KAPITAN N.VAN DER HORST Militairen keken op hun neus: 1-2 rs "fed. Zaterdagelftal won 'an Ned. militaire team A'damse kunstijsbaan in oktober gereed Nederland kandidaat voor organisatie Verhagen tweede en derde in San Remo Taptoe Delft dit jaar in teken van luchtmacht Afscheidsrede ir. Otten (Philips): De mens is belangrijkste factor in het bedrijf Deviezen blijven toevloeien Nieuwe treinstellen kunnen tegen kou Tegen inbrekers 2,5 jaar geëist Twee jaar voor beztter van heroïne Berovers gevonnist Een juweel op de weg /"~vr>T71T Een vorstelijk bezit UJr jCj-Lj Houdt Uw herinneringen LEVEND! FILM! Spekkie en Blekkie en het Foto-mysterie 961 IEUWE LEIDSCHE COURANT 11 WOENSDAG 29 MAART 1961 Tat keek dat Ned. militaire elftal gisteravond in Woerden leltjk op zijn neus. De »n profs zouden dat Zaterdagelftal wel eens even met een dosis techniek en een f tempo hun wil opleggen. Spelers met klinkende namen als De Groot (HDVS), nk (Ajax), Lazeroms (NAC) en Seelen (Ajax) om er slechts enkele te noemen inden op hun slofjes Woudsma c.s. te kunnen ..pakken". En lange ttfd scheen het, zU het gelijk aan hun kant kregen, vooral toen Woudsma kort voor rust een 1 maakte en de militairen bü een corner aan een presentje hielp. Maar de man- van majoor Storm en kapitein Vermeulen hadden bulten de waard gerekend, j prachtig optrekkend aan het technisch beter verzorgde spel van de militairen d er onder de bezielende aanvoering van Van Duyn gebeukt op de goed ver- Igde veste van Pronk en de lange, potige doelman Van Vlanen. Er scheen geen ~~Tkomen aan tot aan de 32ste minuut van de tweede helft dan. Het was Bergstra beheerst de gelijkmaker langs Van Vianen schoot en geïnspireerd door dit succes - - T e Jan Nieuwstraten 9 min. voor tijd de vreugde om de gelijke stand groter luister ioor een fout van Pronk kundig af te straffen en de stand op 2—1 te brengen. ,'j e Zaterdag-defensie onder aanvoering de vooral na rust prachtig spelende per Visser was daarna onverbiddelijk. n'inst bleef bij de amateurs t Was ronduit verdiend", zei bonds- ih Elek Schwartz en het had even I 31 of 41 mogen zijn. De Zater- lormatle mocht dan technisch minder mtineerd zijn wie had anders kun- denken! strijdlust en een beter overband brachten het succes waar thuishoorde". i de eerste helft ontspon zich een zeer Irekkelijke match, waarin het Ned jrdagelftal zich vooral defensief aan hogere tempo yan de militairen op- li Van enig krachtsverschil was nau- 1 Ijks sprake Boogaard en Seelen moch- dan bij Woudsma tegen de lat koppen, de andere zijde had v. Vianen de jtste moeite met een prachtig schot de jarige Verweel en kort daarop pas- de Slagboom Pronk. Toen het daarna let beslissende tikje aankwam sprong >al weg jteraard speelden de militairen soe- ir, was hun wijze van combineren Ier en werden de aanvallen gemak- jker afgewerkt. Neen. de dubbelblan- jtand gaf de verhoudingen goed weer, al had een kogel van Verweel in de fe min. bijna voor de openingstreffer )rgd. Met zijn reusachtige armen greep |Tianen de bal uit de hoek. Doelpunt ét was dan ook feitelijk jammer, dat Ddsma in de 44ste min. een gevaar- e Inswinger-corner van Boogaard ver- rd beoordeelde, zodat de bal via de den van de DES-keeper in het net lm (0—1). ^bevangen en vlot spelend kwam hei erdagelftal na rust prachtig terug, iral via de linkervleugel Verweel-Slag- jn, die nu veel beter uit de verf kwam. I in de aanval gewijzigd militaire n moest ondanks tempo-opvoering het iatief aan v. Duyn en Scherpenhuizen Haten en zo kreeg het Zaterdagelftal i duidelijke meerderheid dat de gp- maker dik verdiend was. Bij goede ttten van Verweel en v. d. Woude n slechte midvoor redde v Vianen een rush van de snelle Slagboom on- fcchepte Lazeroms juist op tijd. Ie kansen kwamen voor het Zaterdag- al, maar de afwerking was nog niet t Nieuwstraten schoot naast en een tvan Verweel werd slecht afgerond leek het er op, dat het in de 30ste i. van Slagboom moest komen toen ;e langs Pronk snapte, maar de snel zijn doel gekomen v. Vianen dekte aftocht. Naast! Maar in de 32ste min. was het wel raak. Uit aangeven van Nieuwstraten schoot Bergstra beheerst in de rechterbeneden hoek, onbereikbaar voor v. Vianen (11). Nog begreep het militaare team dat er een blamage dreigde Dat werd duide lijker. toen Jan Nieuwstraten in de 36ste min. uit een dieptepass van v. Duyn langs Pronk sprintte en de uitgelopen v. Vianen keurig versloeg (21). Fel trokken de militairen nu aan de bel, maar het bleef bij een schot van Boogaard dat via de lat over ging omdat de achterhoede knap in elkaar zat. Kor ving debuteerde op rechts zeer bevredi gend. terwijl Koelewijn eveneens een nieuwe kans verdient. ZATERDAGELFTAL: Woudsma; Kor- ving en Koelewjjn; Scherpenhuizen, Vis ser en v. Duyn; Bergstra, Nieuwstraten, v. d. Woude, Verweel en Slagboom. MILITAIREN: v. Vianen (ADO); De Groot (HDVS) en Fafié (Feüenoord); La zeroms (NAC), Pronk (Ajax) en Eyken- broek (HDVS); Heynen (VVV), Hainje (Heerenveen), Seelen (Ajax), Boogaard (Volewyckers) en Jonker (Haarlem). De gemeenteraad van Amsterdam heeft zonder bezwaar goedkeuring gehecht aan het voorstel rente en aflossing te garan deren voor door de stichting „Sportlnl- tiatievon Amsterdam" te sluiten geldle ningen tot een totaalbedrag van f 150.000 ten behoeve van de oprichting van kunstijsbaan. Hiermee is de aanleg deze baan in het sportpark Middenmeet verzekerd, want de Ned. Sportfederatie stelde al eerder f 250.000 van de totale kosten, die op een miljoen worden ge raamd, ter beschikking. Zoals bekend, zijn de afmetingen van de sintelbaan in dit sportpark juist zo, dat daarop een aan alle eisen voldoende open 400 m kunstijsbaan van 11 m breed te kan worden geprojecteerd. Het park is reeds voorzien van twaalf lichbmasten, waardoor de baan ook des avonds zowel voor de schaatssport als voor ijshockey ls te gebruiken. Men hoopt de Kunstijsbaan in oktober te kunnen openen Ze biedt, ongeacht de weersomstandigheden, gelegenheid tot I sohaatsbeoefening gedurende vier maan- I den van het jaar. Eindtoernooi milvoetbal Nederland heeft zich kandidaat ge steld voor de organisatie van het eind toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap. In deze finale- groep zullen Nederland, Frankrijk, Tur kije en Griekenland uitkomen. Ook Turkije heeft zijn kandidatuur voor de organisatie van deze eindronden gesteld. Gezien de grote publieke be langstelling voor het militaire voetbal in Turkije is de kans groot dat de Tur ken het toernooi zullen krijgen toege wezen De besiiesinz Hieromtrent word* volgende maand te Wiesbaden genomen. De int. zeilwedstrijden in de Flying Dutchman-klasse zijn te San Remo voort gezet. In de eersrte race van de tweede diag werd de Rotterdammer Ben Ver hagen met Daisy tweede aohter de Ita liaan Capio met Aldebaran. De tweede wedstrijd was voor de Zwitser Fogh mot Skum. De Fransman Samuel werd met Zig-Zag tweede en Verhagen derde. Achtste achtereenvolgende taptoe Delft zal dit jaar in het teken staan van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht. Dit jaarlijks terugkerende militaire mu zikale evenement heeft ditmaal plaats van 25 augustus tot en met 2 september, iedere avond om 9 uur precies Tevens ligt het in de bedoeling op woensdagmid dag 30 augustus een kindervoorstelling te geven op de Delftse markt. Zaterdag 26 augustus zullen de verschillende mi litaire orkesten en eenheden twee voor stellingen geven nl. één 's middags en één 's avonds. Op zondag 27 augustus even wel heeft er geen voorstelling plaats. De kaarten zijn van 1 augustus af te ver krijgen bij de VVV-kantoren te Delft, Den Haag en Rotterdam. Zes maanden voor valse geboorteaangifte De rechtbank in Maastricht heeft gis teren de 42-jarige opperman A. K. uit Maastricht wegens het doen van een valse opgave voor een authentieke acte en terzake oplichting veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek - De man had op 21 januari bij de bur- j bleven. Ir. P. F. S. Otten, aftredend president van de raad van bestuur van Philips' Gloeilampenfabrieken, heeft in de aandeelhoudersvergadering voor de laagste maal gesproken over: „Onze industriële filosofie". Het bestuur, zeilde hij, voelt zioh verantwoordelijk voor 4 groeperingen: A. de werknemers, B. kapitaalverschaffers, C. leveranciers en deelgenoten, D. voor afnemers, wier groot gemeenschappelijk belang een bloeiende en groeiende onderneming is. Onze verantwoordelijkheid is het voor de tota liteit een optimum en harmonie te scheppen. Aan het einde van de oorlog, toen wij voor de enorme taak stonden het con cern weer op te bouwen, vroegen wij ons af of men het beleid kon richten op blij vende, nuttige werkgelegenheid voor de mensen, die ons hun belangen en die hun- gezinnen toevertrouwen, om in de diepste behoeften van de mens te voor zien. Het is onze voortdurende zorg ge weest continuïteit in de werkgelegenheid te brengen en een werkklimaat te schep pen waarvan een stimulerende invloed uitgaat op de mens in zijn werk. Dat de arbeidsvrede nooit ernstig verstoord werd ligt niet alleen aan het gehele complex sociale maatregelen, maar veeleer het streven naar gezonde verhou dingen in alle geledingen. Medezeggenschap Wij geloven niet In medezeggenschap in de zin van mede-beslissen. Wij achten deze in strüd met het wezen van het vrije ondernemersschap. De vrije onderne mingsgewijze produktie kan in de vrije wereld het beste aan materiële en niet- materiëlc waarden bereiken. De leiding draagt een verantwoordelijkheid die zij onmogelijk kan delen met hen, die van buiten de onderneming daarop invloed willen uitoefenen noch met hen, die in de sfper van uitvoering denken en wer ken. Wij zijn echter overtuigd voorstan der van voorlichting naar binnen en bui ten en van overleg, inwendig met de ge kozen vertegenwoordigers van werkne mers en uitwendig met de werknemers vertegenwoordigende organisaties. B. Het belang van kapitaalverschaffers weegt zeer zwaar. Zij moeten beloning vinden. Hun vertrouwen, medeleven en belangstelling kan alleen stoelen op er varing, kennis en daardoor inzicht. C. Wat deelnemers en leveranciers be treft spreidt en bevordert de inschakeling van andere bedrijven bij de uitvoering van onze plannen de welvaart. D. De belangei) van afnemers en ge bruikers worden gewaarborgd door vrije concurrentie op een vrije markt maar het bedrijf moet zijn dienende taak tot uit drukking blijven brengen door kwaliteit en betrouwbaarheid, service en het op de markt brengen van nieuwe en ver beterde produkten. Soms zegt men dat Phillp6 te groot is geworden en ccn staat In de staat vormt, doch dan beseft men niet dat de gehele vrije wereld ons werkterrein zal moeten gerlijke stand in Maastricht aangifte gedaan van de geboorte van een dochter Er was echter geen geboorte geweest in het gezin K. Hij had deze onjuiste aangifte gedaan om aan de hand van een uittreksel uit het register van de burgerlijke stand bij het ziekenfonds Zuid-Limburg het zg. kraamgeld ad 55 op te nemen. De officier van justitie had veertien dagen geleden acht maanden geëist. Voor verkeer en communicatie gelden grenzen en afstanden al lang niet meer. Het bedrijf is onpolitiek, maar dit bete kent dat de regering ook de ondernemer de nodige vrijheid moet laten, dat de noodzaak bestaat een industrieel klimaat te scheppen. Een soort medezeggenschap, die het bedrijf zijn zelfstandigheid en on politiek karakter zou ontnemen, is on juist en ongewenst De vrije onderneming is het instrument om tot grotere welvaart nissen" te komen, aldus ir. Otten, die eindigde met vertrouwen uit te spreken in zijn op> volger en zijn collega's, ook als eens don kere wolken zouden opdoemen. Op de balans ontbreekt één post, zelde hij, en wel de allerbelangrijkste: De mens. Nog altijd vloeien deviezen naar de Nederlandsche Bank. Blijkens de week staat van 27 dezer steeg de voorraad de viezen en goud met f 39 miljoen tot f 5958 min met goud onveranderd f 5227 min. Vorderingen in goud kwamen van f 788 min. op f 786 min., convertibele deviezen eveneens, guldensvorderingen op het buitenland van f 51 min. op f 53 min., banken in buitenland van f 35 min. op f 39 min., saldi andere niet-ingezete- nen van f 7,7 min. op f 7,3 min., saldi buitenlands geld van f 104 min. op f 62 min door de aflossing der Zwitserse lening, het dekkingspercentage bleef 96,10. De bankbiljettenomloop nam met f 134 min. toe tot f 4758 min. Deze week zal het publiek nog grote bedragen opnemen. Het saldo der schatkist daalde f 68 min. tot f 428 min De rekening andere inge zetenen nam met f 9 min. toe tot f 190 min., het saldo der banken daalde door deze wijzigingen met f 36 min. tot f 770 min of 100 min. boven het verplicht ge middelde en dit is een aanwijzing voor de ruimte der geldmarkt midden in de ultimo. Daggeld bleef Het nieuwe dieselelektrisdhe materieel van de Nederlandse Spoorwegen kan te gen de kou. Zoals bekend heeft een vac de vorig jaar in gebruik genomen drie rijtiuigtreinstellen, die op het ogenblik op de Betuwelijn zijn ingezet, een terh nische proefrit naar Oostenrijk gemaakt. In een speciale klimaatkamer in Wenen is het N.S.-materieel aan klimatologische proeven onderworpen, waarbij vooral is gelet op temperatuurverschillen, die zou den optreden bij strenge kou. De tempe ratuur in de rijtuigen wordt via een nieuw systeem gehandhaafd op 22 gra den celsius. Toen in de klimaatkamer een kunstmatige kou van min 35 graden werd binnengeleid, handhaafde de tem pera-tuur van 22 graden zich in de N.S.- rijtulgen. Anders wa6 het gesteld met de hoge temperaturen. Gebleken is, dat de temperatuur van 22 graden zich op war me dagen alleen kan hand-haven indien het buiten maximaal vijftien bot achttien graden is. Bij zeer warme dagen, die in ons land zelden voorkomen, zou men voor het spoorwegma-terieel aangewezen zijn op airconditioning. Niettemin is het vraagstuk van airconditioning op het ogenblik bij de spoorwegen ia studie. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Co) Uitgesproken: J Barbier, aannemer, P. Pot terstraat 375c, Den Haag, cur. mr. J Ekel- mans; R Vermeij (Recl.studlo Monroe). Mal lemolen 555. idem. cur. mr. N J J Schwane- beck; W N Ludovlci (las- en constr.bedr.). Vredenoord 163. idem, cur. mr. A Hoekema: M M Kolk-Janssens, Theresiastraat 243 (Machfabr Komex Sumatrastraat 205), ld., cur. mr. P J H Nagel (na intrekking sur séance); L J Verboom. Wateringsevest t.o. 18, Delft, cur. mr. H P Bënnewltz; P Iden- burg. stucadoor, Steekterweg 76. Alphen a. d. Rijn. cur mr. J Loef; W Nuwolt, expe diteur, Lekdijk 141. Donkerbroek, cur. G J Keler. Wolvega; A J Tijmensen Jr.. aan nemer. Sproncklaan 25, Zeist. cur. mr. F B Keulen. Utrecht. Verandering: In faill. J A B A Trlebert, Gr. Hertoginnelaan 112, Den Haae, cur. mr. N W Francken. t.p.v. mr. H E Bolssevatn. Verificatievergadering: ln faill. J G Ph A Niericker, Laan van N O. Indië 500. Voor burg 28 4 vorderingen uiterlijk 11/4 bij cur. mr. G P W M Remmen. Den Haag. Surséance; verzoek om verlenging W F H Blokpoel. drogist. Noordelnde 137, Den Haag. verhoor 4/4 1 uur. bewlndv. mr. H O Thun- Tweeeneenhalf jaar gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij Bredase rechtbank geëist tegen Tilburgers A. van de A. en G. H die ervan waren beschuldigd zich te hebben schuldig gemaakt aan een reeks inbraken diefstallen. Amerikaans plan voor ontwikkelingshulp - per jaar 8 mid. dir. Op de conferentie van de g-roep voor ontwikkelingshulp hebben de Verenigde Stalen voorgesteld dat jaarlijks gemid deld een procent van de nationale pro duktie van de niet-comimunistische ge- incuctrialiseerde landen wordt gereser- veerd voor hulp aan onderontwikkelde gebieden. Het voorstel werd gedaan door de Amerikaanse onderminister va-n econo mische zaken George Ball, Het was ver- vat in een rapport, waarin tevens wordt gepleit voor het definiëren van het be grip hulp. Bij het bepa-len van de omvang van ds hulp zou rekening moeten worden ge houden met de defensie-uitgaven van het helpende land, andere bijdragen en de betalingsbalans. Een procent van alle elf leden van de groep (Engeland, de Verenigde Staten. Frankrijk, West-Du-itsland, Italië, Portu gal. België, Canada, Japan, Nederland en de Europese economische gemeenschap) zou jaarlijks neerkomen op 8 miljard dollar. De Amsterdamse rechtbank heeft van ochtend de 31-jarige werkstudent-verko per Carl William W uit New York. die door de Amerikaanse F.B.I. wordt ge zocht in verband mot de handel in ver dovende middelen, wegens het in bezit hebben van een aanzienlijke hoeveelheid narcotica, veroordeeld tot een gevange nisstraf van twee jaar met aftrek Zijn auto en een bedrag van 3800 gulden aan vreemde valuta, die op 7 november bij zijn arrestatie tijdens een routineon>.?r- zoek in een Amsterdams hotelletje in be slag werden genomen, krijgt hij terug, hoewel de officier van justitie deze ver beurd wenste te verklaren. Tegen de Amerikaan was de maximumstraf van vier jaar geëist. De 29-jarige Tunesiër Salah T. uit Lyon, die medio november op hot Amsterdamse Centraal Station werd gearresteerd om dat hij 86 blokjes haschisch in bezit bleek te hebben, werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek. Er twee jaar tegen hem geëist. Anderhalf jaar voor „groothandelaar" De rechtbank te Amsterdam heeft gis teren de 44-jarige monteur G. R. L. uit Amsterdam wegens heling meermalen gepleegd veroordeeld tot een jaar en ze» maanden gevangenisstraf met aftrek. Te gen de monteur was twee jaar gevange nisstraf met aftrek geëist. De verdachte had minstens 110 gestolen fietsen veranderd en aan de man ge bracht. Hij hield er drie bestelauto's op na om de fietsen weer te verkopen, waar toe hij elke week de automarkten ln Utrecht en Apeldoorn bezocht. Zuid-Afrika's goudvoorraad is vo rige week opnieuw verminderd met f 3,4 miljoen. De minister van financiën heeft geen hoop dat een einde aan de daling zal komen aangezien de buitenlandse be leggers geen vertrouwen hebben in de politieke en economische toekomst van het land. De Alkmaarse rechtbank heeft de 25- jarige Alkmaarse betonvlechter G. P. H. tot een gevangenisstraf van twaalf maan den met aftrek van voorarrest veroor deeld. De officier van justitie had 14 maanden met aftrek geëist. De 20-jarige visser H. van der W. uit WierLngen werd conform de eis, veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk. De eis was drie maanden voorwaardelijk. H. en Van der W. hadden in de nacht van 23 op 24 oktober in Alkmaar de 54-jarige P. Koster overvallen en van f 35 beroofd. Twee en een half jaar wegens een poging tot wurging De rechtbank te Utrecht heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak te gen de 24-jarige bouwvakarbeider G van W. te Soest, die heeft terecht gestaan we gens poging tot wurging van de 25-ja- rige vrouw C. S. gepleegd te Utrecht op 9 oktober van het vorige jaar; conform de cis werd verdachte veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Volgens de conclusie van het psychiatrisch rap port moet hij verminderd toerekenings vatbaar worden geacht. Coöp. Boerenleenbank Alkemode" te Rijpwetering GESLOTEN Donderdag 30 maart a.s. v.m. zitting te Leiden, 's Avonds geopend van 69 uur. 'N PREEK ZUS 'N PREEK ZO Een verzameling van de aardigste anekdoten over preken en predikanten DOOR HENK DE )ONG schrijver van „Preekstoel op, preekstoel af" en „Kerkbank in. kerkbank uit" Gezonde humor Met vlotte tekeningen gebonden f 3.90 N.V GEB*. ZOMER BN KEUNINGS UITGEVERSMI) WAGENINGEN KODAK 8 mm filmcamera vanaf 98 AGFA 8 mm filmcamera vanaf 145 ZEISS IKON met gekoppelde lichtmeter 195 VOL AUTOMATISCHE FILMCAMERA'S: EUMIG SF.RVOMATIC 345— BELL HOWF.LL 389— BAUER mod. 88 F 399. LE1CINA (2 lenzen) 830— FILMCAMERA'S MET ZOOMLENS: SANKYO 10—30 mm 1.8 lens 495 CINEMAX 11,5—33 mm 1.8 lens f 650 CANON ZOOM 10-40 mm 14 lens 850— Voor vakkundige voorlichting en service FOTOREPORTAGEBEDRIJF FOTOHAN DE L DOEZASTRAAT 39 LEIDEN TEL. 24702 Rij zélf in een Kapitan en voel dat lichte sturen... die flitsende acceleratie... het feilloos remmen, 'n Juweel van een wagen, ideaal voor lange ritten I (En uw vacantie nadertBekijk het interieur. Wees gerust kritisch. U zult zien aan alles is gedacht. Hier is volop ruimte en comfort, voor u en 5 volwassen passagiers. Waarom zoudtu nog wachten Hak de knoop door en bel de dealer om een afspraak. U hebt récht op een proefrit Ook met Hydra-Matic de automatische transmissie met "coureurseigenschappen Bij plotselinge noodzaak tot fel optrekken is diep intrappen van het gaspedaal voldoende - de Hydra-Matic schakelt automatisch terug en de wagen schiet als een pijl vooruit I Hydra-Matic is leverbaar op Opel Kapitan en Kapitën L division of 13. „Jongens," sprak mijnheer Driewiel, „dit is mijnheer Hups. Mijnheer Hups is aan het museum verbonden en hij zal% zo vriendelijk zijn om ons rond te leiden'en ons allerlei interessante bijzonderheden te vertellen van de schilderijen die hier ten toongesteld Zijn." Mijnheer Hups glimlach- të de jongens toe en verzocht hen dan hem te willen volgen. Het was nog niet erg druk in het museum, want het was nog vroeg in de middag, maar hier en daar liepen toch enkele mensen rond. „Denk erom dat jullie allemaal goed bij elkaar blijven, jongens," sprak mijnheer Driewiel. „zodat we elkaar niet kwijtra ken. En luister goed naar wat mijnheer Hups jullie te vertellen heeft, want morgen zal mijnheer Klabaai jullie denk ik wel een opstel over dit bezoek laten maken." .Andn«s Finkelaer was veosal bekend als landschapschilder," vertelde mijnheer Hups. „Hier zien jullie een prachtige bos rand van hem, met links een oude molen en een klein beekje. Molens en beekjes hadden ook zijn bijzondere belangstelling: een van zijn beroemdste schilderijen of misschien kan ik beter zeggen: schilderij tjes. want het is maar veertig bij dertig centimeter groot staat dan ook bekend als Finkelaers Beekje. Misschien hebben jullie er wel eens over gehoord, of mis schien zelfs wel eens een afbeelding van gezien." „Ik wel, mijnheer Hups," zei Spekkie, vol trots zijn vinger opstekend „Ik vind het een fotogeniaal doekje. Als je er dicht bij staat is het net alsof je de waterdrup pels in je gezicht voelt spatten, zo echt staan ze erop geverfd." „Heb ia <u dan al een» dicht bil staan. Spek?" vroeg mijnheer Klabaai. „Nee, dat niet," antwoordde Spekkie. ..Maar ik heb er pas een repro. repro- dinges van in een tijdschrift gezien. Het stuk is wel tachtigduizend gulden waard, stond erbij. Dat is meer dan zestig gul den per vierkante centimeter. Als ik die mijnheer Finkclaer was geweest had ik het tweemaal zo groot gemaakt, dan was het inplaats van tachtigduizend, honderd- zestigduizend gulden waard geweest," voegde hij eraan toe. „Hoho!" lachte mijnheer Hups. „Zo kun je niet rekenen, jonden. Want hij heeft veel grotere schilderijen gemaakt. die minder opbrengen zouden dan zijn beekje. Maar dat is ook wel zo'n gaaf meesterwerk- Je. Dat zullen jullie straks wel zien. Het hi£g\ in de achterste zaaL"

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11