Kerkconcert in Leiderdorp Bode Bruinsma nam afscheid Peen wordt verpakt in plastic te Katwijk aan den Rijn Orgelzang en blokfluit Mej. Meerburg Leiderdorp 40 jaar bij kleuteronderwijs Inschrijving van nieuwe leerlingen Aangifte van leerlingen ^Uoor groot en klein STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK SASSENHEIM NIEUWE LE1DSCHE COURANT 13 ZATERDAG 1 APRIL 1961 T/OOR EEN KLEIN doch aandachtig luisterend publiek bespeelde Addie de Jong het orgel van de Leiderdorpse Hervormde kerk. Zo men weet, deze twintigjarige kunstenaar benoemd tot secundus van George Stam in de Rotterdamse St. Laurens. Een niet geringe promotie, die, gehoord ook èn vooral, zijn spel in de kerk van Leiderdorp deze donderdagavond, te begrijpen is. en de fuga klonk streng in vorm. maar de weergave sprak weinig aan, bracht, althans bij ons, geen verwante snaren tot resoneren. Dit gebeurde trouwens onder het luisteren naar J. P. Kellnens orgelkoraal Addie de Jong is niet alleen een zeer vaardig technicus, hü is bovendien een intelligente vertolker, die elke stijl raak interpreteert. Deze keer toonde hij ook geen spoor van stroefheid, zoals dit vroe ger plaatselijk nogal eens voorkwam. De voordracht was doorlopend vrij, voort, varend en bezield. Dit laatste gold voor de uitvoering van Bachs zeer moeilijke en van de geeste lijke spankracht en concentratie het uiterste vergende Preludium en fuga in b-moll eigenlijk nog het minst. Het spel was bewonderenswaardig nauwkeurig Uitbreidingsplan Aan twee gedeelten van het uitbrei- dimgsplan Leiderdorp in hoofdzaak 'heb ben Gedeputeerde Staten de goedkeuring onthouden. De Woningwet geeft nu de gemeenteraad ook nog gelegenheid om tegen de onthouding van de goedkeu ring bij de Kroon in beroep te gaan. B. en W. zijn echter van mening, dat daarvan geen gebruik moet worden ge maakt. De weigering betreft: 1. Het gebied, gelegen tussen de noor delijke grens van de gemeente en een op het uitbreidingsplan aangeduide weg. De raad heeft dit gebied bestemd voor agrarische doeleinden. Gedeputeerde Staten zijn van mening, dat dez grond bestemd dient te worden tot beperkt agrarische doeleinden. Hierdoor zal het niet mogelijk zijn op deze grond- kassen en bebouwing -ten dienste van een pluirn- veebedrijtf of varkenshouderij te bouwen. 2. Het gebied-, gelegen naast de meel fabriek „De Zijlstroom" aan de Zijldijk. Het betreft hier een strook grond van ongeveer 4 m breedte. Bij de vaststel ling van het uitbreidingsplan stond de raad reed® toe, dat die fabriek in de d-iepte zou worden uitgebreid. Gedeputeerde Staten willen nu de strook grond ten noorden van de fabriek bestemmen voor uitbreiding van de fa briek in de breedte. Daartegen hebben B. en W. geen bezwaren. Zij stellen voor, zodra de beslissing van Gedeputeerde Staten onherroepelijk is geworden of in beroep is gehandhaafd, het college te machtigen het arohateotenbureau Kuiper, Gouwetor en De Rawitz te Rotterdam opdracht te geven voor deze twee ge deelten een wijziging van het plan in hoofdzaak te ontwerpen met inachtne ming van de beslissing van Gedeputeer de Staten. Dit houdt dus tevens in, dat van de beslissing van Gedeputeerde Sta ten niet in beroep zal worden gekomen. Subsidie dierenasyl De Stichting „Nieuw Leids Dieren asyl", uitgaande van de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, heeft een verzoek ingediend te bevorderen dat aan haar in het tekort op de begroting voor 1961 een subsi-die van f 500 wordt verleend, zulks ten behoeve van de verzorging van dieren, afkomstig uit deze gemeente, in het diierenasyl aan de Besjeslaan te Zoeterwoude. Het nadelig saldo wijs» volgens de begroting 1961 een tekort aan van f 4500. Uit ingewonnen inlichtingen is ge bleken, dat voor opname van dieren uit de gemeente Leiderdorp gemiddeld 5 a 6 maal per jaar een beroep op het asyl behoeft te worden gedaan. B. en W. stellen voor de besluiten aan genoemde stichting in het tekort op de begroting voor 1961 een subsidie can f 7S te ver lenen. „O Haupt voll Blut und Wunden" ook niet, maar dat lag niet aan De Jong, doch aan Kellner, die zich met een knap werkstuk zonder Innerlijk leven had te reden gesteld. De geest ontwaakte eerst recht bij de inzet van J. G. Walthers zwierige levens blije Concerto in F, een werk, dat niet groots is. niet voortreffelijk is gebouwd, aan het slot als een vuurwerk uitgaat, maar toch een prachtig muzikaal élan bezit. De jeugdige sopraan Ineke Kee- mink verleende solistische medewer king. Ze bezit een benijdenswaardig mooie stem, is muzikaal en enthou siast. Maar ze zal nog veel en nauw gezet moeten studeren om een moei lijke aria als „Ich folge dir gleich falls" uit de Johannes-Passion aan te kunnen. De stem fladderde blijmoedig en uit gelaten om het buitengewoon mooie, vloeiende, tegelijkertijd zeer nauwkeu rige spel van de organist heen, zonder de minste verwantschap in stijl en op- vatting. Maar de drie paasliederen Halle luja, de blijde toon, Christus onze Heer verrees en Komt, heffen wij een lofzang aart, waarbij De Jong fraai karakterise- rende omspelingen had gemaakt, waren Huurprijs woningen Reeds enkele van -die 17 aan de Ak- kerstraat te bouwen woningwetwonin gen zijn voor bewoniinig gereed, binnen kort komen de andere woningen gereed. De minister bepaalde de gemiddelde huurprijs voorlopig op f 15,10 per wo ning. De door de minster berekende grond prijs van f 3000 is in vergelijking met de werkelijk? kosten aan de lage kant. Het lijkt B. en W. juist om te trachten bij de vaststelling van do huurprijzen van de gnondkosten zo veel mogelijk de werkelijke kosten (f 3500) te benaderen. Van de 17 te bouwen woningen zijn er 6 bestemd voor 9 personen en li voor 6 personen. Het komt B. en W. billijk voor, voor de kleinere woningen een la gere huurprijs vast te stellen dan voor de grotere. Teneinde -toch op de bere kende totale huuropbrengst te komen, stellen zij voor de huurprijs voor de wo ningen, bestemd voor 9 personen vast te stellen op f 16,-10 per week en voor de woningen, bestemd voor 6 personen op f 15.15 per week. Tweede openbare school Gelet op de gestadige groei van het aantal leerlingen aan de thans bestaande openbare school volgens een on-offli- cië-le opgave van het hoofd der school tasan thans reeds 240 leerlingen als schoolgaand ingeschreven en mede gezien de toekomstige uitbreiding va-n de gemeente door het binnen niet al te lange tijd tot ontwikkeling komen van het uitbreidingsplan Zijllaan en Meije- polder, achten B. en W. het volledig ver- antwoord reeds -thans te besluiten tot het stichten van een tweede openbare school voor gewoon lager onderwijs. Gedacht wordt aan bouw in de nieuwe woonwijken Zijllaan en Meijepolder. vervoerend door klank en spontane uit drukking. Jeannette van Wingerden blies op haar alt-blokfluit sonates van Handel en Friedrich Zipp. Vooral in het laatste, ge matigd moderne, jeugdig vitale werk, toonde zij begrip voor haar instrument, een vlotte techniek en een grote mate van musiceervreugde. Het derde deel, „lebhaft", overtuigde daarvan nog het sterkst. De organist speelde ten slotte een eigen improvisatie over gezang 53. waarna de melodie diende als thema van een har monisch gevormde welluidende fuga. Joh. van Wolfswinkel Burgerlijke stand 'GEBOREN: Hendrik Pieter, z v J de Kok en N S Eijgenraam; Wouda, d v H Bouwman en M B in 't Veld; Renc Al- bert. z v L H W Kronenburg en B J Nie- vaart. GETROUWD: M L Verhoeks en I Lin- denburg. LEIDERDORP Grond voor scholenbouw De voorzitter van de Vereniging voor christelijk lager, meer uitgebreid lager onderwijs en bewaarschool heeft het ge meentebestuur meegedeeld, dat binnen afzienbare tijd met de uitbreiding van de lagere school aan de Willem de Zwij gerlaan c.q. de bouw van een nieuwe kleuterschool een begin zal kunnen worden gemaakt. De grond mag uit het grondbedrijf worden genomen voor bij kostprijsberekening vastgestelde prijs van ƒ30 per vierkante meter. De totale grootte kan, globaal genomen, worden gesteld op 5350 vierkante meter ZUlkwartier B. en W. stellen voor de bu-urt- speeltuinvereniging Zijlkwartier 1000 te lenen onder voorwaarde, dat dit bé d-rag in -tien jaarlijkse termijnen van f 100 wordt terugbetaald. Dit ten be hoeve van de aanschaffing van schrijfmachine en een stencilmachine voor het vervaardigen van een maand blad. Wethouderssalarisscn De burgemeester stelt de gemeente raad voor het college van Gedeputeerde Staten voor te stellen de wethouders- salarissen met ingang van 1 januari 1962 nader vast te stellen op ƒ2500. (Advertentie) Chr. Katwijkse Industrie- en Huishoudschool Jan van Brakelstraa! 38 Katwijk aan Zee Telefoon 3256 van 12 tot en met 26 april 1961 dagelijks van 4 tot 5.30 uur aan de school. OPLEIDINGEN: a. 2-jarige primaire opleiding (na 6e klas L.O.) b. naaister/costumière/coupeuse c. assistentie in de huishouding d. leerling-verkoopster e. kinderverzorgster f. vormingsklas (na ULO. HBS. etc.) g. opleiding voor de akte NA h. avondcursussen naaien, fijne- en burgerkeuken. De Directrice. H. Z. VAN DE WEERD OPENBAAR ONDERWIJS - KATWIJK AAN ZEE opengesteld voor alle leerjaren der septembercursus aan de Boorsmaschool, Ge meentelijke Opleidingsschool, Voorstraat 100. Katwijk aan Zee. De opleiding voor gymnasium, h.b.s., lyceum en u.lo. geschiedt in 6 jaar. Cursus Frans na de schooluren. Inschrijving alle schooldagen, liefst vóór 16 mei aan de school van half negen tot vier uur of aan het huisadres: C. Remans, h.d.s., Jan Evertsenlaan 21. Telefoon 4538. Leerlingen voor klas 1 moeten vóór 1 oktober a.s. 6 jaar zijn. leidt de weg naar grotere welvaart via het geregelde sparen (ook van kleine bedragen) bij de De spaarbank die U een hoge rente naast de grootst mogelijke veiligheid biedt. Een sociale instelling zonder winst oogmerk. Kantoor Katwijk a. Zee, Voorstr. 88, (Weeshuis) Katwijk a. d. Rijn, Voorm. Raadhuis. (Rijnstr.). Op 12 april zal het veertig jaar geleden zün, dat mej. Meerburg te Leiderdorp als kleuterleidster haar werk begon. Zij was toen alleen In het bezit van een acte handwerken; pas later werden de diplo ma's voor het kleuteronderwijs behaald. Mej. Meerburg heeft 23 jaar in het oude Irene les gegeven, geassisteerd door ongediplomeerde krachten. Later is dat geheel veranderd. Toen Irene was afge broken. kreeg zij de beschikking over twee lokalen in de oude lagere school voor 120 kinderen. Toen werd begonnen met de u.l.o.-sohool, moest zij weer ver huizen. Een deel kwam in het nieuwe Irene, een ander deel in het oude huis. In 1954 keerde men terug naar de oude school, waar vier lokalen beschik baar waren. Later werden dat er zes. Het was altijd nogal moeilijk, aan het ver eiste materiaal te komen. Er moest wor den gespaard en ook heeft een bazaar wel uitkomst gebracht. Bij de inwerking treding van de wet op het kleuteronder wijs wijzigde de situatie zich ten gunste van de school en nu gaat het heel wat gemakkelijker. Ondanks al die belemmeringen ziet mej. Meerburg met dankbaar heid op haar werk als kleuterleidster Wat de raad behandelt De raad van Leiderdorp teonvt vrijdag avond kwant voor acht bij-een. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Vaststelling van de vergoeding de bijzondere neutrale kleuterschool over 1960; vaststelling van het voorschot op de vergoeding aan de bijzondere neutrale kleuterschool voor 1961; stichting van een tweede openbare school voor gewoon lager onderwijs en tot bepaling van de plaats daarvoor; benoeming van een lid, tevens voor zitter, van het Bureau Sociale Zorg, we gens periodieke aftreding van de heer Meerburg; verhoging der wothouderssalarissen, verstrekken van renteloos voorschot uit het Cultuurfonds aan de Buurt- en Speeltuinvereniging „Zijlkwartier"; verstrekken van subsidie uit het Cul tuurfonds aan de Harmoniekapel Leider dorp voor 1961; verlenen van subsidie ten behoeve van het „Nieuw Leids Dierenasyl"; beschikbaarstelling van krediet voor de uitbreiding van het meubilair der openbare lagere school, in verband met de stijging van het aantal leerlingen; uitneming van grond uit complex V va nihet grondbedrijf voor de uitbreiding ven de Oh-r. Nationale lagere school en voor de bouw va-n een Ohr. Nationale kleuterschool; wijziging van het raadsbesluit -tot ver koop van grond ten behoeve van de bouw an een bejaardentehuis; aangaan van kasgeldlcn-ingen aangaan va-n geldlening; voorlopige vaststelling va-n de huur voor de 17 woningwetwoningen i-n de Akkerstraat; aankoop van een personenauto; voorstel inzake de niet-goedgekeurde gedeelten van liet uitbreidingsplan in hoofdzaak; subsidiëring van de ..Algemene Oran- vereniging in oprichting; comptabiliteitebesluiten. Wijziging kerkdienst In tegenstelling tot wat in de lijst van predikbeurten staat, begint de kerkdienst in de Gereformeerde kerk in het Zijl kwartier te Leiderdorp niet om 10.30 uur, maar om 9 uur. terug. Zij is blij, het nog steeds te kunnen doen, al moet zij het wat rustiger aan doen. Dat de school in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat in januari j.l. moest worden begonnen met een nieuwe klas. En die is nu alweer vol. Het werk van mej. Meerburg kenmerkt zich door toewijding en trouw. Op 12 april is er feest, 's Morgens met de kinderen en 's middags om 3 uur voor genodigden met een receptie tot 6 uur. Het zal haar zeker niet aan hartelijke belangstelling, van klein en groot, ont breken. Subsidie Harmoniekapel Het bestuur van de Harmoraiekapel Leiderdorp verzoekt de vereniging voor 1961 een subsidie van f 1.875 te verlenen. In dat bedrag is -het tekort, dat door de vereniging ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan in 1960 georganiseerde taptoe opleverde, tot een bedrag van f 375 begrepen. Voor de normale gang van zaken verzoekt het bestuur voor 1961 een subsidie van f 1.500 te verlenen. Dooh ook bij verlening van een subsidie van f 1500 zal de vereniging nog met een tekort van f 300 blijven zitten. Met de Culturele Raad zijn B. en W. van mening, dat het niet verantwoord is de vereniging op basis van de overge legde begroting te subsidiëren. In zijn advies geeft de Culturele Raad een proeve van een begroting, zoals deze voor hem aanvaardbaar zou zijn om een gunstig advies te kunnen uitbrengen. Deze begroting geeft een tekort van f 500. Wondt een subsidie tot dit bedrag ver leend, dan zullen weliswaar verschillen de wensen van de vereniging niet wor den vervuld, doch bet voortbestaan van de vereniging -komt dan niet in gevaar. Teneinde de wensen, die da-n onvervuld blijven, -toch te kunnen verwezenlijken, zou de vereniging bijzondere acties kun nen organiseren, oiti op deze manier meer inkomsten te krijgen. Voor de -hoogte van de subsidie zou het college zich willen rich-ten naar Ihet genoemde bedrag van f 500. met over neming van de door de Culturele Raad genoemde motieven. Daarnaast zou het de raad willen voorstellen het tekort van de -taptoe ad f 375 voor rekening van de gemeente te nemen. Deze foto is genomen m de Kat wijkse veilinggebouwen, waar door vele handen waspeen wordt verpakt in zogenaamde kleinverpakking. Dit gebeurde voorheen in Katwijk niet; in het Westland was dit wel de ge woonte. De exporteurs gaan echter van het standpunt uit, dat het econo mischer is, wannger dit pak werk ge beurt vlak bij de produktieplaats. En daar Katwijk als vanouds voor de waspeen de prodiuktie- en aanvoer- plaats bij uitnemendheid is, heeft men dit werk nu in Katwijk ook ter hand genomen. Wel werd in het ver leden op deze wijze peen verpakt voor de bezettingslegers in Duits land. De waspeen, die men op de foto ziet verwerken, gaat per Engels pond, 4Vz ons, in een plastic zakje en wordt daarna in kisten (veelal 12 zakjes per kist) naar Engeland uit gevoerd. Ook nemen de bezettings legers in Duitsland wat af, en voorts werd in de laatste dagen ook peen in deze verpakking naar Frankrijk en zelfs naar Zwitserland verzonden. (Foto D. Kruyt) EEN FIJN STUKJE KAAS? Wij snijden uitsluitend boerenkaas van maanden mei en september „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 KATWIJK /ZEE Telefoon 2136 KATWIJK AAN ZEE Voor de K.N.Z.R.M. De Kon. Noord- en Zuidhollandse Red ding-Maatschappij, Herengracht 545 te Amsterdam, dankt de schippers en be manningsleden der onderstaande vissers schepen voor hun gave ter instandhou ding van genoemde maatschappij in 1960. Opbrengst Katwijkse vissersvloot van di verse rederijen: KW 2 f 23, KW 4 f 55.10, KW 5 f 16.80, KW 7 f 21.35, KW 8 f 36.75, KW 9 f 22.05, KW 10 f 31, KW 18 f 30.65, KW 19 f 12.58, KW 25 f 37.22, KW 32 f 84 (vlag), KW 37 f 30.90, KW 38 f 18.36. KW 40 f 20.20. KW 41 f 30.04. KW 43 f 24.46. KW 4? f 32.75, KW 48 f 10. KW 54 f 32.17. KW 70 f 52.75. KW 73 f 65.50. KW 74 f 30. KW 75 f 16.16, KW 78 f 33 44. KW 80 f 50.98. KW 95 f 25, KW 97 f 25.11. KW 121 f 125.50 (vlag). KW 122 f 38.48, KW 123 f 50. KW 130 f 8.70, KW 138 f 33.55, KW 147 f 19.47. KW 163 f 19.50. KW 176 f 74.32. Opbrengst Katwijkse vissersvloot van schipper-eigenaren: KW 11 f 18,14, KW 24 "28. KW 26 f 9.46. KW 33 f 32.12. KW 35 f 16.45. KW 36 f 14.22. KW 46 f 25.57. KW 56 f 21.56, KW 57 f 5.41. KW 64 f 12. KW 66 f 30, KW 71 f 17.10. KW 79 f 14.50. KW 84 f 8.44, KW 89 f 45.35, KW 90 f 10.45. KW 93 f 20.26, KW 96 f 14.68. KW 104 f 28.42. KW 108 f 25.25. KW 117 f 25.29. KW 118 f 10.50. KW 133 f 10. KW 134 f 29.25. KW 136 f 17.50. KW 142 f 10.58. KW 160 f 21.40. KW 161 f 28.51. KW 162 f 47.02 (vlag). KW 166 f 17.04, KW 169 f 30. KW 180 f 10. Opbrengst overige vissersschepen met een Katwijkse bemanning: WR 25 f 23.65, WR 32 f 11.34. WR 34 f 19.96. WR 49 f 55 (vlag). IJM 64 f 14.06, IJM 40 f 24.64, IJM 42 f 29 64. IJM 208 f 8.42. HD 125 f 22 50. Busje C. Jonker. Secr. Varkevisserstraat 60 f 16.70; busje Kantine Vuurbaak Prins Hendrikkanaal 6 f 52.45. KATWIJK AAIS ZEE Hoog en laag water Zondag hoog water 4 10 en 16.24 u; laag water 0.00 en 12.19 u. Maandag hoog water 4.42 en 16.56 u; laag water 0.30 en 12.53 (Springvloed). Dinsdag hoog water .5 14 en 17.32 u; laag water 1.02 en 13.26 u. Eén van de bekendste mensen In Sas- scnhelm, de heer J. W. Bruinsma, bode en concierge van de gemeente, heeft na 44 dienstjaren zijn functie neergelegd. Daartoe werd donderdagmiddag een af scheidsbijeenkomst gehouden In Behalve de familie Bruinsma waren aanwezig B. en W., het voltallige ge- meentepersoneel en de rijkspolitie van de groep Sassenheim. Burgemeester J. baron van Knobels- dorff schetste de loopbaan van de jubi laris. In 1917 kwam hij in Sassenheim als agent van politie totdat hij bij de opening van het nieuwe gemeentehuis in 1930 werd benoemd tot bode-concierge. Spre ker toonde het bulletin, waarmee de be noeming toen bekend werd gemaakt. De burgemeester was bij zijn komst in Sas senheim zeer getroffen door de harte- lijke en vaderlijke woorden, waarmee de heer Bruinsma hem welkom had gehe ten. Spreker dankte hem voor al het werk, dat hij heeft verricht in het be lang van de gemeente en de gemeente naren. Namens de raad en B. en W werd bode Bruinsma een grote kist sigaren aange boden, waarna mevrouw Bruinsma een boeket anjers en tulpen ontving. Televisie De burgemeester deelde nog mede, dat vereeheidene bedrijven geld bijeen heb ben gebracht tot een bedrag van f470. Dit bedrag is nog aanzienlijk aangevuld door de burgerij, zodat de aanschaf van eed televisietoestel (indien de jubilaris dit wenst) mogelijk is. Na de eerste heildronk sprak gemeen, tesecretaris G. A. Stolwijk namens het personeel. Spreker heeft 13 jaar met de heer Bruinsma samengewerkt en heeft hem leren kennen als een gevoelig man, die blijk geeft groothartig" te zijn. Door zijn werk wist de scheidende bode-con- cierge veel van de gemeentezaken, maar hij genoot het volste vertrouwen, men was gerust op zijn zwijgzaamheid. „Uw functie was tweeledig" vervolgde de heer Stolwijk. Als bode hebt u ontelbare tochten door het dorp gemaakt op fiets of brommer, u bent bn ieder bekend en populair". Als concierge heeft de heer Bruinsma onder anderen naar schattin# 1700 bruids paren meegemaakt, hij gaf cachet en rust aan alle officiële gebeurtenissen. Zonder overdrijving kan men hem „de vader van het gemeentenuis" noemen. Ook mevrouw Bruinsma werd geprezen om haar hulpvaardigheid en hartelijk heid. Namens al net personeel (en ook de politie) bood de gemeentesecretaris een moderne kamerlamp aan, een elek trische kachel en een broodrooster De adjudant L. van der Laan sprak hierna namens het politiekorps vele waarderende woorden. De heer Bruinama zei zeer getroffen te zijn door al deze warme hulde. Hij dan-ktc alle sprekers hartelijk voor do goede woorden en zei' zeer verheugd te zijn over de mooie cadeaus. Vertrekkende ambtenaar Hiermee bleek de spreekstof nog niet op te zijn, want andermaal nam de bur gemeester het woord. Hij richtte zich nu met enkele woorden tot de heer J. Bootsma, commies A. chef van de afde ling algemene zaken. Deze zal een dezer dagen vertrekken naar Zwijndrecht, 12Vi jaar in Sassenheim te hebben l„_ werkt. B. en W. betreuren dit afscheid zeer, maar verheugen zich toch met de heer Bootsma in de promotie, die deze gaat maken. De burgemeester zei onder meer dat B en W met de juridische pro blemen altijd bij de neei Bootsma tot een oplossing kwamen Namens B. en W. en personeel bood de burgemeester de scheidende commies een boekwerk aan De heer Bootsma hield hierna een humoristische toespraak waarin hij al len dank zegde voor de sfeer waarin hij in Sassenheim he^ft mogen werken. Deze besloten bijeenkomst, die om half drie begon, duurde zo lang dat de eerste mensen reeds stonden te wachten om af scheid van bode Bruinsma te nemen en hem geluk be wensen met dc lange ambtsperiode. De receptie, die tot zes uur duurde, werd zeei druk bezocht. Foto: de burgemeestei spreekt de heer en mevrouw Bruinama toe. Jaarvergadering S.G.P. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis hield de Staatkundig Gereformeerde Partij afd. Katwijk haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. H. Neerbos, sprak een openingswoord. Ook herdacht hij het overlijden van ds. Zandt. De se cretaris, de heer J. de Vreugd, en de penningmeester de heer KI. van der Meil. brachten hun jaarverslag uit Er is een batig saldo. De heer W. de Visser hield een refe raat over: Is de zwaarste straf te zwaar? Hierin werd de doodstraf behandeld. Dat deze hier te lande niet beslaat is een tekort doen aan Gods Woord, dat zegt, dat van degene die bloed vergiet, bloed vergoten moet worden, zo meende hij. De overheid draagt niet voorniets het zwaard. De moord neemt hand over hand toe. ook wel met voorbedachte rade, ter wijl dc daders onder verzachtende om standigheden worden gevonnist. Geslaagd Bij de door de rijkscommissie voor de stuurliedenexamens te 's-Gravenhage af genomen examens van stuurlieden bij de zeevisserij zijn geslaagd voor het eerste gedeelte van dit examen: Jacob Guijt van de K.W. 87; Evert Rous van de VL 78; Jacob van Rijn van de KW 4; allen alhier en Willem de Boer. stuurman van de HD 112, wonende te Den Helder. Vor het tweede gedeelte van dit exa men, om als stuurman te varen, zijn ge slaagd. Dirk van Beelen van de KW 129; Jan Groen, stuurman Van de KW 110; Jan Nijgh, stuurman van de IJM 207: Willem J van Duijvenvoorde van de KW 70; Klaas Varkevisser van de WR 7: Corn. Schaap van de KW 28 en Nic Schaap van de KW 116. Allen werden opgeleid aan de Visserij- school te Katwijk aan Zee. KATWIJK AAIS OEN RUN Zang en Interkerkelijke dienst Morgenochtend (eerste paardag) om 10 uur worden op het schoolplein van de Hervormde school aan de Tulpstraat paasliederen gezongen; bij slecht weer in de gymnastiekzaal van de school. In verband met deze zang, beginnen de morgendienst in de Hervormde zowel als In de Gereformeerde kerk niet om half tien. maar om half negen. Na het beëindigen van de openbare zang is er een interiterkeljjke dienst in de gymnastiekzaal van de school, waar zal spreken dr. P. Schoonheim uit Leiden. Harmonie „Katwijk" De „Harmonie Katwijk" geeft op don derdag 6 april 's avonds om 8 uur een muziekuitvoering in de zaal van het missiecollege aan de Overrijn. Opbrengst De maandelijkse collecte ten behoeve van de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente heeft f 398,70 opgebracht. Hervormde vrouwenvereniging Voor de Hervormde vrouwenvereni ging hoopt woensdagavond om 8 uur in de zaal Kerkplein 8 te spreken ds. Burgy uit Den Haag over het onderwerp „ié Maria meer dan een gewone vrouw"? Valkenburgs Harmonie concerteert Valkenburgs Harmonie geeft dinsdag avond om t» uur in de zaal van het mis siecollege te Katwijk aan den Rijn haar 54ste uitvoering. Na de pauze brengi de toneelvereniging „De derde slag" de door Hans Nasna geschreven klucht ih drie bedrijven „Je moet er niet mee spelen". Wijziging kerkdienst In tegenstelling tot hetgeen in de lijst van predikbeurten staat, zal voor de Hervormde Gemeente op tweede Paas dag 's morgens om 9.30 uur ds. Van Gosliga van Rijnsburg voorgaan. LEIDERDORP Ziekendag Hervormde Gemeente de In het Hervormd gebouw aan Eikenlaan hield de Hervormde Vroi dienst de jaarlijkse bijeenkomst \oor zieken en bejaarden, die niet in staat zyn de kerk te bezoeken. Een vijftigtal leden van de Gemeente had aan deze op roep gehoor gegeven. Zij werden per auto naar hel gebouw gebraclit; ver- scneidene autobezitters hadden zich spon. taan bereid verklaard medewerking te Na ue koffie te hebben gebruikt, wa« er onder leiding van de plaatselijke pre dikant, ds. J. P. Honnel, een korte d.enst, die gelegenheid bood deel te nemen aan een viering van het heilig Avondmaal. Ook aan de maaltijd was veel zorg be steed. Het ontbrak de gasten aan mets. Na de middagrust vertoonde de neer Zuidervaart dia.s over wat er in de pol. der en het dorp is te zien. De damca die Jeze dag hebDen voorbereid zien nun werk beloond door de dankbaarheid van ïn die eraan hebben deelgenomen Vanmorgen brachten ds. Honnel en de neer Van den Hoek een bloemengroet namens de Gemeente aan de zieken cbe deze dag niet konden meemaken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13