Zeehengelen, liefhebberij die krachtig veld wint Wanhoopsdaden na huwelijksverdriet Sommigen bewaren zeep ie ren dagenlang in de ijskast w Zuidafrikaanse tegenregering 'i Soldaat overleden na ongeluk bij schietoefening Tliailandse ambassadeur opende Linnaeushof Diploma s voor de leerlingen tuinbouwschool Rij nsburg LISSE Uit de raadsstukken WffiUWE LEIDSCHE COURANT -J— WOENSDAG 29 MAART 1961 Jacht op schai schol en gul (Van een onzer verslaggevers) LAATSTE tijd wordt het strandbeeld steeds meer verlevendigd door de aanwezigheid van zeehengelaars, mannen die met behulp van een Jange lijn waaraan als aas zeepieren zijn bevestigd, een visje in de wacht jproberen te slepen. Altijd zijn er al lieden geweest, die van het strand |af visten. Het waren meest inwoners van de kustplaatsen, die een zaan of een beug gebruikten, en de aan de wandel zijnde stadsmensen die pas- jseerden, keken verbaasd en een beetje griezelend toe, hoe Noordwijkers èn Katwijkers weke „kokkels" uit hun schelp braken en vervolgens aan haken bevestigden, die hingen aan een serie aan de hoofdlijn vastge knoopte touwtjes. Nu ziet men haast geen beugen meer. iHet eenvoudige stuk touw met een stuk Jood aan het ene en een stokje aan het andere eind, heeft plaats gemaakt voor jde werphengel met nylondraad, voor- pien van een molen, die veertig tot hon derd gulden kost. De „kokkels" zijn ver. vangen door zeepieren en niet alleen de kustbewoners zijn present. Vele zeehen. jgelaars komen uit het binnenland en moeten een aardig ritje maken, voordat pij hun aas kunnen uitwerpen. Zij reizen per auto, per bromfiets, op de fiets of jmet de bus en vinden dae visuurtjes aan ihet strand een prachtige en welbestede Ivullinig van hun snipper- of vakantie dag. aarom Een paar vragen. Waarom geen „kok kels" meer? Heel eenvoudig antwoord: lange tijd na de stormramp in 1953 zag Je er nooit meer één aan het strand, tegenwoordig komen ze nog steeds op onregelmatige tijden en zeer spaarzaam Waar komen de zeepieren dan vandaan? Die worden gestoken op de Waddeneilanden en tal van win- kels in de nabijheid van de kust doen er goede zaken mee. In IJmui- den woont een verkoper, die het zo lastig begon te vinden, dat hij al voor dag en dauw door de zeevissers in zijn rust werd gestoord, dat hij besloot een automatiek met zee pieren in te richten. Het is een ge weldig succes geworden. Elke mor gen als de brave man goed uitgesla pen beneden komt, kan hij zeventig glanzende guldens uit zijn -gieren- automaat halen. Allemaal vinden ze het gemakkelijk in IJmuiden, be halve de bruiloftsgast die zich wat onzeker op de benen voelde en I daarom op weg naar huis 's nachts I nog een croquetje wilde nemen. Ont. Inuchterd stond hij even later met een hoopje wriemelende -pieren in de hand Welk voordeel heeft het gebruik va een lange hengelstok boven het vroegere eenvoudige stukje kachelhout? De beug-met-stokje moest elk kwartier worden opgehaald, omdat men anders niet kon zien of men beet had. Wanneer het topeindje van de hengel flink begint te zwiepen, dan is de kans groot dat men iets aan de haak heeft. Men kan de lijn rustig in het water laten liggen als de stok niet beweegt. Bovendien is aan de hengelstok een molen bevestigd, een vernuftig geconstrueerd apparaat voor het op. en afwinden, dat ertoe mee werkt, dat de van een stuk lood voor- jziene lijn wel zeventig tot tachtig meter var in zee kan worden geslingerd. Wan neer men dan boven/dien nog vist bij opkomend water, komt het aas pog meer van het strand af te liggen.De buil bestaat uit gullen, scharren en scholle tjes. De schar en schol zijn gewoonlijk van bescheiden afmetingen, maar pas VOORHOUT Woningbouwvereniging voor kwam moeilijkheden Het bestuur van de woningbouwver- jeniging Voorhout stelde een contribu tieverhoging voor van 10 naar 20 cent per week. De ledenvergadering was hier over niet enthousiast. Er werd gesugge reerd dat het „haagjesknippen", dat 15 leent per week kost, moest worden afge- jschaft. Dat kon het bestuur niet toestaan. Het bestuursvoorstel werd verworpen. Voorzitter Van der Ploeg maakte toen bekend, dat bestuur en raad van com missarissen zouden aftreden en de lo pende zaken zouden voorleggen aan de provinciale woningraad. Makr zover kwam het niet'. Na beraad stelde het be stuur voor de contributie voor één jaar te verhogen en zo mogelijk een restitutie toe te passen. Dit werd met algemene stemmen aanvaard. De secretaris-penningmeester-admini strateur. de heer J. W. Jansen, moest om gezondheidsredenen bedanken. Zijn werk werd overgenomen door het bestuurslid de heer H. C. J. Bakker en de heer P. van der Lans H.zn. Er zijn 130 leden. In de vacature van een secretaris-pen- 1 ningmeester werd de heer H. P. L. Stan- daert gekozen. Afscheid werd genomen van de heer Jansen. Hem werd dank ge bracht voor zijn werk en hij dankte we derkerig voor de steun. De heer Jansen is zover hersteld, dat hij het werk voor I zijn gezin weer mag gaan doen. De bestuursleden A. de Bekker en J I Floor werden herkozen. VALKENBURG Interkerkelijke dienst Op Tweede Paasdag zal ook dit jaar een interkerkelijke dienst gehouden wor den in de Hervormde Kerk. Ds. A. Vos van Wassenaar zal de meditatie verzor gen, terwijl Valkenbur.gs Harmonie zijh medewerking zal verlenen bij de samen zang. Spreekbeurt Morgenavond acht uur zal ds. J. Lek- kerkerker uit Bergambacht in zaal De Vries een spreekbeurt vervullen voor de Hervormde Evangelisatie. Bureaus gesloten De gemeentesecretarie en het bureau van de gemeentewerken zijn vrijdag en zaterdag de gehele dag voor het publiek gesloten. Ophalen huisvuil Het ophalen van het huisvuil geschiedt deze week op donderdag 30 maant in pleats van op vrijdag 31 maart. nog hebben we iemand in Noordwijk een gul zien vangen, die zeker een halve meter lang was. In de tropen Wat zeggen de zeehengelaars zelf V3n hun sport? Wij hebben er vorige weck een paar gesproken, Noordwijkers en vissers uit de omgeving. Er werd die dag niet veel gevangen, vermoedelijk doordat de zee nogal ruw was. De mees- ten vonden het jammer zonder buit naar huis te moeten, „want al doe je het dan niet in de eerste plaats voor de vis, het is toch leuk als je wat vangt". Een Noordwij'kse steward, die juist van een reis om de wereld aan boord van de Rotterdam was thuisgekomen, verklaarde al vier jaar lang een hartstochtelijk zee visser te zijn. „In de tropen is het leu ker vissen dan 'hier. Het water is daar vaak zo helder, dat je de vis naderbij ziet zwemmen en in het aas ziet bijten. Geweldige knapen kun je daar ver schalken." De zeepieren haalt hij ;n Katwijk of Noordwijk-Binnen. „Ze zijn niet goedkoop. Vier cent por stuk. Of je moet erg magere nemen. Die krijg je wef voor twee cent, maar daar heb je niet.zo bar veel aan." Een bejaard Leidenaar heeft het zeevissen als dagvulling. „Och me neer, als je gepensioneerd bent moet je een liefhebberij hebben. Ik help mijn vrouw een beetje in huis en daarna ga ik er vaak op uit, om te hengelen of om in mijn volkstuin te werken. Je moet wat om handen hebben, je moet een beetje in bewe ging blijven. Ik zie sommige gepen sioneerden in Leiden de hele dag op een brug rond hangen. Zeg nou zelf, dan leef je toch eigenlijk niet meer. Wat is er mooier dan zo in het zon netje aan het strand te zitten? Ik vis ook wel in IJmuiden op de pier. Daar kun je zeepaling vangen, geweldig." Een ander, die een jaar of vier ge leden in Noordwijk was komen wonen, had zioh onmiddellijk na zijn vestiging daar op de zeevisserij gestort. „Als ik even kan, trek ik er tussen uiit om heer lijk aan het strand te zijn. Het is een gezonde ontspanning. Bijna altijd heb ik wait pieren in m'n ijskast om zodra het mogelijk is de lijn uit te werpen. De zeevisserij is helemaal vrij. Je hebt geen vergunning nodig, je moogt het in alle jaargetijden doen. Wil je wel gelo ven. het is één van de weinige dingen in ons goede land, waarbij je zo maar zonder meer je gang kunt gaan Zo hoor je van alle zeevissers: een loflied op zee en strand, op de vrijheid en op het ontspannen bezig-zijn in de buitenlucht ter compensatie van drukte en lawaai. Zo zijn de zeehengelaars in de weer, soms voorzien van een spe ciale uitrusting: zuidwester, laar zen, oliegoed. In hun enthou siasme rennen zij nogal eens vrij diep het steenkoude water in. Foto N. Schmal. Uitgeweken Zuidafrikanen in Lon den hebben medegedeeld dat in dc loop van april een „voorlopige Zuid afrikaanse regering" zal wovden uit geroepen die in een Afrikaanse hoofd stad zal worden gevestigd. In deze „regering" zouden vertegen woordigers zitting krijgen van vijf in Zuid-Afrika verboden politieke organi saties van negers en Indiërs, die thans samenwerken onder de naam „Ver enigd Zuidafrikaans front". Dr. Joessef Dadoo. een Indiër, zal als premier fungeren. Nana Mohomo, een neger, als minister van buitenlandse zaken. Gisteravond is in het ziekenhuis te Harderwijk overleden de 21-jarige dienst plichtige soldaat G. A. M. van Swam ui: Tilburg, die 's middags op de pistool- baan van het garnizoensschietterrein te Harderwijk levensgevaarlijk was getrof fen door een kogel in de buik. Het on geluk gebeurde bij een oefening pistool schieten. Na het commando laden maak te de naast Van Swam staande soldaat een wat ongelukkige manoeuvre met zijn pistool. Er ging toen een schot af. dat Van Swam in de buik trof. Nederland in beroep bij Europees Hof De Nederlandse regering heeft beslo ten bij het Hof van justitie der Europese Gemeenschappen beroep aan te tekenen tegen de aanbeveling der Hoge Autori teit van de Europese Gemeenschap voor kolen en staal van l maart, waarbij d'e Wd-staten verplicht worden de tarieven en vrachtprijzen voor het vervoer van kolen en staal te publiceren of ter kennis van de H A. te brengen. Op 15 juli 1960 heeft het Hof een vorige beschikking van de H.A. over deze aangelegenheid vernietigd. Het streven naar vastgestelde tarieven is voor Nederland uitermate schadelijk. De jongste aanbeveling van de H.A. past slecht in een ui'tovoerrimg vam hert verdrag der gemeenschap. In het bijzonder gaat het hier om de in de aanbeveling ge noemde nadere voorwaarden. De rege ring ziet voor deze voorwaarden geen gromden in het verdrag. Als advocaat van de Nederlandse regering zal optre den prof. mr. W. L. Haardt te Lei-dien Agent is prof. mr. W. Rrlphagen. De Westduitse politie heeft de ar restatie bekend gemaakt van de ex- S.S.'er Otto Haupt. die ervan wordt ver dacht in het concentratiekamp Danzig- Stutthoff honderd patiënten met ben zineinjecties om het leven te hebben gebracht. TRADITIEGETROUW had de directie van de tweede bloementuin in westelijk Nederland, de Limnaeushof te Bennebroek, wederom een ambassadeur uitgenodigd voor de officiële opening. Het was prins Vong- samahip, ambassadeur van Thailand, die de tuin heropende, maar ook zijn echtgenote kreeg een rol toebedeeld. Prinses Vongsamahip zette na melijk in de grote tropische kas van de Linnaeushof het minicorso in beweging, dat van Aalsmeer hierheen is verhuisd, omdat in de bloemen- plaats geen ruimte voor uitbreiding aanwezig was. Het „minicorso in tropentuin", zoals de optocht van miniatuur-corsowagens of ficieel heet, rijdt rond in een kas waarin duizend soorten tropische gewassen voor een fantastische entourage zorgen, twintig wagentjes, die elk honderdvijftig tot driehonderd uur huisvlijt hebben ge kost, zijn prachtig opgetuigd met uiterst kleine bloemen en planten. De „levende have" van het gewone corso is hier ver vangen door vaak uiterst smaakvol ge klede poppen, die vooral kleine mensen in verrukking zullen brengen. In het middenvak van de baan is expositie ingericht van boomwortels, die door de natuur in de meest fantastische vormen zijn voortgebracht. Dit zou een groep surrealistische houtplastieken kun nen heten, ware het niet dat een mensen hand er slechts in zeer bescheiden mate aan te pas is gekomen. In Aalsmeer was de opbrengst van het minicorso bestemd voor de plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis. Thans is een contract gemaakt dat voor ziet in de afdracht van tien procent van de totale entreegelden van Linnaeushof voor hetzelfde doel. De inrichting van de 80 ha grote tuin is Na vyf jaren huwelüksellcnde een Haagse secretaresse lichamelük en geestelük een wrak. Ze woog nog pond en op zoek naar een baantje werd ze letterlijk te licht bevonden. In haar wanhoop kwam ze tot vreemde dingen: ze stal tot driemaal toe bij een winkel in de Beeklaan een gouden horloge en voorts een halsketting. Nu stond de vrouw voor de Haagse rechtbank: 25 pond zwaarder geworden, geestelijk weer helemaal opgeknapt, werkzaam in haar oude va'k en verbijs terd dat ze ooit tot die diefstallen was gekomen. „Ik kan me niet indenken dat ik dit gedaan heb", zei ze. Voordat de officier van justitie drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf met reclasserings- en psychiatrisch toezicht gedurende de drie proefjaren vorderde ging de president de feiten nog even na. De vrouw had in november 1960 bij de juwelierswinkel diverse horloges op RIJNSBURG Nieuwe lidmaten in de Jonge Kerk begroet Tegen het eind van het vergadersei zoen maakt de Jonge Kerk van de Her vormde Gemeente in zekere zin een nieuw begin. Kort na de bevestiging van jonge lidmaten worden zij nl. in een be groetingsavond in de Jonge Kerk opge nomen, waardoor de groep zich ieder jaar aanzienlijk verjongt. In de consistorie van de Bethelkerk was gisteravond een recordaantal lidma ten aanwezig: drieëndertig, zowel nieu welingen als leden van de vaste kern. Ds. Groenewoud introduceerde zijn broer, ds. H. G. Groenewoud van Amers foort, die een boeiende uiteenzetting gaf over de Matthaus Passion van Bach. De Passion bedoelt te zijn een Evangelie verkondiging en sluit aan op de Middel eeuwse lekespelen. die de gewone kerk mensen de gelegenheid boden het Evan gelie uit te dragen. Ook de Passion be hoeft de medewerking van „leken" (de koorleden e.d.). Tegenwoordig wordt aan de zelfwerkzaamheid van kerkleden weer aandacht geschonken, zoals bijvoor beeld in de Evangelievoarlezing door jon geren tijdens jeugddiensten. Door een bandrecorder kon ds, Groenewoud het een en ander laten horen van de Passion. Secretaris Janny Oudwater deelde mee dat er op 28, 29 en 30 april door de Jonge Kerk een landelijk weekend zal worden gehouden in het „Grote Bos" in Doorn. Het thema is „20 jaar Jonge Kerk": men kan zich bij de secretaresse opgeven. Ds. Van Gosliga sloot met gebed. KOELKASTEN KROMHOUT - RIINSBURC VLIET N Z 32 TELEFOON 3710 Gistermiddag had in de christelijke tuinbouwschool aan dc Sandtlaan dc di ploma-uitreiking plaats. Tweede-voorzit ter B. van Vliet verwelkomde de talrijke belangstellenden, onder wie de burge meester cn een wethouder. Directeur Docter leidde een wedstrijd in vlot ver. tellen over een zelfgekozen onderwerp. De eerste prijs ging naar C. Hogewoning, die sprak over gezonde bedrijfsvoering. Na de thee werd het woord gevoerd door burgemeester Koomans, rijkstuin- bouwconsulent ir. Vlag en de inspecteur van het landbouwonderwijs ir. Doornbos. De heer Docter deelde mee, dat voor het eindexamen op 15 maart slechts één leerling was gezakt. Namens de leerlingen sprak Piet Glas bergen een dankwoord. Hij schonk de leraren een boekenbon. De heer Van 't Zelfde vertolkte de dank van de ouders, waarna de heer D. van Egmond het be lang van christelijk onderwijs onder streepte. Het diploma werd uitgereikt aan. Jan de Best, Frits Broek, Cornells Ho gewoning. Cornelis Koelewijn, Wilhel mus C. Verhart, Cornelis Vliegenthart. .Cornelis J. Zuyderduyn te Katwijk aan den Rijn, Gerard van Duyvenvoorde, Hubertus Vries van de Marei, Jan Ver does te Katwijk aan Zee, Anton F. Groen te Hazerswoude, Adriaan T. Ravensber- gen te Voorschoten, Arie de Vries, Jan Zandbergen te Valkenburg (Z.H.), Saeha- rias van 't Zelfde te Leiden, Jan Zwaan te Noordwijk, Dirk Cederhout, Leendert W. van Delft, Jacob van Egmond. Pieter Glasbergen, André G. Heemskerk, Teun is Kralt, Dirk Ravensbergen. Leen- dert J. de Rover en Johannes M. Scho. neveld te Rijnsburg. Bevorderd Bevorderd zijn van 3A naar 4 A: Adr. Benschop, Sassenheim, Richard van der Berg, Leiden, Joop Bouw- i, Oegstgeest, Paul Brussee, Ge rard v. d. Burg, Wim Driebergen, Albr van Egmond, Gerard Freke, Katwijk, Piet v. d. Haak, Jan den Haan. Nic. de Haas, Siem Heringa, Bas Hogewoning, Katwijk. Gerrit Jungerius, Dik Knijff, Adri de Koning, Daan Kromhout Jzn., Dik van Leeuwen, Katwijk, Adri de Mooy, Jan v. d. Nagel, Valkenburg, Dik Paauw, Katwijk, Gerrit Ravensbergen, Jac van Zuylen. Van 2 A naar 3 A: Gerrit van Beelen, Katwijk Jaap Brussee. Arie van Delft, Jan van Egmond, Bas Heemskerk, An ton ter Haar. Leiden, Henk v. d. Hoeven, Oegstgeest, Frans Hogewoning. Maarten Hus, Katwijk, Jan Jungerius. Dirk Knetsch. Katwijk, Hans Kriest, Leiden, Kees Kromhout, Klaas v. d. Kwaak,1 inbank laten tonen. Ze had geen keus kunnen maken, maar de juwe- l.ersvrouw merkte niet dat ze heimelijk een gouden horloge in de zak had ge stoken. De volgende dag deed ze pre cies hetzelfde, maar toen nam ze er nog een halsketting bij. De derde dag kwam de juwelier zelf naar voren en hij zag wel dat ze een horloge in haar zak stak. „Geef dat horloge terug", zei hij en ver dachte had dit onmiddellijk gedaan. Haar raadsvrouwe, mej. mr. Ch. Kik. meende dat verdachte in haar onderbe wustzijn op de ontdekking had aange stuurd. Uitspraak 11 april. Oegstgeest, Jan v. d. Mey, Koos v. d. Mey, Valkenburg, Cor de Mooy, Hans Noort. Kees Ouwehand. Katwijk, Jan Paauw, Jan Schijff, Kees Vianen, Wim Vianen, Piet de Vries, Valkenburg, Kees Wolthaus, Jac. v. d. Zon. Lisse. Van 1 A naar 2 A: Henk Bouwman. Cor van Delft. Dik van Delft, Gijs van Dijk, Katwijk, Arie van Egmond, Bram van Egmond. Kees Glasbergen, Henk Glas bergen. Dik v d. Gugten, Arnold v. d. Haak. Jaap Heemskerk, Onno Jonge- waard, Leiden, Piet Kerpershoek, Wim Korpelshoek, Katwijk, Leen Kralt, Bram cie Mooij, Kas Paauw, Jaap Ravens bergen, Gerrit Ravensbergen, Piet van Rijn, Katwijk, Kees W. Star, Kees Star, Hans van Vliet, Zoeterwoude. Theo Westra. Ophalen huisvuil Het huisvuil zal deze week niet op vrijdag worden opgehaald, doch op don derdag 30 maart. Volgende week wordt inplaats van op maandag op dinsdag opgehaald. Spreekbeurt Morgenavond om 8 uur zal in de zaal achter de Chr Geref. kerk ds. Van de -Ent Braat van Monster voor de af deling Rijnsburg van de Gereformeerde Bond een spreekbeurt vervullen. enigszins gewijzigd, maar grotere veran deringen moeten nog tot de toekomst wachten. Het mooiste plekje vinden wij de rotstuin met zijn bevallige bruggetjes en klaterende waterval, waar het arran gement van de bloemen zoveel mogelijk aan de natuurlijke glooiingen van het terrein is aangepast. Hier bloeien al hele bedden tulipa's in uitbundige kleuren Na het minicorso in de kas van Linnaeushof te Bennebroek in werking te hebben gesteld, maakte de echtgenote van de ambassadeur van Thailand, prinses Vongsamahip, een rond gang door de kas, gevolgd door enkele Haarlemse bloemenmeis jes. Op de achtergrond een mo del van een vijzelmolen, die het water in een vijver in beweging houdt. wuiven de gele narcissen bevallig op hun slanke stelen. Om te voorkomen dat het park in de periode tussen tulpen en dahlias bloe- menarm zou worden zijn er vijfduizend rozen geplant, waardoor een voortduren de bloei van april tot oktober verzekerd is Met het rosarium mee staan er nu bijkans tienduizend rozen in de Lin- nacushof. Aan mr. J. H. Huizinga te Rotterdam en de heer C. P. Vergouwen te Voorhout is opdracht gegeven de waarde te taxe ren van de grond, gelegen in de Poel polder, die in het uitbreidingsplan Lisse- dorp bestemd is voor woonwijk. In een bespreking met de eigenaren heeft de burgemeester toegezegd, dat de taxatie rapporten door de belanghebbenden en hun deskundigen kunnen worden studeerd en de basis zullen vormen de te voeren onderhandelingen. In mei 1962 zal met de bouw van de eerste wo ningen in de Poelpolder worden begon nen. Van gemeentewege zal ten spoedig ste getracht worden bij minnelijke over eenkomst tot aankoop van de gronden over te gaan. Als de raad het onteige ningsplan voorlopig goedkeurt, zal dit gedurende 30 dagen ter secretarie voox een ieder ter inzage liggen. Het bestuur van de Hervormde school vereniging heeft zich tot de raad ge wend met het verzoek gelden ter be schikking te stellen voor het aanschaf fen van materiaal voor de kleuterschool. De afdeling Lisse van Het Groene Kruis cn Lisse-dorp van het Wit-Gele Kruis hebben van de bepalingen in de subsidieregeling kruisverenigingen bruik gemaakt voor de stichting van wijkgebouwen, terwijl de afd. Lisse- Beekbrug op gelijke wijze werd tegemoet gekomen in de kosten van een belang rijke verbouwing van het wijkgebouw in 1951. B. en W. achten het gewenst een bepaling op te nemen om te voorkomen dat binnen een beperkte tijd op grond van deze bepaling voor hetzelfde doel een beroep op de gemeente wordt gedaan, Het tijdsbestek, binnen hetwelk geen bij drage kan worden genoten menen zij te kunnen stellen op 30 jaar. Een uitzon dering is gewenst voor de uitbreiding] van wijkgebouwen voor het verrichten van nieuwe taken. Het bestuur van de Sportstichting heeft een plan ln voorbereiding om de sintel- baan om te vormen in een sproei-ijsbaan. en W. stellen de raad voor een voor bereidingskrediet te verlenen tot een bedrag van f 1500, Eveneens is in voor bereiding een plan tnt de bouw van eenj kleedgelegenheid in het tennispark. Hler- Gistermiddag opende prins Bernhard het nieuwe gebouw van de busonderneming Citosa in Waddinxveen. Tijdens de rond gang bood hoofdconducteur N Versluis de Prins een speciaal kaartje aan dat „eeuwig'' geldig is ente gebruiken op alle lijnen. In het midden de preside nt- commissaris drs. D. J. Wansink. voor wordt een voorbereidingskrediet van f 1000 gevraagd. Staatkundig Geref- Partij. Voor de afd. Abbenes Lisserbroek> van de Staatk. Geref. Partij trad als spre ker op ds. J. Lekkerkerker van Montfoort. Als uitgangspunt voor zijn rede koos hij deze woorden uit Psalm 119: „Doe mij treden op het pad van Uw geboden, want daarin heb ik lust". In onze tijd, aldus spreker, moeten wij spreken van dwalingen cn afwijkin gen van God en Zijn Woord, die vele zijn. zowel op kerkelijk als maatschap pelijk erf. Afwijkingen worden gevonden in het ganse kerkelijke leven. Men vraagt wej naar liturgie, maar naar de uitspra ken van de psalmdichter weet men niet te leven, zei de inleider. En zoals onze vaderen zich uitgespro ken hebben voor het wachten voor de dwalingen, zo hebben ook wij ons daar voor te wachten op elk terrein van het leven en aan de hand van Gods Woord te vragen: doe mij treden op het pad Uwer geboden. „T. en P" naar Itallü Dinsdagavond werd in De Nachtegaal de achtste en laatste vergadering gehou den door „Theorie en Practijk". Voor deze slotavond was uitgenodigd de be kende radio- en televisiespreker dr. L. van Egeraat. Hij hield een voordracht met combinatie van woord, beeld en mu ziek over „Italië". Aan het eind van deze slotavond sprak de heer Gehrels een woord van dank tot allen die deze winter de lezingen hebben bijgewoond. Bejaardencentrum In verband met vele aanvragen van bui ten Lisse voor opneming in het Prot. Chr. bejaardencentrum „Rustoord" alhier, wordt inwoners van Lisse sterk aange raden zich voor eventuele opneming aan te melden, indien men voor huisvesting in „Rustoord" in aanmerking wil komen. Een folder met beschrijving van het bejaardencentrum is verkrijgbaar bij het secretariaat der stichtin-g: C. H. Steen winkel Jr., Hereweg 294a, SASSENHEIM Burgerlijke stand GEBORF.N: Franciscus Johannes, z v Franciscus Johannes Hoogevecn cn Katrijntje van Breen, Bcrnhardstraat 6; Luberta Maria Adriana Antoinette, d v Hubertus Petrus Gerardus Adrianus van Niekerk en Elisabeth Antonia Maria Kruijtzer, Ter Leedelaan 22; Ellen, d v Louis Adolf Colijn en Elisabeth Jozina Vis, Wilhelminalaan 21; Trynette Jaeobi, d v Cornelis Simon de Bruijn en Aaltje Uithol, Hyacintenstraat 19; Peter, z v Simon Vliem en Elizabeth Neeltje van der Linden, Concordiastraat 35, Wilhel- mina Hendrika Maria, d v Johannes Victor van Beek en Gerarda Krom, Con cordiastraat 5; Gerry, d v Dirk van der Bent en Aafje Varkevisser, Rijksstraat weg 16. ONDERTROUWD: Cornelis Johannes an der Meij, 26 jr en Geertruida Gijs- bertha Maria van Haaster, 27 jr. H Ba derstraat 9, datum huwelijk: 12 april; Jacobus Petrus Christiaan Jozef Koning, 26 jr en Wilhelmina Maria van den Berg, 25 jr. Berkenlaan 8, datum huwelijk: 11 april; Cornelis Everardus van Winsen, 28 jr. Warmond, van Beveningkstraat 16 Martha Hendrina Kuhn, 22 jr. Aca cialaan 22. datum huwelijk: 6 april. GETROUWD; Kurt Emil Schuchhard. 21 jr, Bloemstraat 13, en Berendina van den Burg, 20 jr, Sassenheim, Ircnc- straat 11. OVERLEDEN: Geertruda Hoogen- boom, wed v Kaptijn, 73 jr: Geertje Roelofs, wed v Nicuwland, 76 jr; Lan- gerak e v Hendrika W Hoogervorst, 70 j. Hotel de l'Europe: Exploitatiewinst-1960 n»59) f 1,3 (1,18) miljoen; winst f 77.852 (62.925); dividendvoorstel 7 (6) pet; tij dige oplevering van verbouwde vijfde etage kwam resultaten ten goede; aan verbeteringen werd f 256.000 besteed, waarvan f 150 000 uit vernieuwingsfonds, dat na f 106.623 (158.179) dotatie geen saldo heeft; onderhoudskosten kwamen rechtstreeks ten laste van het resultaat; algemene kosten stegen tof f 1,1 (0,87) min.; voor belasting werd f 10.000 (85.000) gereserveerd. De werkloosheid in Canada is van midden januari tot midden februari met 26.000 gestegen tot een top van 719 999 of 11,3 pet. van de arbeidende bevolking. Dit is 120.000 meer dan een jaar tevoren. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7