Grote jubileumexpositie van YEBO in augustus K fi g B 0 9 tic 3GCne Agenda voor Leiden en Den Haag lti§so „Landbouw in de Randstad Minister in principe bereid opening te verrichten BAD- EN SPORTKLEDINGSHOW SPORTHUIS VAN DER STAAIJ Leidse Expogè: Na ons geen nieuwe vereniging meer Haltegebouw Leiden- zuid bijna klaar Wees sportief - draag suède Kreymborg Aantal huizen in Leiden-Noord verzakte RONYFELT WONING TEXTIEL Op Leidse veiling een slang tussen de bananen MODERN EN VOORDELIG Dokter A. J. Kors begr, aven TOEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 7 APRIL 1961 Vrydag Ned. Instituut voor Preventieve Ge neeskunde, 2 uur: Viro Leiden-Oegst- geest, mej. dr. B. J. van den Berg en dr. W. Winsemius over: „Het voorkomen van ongevallen". Boshuis, 2-12 uur: Bazaar Herv. wijk- gemeente Boshuizerwijk. Consistorie Evang. Lutherse Kerk, Hooglandse Kerkgracht, 8 uur: Oecumeni sche gesprekskring, „De overwinnende kracht van de liefde" Leiderdorp, Raadhuis, 7.45 uur: Ge meenteraad. Rest. Van der Heijden, 7.309 uur: Receptie commissie Natuurfilosofische en Technologische Faculteiten in Neder land. Den Haag, Kon. Schouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „FamiJiegenoe- gens". Gebouw v. K. en W., 8.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Euigen Jochum. Diligentia. 8 uur: Ellen Mc Gillavry, fluit, en Jaap Spigt, klavecimbel. Kurhaus paviljoen, 8.15 uur: Nederl. Danstheater. VOLOP BLOEMEN en gezonde planten met Bloemen-mestkegeltjes mengsel 6-13-18. Onthclfing nr. 513 Zaterdag De Harmonie, 35 uur: Afscheidsre ceptie A. J. Schoneveld, secretaris wo ningbouwvereniging „Eensgezindheid". De Burcht, 7.45 uur: Groninger Ver eniging, eigen toneelgroep met „Hal kwam weerom", door Jac. Kreimer. Narmsfcraat, 35 uur: Opening nieuw bedrijf autobekleddng Th. van Kuijk, met receptie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met „Kardinaal van Spanje". Diligentia, 8 uur: Lustrumconcert Fine Arts Quartet en New York Woodwind Quintet? Kurhaus paviljoen, 8.15 uur: Nederl. Danstheater. 1 -film*' Casino (2.30 uur): Teenagermelody (al le leeftijden): (7 en 9.15 uur): Rififi on der de vrouwen (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zorg, dat je erbij komt (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): G.I.-blues (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De wraak van Tangora (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Witte wil dernis (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Winden waaien om de rotsen (14 jaar). Apotheken Geopend apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552. Tentoonstellingen Agneslyceum, ingang hoek Pelikaan straat—Oude Vest, schilderijen en teke ningen J. Schleohter (tot en met 12 april, 10—2, 4—7 uur). Geref. Jeugdhuis (610, zaterdag 26, vrijdag gesloten), expositie schilderijen, linoleumsneden en schabloontechnieken Fer Hakkaart (ot en met 1 april). Trappenhuis academie, schilderijen van Jan van Goethem, Jacques van der Heijden en Jean Leering (tot 1 april). Lakenhal, Tentoonstelling groep Atoi (tot 27 maart). Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg 26. elke dag algemene studiezaal en uitleen- bibliotheek tot 5 uur behalve zaterdag middag) Academisch-Historisch museum. Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huislaan 7, elke dag geopend van 105 u Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van half tien tot hall 6, op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van •10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maanOag. dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u.. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur s avonds. Gravensteen, Pieterskei knol o.juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties) Concierge: Kolf- makersteeg 16a. Geologiscn en mineralogiscb museum. Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur ry^ER GELEGENHEID van het zilveren jubileum van de VEBO, de orga- nisatie tot het bevorderen van de agrarische belangen in de Rijn- en duinstreek, wordt van 22 tot en met 26 augustus in het Plantsoen te Leiden een groots opgezette tentoonstelling gehouden, waarmee men de bewoners van de randstad Holland eens wil laten zien, wat er op agrarisch gebied ook in deze streek wordt gepresteerd. Het bij velen gemeengoed geworden idee, dat de randstad agrarisch nog maar weinig zou betekenen, zal beslist onjuist blijken te zijn. De minister van landbouw en visserij hoopt de ex positie dinsdagmorgen 22 augustus in het Waaggebouw te openen. De ge nodigden zullen vandaar in boten naar het tentoonstellingsterrein varen. In het Plantsoen, dat zal worden v zien van een keur van bloeiende planten en dat door de SLF wordt verlicht, ko men negen tenten en een stal met vee. De grootste tent wordt ingericht door het Nederlands Zuivelbureau, een zuiveltent, waarin veel te zien en te proeven zal zijn. Verder vragen de aandacht: de cul tuur-technische dienst Zuid-Holland (ontwikkeling randstad), het Produkt- schap voor groenten en fruit in samen werking met het centraal bureau voor de veilingen en speciaal de Leidse veiling, het Produktschap voor vee en vlees in samenwerking met de school voor slagersvakopleiding, het Produktschap voor akkerbouw, het Produktschap voor pluimvee en eieren samen met de stich ting voor de consumptie-aardappelen, de stichting Het Landbouwwerktuig, de veevoer- en kunstmestsector, de Wolfede ratie en 'n schapenwolverwerkende in dustrie, een consumptietent, en een goed ingerichte stal met goed vee. Er wordt daarbij zoveel mogelijk gedemonstreerd. Attracties In het water komt een vlonder te lig gen, waarop de agrarische jeugd allerlei activiteiten zal ontplooien. Een aantal attracties zal de aantrekkingskracht van de tentoonstelling ongetwijfeld vergro ten, zoals de traditionele zuivelshow, die anders in De Waag wordt gehouden, maar nu naar de zuiveltent verhuist In dezelfde week opent men ook de fok- veetentoonstelling, waarschijnlijk oj vrijdag. De veecommissie tracht vooral de aanvoer van het zwartblaarvee uit te breiden. Wat de paarden betreft, zijn de onderhandelingen in een vergevorderd stadium. Van alle zijden heeft de tentoon stellingscommissie medewerking onder vonden. Rijk, provincie en gemeente ver lenen alle mogelijke hulp. De commissie wil de tentoonstelling vooral ook richten op de consu ment, die steeds minder van de land bouw blijkt af te weten, er van op de hoogte ls dat veel grond wordt opgeëist voor indnstrievestlging, wo ningbouw en wegen, maar niet be.-, kend is met de enoiihe vooruitgang ln. de landbouw in al zyp geledingen. De veehouder heeft de produktie per hectare en per koe opgevoerd, de tuinder is In staat meer te produce ren op eenzelfde oppervlakte en dit kan eveneens worden gezegd van de akkerbouwer. Een speciale publiciteitscommissie is op het ogenblik aan het werk om zoveel mo- HERENPANTALONS in groen en beige cotelé. Kreuk- herstellend, wasbaar, krimpen niet, plooihoudend. Normaal 29.75 NÜ, ÉÉN DAG ALLE MATEN LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hoek Goudesingel Katendr. lagedljk hoek Dorprweg West-Kruiskade 35 Puzzelpromiiienten 1. Gery Groot, Prof. Eykmanhof 7, Voorschoten: 2. Kees Kammeraat, Kor- teraarseweg 96, Ter Aar; 3. A, van Veen, Noordwijkerweg 25, Katwijk aan den Rijn. op MAANDAG 10 APRIL in „IN DEN VERGULDEN TURK" 's avonds 8 uur. Kaarten 1.50. BOTERMARKT 28 HAARLEMMERSTRAAT 287 LEIDEN gelijk éezoekers te trekken. Men denkt aan een aantal van dertig- tot veertig duizend. De toegangsprijs zal 's middags f 0.75 en 's avonds f 1.bedragen. Oprichting Na al deze gegevens over de jubileum expositie Landbouw in de Randstad, nu enkele opmerkingen over de VEBO zelf. Deze organisatie is opgericht na de grote vee- en zuiveltentoonstelling en de ten toonstelling yan groenten, bloemen en fruit, die in september 1935 ter gelegen heid van de ingebruikneming van de nieuwe veemarkt werd gehouden. De naam VEBO betekent Vee- en bodem- produkten. Er werden twee doeleinden nagestreefd: een voorlichtende en active rende taak ten aanzien van de agrarische beroepsbevolking en het bekendheid ge ven aan Leiden als veemarkt-stad. De voorlichtende en activerende taak heeft zich vooral bepaald tot de jaarlijkse grote fok vee ten toon stel ling, slachtveetentoonstelling en zui velshow. De regionale fokveedagen zijn van grote betekenis en hebben een belangrijke bijdrage geleverd tot de verbetering van de veestapel en de kwaliteit van de boerenkaas. Wat de tweede doelstelling betreft: Lei den is een bekende marktstad gebleven en is nog in aanzien toegenomen, veemarkt is een van de belangrijkste in Nederland en straks komt er nog een overdekte van ongeveer tienduizend vierkante meter bij. Het houden van re gionale fokveedagen heeft navolging ge kregen en er zijn nu in Zuid-Holland vijf verenigingen, die de hele provincie overspannen. In snel tempo werd gisteravond in ,J)e Harmonie" de omvangrijke agenda afge werkt van de jaarvergadering van de Ne derlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd, dis trict Leiden. Voorzitter L. Questroo heette in het bijzonder mevrouw P. Kaats- van Doorn als lid van het hoofdbestuur welkom en noemde het afgelopen jaar er een van vele activiteiten. „Weliswaar veroudert onze vereniging en zal zij eens uitsterven, maar wy kunnen daar niet anders dan dankbaar voor zijn. Wij hopen, dat een vereniging als de onze na ons nooit meer behoeft te worden op gericht", aldus de heer Questroo. Voorts memoreerde hü het overlijden van het hoofdbestuurslid, de heer K. R. van Staal. Secretaris W. M. van de Burg herinner de in zijn jaarverslag aan een drietal hoogtepunten: de jeugdavond, die een groot succes werd, de tochten naar het Marinekamp en naar Taptoe Delft, waar aan een record aantal leden deelnam. Het ledental nam met drie af, het aantal donateurs vermeerderde met zes. In middels zijn er weer twee nieuwe leden bijgekomen. 'Mevrouw C. H. Hendriksen-Snel, pen- ningmeesteresse. vermeldde in haar fi nancieel jaaroverzicht een batig saldo van Deze week zal het gebouwtje van de halte Lammenschans in Leiden-zuld worden opgeleverd. Zoals men weet. wordt deze halte eerst met ingang van de zomerdienst op 28 mei aan staande in gebruik genomen. Vóór de eerste passagiers op deze halte in de trein LeidenUtrecht kunnen stap pen, zal er nog het een en ander moe ten worden gedaan. Het perron dient aangelegd te worden en voorts moe ten de aansluitingen op de oude spoorlijn aan de zijden Lelden en Woerden in orde worden gebracht. De dienst gemeentewerken van Lei den heeft inmiddels een aanvang ge. maakt met het aanleggen van het verkeersplein voor de halte aan de zijde van de Melchlor Trcublaan. Hier wordt een breed verkeersplein gemaakt, dat aansluiting geeft op de vierdelige verkeersweg onder het via duct. Voorts worden hier parkeer plaatsen en -havens voor de bus. diensten aangelegd. Op de foto: de nieuwe wachtkamer. ruim f 200; haar werk werd door de kas- commissie in orde bevonden. De heren Sj. Mazurel en J. Th. Witte werden bij de bestuursverkiezing herko zen, in de vacature van de heer C. A de Bruyn werd voorzien door de heer J. F. Beekman. Tweede penningmeester F. Voorzaat nam tijdelijk de leiding van de vergade ring over bij de herverkiezing en instal latie van de voorzitter, die zijn twaalfde zittingsjaar ingaat De heren E. Beens, A H. Hartman en A. Plekkinga werden eveneens herkozen, zodat zij weer een jaar in de ballotage commissie zitting zullen hebben. De heer Hartman werd ook in de nieuwe kas- commissie gekozen in de vacature H. Bol, de heren H. W. Collee en K. Veen wer den herkozen. In een brief aan het hoofdbestuur beeft de Leidse afdeling het voorstel gedaan de vacature van de heer Van Staal enige tyd onvervuld te laten; enerzijds omdat het moeilyk is een figuur te vinden die het overleden bestuurslid evenaart, an derzijds uit piëteit en ten derde om het feit, dat voor de vervulling van deze be langrijke vacature rustig de tijd genomen moet worden. Tot afgevaardigde voor het congres 1961 in Rotterdam werden mevrouw Hcndrik- sen-Snel en de heer Van de Burg be noemd. gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmcrstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Klassieke avond in het gymnasium Fruinlaan Under auspiciën van de stichting Leid se Jcugdactie wordt volgende week za terdag in de aula van het stedelijk gym nasium aan de Fruinlaan een klassieke zang- en muziekavond gehouden; aan vang 8 uur. Medewerking verlenen het Jeugdkamerorkest onder leiding van de heer Henk Briër, het koor van het Rem- brandtlyceum onder leiding van de heer J. Bontje met als soliste mevrouw T. Deurloo en de jeugdige solisten Ada v. de Bent (piano), Els Bongers (viool). Harro Ruyzenaars (cello), Henk de Wit (fagot) en Rien de Reede (fluit). Suède jas. 3/4 model. 139 Suède jack met tricot kraag. manchetten en boord 89.- Suède vesten met tricotrug. 35 zonder mouwen v.a. w Wem met tricot mouwen v.a. 55.- In de kleuren nut-brown en rendier. HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN Verzakking van woningen in Lei- den-noord plaats de woningbouw vereniging „Ons Belang" voor fi nanciële stroppen. Naar de Leidse Courant vernam, zyn de bejaarden woningen aan de Willem de ZwU- gerlaan ten minste dertig centimeter gezakt, tengevolge waarvan de rio leringen en andere leidingen zijn afgebroken. De oorzaak van deze verzakkingen moet gezocht worden ln de slechte kwaliteit van de bodem in Leiden-noord, terwijl de hevige re genval in de afgelopen zomer en herfst aan de narigheid het zyne heeft bijgedragen. Het gaat hier voor lopig om een tiental huizen, waarvan een gedeelte reeds hersteld is. Tus sen paalfundering en fundamenten van de huizen zyn extra versterkin gen aangebracht en de rioolbuizen cn leidingen zyn gerepareerd. Het is geen onbekend feit, dat de grond in Leiden-noord slecht is. Fun deringen met palen van 16 meter behoren hier niet tot de uitzonde- Coöp. Raiffeisenkank Leiden—Oegstgeesi Onder voorzitterschap van de heer P. J. Kolderman hield de Coöp. Raiffeisen- bank „Leiden-Oegstgeest" haar jaarlijk se ledenvergadering. In het bijzonder het ere-lld, de heer J. A. v. d. Zeeuw en de voorzitter van de CoBp. Groenten- veiling verwelkomend, gaf hy een over zicht over het jaar i960 van de lande lijke uitkomsten der agrarische bedrij ven en van de exportcijfers. Over het geheel genomen kan van een bevredigend resultaat worden gesproken. De ontwikkeling vam de bij de Cen trale Ba nik te Utrecht aangesloten ban ken blijft nog steedis vooruitgaan- Aan spaargelden is voor 215 miljoen gulden meer ingelegd dan terugbetaald. Inclu sief de rokeiurng-courantealdii zijn die toevertrouwde middelen met 10 pet. toe genomen, waartegenover staat een toe neming der uitizetitiinigen met 30 pet. Het aftredende bestuurslid, de heer L. Verhaar, werd herkozen. Een in die Raad yam Toezicht ontstane .vacature wegcn6 aftreden van de neer P. Oudshoorn werd •ervuLd door verkiezing van de heer TK C. Deckers. De kassier, de heer A. Jansen, verslag uitbrengend van de financiële resultaten r i960, wees op die geslaagde spaar acties en de overgang tot machinale ad ministratie. Een groei van 14 pet van de spaargelden en van 35 pet. der rekening- courantgelden bracht het balanstotaal op fll miljoen. De uitzettingen van vc schotten en kredieten vermeerderden met f 626.000. Door de jaarlijkse toevoe ging van de behaalde winst by de reser ve heeft d'iit fonds de f 250-000'overschre den. Het aftredende lid van de Raad van Toezicht, de heer Oudshoorn, die wegens het bereiken van de gestelde leeftijds grens niet herkiesbaar was, werd door de voorzitter dank gezegd voor het vele erk in het belang van de bank ver richt. Na een 27-jarlg bestuurslidmaat schap by de bank te Oegstgeest heeft hy na de fusie 8 jaar aan de banken zyn krachten gegeven. Ook de heer M. Verhaar sprak zeer waarderend, in het büzonder over de Oegstgeester periode. De heer Oudghoorn gaf uiting aan zijn dankbaarheid te hebben mogen mede werken ki deze voor spaarders en agra riërs zo belangrijke organisatie. Orgelconcert Feike Asma Onder auspiciën van het Nederlands Orgel Comité, gevestigd te Rotterdam, zal organist Feike Asma woensdag 12 april om 8 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Oude Vest te Leiden een orgelconcert geven. Zijn programma ver meldt werken van Jan Zwart, D. Buxte- hude, J. L. Krebs, Vincent Lübeck, J. S. Bach, G. F. Handel, J. B. Loeillet, César Franck en naspel en koraalgezang 244 vers 3 van de concertgever met samen zang. ring. Het Is daarom, dat de bouwer van deze woningen waarschyniyk niet aansprakelijk ls te stellen voor de financiële gevolgen van deze ver zakkingen. Gelukkig heeft zich het euvel tot op heden slechts beperkt tot de be jaardenwoningen. Ernstiger zou de kwestie worden als ook de funde ring van de flatwoningen zon gaan werken. Exclnsieve Japonnen MODEHUIS JUllCICHItC BOTERMARKT 17 - LEIDEN Telefoon 0 1710-32265 (Advertentie) diverse kleuren voorradig. W. J. ZIRKZEE VAN 'T HOFFSTRAAT 7 LEIDEN TELEFOON 24610 MIDZA Leidenaar verbrak zegel t.v.-toestel Conform de eis van de officier va justitie veroordeelde de Haagse politie rechter een Leidenaar tot een boete van f 50,of tien dagen gevangenisstraf met teruggave van een televisietoestel. De verdachte moest voor de politierech ter terechtstaan, omdat hij aan het ont vangstsysteem van zijn t.v.-toestel, dat was verzegeld, had geknoeid. Hij was echter niet verschenen. Het toestel was verzegeld, omdat de verdachte het kijkgeld niet had betaald. De verdachte verbrak het zegel en zo kon hij de uitzendingen weer ontvangen. Tegenover de politie had hij zijn daad volledig toegegeven. De politierechter kreeg nu echter een brief van hem, waarin hy vertelde, dat zyn echtgenote het zegel zou hebben verbroken, terwijl hy, verdachte, er niets van wist. Niette min achtte de officier de tenlastelegging bewezen. Gistermorgen was een knecht van de firma Siere, een grossierderij in groente en fruit aan de Rooseveltstraat te Lei den, op de groenteveiling bezig met het snijden van een tros West-Indische bananen. Toen hij enkele kammen had wegge sneden, zag hij plotseling een slange kopje tussen de vruchten doorgluren. Voorzichtig sneed hij nog een paar kam men weg en zag toen kans met een goed bedekte hand, om op alle onaan gename eventualiteiten voorbereid te z\jn het reptiel te vangen. Het dier is naar schatting anderhalve meter lang; de lengte kon niet juist worden vastge steld, want het beest rolde zich op. De heer Stol, die een dierenhandel heeft aan de Nieuwe Rijn, werd bij het „geval" gehaald. Daar de heer Stol het zekere voor het onzekere nam ging hij het dier met een bedekte handschoen te lijf. Het bleek een lengte tc hebben van ongeveer 1.20 meter. De heer Stol houdt het er voorlopig op, dat de gevonden slang tot de familie van de Corallussen behoort, geen gif slang maar een wurgslang. Indien de slang inderdaad een Corallus is waar schijnlijk zal de hulp van een tweede deskundige ingeroepen worden teneinde het dier te kunnen determineren dan kan worden aangenomen dat het dier momenteel twee jaar oud is en afkom stig uit Midden-Amerika. Het voedt zich met kleine vel&dieren zoals muizen en kan 5 tot 6 meter lang worden. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 IS ONZE NIEUWE VOORJAARS- FANTASTISCHE KEUZE uit meer dan 1000 binnen- en buitenlandse dessins Verbluffend lage pryzen voor werkelyk kwallteltsbehang. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johannes Petrus, z v J P H van Steyn en P T v d Burg; Myriam Johanna Aleida, d v G Kroon en R M Oosterveen; Dirk Johannes z v G Breedyk en J van Egmond; Arie, z v A Hoek en A van Dijk; Freddy, z v L G Zirkzee en P Zuur deeg; Albert, z v T H Reichgelt en S Overeem; Paula Maria Theresia. d v J W N de Lange en A H M van Dyk. GEHUWD: H Bakker en I van Evert; A J Huijskes en B A'Sie- mons; S Versteegen en H A van Asperd; H F P Knaap en M S van Meeuwen; D Smit en M J Crama; L den Houter en C A van der Waals; W F van Dam en H A van Weeren; W A Schmidt en H P Scheer; T J C van Daalen en J P van Zyp; L A M van Teylingen en A M M Ker- stens. OVERLEDEN: J J Versteeg 69 j. man; JAW Zonneveld, 4 dagen, zoon; G Langez&al, 69 j, man, M Louwrier, 70 j, echtgen v J J Lies hout; A Veen, 72 j, man. Gistermiddag had onder grote belang stelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van dokter A. J. Kors, een zeer gezien en bekend Leids huisarts, die in de eerste paasnacht plotseling is overleden. Onder de circa driehonderd personen, die naar „Rhynhof" waren gekomen om hier de laatste eer te bewijzen, bevonden zich prof. dr. P. J. Gaillard, dokter P J. Kaiser en de heer E. H. Moens, namen* de afdeling Leiden van het Ned. Rod» Kruis, dr. F. A. Nolle, geneesheer-diret»- teur van het Diaconessenhuis, de heer J. C. F. Coers, namens het Bureau voor de Medische Sportkeuring, het bestuur van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst, dokter C. R. Zijerveld en dok ter L. W. von Liebenstein, resp. oud- directeur en oud-adjunct-directeur van de G.G. en G.D. en voorts specialisten, vele Leidse huisartsen en een grote schare oud-patiënten en patiënten. Nadat de kist in de aula was opgebaard, leidde dr. K. E. H. Oppenheimer, her- vormd studentenpredikant te Leiden, een korte rouwdienst. Dr. Oppenheimer, die er op wees, da» dokter Kors, een trouw bezoeker was van de Avondstilten in de Pieterskerk, teken de hem als een bondgenoot van d® zieken tegen de gemeenschappelyke vijand de dood. Daarnaast was hij voor zyn patiën ten, die sterk aan hem gehecht waren een raadgever en vriend, die de tyd kon vin den om geduldig te luisteren. Strijdend tegen de dood, heeft dezelfde dood hem onverwachts gegrepen, aldus dr. Oppen heimer. Heel zijn leven stond in het teken van het dienen van de mensheid Met het citeren van enkele verzen uit Gezang 239 besloot dr. Oppenheimer dit ,In memoriam". Onder het spelen van „In Uw hoede zijn wij wel geborgen" werd de kist de aula uitgedragen. Na lezing van de be- grafenisliturgie bad dr. Oppenheimer het ,Onze Vader". Een familielid dankte voor het grote medeleven, dat in deze dagen uit zo ruime kring was ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3