badhanddoek Radion Medewerkenden al in liet zonnige Cannes Tv-personeel zet de bonden onder druk De Zon gaat op >111111 I I I I 1 I IH I 1 I IT I 'l I I I V 1 I I I I l'?l ,1 .1 Oekrainers gaan hun nationale dichter Sjewtsjenko herdenken Een nieuw soort grammofoonplaten Schip geramd in mist op de Schelde HET SONGFESTIVAL Te lang en te kort Diplomaten Nachtvergadering in Hilversum DONDERDAG 16 MAART 196) Zwart: 7, 9, 10, 19, 20, 22, 25, 26, 38. Wit: 17, 28, 30, 31, 34, 36, 37, 45, 46. Een heel goed geslaagd naturel van de Rotterdammers van Tol en van Prooyen. Als u tijdens de afwikkeling in een labyrinth raakt, kunt u er uit pomen door goed te slaan! Opgave: wit speelt en wint. Sehaak-rraag 72 In het zevenzettige probleem van Jallischek was dit de stand: Wit: Kh3, Da3, Ta2, pi b2, c2, d2, 2, f6, g5 en g4. Zwart: Kh7, Ta7 en Th8, Lg8, pi f7 m g6. De oplossing: 1. Da3—g3, Ta7—a3; b2b3, Ta3xb3 (zwart gaat zich ils een bulldozer door een hele rij fitte pionnen heenwerken teneinde iet mat op h4 te verhinderen; tot zijn intsteltenis ziet hij dan dat hij de weg ïeeft vrijgemaakt voor de witte to en!); 3. c2c3, Tb3xc3; 4. d2—d3, 'c3xd3; 5. e2—e3, Td3xe3; 6. Ta2—h2 in mat op de volgende zet door Kg2, Cg3: of Dh4. Bridge Het juiste bod in het biedprobleem at u gisteren werd voorgelegd, is: 2 ichoppen. Uiteraard moet Zuid met 16 guiten nogmaals bieden, maar de loeilijkheid is, wat! De vierkaart kla- eren noemen heeft weinig zin; deze leur is bovendien wat aan de magere ant. Het 2 schoppenbod nu, geeft •uid's spel goed weer. Dit is in deze lituatie natuurlijk geen stopbod. maar rraagt de partner om nadere inlichtin- en. In de praktijk antwoordde Noord net 3 ruiten, waarop Zuid 4 schoppen lood. Dit was de kaartverdeling: 3 AH 109 43 7 A 10 7 2 Oost kwam uit met harten 2 en West laakte 2 slagen in die kleur. Toen foord later ging troeftrekken bleek at schoppenboer-vierde tegenzat, zo- at Noord naast klaveraas nog een slag i troef verloor en één down ging. Niettemin is 4 schoppen een kansrijk ontract, dat wel geboden moet wor- en. De gecombineerde Noord-Zuid- anden beschikken immers over 26 unten; een aantal, dat voor een man ie voldoende moet worden geacht. Jack Diamond. lUiiur-piiucI nffi> In elk vakje een letter plaatsen, die ezamen woorden vormen. Tot en met e zesde rij bestaat elk woord uit de- elfde letters als 't voorafgaande 'oord, plus één letter. Na de zesde rij >estaat elk woord uit dezelfde letters lis het voorafgaande woord, minus een etter. 1. maanstand; 2. zware zoete wijn; 3. oot van een plant; 4. erfelijke stand Indië); 5. werkman, die mee staakt; korf van gevlochten riet, waarin ta ak verzonden wordt, ook kanaster enoemd; 7. zes blaadjes postpapier; 8. aatsnetje; 9. kist van latwerk; 10. aartuig; 11. dam langs een water. ÏPLOSSING VORIGE PUZZEL PapAver, kaMer, mosSel, spaTbord, otEbel, maRkies, vanDaal, portAal, iaMer. AMSTERDAM. Öpa9h 76s66 rechtbank in Groningen heeft de landarbeider Luppo H. uit iweschans, die geprobeerd had zdjn vrouw uit de trein te gooien veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek. Waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier van justitie had vijftien dagen geleden een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. FjE OEKRAINERS overal ter wereld gaan zondag 26 maart 'herdenken, dat het honderd jaar geleden was, dat hun hoogvereerde nationale dichter Ta ras Sjewtsjenko overleed op 47-jarige leef tijd. In zijn korte leven heeft hij in een tijd van enorme slavernij voor het Oekrainse volk de fakkel der vnijiheid opgeheven en in zijn liederen zijn verdrukte volk weer nieuwe idealen geschonken. Hij bond een verbeten strijd aan tegen de Russifiërirvg, zoails dde dn zijn tijd door de Tsaren werd nagestreefd. Zijn ideaal was een van Moskou onafhankelijke vrije Oekrainse naitie. De Sowjet-heersers hebben ook in het Russificatie-ideaal de plaats der Tsaren ingenomen en nog heden ten dage moeten in de Sowjetunie de 31.000 000 Oekrainers nog de strij-d voeren voor hun culturele zelfstandigheid terwijl 2 000-000 in de vrije wereld de Russische unificatae- dwang zijn ontvlucht Do Sowjets heb ben uiteraard getracht Sjewtsjenko gees telijk te annexeren, maar dit zal nummer T)INNENKORT verschijnt in ons land J-> een nieuw soort grammofoonplaat, waarmee men in Amerika reeds lang aan het experimenteren is en waarmee men thans blijkbaar is gereed gekomen. Dat is n.l. de „compatible" plaat, die zowel stereo als monauraal bespeelbaar is. Het be treft dus de oplossing van de moeilijk heid, dat de grammofoonmaatschappijen op het ogenblik verplicht zijn dezelfde opnamen in steeds twee versies, in stereo en in monauraal, uit te brengen. Dit kost natuurlijk veel geld, en de „compatible" platen bieden dus een aanzienlijke be sparing in onkosten. Een pas opgerichte grammofoonplaten - verkooponderneming, „Delta", zal deze nieuwe soort plaat in ons land invoeren onder eigen label als ook dat van de Amerikaanse maatschappij „Design". Een uitgebreid klassiek reper toire (o.a. een opname van David Oistrach in Beethoven's Vioolconcert) en een groot jazz-repertoire zullen erin verschijnen. De directie van „Delta" deelde verder mee, dat de nieuwe matrijzentechniek van deze „compatible" ook naar ons land komt, zodat ze ook hier gemaakt kan worden. „Delta" zal verder tal van buitenlandse labels importeren, maar ook eigen Neder lands repertoire uitgeven, dat vooral ge richt zal zijn op buitenlandse export, met name naar Amerika. De eerste Deltaplaat is al van de pers en deze betreft de eerste opname van het Nederlandse lied je voor het Eurovisie Songfestival 1961 door Dick Schallies en Ed Doorenbos ge geven. lukken, wainit zijn. ideeën van vrijheid en nationale zelfstandigheid vormen ook heden ten dage nog het buskruit voor de Sowjet-eenheidsstaat, en zijn een lich tend voorbeeld voor de andere onder drukte niet-Russisdhe volkeren in de Sowjetunie. Ook de Oekrain ers in ons La rod gaan hun dichter herdenken. Zij zijn wel niet groot in aantal (een vijftig man en met de Oekrainse vrouwen, die met Neder landers zijn getrouwd, ongeveer 200 zie len stenk), maar hun nationale geest drift is ongebroken. Zondagmorgen 28 maart zal mgr. Baciroskij uit België om half elf in de Geertekenk in Utrecht de orthodoxe kerkdienst leiden en 's avonds om aoht uur komen de Oekrainers en hun geestverwanten samen in het Jaar- beursrestaurarot voor een speciale Sjewt- sjeroko-avorod, waardrs. O. Kuschpeba een gedachteniswoord zal spreken en het Utrechts Byzantijns Koor o.l.v. dr. M. Amtonowycz, met, medewerking van de Oekrainse zanger W. Loetsiw Sjewtsjen- ko-tiederen zullen zirogen, terwijl de Engelse dichteres, V. Rich, die vele lie deren heeft vertaald, enige gedachten zal voorlezen. Ook in andere Europese steden, in Amerika en Canada, zullen plechtige herdenkingsbij eenkomsten worden ge houden. In Washington en Winnipeg zul len standbeelden worden onthuld. (Van een onzer redacteuren) „Ik was op weg naar zee, toen ik plotseling in een dikke mistbank zat en uit die mistbank doemde ineens de romp van een groot schip voor ons op. Ik wilde er langs varen, maar tijdens die manoeuvre ontdekte ik twee kust' vaarders vlak voor me. Om een aan- varing te voorkomen, gaf ik volle kracht achteruit, maar bijna op het zelfde ogenblik kwam ik in botsing met een coaster, die dwars achter me lag." Ongeveer met deze woorden stelde ka pitein F. G. W. Hoek, gezagvoerder van de Schelde Lloyd gisteren zijn reder, de Koninlkliijke Rotterdamsche Lloyd radio- telefonisch op de hoogte van de ramp, die kort te voren was gebeurd. Het was ongeveer zeven uur in de avond, toen de Schelde Lloyd de coas ter Marbien Luetje van de rederij Hans Luefaje uit Hamburg ramde. De botsing vond plaats bij Kaapduin, tussen Zoutelande en Vlissingen, dus in het Oostgat van de Schelde. Ze was zo hevig, dat de.Martien Luetje, 499 ton. en geladen met ijzer, binnen twee minu ten zonk. De opvarenden, zeven leden van de bemanning en een Belgische loods, werden volkomen verrast. Met sto ten op de fluit waarschuwde kapitein Hoek, dat de Schelde Lloyd full-speed achteruit ging varen, .maar toen was het voor de coaster vefrrioedelijk al te laat. Voordat zij zich op een of andere ma nner in veiligheid konden brengen raak ten de opvarenden te water. Reddingsactie Kapitein Hoek begon ogenblikkelijk een reddingsactie en aan zijn voortva rendheid is het mede te danken, dat hij de drenkelingen korte tijd later veilig en wel aan boord had. Van alle kanten in Europa zijn de medewerkenden aan het Eurovisie Songfestival, dat zaterdagavond zijn finale beleeft, naar Cannes gereisd, waar zij nu enkele dagen kunnen acclimatiseren en, voor zover er niet gerepeteerd moet ivorden, genieten van zon en lente aan de Middel landse Zee. Per auto, trein of vliegtuig zijn ze naar het zuiden gegaan om zich voor te bereiden op het festijn: zangers en zangeressen, enkéU dirigenten en vele commentatoren. ooit een Songfestival meebeleefde. Het zal er aan liggen, hoe het liedje aan slaat, hoe Greetje's hese geluid wordt gewaardeerd en laten we eeriyk zijn, hoe haar persoontje en haar voor dracht de veelkoppige internationale jury bevalt. Want dat het, zoals altijd wordt beweerd, alleen maar om de kwali teit van het liedje gaat, is natuur lijk een fictie. Laten we dus vooral het beste hopen. Het begeleidende orkest wordt, voor zover er geen gastdirigenten zijn, geleid door Frank Pourcel; er zijn echter diri genten meegekomen uit Nederland, Bel gië (Francis Bay), Denemarken, Zwit serland, Spanje, Zweden, Finland, Italië en Noorwegen. In ons land zenden radlio (VARA) He 1 derde televisie-programma dat de en televisie (NTS) het festival, dat NCRV uitzond in de reeks „Variaties op - tt een Ihema". was aewijd aan de voelen 5 kMrter duurt' mt U en wie gisteravond voor het scherm zat, kunt luisteren en kijken tussen 10 heeft het gezien. Voeten en schoenen en u 15 uur. Uit Nederland zijn Greetje Kauffeld, Dolf van der Linden en Piet te Nuyl vertrokken. Greetje Kauffeld niet hele maal goed gedisponeerd: na de aanrij ding die zij enkele weken geleden moest doorstaan, heeft de griep haar te pakken genomen en zij is nog niet echt fit. Als haar stem het nu maar wil doen enfin, zij kan nog wat zon opdoen eer het zaterdagavond is en daarop is haar hoop gevestigd. Over de Nederlandse kansen is weinig te voorspellen, dat weet iedereen die Com menlaar De Surinaamse minister van openbare wenken en verkeer, de heer V. M. de Miranda en drie andere personen zullen als gasten van de K.L.M. bij de eerste vlucht van het DC-6 straatLvliegituig op de West een bezoek aan Nederland bren gen. Onder groot enthousiasme van duizenden Gorkummers en inwoners van het Land van Heusden en Altena heeft H. M. de Koningin gister middag de nieuwe 780 m. lange brug over de Merwede geopend. Voorop ging het muziekkorps „Overwinning na Strijd Volgens de ANWB zullen 8000 voertuigen per dag over de brug komen. De ponten bij Gorinchem vervoerden er 1200 per dag. De brug heeft 21 miljoen gulden gekost en zal het wegverkeer naar schatting 10 min per jaar besparen. werden tezamen gerekend, want kregen eerst college over de voet en daarna brachten we met Tanja Koen een bezoek aan de welbekende toneel schoenmaker in Amsterdam, waar aller- De Beierse radio-omroep zal eind mei een Nederlandse week houden. Een van de uitzendingen wordt dan een Duitse vertaling van het hoorspel „Geen hoger voor de KRO en dat in april en augus tus 1957 voor de microfoon kwam. De Beierse omroep zendt het op dinsdag 23 mei uit (Vervolg van pagina 1) Inmiddels had aan de voormalige Cu baanse ambassade aan de Ruychrocklaan een postbode een telegram in de bus ge daan. „Zonder bellen bezorgen," stond er bij de in 't Spaans gestelde naam en adres. Ambtenaren van het G.E.B., die bezig waren met de omschakeling van het elek triciteitsnet van 127 naar 220 volt in de huizen van deze laan, hadden inmiddels de stroomtoevoer naar het huis afgeslo tenDe bel deed het niet meer Vanmorgen was de heer Fiterre bij de staatssecretaris van buitenlandse zaken, dr. H. R. van Houten op het ministerie, om zijn ontslagneming mede te delen. Omstreeks half twaalf vertrok hy De heer Fiterre verklaarde geen politiek asiel te hebben gevraagd. Hij hoopte ln een ander deel van de wereld een baan te vinden als wiskundige. Hy was nl„ voor hy 14 maanden geleden naar Neder land kwam, leraar wiskunde. Record-spaarbedrag in februari Bij de plaatseiyke spaarbanken is in fe bruari een record-spaaroverschot voor deze maand geboekt van f 47,3 (vorige maand een record van f 43,7) min. Voor een deel is dit te danken aan de pensioen uitkeringen, daar de inleggingen daalden tot f 153,1 (v.m. 178,5) min. en de terug betalingen tot f 105.8 (134,8) min. Het te goed steeg tot f 2932 min., aldus meldt de Nederlandse Spaarbankbond. 9 De 28-jarige Y. H. Ferwerda, pro grammaleider van de rooms-katholieke amateur radio-omroep noord „De Karon", die dinsdagavond tijdens de wedstrijd GVAVMoskou van de hoofdtribune aan het Oosterpark viel, is thans aan de be komen verwondingen overleden. lei rariteiten op schoeiselgebied te zien beroep",''dat mr. J. C. M. Leyten schreef zijn. - - Het aardigste deel van dit programma vormde de mimi- en tekeneffecten, te weeggebracht door Rob van Reijn en Will Carr. Verder was er wat ballet en zong Ramses Shaffy liedjes. Het idee was goed en enkele vondsten opmerke lijk, maar als geheel liep „ten voeten uit" toch niet soepel genoeghet man keerde aan vaart en levendigheid, het was hier te lang en daar te kort. Te weinig kregen we te zien van het werk van de acht cartoonisten. 1 vanavond (Vervolg van pagina 1) DE onderbezetting bij de televisie- seoteis is uitsluitend een gevolg van de slechte salariëring. Steeds meer technici, inclusief regisseurs en cameramensen, stappen over naar het bedrijfsleven omdat de salaris sen beneden het bestaansminimum blijven. Men zal een andere koers moeten varen, wil de televisie niet om zeep worden geholpen. Aldus de teneur van verschillende sprekers op de vergadering, die de alge mene bond Mercurius (NVV), de Ned. Chr. Beambtenbond (CNV) en de rooms- katholieke beambtenbond „St. Francis- cus" vannacht hadden uitgeschreven op verzoek van hun lederi, werkzaam bij de televisie. Op deze vergadering bleek OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE BIJ F 1.25 20 MERKJES OF NAAR KEUZE 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN 42 Imber stond op om naar de vleespan te kijken. Zij wist, dat Erland gelijk had. Binnen zeer korte tijd zou zij niets meer hebben aan een jachtge weer. Moeders met zuigelingen hadden geen tijd om door bos en veld te zwerven. „Morgen neem ik jouw geweer mee." „Wat?!" in GulbrundsUil „Ja, het is toch dwaasheid hier in de kamer een DOOR BERNHARDNORDH geweer te laten hangen, als je in het bos ongewa- rnmjj,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, plak af en liet het zich uitstekend smaken. de zon verblindden hem; het vroor zo hard, dat de kou hem als naalden in zijn huid prikte. Hij hoorde, hoe Imber op de helling aan het hakken was, en hij trok zijn schouders op. Laat haar maar haar gang gaan met dat geweer. Zolang zij zo'n lawaai maakte, kwam er geen levend wezen in haar buurt. Hij ging weer naar binnen, pookte het vuur een beetje op en scheen goed gehumeurd. Ineeens floot hij zachtjes tussen de tanden, haalde de kaas en boter te voorschijn, sneed er een dikke pend tegenover wilde dieren komt te staan." Erland ademde hoorbaar, want Imbers woor den boorden zich in zijn hersens. Het geweer dat in de kamer hing maar hij kon toch niet ziek als hij was buiten gaan jagen! „Je wilt me vermoorden," kreunde hij hees. „Je gunt het me eenvoudig niet, dat ik ziek hen." Imber keerde zich naar hem om. Haar verba zing was oprecht. „Heb ik iets over jou gezega? Ik wilde het ge weer alleen maar meenemen, omdat jij ziek bent." Erland bromde iets. Imbers antwoord stelde hem niet gerust, maar hij deed zijn best zijn opborre lende woede te onderdrukken. Toen Imber weer bij de haard aan het werk was gegaan, ging hij liggen; zonder een woord te zeggen sloeg hij haar gade. Plotseling kreunde hij hoorbaar. Het kon geen kwaad, als zij eens hoorde, dat hij echt ziek was. Imber schepte de soep in een paar houten nap pen. Zij vroeg Erland, of hij uit bed kon komen om te eten. Hij zou het wel proberen. Hij greep met beide handen naar zijn hoofd, toen hij aan tafel kwam zitten. Hij had zo'n pijn. Hij at met minder trek dan anders en zag er zo betrokken uit, dat Imber bijna ging geloven, dat hij echt ziek was. Telkens weer streek hij zijn hand over zijn voorhoofd. Die hoofdpijn! Maar zo ging het nu eenmaal, als een mens naar de pijpen van een vrouw dans te. Of wilde zij nog volhouden, dat het verstandig was geweest zijn haar zo kort te maken; dat had hem natuurlijk een gemene kou in het hoofd be zorgd! Imber kon er werkelijk geen spijt over hebben, dat zij Erlands haar had afgesneden. „Er gebeurt je niets," zei zij, „als je er alleen maar om denkt een muts op te zetten, als je naar buiten gaat. Je haar is geen sikkepitje korter dan dat van anderen." Erland antwoordde, dat hij niet zo'n dikke boe- renschedel had, waar niets doorheen kon dringen. Van z'n leven zou zij zijn haren niet meer aanra ken. De kaas en boter stonden op tafel, maar Er land paste er wel voor op zijn hand er naar uit te strekken. Imber bood ze hem ook niet aan. Dergelijke pogingen waren haar maar slecht be komen. Toen zij gegeten hadden, nam zij de boter weer weg. Zij had geen tijd om een beetje te blijven zitten; voordat de duisternis inviel, moest er nog hout gehaald worden. Erland was weer gaan liggen, zjjn gezicht naar de muur gekeerd. Hij voelde zich behaaglijk, nu Imber de zorg voor het brandhout van hem had overgenomen. Na een poosje rekte hij zich zo he vig uit, dat zijn gewrichten kraakten. Hij voelde zich echt uitgerust en daarom begon het in bed liggen hem te vervelen. Een blik door het venster overtuigde hem, dat het weer beter was geworden; het was niet meer zo bar als 's ochtends, het raam was niet langer één en al ijsbloem, er zat nog maar een klein randje op. Hij richtte zich een beetje op zijn elleboog op en ineens zag hij, dat het geweer niet meer aan de wand hing. Een paar minuten later stond Erland helemaal aangekleed buiten de hut. De laatste stralen van De volgende morgen was Erland helemaal gene zen; nog voor het aanbreken van de dag ging hij naar boven naar het bos van de sneeuwhoenders. Imber hoefde met met hem mee te gaan. Hij zou de strikken wel zelf controleren. Als hij tegen twaalven niet thuis was, was hij op jacht naar de veelvraat. Imber was blij, dat zij thuis kon blijven. Zij voelde zich niet erg goed en zij vreesde, dat zij zich vertild had, toen zij de vorige avond hout mee naar huis had gesleept. Zij had pijn in de lies, haar hart klopte vreemd, alsof het van slag was. Zij bleef de hele ochtend liggen, maar stond ijlings op, toen zij Erland hoorde. Erland had meer dan twintig sneeuwhoenders in zijn weitas en deze buitengewoon rijke buit maak te, dat hij goed gehumeurd bleef. Hij praatte er over, dat het tijd werd naar Noorwegen te gaan. Gemakkelijk zou de tocht ditmaal niet worden. De huiden en de sneeuwhoenders wogen meer dan twee man konden dragen en hij wist best, dal hij geen held in het dragen van lasten was. Een paard en slee zouden hem nu te stade zijn geko men en hij zag in, dat hij zichzelf de das had om gedaan door ruzie te maken met zyn buren. Hij zou het maar moeten bijleggen; hij zou maar eens op Akkafjall moeten gaan praten, al was dat niet bepaald een pleziertje. „Heeft Arne niet gezegd, of hij naar Noorwegen ging?" vroeg hij voorzich tig- „Ja". „Komen ze hier langs?" (Wordt vervolgd) duidelijk, dat het geduld van de televi siemensen is uitgeput. „Er is te lang ge bruik gemaakt van de goodwill van het personeel", zei de voorzitter van de NTS-groepsraad, de heer A. van Dijk. „We hebben onszelf afgebeuld in de hoop dat de salariëring eens wel beter zou worden", betoogde producer Gijs Stap- pershoef. „Maar de laatste tyd gaat de helft van onze energie op aan gekanker". De verlangens van het televisieper - soneel kwamen al dadelyk na de ope ning van de vergadering naar voren, toen Mercurius-bestuurder F. W. Heijjer door de aanwezigen werd gedwongen de eisen voor te lezen, die de groeps raden van NTS en NCRV, AVRO, VPRO, KRO en VARA ter kennis aan de bonds- besturen hadden gebracht. 1 Afsluiting van een cao voor het te-' levisiepersoneel met schalen die voorzien in een salarisverhoging van twaalf procent en die voor het oude re personeel gebaseerd zijn op dienst jaren, inplaats van leeftijden. De c.a.o. moet de mogelijkheid bieden in geval van prestatie maximaal 50 pro cent meer te betalen. 2 De werktyden moeten beter gere geld worden. Het mag niet meer voorkomen dat personeelsleden elke avond bezet zijn en in geen tien we ken een vry weekeinde hebben, zo als thans voorkomt. Minstens 'een maal per drie weken moet een vrij weekeinde gegarandeerd worden, evenals drie vrye avonden per week. Waar mogelijk moet de vijfdaagse werkweek worden ingevoerd. Nodig is een betere functie-omschrij ving. De classificatie, die vorig jaar is ingevoerd acht het personeel een farce. Hoewel wetenschappelijk werd vastgesteld dat er verschil in inten siteit bestaat onder functies bij ra dio en televisie, is de salariëring daarmij niet aangepast. De vakbondbestuurders hebben het al lesbehalve gemakkelijk gehad tijdens de nachtvergadering. Al dadelijk bij de ope- ning slaagde NCBB-secretaris A. Nie- mantsverdriet er maar nauwelijks in een overzicht te geven van het reeds aan de gang zijnde overleg met de omroep-diree- ties. Hij werd direct onderbroken door Gijs Stappershoef. die de leiding van de vergadering aan een televisieman wilde overdragen. Zijn idee werd door Joes Odufré (VPRO) vervat in een motie, waarover buiten de bestuurders om de mening van de zaal werd gevraagd. Bijna alle handen gingen omhoog, maar de motie werd niet geaccepteerd door de bondsbestuurders. Over en weer werd vervolgens geargu- menteerd en gedebatteerd over de voor. stellen van de groepsraden, die door ver- schillende sprekers nog wat verder wer den uitgebouwd. Daarbü waren hatelijk heden en verwyten aan het adres van de bondsbestuurders niet van de lucht. Zij werden er van beschuldigd niet te be. grijpen wat er In Hilversum en Russum leeft en kregen te horen dat zij de aan sluiting hadden gemist en slechts uitwa ren op het sluiten van compromissen met de omroepen. Nadat de bestuurders hadden weten uiteen te zetten dat verschillende onder delen van de eisen reeds in het overleg aan de orde waren gesteld en nadat zij enkele eisen (zoals de marge van 50 pro cent) als niet te verwezenlijken van de hand hadden gewezen, werd de vergnde ring voor een half uur gcschors' Tijdens die pauze werd door dc verschillende groeperingen in de zaal een coö'dinatie in de eisen tot stand gebracht. Na de her vatting wilde men van geen bezwaren van de zijde van de bestuurders weten en droeg men hen op de eisen ter k<*nnis de omroepen cn de NTS te brengen Toen daarin ten slotte werd toegestemd de belofte was verkregen dat de groepsraden en t v -secties maandag uit sluitsel zullen krijgen, gingen de circa 500 aanwezigen rustig uiteen. Met het NTS-journaal (van 8—8.20 uur) begint het televisieprogramma, dat daarna verzorgd wordt door de VARA. Eerst dan de rubriek Achter het nieuws, en dan een bezoek aan de letterontwerper Dick Dooyes. Om 9 uur begint het tweede deel van het televisiespel „Zesde etage" van Alfred Géhri. 1 vond Alweer donderdagavond en dus amusement bij de NCRV tussen 8 en 9.30 uur. Met zang van Christine Spie renburg en Tony van Hulst, met de schoolquiz waarin Aalten en Waalwijk tegen elkaar uitkomen en met avon turen in het plaatsje Last. Om 10 uur geeft Piet van Egmond een orgelcon cert met werken van Reger in de Grote kerk te Zwolle. Voor de AVRO concerteert van 8.05 tot 8.55 uur het Radio Kamerorkest onder leiding van Maurits van de Berg. U hoort dan werken van Han del, Joh. Chr. Bach q» Fauré. Direct daarna begint het hoorspel „De dwa zen van San Julia" van Anton Quin- tana en om 11.10 uur kunt u nog een poosje mee naar het corpsbal van het Ahisterdamse studentencorps. Programma voor morgen VRIJDAG 17 MAART 1961 Hilversum I, 402 m. "46 kc/s. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym 1.20 Gram 8.00 Nws 8.18 Gram 9.00 Gym v d vrouw 9.10 Gram 9.35 Waterst 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Dit en het andere, praatje 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 V d huisvrouw 11.00 V d kleuters 11.15 Alt en plano 1135 Gram AVRO: 12.00 Lichte muz 12.20 Regerings- uitz: Uitz v d landbouw 12.30 Land- en tuinbouwmeded 12.33 Sport en prognose 12.50 Pianospel 13.00 Nws, meded en beurs- ber 13.S0 Lichte muz 14.00 Strijktrio 14.35 Voordracht 14.55 Kamerkoor 15.10 Letter kundig quizprogr. VARA: 16.00 Jeugdork cn soliste 16.40 V d zieken 17.10 V d jeugd 17.53 Act. 18.00 Nws 18.15 Vlaamse notities 18.20 Lichte muz 1850 De puntjes op de 1. praatje 19.00 V d kind 19.10 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek 19.45 VPRO-nws 20.00 Nws 20.05 De Na tionale Inzameling van het Leger des Heils, lezing 20.10 nimrubriek 20.20 Grom 20.35 Israël, reisbeschrijving (III) 20 50 Do wereld vergadert, praal je. VARA: 21.00 Gram 21.50 Quizprogr 22.15 Buiten! week- overz 22.30 Nws. VPRO 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Soc nws ln Esperanto 23.10 Muzlek-revue 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nws 7.15 Gram 7 30 V d Jeugd 7.40 Gram 7.45 Morgengebed cn overweging 8.00 Nws 8.18 Gram 8.50 V d vrouw 9.40 Schoolradio 10.05 Gram 11.00 V d zieken 11.40 Gram 11.50 Als dc ziele luistert, le zing 12.00 Middagklok-noodklok 12 03 Gram 12.30 Land- cn tuinbouwmeded 12.33 Lichte muz 12.50 Act 13.00 Nws 13.15 Zonnewij zer 13 20 Lichte muz 13.45 V d vrouw 14.00 Radiokoor 14.15 Gram 15.00 Schoolradio 15.30 V d zieken 16.30 Zangrccltal 17.00 V d jeugd 17.15 Kinderkoor 17.40 Beursber 17 45 Amateursmuz. 18.20 Der't de Dyk It Mn omklammet. klankbeeld 18.50 Regcrlngsultz- Het emi gratiepraatje van H A van Luyk 19.00 Nws 19.10 Act 19 25 Memojandum 1930 Polit lezing 19.40 Gram 20.05 Polit lezing 2100 Lichte muz 2140 Jong-oud-eeuwig, lezing 21.55 Gram 22.25 Boekbespr 22.30 Nws 22.40 Gezinnen cn weduwen, lezing 22 50 Lichte muz 23.55—24.00 Nws. Tclcvlsieprogr. NTS 20.00 Weekjournaal en weeroverz. VPRO: 20.30 Pro cn Contra, discussie over de noodzaak van atoom bewapening 21.15 Eenhoorn. TV-éénakter 21.45 Inleiding tot de dans (IV). (over de 4e lijn) Vrijdag 17 maart 1961 van 18—20 uur: I. Bcdrich Smetana 1. Polka's voor or kest. De bewoonster van het platteland. Voor ons meisje. Louise polka Uit het studentenleven. Symphonic Orkest FOK, Praag olv. Zdcnek Koslci 2 .Do Ver kochte Bruid" (le bcdrtlf) (2o bedrUf). komische opera in 3 bedrijven op tekst van Karei Sabina. Plaats en tijd van han deling Een dorp ln Bohemcn In het mid den van de 19e eeuw. Eerste uitvoering: 30 mei lB6fi te Praag. Uitvoerenden Ve- koslav Yankn. bariton (Kruslna, een boer) Bogdana Stritor. mezzo-sopraan (Lumil- la. zijn vrouw): Vllma Bukovetz, sopraan (Mnrcnka. hun dochter), Vlndmir Dolnl- ehar. bas (Micha. grondbezitter i Elza Car- lovatz, mezzo-sopraan iHata, zijn vrouw», Yanez Lipushchek. tenor (Vnsek. hun zoon) Mlro Brajnik, tenor (Jcnlk, Mlcha'a zoon uit het eerste huweWk). Latko Ko- roshetz. bas (Kecal, huwelijksmakelaar), Slavko Shtrukel. tenor (Springer, leider van een groep reizende romedlanten». Sonla Khoehevar sopraan (Esmeralda, danseres), Mlrko Ch-rnlgoj. tenor (Muff, comediant). Verder Koor en Orkest van de Sloveens Nationale Opera Ljubljana. Dirigent Dimltrl Gebr/- II Zoltan Ko- daly Hansen van Marosszek, Rlas Sym- phonle Orkest, Berlijn olv. Fcrenc i rlcsay.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9