Halve finalisten gaven elkaar niets toe Kampioensdroom van DES wreed verstoord Koninklijke hulde voor Henk v. d. Grift R.A.S. kwam naar en won van Leiden: 0-4 Kangoeroes wint van Prof. wijk Engelse Cup en league Woubruffse-T AV V: 0-1 Verreck moet op tellen passen Wat de reserves presteerden Zuidhollands damtoernooi N.S.A.-Kagia 2-3 Veel sterker SVOW won met 0-1 van Alphen HVL2-K.V.C1 gelijk spel UITSLAGEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 MAANDAG 6 MAART 1961 Slechts één van de vier halve finalisten in het toernooi om de Engelse voetbalbeker is zaterdag bekend ge worden: Sheffield United, de leider in de tweede di visie. Als enige kwam het winnend uit de kwart finales, vooral dank zij een hattrick van rechtsbinnen Billy Russell. De overige drie wedstrijden eindigden alle in een gelijkspel, ook die van Tottenham Hotspur, de kampioen in spe, tegen de tweede-divisieclub Sun derland. Newcastle United, dat een grote reputatie heeft als „Cupfighter", was reeds binnen het kwartier een verslagen ploeg door doelpunten van Russell in de i achtste en twaalfde minnut. Tien Russell zeven minuten daarna wederom scoorde en daarmee de over winning binnen het bereik van zijn ploeg ibracht, werd de superioriteit van Shef- ifield United steeds groter. Met snel. i agressief spel werd Newcastle op de knieën gedwongen. Eerst acht minuten voor het einde redde John Mcguigan de twijfelachtige eer voor Newcastle* ij—-3. Voor het tweede heldenfeit zorgde de derde divisieclub Barnsley. door Leicester City, dat alle topclubs in de eerste divisie overwon, de Spurs incluis, op eigen veld te bedwingen: 00. Leicester kreeg geen kens de hechte verdediging van Barnsley te doorbreken, ondanks grote pressie. Verder dan een schot tegen de paal van rechtsbuiten Howard in de eindfase kwam Leicester niet. Do score bleef blank, evenals bij Sheffield Wednesday Burnley, waar de sterkste verdediging in de league die van Sheffield Wednes day de voortreffelijke voorhoede van Burnley geen gelegenheid gaf zich De ontmoeting WWoubrugge—TAVV stond van het begin tot het eind tech. nlscb. noch tactisch op hoog peil. Beide voorhoedes plaatsten slecht, aan het sa menspel ontbrak ook nog al het één en ander. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd had de thuisclub een ge ring overwicht. De vele schoten, op het Ter Aarse doel afgevuurd, gingen echter hoog over of naast. Bovendien kon de actieve keeper enkele mooie ballen keu rig stoppen. Over het geheel genomen was het spel van beide elftallen peuterig, hoewel het tempo, vooral voor de rust, vrij hoog lag. IVlak voor de rust werd een doelpunt van Woubrugge wegens buitenspel afge keurd. In de tweede helft zette TAVV direct lin met een serie heftige aanvallen, die olie op niets uitliepen. Het tempo zakte jnu zichtbaar, de vermoeidheid speelde een grote rol. Drie minuten voor het ;eindsignaal gelukte het J. den Hartog uit een corner met een laag hard schot het enige, en voor Ter Aar winnende doelpunt te maken: 01. Gezien de onderlinge krachtsverhou ding zou een gelijke stand beter zijn ge weest. Jeugdtitel schaken Nadat er zeven ronden gespeeld zijn voor het per soonlijk jeugd kampioenschap, zijn de kansen voor Verreck zeer zeker het gunstigst aan te merken. Doordat Van Duin en Berendsen met 4 pt. en 1 afgebro ken partij tegen Verreck met 5Ji pt., dus ieder op 5 pt. kunnen eindigen, zal Verreck wel de gelijk op zijn tellen moeten passen, ivil hij in de eindspurt niet nog wor- len ingehaald. Ofschoon ook Lindner met 4i4 pt. en ken afgebroken partij de kans heeft om pch bij het eerstgenoemde tweetal te roegen. staat zijn nog niet besliste par- uj dusdanig slecht, dat hij weinig loop mag koesteren ook op 5 pt. te ko- Er is nog wel degelijk veel spanning p deze voor de jeugdspelers aantrekke- Mke strijd om de titel „jeugdkampioen aBS 1961", omdat de winnaar mag mee pelen in de competitie voor het lands- kampioenschap. ^De winnaar hiervan wordt dan Ne- lerlands jeugdkampioen en afgevaardigd iaar de wedstrijd om het wereldkam pioenschap. Als uitslagen voor de zevende ronde tjn te vermelden: Verreck—Keijser p—OldenhoffStam 1—0; Happel— Jlooyman 1—0; LindnerSmout afg. De stand is thans na de zevende ronde, paarbij x afgebroken partij betekent: 11. Verreek 5Vi pt. 2-4. Van Duyn, Be- lendscn en Lindner 4x pt. 5-6. Happel en Kejjser 4 pt. 7-9. Stam, Oldenhoff en Ipsenthal 3^x pt. 10. Smout 3x pt. 11. IJooyman 2% pt. 12. Verlee IVz pt. 13. Vauta lx pt. I Tennis. In het herenduibbelspel van kt internationale tennistoernooi te An- Ibes zijn onze landgenoten Willem Ma ps en Piet van Eysden zaterdag uitge- fchakeld door Maggi (It.) en Alvarez pilumbia). De Italiaans-Columbiaanse pmtoinatie zegevierde met 46, 62. ontplooien. Beide ploegen leverden een heroïsch gevecht, dat de 55.000 toeschou wers tot het laatste moment in zijn ban hield. Tottenham, favoriet no. 1 voor de beker en tevens kanshebber voor de „doublé", die voor het laatst in 1897 door Aston Villa werd behaald, soheen het tegen Sunderland niet moeilijk te krUgtn. toen Cliff Jones na negen minuten de Spurs op 01 bracht en de strijd voor de rust bleef beheersen. Het pakte voor deLon- denaren echter anders uit. Met grote elan wierp de jonge ploeg van Sunderland zich na de rust In de strijd. De Londen.se verdediging kreeg het benauwd, vooral toen de stevige 18-jarige Schotse links binnen Willie Mcpheat reeds na vijf minu ten de gelijkmaker scoorde en de druk bleef aanhouden.. Het laatste fluitsignaal moet voor de Spurs een verademing zijn geweest League Wolverhampton Wanderers liet de kans om in de league iets van zijn achterstand op Tottenham en Sheffield Wednesday terug te nemen, voorbijgaan. Blackpool versloeg de „Wanderers" met 52 en deed door deze overwinning de laatste plaats over aan Preston NE. dat met 10 bij Blackburn Rovers verloor. De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijd luid den: Eerste divisie: Blackpool-Wolverhamp ton Wanderers 52; Aston Villa-Arsenal 22; Blackburn Rovers-Preston North End 10; Bolton Wanderers-Cardiff City 30; Chelsea-Birmingham City 32; Everton-Fulham 10; Manchester City- Manchester United 13: West Ham Uni ted-West Bromwich Albion 12. Tweede divisie: Charlton Athletic- Brighton and Hove Albion 31; Hudders- field Town-Rotherham United 01; Lin coln City-Bristol Rovers 12: Luton Town-Derbij County 11; Norwich City- Middlesborough 41; Plymouth Argyle- Leeds United 31; Portsmouth-Liverpool 22: Stoke City-Scunthorpe United 20: Swansea Town-Leyton Orient 1—0. De strijd om de titel in de res. tweede klas schijnt zich toe te spitsen op een duel tussen Quick Boys en RWH. Voor al van de pas gepromoveerde Ridder kerkers mag dit een uitstekende presta tie worden genoemd. Onderaan zal Noordwijk heel gauw de bakens moeten verzetten willen de duinkustibowoners niet het haasje worden. Maar ook de negende plaats is fataal. Voor de bezet ting daarvan is de strijd nog volkomen open. Q. Boys RWH 2 ARC 2 CSVD 2 NSW 2 Res. 2de Si 14—20 Zwaluwen 2 14—14 13—17 Zw. Wit 2 14 13—15 SSS 2 13—11 13—14 Gr. Lindt 2 13— 9 13—14 Noordwijk 2 14 :'las: Zwart Wit 2Zwaluwen 2 1—1, NSW 2—Quick Boys 2 3—2, ARC 2—Gr. Lindt 2 1—0, SSS 2—CSVD 2 5—3. Res. 3de klas A: RAS 2—Ter Leede 2 0—4, JAC 2—Katwijk 2 3—2. Res. 3d© klas B: Semp. Altius ORNAS 2 22, 's-Grav. SV 2Monster 2 32. Die Haghe 3Excelsior M 2 0—8. Res. 3de klas C: Koz. Boys 2DOTO 2 2—1. AS WH 2—Capelle 2 2—5, WGZ 7, Spijtoenisse 2 03. In de eerste ronde van het provinciale damtoernooi om Coca Cola darabeker verloor de kampioen van Zuid-Holland Kinnegen verras send van de DIO- speier Kain. Deze is de laatste tijd wel goed In vorm, ge zien ook zijn resul taten ln het Haagse damkampioenschap. Overigens vielen er in deze ronde al leen beslissingen te noteren. De HDC- ODB-er Boog klopte Meyers uit Dor drecht en De Kluyver was veel te sterk voor de man uit Woubrugge Robbe. Gor dijn moest wegens werkzaamheden zijn eerste partij uitstellen. De uitslagen waren: J. H. de Kluyver- A. Robbe 2—0; F. H. Boog-D. Meyers 20; H. F. J. Kinnegen-L. P. Kain 02; F. Gordijn-D. v. d. Staay uitgesteld; H. J. v. d. Wouden-F. F. v. Vloten 02. De tweede ronde wordt donderdag avond in Rotterdam gespeeld. CÈO Hoofdklasse volleybal De prachtige kans op het kampioen schap, die DES zich de laatste weken heeft weten te verschaffen, heeft zater dag in Utrecht een lelijke knak gekre gen. De Voorburgers troffen het al heel slecht door uitgerekend tegen het de laatste weken zo enorm op dreef zUnde SOS met een Incompleet team binnen de lijnen tc moeten komen. Zlmmer. man en Oosterbaan waren verhinderd en deze handicap ts DES niet te boven gekomen. Dit doet echter niets af van onze lof voor de prestatie van SOS. De Utrechters hebben weer een zeer goede wedstrijd gespeeld. In hun verdediging blonken Hans en Rudy v. Wijnen bij zonder uit, aanvallend vestigde Kool de aandacht op zich. Henk v. d. Grift ontvangt van jhr. mr. Feith, voorzitter van de N.S.F., het gouden ereteken met de briljanten van de federatie. Naast Henk zijn verloofde en links Rudi Liebrechts. Het heeft N.S.A. zaterdag niet mee gezeten. Want nadat men een hoopvolle 20 voorsprong genomen had, werd die ln de tweede helft door Kagia weg gewerkt en zelfs ln Kagia's voordeel omgezet. Bonnen vijf minuten ha<i N.S.A. r< een 1—0 voorsprong genomen, nadat een uitval over links met een goed sobot van linksbuiten Versluis afgesloten werd. Na een kwartier word het 2—0 toen een penalty door Boxma benut werd. N.SA, bleef de sterkste, maar enkele minuten voor de rust werd het toch 21 toen de linksbinnen van de gasten in buitenspelpositie de bel ontving en al leen voor de N.S.A.-doelman geen fout maakte. Na de rust had Kagia de beate kansen, maar tot een kwartier voor het einde bleef de 2—1 voorsprong behouden. Toen moest de N.SA.-defensie zwichten en de Kagianen die voelden dat het kon, zet ten nog even door en wisten na een mis- fcrap in de N.S.A.-achterhoede drie minu ten voor het eind door hun linksbuiten de winnende goal te scoren. N.S_A. komt hierdoor lelijk in 't nauw. Het ontroerendste moment van de huldiging van de schaatswereldkampioen Henk van der Grift en de derde-prijswinnaar Rudi Ldebrechts was zaterdagmid dag in het Apollopaviljoen in Amsterdam toen de voor zitter van de KNSB, mr. H. W. Vliegen, het volgende telegram voorlas: „Aan de wereldkampioen hartelijke gelukwensen, (w.g.) Juliana". Met een langdurig ap plaus brachten toen de vele aanwezigen hulde niet alleen aan de wereldkampioen, die zijn tranen met moeite kon verbergen, maar ook aan deze zeer op prijs gestelde geste van Hare Majesteit de Koningin. Voor Van der Grift was dit telegram belangrijker dan de eretekenen, die hem op de borst gespeld werden: het gouden insigne met de briljanten door jhr. mr. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie en het gouden ereteken van de K.N.S.B., dat hem door mr. Vlie gen werd overhandigd. Jhr. mr. Feith zei dat Van der Grift het gouden insigne van de N.S.F. heeft gekregen namens anderhalf miljoen sport beoefenaren, omdat hij voor Nederland een unieke prestatie heeft geleverd tegenover de gehele wereld. De voor. zitter van het N.O.C., luit.-generaal C. F. Pahud de Mortanges bracht vervolgens niet alleen hulde aan Van der Grift maar ook aan de K.N.S.B. en de schaats- leiders. „Dit wereldkampioenschap is ge komen op het tijdstip waarop de Neder landse sport een steuntje in de rug nodig had". De voorzitter van het N.O.C. zei vervolgens, dat Van der Grift heeft be wezen dat er meer aanwezig moet zijn dan alleen maar kunstijsbanen. „U hebt de ware Olympische geest getoond en het enige dat wij u kunnen verwijten is dat u niet het vorig jaar in Squaw Valley hebt gewonnen". Leiden heeft, ondanks enthousiasme, het pad der nederlagen niet kunnen verlaten. RAS toonde door een beter spelinzicht al direct, dat het niet van zins was, zich door Leiden te laten verrassen. Met goed voetbal werd Lei den overspeeld en dat het bij 40 bleef, hebben de Leidenaars niet aan zichzelf te danken. Toen de stand 30 was geloofden de Hagenaars het wel en deze povere Leidse ploeg kon zelfs toen niet gevaarlijk worden. Sombere geluiden dus van Pomona! Al direct was R.A.S. sterker. Met snelle aanvallen werd de Leidse defensie aan de tand gevoeld. Deze liet af en toe zeer grove steken vallen en het pleit niet voor de Hagenaars, dat ze pas in de 20ste minuut zo'n steek konden oprapen. Van Wijngaarden profiteerde hiervan en het was 0—1. Leiden kon door haar enthousiasme nog enigszins partij geven, maar kwam slechts sporadisch tot een goede aanval. De Haagse defensie met stopper Kou- Het was een wonderlijke wedstrijd Ossen Alphen en SVOW. Want het lad er veel van weg dat de gasten, |ie toch ook nog niet veilig waren, laar Alphen kwamen voor een partij fttnonstratievoetbal. Tal van knappe lanvallen werden opgezet, geheel •olgens het boekje, maar kwam men b de buurt van het Alphendoel, dan taapte de draad af. De gastheren stelden zich tegen dit 1-1 ndsch soms knappe, maar trage spel. groot enthousiasme te weer. Vooral >per Van Heyndngen was weer de 'te routinier bij Alphen. Demonstreerden de gasten een veld dicht, eigenlijk kwamen voor de de beste kansen voor de op winst ste thuisclub. Maar ook hier maakte voorhoede, waarin midvoor v. d. Lei) weer van de partij was, er niet veel van. Doelman v. d. Lip had het dan oo>k heel wat gemakkelijker dan zijn collega Brui nes aan de overkant. Deze greep enkele malen zeer goed in. De rust kwam met 0—0. ISog groter In de tweede helft was het overwicht van SVOW nog groter. Stopper Van Nes met zijn mannen beheerste het mid denveld en het was eigenlijk een won der dat de gasten niet tot scoren kwa men, voor men het laatste half uur in gegaan was. En dat was nog een vrij fortuinlijk doelpunt via de binnenkant van de paal gescoord door rechtsbinnen Van Heek. Hij was tevens de match- wimner, want SVOW gaf de 01 voor sprong niet prijs. De leiding van deze wedstrijd was prima en mede hierdoor was het spel- verloop sportief. wen aan het hoofd, wist wel raad met deze schaarse aanvallen. In de 27e minuut liet doelman Schneit- horst zich verrassen door een afstands schot van v. d. Linden, die hiermede het fraaiste doelpunt van de wedstrijd scoorde. Leidens keeper kreeg vast het idee, dat er een Spoetnik langs hem schoot. RA.S. bleef sterker* doch zag zijn meerderheid niet omgezet in meer doelpunten. Geen herstel Na rust werden de illusies die Leiden nog mocht koesteren op een beter resul taat wreed te niet gedaan. Want in de tweede minuut veroorzaakte Hogervorst een hoekschop. Lindt stond vrij en tus sen een kluwen spelers door kopte hij de bal keurig langs Schneithorst (0—3). R.A.S. ging het hierna wat kalmer aan doen en toen De Boer, alleen op keeper Huls afging, schoot hij naast. In de 10e minuut werd het 4—0, toen bij een aan val over rechts Bouman de bal kreeg. Hij schoot in, doch een roodwit been stond In de weg. Geen nood, dacht Bouman cn hij schoot de terugstuitende bal toen wel in het doel. Even later werd een doelpunt afgekeurd, toen Bouman de goed gerich te schuiver van Das nog net even aan raakte. Ondanks het wat rustiger aan doen van R.A.S. zag Leiden geen kans. om het spel te verplaatsen. Wel kwam er in de 20ste minuut een goed genomen vrije trap van Robbers doch keeper Huls, red de bekwaam. Aan de andere kant lan- ceerde Bouman, Van Wijngaarden goed, doch deze schoot tegen de lat. In de 80ste minuut kwam Bouman er goed door en werd door twee Leidenaars aangevallen' Penalty! wel een wat te zware straf! Bouman nam de strafschop zelf maar schoot tegen de lat. Wel schoot hij de terugspringende bal in, doch deze treffer werd terecht geannuleerd. Een moment uit de zaterdag in Roker Park gespeelde voetbal wedstrijd SunderlandTotten- ham Hotspurs: het moment, waarop het eerste en enige doel punt voor T.H. een feit wordt. De strijd eindigde in gelijkspel 11. In 't doel zien we doelman Wakeham en achterspeler Nel son (nr. 2) in het doel, terwijl de andere achterspeler van Sun derland, Ashurst, vergeefs de bal achternaspringt. Lisser Boys bleef ook Zandvoortmeeuweii de baas Ook zaterdagmiddag bleef Lisser Boys op het goede pad door met 30 te v nen van Zandvoortmeeuwen. Hoewel Lisser Boys met twee invallers speelde heeft het toch verdiend gewonnen. Na de aftrap ging het spel enige tijd op en neer maar in de zevende minuut kwam de eerste serieuze scoringskans. Leen Broekhuizen schoot, buiten bereik van de keeper, hard in, maar de bal stuitte op de paal. Vanaf dit ogenblik kwam Zandvoort meeuwen er bijna niet meer aan te pas, en het doel van de gasten werd onder zware druk gezet. In de zestiende minuut kwam bij een aanval van Lisser Boys de keeper van Zandvoortmeeuwen in bot sing met Jan Ruwaard, beide spelers bleven op de grond liggen, maar de scheidsrechter floot niet aL Een van de spelers van Lisser Boys maakte toen de gelegenheid gebruik hard in het doel te schieten, waarna een verdediger niets anders kon doen dan de bal eruit te stompen. De scheidsrechter gaf een pe nalty, maar Leen Broekhuizen schoot de bal zacht in de handen van de keeper. Zandvoortmeeuwen, kennelijk aange moedigd door deze meevaller, kwam even onder de druk van Lisser Boys van daan en er werden enige aanvallen op het heiligdom van keeper Langeveld on dernomen. Na 42 minuten spelen kwam de eerste treffer voor Lisser Boys toen na enkele vergeefse scoringspogingen de bal bij Mondriaan terecht kwam die met een hard schot de keeper van Zandvoort meeuwen het nakijken gaf, 10. Na de thee tapte Zandvoortmeeuwen echter uit een ander vaatje en werd Lisser Boys geheel in de verdediging ge drongen. Lisser Boys slaagde erin het spel via enkele uitvalspogingen te ver plaatsen. Een doorloopbal, door de ach terhoede afgegeven, werd opgepikt door Jan Koppenaal die hem keurig op tijd doorgaf aan de invaller-rechtsbuiten Jan Helmus die met een strak schot de kee per geen schijn van kans gaf. 20. Verwoede aanvallen mochten Zand voortmeeuwen niet meer baten want een kwartier voor het einde scoorde Gijs Hagen het derde doelpunt voor Lisser Boys. De leider van de heren eerste klas, KVC 1 uit Katwijk, kwam ook deze keer maar met de halve winst uit Lelden terug. Nu dienen we hierbij op te mer ken, dat de Katwijkers tegen HVL 2 niet in hun sterkste opstelling uitkwamen. Het werd een slappe vertoning, waarbij de sets om en om werden gewonnen. Het belangrijkste treffen in de degradatie- groep was Or. Groen 1KVC 2. Helaas gaat het cr voor de Oranje-Groenen zeer somber uitzien. Kansloos ging Or. Groen met 30 ten onder en dat betekent, dat de degradatie vrijwel vast staat- Kan- geroes 2 wist door een goede zege op WS 2 de aansluiting ln de kopgroep wat hechter te maken. De spanning Is mede door het gelijke spel van KVC, volledig teruggekeerd. De studenten hadden een uitschieter in Alphen door van de politie de volle winst mee naar Leiden te nemen Het Noordwijkse SIOS staat op de drempel van het kampioenschap. Zelf wonnen de Noordwijkers gemakkelijk van het zwakke HVL 3, maar L.D. 1 liet een steek vallen. Het totaal uit vorm zijnde GGV 1 kwam geladen in het veld en L.D., niet beducht op zulk een tegenstand, werd volkomen van de kaart geveegd: 30! Teylingen heeft het kampioenschap voor het grijpen in de heren derde klas Het schakelde de Kweekschool definitief uit: 3—1. Bij de dames liet KVC 1 een veer en nog wel in eigen huis tegen Or. Groen 1. Het zwakke Kangeroes werd nog wat vaster op de laatste plaats gedrukt door de leider in deze klas, Prof. Wijk 2. Nw. Brunh. 1. dat relatief de beste papieren heeft, wist in de zuster- strijd tegen Nw Brunh. 2 de volle winst binnen te halen. In de dames tweede klas vielen geen verrassingen te noteren. Bedroevend is hier nog steeds de 0 op het scorebord van Argos 2. In de heren vierde klas was de belangrijkste strijd die tussen WS 5 en Kangeroes 3. Kangeroes begon overweldigend, nam een 20 voorsprong, liet de teugels even vieren en kwam er niet meer aan te pas: 22. Raaphorst was hier de lachende derde. Het nam geen halve maatregelen tegen Prof. Wijk 6 en het staat nu alleen aan de leiding. Uitslagen Volleybal afdeling Lelden Dames eerste klas: Nw. Brunh. 1-Nw. Brunh. 2 3—1; KVC 1-Or. Groen I 2—2; Prof. Wijk 2-Kanger. 2 3—0. Dames tweede klas: DES 1-Argos 2 3—0; Prof. Wijk 3-Nw. Brunh. 3 1—3; Teylingen 2-KVC 3 3—0; GGV 1-KVS 2 0—3. Dames derde klas: ODD 1-KVC 4 0—3; SKR 1-HVL 1 2—2; GGV 2-KVC 5 2—2. Heren eerste klas: KVC 2-Or. Groen 1 3—0; WS 2-Kangeroes 2 1—3; PSVA 1- LUSV 1 1—3; KVC 1-HVL 2 2—2. Heren tweede klas: SIOS 1-HVL 3 30: WS 3-Donar 2 22; Meerburg 1-Prof. Wijk 3 0—3; GGV 1-L.D. 1 3—0 Heren derde klas: DES 1-WS 4 3—1; Teylingen 1-Kweekschool 1 31; Zee macht 1-Prof. Wijk 4 0—3; ODD 1-Donar 3 2—2. Heren vierde klas: ODD 2-DES 2 2—2; Raaphorst 2L.D. 2 03; Kangeroes 3- WS 5 2—2; Prof. Wijk 6-Raaphorst 1 0—3. Overgangsklasse dames: Argos 1- AMVJ/Smash 22; CSVD 1-Kangeroes 1 2—2; AMVJ/Smash-Prof. Wijk 1 2—2. Overgangsklasse heren: HVL 1-WS 1 3—1; Kangeroes 1-Prof. Wijk 1 30. In de huldiging werden ook Rudi Lie- brechts, de verloofde van v. d. Grift, Reijke Zijtsveld. coach Klaas Schenk en trainer Piet Zwanenburg betrokken. Tot Liebrechts, die de zilveren K.N.S.B. spel kreeg, zei mr. Vliegen o.m.: „Jij hebt het gepresteerd om sneller te komen dan ooit een andere Nederlandse schaatsen rijder" Klaas Schenk en Piet Zwanenburg kre gen ten slotte een herinneringschild ter wijl mr. Vliegen aankondigde dat het bondsbestuur op de volgende jaarver gadering Zwanenburg zal voordragen als lid van verdienste. Klaas Schenk heeft deze onderscheiding reeds enkele jaren geleden gekregen. Het was een verrassing dat ook een der aanwezige hardrijders nog voor het front moest komen, dat was Wim de Graaff, die uit dank voor «1 hetgeen hij voor de schaatsenrijderij heeft gedaan, het ereteken van de K.N.S.B. kreeg. Scylla 2 speelde slecht, junioren beter Voor het eerst sinds lange tijd heeft het constante team van Scylla in de overgangsklas een zo volledige neder laag moeten slikken. Ned Lloyd, met TYBB-kandidaat voor het kampioenschap, was weliswaar 6terk maar had in eigen huis tegen de Leidenaren pas in de laat ste game van de laatste partij een krappe zege kunnen forceren. Nu was het anders. De Leidse formatie geloofde niet meer in eigen kunnen en het feit dat zij slechts twee games kon winnen in de tien partijen bewijst wel genoeg. Beide malen was Kanbier erbij betrokken. Aanvoerder Karamoy kwam niet verder dan tweemaal een verlenging in de tweede game. Het was voor Scylla een wedstrijd om gauw te vergeten of om veel van te leren! De Scylla junioren ln de eerste klas toonden hoe het wel moest, door van het sterke Treffers te winnen. John van Ruiten bleef bij de tegenstanders welis waar ongeslagen, maar doordat Dick Springer, Max du Prie en Joop Verkerk ieder tweemaal scoorden bleef de zege (64) in eigen huis. Met ingang van 13 maart speelt Scylla weer aan de Hogemorsweg in de Beatrlx- schooL OVC was natuurlijk niet bij madhte, Rcva in Amsterdam te weerstaan. Door deze resultaten kwam de competitie in een spannender fase dan ooit tevoren. Met nog vijf wedstrijden te spelen, w.o.: Libanon—SOS; LibanonReva en DESLibanon, staan DES, Libanon en Reva volkomen gelijk. Onderaan werd de situatie weer iets duidelijker. In een verwoed gevecht, waarin aanvankelijk HVS in gewonnen positie kwam, wist Valbovol tooh nog als winnaar uit deze strijd naar voren te komen. Hierdoor brachten de Woeirdenaren zichzelf prak tisch in veilige haven. Bij de dames versterkte Boemerang de greep op de bovenste plaats door Veenendaal een ongezouten nederlaag toe tc brengen. In Utrecht verloren zo wel SW als DES. Hierdoor bleven bei de respectievelijk op de laatste cn voorlaatste plaats staan, met nog slechts «en theoretische kans, deze weinig be geerde plaatsen te kunnen verlaten. Overgangsklasse Ook hier verrassende resultaten! Ze verloor bjj de heren De Professoren- wijk onverwacht de derby tegen de Kangoeroes. HVL kon de andere Leidse derby, tcigen WS. in volle winst omzet ten. De voorsprong van HVL groeide uit tot drie punten. DES 2. dat met zeer veel moeite Orawi de baas bleef, be dreigt nu nog het meest HVL's leidende positie. Dat VPSV van Libanon 2 zou verliezen stond wel vast. Voorburg kwam niet compleet op tegen Punch en dat kost de Voorburgers. behaWe een boete, ook nog twee winstpunten. Bij de dames wist zowaar Angos Smash een ge lijk spel af te dw:ngen. Enerzijds werd hierdoor toch de degradatie van Argos een feit, anderzijds kon Smash hoogstens nog gelijk met OVC eindigen. Deze Haagse dames wonnen hun laatste wed strijd van Argos. Zij moeten r»u verder afwachten, wat Smash en De Kangoe roes zullen gaan doen, vooral in de wedstrijd tegen elkaar. HOOFDKLASSE Heren: SOS—DES 3—0; Reva—OVC 3—O; Valbovol—HVS 3—2; US—AMVJ 3—1. DES 15-20 Libanon 15-20 Rcva 15-20 SOS 16-22 Sporboentr. 15-16 US 16-16 Dames: VeenendaalBoemerang 03) SW—SL Paul 0—3; SOS—DES 3—0. Celebes 18-10 AMVJ 15-12 Valbovol 14-10 HVS 17-3 OVC 15-4 Ooncordiia 15-2 Boemerang 17-32 RVC 16-26 Reva 17-24 SOS 15-20 Die Raeckse 15-20 St. Paul 16-16 ZVC 16-12 Concordia 15-10 Veenendaal 16-10 DES 15-6 SW 16-0 OVERGANGSKLASSE Heren: De ProfeasorenwUkDe Kan goeroes 0—3; HVL—VVS 3—1; DES 2— Orawi 3—1; VPSV—Libanon 2 0—3; Voor. burgPunch (Voorburg n. o. g.) HVL 18-32 Punch 17-13 De Prof.wijk 19-31 DES 2 17-29 Libanon 2 18-20 Orawi 18-19 Kangoeroes 18-16 Dames: Argoa—Smash 3—2; \rgos 31. OVC 16-22 Blokkeer 14-13 MVC 16-31 De Prof.wijk 15-11 Smash 13-16 PVC 16-11 Kangoeroes 12-15* Angos 15-6 CSVD 14-15 twee winstpunten ln mindering. Voorburg 17-14* VVS 18-14 VPSV 17-7 Concordia 2 17-7 Celebes 16-6 OVC— De grote verrassing van de afgelo pen week was wel de overwinning van Kangeroes op Prof.wijk, dat in deze wedstrijd bijna nooit tot een sluitend geheel kwam. Kangeroes daarentegen speelde o.i. de beste wed strijd van zijn leven. Zelden zagen wij de scholieren zo vol overgave spelen en hun overwinning is beslist ten volle verdiend. Even dachten wij dat ook WS voor een suprise zou gaan zorgen, maar na dc winst van dc eerste set in de wedstrijd tegen HVL kreeg WS het juiste ritme niet meer geheel te pakken en zodoende kon HVL alsnog met 31 de volle winst binnenhalen. Prof.wijkKangoeroesO3 Het eerste succes in deze wedstrijd is voor Kangeroes, dat een 0—3 voorsprong weet te nemen. ProLwijk, zonder aan voerder Mulder, komt zoals altijd slechts langzaam op toeren, maar weet toch te voorkomen dat Kangeroes te ver gaat uitlopen. De strijo gaat nu gelijk op. maar Kangeroes weet steeds twee pun ten voorsprong te behouden, tot 7—9; dan vergroot het de voorsprong tot 7-11. Prof.wijk gooit er nu een schepje bo venop. Alle onderdelen van het spel worden beter verzorgd en het gevolg is dat Kangeroes even down gaat. Bij le stand 11—11 eohter lukt het bij Prof. wijk niet meer en Kangeroes profiteert hier dankbaar van om deze set met 12— 15 te winnen. In de tweede set trekt Prow.wijk di rect het initiatief tot zich. Zonder al te veel moeite neemt P.W via 1—0, 51, een duidelijke 102 voorsprong. Zo te zien een beslissende voorsprong. Kange roes denkt hier echter anders over en juist in deze fase van de strijd komt het tot bijzonder goed spel, mede dank zij het volkomen falen van de P W.-aanval. De set-ups zijn bij P.W. zo verschrikke lijk alecht dat de gev-eesde blauw-witte aanvaller» wel fouten moeten maken. Bij Kangeroes staat er echter één man aan het net die dankbaai elke goede set-up van zijn medespelers met een da- verende smash weet af te makenVink. de grote man ln deze wedstrijd. Steeds kleiner wordt de voorsprong van Prof. wijk en onder luide aanmoedigingen van het talrijke publiek weet Kangeroes bij 1414 gelijk te komen. Dan is Prof.wijk een geslagen ploeg. Het wordt 1410 oor Kangeroes. Na het verlies van de tweede set is Prof.wijk volkomen aangeslagen zonder dat zij er ets tegen kunnen doen neemt Kangeroes op bijzonder vlotte wijze een 07 voorsprong Een enkele maal slechts wee' Prol wijk een aanval op de juiste wijze af te maken, maar ge vaarlijk worden zij niet Kangeroes voelt dat een 6—3 overwinning beslist mogelijk is, zodat het alles op alles zet om dit doel te bereiken. Me. 915 slaagt het glansrijk. Een bittere pil voor Prof.wijk, maar de nederlaag is beslist verdiend. Indien Kangeroes kan» zou zien altijd zo te spelen als in deze wedstrijd, zou deze ploeg tot de sterkste van de overgangs klasse beihoren. HVLWS: 3—1 Bijzonder fel startte WS in deze wed strijd. HVL daarentegen slaagde er niet in tot een sluitend gehee' te komen. Langzaam maar zeker loopt WS uit Door deze tegenslag geprikkeld, probeert HVL door het nemen van grote risico het roer ora te gooien, maar WS laat zich de winst niet ontnemen en gooit er nog een schepje bovenop. Dit is teveel voor HVL en met 815 haalt WS de eerste set binnen. De tweede set geeft een geheel ander beeld te zien. HVL, door het verlies van de eerste set gewaarschuwd dat WS van plan is de huid zo duur mogelijk te verkopen en met de nederlaag van Prof.- wijk voor ogen, begint de tweede set zo overrompelend, dat WS in enkele ogen blikken tegen een 60 achterstand aan kijkt. Dat is teveel voor WS Het Juiste ntome is volkomen zoek. er worden fou ten gemaakt bij het opvangen van de service en bij het afmaken van de aan val; tegen dit VVS is HVL wel opge wassen. Steeds beter luikken de combi, naties bij HVL en het verwondert nie mand dat HVL mot grote cijfers (15—4) de score weer rechttrekt. Hoewel WS in de derde set tot beter tegenspel weet te komen, bereikt het spel niet die hoogte van de eerste set. Wel komt het met 14 voor. maar HVL iaat zich hierdoor niet verontrusten en neemt al spoedig het initiatief over. Wal WS ook probeert, niets helpt, ook time outs en spelerswisselingen niet, HVL draait rustig door en wint deze set met 15—9. In de laatste set heeft HVL er geen twijfel over laten bestaan dat het niet van plan was met een gelijkspel genoe gen te nemen en hoewel het soms niet helemaal ging zoals gewenst, een 61 voorsprong bijvoorbeeld werd door WS geheel teniet gedaan, tocb bleven de HVL-ers het beste van hot spel behou den. VVS kwam in deze laatste set slechts bij vlagen tot een sluitend geheel. Tot 99 weet het HVL bij te nouden, maar dan drukt HVL het overwicht ook in cijfers uit: 149. Door een fout van HVL krijgt WS nog een laatste kaas. maar meer dan éèn punt weet het niet te maken. HV1 wint deze set met 1510 en daarmede de wedstrijd. Een verdien de overwinning. De kansen op het kam pioenschap zijn nu wel bijzonder goed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11