KALKOEN Zitting parlement of verkiezingen Pasen: Westduitse socialisten kregen een lesje Ghana stelt V.N. sancties tegen Zuid-Afrika voor PeekgCloppenburg J.ft een doafce lij. „Uw hoestje" elke woensdag jongensmarkt „Robson" SPORTSHIRTS C.D.U. is op de Kongo in Ver. Naties TOCH IS HET ZO! Chefariite,4 f PASSEN VOOR AMBONEZEN De regering overweegt over te gaan tot een ruimere verstrekking van vreemdelingenpaspoorten, waarin de nationaliteit van de bezitter niet wordt vermeld. Voornaamste aanleiding hiertoe is de positie van de Ambonezen, die, wanneer ze als Indonesiër in ons bevolkingsregister staan ingeschreven, op grond van de Indonesische nationaliteitswet hun natio naliteit verliezen, als zij geldige reisdocumenten van een vreemde staat aanvaarden. Een andere mogelijkheid zou zijn, de Ambonezen als staatlozen in te schrijven, maar aan deze oplossing kleven veel principiële en praktische bezwaren. Door het verstrekken van vreemdelingenpaspoorten aan naar het buitenland reizende Ambonezen zal dus voorlopig in de moeilijkheid worden voorzien. Minister Luns deelt dit mee aan de Tweede-Kamerleden mejuffrouw Ten Broecke Hoekstra en de heren Meulink, Van Rijckevorsel, Van de Wetering en Scheps, resp. liberaal, a.r., kath. v., c.h. en socialist. NIEUWE BELASTINGTABEL Het was het communistische Tweede-Kamerlid M. Bakker opgevallen, dat de arbeiders bij een vijfdaagse werkweek over hun uitkeringen krach tens de Ziektewet en de Ongevallenwetten meer loonbelasting moeten be talen dan hun collega's, die nog de zesdaagse werkweek kennen, tenminste, wanneer voor het berekenen van die loonbelasting de dagtabel wordt toegepast. Bij een gelijkblijvend weekloon is het loon per immers hoger wanneer men slechts vijf dagen per week werkt dan wanneer men zes dagen per week werkt. En aangezien in ons belasting stelsel hogere lonen verhoudingsgewijs zwaarder belast worden dan lagere, kan dit neerkomen op loonbelasting, die per week een a twee gulden hoger is. Staatssecretaris Van den Berge heeft nu meegedeeld, dat binnenkort een nieuwe dagtabel in gebruik wordt genomen, die gebaseerd is op de vijfdaagse werkweek. PER ONGELUK GESTEMD Per ongeluk heeft de vertegenwoordiger van de Rijkspostspaarbank tijdens een aandeelhoudersvergadering van de Amsterdamse Bank ge stemd tegen een voorstel om een deel van de accountantscontrole op te dragen aan een onafhankelijk bureau. Dit delen de ministers Korthals en Zijlstra mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Peschar (soc.). De bewindslieden schrijven, dat de R.P.S. steeds een vertegenwoor diger zendt naar de vergaderingen van naamloze vennootschappen, waar van zij aandelen bezit, zulks niet om de gang van zaken te beïnvloeden, maar slechts om zich daarvan op de hoogte te stellen. Tijdens bedoelde vergadering van de A.B. deed plotseling de aandeelhouders bovengenoemd voorstel. Het werd met overw meerderheid verworpen. Door een misverstand, schrijven de lieden, heeft de vertegenwoordiger van de R.P.S., in plaats van zi stemming te onthouden, aan de stemming deelgenomen. Er was in dit geval geen sprake van een door de regering verstrekt instructie, zoals de heer Peschar had verondersteld. Zoals men weet is de A.B. de laatste tijd vooral door de Socrates-affaire in het licht van de belangstelling komen te staan. LAKE FITHIAN De Nederlandse regering stelt geen onderoek in naar de oorzaken van het kapseizen van de zuiger Lake Fithian, in nbvember 1960, waarbij zeventien personen, onder wie twaalf Nederlanders, om het leven kwamen. Het vaartuig voerde namelijk de Franse vlag en bevond zich in India, dus niet in de Nederlandse wateren. Het viel derhalve buiten de werking van de Nederlandse wetten. Wel stelt de Indiase regering een onderzoek in. De ministers Korthals en Beerman delen dit mee in antwoord op vragen van hét Tweede-Kamerlid, de heer Borst (comm.). De bewinds lieden ontkennen, dat de zuiger sinds 1929 niet in een dok zou zijn opgenomen. Tussen 1952 en 1958 werd het vaartuig vier maal gedokt. Er zijn geen aanwijzingen, dat de ramp te wijten was aan een strafbaar feit. Op grond hiervan heeft een strafrechtelijk onderzoek geen zin. - De beide ministers schrijven, het zeker van belang te achten, dat voor de veiligheid van materieel en bemanning van baggervaartuigen wettelijke voorschriften worden gesteld. Aan dit vraagstuk wordt de nodige aandacht besteed by de voorbereiding van de Binnenschepenwet, die ten departemente op stapel staat. Zwezdotsjka, de nieuwe Russi sche ruimte-hond, die de voor naamste passagier was van het door de Sowjets afgeschoten ruimtevaartuig, werd na haar terugkeer gefotografeerd. De Sowjet-aiitoriteiten hebben ver klaard, dat ook de andere dieren die de reis meemaakten, gezond en wel zijn teruggekomen. Ghana heeft de Verenigde Na ties voorgesteld sancties tegen Zuid-Afrika te nemen wanneer de regering Verwoerd haar apart heidspolitiek niet wijzigt. In de speciale politieke commis- Voor ambassade van de V.S. in Lissabon 100.000 betogers Naar schatting honderdduizend Por tugezen hebben gisteren voor het ge bouw van de Amerikaanse ambassade te Lissabon gedemonstreerd in verband met de houding, die de Amerikaanse vertegenwoordiging in de Veiligheids raad heeft aangenomen bij de behan- deling van het agendapunt Angola. (De V.S. hebben te samen met de Sowjetu- nie. voor een ontwerpresolutie gestemd, waarin het Portugese beleid in Angola werd veroordeeld). De betogers wierpen stenen naar de ramen en inktpotten naar de muren van het ambassadegebouw. Bonn verklaart weer: wij betalen verdediger van Eichmann niet! Het Westduitse ministerie van buiten landse zaken heeft gisteren opnieuw met nadruk verklaard dat de Westduitse re gering de kosten voor de verdediging van Adolf Eichmann niet voor haar rekening wil nemen Verdediger dr. Robert Ser-, vatius heeft tegen de Westduitse regering een eis tot betaling van die kosten inge steld. De behandeling daarvan begint op 4 april in Keulen. De woordvoerder van het Westduitse ministerie stelde dat Eichmann geen recht op bescherming in rechte kon doen gel den daar hij een verdediger zijner keuze van de staat Israël toegewezen heeft ge kregen. Van het ministerie kon geen rechtsbescherming verlangd worden in zake misdaden van het derde rijk of louter strafrechtelijke vergrijpen en Eich mann is uitsluitend van strafrechtelijke misdaden beschuldigd, aldus de woord voerder. Verder Is officieel meegedeeld dat de bondsregering dr. Gerhard von Preu- schen. een jurist uit Wiesbaden, als waar nemer naar het proces in Jeruzalem zal zenden. HU kent de verhoudingen uit de nazi-tyd uit eigen ondervinding, aldus de woordvoerder. Hy werd in 1945 als lid van een verzetsgroep tot achttien maan den tuchthuis veroordeeld. Onderscheiding voor de heer H. Munnik Bij K.B. is de heer H. Munnik, pen ningmeester van de Vereniging tot Chris telijk Hulobetoon aan Blinden, gevestigd te Utrecht, wonende te Hilversum, be noemd tot ridder in de orde van Orarye- Nassau. frisse ruitdessins prima wasbaar Speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 6 jaar 15 jaar 5. Klein» stijging per maat. sie stelde de afgevaardigde van Ghana. Alex Quaison Sackey, de volgende maatregelen voor om Zuid-Afrika onder „vreedzame druk" te zetten: a) Verbreking van de diplomatieke be trekkingen; b) Het sluiten van alle havens vooi Zuidafrikaanse schepen; c) Een verbod voor eigen schepen om Zuidafrikaanse havens binnen U lopen; d) Een boycot van Zuidafrikaanse goe deren; e) Weigering van faciliteiten aan Zuid afrikaanse vliegtuigen; f) Verbreking van lucht-, post-, telegra fische en alle andere verbindingen met Zuid-Afrika. Quaison-Sackey heeft de voorstellen niet in een ontwerp-resolutie vervat. Ifü verklaarde dat de commissie die in 1952- 1955 een onderzoek heeft ingesteld naar de toestand in Zuid-Afrika. thans er op zou kunnen toezien dat de voorstellen worden nageleefd. Door ongeregeldheden zesenveertig doden Als gevolg van de terroristische activi teit in Noord-Angola zijn 31 mannen. 9 vrouwen en 6 kinderen omgekomen, al dus heeft het Portugese persbureau Lusi- tania meegedeeld. Vluchtelingen uit de grenspost Puri hebben meegedeeld dat zaterdagavond een aanval van een groot aantal terroris ten is afgeslagen. Zestien gevangen ge nomen terroristen zijn zondagavond naar Loeanda overgebracht. Een hunner heeft volgens Lusitania bekend onder bedrei ging door een buitenlander drie Euro peanen te hebben gedood. Voorts zou zich onder de gevangenen een inheemse medi cijnman bevinden, die terroristische leiders onder de invloed van verdovende middelen zou hebben gebracht. De gouverneur van Angola, dr. Alvaro da Silva Tavares, heeft verklaard dat leger en politie de situatie onder controle hebben. In Framingham, in de Amerikaanse staat Mas- sachuchusetts, hebben de drielingzusters Geloof, Hoop en Liefde gisteren hun drieënnegentigste verjaardag gevierd. Het zijn de weduwen Annie Faith (Geloof) Mcdon- nal, Ellen Hope (Hoop) Daniels en Nora Charity (Liefde) Murphy. Mevrouw Lloyd Frevert, wier man op een vlieg- tochtje met vrouw en zoon, aan een hartaanval overleed, nam zelf de stuurknuppel en wist, na het toestel eerst uit een duikvlucht te hebben ge trokken, het vliegtuigje op de grond te krijgen. Het w#s haar eerste lan dingspoging. Zij kreeg zelf een hoofdwond, haar zoon enkele schaafwond- jes. Het toestel raakte een wiel kwijt. In West-Duitsland is een nieuwe wet op het ver voer van personen afge kondigd die het per 1 juni strafbaar maakt een z.g. liftcentrale te exploiteren. In Zweden is vorig jaar het alcoholverbruik ver minderd. Alleen de om zetten van wijn en bier zijn gestegen. Tezelfder tijd is het aantal ver oordelingen wegens dronkenschap in de grote steden gedaald. Koning Boudewijn en koningin Fabiola zullen van 11 tot 14 juli een officieel bezoek aan En geland brengen. Daar voor gaan zij, zoals ge meld, naar Frankrijk. In een schuur in Am sterdam-noord heeft een kunstmoeder brand ver oorzaakt toen de tempe ratuur hierin te hoog was opgevoerd. Er kwa men tweehonderd kui kens in de vlammen om. Van je (kunst) familie moet je het maar heb ben! In Zweden zal waar schijnlijk in de herfst een wetsontwerp worden ingediend om het ver keer voortaan rechts te laten rijden. De kosten zijn geraamd op onge veer 700 miljoen. In 1955 werd hierover een referendum gehouden. Een aanzienlijke meer derheid was toen voor links rijden, maar de ge bieden met weinig of geen verkeersproblemen legden toen evenveel ge wicht in de schaal als de grote steden. Bovendien was toen geen aandacht besteed aan de steeds groter wordende stroom toeristen uit landen met rechts verkeer. B. en W. van Amster dam hebben de raad voorgesteld de Crema toriumvereniging Neder land verlof te verlenen in de Lutkemecrpolder te zijner tijd een crema torium te bouwen. Er zijn namelijk geen be zwaren tegen het plan ingebracht. I Finland heeft gisteren de associatieovereen komst met de Europese vrijhandelsassociatie on dertekend. Met Moskou is in verband hiermee een verdrag gesloten om te voorkomen dat het Russisch-Finse handels verkeer schade zal lijden. I Twee vertegenwoordi gers van de Republiek Zuid-Molukken hebben de Zuidafrikaanse pre mier Verwoerd bij zijn aankomst in Johannes burg een. memorandum overhandigd met het verzoek de R.M.S. te er kennen en haar zaak in de V.N. te bepleiten. I De Britse minister van binnenlandse zaken heeft geweigerd de terechtstel ling van de 31-jarige Jack Day, die aan moord schuldig is bevonden, uit te stellen. (Advertentie) WEER héérlijk! AMERICAN POULTRY INDUSTRIES Vraag op een brief kaartje het GRATIS receptenboekje met leuke kalkoen-recep ten. Barbecue bulten Vraag het GRATIS boekja M'n Barbecua buitenl" Een nieuw idee met specjalt ra- AERT VAN NESSTRAAT 3. ROTTERDAM cepteni verkrijgbaar vanaf 2 2! kg schóón, werkelijk panklaar lichtverteer- baar, mager, blank vlees voedzaam en gezond: 9ioog eiwit-gehalte een- voudig'en1 zeer gevarieerd te bereiden Kalkoen, echt apart van smaak! Haast sensationeel is de stem- l menwinst geweest, die de Chris- j telijk-Demokratische Unie van O" oeae weg bondskanselier dr. Adenauer bij O de recente gemeente- en streek- (Van onze correspondent in Bonn) raads-verkiezingen in Noordrijn- Westfalen en Nedersaksen heeft geboekt. De „stormloop op de rode raadhuizen", waartoe C.D.U.-chef Adenauer in het bij zonder zijn kiezers-troepen in het industriegebied aan Rijn en Roer had geblazen, kreeg zoveel vaart ,dat de C.D.U. er 13 van de 24 veroverde. Van de 36 streek- raden, waarin de socialisten de meerderheid hadden, gingen er 19 verloren en bleven er nog maar 17 over. Met bijna 3.8 miljoen stemmen overvleugelde in Noordrijn-Westfalen de C.D.U. de 3.4 miljoen der S.P.D. (in 1956 respektievelijk 2.9 en 3.3 mil joen). In Nedersaksen bleef de S.P.D. weliswaar de sterkste partij, verloor echter 0.2 procent aan stemmen, ter wijl de C.D.U. er 7.7 procent bij kreeg. VOORBESLISSING Men is natuurlijk geneigd deze stembusuitslagen in het dichtstbevolk te land Noordrijn-Westfalen en in het territoriaal-grootste land Nedersaksen (waar in totaal rond 15 miljoen kie zers, bijna de helft van het totale kiezerscorps, naar de stembus gin gen) te zien als een soort voor-be slissing voor de algemene verkiezin gen. die op 17 september a.s. in Westduitsland voor een nieuwe (de 4e) Bondsdag zullen worden gehou den. Van die hoek uit bekeken, was het votum in Noordrijn-Westfalen en in Nedersaksen een beslissing tussen de 85-jarige regeringschef dr. Aden auer en de 47-jarige socialistische kanseliers-candidaat, de burgemees ter van Berlijn Willy-Herbert-Frahm Brandt. Zij is zonder twijfel ten na dele van laatstgenoemde uitgevallen, ofschoon de Christendembkraten zich er natuurlijk wel voor moeten hoe den de dag te prijzen aleer de avond lc gevallen. Om het heel voorzichtig uit te drukken: de verwachtingen die de sociaaldemokraten hadden ge knoopt aan de benoeming van Willy Brandt tot hun kanseliers-candidaat en lijsttrekker en aan hun waaghal zerige koerswijziging in de buiten landse- en defensie-politiek hebben zich tot dusverre althans niet vervuld en de tijd is waarschijnlijk te kort om de kansen nog erg veel te verbeteren. De verkiezingscampag ne der S P.D. loopt al op volle toe ren, ofschoon zij haar regerings-pro- gramma pas op 28 april a.s. offici eel bekend zal maken daags na dat in Keulen het voor-verkiezings partijcongres van de C.D.U. ten ein de gaat. De campagne der C.D.U. zal pas op bet evengenoemde con gres beginnen. De Adenauer-partij heeft zich tot dusverre nog niet bij zonder ingespannen. Haar verkie- zings-strategen. die hadden voorspeld dat de Hannoveriaanse S.P.D.-ra- ket Willy Brandt vroegtijdig zou uit branden en het voor juist hielden pas dan de C.D.U.-raket Adenauer te ontsteken, hebben het bij het rechte eind gehad. TWEEDE WINNAAR Er is bij de gemeente- en streek- raadsverkiezingen in Noordrijn-West falen en Nedersaksen (in eerstge noemde deelstaat meer dan in laatst genoemde) nog een tweede winnaar geweest. Dat was de liberale Vrije Demokratische Partij, sinds korte tijd onder de leiding van ex-majoor en „Ritterkreuztrager" (hy was de eer ste, die zich deze oorlogsonderschei ding op de borst spelde, toen zij weer werd toegelaten) dr. Erich Mende. Het was een goede inval van de verkie zingsstrategen der F.D.P. om plakka ten te laten drukken, waarop men vaag en op de achtergrond het facsimile zag van Westduitslands eer ste staatspresident, prof. Theodor Heuss en op de voorgrond dr. Mende. Dat alleen heeft echter in Noordrijn- Westfalen de F.D.P. niet Ó.6 proeent stemmenwinst (119.000 kiezers méér) gebracht, maar vooral de duidelijke tendens die de F.D.P. vertoont om haar ,,shotgun"-huwelijk met de so ciaaldemokraten te ontbinden en te rug te keren naar haar politieke te huis, de coalitie met de C.D.U. Deze werd in 1956 verbroken, toen juist in Noordrijn-Westfalen de jonge garde der liberalen in Düsseldorf in opstand kwam tegen de Adenauer- autocratie in Bonn. Daarmede kwam een lawine in beweging. Vrije Demo kreten als wijlen vice-kanselier dr. Blücher en anderen traden uit de partij, bleven in de Bonnse regering, stichtten een nieuwe onafhankelijke li berale partij, de F.D.P. spleet zich. de verwarring was groot en de partij be gon gestadig stemmen te verliezen. Nog is de strijd om de coalitiewense lijkheden met de C.D.U. of met de S.D.P. niet gestreden. TENDENS De tendens der meerderheid is even wel duidelijk voor een terugkeer naar een coalitie met de C.D.U., voor deel neming aan de regering en tegen voortzetting van de vruchteloze oppo sitierol in de Bondsdag. De kiezers hebben deze tendens bij de gemeen te- en streekraadsverkiezingen geho noreerd. De liberalen, die nog moch ten twijfelen, hebben een vingerwij zing gekregen. Een 4e bondsregering, die na de algemene verkiezingen van september a.s. zal worden gevormd, zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid bestaan uit C.D.U. - C.S.U. en F.D.P. Daarmede hebben de Westduitse socialisten eigenlijk nu reeds de komende algemene verkie zingen verloren. De vraag is voor hen nog slechts welk een goed of slecht figuur zij met Willy Brandt zullen slaan. Nog enkele opmerkingen over de recente verkiezingen in Noordrijn- Westfalen en Nedersaksen, In eerst genoemde deelstaat is de befaamde Zentrum" partij waaruit de C.D.U. min of meer is voortgekomen vrijwel verdwenen. Zij heeft nog ruim 100.000 aanhangers. En dat vluchte lingen zich geen vluchtelingen meer voelen, zodra zij een nieuwe existen- lingen-partij van 215.000 tot 92.000 in Noordrijn-Westfalen) en van 331.000 tot 289.000 (in Nedersaksen). De conservatieve ..Deutsche Partei" zakte in haar stamland Nedersaksen van rond 475.000 tot 320.000 stemmen. Zij komt in september a.s. als mo gelijke coalitiegenote der C.D.U.- C.S.U. met meer „im Frage". Des t« beter staan de kansen voor de libe ralen. In de Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft Ghana voorgesteld dat het Kongolese parlement binnen twee weken wordt bijeen geroepen of dat de Ver. Naties binnen een maand nieuwe verkiezingen organi seren, wanneer blijkt, dat het parlement niet meer kan bijeen komen wegens het grote aantal vermoorde afgevaardigden. 558) Hoe vervelend en onaange naam de hoest op zichzelf ook moge zUn, zij Is, evenals niezen, een af weermiddel en heeft tot doel scha- delijke stoffen uit de keel of de luchtwegen te verwijderen. In dat geval is de hoest dus byzonder nut tig. Maar we kennen ook de z.g.n. prikkelhoest, waarbU er practisch niets te verwUderen valt en welke hoest veroorzaakt wordt door over gevoeligheid van de slUmvliezcn, welke reageren op de geringe schom melingen van temperatuur en voch tigheid van de Ingeademde lucht, of op kleine hoeveelheden stof en rook. Maar in dat geval het hoesten te kenmerken als een zelfstandige ziek te, is wellicht wat overdreven, want de oorzaak ligt toch in eerste Instantie bU de prikkelbaar heid der slUmvlie- zen en niet bU de hoest zelf. TerwUl we zo luchtigjes over de hoest spreken, ont snapt het aan onze aandacht dat hier in een heel mechanisme ten grond slag ligt en dat dit werkelUk niet zo eenvoudig te omschrUven Is. Natuur- lUk we kunnen zeer welbewust een kuch of een hoestje te voorschUn roe pen, maar de werkelUke, onvervalste hoest wordt reflectorlscb opgewekt doordat prikkelingen van de luchtwe gen naar het hoesteentrum worden geleld, waarna direct het afweerme chanisme in werking wordt gesteld. We worden genoodzaakt diep in te ademen, waarna de stemspleet wordt gesloten. Daarna worden we met een nog grotere kracht gedwongen uit te ademen en, terwyl de stemspleet ge sloten Is, wordt de druk in longen en luchtpyp zó groot, dat de stem spleet plotseling wordt opengedrukt. zodat een soort explosie ontstaat. Door deze krachtige en explosieve uitstoting van de lucht worden ver schillende verontreinigingen meege sleurd, waarmee aan het doel van de hoest Is voldaan. Hoe krachtig het hoesteentrum zich van deze taak kan kwUten, we ten we allen uit er varing. In sommige gevallen kunnen hoestbuien echter zó krampachtig zUn dat zy bij de patiënt rlbfracturen veroor zaken. Uiteraard staat het alleen ter beoordeling van de arts te overwegen of er aanleiding is het hoesteentrum minder prikkelbaar te maken door toediening van codeïne, morphine en soortgelUke middelen. Tussen twee haakjes, heeft u er enig Idee van waarom we „proost" of „gezondheid" plegen te zeggen tegen iemand die niest? Daarover een volgende keer! Ghana steunt krachtig optreden van de Ver. Naties, „ook het gebruik van geweld" om de havens en vliegvelden die nodig zijn voor de bevoorrading weer te bezetten. Alle havens en vliegvelden moeten onder controle van de Ver. Naties worden geplaatst om de aanvoer van wapens te voorkomen, aldus de Ghanese afgevaardigde. MATADI Intussen heeft de bevolking van de aanvoerhavens Matadi en Banana hun steden wijd open gezet voor een groep blanke bezoekers, maar ze hebben nogeens met beslistheid gewezen op bun standpunt, dat ze de soldaten van de Ver. Naties niet terug willen heb ben cn dat ze desnoods geweld zul len gebruiken. In de belangrijke haven Matadi werden de bezoekers toen ze per veer boot arriveerden welkom geheten door de burgemeester en een erewacht van gehelmde gendarmes. Verscheidene honderden Kongolezen stonden langs de steile straten van Matadi en juich ten de bezoekers toe, die aan de over zijde van de rivier op het vliegveld waren aangekomen. Toen zij aan de steiger arriveerden kwamen acht gen darmes op hen toe met het geweer in de aanslag. Men was er niet zeker van of ze zouden schieten of groeten. Ze groetten. En in een jeep escor teerden zo de bezoekers door de stad. CONTRAST De ontvangst in Matadi was een scherp contrast met de wijze waarop vorige week een delegatie van de V.N. werd ontvangen, die de graven van twee Soedanese soldaten die op 8 maart zijn gesneuveld, kwam in specteren. Toen drong een menigte boze Kongolezen rona de twee dele gatieleden. die streng werden bewaakt door Kongolese troepen. In de menig te begonnen mannen stenen in hun zakdoeken te rollen om er mee te kun nen slaan. De burgemeester moest de menigte zeggen dat het geen V.N.- mensen waren, anders was het tot vechten gekomen. De burgemeester verklaarde dat nu alles rustig is in Matadi. Hij vreesde dat dit zou eindigen als de V.N. tc- tcrugkeren en daarom wil hU dat be slist niet. Hij zei, dat er geen be zwaar bestaat tegen de aanwezigheid van burgerpersoneel van de V.N. die toezicht zouden kunnen houden op het lossen van de schepen en het vervoer van de voorraden. ONDERHANDELEN Al drie weken lang onderhandelen de V.N. met de regering van Kongo over de terugkeer van de troepen, en andere functionarissen naar Matadi, de voornaamste aanvoerhaven van Kongo, maar tot nu toe is weinig vooruitgang geboekt. In Banana, een klein havenplaatsje aan de brede monding van de rivier de Kongo was het verhaal betzelfde. Zodra de plaatselijke autoriteiten hoorden, dat het vliegtuig niet voor V.N.-zaken kwam, werden alle regis ters van de gastvrijheid opengetrok ken om de bezoekers te verwelkomen. Advertentie 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en...doen wonderent Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordl bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in (helarine „4 elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I Tijlf. pijftW NI frfef. totoU W iMMhiilt mu» •Ml ii( Nortt toeft trml éoor kw toUntoil Chtfir* 10 nK 1040 toretrt» toto»w»mi| IQO nu iui

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5