Jlietnue £ciiiscl)e GTourcutl NEDERLAND staat open voor plan nen Commentaar De sollicitante was al te knap NIEUWS in één oogopslag- BON Produktie K.L.M. met helft toegenomen VERHUIZEN Slis Cbt.v) De aap en de vis Meerderheid Gemenebest wil Verwoerd uitstoten Oliedeskundigen in Sahara ontvoerd Ouders van tien kinderen verongelukt Prijsverlaging voor koffie LAAT VERHUIZEN AAN DE VAKMAN OVER!! Brandt Leiden Oppas aangerand DENSDAG 14 MAART 1961 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen-en Advertentie-afdeling Tel. 31441. ABONNEMENTEN: f 7.50 per kwartaal; f 2,55 per maand; f 0,59 per week. ADVERTENTIES: f 0,20 per millimeter. Familieberichten f 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Eenenveertigste jaargang no. 12124 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Ut. S. DIEMER CHRIST ELIJK-NATION AAL DAGBLAD „StantvasUcf) is ghfblrocn mgn bert ia UgljenspatT Tcdüm-tedüm- tediun Zie „Toch is liet zo'* op pagina 5 •"'Volkomen nieuw was voor minister Luns de suggestie (gelan ceerd door een persbureau) om Nederlands Nieuw-Guinea on der beheer van de Ver. Naties te stellen. India, Malakka en Australië zouden daartoe een drielandencommissie vormen. Als met deze gedachte inderdaad wordt gespeeld, zal het Neder landse kabinet moeten beslissen, zo zei de minister. Terwijl in Leopoldstad en ook in Elizabethstad grote vreugde heerst over de resultaten van de conferentie van Kongolese leiders in Malagasy, heeft de verzoeningscommissie van de V.N. voor Kongo een nieuwe conferentie bepleit, waarop zou moe ten worden besloten het land niet een confederale, maar een federale structuur te geven en het Kongolese leger te reorga niseren. De Zuidafrikaanse premier Verwoerd heeft van de meerderheid van de leiders van het Britse gemenebest het dringende verzoek ontvangen de apartheidspolitiek af te schaffen óf uit het Ge menebest te treden. President Kennedy heeft de Latijns-Amerikaanse landen ver zocht een bondgenootschap met de V.S. te sluiten voor de ge meenschappelijke verwezenlijking van een tienjarenplan. Op zijn laatste persconferentie als president-directeur van de K.L.M. heeft de heer I. A. Aler verklaard, dat met ingang van de zomerdienst op 1 april de produktie met dertig procent zal worden verhoogd. UHEBT het al eens eerder in deze krant kunnen lezen: er is (spe ciaal in Amerika) een streven om apen mensen werk te laten doen. Voor al chimpansees schijnt men zo te kunnen trainen dat zij allerlei routine- karwedtjes voortreffelijk kunnen verrichten. Op die manier heeft men dus goedkope arbeidskrach ten. In een dierentuin in Santa Monioa, lieflijke Caüiform- sohe stad aan de Stille Oceaan, is een chimpansee aangesteld als „assistent in de afdeling aquarium en temanium". En Bosco (de naam van deze „werkne mer") doet zijn werk met veel plezier en enorme ijver. Met al te veel plezier en al te grote ijver zelfs: het voe deren van de bruinvissen doet hij zo graag d®t hij het liefst in één keer de hele voorraad opmaakt. Opgeto gen is hij als de sterke vis- een met een sierlijke boog uit het water komen en met grote preciesheid de kleine visjes in hun bek opvan gen. Hij kan er mnet mee ophouden, zo mooi vindt hij het. Wat wil men ook: Bosco 4s en blijft een aap, geen „redelijk" wezen (al kan menig mens jaloers zijn op 't plezier waarmee dit dier zijn werk verricht). Bosco zou niet de hieronder afgedrukte bon kunnen invullen. Mis schien wel mechanisch maar niet met de overtuiging dat hij dusdoende een abonnee gewonnen heeft op een goe de christelijke krantHij is niet in staat onderscheid te maken tussen goede en min der goede kranten en hij is niet in staat dit aan een ander duidelijk te maken. U kunt dat wel. U kunt uw vrienden en kennissen wijzen op het eigen karak- ber van onze krant, hen over tuigen dat ze past in de sfeer van hun gezin. U kunt de bon invullen met over tuiging en als u dan Tip- Parade ontvangt kunt u daaraan uw plezier beleven. Dan hebt u dat nuttige boek zelf en hoeft u het niet van ten ander te lenen.. U kunt noteren als olenwe abonnee: (straat) (woonplaats) Betaling geschiedt per week/ maand/kwartaal/per giro. (Doorhalen wat niet van toepassing Is). Als bewijs van dankbaar heid owerzijds, ontvang Ik graag bet boek „Tip-Parade" op onderstaand adres: NOG GEEN OPVOLGER VOOR PROF. ROMME (Van onze parlementsredactie) De Tweede-Kamerfractie van de Ka tholieke Volkspartij is er gisteravond niet in geslaagd, definitief te voorzien in de vacature van fractievoorzitter, die is ont staan na het bedanken van prof. mr, C. P. M. Romme als Tweede-Kamerlid. De waarnemend-fractievoorzitter, de heer Andriessen, wenste om persoonlijke redenen het voorzitterschap niet op zich te nemen ook al leefde in de fractie al gemeen het verlangen, dat hij de door het vertrek van prof. Romme opengeval len plaats zou innemen. Wel verklaarde de heer Andriessen zich op verzoek van de fractie bereid, vooralsnog als waar nemend-voorzitter te blijven fungeren. De K.V.P.-fractie heeft gisteravond een vergadering aan de opvolging van prof. Romme gewijd. Toen geen definitieve op lossing kon worden verkregen, besloten de aanwezige Kamerleden, het bestuur van de fractie op te dragen, een defini tieve oplossing voor de opvolging voor te bereiden. Dodelijk ongeval. De 52-jarige gehuw de grondwerker H. Gerribs uit Harden- berg is gisteravond toen hij met zijn fiets plotseling linksaf sloeg, door een personenauto aangereden en zo ernstig gewond dat hij in de loop van de nacht is overleden. IK KAN niet zeggen, of de Nederlandse regering suggesties zal verwerpen of aannemen, waarmee wordt beoogd Nederlands-Nieuw-Guinea onder beheer van de Verenigde Staten te stellen om zo te trachten een oplossing voor dit vraagstuk te vinden. Minister mr. J. M. A. H. Luns zeide dit gis teren op een persconferentie in Londen, waarvoor grote belangstelling bestond. Hij deed dit in antwoord op een vraag over een persbericht (van Reuter), volgens hetwelk de idee is geopperd, dat India, Malaya en Austra lië een drielandencommisie zouden vormen voor het V.N.-beheer. Alles zal van de voorwaarden afhangen, aldus mr. Luns, die verklaarde zijn regering niet te kunnen binden in ge vallen als deze, waarover het kabinet in zijn geheel moet beslissen. „Maar sta open voor nieuwe ideeën", voegde hij er aan toe. Genoemde sug gestie was volkomen nieuw voor de minister. Intussen is het niet duidelijk, of er inderdaad een plan bestaat, dat Nieuw- Guinea onder beheer van de Ver. Naties wil plaatsen. Het vermoeden bestaat, dat een medewerker van Reuter te veel waarde heeft toegekend aan bepaalde inlichtingen, die hij gekregen had. over de besprekingen van de leiders van het gemenebest, die in Londen bijeen zijn. De mogelijkheid van een V.N.-beheer over westelijk Nieuw-Guinea is onge twijfeld een van de onderwerpen ge weest, die in Londen officieel of infor- Zes maal per clag om de aarde (Van een onzer verslaggevers) A LS VOORNAAMSTE karakteristiek van de zomerdienst, die de K.L.M. met ingang van 1 april weer gaat invoeren, mag wel de produktie- verhoging met dertig procent worden genoemd, waarvan de toestellen met turbinemotoren driekwart voor hun rekening nemen, aldus de president- directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler op zijn laatste persconferentie, waarbij ook zijn opvolger drs. E. H. van den Beugel aanwezig was. In vergelijking met het vorig jaar vliegen de helft van het aantal toe stellen met zuigermotoren, bijna twee maal zoveel turboprop en drie maal zoveel straalvliegtuigen deze produk- tieverhoging bij elkaar. De luchtvloot, die dit jaar een net van 270.000 kilometer bestrijkt, waarin 114 steden en 80 landen zijn opgenomen, wordt volgende maand uitgebreid met vijf van de twaalf in bestelling zijnde DC 8 straalvliegtuigen met turbofan-mo toren. De dertiende bestelde DC 8, die in het voorjaar van 1962 wordt verwacht, zal de naam dr. Albert Schweitzer dragen. De heer Aler noemde dit jaar een twee de fase in de overschakeling naar twee maal zo snelle vliegtuigtypen, waarvan de twaalf Electra's (volgende maand in dienst) ook deel uitmaken, en die teza men met de DC 8-vliegtuigen tweederde van de produktie op zich nemen. De opgave om de DC 8's rendabel te vliegen, is bijzonder zwaar. Daarom zitten we qua produktie in een ruime jas, en dat maakt het financiële perspectief niet zo rooskleurig. Voor het volgend jaar ziet het er beter uit. We moeten dan in elk geval achttien twintig procent meer In komsten betrekken dan vorig jaar, aldus de heer Aler. Elke dag zal de K.L.M. 250.000 kilometer vliegen, iets meer dan zes maal om de equator. Geleidelijk aan zal de DC 8 op de wereldlijnen worden ingezet en wel met ingang van 1 april naar Curagao twee maal per week (vliegduur twintig uur), in samenwerking met een Venezo laanse maatschappij, technisch en opera tioneel door de K.L.M. gesteund. Met ingang van 7 augustus wordt de DC 8 ingezet op de lijnen naar Johannes burg (reistijd bekort van 25 uur tot 16 uur en 35 minuten) en op 9 augustus start de DC 8 naar Biak over de Pool (reisduur van 42 op 24 uur). In de topmaanden zal de K.L.M. op de routes naar New York en Montreal samen in totaal 49 tot 52 retourvluchten uitvoe ren, wat een oversteek over de Atlanti sche Oceaan per anderhalf uur betekent In Europa ondergaat het net niet veel die lekkere shag in de - handige doos 95 eb wijzigingen. Wel wordt de frequentie op de lijnen verhoogd, AmsterdamLonden wordt veertien maal per dag voor de ene helft door de B.E.A., en voor de andere helft door de K.L.M. uitgevoerd. Vanuit Rotterdam gaan twintig vluchten per week naar Londen. In beide richtingen samen zijn er dan zo'n tweeduizend zit plaatsen per dag. De vrachtcapaciteit tussen Amsterdam en New York wordt verhoogd met 45 procent ten opzichte van het vorige jaar. Ruim 16 procent van de totale vervoers- omzet van de K.L.M. wordt uit het vracht vervoer verkregen. De K.L.M. neemt hier mede de tweede plaats onder de vervoers maatschappijen op de wereldranglijst in. (Zie vervolg op pagina 7) meel ter sprake zijn gekomen. Het valt echter te betwijfelen, of een eventuele suggestie in bedoelde richting reeds zul ke vaste vormen heeft aangenomen, dat van een uitgewerkt voorstel kan wor den gesproken, dat de instemming van de gemenebestlanden heeft. In antwoord op een vraag of een fede ratie van Nederlands en Australisch Nieuw-Guinea mogelijk is, zeide mr. Luns, dat deze niet onlogisch zou zijn, daar beide gebieden door eenzelfde volk wor den bewoond en door Nederland en Australië in een zelfde geest worden be stuurd. Nederland houdt zich in het bij zonder bezig met de mogelijkheden, de bevolking van westelijk Nieuw-Guinea in staat te stellen, het zelfbeschikkingsrecht uit te oefenen. Het streeft er voorts naar, dat zo spoedig mogelijk 95 procent van de ambtenaren uit Papoea's zal bestaan. Mr. Luns herinnerde er aan, dat Neder land Hammarskjöld (secretaris-generaal van de V.N.) heeft verzocht te laten on derzoeken, of Nederland inderdaad een militair apparaat op Nieuw-Guinea onder houdt, maar Hammarskjöld heeft totdus- ver nog geèn beslissing genomen. Over de mogelijkheid van een Indone sische aanval op Nieuw-Guinea zei de minister: „Indonesië is Sukarno en Sukar no Is in feite een dictator, van wie ik niet kan zeggen, wat ta(j in *Uii hoofd heeft. Indonesië dient de zaak van de vrede niet door infiltratiegroepcn naar Nieuw- Guinea te zenden". De minister voegde er aan toe, dat men geen grote betekenis moet hechten aan het optreden van deze groepen, die in zeer dun bevolkte gebie den zijn ontscheept. De plaatselijke bevol king heeft hen bovendien niet goed ont vangen en is zeer loyaal gebleven. Overigens is mr. Luns van oordeel, dat de Ver. Naties verplicht zullen zijn, in te grijpen, in het geval van een belangrijke Indonesische aanval op Nieuw-Guinea. Nederland zal zich genoopt zien, voor een eventuele verdediging van het eiland maatregelen te nemen om te voorkomen, dat een militaire leegte een aanval aan trekkelijk maakt. De minister deelde mede, dat Nederland van plan is, de In dische premier, Nehroe, te verzoeken, zijn invloed bij Sukarno te doen gelden met betrekking tot het vraagstuk Nieuw- Guinea. Het besluit van Indonesië om ook het laatste (indirecte) contact met Nederland te verbreken, noemde mr. Luns ongehoord en in strijd met alle internationale rechts regels. Zelfs in de oorlog werden te Ber lijn Nederlandse belangen behartigd, al dus de minister. Vandaag zou hij de In donesische maatregel bespreken met zijn Britse collega, lord Home. De invloedrijke Indonesische vak vereniging van landarbeiders Petani (werkend onder auspiciën van de natio nalistische PNI-partij) heeft de rege ring aangespoord alle Belgische plan tages in Indonesië in beslag te nemen als protest tegen de Belgische interven tie in Kongo. Eind april is er commandowisseling bij de K.L.M. President-directeur I. A. Aler (links op de foto) hield gisteren zijn laatste grote persconfe rentie. Hij praat hier met zijn opvolger, drs. E. H. van den Beugel. Een meerderheid van leiders van het Britse Gemenebest, die op het ogenblik in Londen bijeen zijn, heeft gisteren een beroep gedaan op de Zuidafrikaanse premier dr. Hendrik Verwoerd, om de gelijkheid van alle rassen te erkennen of uit de com monwealth te treden. Verwoerd heeft nog geen definitief antwoord gegeven, waarom werd besloten tot vandaag de beslissing uit te stellen of Zuid-Afrika lid van het Gemene best zal kunnen blijven. John G. Diefenbaker van Canada ver klaarde. dat het tijdstip nu voor het Ge menebest, is gekomen om een handvest van de burgerrechten op te stellen, waar bij elk rassenonderscheid zou worden verboden. Zijn voorstel kreeg aanzienlijk steun. Met name van de leiders Van Malakka. India. Pakistan. Ceylon, Gha- ?n Nigeria, die met nadruk betoogden dat de grondbeginselen op de tenuitvoer legging van Verwoerds apartheidspoli tiek zich niet laten verzoenen met die van een Gemenebest met vele rassen. Na zever verklaring sprekers las Verwoerd een /oor, die echter alleen steun kreeg van premier Macmillan en de premiers Robert Menzies van Australië en Kelch Hoyoake van Nieuw-Zeeland. De premiers besloten, nadat het vraag stuk Zuid-Afrika was behandeld, de re publiek Cyprus ais lid van de common wealth te aanvaarden. Verwacht wordt dat de aanvraag om lidmaatschap van Siera Leone aan Afrika's westkust, dat 27 april onafhankelijk wordt, eveneens zal worden goedgekeurd. Een groep van twaalf oliedeskundi gen zijn toen zij tien km van de Marok kaanse grens in de Sahara bezig wa ren olie te boren door een bende over vallen en ontvoerd. Het exploitatiema teriaal werd vernield. Van de ontvoer de mannen komen er drie uit de V.S., drie uit Canada, vijf uit Spanje en een uit Frankrijk. Zij waren werkzaam voor de Union Oil en de Compania Ibercia de Petroleos. De bende is niet geïdentifi ceerd. In het ziekenhuis te Venray is gisteren De 46rjariige mevrouw A. M. Derks- Schoppema overleden. Zondagavond reed zij met haar man op een motorfiets, in Maashees (Limburg) in volle vaart tegen een tegemoetkomende auto op. Haar man overleed zeer kort na de botsing. Mevr. Derks is niet meer bij kennis geweest. Het echtpaar dat terugkeerde van een bezoek aan kennissen, laat tien kinderen achter. De situatie op de wereldkoffie- markt, gepaard aan de revaluatie, heeft het mogelijk gemaakt met in gang van vandaag een koffieprijsver laging van betekenis door te voeren, variërend van acht tot twaalf cent per pakje van 250 gram. (Een aantal zaken was op deze prijsverlaging reeds vooruitgelopen Red.). Ten aanzien van de thee dient te worden opgemerkt dat de revaluatie ten dele tegemoet komt aan de prijs stijging op de wereldmarkt, zodat er op dit ogenblik geen aanleiding ge vonden wordt om een theeprijsveran- dering aan te brengen JJINNEN DE K.V.P. is men. na diens plotselinge noodzaak zich terug te trekken, zoekende naar een opvolger van professor Romme als fractievoorzitter. Bij de eerste besprekingen is nien er blijk baar nog niet uitgekomen. Slechts is de waarnemend voorzitter, de heer Andries sen, bereid gevonden, als zodanig nog wat aan te blijven. Bij diens gedwongen afscheid zijn tot professor Romme van schier alle zijden woorden van respect gericht. Men liet hem niet in het onzekere over de bewon dering voor de wijze waarop hij het voor zitterschap had bekleed. Tevens echter kwam toen wel naar voren wat in zulk een positie zoal van een voorzitter wordt verlangd en gevergd. De zwaarte van de taak werd geaccentueerd door de lof die de scheidende voorzitter werd toegebracht. Geen wonder, dat een opvolger zich moei lijk vinden laat. De K.V.P. is een grote partij, die bovendien naar binnen een ruime verscheidenheid vertoont. Zij is, zoals ook de protestantse partijen. een volkspartij. In haar gelederen vindt men terug wie op grond van hun levensover tuiging een partijkeuze hebben gedaan. Die levensovertuiging is het beslissende, en zij bindt. Met deze band zijn de moei lijkheden niet verdwenen. Wel ligt in die gemeenschappelijke levensovertuiging de mogelijkheid om de moeilijkheden te over winnen. Na het afscheid van professor Romme heeft men gemeend, dat het tijdperk van een rooms-katholieke politiek zou zijn af gesloten. Voortaan zou men op zijn best nog slechts kunnen spreken van politiek van rooms-katholieken. Wij vermoeden, dat het zo'n vaart niet lopen zal. Blijft echter het feit, dat de opvolger er nog niet is. Op zichzelf is dit iets dat te denken geeft. Tenzij de opvolger er wel reeds is. doch op dit moment nog niet beschikbaar of ook nog geen deel uitma kend van de fractie. Vergeten wij niet, dat de K.V.P. een zwaar tribuut heeft geleverd aan het ka binet. In het bijzonder minister Cals wordt wel genoemd als de man, van wie de K.V.P. ook voor zichzelf veel verwacht. Maar dan moet hij eerst hebben beëindigd hetgeen hij ziet als zijn wetgevende taak, de voltooiing dus van de enorme wetgeving op het gebied van het onderwijs. De leiding van de K.V.P. is niet een zaak die alleen de K.V.P. belang heeft in te boezemen. Elke fractie binnen het parlement is een deel van het parlement, en het parlement als zodanig vertegen woordigt het Nederlandse volk. Botsing en samenspel van de fracties resulteert in het politiek beleid. Van dat politiek beleid behoort het landsbelang de richt snoer te wezen. Weshalve wij ons ook voor het poli tieke leiderschap van de K.V.P. belang stelling alleszins mogen veroorloven. y /ANS LAND bevindt zich nog steeds j L' aan de rand van een hogedrukgebied, %r waarvan de kern voor de ingang van het Engelse Kanaal is gelegen. Lucht die van zuidelijke breedten afkomstig is stroomt met westelijke winden over de Britse eilanden naar ons land. Om dat deze lucht tamelijk vochtig is komt er over het algemeen veel bewolking in voor. Depressies trekken in een wij de boog om het hogedrukgebied heen. Een front dat gisteren dicht bij het noordoosten van het land was gekomen, verwijderde zich weer naar het oosten. Het ziet ernaar uit dat het hogedruk gebied morgen nog wat dichter bij ons land zal komen. Het blijft daarom droog weer, maar er zullen slechts plaatselijk HET WEER IN EUROPA opklaringen voorkomen. De Bilt verwacht tot woensdagavond: Rapporten hedenmorgen zeven uur Droog weer met plaatselijk wolken velden en hier en daar mist. maar ook verspreide opklaringen. Zwakke tot ma- Tendens: bestendig Stand gisteren: 768 tige westelijke wind. Weinig verandering SUtton In temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 u.) ZON EN MAAN d Helder Woensdag: zon op 6.56, onder 18.44 uur; XP5Ilburg maan op 6.23, onder 17JO uur. Nieuwe Eeldê maan op 16 maart Onze méér dan 60-jarige ervaring op verhuisgebied waarborgt U een veilige overkomst van Uw bezittingen! 20389 TEL 26380 20271 OUDE VARKENMARKT 5 De militaire timmerman De B uit Den Helder, wiens vrouw met de kinderen onlangs van hem is weggegaan, heeft een poging gedaan het 18-jarige meisje D.. eveneens uit Den Helder, aan te randen. Hij belde een babysit-centrale op met het verzoek een vrouwelijke oppas voor zijn kinderen te zenden. Toen het 18-ja- rige meisje zich meldde, bracht hij haar naar de slaapkamer, zogenaamd om haar de kinderen te laten zien. Daar gekomen greep hij haar beet, doch het meisje ver zette zich met de hak van haar schoen zo hevig, dat hij haar moest laten gaan. Mejuffrouw D. waarschuwde de politie en deze arresteerde De B, Doordat een der motoren niet goed functioneerde is een reusachtige Atlas raket, die een recordviuoht van 14 467 kilometer naar een doelgebied in de In dische oceaan zou maken, gisteravond kort na de start in de Atlantische oceaan gestort. De raket heeft een afstand van slechts 320 kilometer afgelegd, alvorens in zee te storten. De Bilt Twente Elndn. Zd.-Ltmb Helsinki Stock h. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort MUnchen Züncb Gcnéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon 41 1. bew. h. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. L bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. 1. bew. m. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. mist gh. bew. zw. bew. 1. bew regen gh bew regen gh. bew. onbew. onbew. regen regen regen h. bew. onbew. 1. bew. 1. bew. onbew. windstil windstil wnw 8 windstil wzw 2 wnw 8 Ï4 J^APITEIN Anthony Hare van de Yorkshire light infantry die graag had dat zijn regiment alvorens later in dit jaar naar Malakka te vertrekken wat Chinees cn zo mogelijk eten met eet stokjes leerde, plaatste een advertentie om een knap Chinees meisje, dat bereid was als lerares op te treden. Wie schetst zijn verbazing, toen hij uit Hollywood een sollicitatie ontving van de filmster Nancy Kwan. De kapitein vertelde dat hij om een knap Chinees meisje had geadverteerd om zijn mannen er toe te bren gen, vrijwillig en in hun vrije tijd de taal-en-eetlesscn te volgen. „Ik veronderstelde, dat zij zich zouden haasten zich op te geven, als er een knappe Chinese lerares kwam." Nancy Kwan, ster van de film „The world of Suzie Wong", had de advertentie toevallig gelezen en seinde de kapitein: „Wilt u mij als tublieft als sollicitante be schouwen? Ik spreek vloeiend Chinees, kan geniaal met eet stokjes omgaan en ben gek op uniformen. Bovendien hen ik half Engelse. Mijn verdere aanbevelingen? Ik kan u al leen maar aanraden „The world of Suzie Wong" te gaan zien." „Aanvankelijk dacht ik aan een grap, maar bij onderzoek bleek het telegram echt te zijn." zeide de kapitein. Hij is echter bang. dat miss Kwan al te mooi is en dat zij. als haar aanbod gemeend is, de soldaten teveel zou aflei den. Daarom is hij van plan. haar onder dankzegging voor haar aanbod beleefd af te wijzen. Hij deelde mede, dat hij reeds een kennelijk min der mooie Chinese Jonge dame heeft aangenomen en Nancy tot troost zal uitnodi gen, zodra zij in Engeland komt het regiment eens op te zoeken. „Laten we eens proberen welk vlieg tuig er het eerst door de geluidsbar rière h eenkomt."

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 1