CLI PP het totaal nieuwe en MODERNE VLOERBEDEKKING ADR. VAN OOY JR. KEK Droogschuim N.C.S.U. wil contributie van bonden opvoeren Bouwbedrijf ingenomen met revaluatie gulden Gevarieerde collectie voor de export Vrije zaterdag in studie ECONOMISCHE FLITSEN Sluitingsplan voor Veersegat Mededeling van Malaya te verwachten School gesloten wegens gevaar van straaljagers Lagere bouwprijs door samengaan Prijsverlagingen nu mogelijk In liftschacht omgekomen Meer mensen failliet Sow jetunie op de Jaarbeurs Postzegelhandelaar had meevaller van vijf mille Labour-leden uit fractie gestoten Mau Mau-Ieider ma' weer neer huis afdoendemiddel tegen, „afwashanden" 1.25 BALATUM - LINOFELT ƒ7,25 Breestraat 39 Leiden Tel. 20890 iMEUWE LEIDSCHE COURANT 4 VRUDAG 17 (Van onze sportredacteur) TIJDENS de jaarvergadering van de Ned. christelijke sportunie die donderdagavond in Amersfoort werd gehouden, heeft penningmeester J. Verschuur duidelijke taal gesproken: „Ik loop vast met de financiën!" Die woorden waren niet voor tweeërlei uitleg vatbaar en de contributie verhoging die het bestuur van de Ned. chr. sportunie dan ook voorstelde was begrijpelijk. Er was een tekort van 3.492,en de afgevaardigden van de diverse chr. sportbonden werd dan ook voorgesteld de contributie voor senioren met 7 cent per lid en voor junioren met 3JA cent per lid te verhogen. KNCGV en de NCWB die zich zal bezig houden met de gang van zaken met be trekking tot de vrije zaterdag en de sport. In een korte inleiding merkte de heer Passchier (secretaris NCSU) op, dat men zich voorlopig over de vrije zaterdag en zijn gevolgen nog geen juist beeld kan vormen omdat in de eerste plaats het Nederlandse volk behoudend van aard is en niet direct omschakelt en in de tweede plaats omdat de jeugd nog niet vrij is van school en het gezin nog be perkt is in de bewegingsvrijheid tijdens het weekend. Vooral van de zijde van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond kwamen echter be zwaren evenals van de zijde van het Ver bond van chr. voetbalverenigingen. De heer J. C. van Asch meende, dat de ver enigingen een dergelijke contributiever hoging gemakkelijk kunnen opbrengen, maar de heer J. v. d. Meijde (VCV) liet duidelijk blijken, dat hij weinig opti misme koesterde in deze. Hij stelde voor dat de bonden het tekort dragen, zodat de verenigingen niet direct bij deze zaak worden betrokken. Voorzitter C. v. Oosterom stelde dat bij het aanvragen van Rijkssubsidie terdege wordt nagegaan mat de verenigingen voor het werk van Unie doen, zodat van het grootste belang is, dat de contri butieverhoging plaats vindt. Het voorstel zal nu in alle bonden afzonderlijk wor den bekeken. Sport op zaterdag Voorts heeft de NCSU een studiecom missie in het leven geroepen, bestaande uit de heren W. R. Passchier (voorzitter), J. v. d. Meijde en nog nader aan te wijzen afgevaardigden uit de CKB, het De Bank van Zwitserland heeft in acht dagen tot en met woensdag 246 miljoen dollar uit de markt moeten ne men, zodat het totaal sedert de revalu aties op 300 min dollar komt. Hiervan is 67 min verwisseld in goud Reuters financiële redacteur meldt dat deze kapitaalvlucht naar Zwitser land geen weerga heeft Na de exploisie in Kongo was de kapitaalvlucht 200 min. dollar. De dollar daalde in Zwitserland, Nederland, Duitsland en Frankrijk tot een minimumkoers. De Amerikaanse goudvoorraad is in de week tot 15 maart met 11 miljoen dollar tot 17.384 min gestegen. Het netto- goudverlies van Amerika in 1961 is hier door verminderd tot 383 min. De Wcstduitse uitvoer bedroeg in februari 4048 (vorig Jaar 3669) miljoen D.M, de invoer 3195 (3267) min, zodat het uitvoersaldo 853 (386) min bedroeg. De prefectuur en gemeente Osaka zullen op de Westduitse kapitaalmarkt 400 miljoen DM obligaties uitgeven. De Westduitse metaalindustrie heeft tegengesproken dat Westduitse bedrij ven Frankrijk orders toespeelt ten koste van de industrie in andere Euromarkt- landen. Dit naar aanleiding van een be richt in „Metaalvisie", het orgaan van de (Nederlandse) Vereniging van metaal industrieën. Volgens het blad zou in Frankrijk zelfs een vereniging zijn op gericht om de door Duitsland doorge geven orders over de Franse industrie te verdelen. Nieuwzeel. ^'.s lamsvlees zou in Ne derland hooguit vijf gulden per kg kos ten, aldus de N.Z. handclsattaché te Lon den op een persmaaltijd te Amsterdam, die er bij vertelde dat Nederland slechts enkele tonnen per jaar invoert. Neder lands uitvoer naar Nieuw-Zeeland is in 12 jaren vertienvoudigd tot f 20 30 miljoen tegenover een invoer van f 40 min. In februari is de vermindering der dustriële produktie in de Verenigde Sta ten na zes maanden tot staan gekomen, aldus de Federal reserve board; deze noemt ook andere feiten waaruit mag worden afgeleid dat de recessie haar dieptepunt nadert of al heeft bereikt. Gevaren De heer Passchier zag gevaren voor de chr. sportbeweging in verband met het feit, dat men ook in prot. chr. kring hoe langer hoe meer de zondag een recreatief karakter gaat geven. De in voering van de vrije zaterdag versnelt dit proces. Hoewel hij van mening was. dat het binnen afzienbare tijd niet te verwachten is dat er veel sport van de zondag naar de zaterdag wordt overge heveld in verband met gebrek aan accom modatie en kader, achtte hij het van eminent belang dat het prot. chr. volks deel nog eens terdege wordt duidelijk gemaakt, wat de chr. sportbeweging wil. Dat een chr. sportclub iets meer wil zijn dan een vereniging die op zondag niet actief is. Tijdens de korte discussie die volgde merkte voorzitter Van Oosterom op, dat het voor de sportclubs wel zaak is goed op te letten hoe bij verdere doorvoering van de vrije zaterdag de verdeling van speelvelden en zalen ter plaatse zal zijn De heer J. v. d. Meijde verklaarde dat er bij de KNVB over wordt gedacht in de toekomst op zondag geen voetbalwed strijden meer te spelen vóór 's zondags morgens 12 uur. Dat geschiedt nu wel. Do wedstrijden die in dat tijdvak zouden moeten worden gespeeld, zouden naar de zaterdag moeten worden overgebracht. Veel klaarheid is er in deze zaak nog niet, zodat de studiecommissie voorlopig wel weet wat haar te wachten staat. Het bestuur van de NCSU zal zich nader beraden over het al dan niet zenden van een brief aan de hoofden ran middelbare scholen met het verzoek (op voorstel van de CKB) een huiswerk- vrij of anders een huiswerk-arm week end in te voeren. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer C. v. Oosterom met algemene stem men als voorzitter herkozen en werd de heer H. Woudstra te Den Haag benoemd tot tweede voorzitter. Definitief heeft de Delta-dienst van Rijkswaterstaat thans de datum vastge steld waarop de sluiting van het Veerse gat tussen Walcheren en Noord-Beve land zal beginnen. Zelfs tot op de mi nuut nauwkeurig: diinsdag 11 april 1961 om 17.31 uur. In die historische minuut wordt in het sluitgat van het Veersegat het sein gegeven voor het tot zinken brengen van de eerste van de zeven doorlaartcaissons. Het verdere tijdschema dat de Delta-dienst in principe voor de operatie „Schuiven-dicht" heeft vastge steld, ziet er als volgt uit: Dinsdag 18 april tot zinlken brengen tweede caisson, donderdag 20 april derde caisson, vrijdag 21 april vierde caisson, zaterdag 22 april vijfde caisson, zondag 23 april zesde caisson en maandag 24 april tot ziinlcen brengen zevende en laatste caisson. Drie dagen later op don derdag 27 april tussen 's ochtends 7 en 10 uur gaan de schuiven voor altijd didht. Van Maleise zijde te Londen ver neemt Associated Press, dat men elk ogenblik een communiqué van het ministerie van buitenlandse zaken te Koeala Loempoer kan verwachten over het vraagstuk-Nieuw-Guinea en het standpunt van premier toenkoe Abdoel Rahman over het Nederland se verzoek om een nieuwe bemidde lingspoging te doen. Een Maleise zegsman bevestigde dat de Nederlandse minister van buitenland se zaken, mr. J. M. A. H. Luns, hierom had gevraagd. Hij zeide dat verder woensdagavond laat de Indonesische di plomatieke vertegenwoordiger te Lon den, dr. R. Sunario, ook een bezoek aan de toenkoe had gebracht om op diens verzoek een uiteenzetting te geven van het Indonesische standpunt. Een Aziatische alge-vaardigde zeide. dlat naar hem was medegedeeld, mr. Luns alle Aziatische leiders had gespro ken, die nu de Gemenebest-conferentie bijwonen. „Er bestaat sympathie en begrip voor de Nederlandse zaak. Politieke overwegingen buiten beschouwing gelaten, heeft de Indonesische maat regel waarbij Groot-Brltannlë niet toegestaan werd langer de Neder landse belangen In Indonesië te be hartigen onnodig leed gebracht over de Nederlanders, die daar nog leven, nog afgezien van de ontelbare admi nistratieve moeilijkheden. De Aziati sche leiders zijn ook van mening dat het Indonesische optreden zonder precedent in de diplomatie is." Volgens de zegsman heeft de toenkoe zowel mr. Luns als dr. Sunario op het hart gebonden voorzichtig te werk te gaan en niet het risico van een gewa pend conflict te nemen. De gemeenteraad van Leeuwardera- deel heeft gisteravond zonder hoofde lijke stemming besloten, de openbare lagere school te Jalsum zo spoedig mo gelijk te ontruimen wegens het gevaar, dat de straaljagers voor de school op leveren. Zolang er no geen noodschool zaïl zijn gebouwd zullen de kinderen voorlopig ondergebracht worden in de diverse lokaliteiten te Jelsum en het nabijgelegen Cornjum. Voor deze raads vergadering was vooral van de zijde van de ouders de belangstelling zeer groot. In de vergadering werd ds. H. Gietema in de gelegenheid gesteld het standpunt der ouders uiteen te zetten. De ouders van de kinderen, die de school te Jelsum bezoeken hadden reeds herhaalde malen op sluiting van de school aangedrongen cn de gemeenteraad laten weten, dat zij ernstig overwogen om hun kinderen niet meer naar school te laten gaan, wanneer er in afwachting van de bouw van de nieuwe school niet spoedig een noodschool tot stand zou komen. De school te Jelsum staat in het verlengde van de startbaan van de Leeuwarder vliegbasis. (Van onze soc.-econ. redactie) In het bouwbedrijf is over het al gemeen de revaluatie van de gulden met voldoening begroet. Allerlei ma terialen, die voor de bouw benodigd zijn, moeten uit het buitenland wor den ingevoerd, met name valt hier te denken aan hout. De import van deze materialen, die voornamelijk van andere landen dan West-Duits- land worden betrokken, is nu goed koper geworden. Indien Nederland niet evenals West- Duitsland zijn munt had gerevalueerd, zo schrijft De Christelijke Bouwvakpa troon, dan zou het bovendien niet moei lijk geweest zijn te raden wat er was gebeurd. De aantrekkingskracht, die Duitsland nu reeds gevoelig uitoefend op de Nederlandse bouwvakarbeiders, zou er nog door versterkt zijn. Voorts zou de baksteenexport naar Duitsland, dat onze materiaalpositie toch al zo on gunstig beïnvloedt, er nog een extra stimulans bij gekregen heben. Nog De gemeente Zeeland in Brabant heeft het voor ddit jaar toegewezen contingent van acht woningwetwoningen aan Nistel- rode afgestaan. Nistelxode had er tien toegewezen gekregen en kan er nu dus achttien bouwen. Twee motieven hebben tot deze samenwerking geleid: de bouw van achttien woningen koot per woning belangrijk minder dan de bouw van tien of acht woningen. Dit uit zich in een lagere huurprijs, terwijl het bovendien mogelijk Is bij goedkopere bouw aan spraak te maken op een huurVerlagende toeslag van twee gulden per woning per week. De vraag, wie van beide gemeen ten hot eerst bij dieze samenwerking aan bod zou komen, werd beslist door het lot. Volgend jaa-r zal Nisbelrode zijn con tingent woningwetwoningen aan Zee land afstaan. De 15-jarige magazijnbediende C. Koopmanschap is gistermiddag in de lift schacht van een textielbedrijf aan de Leidsestraat in Amsterdam, waar hij werkzaam was, om het leven gekomen. Samen met de liftbediende had de jon gen opdracht de raampjes van de deuren, die op de schacht uitkomen, te lappen. In hun ijver wilden de jongens daarna ook achter in-de liftkooi zittende ruitjes schoon maken. Koopmanschap klom daartoe in de schacht. Toen hij bezig was met de goederenlift ging de liftbediende met de onmiddellijk daarnaast liggende personenlift naar boven, niet wetende, dat het anderhalf ton zware contrage wicht van deze Installatie achter de goe derenlift zat. Koopmanschap werd door het gewicht getroffen en stortte dodelijk gewond twee meter naar beneden in de schacht. meer Nederlandse bouwvakarbeiders zouden in Duitsland zijn gaan werken en nog meer Nederlandse bakstenen zouden naar West-Duitsland zijn geëx porteerd. In de derde plaats wordt het niet on mogelijk geacht, dait de investerings- drang in de bedrijfstakken die. sterk op de export zijn aangewezen zal vermin deren. De utiliteitsbouw zou daardoor kunnen afnemen en de vrijkomende bouwcapaciteit zou de woningbouw ten goede kunnen komen. De overheid zal dan in deze richting dienen te stimule ren en het bedrijfsleven zal zich vol doende soepel moeten betonen. Als vierde gevolg van de revaluatie voor ons economisch leven wordt nog genoemd, de mogelijkheid, dat de be drijfstakken die veelal voorop plegen te lopen met loonsverhogingen, deze op waartse druk op'de lonen nu wat ver minderen. Het gaat hierbij juist om de bedrijfstakken die sterk op de export zijn aangewezen (metaal) en de export is er door de revaluatie niet gemakke lijker op geworden. Het orgaan van de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond denkt in dit ver band ook aan de mogelijkheden tot werktijdverkorting. „Wanneer op dit punt bepaalde concrete gedachten bij de regering leven, dan is het van het grootste belang, dat zij daarover ten spoedigste met het georganiseerde be drijfsleven in contact treedt", aldus ge noemd orgaan. Kolb voor zes jaar in de gevangenis August Kolb het vroegere hoofd van het straflager in het concentratiekamp Sachsenhausen, is tot drie jaar cn twee maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens het dood ranselen van twee gevan genen. Kolb werd schuldig bevonden aan het toebrengen van lichamelijk letsel, waar aan de twee gevangenen gestorven zijn. Zeven jaar geleden is Kolb tot vier jaar en drie maanden veroordeeld wegens me deschuld aan de dood van elf andere ge vangenen van Sachsenhausen. Uit gezondheidsoverwegingen is de 67 jaar oude Kolb toen na negentien maan den vrijgelaten. De rest van de oude straf zal nu met de nieuwe straf uitgezeten moeten worden, zodat Kolb voor zes jaar naar de gevangenis gaat In februari werden 146 faillietverkla ringen uitgesproken (tegen 133 een jaai tevoren), waarvan 34 (36) in Zuid-Hol land en 12 (5) in Den Haag. In de eer ste twee maanden van 1961 was het aan tal faillietverklaringen 273 (262). Er wend in februari 3 (5) malen defi nitief cn 8 (6) malen voorlopig sur séance van betaling verleend en in de eerste twee maanden 7 (11) en 11 (15) maal. Het aantal verzoeken om verlen ging was in februari 3 (6) en in eerste twee maanden 4 (6), het aantal verlengingen resp. 1 (2) en 1 (3), aldus meldt v. d. Graaf en Co. N.V. Duitser betaalde oude schuld De weduwe J. van Heel, een caféhoudster In Steyi, even ten zuiden van Venlo, kreeg dezer dagen bezoek van een haar onbe kende Duitser. Deze kwam een oude schuld vereffenen. De man deelde mede, dat h(j kort voor de oorlog, in 1939, na een familie bezoek in ons land, twee consump ties had gebruikt in het café dat destijds door de schoonvader van mevrouw Van Heel werd geëxploi teerd. De kastelein weigerde toen betaling met het destijds weinig waardevolle Duitse geld-, de Duit ser, die geen Nederlands geld b(J zich had, moest maar bjj een vol- volgend bezoek zijn schuld be talen. Dit Is hij nu komen doen. Ge hoopt wordt in Steyl en ook wel daarbuiten dat nu meer Duitsers voor zover dat ten minste uog mogelijk is, hun schuld komen vereffenen. Indola twintig procent De N.V. Indola te Rijswijk zal 4 mei aan aandeelhouders 20 (vorig jaar 20) pot dividend voorstellen in contanten (v. J. 5 pot desgewenst als agiobonus) De omzet steeg 29 pet. de winst 31 pet. Tevens zal de statutenwijziging worden behandeld- Voor de tweede maal neemt de Sowjetunie deel aan de Utrechtse Jaarbeurs. De eerste maal, in 1955, werd er uitsluitend geëxposeerd, maar nu is er een grote collectie ex portgoederen in en buiten de Mer- wedehal opgesteld met de bedoeling, daarmee ook zaken te doen. Van Nederlandse zijde werd er op de eerste Jaarbeursdag al contact ge zocht en ook buitenlandse inkopers toonden belangstelling voor de Rus sische produkten. Een groot land als de Sowjetunie, bo vendien rijk aan grondstoffen, heeft uiter aard ruime keuze in produkten van aller lei aard. Ditmaal ziet de opstelling, die 1100 vierkante meter beslaat waarvan 500 buiten (voor zware machines, auto's e.d.) er zakelijker uit dan de vorige keer toen het voornamelijk om een fraaie tentoon stelling ging. Toch behouden de stands het typisch eigen karakter van etaleren: zij zijn over vol en gecompleteerd door enorme foto's en er is veel documentatie. De inzendingen lopen van wijnen (waar onder dan ook de landeigene drank wodka mag worden genoemd) via levensmidde len tot muziekinstrumenten, grammofoon platen, kleine technische apparatuur en een mooie collectie medische instrumen ten en apparaten tot een prachtige bont sortering, kunstnijverheidsprodukten en dan naar grote machinerieën en trans portmiddelen, landbouwmachines en zelfs een olieboorinstallatie. Tijdens een gisteren ter beurze gehou den persconferentie werd ons via spre ker (leider van het Sowjet-paviljoen, Alexeij Andrejewitch) en tolk medege deeld, dat de Sowjetunie grote betekenis hecht aan de Utrechtse Jaarbeurs en dat haar deelneming ten doel heeft de ex portmogelijkheden van Rusland aan te tonen en de goederen te laten zien, die een handelsobject kunnen vormen voor Nederland en voor op de beurs vertegen woordigde buitenlandse firma's. Leerling-vlieger overleden In een ziekenhuis in Maastricht is gistermiddag overleden de 23-jarige leerling-vlieger M. Stassen. Hij werd op 30 december ernstig gewond toen een lesvliegtuig van de rijksluchtvaartschool bij het vliegveld Eelde neerstortte. Hij was de enige over levende. „De expositie zal ook de bezoekers en de zakenlieden in de gelegenheid stellen een indruk te krijgen van de resultaten van vreedzaam scheppende arbeid van de volkeren van de Sowjet unie en van haar culturele en econo mische betrekkingen met andere lan den", aldus de leider van het paviljoen. Wat deze betrekkingen aangaat, hierover zijn foto's en documentatie voorhanden. Op deze illustrerende wijze worden ook de successen van de Sowjetunie op het gebied van de ruimtevaart en het gebruik van atoomenergie voor vreedzame doel einden getoond. Interessant is voorts een model van een passagiersvliegtuig met onderwatervleugels. BONT ElV KVNST De leek, die de beurs bezoekt en in de Merwedehal de Russische expositie bin nenwandelt, krijgt via foto's een behoor lijke indruk van het tentoongestelde. Zo is er groot fotomateriaal bij de medische afdeling, dat de toepassing van instru menten en apparaten laat zien. Aan een met goud bekroonde zetma chine die inplaats van met loden regels met licht en buigzaam aluminiumprepa- raat werkt, ziet ..mén" misschien niet zo veel, maar dan des te meer aan de prach tige pelterijen, iets, waar Rusland altijd groot in is geweest. Hier trekt vooral weer de aandacht de sortering bontjasjes voor kinderen, een artikel dat in ons land slechts schaars wordt verhandeld. Deze jasjes zijn bijzonder aardig ver sierd, bijv. met een garnering van randen witte sterachtige figuren: bont ln bont verwerkt De Russische textiel valt op door de prachtige wollen stoffen: de confectie ech ter is voor het Westen niet aansprekend. Verrassend mooi is het Russische hand werk, nog oude volkskunst. Handbeschil derde gebruiksvoorwerpen, kant en bor duursels, uit verschillende streken afkom stig. Bij de muziekinstrumenten bevindt zich ook een fraaie kleine piano en er is een ganse collectie radio- en televisie toestellen. De laatstgenoemden zijn in on ze ogen niet fraai van vorm. Zij hebben een klein beeldscherm en het knoppen bord zit meestal rechts naast het scherm. Of de Sowjetunie in het vervolg regel matig aan de beurs in Utrecht zal deel nemen kon ons niet worden verteld: „Wij nemen aan zeer veel buitenlandse exposities deel en houden ze zelf ook nog apart in zeker 24 landen", luidde het ant woord. De heer J. F. Leusen te Venlo, die zijn woonplaats aan de Jodenstraat ee; postzegelhandel drijft, is tot de ontdek king gekomen dat hij een kapitaaltji verdiend heeft aan een collectie post zegels van Liechtenstein. In de herfst van verleden jaar koch hij van deze zegels tien vellen van iedej 20 stuks voor de totale som van f 12( Inmiddels is gebleken dat er van d> bewuste zegels een veel te kleine op lage is geweest. Toen dit uitlekte bU d postzegelverzamelaars, wilde iedere® een dergelijke zegel in zijn bezit heb ben. Door de grote vraag en het be trekkelijk kleine aanbod stegen uiter aard de prijzen. Naar schatting verte genwoordigen de 200 zegels thans eei kleine f 5000 aan geldswaarde. Indie) de heer Leusen hiervoor een koper ka) vinden, zal hij van de gemaakte wins een autootje kopen. Nieuwe Neptunes voor marineluchtvaart Binnenkort zullen van Nederland ui bemanningen voor de nieuwe Lockheej p2v-7 Neptunes-vliegtuigen van de ma rineluchtvaartdienst vertrekken naar d Verenigde Staten. Deze eerste bemannin gen zullen zich daar vertrouwd makei met deze uitvoering van de Neptune» vliegtuigen voor de opsporing en bestrij ding van onderzeeboten. Rustig doorwerken in] Nieuw-Guinea 1 In Holla ndia zijn de jongste Indone sische maatregelen tegen Nederland hel i gesprek van de dag, aldus meldt Asi Press. Van een paniekstemming is geei1 sprake hoewel er een toenemende be zongdlheid over de gang van zaken val waar te nemen bij het publiek. Naar aanleiding van hoofdartiflcellen li de Engelse en Nederlandse pens schred de Nieuw-Guinea Koerier: „Ook wj menen, dat het Gemenebest Nederland nt maar eens moet helpen, maar of dal Gemenebest daar ziin in heeftDt enige oplossing lijkt voor Nederland hie j ook te zijn: Rustig doorwerken tot at - Papoea's het heft in eigen handen kun j nen nemen". j De fractie van de socialistische part| in het Britse Lagerhuis heeft gisteravonj j besloten vijf linkse leden uit de fractli i te stoten omdat deze inbreuk hebben ge i pleegd op het officiële beleid van di partij. Hun wordt kwalijk genomen eet stemming te forceren tegen de regerin)1 bij de behandeling van het toewijzen vai gelden aan de strijdkrachten door het par j lement. Volgens de partij wekken di soort stemmingen de indruk dat zij tege/ alle defensiemaatregelen Is. Certificaten Unilever op Zwitserse beurzen Heden verschijnt in de Zwitserse blal den een prospectus voor de introduktii van certificaten van gewone aandelf/ Unilever N.V. op de beurzen van Züricb Genève, Bazel en Lausanne, op 20 maart Koengoe Karoemba, een der leiders vat de Mau-Mau-bewcging in Kenia, die te gelijk met Jomo Kenjatta wegens hun ao tiviteiten werd veroordeeld tot gevange nisstraf, heeft toestemming gekregen od naar zijn woonplaats in het Kikoejo» reservaat terug te keren. Karoemba ver klaarde dat hij zijn woonplaats geduren de zes maanden niet mag verlaten, ma&' daarna vrij te zijn zich in de politiek tt begeven. De Wits Textielnijverheid: Tot direo teur benoemd procuratiehouder W. G. A v. d. Lande; procuratie verleend aan L. A Otten; benoemd tot procuratiehoudert van Helmondse Textielmij. A. v. Beurdi en H. v. Keulen. Iedere vrouw haat afwashanden. Toch stelt zij dagelijks noodgedwongen haar handen bloot aan het vaak sterk vetonttrekkende sop van moderne afwasmiddelen. De huid wordt schraal en ruw, soms komen er kloven in 1 Clipp crème met het huidvemieuwende allantoïne is dè oplossing van het "afwashanden-probleem". Eén behandeling geeft reeds een opvallende verbetering, uw handen worden weer zacht als fluweeL r hèt middel J tegen „afwashanden" Op tiliconenbasis, bevat citroenolie royale tube Weer zon vertrouwd produkt van de Medinot Laboratoria Nieuw Erdal produkt: maakt uw tapijten weer als nieuw! IABO VERTO RAVENTA DESSO BON ITA VIITANA (145 cm breed) Levering uit voorraad Vanaf per meter De zaak van vertrouwen die vertrouwen geeft. Betaling desgewenst in overleg. Alle inlichtingen verstrekken w(J gaarne tonder enige verplichting. Eigen finaniering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4