RVS KALKOEN Salaris van militairen is nog onvoldoende Pasen: Noordwijkse schooljeugd kreeg verkeersdiploma's Ambtenaren dienst voor marktwezen geschorst Mengele gepakt door Israëlische agenten? TIP VAN BOOTZ Mannen! Wordt meer mode-minded Ook Voorschoten krijgt een weekmarkt Auto te water: geen spoor van de inzittenden sedert 1838 meer mensen rf i zich zeker Voorzitter Christelijke onderofficieren: Noodzaak Joosland bij de JAARVERSLAG 1960 Kernwapens voor Oost-Duitsland Weer moordmysterie in Derbyshire Herv. Wereldbond naar Oegstgeest Onver kwikkelij k e zaak op markten te Rotterdam Schoolhoofd krijgt acht maanden 11 DONDERDAG 30 MAART 1961 R.V.S. j Westerstraat 3 j R (Van onze soc.-econ. redactie) De Christelijk Sociale Onderoffi cieren Vereniging, aangesloten bij het CNV, hoopt binnenkort opnieuw salariëring van het militaire beroeps- personeel beneden de rang van twee de luitenant in het georganiseerd over leg aan de orde te stellen. Deze mede' deling deed gisteravond de voorzitter van de vereniging, de heer C. Holtrop, (Vervolg van pagina 1) Deze taxi-chaufeur, die hoorde dat de politie een huiszoeking zou verrichten, gaf de politie in overweging ook te speu ren naar Duitse handgranaten en een bedrag van f 20.000, dat altijd nog zoek was. Het resultaat van de huiszoeking was inderdaad verbluffend: het huis van de los-werkman bleek een warenhuis en er moest een vrachtwagen aan te pas komen om rollen linnen, rollen flanel, vele dekens, een nieuw kostuum en nog meer textiel op te laden en weg te rijden. Het vermoeden bestaat dat deze textiel- voorraad afkomstig is uit een zgn. „ram pen-depot", waarin na de ramp van 1953 geschenkzendingen voor rampslachtoffers werden opgeslagen. In een geheime bergplaats boven de w.c. ontdekte de politie echter bovendien een aanzienlijke geldsom, een bedrag van f 25.000. Ook in 1957 verrichtte de politie reeds een huiszoeking by deze los-werkman, die zfjn schoonzuster, de weduwe Sien Kodde, uiteraard ook goed kende. Toen echter leverde de huiszoe king geen resultaat op. liet is nog niet bekend of de los-werkman een verkla ring heeft kunnen geven voor de vondst van f 25.000 in zijn woning. op een afdelingsvergadering in Arn hem. Volgens de heer Holtrop bestaat er on begrip over de werkelijke hoogte van de salarissen. Weliswaar is nog niet zo lang geleden de bezoldiging aanmerkelijk verbeterd, doch er bestaan nog verschei dene wensen, die gerealiseerd moeten worden. De salarissen van jonge ser geants zijn nog te laag, de weddescha- len zijn te lang en het verschil in be zoldiging tussen de rangen te gering. Bovendien zal de hoogte van de sala riëring in het algemeen opnieuw aan de orde moeten komen. Het onbegrip hier omtrent wijt de heer Holtrop aan de koppeling van inconvenientenbelonlng en werkelijke bezoldiging. Er zal zijns inziens gezocht moeten worden naar eea duidelijke afscheiding van salariëring en de beloning van dienstverzwarende stand igheden. De Christelijke Sociale Onderofficieren Vereniging wil bij de vaststelling van de salarishoogte rekening houden met de loonbeweging; zoals die zich in 1960 en 1961 in het algemeen heeft voorgedaan. In zijn rede wees dejieer Holtrop hierbij terloops op de salarisherzieningen voor het politiepersoneel en de nieuwe cao's, die in het bedrijfsleven zijn afgesloten. TECHNICI De heer Holtrop deed ter Vergadering voorts mededeling van het besluit van het hoofdbestuur om naast de reeds be staande adviesraad technisch personeel Kon. Landmacht ook een adviesraad technisch personeel Kon. Luchtmacht in te stellen. De raad zal binnenkort wor den geïnstalleerd en heeft tot taak het hoofdbestuur van advies te dienen ter zake van de rechtspositie. De vraag of het technische personeel van de luchtmacht, waaraan als gevolg van specialisatie van de diensten steeds zwaardere eisen worden gesteld, apart gesalarieerd zal moeten worden, werd door de voorzitter ontkennend beant woord. Hij meende dat specialisatie in Alle kandidaten geslaagd In 1960 werd voor f 350.000.000 aan nieuwe verzekeringen af gesloten! Een hernieuwd bewijs van absoluut vertrouwenl Gegevens vindt U in het dat wij U op aanvraag gaarne toezenden Lido was gistermiddag geheel bezet met bijna vierhonderd jongens en meis jes, die in de afgelopen weken examen hadden gedaan voor het verkeersdlplo- ma en nu wachtten op de uitslag. Hoofdinspecteur Merkelbach verwel komde de jeugd en deelde mede, dat burgemeester was verhinderd zelf de dlplomg'f ultytp reiken- Hoofdinspecteur Merkelbach begon met een prettige boodschap voor de jon gens en meisjes. „Niet één van Jullie ia gezakt", een medeling, die met enthou siasme en gejuich «verd ontvangen. De heer Merkelbach drukte dc kinde ren op het hart en steeds aan te denken hoe zU zich in het verkeer hebben tc gedragen cn zo een voorbeeld te zjjn voor anderen. Op verzoek van de heer Merkelbach kwam brigadier W. Rendering, nog steeds de ambassadeur van de politie bij de Noordwijkse jeugd, op het po dium om de cum laude geslaagden het verkeersinsigne op te spelden. De volgende kandidaten kregen de hoogste verkeersonderscheiding uitge reikt: Marie van der Linden (Christus Koningschool)Rika Verhoef. Karei Vaatjes. Ineke Barnhoorn, Jan Haasnoot, Lenie Smit en Dirk Duijndam (School met de Bübel); Klaartjc Hogendoorn. Arie van der Niet. Maasje de Vries, Leuntje van Rooyen en Francis Key (Prinses Marijkeschool); Marga v. Dam. Nelly van Kampen, Ineke Lefferts, Jac queline Paschier, Riana Kapel en Nico- lien v. d. Hoorn (Maria-school klas 6B); Hendrik Voormolen (Wilhebninaschool klas 6B); Willibrordus Steenvoorden en Robertus Boot (r.k. jongensschool klas 6A); Piet Hein Verloop, Martinus Ad miraal, Janny van Duyn en Jan Par- mentier (Dr. J. Th. de Visserschool): Arnoud Droogh (Openbare school): Ed dy Kol (B.L.O.-6chool jongens A). ii> totaal 27 met lof geslaagden. De schoolresultaten luiden: Mariasohool klas 6A, 24 geslaagden; Mariaschool klas 6B. 25 geslaagden, 6 met lof; Sint Claraschool 17 geslaagden, Wilhelminaschool, klas 6A 23 geslaag den; Wiihelminaschool, klas 6B 24 ge slaagden, één met lof; r.k. Jongensschool klas 6A 34 geslaagden, twee met lof; rk. jongensschool klas 6B 22 geslaag den; Dr. J. Th. de Visserschool 34 ge slaagden, vier met lof; Openbare school geslaagden, één met lof; School met de Bijbel 32 geslaagden, zes met lof; Prinses Marijkeschool 29 geslaagden, vijf met lof; Christus Koningschool 42 ge slaagden, één met lof; B.L.O.-school jongens A, 16 geslaagden, één met lof; B.L.O.-school joiigens B 12 geslaagden, en B.L.O.-school meisjes 10 geslaagden. In totaal waren er 383 kandidaten. Inspecteur P. Verhoef, secretaris van de afdeling Noordwijk van het Ver bond voor Veilig Verkeer, en verschei dene onderwijzers woonden deze' diplo ma-uitreiking bij. Brigadier Rendering zei in een toe spraak tot de schooljeugd, dat de ver- keerelessen deze keer een enorm succes waren geworden. Hij feliciteerde de do centen, de heren G. C. Timmers, J. Bo- gaards ei. P. F. Mertens en de onder wijzers van de scholen met dit resultaat. Namens de leerlingen en het onder wijzend personeel sprak de heer J. Vaartjes, hoofd van de School met de Bijbel. Hij nodigde de docenten uit op het podium te komen. De heer Vaartjes, zei, dat de manjjer waarop deze 'heren de lessen haddén .gegeven hqyén alle lof was verheven. Als blijk van waardering overhandigde' hij ieder van hen een geschenk. Na dit officiële gedeelte werd de spannende film „De schat van de abdij" vertoond. Medische dienst op Goede Vrijdag. De medische dienst op Goede Vrijdag wordt waargenomen door dokter Gou- driaan. Nieuwe Zeeweg 37, tel. 2333. De conferentie van het Pact van War- sdhau (de communistische tegenhanger van de N.A.V.O.), die in Moskou wordt gehouden, heeft volgens betrouwbare zegslieden, de bewapening met atoom wapens van Oost-Duitsland op haar agenda staan. Eveneens zou gesproken worden over een mogelijke terugtrekking van een deel der Sowjettroepen uit de satelliet staten Poien, Hongarije en Oost-Duits land De resterende troepen zouden dan met kernwapens uitgerust kunnen wor den, waardoor de offensieve en defen sieve kracht niet verminderd wordt. de strijdkrachten een normale eis is ge worden. Dat betekent dat het militaire personeel als geheel als specialist" moet worden aangemerkt en dienovereenkom stig gehonoreerd. Hierbij wilde de heer Holtrop. niet uit het oog verliezen dat hot salaris bij leger en luchtmacht gebonden is aan de rang. Hij betooitde zich wel voorstander van plaatsing van hoogwaardige technici in een rang, die in overeenstemming is met de capaciteiten van de betrokken mili tairen. AANSLUITING NODIG Over de salariëring in het algemeen zei de heer Holtrop nog dat gerekend naar de inconvenienten (ongemakken) van het militaire beroep, welke 15 pro cent extra in.de bezoldiging tot uitdruk king behoort te komen, de salarishoogte in haar geheel nog onvoldoende is. Daar om dient de bezoldiging opnieuw in be schouwing te worden genomen. In dit verband wierp de heer Holtrop de vraag op of de salariëring van het landmacht- en luchtmachtpersoneel geen aansluiting behoeft bij dat van de ma rine. Zoals bekend wordt bij de marine sterker dan elders rekening gehouden met het verblijf buitengaats. De voor zitter vond dat meer dan ooit ook per soneel van land- en luchtmacht voor oefeningen buitenslands verblijft of naar overzeese gebiedsdelen wordt uitgezon den. De vergadering In Arnhem was ter voorlichting van de leden, behorende tot de luchtmacht, belegd door de afdelin gen Arnhem, Nijmegen en Rhenen. Be halve de heer Holtrop sprak ook de se cretaris van de vereniging, de heer J. Zegers uit Rijswijk (Z.-H.). Hij besprak de situatie, die is ontstaan door het in werking treden van het nieuwe bevor deringsvoorschrift Voor de Kon. Lucht macht. Op een afgelegen weg in het Engelse graafschap Derbyshire heeft men giste ren op dezelfde plaats waar negen maan den geleden het lijk van de zestigjarige William Elliott werd gevonden, het lijk aangetroffen van de 48-jarige George Stubbs, die eveneens om het leven bleek te zijn gebracht. Men vond Stubbs' auto in dezelfde straat in Chesterfield waar men negen maanden tevoren die van Elliott had gevonden. De politie zei dat de moord op Stubbs een getrouwe navolging «chijnt te zijn van die van Elliott. De dader van de moord op Elliott is, ondanks een grootscheepse speuractie en het verhoren van honderdduizend men sen, niet gevonden. Luclutarieycn tot 30 juni gehandhaafd De luchtlijnen op het noorden van de Atlantische Oceaan hebben besloten de tarieven tot 30 juni te handhaven. De Wereld-bon van Hervormde Ker ken World Alliance of Reformed Churches die zijn zetel heeft in Ge- nève, zal dit jaar van 712 augustus voor de vergadering van het uitvoerend comité op kasteel Oud Poelgeest te Oegstgeest bijeenkomen. Op de zaterdag voorafgaande aan deze vergadering is er een bijeenkomst van Nederlandse theologen, die uitgaat van de theologi sche afdeling van de bond. Prof. dr. H. Berkhof zal de leiding hebben van deze bijeenkomst. Van 2429 augustus zal er een c ferentie zijn van de Europese sectie van de bond in Zürich. Hier worden ongeveer 200 gedelegeerden uit Europa verwacht. (Van een onzer redacteuren) De ongeregeldheden waarvan reeds jaren sprake is bij de dlienst voor het marktwezen te Rotterdam, heeft gedeid tot schorsing van twee ambtenaren. Naar wij vernemen zijn de eerste hoofdmarktmeester en de chef van de buitendienst voor ont slag bij B. en W. van Rotterdam voorgedragen. Van zeer bevoegde Het Parijse blad Paris-Prcsse meldde gisteren in een exclusief bericht uit Tel Aviv, dat Joseph Mengele, gewezen kamparts in het concentratiekamp Ausch witz op het ogenblik aan boord van een Panamees vrachtschip onderweg is naar Israël, na door geheime agenten in Ar gentinië te zijn opgespoord. In het bericht, dat volgens het Parijse blad uit goedingelichte bronnen afkom stig is, werd gesproken over een opval lend succes voor de Israëlische geheime dienst, een succes dat even spectaculair is als de gevangenneming van Eichmann. De Argentijnse politie heeft echter ver klaard niets van een arrestatie te-weten.. De Paris-Presse gaf de volgende feiten, doorspekt met opmerkingen als „indien onze inlichtingen juist zijn": De Israëli sche agenten zouden opdracht gekre gen hebben, Mengele voor 15 maart te grijpen, zodat hij als getuige zou kunnen worden geïntroduceerd. Hij werd door zeven Israëlische agen ten gevangen genomen in een villa in Buenos Aires in de nacht van 7 op 8 maart Hij werd naar de havenstad Ensenada gevoerd en van daar aan boord van een Panamees schip gebracht, dat zich thans in de Middellandse Zee bevindt zijde hoorden we, dat de schorsing van deze twee ambtenaren slechts een detail vormt van de gehele zaak. die verder nog in onderzoek is. Het onjuiste optreden van ambtenaren bij de dienst voor het marktwezen is reeds een jaar of tien een doorn in het oog van vele marktkooplieden. In de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat en Rivierhandel is het in correcte gedrag van ambtenaren, die zich in bepaalde gevallen ook zouden hebben laben omkopen, uit den treure aan de orde gesteld. Deze organisatie heeft geregeld aan gedrongen op het uit de weg ruimen van de misstanden. De eerste stoot tot het verwijderen van de twee ambtenaren uit de dienst is dan ook door de Vereni ging van Marktkooplieden gegeven. De eerste hoofdmarktmeester en de chef van de buitendienst zijn in het begin van de vorige week in hun func tie geschorst. In de organisatie van de marktkooplieden is men van mening, dat deze onverkwikkelijke zaak, die vele jaren een ergernis is geweest, met deze schorsing niet is afgedaan. Ook het commentaar van onze eer ste zegsman, die in dit stadium geen nadere mededelingen kon doen, dat deze schorsing „slechts een detail vormt" wijst erop, dat deze affaire nog een hele nasleep zal krijgen. De rechtbank in Middelburg heeft het voormalige hoofd van de rooms katholie ke „St. Paulus" ulo-school in Vlassin gen, tevens directeur van een opleiding tot kleuterleidsters veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden on voorwaardelijk, met last tot afgifte van de in beslag genomen overluigingsstak* ken aan de rechthebbenden. De officier van justitie had tijdens de zitting van 17 maart een gevangenisstraf van een jaar geëist. Bij haar vonnis bepaalde de reohbban-k. dot B. van het te zijnen huize in beslag genomen geld een bedrag van f 3-500 terug moet geven aan de ge meente Vlissingen. Een bedrag van f 500 zal aan verdachte zelf terug moeten worden betaald. B. was er van beschuldigd' malversa ties ten nadele van de gemeente Vlissin- gen en de provincie Zeeland te hebben gepleegd. Bij het onderzoek is komen vast tc staan, dat door het indienen van valse kwitanties en dergelijke meer dan f 11.000 aan gemeentelijke en provinciale subsidies was verdwenen. Verdachte zou dit gel-d voornamelijk hebben gebruikt om de hypotheek op zijn huis af te los sen. De fabrieksdirecteur J. M. van G. uit Roosendaal, die schuldig werd bevonden aan het feit op de hoogte te zijn geweest dat B. facturen en kwitanties vervalste, werd conform de eis veroordeeld tot een geldboete van f 1500, subsidiair twee maanden hechtenis. Het aperitief voor dames en beren Zo pittig! Zo opwekkend! Per hele fles f 6.IS (Van onze moderedactrice) EEN college in de wetenschap van de herenmode is een wat onge bruikelijke gebeurtenis, 'maar zeker de moeite waard om te volgen. De heer G. Dijkstra, oprichter en eige naar van de nu 25-jarige Society Shop heeft ons in het Carlton in Amsterdam zo'n college gegeven. Zelf heeft hij, toegerust met eigen vakkennis, in Amerika zijn lesstof gehaald. Wat bij ons een vrij tamme optocht van mannelijke mannequins HE OP één lid na voltallige raad mevr. De Waal-MaJefijt was afwezig was gisteravond in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester L. de Kool. Er kwam een aantal, voor de gemeente Voorschoten toch wel belangrijke zaken ter sprake. Een daarvan was het voorstel van B. en W. inzake de instelling van een weekmarkt. Een voor stel dat zonder meer de instemming van alle fracties had. De instelling van een weekmarkt is bepaald geen idee van de laatste tijd. Het reali seren van deze gedachte werd belangrijk vergemakkelijkt, doordat het gemeentebestuur sinds 8 november 1960 de dag waarop de oommissie van advies en overleg in middenstandsaangolegenheden werd geïnstal leerd overleg kon plegen met een voor de Voorschotense middenstand representatieve instelling f dressmen heten ze) pleegt te zijn, waarin tal van nette en keurige pak ken, dikwijls wat aan de saaie kant, getoond worden, is in de Verenigde Staten een zeer levendige geschie denis. Men kiest er ondanks de grote activi teit ook niet het rustige middaguur voor, maar begint fris en monter 's morgens om acht uur. De mannenmode wordt dan opgevoerd met een cabaretaohtig pro gramma, terwijl de toeschouwers een ont bijt verorberen. In gematigde vorm en op een later uur heeft nu ook de Society Shop zo'n mode- flitsenreeks gegeven, waarbij heel wat te leren viel. Het gaat er, aldus de heer Dijkstra niet om, dat de man veel kleren heeft, maar hij moet ze goed kiezen. De ideale heren garderobe telt twee vrij donkere licht gewicht kostuums. Liefst in effen tinten, een donkerblauwe of zwarte regenjas Deze commissie heeft terzake een ad vies uitgebracht, waarin zij als haar me ning naar voren brengt, dat de instelling van een weekmarkt redelijke kans van slagen heeft Het college van B. en W. kon zich met dit advies volledig vereni gen en gisteravond heeft de raad Zich gelijkluidend uitgesproken. Genoemde commissie heeft bovendien aan de combi natie weekmarkt en koopavond gedacht Het gemeentebestuur kan deze suggestie niet zonder meer overnemen, omdat vooraf hierover overleg moet plaats heb ben met de Kamer van Koophandel. Er komt dus nog een voorstel inzake de uren waarop de weekmarkt zal wor den gehouden. De dag werd evenwel reeds vastgesteld, namelijk op vrijdag. Ook over de plaats was geen verschil van me ning: waar ónders dan op de Voorstraat Jeugdtennis Een ander belangwekkend onderwerp, waarover in tegenstelling tot het voor gaande zéér uitvoerig werd gediscus sieerd, was het subsidiëren van de jeugd- tennissport Dc tennisvereniging Forescate had ver zocht om een subsidie van f 20 per jeugd lid of een reductie op de baanhuren. Dit naar aanleiding van de bij haar bestaan de plannen tot popularisering van de tennissport, vooral bij de jeugd. B. en W.. en ook de raad, waren eenstemmig ten aanzien van het nut daarvan. Alleen over de wijze van subsidiëring was geen eenstemmigheid. Met name de heer Fortanier kon zich beslist niet met de door het college van B. en W. voorge stelde manier van subsidiëren verenigen. Het college stelde namelijk voor van gemeentewege een reductie van 20 pet op de totaal verschuldigde baanhuren uit te keren, vóór 1 april 1962, om vervolgens na alsdan te bepalen tijdvakken te bezien of de reductiefactor wijziging behoeft De heer Fortanier hield een drin gend betoog om de subsidie te koppe len aan het aantal jeugdleden. Ge beurt dit niet, aldus spr., dan profi teren ook de senioren-leden daarvan, wat toch niet de bedoeling is. Ook voor de heer De Groot was de subsidie-regeling niet aanvaardbaar. Naar zijn mening sluit deze regeling de kans uit voor particuliere tennisverenigingen, die niet bij de tennisbond zouden zijn aangesloten. Het amendement Fortanier werd met 11 tegen 3 stemmen verworpen en het daar na in stemming gebrachte voorstel van en W. werd aangenomen met de stem men van de heren Fortanier, De Groot en Tideman tegen. Ook de P.v.d.A.-fractie. bij monde van mevr. Stoker, had de sub sidiëring willen koppelen aan het aantal jeugdleden, doch zij steunde het amen dement Fortanier niet -s lijk op de hoogte waren van de voor bouwrijp maken benodigde tijd. Het kan niet sneller dan bet nu reeds geschiedt, aldus de wethouder. Over de exploitatie van het Cultureel Centrqm werd - naar aanleiding van een mededeling van B.enW. over het ge bruik daarvan - door de heer Tideman uitgerekend dat het bezettingspercentage 18 bedroeg. Men was het er over een» dat de exploitatie van het Cultureel Cen trum niet rendabel was. Wethouder Schrama merkte op dat dit bij het begin ook al niet verwacht was. Wel zag hij een geleidelijke vooruitgang in de explo»- tatie-cijfers. Het voorstel betreffende het beschik- baarstellpn van een krediet voor de ver betering van 27 woningen van complex II van het Woningbedrijf (Vermèdepark, Tolstraat en Stadwijkstraat) werd aange nomen. Deze voorzieningen vragen een bedrag van f 59.400. Vodf het a«r%*ngen van douche-cellen a vaq dit aantal woningen T' waa* fnen difcop prijs stelt werd het daarvoor nódige krediet van f 13.575 ge voteerd. Op een vraag van de heer Dirk- Sen, waarom dit' voorstel niet in de Com missie voor de Financiën was behandeld antwoordde de voorzitter dat dit niet nodig was, omdat het geen wijziging in de begroting bracht. Grondverkopen Alle overige voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Dit was onder meer.het voorstel tot verkoop van een perceel groot 1480 m2 gelegen jasje- bonte hemden (over de broek ge- aan de Grieglaan aan de heer J. Stikvoort dra«en>- poloshirts (ook in een netweef- voor de bouw van een bungalow en een se" ot een rui«e ot gladde pull-over, die perceel groot 1500 m2 gelegen aan de wat los)es zijn brede schouders omhult. Palestrinalaan aan Bouwbureau Brand- Een corduroypak met knickerbocker, die wijk N.V. eveneens voor de bouw van het midden houdt tussen een bescheiden een bungalow. De grondprijzen bedragen Iplusfour en de kniebroek, is voor vissen, resp. f 24.50 en f 31.50 per m2. jacht, wandeltochten enz. geschikt Verder werd besloten tot verkoop van°P het strand mag er een korte short een peréeel bouwgrond groot 1075 m2 «dragen worden, keurig wit of een pakje gelegen aan de Chopinlaan aan de heer vormcnd met het shirt J. Dekker tegen de prijs van f 24.50 ,.In die vrijetydskleding kan de man al (bruin mag ook), enige donkere smalle dassen en paren sokken in de kleur van de das (niet van het kostuum). Een hoed met smalle rand die best zwart mag zijn. Verder is de man mooi met echte man chetknopen, in plaats Van de gewone sluitknoopjes en gaat inplaats van een gewone dasspeld een klein sierraad dra gen. dat das cn overhemd met een ket tinkje verbindt Is dat allemaal in orde, dan kan de man gaan denken over die gezellige en gemakkelijke kleding, die hij thuis en buiten in zijn vrije tijd draagt Hij kan dan een licht colbert kiezen, een leren Ingekomen Bij dc ingekomen stukken was een verzoek van de firma Gcbr. G. P. A. en P. G. Niersman en Stikvoort's Bouw bureau om uitstel van betaling van de 10 pet van de koopsom, verschuldigd in verband met de verkoop van bouwgrond in Vlietwijk II, totdat deze grond bouw. rijp is. B. en W. hadden voorgesteld op dit verzoek afwijzend te beschikken aan gezien inwilliging van dit verzoek niet past in de ten deze vastgestelde rege ling en daarom tot onaanvaardbare con sequenties zou kunnen leiden. De heer Van der Wilde vond het even eens niet juist van de bestaande rege ling af te wijken doch drong aan op het bespoedigen van het bouwrijp maken de gronden. De heer Fortanier was er eveneens voorstander van niet van de bestaande regeling af te wijken tenzij er gegronde motieven aanwezig zijn. Vol gens de heer Fortanier waren deze hier aanwezig; het zou te lang duren voor de grond bouwrijp was. Wethouder Dek ker ontkende dit ten stelligste en was van mening dat de aannemers wel dege- per m2 voor de bouw van een bungalow. Hondenkennel verdwijnt Ten slotte het voorstel inzake afkoop van de huur van het perceel Rozenburger laan 1. In verband met de aanleg van nieuwe begraafplaats, zal dit pand, waar een hondenkennel wordt geëxploi teerd, moeten verdwijnen. Op grond van een taxatie-rapport werd de schadeloos stelling vastgesteld op f 34.495. Ook dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. Ih de rondvraag bracht de heer Dirk- sen de komende tentoonstelling „Toon schaal '61" ter sprake. Naar zijn mening was de tijd, welke inzenders van foto's voor deze tentoonstelling krijgen, te kort. De voorzitter zegde toe de mogelijkheid tot verlenging van deze termijn tc onder zoeken. zijn fantasie en ijdelheden uitleven. Bij voorbeeld door een colbert te kiezen, dat geen revers heeft maar wel een kraag; of een colbert met lage schuine steek- zakjes en links op de afscheiding van het schouderstuk nog een flinke extra zak met klep. HU kan een jopper kiezen, die tegelUk badjas is van een teddy-achtlg nylonma teriaal (zo droog) of een changegeant short plas shirt, dat ook een pyjama ge noemd kan worden en als zodanig ge bruikt. Prefereert hU een lange pyjama broek, dan nog kan hU het sportieve ele ment kiezen door een judopy jama, effen broek en over elkaarsloand jak, te nemen. De mannen moeten maar meer mode- minded worden en zelf eens naar de winkels trekken, want nog steeds zUn ne gentig procent der klanten in herenwin kels dames! TN HET dorpje Loo ten zuiden van Arn- hem is gisteravond een Duitse per sonenauto in de Rijn geraakt De auto is bij een pontveer van de zogenaamde Tvoge veerkop. die uitsluitend gebruikt wordt bij hoge waterstanden, in het wa ter gereden. Hoeveel mensen er in dc auto zaten is niet bekend; men neemt aan, dat de inzittenden verdronken zijn. Rijkswaterstaat heeft pogingen gedaan om de auto op te dreggen. De auto is door de sterke stroom tegen de dichtst bijzijnde krib geduwd. Bij de eerste po ging is de kabel gebroken cn de wagen zakte weer in de modder. De burgemeester van Huissen, dc heer F. Th. C. M. Terwindt heeft de politie ter plaatse zwijgplicht opgelegd cn bo vendien alle verslaggevers en persfoto grafen van de plaats van het ongeluk laten verwijderen. De politie heeft de plaats afgezet Burgemeester Terwindt bevond zich de gehele nacht in een bootje op de Rijn. Vanmorgen slaagde men erin de auto op het droge te brengen. In de wagen, een Mercedes met een Duits nummerbord, bevonden zich geen mensen, en geen autopapieren of andere documenten, die de identiteit van de inzittenden aan het licht zouden kunnen brengen. Later zUn in de opgetakelde auto de papieren gevonden van de 49-jarige Duitse vertegenwoordiger B. Gcrbes, van wie de woonplaats nog niet bekend wordt gemaakt omdat ztjn familie nog niet is ingelicht. De raampjes waren open ge draaid. zodat men aanneemt dat het slachtoffer zich nog uit de auto heeft weten te bevrijden. Een stoffelijk over schot is echter nog niet gevonden. WEER héérlijk! verkrijgbaar vanaf 2 2^ kg schóón, werkelijk panklaar lichtverteer- baar. mager, blank vlees voedzaam en gezond' hoog eiwit-gehalte een voudig en zeer gevarieerd te bereiden* Kalkoen, echt apart van smaak! AMERICAN POULTRY INDUSTRIES AERT VAN NESSTRAAT 3, ROTTERDAM Vraag op een brief kaartje het GRATIS receptenboekje met leuke kalkoen-recep ten. Barbecue buiten Vraag het GRATIS boekje ,,'n Barbecue bulten!" Een nieuw idee met specjaJo re* cepteal

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11