andere geschenken. De firma Den Holder vierde namelijk een dubbel jubi leum. Veertig jaar geleden werd het be drijf opgericht door de huidige direc teur, de heer 1» den Holder en zoals wij reeds berichtten, reikte de voorzitter van het Departement Leiden van de Maat schappij van Nijverheid en Handel ter gelegenheid van dit feit eergisteren een getuigschrift en een gouden erepenning uit. Velen kwamen de heer en mevrouw Den Holder en de beide zoons, die in het bedrijf werkzaam zijn, gelukwensen, terwijl steeds meer bloemen er> geschen ken werden binnengebracht. Vrienden en kennissen, vertegenwoordigers van d* Rotterdamsche Bank, Dienst Zui derzeewerken, Christelijke Metaal-Bond en de Hoogovens, de gemeente-ontvanger de heer F. Verstegen, raetaalhandelaren cn vele anderen toonden hun belangstel ling voor dit bijzondere jubileum. Vandaag viert het personeel feest; nB|' vanmorgen een bezoek aan Keukenhof gebracht te hebben, maakte men van middag een vliegtochtje boven Neder land. VOORSCHOTEN Orlëntatlebezoek Burgemeester en wethouders en een aan<tal raadsleden van Zuidland (de vo rige starrdplaa/ts van burgemeester De Kool) hebben gisteren een oriëratatiebe- zoek aan Voorschoten gebracht. Zij be zichtigden onder meer de rioolwa ter- zuiveringsinstallatie, het Cultureel Cen trum en het Gezoivlhjeidscenftrum. Burgerlijke stand Geboren r Sabina A H, dr v Anitonduo F van der Laan en Maria F Ch Tim- me rs; Prof. Zeemanplomtsoen 3; Johan nes R, an v Johannes J. Oorsohot en Maria C van Rossen, Leidseweg 459; Guado R G, zn v Daniël Blensjaar en Hermiina J E Veijigen, Valkenbungee- weg ïoaa; Johannes A W, zn v Johannes A Zonneveld en Maria J S Spigrt, Pape laan 204; Petrus C A M, an v Willebror- dus J M Duyvestijn en Petronella G M van Oos, Veurseweg 253; Marjo, dx v Wijnand Kukler en Geertje A Vis. Al- bert Schweitzerplanteoen 18; Ingrid, dr v Abraham J van Wijk en Mathilda M van de Munt, Chr. Huygensstraat 7. Ondertrouwd1: Frank van Reek geb 15 aug '29, Van Kempenstraat 14 en Pauliina M Sla/ts, geb 5 >mrt ,37, Wassenaar, Van Zuylen van Nijevelitstraat 118; Izebrand H Huiziniga, geb 6 feb '42, J W Frisolaan 63 en Mizi A Schram, geb 28 juli '42, Nieuwe Prinsengracht 9811 Amsterdam, dat huw 17-4-'61. Gehuwd: Ytsen van Akker, geb 30 nov '37, Voortheijstraat 17 en Constance A Bengamin, geb 24 april '36 Wetering kade 82 's-Gravenhage; Serve Bokhorst, geb 29 jan '32. Nicolaïstraat 84 's-Gra venhage cn Truusje J Wouters, geb 30 mei '40, Prof Debijelaan 22; adres na huw, 's-Gravenhage, Nicolaïstraat Rudolfus C Bekema, geb 4 april '34, Val- kenburgseweg 7 en Johanna L Kuipers, geb 25 juli '35. Valkenburgseweg 7, adres na huw Valkenburgseweg 7. Overleden: Everdina A M J Bernard, geb 22 sep '99. echtgem van Johannes P Ch Mansvelt, Leidseweg 128b; Susanna Snaijer, geb 21 mrt '87, weduwe Martinus C van der Houwen, Narcis- straat 21. Dr. H. M. Hirschfelid heeft gister- müdkïaig in Den Haag de „zilveren broodmand", het symbolisch ge schenk dat de Nederlandse vereni ging van meelfabrikanten jaarlijks dit keer voor de vijfde maal aanbiedt aan een Nederlander, die zich op het gebied van de voedsel voorziening bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt, ontvangen. De mand werd hem overhandigd door d'e heer H. J. de Koster, die wees op de on schatbare verdiensten van dr Hrrsch- féld als secretaris-generaal van het ministerie van handel, nijverheid en scheepvaart en als waarnemend se cretaris-generaal van landbouw en visserij voor de Nederlandse voedsel voorziening in de oorlog. Hij noemde hom een representatieve figuur voor het bovengronds verzet. Dr. Hirschfeki, die zelf de eer geeft aan ir. Louwes, heeft de economische belangen A. M. Verschoor overleden Diende Geref. Kerk Oegstgeest en teas voorzitter van D.O.S. Tn Almelo, waar hy sinds 1955 b\j zijn zoon woonde, is op 88-jarige leeftijd overleden de heer A. M. Verschoor, die werkzaam is geweest bij het christelijk onderwijs in Leiden en die zich ook op kerkelijk gebied en in het verenigings leven verdienstelijk heeft gemaakt. Van 1928 tot 1955 diende hy dc Geref. Kerk .ta Oegstgecst; jarenlang was hij scriba en ook werkte hij voor zending en evan gelisatie. Ook was de heer Verschoor vele Jaren voorzitter van de christelijke gymnastiekvereniging D.O.S. te Leiden. Auto tegen gevel op Lage Rijndijk Vermoedelijk omdat de handrem was losgeschoten ging vanmorgen een in de iMirakelsteog geparkeerde vrachtauto van de Gebr. Lafeber aan de Oude Vest uit zichzelf rijden. De wagen kwam hal verwege het water en de wallekant van de Oude Vest tot stilstand. Door een kraarrwagen van de brandweer werd hij weer op de weg gebracht. Naar wU vernemen gaat het school voetbal, in verband met de gesteldheid van de terreinen dit jaar in Leiden niet door. Plannen om het tornooi te ver plaatsen naar de Pinkstervakantie stui ten op moeilijkheden daar de andere sporten dan in het gedrang komen. Uitreiking diploma's aan jeugdleiders K.N.V.B. Woensdagavond as. om 8 uur worden in „Zomeraorg" aan de Stationsweg te Leiden dc basis-ddploma's jeugdleider uitgereikt aan 28 cursisten. Dp cursus was georganiseerd door de afdeling Lei den van de K.N.V.B. Rusland trekt klacht U-2-incident in De Sowjetunie heeft gisteren haar ver zoek om behandeling door de Algemene Vergadering der Verenigde Naties van haar klacht over agressief optreden der Verenigde Staten, ingediend naar aanlei ding van het bekende U-2-lncldent, for meel ingetrokken. De Russische perma nente vertegenwoordiger by de Ver. Na ties, Zorln, drong er tegelijkertUd op aan om de kwesties Tibet en HongarUe niet in bespreking te brengen. Hij zei. dat door deze punten van de agenda te schrappen, een verslechtering van de situatie zowel in de Algemene Vergadering als in de betrekkingen tus sen de landen in het algemeen, zou wor den voorkomen. Bespreking van de Ti betaanse en Hongaarse kwesties zou een vermindering van de internationale spanning belemmeren cn niet bijdragen tot het „normale werk" van de assem blee, aldus de Russische gedelegeerde. De Amerikaanse plaatsvervangend ge delegeerde, Charles Yost, juichte de Russische verklaring niet vast te houden aan 'n bespreking van de beschuldigingen tegen de Amerikaanse regering toe. doch hU vond dat de beide andere door Zorin aangeroerde punten niet tot dezelfde ca tegorie behoren als de Russische klacht. De Amerikaanse delegatie behoudt zich dus haar standpunt ten aanzien van de noodzaak van bespreking der Tibetaan- aa ei Hongaarse kwesties voor. De daling van de werkloosheid heeft slch in maart onbelemmerd voortgezet, waardoor de geregistreerde arbeidsre serve van 75.690 per eind februari op 56.710 kwam. In Zuid-Holland nam de reserve af van 6050 tot 4940. Het gewestelijk ar beidsbureau Den Haag zag zijn reserve van 3054 tot 2525 dalen, dat in Delft van 198 tot 168, dat in Leiden van 204 tot 147. dat in Alphen aan den Rijn van 79 tot 60 en dat in Lisse van 270 tot 180. De directie sluizen en stuwen van de Rijkswaterstaat zal 26 mei de aanbeste ding houden voor de Coentunnel Deze tunnel zal onder het Noordzeekanaal door gaan in de omgeving van de Hem- brug. Door deze tunnel zal de Zaanstreek met de rest van Nederland worden ver bonden. Dc aanbesteding zal worden ge houden in het gebouw van de directie sluizen en stuwen in Utrecht Alplicnse jongen dodelijk gewond bij Dordrecht Gistermiddag Is de 18-jarige F. H. van de Meent uit Alphen aan den Run nabij Dordrecht zodanig bU een ongeluk ge wond, dat h|j korte tijd later in een zie kenhuis overleed. De juiste toedracht was vanochtend nog niet bekend. Ver moed wordt dat de jongeman, die in een vrachtwagen van zUn vader meereed, het portier van de rüdende auto heeft geopend om te zien of de lading in orde was cn dat hU toen onder de vracht wagen terecht is gekomen. van het Nederlandse volk bij de bezet ter op uitnemende wijze bepleit. Het is in het bijzonder zijn werk geweest dat de voedselvoorziening van de grote ste den in het westen van het land nooit geheel heeft stil gestaan. Door de op- richtiinig van de Centrale rederij, waar voor de schepen door de bezeter wer den vrijgelaten, regelde dr. Hirchfeld de transporten van hoofdzakelijk aard appelen via het IJsselmeer. Dat in de hongerwinter een, weliswaar minimaal rantsoen bijna overal kon worden ver strekt, was in hoofdtaak te danken aan het doortastend optreden van dr. Hirsch. feld. In zijn rede deelde de heer De Koster mee, dat de verenaging in de loop van dat jaar een rapport zal publiceren dat het resultaat ds van een wetenschappelijk onderzoek naar de betekenis van het brood in de Nederlandse voeding. Ten slotte vroeg de heer De Koster zich af of een revaluatie van tweeëneen half procent, gekoppeld aan een tegelijk ingaande huurverhoging niet een minder ruwe oplossing zou zijn geweest. In zyn dankwoord herdacht dr. Hirch feld vooral ir. S. L. Louwes. Hy zou zyn taak tijdens de bezettingsjaren niet hebben kunnen vervullen zonder de steun van ir. Louwes. „Het is soms een bitter gevecht geweest tegen de bezet ter" aldus dr. Hirchfeld. Ook bracht hy hulde aan mr. Ivens, die de directie van de Centrale Redcry voor de voedsel voorziening op zich had genomen. Cunard Eagle Airways heeft de lucht- verbinding Manchester - Rotterdam- Frankfort moeten uitstellen omdat West- Duitsland landingsrechten geweigerd heeft. DE Marineraad heeft gisteren on dier voorzitterschap van mr. L. van Lookeren Campagne in het ge bouw van de zeekrijgsraad in Den Haag de aanvaring die het vlieg kampschip Karei Doorman heeft ge had met een havenkraan in Rio de Janeiro behandeld. De raad hoorde daartoe de commandant van smal deel V, commandeur A. P. Ferwerda en kapitein ter zee A. J. Marcus. Bij het ontmeren van de Karei Door man in de haven van Rio de Janeiro was er ongeveer honderd meter ruinite tussen het schip en de pier aan de ene kant en aan de andere kant ongeveer zestig meter tussen de Karei Doorman en een gemeerd schip. Aanvankelijk was de kapitein van plan geweest met behulp van sleepboten los te komen van de kade en daarna te draaien op het anker. Voor het vertrek bemerkte hij, dat de wind geruimd was. Daarom besloot hy zonder sleepboten te ontmeren. De commandant, de heer Fer werda, verklaarde gisteren dat hy er geen voorstander van is het gebruik van sleep boten pertinent voor te schrijven bij het meren en ontmeren van grote schepen. In oorlogs- en vredestyd kan het voor komen dat men deze manoeuvres moet verrichten zonder sleepboten. Hij had geen ervaring met de Karei Doorman, maar meende dat het geen moeilijk ma- noeuvreerbaar schip is. Voorts achtte hy kapitein Marcus een uitzonderlyk be kwaam man op het schip. De Karei Doorman kwam aanvankelijk goed los van de kade, maar begon plot- De raad van Sasscnbelm was gister avond voltallig bijeen om een vry lange agenda te behandelen. Lang hielden de raadsleden zich bezig met het vaststellen ■an de straatnamen voor de uitbreidings plannen. Allereerst kwam het plan Koningshuys ter sprake. De heer Verschoor noemde de voorgestelde namen experimenteel maar hy vond er toch wel een goede gedachte achter zitten. Met het achter- De zojuist uigereikte zilveren brood mand wordt bewonderd door dr. H. AI. Hirschfeld en zijn zuster. Rechts de heer De Koster, die de onderscheiding uitreikte. Auto legen gevel op Lage Rijndijk Op de kruising Lage Ryndijk-Siebold- straat verzuimde gisteravond omstreeks kwart over acht dc bestuurder van een bestelauto die uit de Sieboldstraat kwam en linksaf de Lage Rijndyk wilde op draaien, voorrang te geven aan een per sonenauto die op de Lage Ryndijk reed richting Spanjaardsbrug. De beide auto's kwamen met elkaar in botsing waarna de bestuurder van de bestelauto de macht over het stuur verloor en via het trot toir tegen een gevel van de Lage Rijn- diik 45. tot stilstand kwam. De gevel werd ingedrukt en een kozijn en een ruit werden vernield. Een fiets die voor de gevel stond werd ook het slachtoffer. De beide auto's waren belde aan de voorzijde ernstig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor- Jubileum bij De Faam Maandagmorgen tien uur wordt me juffrouw M. A. Laken, hoofd van de da- mcsafdeling van het modemagazijn De Faam, gehuldigd in verband met haar veertigjarig arbcidsjubileum in dienst van dit bedryf. reeds een complete electnsche machine vanaf Gistermiddag om 2 uur is het nieuwe pand op de Oude Haven te Sassenheim van autoverhuur en rijschool Kool offi cieel geopend. Hiermede werd tevens het nieuwe informatiebureau van de Sassenheimse VW in gebruik genomen. Dc opening werd een feit toen de bur gemeester op Briclse wijze met een stok tegen de tuimcldeuren stootte, deze deu ren open schoven en de acht in de toon- kamer staande auto's tegelijk startten, de claxons te keer gingen cn de lampen gingen branden. Hierna ging het gezelschap naar een zaal achter het bedrijf waar de elektro nische trainer stond opgesteld. Dit is de zogenaamde SIM-L car, die uniek is in Nederland. De leerling kan hiermee de eerste lessen nemen. Verkeerssituaties worden voor de auto geprojecteerd ter- wyl de leerling alle handelingen moet verrichten; bij het maken van een fout klinkt onmiddellijk de waarschuwings zoemer. De burgemeester werd uitgenodigd om als eerste in deze demonstratiewagen plaats te nemen. Later, nadat de geno digden de heildronk hadden uitgebracht, zei de burgemeester zeer enthousiast te zyn over de methode. Op deze wijze kun nen de leerlingen zich, alvorens op de drukke weg te komen, enigszins prepa reren. Hy sprak vervolgens zijn bewon dering uit voor de snelle groei van dit jonge bedryf. De zaak werd opgericht in 1955 en beschikt nu over twaalf auto's. Het bleef gisteren tot 's avonds laat zeer druk; honderden hebben dc elek tronische trainer geprobeerd. VOORHOUT Bloembollencultuur byeen De afdeling van Bloembollencultuur vergaderde. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering werden voor een jaar gekozen P. v. d. Nouland en C. L. M Jnns met als vervangers L. H. Prins en P. Hermans. De beschrijvingsbrief had grote be- langstelling. Voorstel Enkhuizen, gelUkt'- lijike verdeling van teeltbewyzen, bracht de tongen los. De vergadering ging ak koord met het pre-advies H.B., maar men zou wel eens een oplossing willen zien. vooral in de handel van teeltbe- wijzen. De afgevaardigden zullen spreken over de wijze van vaststellen der vergoeding by afkeuren van tulpen door het stengel- aaltje. De afdeling Voorhout zal ook dit Jaar meerijden in het bloemencorso. De voorzitter bracht dank aan het plaatse- lijk comdté, i.e. de heer C. van Nooit voor het organiseren en het geld afhalen by de leden. Fokker: Dividendvoorstel 5 pet op preferente en 11 (11) pet op gewone aandelen. voegsel singel bij Willibrordussingel kon hy zich evenwel niet verenigen; het be treft hier een gewone rechte weg. Dt heer Verschoor vervolgde met een be zwaar tegen de naam Kroftwegje. Vol gens hem zijn er achter het Koningshuys nooit kroften geweest. Nog andere raadsleden bleken tegen deze naam te zijn. De motiveringen van de burgemeester en de opmerkingen van wethouder Voselaar, zoals „Ik begrijp niet wat er tegen is, het is toch een lief lijke naam", bleken niet afdoende te zyn. zodat tot stemming werd overge gaan. De naam Kroftwegje werd aange nomen met 10 tegen 3 stemmen. De weg van de Julianalaan naar de Charbonlaan zal Willibrorduslaan heten, terwijl do namen van de straten die hierop uitlopen, te beginnen bij de Ju lianalaan. als volgt zyn: Willem de Zwy- gerlaan. Saksenhorst. Angelenharst. Frie zenhorst en Frankenhorst. Het Kroft wegje zal parallel aan de Willibrordus laan lopen. Voor bouwplan Sportpark werden de volgende namen aangenomen: Vyfmei- weg, Vredehove, Bevrijdingshove, Ver- zetshove, Israëlshove, Grebbehove, Sport- parkweg, Europahove, Schoonzorgseweg, Baanbrekersweg, Engel Kruyfhove, Krelagehove, Van Slochtercnhove en Lin- naeushove. De naam Zandsloothove vond geen instemming; voor deze weg zal dan ook iets anders worden voorgesteld. Ten slotte zal de bebouwing bij de Antonius- laan Pancraszicht gaan heten. De kruideniers in Sassenheim zullen het dit jaar weer met een vakantie moe ten stellen van zes dagen. Een belang rijke meerderheid bleek namelijk voor stander te zijn van een verlenging tot 9 dagen. Tegenstanders waren de groot winkelbedrijven en twee kleinere zaken. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken heeft over het voorstel tot vakantie- verlenging desondanks ongunstig gead viseerd en daar het advies tevens wet is. kon de raad er niets tegen inbrengen. De werkclassificatie cn verdienstebelo- ning voor het gemeentepersoneel zullen doorgang vinden. Het resultaat zal zyn dat het personeel een loonsverhoging zal krygen, de één meer dan de ander; dat is afhankelyk van functie en bekwaam heid. Zowel de heer J. Kortekaas als G. Verschoor vroeg of de mensen die elk personeelslid afzonderlyk moeten beoor delen de nodige objectiviteit zullen be trachten. Na een uitleg van de voorzitter cn van wethouder Schrama ging de raad met het voorstel akkoord. Voor de uitvoering van het plan tot verlenging van de Westerstraat kocht de raad grond van de fa. Van der Voort voor f 86.945. Er komt een verbinding tussen de bebouwingen aan de westelyke zijde van de Hoofdstraat Het laatste stuk grond dat voor deze uitbreiding nodig is behoort aan de heer Schinck. Met hem is geen overeenstemming be reikt. De raad nam een definitief ont- eigeningsbesluit Zwemmen Het zwemmen in het Sassenheimse zwembad wordt wat duurder. Van maan dag t.m. zaterdag zal de prijs voor kin deren beneden 16 jaar 15 cent zijn en voor de volwassenen 30 cent. Het zon dagstarief biyft ongewijzigd. Mevrouw De Meyer (PvdA) stelde voor, het bad (nu het toch op zondag open is) ook voor de kinderen beneden 16 jaar open te stellen. De voorzitter zei dat dit niet met het voorstel als zodanig had te maken maar zegde toe dit in het college te zullen bezien. Het batig ver schil uit deze tariefswyziging wordt ge schat op plm. f 730 per seizoen. Aan de heer J. Stellingsma, hoofd van de openbare lagere school, werd op diens verzoek eervol ontslag verleend. e rooms-katholieke meisjesschool krygt nieuwe schoolmeubelen. De raad stelde een krediet beschikbaar van f 18.000. Na het hoofdstuk comptabiliteit sloot de agenda met het punt speeltuinvereni ging „Bydorp". De voorzitter stelde voor dit in geheime zitting te behandelen, waarmee de raad akkoord ging. Hoewel het ingekomen stuk niet vermeldde om welke zaak het hier gaat, zijn er wel redenen om aan te nemen dat het een subsidie-aanvraag betreft. Subsidie-aan vragen hebben in de Sassenheimse raad al meer stof doen opwaaien. seling snel te draaien zonder dat de ka pitein daarvoor een verklaring kon geven. Toen de achterkant de kraan raakte leg de de kapitein alles direct stil. Het zou misschien beter zijn geweest de voortro» te hebben laten vieren. Een Braziliaanse loods meende dat het draaien te wyten moet zyn geweest aan het „tunneleffect" van de wind. Dat dit effect zou optreden had de loods echter niet vooraf meege deeld. Enkele minuten voor het schip de kraan raakte kreeg de kapitein telefonisch van zijn officieren een waarschuwing door. Hij beval de sleepboot te laten vast ma ken. maar toen was het al te laat, want er zijn zeker vijf minuten nodig voordat daar enig profijt van te trekken is. In de middagzitting kwam nog naar voren dat twee officieren reeds op eigen initiatief hadden geprobeerd de sleepboot vast te maken. Hun poging mislukte echter. Op een nader te bepalen tijdstip zal de marineraad uitspraak doen. De officier van justitie bij de recht bank in Rotterdam heeft vandaag eer. jaar geëist tegen de 47-jarige los-werk man P. J. M. uit Rotterdam. M. en zija vrouw zyn verantwoordelijk voor dt dood van hun jongste dochtertje, eec tien maanden oude baby, die op 5 no vember aan longontsteking overleed. Dt ouders hadden de hulp van een arii niet ingeroepen. Bovendien was het kind schromelijk verwaarloosd. De babj woog slechts de helft van het gewicht van een normaal kind. Tegen de vrouw werd negen maanj den geëist. Beide verdachten werden „licht de/biel" genoemd. Daarom is d« man onvoorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld en de vrouw, werd voor drie jaar onder toezicht ge steld. In één der kamers van het kasteel Keukenhof springt vrolijk en dartel een eekhoorn. Het dier is een paar maanden oud, toont helemaal geen schuwheid en knabbelt graag op een biscuitje op de schouder van de heerl Van Veen, die in het dagelijks leven de gemeente Lisse dient als ambtenaar bij Openbare Werken. De familie Van Veen bewoont een deel van hei kasteel Keukenhof en de kinderen dwalen dagelijks door het bos. Een week of vier geleden gingen ze 's morgens naar school en troffen aan de voet van een boom vier jonge eekhoorntjes aan. Er was geen tijd om er zorg aan te besteden maar toen ze om twaalf uur naar huis gingen was hun\ eerste gang naar de bewuste boom. Daar vonden ze twee eekhoorntjes terug. Ze werden mee naar huis genomen, vertroeteld en vervolgens probeerde men of de diertjes zin hadden in de boom te klimmen waaruit ?e kennelijk waren ge vallen. De een verkoos inderdaad de vrijheid, maar werd een dag later dood gevonden. De ander kon men met geen mogelijkheid bewegen om hoger sferen op te zoeken en het beestje kreeg een plaatsje in de huiskamer by de familie Van Veen. Het dier had al gauw een nestje ontdekt, waar het zich prima thuis voelde als het een tukje wilde gaan doen: in een theemuts. Het eerste wat men deed was een plastic flesje met speen OEGSTGEEST Dr. K. Simon Thoma9 gecremeerd Eenvoudig en styivol had gistermid dag te Westerveld de plechtigheid vóór de crematie van dr. K. Simon Thomas plaats. In de aula van het crematorium hadden vele belangstellenden zich ver zameld om de Oegstgeester wethouder de laatste eer te bewyzen. Onder de aanwezigen waren dc bur- jemeester van Oegstgecst, dc heer H. L. du Boeuff, dc heer J. de Visser, gemeen tesecretaris, de wethouder van openbare werken en sociale zaken, de heer J. F. M. Steenmetser, de directeur van ge meentewerken, de heer M. J. van Gor- kom, hoofdopzichter W. Doedes, de in specteur van het L.O., de heer L. Boo- gert, de waarnemend vooraitter van Vereniging van Facultatieve Crematie, prof. J. van der Ven, de heer A. L. De- menirxt, voorzitter van de Rotaryclub, wethouder mr. J. Drijber van Leiden en verscheidene Oegstgeester raadsleden Burgemeester Du Boeuff herdacht de heer Simon Thomas als iemand die door zijn voorbeeldige Uver en beminnelijk heid de gemeenschap heeft gediend. Hij stelde niet het materiële maar het ideële boven al. Zyn indrukwekkende staat van dienst op politiek, maatschappelijk en kerkelijk gebied stemt tot grote dank baarheid en erkentelijkheid. Woorden van gelijke strekking spra ken ook prof. Van der Ven, mevrouw P. H. Smits-Witvliet en de heer L. Boo- gert. Een zoon van de overledene, ds. H. C. Slmon Thomas, sprak een dankwoord. Burgerlijke stand Geboren: Antonius J. G., zn. v. C. A. Maris en A. M. Pont; Drees, zn. v. H. Hoek en T. C. M. van der Meer; Emmig- je H., dr. v. L. Wijtsma en A. S. Minnee; Marjan, dr. v. W. Guyt en J. M. Haas noot; Bernadette E., dr. v. B. Th. G Droogfo en D. Baak. Getrouwd: J. Maresch 31 J. en P. Boon 22 j. (Amsterdam). Overleden: J. C. de Kok, vr. v. J. L. J Gaillard 83 j. Voetbal .Oegstgeest" zal zaterdag in de vol gende opstelling de strijd aanbinden te gen Devjo (Voorburg): doel: W. Hille- brand; achter: C. de Bekker, P. Sloot weg; midden: J. Hogewoning, H. Selier. J. Annard; voor: B. Heshusius, R. v. d. Valk, J. v. d. Voort, P. Jansen. N. Hol lander. Aanvang 4.15. Terrein L. van Alke made. Het verdere programma luidt: Quick B. III—Oegstgeest II 4.15 uur, Lelden IV —Oegstgeest III 2.30 uur. Oegstgeest IV Lisser B. V 2.30 uur, UDO (a)Oegst geest (a) P. Heinlaan 4-45 uur, Oegstgeest (b)Quick B. (g) P. Heinlaan 3-30 uur, Lugdunum (bb>—Oegstgeest (aa) 2A0 uur. Bijeenkomst Gemeentebelang Dinsdag houdt de vereniging „Gemeen, tebelang Oegstgeest" in samenwerking met hot Unesco-comitc Leiden om 8 uur in ,,Het Witte Huis" een bijeenkomst. De heer G. Thole Beishuizen te Amerongen zal spreken over „Cairo en Memphis" en zal kleurenlantaarnplaatjes vertonen. En hier zit de parmantige I pluimstraart heel genoeglijk een biscuitje op te peuzelen dat het dochtertje van de familie Van Eijk hem presenteert. Foto Mieloo kopen en men had niet de minste moeite om de eekhoorn aan het drinken te krlj- gen. Later kreeg het eekhoorntje baby biscuits. Het diertje groeide als kool Met de groei namen ook de levenslust en de baldadigheid toe. Toen de tan-, den eenmaal goed door waren begon de eekhoorn te knagen: op harde biscuits, op pinda's en op alles wat het verder te pakken kon krijgen. „We moeten", zo zegt de heer Van Veen, „vooral niet pro beren een suiker- of honingpot onbeheerd te laten staan, want daar is het dier gek op". Inmiddels is wel gebleken dat een jonge eekhoorn als huisdier alleraardigst is. Maar nu het dier sterker wordt, nu kriigt men er ook meer last van. De pluimstaart kan sprongen maken van twee meter. Als hy onraad vermoedt klimt hy spoorslags in de gordijnen en in de huiskamer van de familie Van Veen Is dan ook al de nodige schade aange richt in de bloemen en de kamerplanten. Het dier is helemaal niet schnw. Alleen eigenaars van 'honden moeten niet In zyn nabijheid komen, ook ai hebben ze hun viervoeter thuLs gelaten. Want alleen de lucht van de hond is al voldoende om de eekhoorn in de gordijnen te doen springen. Ook op katten heeft het dier het niet begrepen. Nu hert weer wat mooier wordt, hoopt de familie Van Veen dat de eekhoorn de vrijheid zal verkiezen. Hij kan geheel voor zichzelf zorgen. Als men thans het raam openzet, heeft de pluimstaart ech ter nog geen neigingen om naar buiten te springen. Hij heeft het op het Keu kenhof-kasteel kennelyk veel te best! Schrikkeljarigen slaan in Purmerend te boek Purmerend bHjkt hard op weg te zijn schrikkeljarigenstad te worden. Afgezien van de ruim vyfhonderd baby's die na hun geboorte op 29 februari 1960 gere- gistreerd werden, komen dagelijks aan meldingen binnen van oudere schrikkel- jarigen, die in geschreven willen worden in de speciale burgerlyke stand van Pur merend. Bovendien ontvangt het Comité „Schrlkkeljarigen Purmerend" van vrij wel alle gemeentebesturen in Nederland de namen en adressen van de schrikkel- jarigen in hun gemeente. Naar schatting heeft Purmerend tot nu toe ruim zes duizend Nederlanders, die op 29 februari geboren zyn, geboekt. Alle officieel geregistreerde schrlkkcl jarigen krijgen van de stad Purmerend een certificaat, waarop staat vermeld dat zij zich schrikkeljarige mogen noemen. Randschrift van riks soms „op z'n kop" Bij de Rijksmunt in Utrecht komen de laatste tyd herhaaldelijk telefoontjes binnen van personen, die menen een zeer bijzondere nieuwe rijksdaalder in hun bezit te hebben. Deze rijksdaalder zou zich van de andere onderscheiden doordat het randschrift God zij met ons, wanneer men de beeldenaar bovenlegt, op de kop staat. 's Rijksmuntmeester, dr. J. W. A. van Hengel, deelde naar aanleiding hiervan mee, dat dit een gevolg is van de toege paste munttechniek by munten met in waarts randschrift. Dit randschrift wordt namelijk vóór de eigenlijke muntslag op de muntplaatjes aangebracht. Bij een aanzienlijk percentage van de nieuwe rijksdaalders staat het randschrift op zijn kop. Bij de gulden is het overigens net zo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4