PARKY JONES c 9 1 c 8 0 s 9 3 Hoe prinses Tirala een bruidegom koos ZONDAGSBLAD DAMRUBRIEK IÉ 9 m O m m m m m m m 7h m W/fi m W', m m M m m M m m w m PUZZEL VAN DE WEEK ZATERDAG 1 APRIL 1961 KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE pARKY JONES liep vrolijk fluitend, de handen diep in de broekzakken, de lange weg over de heuvels naar Northstone. Het had opgehouden te regenen en de zon was doorgebroken. Het zou, hadden de boeren van Northstone tegen elkander gezegd, wel eens een warme Pasen kunnen worden en zij hadden daarbij met de blik van mensen, die het kunnen weten, naar de lucht gekeken. Die lucht was van grauw bijna staalblauw geworden. Als bij toverslag was het zware wolkendek, dat dagenlang boven de streek had gehangen, in het niet opgelost, en de laatste witte vegen werden steeds dunner. Parky Jones genoot van de warmte van de zon, die hij al een beetje op zijn rug voelde branden. Hij genoot van de geur, die uit de aarde opsteeg en die hij met diepe teugen inademde. Hij verheugde zich in het uitbotten van de bomen langs de weg en in het gekwetter van de vogels, die zich in die bomen hadden genesteld. "DARKY JONES had plezier. Hij groette JL opgewekt de boeren, die hij op de weg naar Northstone ontmoette. En ze groetten hem opgewekt terug. ,,Ha, die Parky!", zeiden ze, en ze zwaai den breed met hun arm, zoals dat de ge woonte was in de streek. Ze mochten hem wel, die onnozele jon gen. Hij was altijd in een goed humeur, en de bereidwilligheid zelve. Hij deed voor hen boodschappen als ze zeil druk op het land bezig waren, van de vroege morgen tot de late avond, en er geen minuut voor iets an ders dan werken overbleef. En hij was be trouwbaar. Nee, over Parky Jones waren ze best te spreken. Hij werd zelden in de maling ge nomen. Die van Southstone hadden dat wel eens gedaan, maar toen waren er een paar van Northstone kwaad geworden en hadden in Southstone gezegd wat ze daarvan dach ten, en nadien werd Parky Jones ook daar met rust gelaten. Die van Northstone hadden gezegd: Hij is per slot een der onzen, kijk maar naar zijn loop. Die loop was rustig, zoals bij alle boe ren van Northstone. Hij had hun grote stap en als zij, zette hij zijn voeten zwaar en breed neer. En hij had hun lichaamsbouw. Brede polsen, grote handen en sterke vin gers, die zonder al te veel krachtsinspan ning de hardste noot konden kraken. En zo af en toe zeiden ze wel eens tegen elkaar: Jammer voor zo'n jongen, en ze dachten dan aan hun zoons, die ook twintig waren, maar die hen hielpen met het zwaarste werk op het land, wat Parky Jo nes nooit zou kunnen, want al was hij zo sterk als een jonge os, zijn verstand was maar beperkt. Hij begreep weinig en deed, als het op werken aankwam, alles ver keerd. PARKY JONES liep langs de weg over de heuvels naar Northstone. Morgen, dacht hij, is het Pasen, morgen Is het de dag des Heren. Hij kende de Paasgeschiedenis als geen ander in North stone. Misschien kwam dat wel, omdat hij niets aan zijn hoofd had en tijd had om te luisteren. De boeren van Northstone had den nooit tijd en veel aan hun hoofd. Zij waren altijd bezig met hun land en met hun vee en zelfs 's zondags in de kerk wa ren zij met hun gedachten bij hun bezittin gen. Dat was de reden, dat zij niet zo veel wisten van de grote Feestdagen, dan alleen dat ze die met gepaste eerbied hadden te gedenken en dat ze op die dagen niet moch ten werken. Morgen, dacht Parky Jones, morgen is de dag van de Opstanding, en er kwam blijheid in zijn hart. Hij filosofeerde over het wonder van de Opstanding. Hij dacht aan de vrouwen, die 's morgens vroeg naar het graf waren ge gaan en het ledig hadden aangetroffen. En aan de discipelen, die het hadden kunnen weten en toch in droefheid bij elkander za ten, omdat zij in feite niet in de Opstan ding hadden geloofd. Zo intens waren zijn gedachten bij het §rote gebeuren van zoveel eeuwen terug, at hij niet hoorde, dat een paard en wa gen hem achterop reed. Hij schrok, toen hij de voerman zijn naam hoorde roepen. „He, Parky, gaje mee zo ver?" Parky Jones lachte breed. Hij knikte. Vlug klom hij naast de voer man op de bok en als een kind zo blij, nam hij de teugels, die de boer hem la chend gaf. Hij klakte met de tong en zijn gezicht glom van genoegen, toen het paard zich in beweging zette. ,,Waar liep je aan te denken, dat je me niet hoorde aankomen?", vroeg de boer nieuwsgierig. PARKY fronste de wenkbrauwen alsof hij diep nadacht, en zei toen: ,,Ik dacht aan de vreugde, die er moet zijn geweest, toen bekend werd, dat onze Heer Jezus uit den dode was opgestaan. Denk jij ook niet, dat de mensen toen stil in hun huizen feest hebben gevierd?" De boer haalde de schouders op. Hij zei: ,,0, ja, dat zal wel. Maar, eh, waar kom je vandaan?" Parky gaf op de laatste vraag geen ant woord. „Stel je voor zei hij dat wij toen hadden geleefd. Wat zouden we ons geluk kig hebben gevoeld. Dacht jij ook niet, dat je erg blij was geweest?" De boer zweeg. „Morgen ging Parky verder horen we het verhaal weer. Ik ken het helemaal uit mijn hoofd. Wil ik het je eens voorzeg gen?" „Nee" antwoordde de boer botweg. „Nee, Parky, ik ken het ook wel. Laten we over iets anders praten. Zie je hoe de zon schijnt? Let op, het voorjaar gaat begin nen, er breekt voor ons een goede tijd aan, we gaan weer zaaien en straks gaan we oogsten. Het wordt mooi, al die velden met dat gele graan, dat geeft geld in het laatje." „Geld. geld", pruilde Parky, „de men sen denken altijd maar aan geld. Voor geld heeft Judas Jezus verraden Voor dertig gulden, heeft de dominee gezegd, heeft Ju das de Here verkocht aan Zijn vijanden. Het.is een slecht mens geweest, die Judas." Een ogenblik was hij in diep gepeins ver zonken. Toen vervolgde hij, terwijl hij de boer vragend aankeek: Door Hans van Haeften „Zou jij ook de Here verkopen als je er dertig gulden rijker van kon worden?" De boer werd boos. Parky zag, dat zijn gezicht vuurrood werd. en hij hoorde hem zeggen: „Praat toch geen onzin, Parky, de Here is toch niet meer op aarde! Hoe zouden we hem dan kunnen verraden?" „Dat kan", antwoordde Parky nukkig. „Dat kan best. De dominee heeft het zelf gezegd. Hij zei zondag: elk uur van de dagverraden wij onze Heer opnieuw, en...". Parky", viel de boer hem schreeuwend ?e, r®de' ..nogmaals praat geen onzin, ik heb dat de dominee helemaal niet ho ren zeggen en het is niet waar ook." pARKY was al uren thuis, toen de stem van de-boer hem nog in de oren klonk en hij hem nog hoorde schreeuwen: „Het is niet waar ook". Het is wel waar, dacht Parky. Natuur lijk is het waar. De dominee.... Hij dacht: Hè, de dominee, en even lachte hij geheimzinnig. Toen het avond was geworden en North stone in het donker was gehuld, ging Par ky op weg naar de pastorie. „Ga zitten. Parky, zei de dominee har telijk. „vertel op, wat zijn de moeilijkhe den?" Parky keek de predikant hoopvol aan. Hij zei, en hij struikelde bijna over zijn woorden: „Hebt u nou gezegd, dat de men sen elk uur van de dag de Here Jezus ver raden of hebt u dat niet gezegd?" De dominee staarde hem verbaasd aan. „Ja", zei hij, „dat heb ik gezegd, en dat is waar ook. Maar hoe kom je daarbij?' Parky glunderde. „Vanmiddag", begon hij triomfantelijk, „vanmiddag reed ik...." EN hij deed het verhaal over het gesprek, dat hij die middag met die boer had gevoerd, gejaagd, alsof hij bang was, dat hij een detail zou vergeten. „Parky", zei de dominee ernstig, toen de jongen hem nadat hij zijn verhaal had beëindigd, met spanning op het gezicht aankeek: „Parky, zo zijn wij, mensen, nu. We worden boos als ons de waarheid wordt verteld. Dat geldt voor alle mensen. Voor de mensen in de* dorpen, voor de mensen in de steden, voor bruine mensen, voor zwarte mensen, boos worden we. boos. Maar onthoud jij maar goed, jongen, dat wij voortdurend de Judasrol in ons leven vervullen. Morgen is hét Pasen, maar zijn we nu echt blij? Echt daarover verheugd? Het zou toch zo moeten zijn, dat we niet wis ten, wat we van vreugde moesten doen! Maar hier in Northstone denken we aan de oogst en de opbrengst daarvan, in de steden denken de mensen aan hun auto's, hun televisie-programma's, hun opslag, hun pleziertjes. Ze zitten over alles in zak en as, terwijl dat toch niet zou behoeven want de Heer is waarlijk opgestaan. En dat is maar niet een vertelseltje, nee het is echt gebeurd. Het is gezien. Die vrouwen...." stonden bij het lege graf", vulde Parky aan. De dominee knikte. „Juist", zei hij, „juist, Parky, jü weet het wel." Hij zei: „En het is de mensen maar Correspondentie betreffende deze rubriek aan de heer W. Jurg, Vrederustlaên 176 Den Haag. UITSLAG 11de SERIE VAN DE I.ADDER- WEDSTRIJD (NRS. 606—615) Het grote struikelblok van deze serie bleek no. 610 van M. v. Dijk te zijn. Ook deze keer maakten de ranglljstaanvoerders echter geen fouten, zodat de prijzen volgens de verwach ting gingen naar de heren M. Brinks te Lelden (voor de tweede keer), J. Groeneveld te Rot terdam en J. M. E. Masurel te Leiden (even eens voor de tweede maal). Onze felicitaties aan de winnaars. De volledige stand ziet er als volgt uit: M. Brinks 86 (9): J. Groeneveld 86 (9): J M. E. Masurel 84 (8): A. v. d. Putten 78 (9); P Ver- willigen 76 (9): S. Korpershoek 69 (9): J. v. d. Doe 68 (9): A. Droog 68 (9): C. v. Oostrom 68 (9); W. B. de Knijff 67 (8): J. Witt 67 (8); W. v. Ofwegen 66 (7): L Knol 63 (4): M. van Dijk 58 (9): O. v. d. Horst 58 (8): P. J. Ster renburg 58 (9): L. de Haan 55 (9): M. Muis 52 (8); A. v d. Bosch 48 (9): H. v. Roodcn 48 (9); J. Schop 48 (9): P. v. Noordennen 45 <81: C. v. d. Heyden 44 (4): A. Kammeraat 40 (7); J. v. Vulpen 37 (9): J. v. Baardewijk 35 18): B. v. d. Bic 35 (8): C. v. Buuren 35 (8); J. Hakemulder 29 (9): J. A. Kuiper 29 (9): T. Ouwerkerk 29 (9); P. G. Prins 26 (4): J. de Wilde 19 (9): D. Beekhulzen 18 (9); W. Loo- man 18 19); P. Baanen 16 (8); J. W. de Groot 15 17); J. v. Halen 15 (5): J. Reehorst 15 (8); C. Varkevisser 11 (2); J. v. Ekelenburg 9 (9); G. P. Sterrenburg 9 (9); M. v. Erkel 4 (4). NIEUWE OPGAVEN De Rotterdammer v. d. Boogaard levert met vraagstuk 620 opnieuw het bewijs, dat hij tot de topklasse van onze problemlsten behoort. Uit een prima aanvangsstand komt hij via een aantal verrassende tempischeppende zetten tot een massale matpositie. Probleem 621 zal de oplossers voldoen, al vinden wij het minder spectaculair dan 622. No. 620 J. v. d. Boogaard, Rotterdam m m IÉH m mm té B w E No. 621 idem jgj g a Zwart: 1, 3. 6. 7. 10, 14. 16. 24, 34 36. 39. 40. Wit: 12, 18. 21. 23. 25 27, 28. 37, 38. 45. 47. 48. 50. Belde problemen tellen voor de ladderwed strijd. Oplossingen in te zenden binnen 3 we ken. niet aan het verstand te brengen, dat er na die eerste Paasmorgen een hele andere toestand voor hen is ontstaan. Want ze den ken wel dat ze knap zijn, maar ze zijn dat helemaal niet. Ze doen wel gewichtig, maar ze zijn helemaal niet gewichtig. Ze spreken wel over het Kruis maar ze weten niet, eens wat het Kruis voor hen betekent. Ze denken maar een maal per jaar aan het Kruis, en dat is op Goede Vrijdag. Maar daarna vergeten ze het voor een heel jaar. En wat is daar nu aan te doen, Parky. Hoe kun je nu de mensen elke dag opnieuw zich het Kruis laten herinne ren. Als je daar een middel op weet, ver tel het me dan. Je zou eens zien hoe de PARKY lag met de handen onder het hoofd op bed en tuurde gespannen naar de houten zoldering van zijn kamertje. Hij dacht diep na. De dominee had hem wat gevraagd, en hij zou het antwoord op de vraag vinden. Het ging toch per slot om het geluk van alle mensen. Het ging er om de mensen dagelijks te herinneren, dat de Here Jezus was gestorven, daarna was opgestaan uit den dode, en dat nu alles voor hen beter was geworden en dat ze al hun zorgen, hun verdriet, hun hoop en hun verlangens aan de voet van het Kruis konden neer leggen. Het Kruis, het Kruis, hamerde het in zijn hoofd. Plotseling veerde hij op. Natuurlijk, dat was het. Dat was de oplossing. Hij had het antwoord op de vraag. Hij kon de men sen dagelijks aan hun geluk herinneren. Voorzichtig stapte hij u'ib bed. Hij keek op de klok. Hij zag dat de wijzers kwart over drie wezen. Het kan. mompelde hij in zichzelf, ik heb tijd genoeg. Een glimlach verhelderde zijn gezicht. Wat zullen de mensen morgen opkijken en blij zijn, dacht hij. DE boeren van Northstone keken ook de volgende morgen op toen ze buiten kwamen. Maar ze waren niet blij. Ze schol den en ze raasden en ze tierden. Op de deuren van hun schuren was een kruis ge schilderd, een groot kruis, met rode verf getrokken, ruw en onbeholpen, en van het kruis liepen rode vegen omlaag, die deden denken aan bloeddroppels. Ze riepen: „Wie dat heeft gedaan zal er van lusten." Ze haalden er de veldwachter bij, en de burgemeester, op wiens schuur trouwens ook een kruis was getrokken. Ze stonden in hun beste pak in groepen bij elkaar en hun gesprek was opgewon den. Ze balden de vuisten en hun taal was niet om aan te horen. Ze groepten nog samen, toen de kerk klokken begonnen te beieren. Met verstoor de gezichten en een hart vol wrok gingen zij ter kerke. AANDACHT bij de Paaspreek zou er ze ker niet zijn geweest, als niet gelijk met de dominee ook Parky Jones de kan sel had beklommen. De boeren en boerin nen van Northstone keken hun ogen uit. Wat was dat? Die onnozele Parky op de preekstoel? En nog vreemder was het, dat Parky ineens begon te spreken. Hij zei, en zijn stem klonk vaster dan men van hem had mogen verwachten: „Mensen van Northstone, ik heb vannacht jullie schuren beklad, en ik heb dat ge daan opdat jullie elke dag bij de dood en bij de opstanding van onze Here Jezus bepaald zullen worden. Ik vraag jullie geen excuus, want wat ik heb gedaan heb ik gedaan voor onze Heer. Jullie mag dus niet kwaad op me zijn". Hij zei nog een heleboel meer, Parky Jones, en, vreemd er werd met aandacht naar hem geluisterd. De woede zakte, hoe meer Parky zei. En toen hij was uitgesproken en lang zaam de kansel afdaalde, was het dood stil in het kerkgebouw. En die stilte werd pas verbroken, toen een van de boeren hardop zei: „Zo is het dus: Wat voor de wijzen en verstandigen verborgen is, wordt de kinderen geopen baard." MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 16. „Ik gooi een touw omlaag. Pak het, dan hijs ik je op, Benjamin", roept Zwijntje, „dan kun je eens zien wat een oud kasteel dit is en wat een vreemde kleren die lui hier dragen. Ja, nog even goed vasthouden, dan ben je in veilig heid." Benjamin Konijn is boven en in tussen is de kaperkapitein met zijn man nen bezig met een dikke paal de poort te vernielen. 17. „Goed zo, kapitein", roepen diens mannen, „dat was een behoorlijke stoot. Die poort hebben we zo open." De kapi tein gromt„Nog een keer, mannen, nog een keer, want de poort is nogal stevig. Vooruit mannen, achteruit en dan weer voorwaarts." Benjamin loopt over het kasteelplein en rent een keuken binnen. Mensengeef me snel een pan met gloeiende teer", roept hij. „Teer? We heb ben alleen maar wat vlugkokende haver mout." In een land, hier ver vandaan, woonde lang ge leden een wijze, oude ko ning. Deze koning van Zirag- land had geen zoons, maar wel een dochtertje, een mooi meisje van bijna achttien jaar. De koning had haar Tirala genoemd, want ze was altijd vrolijk en zong de ganse, lieve dag. Daarbij hield ze ook veel van dieren en van alle mensen. Ze deed niets lie ver dan paardrijden door het land en de grote bos sen. Zingend zat ze dan op de brede paarderug, wuifde naar alle mensen, die zij zag, riep hun vrolijke en vriendelijke dingen toe. Als ze ergens mensen in nood ontdekte, of zieke of arme mensen, stapte ze meteen af en deed wat ze kon om te helpen. Was het een wonder dat de onder danen van de oude koning veel van de prinses hiel den en haar alle goeds toe wensten? door Thea Beekman Nu vond de koning van Zingland echter dat het tijd werd voor de prinses om een man te kiezen. Het land zou toch een nieuwe koning moeten hebben, wanneer hij zelf te zwak was gewor den om te regeren. Dus riep hij Tirala bij zich en spfak: Tirala, je moet een bruidegom kiezen. Morgen word je achttien jaar. Daarom heb ik een viertal prinsen uitgenodigd. Daar uit zul je dan moeten kie zen. Maar bedenk je goed, want de man met wie jij trouwt wordt later de ko ning van Zingland. Hij zal dus verstandig, goed en rechtvaardig moeten zijn. Als zij morgen op bezoek komen, zullen ze geschen ken voor je meebrengen. Ik weet dat elk van hen graag mijn opvolger wil worden. Kijk hen daarom goed aan. praat met hen, stel hen desnoods op de proef. En vertel mij later met welke van de vier prinsen je wilt trouwen. Ja sire, zei prinses Tirala, want ze was een heel gehoorzaam dochter tje. Toen ging ze naar haar kamer om haar nieu we feestjurk te passen. Ze was blij. Het denkbeeld, binnenkort de bruid te zul len zijn, stond haar wel aan. Ze was heel nieuws gierig naar de vier prin sen. die morgen haar ver jaardag kwamen vieren. Zouden ze jong zijn, en mooi en aardig en sportief? Zouden ze ook van dieren en mensen en bomen hou den? En wat zouden ze voor haar meebrengen? Op gewonden vertelde ze aan de naaister wat de koning had gezegd. Ik mag een man kie zen, uit vier prinsenls het niet heerlijk? vroeg ze lachend en ze huppelde van blijdschap. O, juffrouw Vranken, ik ben toch zó nieuwsgie rig. Stel je voor, vier prin sen tegelijk die naar mijn hand komen dingen! Juffrouw Vranken, de naaister, zat gehurkt voor de prinses en speldde de zoom van de nieuwe jurk af. (wordt vervolgd) Horizontaal: 1. zijtak Donau, 5. berrie, 9 grond, 14. langwerpig rond, 16. wel, 18. juffrouw, 19. de verhoogde stoep van een spoor wegstation, 21. levenslucht, 22. overdekte markt, 23. bijwoord, 24 gebogen, 26. vervoeging van een hulpwerkw., 27. oogopslag. 29. gem. in Utrecht, 31. maatstaf voor hoogtestanden: inz. van water standen, 32. priem, 34. koor van zangers. 35. vrouw van Abraham, 37. menigte, 39. zeker weefsel, 41. muzieknoot, 42. bedrog (Bargoens) 43. buitenhaven, 45. telwoord (Eng.), 46. telwoord, 47. voorvoegsel, 48. bosneger in Suriname, 50. wat niet kan gemist worden, 52. dorp in Gelderl., 53. gravure, 55. voorzetsel, 56. oude inhoudsmaat, 57. hersens, 60. metselspecie, 61. lidwoord. 62. lichte bedwelming, 64. per expresse (afk.), 65. bijrivier van de Rhóne, 66. rijtuig op twee wielen (Ind.). 68. bekend Engels admiraal, 70. water in Noord Brabant. 72 oudgermaans schriftteken. 74. nevens. 75. stuk ge schut, 76. gebruikt men voor het land, 77. oprolbaar zonnescherm (Ind.). Verticaal: 1. aansporen, 2. nakomeling. 3. bloeiwijze, 4 vaartuig. 6. de 11de maand bij de Joden. 7. vogel. 8. bekend Frans beeld houwer, 10. oder dergleichen (afk.), 11. bloem, 12. brandverf, 13. zuivelprodukt, 15. adellijke titel in Engeland, 17. landtong, 20. Euro peaan, 25. familielid, 27. jongensnaam, 28. steeg die doodloopt, 30. meisjesnaam, 31. feest van de verrijzenis des Heren, 32. voedsel, 33. scheikundig element (afk.), 35. zijtak Weichsel, 36. soort van kabeljauw. 37. lipharen, 38. wijze, 40. vrolijk, opgewekt. 41. zuiver, 44. bolrond vruchtje (spreektaal), 46 zijtak Fulda, 48. redelijk schep sel, 49. aardsoort, 51. jongensnaam, 52. tropische slingerplanten. 54. berg bekend uit de Bijbel, 56. uitmuntend, 57. gem. in Gronin gen, 58. ontkenning, 59. jaargetijde, 60. opgegeven werk, 61. honig bij, 63. kruipend dier, 64. stand, 67. telwoord (Eng.), 69. iemand die treitert, 71. radio omroep (afk.), 73. boom. 6. Aden, 7. totok. 8. hem, 9 aren, 10. Dalen, 11. snert. 15. edele, 17. eerst. 18. staal. 20 Deest, 22. sek, 23. rek, !6. giro. 28. Norg, 30. Helmond, 32. peti- tie. 34. legende, 35. massa, 36. Isère, 37. stank, 38. traag, 40. netto, 41. email, 53. Oka, 45. ork., 50. taak, 52. Aida. 54. rei ne, 56. Rotte, 57. niets, 59. ovaal, 61. non, 63. one, 64. kalig, 65. kanon, 67. Rollo, 69. Niers, 70. malle, 71. steek. 73. idee. 75. Iser, 76. maar, 78. ert, 30. hap. Horizontaal: 1. aroma, 5. haast, 8. Hades, 12. Malta, 13. opera, 14. gemak. 16. leest, 19 melde, 21. eden, 22. stentor, 24. Neer, 25. ren, 26. geer, 27. Aken, 29. net. 30. hik, 31. Spa. 33. kol. 35. meier. 37. stelt, 39. rente. 42. sloot, 44. rogge. 46. jlem, 47. kaviaar, 48. Etna, 49. rotan, 51. akant, 53. arena, 55. kring, 58. idool, 60. Dan. 62. oei, 63. ode, 64. kik, 66. kort, 68. Enna, 70. mas, 72. Anai. 74 notitie, 76. maat, 77. lende, 79. Lesse, 80. Halle. 81. Oeral, 82. reaal, 83. genet, 84. oeros, 85. preek. Verticaal: 1. agger, 2. Om men, 3. maan, 4. alk, 5. halte, INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden „Puzzel oplossing" Er zijn drie prijzen een van 5.en twee van 2.50. Dag nichten en neven. Genieten jullie heerlijk van de vakantie? ZUn de rapportcijfers nogal meegeval len/ Verschillende jongens en meisjes schreven hun rapportcijfers al. Hartelijk bedankt allemaal hoor! Morgen gaan wc weer een héél mooi feest vieren. Het Paasfeest! Jullie weten natuurlijk wel waarom we het Paasfeest vieren. De juf frouw of onderwijzer op school hebben jullie het mooie paasverhaal al lang verteld. Hebben jullie al plannetjes om dc eieren heel mooi te verven? In leder geval wenst tante Jos jullie héél prettige Paasdagen toe. Ook kreeg ik deze week weer een brief van een nichtje of neefje die vergeten is haar of zijn naam onder de brief te schrijven. Denken jullie er vooral aan dat dc naam op de brief moet staan, anders weet tante Jos echt niet van wie die brief is. Hier volgen de dierennamen die jullie moesten inzenden: pad, koe, os, mot of tor, kat, bok, rat, aal, spin en raaf. De hoofdprijs krijgt Gerie Overvoorde. De troostprijzen gaan naar Teuntje Ka mermans, Arjan dc Leeuw van Weenen en Arjan van Loon. Hiep-hicp-hocra. Ineke Leune, Erica de Raad, Willy van Soclcn en Ria v. d. Spek, hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag van de nichten en neven. ,u^CHfaa" "U dC brieven beant" eigen tuintje hebt. Welke bloe- Klaveren? Heb je mamma's Bedankt voor Je tekening hoorl woorden. men heb je gezaaid? Martin stoel al versierd? Heel veel ple- Groeien de konijntjes hard? Schrijf Jij de volgende keer v.d. Hout, Gerard Huisman en zier maandag hoorl Fijn dat Hoe oud ben Jij precies, Ingrid een briefje A. de Haan? Hoe G'Jshert Jansen, schrijven jullie jij ook mee mocht naar Schoon- Muider? Geweldig dat jij in Do- is jouw voornaam? Fijn dat de volgende keer wat meer? hoven Jan Kees van Kleef. Vind nald Duck hebt gestaan. Wat ik een briefje van je kreeg Arle Ja nichtje of neefje zonder Je het leuk op die boerderij? grappig dat jij zulke kleine twee- Haasnoot. JIJ hebt goed je naam. Jij hebt een mooie blad- Wat mag je allemaal doen? llngzusjes hebt Kees Nachtegaal, best gedaan met die kikkerkaar- wijzer van oma gekregen hoorl Kees Klelnrensink, heb jij nog Vechten ze al een beetje met el- ten. 'k Ben ook benieuwd naar ls de juffrouw weer beter? meer broertjes en zusjes? Wan- kaar? Hoe heten ze? Waarom Jouw rapport hoor! Hartelijk Een volgende keer krijg jij geen neer ben jij precies geboren? schreef jij niets Nellie Ne- welkom Coble Haasnoot. Wat mikado meer, hoor Gert de Jong! Jeanette de Klerk, schrijf Je dcrlof? Jij bent wel verwend ben jij aan het borduren? Ge- Geweldig een herdershond! Hoe de volgende keer wanneer je Herman Nobel. Wat ga je alle- weldlg dat het rolschaatsen zo heet hij? Hartelijk bedankt precies geboren bent? Heer- maal maken? Volgende keer goed gaat Riekje HagendIJk. Heb voor je gedicht en opstel Janne- lijk dat jullie zo dicht bij het krijg ik van Jou een lange brief je nog een prijs gewonnen? Stel ke Janse. Je hebt goed Je best strand wonen Frlts Klop. Ben Arle Oosterman? Wanneer Je voor dat je een fiets wint. gedaan hoor! Is tante Ca- Je al naar het strand geweest? hebben Jullie die uitvoering Trix Is jouw blouse nu klaar Tlny trien weer weg? Willy ook be- Beertje vind ik een leuke naam Oostermann? Leuk die witte van Hanswijk? Je mag altijd dankt voor Je tekening hoor! hoorl Waarom schreef jij he- jurkjes! Is het een groot bal? de puzzel opsturen, maar Je Wat jammer voor jouw broertje lemaal niets Cornells Klop? Groeien de lammetjes hard, komt in de krant als je letter dat hij altijd ziek is Rla de Ik heb Jouw postzegel al aan een Thea Oudljk? Fijn dat het blok- aan de beurt is Hoe heet Jong. Wordt hij nooit meer be- verzamelaar gegeven. Ietje fluitspelen zo goed gaat. Heb Je jouw vriendin Alle Hartman? ter? Hoe heet hij? Fijn dat hij Knipscheer. Zij worden verzameld mamma's stoel versierd? Heel Weet jij echt helemaal niets te nu van de zomer buiten kan voor een geleidehond. Ik had Je veel plezier hoor! Gerrie schrijven? Ga Jij al op de liggen. Je moet zeker nog een brief nog niet gelezen. Jammer! Overvoorde jij geniet nu zeker grote school Aadjc Haspcrs? poosje sparen NeUa de Jong? Zou jij een prijs winnen? Wat wel met Je kleine neefje? Hoe Geweldig dat jij al een briefje Jij bent maar verwend hoor! zal jij een fijne vakantie krijgen lang mag hij blijven? Ben Jij kan typen Leo de Hay. Fijn Fijn dat Je nu les krijgt. Be- Inge Koole. Naar welk kamp ga weer beter? Zit Jij vaak op de dat Jij mee mag naar Wolfheze dankt voor Jouw mooie gedicht Jij? Hoe gaat het met Reinie? schommel Leentjc Paul? Kan Jij Bedankt voor je raadsels hoor! Ype de Jong. Heb Jij nog meer Hans en Dieneke Koen krij- al zo goed lezen? Speel Jij vaak Poter cn Leny Hcbly krij- broertjes en zusjes? Verpleeg- gen jullie een mooi rapport? met Je „lego"? Hartelijk wel- gen jullie een mooi rapport? ster ls een mooi beroep. Wan- Hebben Jullie een magnolia in de kom Hanneke Paul. Ga Jij al op Waren de repetities erg moeilijk? neer krijg jij vakantie? Leuk tuin? Tante Corrle en oma wor- de grote school? Zijn de bouw- Zijn er veel vrienden geweest? dat Gertje al zo begint te brab- den héél hartelijk gegroet platen mooi geworden Corjan Hebben jullie net feest ge- beien Belsle de Jong. Mag hij HennJe Kooyman en Dirk Koren- Paauwe? Zingt de kanarie veel? vierd, John v.d. Helden? Heeft wel eens mee in de bus? Jan aar, waarom schreven jullie he- Leuk zo'n vogelkooi. Jannlo dc bandrecorder nog gedraald? Ippel en M. Jongkind schrijven lemaal niets? Fijn dat jij nu Peek en Corrle v.d. Plas wisten Wat wil jij later worden? Har- Jullie de volgende keer wat naar het kinderuurtje op de t.v. Jullie niets te schrijven? Har telijk welkom Elmlekc v d Hei- meer? Hartelijk welkom Le- kan kijken Jan de Korte. Geluk- telljk dank voor Je tekening de. Jammer dat jij geen prijs nlc de Jongste. Wat heb Jij een kig dat pappa jouw autoped Rlenke Plomp. Jij bent maar had Leuk dat jij nog zo'n klein grote pop! Leuk zo'n zitje. weer heeft gevonden. Hoe oud is verwend met Je postpapier hoor! zusje hebt. Bedankt voor Je Jammer dat Jij nu niet naar Jouw kleine broer precies? Wacht JIJ weer zo lang met mooie tekening hoorl Harte- Ireentje kan gaan kijken. Llesje Wist Jij deze keer echt niets te schrijven Plet Pols? jij hebt lijk welkom Peter van Helden. Ippel. Wat zal tante blij zijn met schrijven Jan Kraak? Krijg jij ook al een lief broertje gekregen Schrijf je de volgende keer een het pakje. Hoe heb je de ramme- een mooi rapport? Hartelijke Connie Poortvliet. Mag JIJ wel lange brief? Natuurlijk mag laar gebreid. Kees de Jager groeten aan oma hoorl Het eens rijden? Is oma er nog? Hij jij ook een brief schrijven Tinl cn Theo v.d. Kaay krijg ik van is prachtig postpapier Connie heeft een mooie naam hoorl de Heus. Is Sjanle weer be- Jullie de volgende keer een lan- Kranendonk. Is het een mooie Heb Je de konijntjes al Bekocht ter/ Bepple v.d. Heuvel? Fijn ge brief? Heerlijk dat JIJ nu school? Schrijven Jullie de vol- Nico Poot? Vind JIJ het niet dat het orgel er nu is. Heb Je Je ook een klein tuintje hebt Mar- gende keer wat meer. Marlelle mooi aan het Bommeer? Jll eerste les al opgekregen? tien Kamerling. Wat ga je zaal- Krom, Adrle Kuhlman, Paulina had dus wel weer wat te lezen Wanneer ben jij precies gebo- en Over een paar weekjes Is Kuyvenhoven en Mleke Laar- Jacqueline Pruim. Is de knoops- ren Tineke v.d. HU? Wel leuk Sjaak al jarig. Gewoldig dat mans. Fijn dat Jij zoveel le- gatenlap moeilijk? Heb dat Jij ook mee mocht zingen? juUle plaat mogen go hebt gekregen, Wlm Laker- geen vriendin Henrietta Pruimt Jullie hebben dus eigenlijk een kleuren Teuntje Kamermans. Is veld. Bedankt voor je tekening Wat ga je doen in de vakantie? klein orkestje. Hoe heet jij hij mooi geworden? Zou JU een hoorl Wat ben JU verschrikke- Doe jc dat doorstopwerk uit 1e P. Hogeveen? Wat ben Jij een prijs winnen? Wist jij niets lijk verwend Gerry Lanser. Ga hoofd, of heb Je een patroon? boffert met je nieuwe fiets Jan- te schrijven Marja Keljzer? jij vaak zwemmen? Was de Hartelijk welkom Gerda Pijl nle Hofstee. Is het schortje mooi Heb jij een leuke verjaardag ge- taart lekker? Dat ls zeker gc- Tante Jos ls 27 oktober 1arii geworden? Waren de eieren lek- had Rla Keiler? Zijn jc vrien- weldlg dat Tim bij jullie mag Hoe heet Jouw vriendin? J dinnen ook geweest? JIJ hebt komen logeren Ad en Leo van van Pijlen en J. Pijssen wisten postpapier hoor! Hoe Leeuwen. Wat ben jij een bof- jullie niets te schrijven? Het jullie hond. Ineke van lert met je fiets. ,.Knr" jij maar is vandaag groot feest Erica de fijn met Pasen hoorl Wat Raad. Wat zullen jullie veel ple- enig dat Jij een broertje hebt zier hebben. Fijn dat Je Je dl- ker? Zijn Wim, Jacques Joop vrienden van jou. Piet den mooi Hollander? Heerlijk dat jij eer» heet Jullie hond, WWWWWVWWWWVWWWNAAA'SA/W^ Wat een gezel lig Paasei hebben we hier, vinden jullie i^iet? Doe het maar eens na om ze zo mooi te verven. En er zit ook nog een kruis woordpuzzel in. Hier komen de gegevens. Vertikaal (dus van boven naar beneden) 1 Rond stuk hout. 2 Berg ruimte in een ta fel. 3 Muziekin strument met een lage toon. 4 Een soort klein hert: 5 Verbrande turf 6 1 18 Lengte maat. 9 Deel van een boom. 10 Klein vruchtje. 11. Lidwoord. Horizontaal (van rechts naar I feest dat wij gaan I diging van links): 1 Het vieren. 7 Aankon- voorjaar. HarteU k^lk*®1 hel ziekenhuis ligt. Heb jij Frans- AnnlVkamp. Waar woont'jouw Je al gezien? Ging het zingen zus? Ik ben ook benieuwd naar goed Arjan de Leeuw van Wee- Jouw rapport hoor! Wat had nen? Dat was heerlijk zo'n glas J'J een deftige rol, Dlkkle van limonade. Hoe ls het nu met Ravenshorst. Moest JIJ ook zin- Hanneke? Theo Lodder en P. gen? Krijg Jij een mooi rapport? Looy schrijven Jullie de volgende Wat ga JIJ ver logeren Jan Jeer een brief? Leuk dat jij Heljnders. Wat zullen oma en ooa kabouter mocht zijn, Arjan van blij zljnl JIJ bent toch groter Loon. Is alles goed gegaan? dan Hansje, Jan? Bedankt Ben Je nu weer helemaal beter? voor Je mooie tekening Lenl Hartelijk welkom Plonle Mas- Rlegman. Schrijf JIJ Je rapportcll- tenbroek. Heb JIJ nog meer fers nog? Wat bof JIJ met Ie broertjes cn zusjes? Ook JU nieuwe fiets Ilarm Jan Rietberg bent hartelijk welkom Nellie v. Ga JIJ al lang op de padvinderij? d. Meer. Hoe heet Jouw kleine Leuk al die namen hoor! broer? Wist jij niets te schrlj- ElUs Ritmeester. Joke Roelr- ven Rlta Meerman? Was veld, Ilennle Roeleveld, Nico de oma bilj met de verrassing. Con- Roon en Tonny de Roon, schrll- Ja MelJers? Is de tekening mooi ven Jullie de volgende keer wat geworden? Is het slabbetje al meer? bijna klaar Llza Mellssant? Joncens en m*ici«« ai- - Grappig die kikkertjes! Heb Je een paar briefen ^11 lt-en^i%«£ veel konijntjes in de duinen ge- tot de volgende week Del* zien? Wat bedoel je met de over- zijn de leUe« S t m Z??.n 2 opa mag gaan logeren Atle Mo lenaar. Amsterdam ls een grote stad, vind Je niet? Hoe heet Je correspondentievriendin? Wat mocht JIJ verschrikkelijk laat naar bed Jannle Monteny. Knap hoor dat JIJ een rok hebt ge maakt. Hoe ls het met Je hand? Wat hebben Jullie een ver wend konijntje Mattle Mosterd. 'o-S

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 21