Jlieutue geihscife (tfouronl Socialisten Commentaar Abbas is bereid tot een gesprek loonbeleid niet slecht Negenhonderd Zeeuwen zonder stroom NIEUWS in één oogopslag BON Weer VN-troepen gemolesteerd in Kongo De Gaulle: geen voorwaarden Bouwstaking in Amsterdam Kennedy: geen wijziging in V.S.-kernpolitiek Echtpaar liet vijf kinderen verhongeren (rita) DONDERDAG 2 MAART 1961 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen-en Advertentie-afdeling Tel. 31441. ABONNEMENTEN: f 7.50 per kwartaal; f 2,55 per maand; f 0,59 per week. ADVERTENTIES: f 0,20 per millimeter. Familieberichten f 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Directie: F. DIFMER Hoofdredacteur: DT. E. DIEMER CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „$taat*a*ticfi Is ghebUoen mgn bert ia ttgfyeaspotT Eenenveertigste jaargang no. 12114 13 dagen in 13 nachten Zie pagina 11 De socialisten hebben in de Tweede Kamer toegegeven, dat het vrijere loonbeleid als een succes moet worden beschouwd, al bleven zij dan tegen de hantering van het nieuwe systeem be zwaren houden. Na de besprekingen tussen Bourguiba, koning Hassan en Ferhat Abbas is verklaard, dat de weg geheel open ligt voor recht streekse onderhandelingen tussen Frankrijk en de voorlopige Algerijnse regering. President Kennedy heeft van zijn minister van defensie aan bevelingen ontvangen over versterking van de conventionele strijdkrachten. Wat betreft het gebruik van kernwapens is geen wijziging gekomen in de Amerikaanse defensiepolitiek. De president van de Amsterdamse rechtbank heeft een ernstige waarschuwing gericht aan het adres van een bepaald deel der hoofdstedelijke jeugd zich niet in te laten met de marihuana- handeL De Koninklijke marine zal voor het eerst in de geschiedenis deelnemen aan de Utrechtse jaarbeurs. Vier nieuwe ondiep- watermijnenvegers zullen drie dagen ligplaats kiezen aan de Muntkade. Een onderzoek door het Consumenten Contact Orgaan heeft o.m. uitgewezen, dat de goedkopere merken centrifuges over de slechtste beveiliging beschikken, maar dat overigens de duur ste merken niet altijd de beste zijn. Als de totale arbeidstijd maar niet boven 48 uur per week komt, zullen de arbeidsbureaus geen bezwaar maken iemand aan een baantje op zijn vrije zaterdag te helpen, zo heeft minis ter Van Rooy in de Tweede Kamer verklaard. DAT „de diamesbeurs" een ingeburgerd in stituut is geworden in tal van steden in ons land en daarbuiten we hebben er vrede mee. Maar het schijnt noodzakelijker wijs ook mensen op de gedachte te brengen dat er dus ook een beurs moet komen voor man nen en jongens. Zo heet dat instituut in Londen tenminste: beurs voor mannen en jongens. Maandag geopend in Earis Court. En dus: een foto als deze van een „sportief ensem ble", compleet met beschrij ving van soort stof. enz. Precies in dezelfde stijl als onze Parijse modepagina van eergisteren! En om het u dan maar helemaal te vertellen: dit „sportieve ensemble" is be doeld „voor de man die het weekeinde jagend of vissend op het platteland wil doorbrengen". De trui van imitatie-sabelbont is gemaakt van acrilan. de broek is van dikke deken wol met franje aan de zak ken en de zijnaden. Nu weet u alles! En kunt u het wat ons betreft weer vergeten, tenzij u het leuk vindt cowboytje te spelen. Of tenzij u er plezier in hebt door „het platteland" eens flink in de maling ge nomen te worden. En naar onze smaak terecht! Wat nu volgt moet u be slist niet vergeten: de bon hieronder in te vullen. U hebt het druk, natuurlijk. Maar er zal nauwelijks een dag voorbijgaan waarop u niet even de krant ter hand neemt. Want u wilt „bij" blyven. U moet kunnen meepraten over de dingen die de wereld, ons land, uw woonplaats beroeren misschien hebt u in be paalde opzichten wel een belangrijke stem. Dan weet u ook hoe belangrijk het is een goede christelijke krant te lezen. Als dat voor u geldt, waarom zou het dan niet voor anderen gelden? Daar is de bon voor dank u! U kunt noteren als nieuwe abonnee: (woonplaats) Betaling geschiedt per week/ maand/kwartaal/per giro (Doorbalen wal niet van toepassing la). Ala bewijs van dankbaar heid uwerzijds, ontvang Ik graag het boek „Tip-Parade' op onderstaand adres: (straat) (woonplaats) Volgens geruchten die gisteren in Leopoldstad de ronde deden, zou de spe ciale vertegenwoordiger van de V.N. in Kongo, Dajal, worden opgevolgd door de Italiaan Spinelli. Uit officiële V.N.- bron kenschetste men de geruchten ech ter als speculaties die iedere grond mis sen. Men zei, dat Dajal zal aanblijven zolang zijn diensten nodig zijn. Intussen heeft de verzoeningscommis sie meegedeeld, dat de hyidige pro-wes terse- regering van premier Ileo een ver trouwensvotum van het parlement moet verwerven alvorens het bewind een le gale status kan hebben. Hammarskjoeld heeft de regering van de republiek Madagascar verzocht troe pen voor de V.N. in Kongo ter beschik king te stellen. Dit bericht volgde op meldingen van nieuwe arrestaties en mishandelingen van V.N.-personeel door Kongolese militairen. Onder meer wer den zeven Tunesiërs en een officier aan gehouden en met geweerkolven mishan deld. Ten slotte heeft België aan Hammar skjoeld toegezegd medewerking te ver lenen bij de uitvoering van een resolutie. (Van onze parlementsredaotie) MILD en constructief", zo noemde staatssecretaris Roolvink gister avond in de Tweede Kamer het betoog, dat de socialist Roemers, voorzitter van het N.V.V., 's middags over de loonpolitiek van de regering had gehouden (zie verslag op pagina 9). „Wanneer ik zijn waardering in een cijfer uitdruk, dan geloof ik te mogen zeggen, dat de heer Roemers mij een acht heeft gegeven. Op school bleef ik daar meestal onder", zo zei de bewindsman. Misschien was de opmerking van de staatssecretaris iets te optimistisch, maar in ieder geval leverde de discussie tus sen hem en de P.v.dA.-oppositie lang niet dat agressieve steekspel op, dat bij vorige loondebatten de Kamer geboeid hield. De heer Roemers onderbrak het betoog van de bewindsman slechts één keer en de militante oud-minister Suur- hoff, anders verre van karig met inter rupties, zweeg zelfs in alle talen. Overigens zag de staatssecretaris ln de socialistische „glimlachpolitlek" geen reden, enkele stellingen van de heer Roemers onaangetast te laten. De NW- voorzitter had beweerd, dat de stijging van het reële loonpeil is achtergebleven bjj de produktiviteitsstjjging. Dit moest de heer Roolvink bestrijden. Wanneer men bij het bezien van het gestegen werknemersaandeel in het nationale in komen de invoering van de arbeidstijd, verkorting in aanmerking neemt, dan zal men zijns inziens eerder tot de con clusie moeten komen, dat de loonont wikkeling iets voorligt op de stijging van de produktivitelt. Ook verwierp de staatssecretaris het Niets behoort rechtstreekse onder handelingen tussen de Franse rege ring en de voorlopige regering van de repupliek Algerije in het kader van volledige de-kolonisatie in' de weg te staan. Dit wordt gezegd in een communiqué, dat vanochtend vroeg na langdurige besprekingen tussen president Bourguiba van Tu nesië, koning Hassan II van Marokko en premier Abbas van de Algerijnse regering in ballingschap is uitge geven. Gisteravond had de Franse regering al laten weten, dat zij be reid is de problemen van de toepas sing van het zelfbeschikkingsrecht voor de Algerijnen met de „rebellen" te bespreken, zonder daaraan vooraf voorwaarden te verbinden. Dit Franse standpunt vertegenwoordigt een nieuwe soepelheid in de politiek van Parijs. Tot nu toe was het standpunt van de regering, dat zij slechts wilde onder handelen. nadat overeenstemming bereikt zou zijn over een wapenstilstand of in sa menhang met een dergelijk bestand. Een Franse woordvoerder noemde de F.L.N. van Ferhat Abbas met name als een van de voornaamste politieke organisaties, die gehoord moeten worden over een toe komstige volksraadpleging in Algerije. Het standpunt van Frankrijk blijft, dat over het lot van Algerije moet worden beslist door de Algerijnen zelf. door mid del van het algemeen kiesrecht. Er z(jn groeiende aanwijzingen, dat Bourguiba en De Gaulle de vrede in Al gerije en de onafhankelijkheid van het land willen zien binnen een Verenigde Maghreb (Arabisch voor Noord-Afrika) die mogelijk economische banden met Frankrijk zal onderhouden. Bourguiba streeft reeds lang naar een Verenigde Maghreb, die op Frankrijk en het Westen georiënteerd moet zijn. Het gaat hier om een gebied van 2,5 miljoen vierkante kilometer met een bevolking in bijna 28 miljoen. Mohammedanen en Europeanen hebben gisteren weer naar het wapen van de ter reur gegrepen om hun politieke opvattin gen kracht bij te zetten. Er werden geen gespecificeerde cijfers van doden of ge wonden bekendgemaakt Elf mensen wer den gedood of gewond, maar hoeveel doden er waren, werd niet gepubliceerd Sukarno verbiedt Sukarno heeft verboden uitgevaar digd voor de Indonesische Vrijmetse laarsloge, de Beweging voor morele herbewapening, het Rozekruisersgenoot- schap, het Verbond voor het goddelijke leven, de Rotaryclubs en de Democrati sche liga. De laatste omdat haar doel stellingen onverenigbaar zijn met het politieke manifest, de andere omdat zij van buitenlandse oorsprong zijn. De instellingen moeten binnen een maand verdwijnen, anders worden de bestuurs leden gerechtelijk vervolgd. De heer A. J. Morpurgo, Surinaams minister van onderwijs en volksontwik keling, is gisteren na een verblijf van enkele weken van Schiphol naar Suri name teruggekeerd, o.a. uitgeleid door de ministers mej. dr. M. A. M. Klompé en mr. dr. R. H. Pos. Hij heeft de instal latie van de adviesraad voor culturele samenwerking bijgewoond, besprekingen gevoerd om meer krachten voor middel baar onderwijs naar Suriname te doen uitkomen, en studenten bezocht. Hij was zeer onder de indruk van zyn bezoek aan H.M. de Koningin, die in een gesprek van twee uren blijk had gegeven van zeer gedegen kennis van Suriname. door de heer Roemers gemaakte onder scheid tussen de gunstige resultaten en het „slechte functioneren" van het hui dige loonsysteem. Er bestaat immers een te nauw verband tussen het functioneren en de resultaten. De bewindsman wilde echter niet de nu gekozen vorm van ge differentieerde loonpolitiek als „je van het" aanprijzen en hij constateerde met voldoening, dat de heer Roemers dit evenmin ten aanzien van de geleide loonpolitiek had gedaan. Dit laatste sy steem zou in de huidige conjuncturele situatie zeker niet beter voldoen. Men kan er zich integendeel van overtuigd houden, dat als na 1959 op dezelfde voet zou zijn voortgegaan, het vrijwel onmo gelijk zou zijn geweest dezelfde resul taten op loongebied te bereiken. De ge leide loonpolitiek werkte destijds zegen rijk, maar ze heefit zichzelf overleefd (Zie vervolg op pagina 9) Sedert maandag jl. ligt een deel. met name hel metselwerk, stil van bouw werken die een Amsterdamse aanne merscombinatie in tuinstad Osdorp in uitvoering heeft. 48 metselaars en 22 opperlieden hebben het werk neerge legd. Zij verlangen een verhoging met vijf gulden van hun netto weekloon dat gemiddeld ca 110 gulden bedraagt. Het merendeel der betrokkenen is on georganiseerd, slechts enkelen hunner zijn aangesloten bij de unie-bonden, die zich van deze staking totaal gedistan- cieerd houden; de overigen zijn leden van de E.V.C. In Australisch Nieuw-Guinea hebben slechts 6037 van de ongeveer 14.000 Eu ropese kiesgerechtigde Europeanen deel genomen aan de verkiezing voor de wet gevende raad. Drie Kongolese leiders, lleo, Kalondji en Tsjombe tekenden een militair verdrag dat tegen de Loemoemba-gezinde troepen gericht is. Zij bevestigden hier mee, dat zij al hun krachten zullen bundelen om het gevaar van een communistische tyran- nie in Kongo te bestrijden. Koning Paul van Griekenland heeft gisteren een niet-officieel kort bezoek aan ons land gebracht. De koning en de Griekse marine-attaché in Londen, kapitein Panas, gebruikten de lunch ten huize van de heer G. de Vries Lentsch jr., directeur van een Amsterdamse scheepswerf Op de fotoverlaten zij de woning van de heer De Vries Lentsch Links koning Paul, in het midden marine-attaché en rechts de gastheer President Kennedy heeft gisteren op een persconferentie in Washing ton meegedeeld dat Bondskanselier Adenauer op zijn uitnodiging op 12 en 13 april een officieel bezoek aan de Verenigde Staten zal brengen. Verder zed Kennedy dat er geen enkele verandering is gekomen in de defensiepolitiek van de V.S. wat het eventuele gebruik van kernwapens betreft, al zuilen de kernproeven niet worden voortgezet. Wel heeft de minister van defensie een rapport uitgebracht met aanbeve lingen over de versterking van de Ame rikaanse conventionele strijdkrachten, niet alleen in West-Europa maar over al in de wereld. Kennedy zei het congres verzocht te hebben oud-president Eisenhower zijn generaalsrang terug te geven Over de stagnatie in de economie merkte Kennedy op dat thans nog niet kan worden gezegd of de recessie haar hoogtepunt heeft bereikt en de Ameri kaanse economie thans weer zal ople ven. Hij wees erop dat in de afgelopen week voor de eerste maal sedert juli van vorig jaar geen goudvlucht uit de V.S. naar het buitenland is geconsta teerd In antwoord op de vraag of hij dacht dat de ideologische meningsverschillen tussen de Sowjetunie en communistisch China gnnstig kunnen zijn voor de V.S. en tot gevolg kuniien hebben dat d« V.S. en Rusland dichter by elkaar ko men te staan zei Kennedy dat de Ame rikaanse regering tracht vast te stellen of doeltreffende overeenkomsten met de Sowjetunie mogelijk zijn, die ver mindering van de spanning in de we reld tot gevolg hebben. (NOK IN DE POLITIEK moet het moge- lijk zijn, eigen ongelijk te erkennen. Wie die mogelijkheid aangrijpen, zijn er ons niet minder om. De ervaring leert echter tegelijk, dat het niet gemakkelijk is. Vandaar soms de geneigdheid om de erkenning van het ongelijk met reserve te omkleden. Zo zou de erkenning van de socialist Roemers, gisteren in de Tweede Kamer, dat de vrijere loonvorming een succes li geworden, stellig aan waarde hebben ge wonnen, indien hij dit succes niet in zulk een sterke mate met de omstandigheden in verband had gebracht. Zeker, het getij heeft mee gezeten, maar de gevoerde po litiek is ook in zichzelf goed geweest. De heer Roemers zei, dat hij met het doen van zijn erkenning geen moeite had. Dit valt in hem te prijzen, al zou deze duidelijke vermelding gedachten aan het tegendeel kunnen oproepen. Hoe het zij, het socialistische betoog was van een opmerkelijke mildheid. Had ook deze mildheid een reden? Geen won der. dat er in politieke kring reeds be spiegelingen aan worden gewijd. Werd deze mildheid ingegeven door de solidari teit. zoals deze tussen de vakbewegingen wordt beoefend? Het is bekend, dat, na de jaren van geleide loonvorming, de so cialistische vakbeweging bereid was ook de vrijere loonvorming een kans te ge ven. al voelde men voor deze loonvor ming op zichzelf bitter weinig. Dan zou de milde rede van de socialistische poli ticus het resultaat zijn van beïnvloeding van het politieke klimaat door het sociale. Of lag de oorzaak van de mildheid toch overwegend in het politieke vlak? Die mogelijkheid Is er. Het parlement staat de komende maanden voor belangrijke be slissingen. Een crisis is niet uitgesloten. Moest nu de socialistische mildheid gel den als een aanwijzing, dat er te praten valt over een nieuwe samenstelling van het kabinet? Die mogelijkheid zat er ln. Het voornaamste is hiermede echter nog niet gezegd. Dat Is, dat het vrijere loonbeleid dan toch maar geslaagd is. Gemakkelijk is het niet altijd geweest cn we willen niet zeggen, dat er geen ge breken aan hebben gekleefd en dat er geen fouten zijn gemaakt. Maar had men anders verwacht? Juis deze loonvorming vereiste een om zichtige hantering. Het feit van haar wel slagen is er niet minder om. 0 Uit het Oranjekanaal in Beilen is het stoffelijk overschot opgehaald van de 61- jarige heer H. Oortwijn, die sinds gister nacht vermist werd. 0 De Amerikaanse marine heeft gisteren voor het eerst een Polarisraket van het type voor langere afstand van een schip op zee afgevuurd. Het projectiel legde 2600 km. af en heeft alle proeven goed doorstaan. jpen hogedrukgebied waarvan de kern boven Frankrijk ligt, breidde zich naar Middeneuropa uit en werd ook aan de westzijde versterkt door een hoge- drukgebied dat over de oceaan kwam. Zachte en vochtige oceaanlucht begon vanmorgen vroeg ons land binnen te stromen. Over de Britse eilanden nadert echter weer drogere en iets koudere lucht. Het front dat deze lucht begrenst zal vanavond en vannacht met wat lichte regen of motregen ons land passeren, waarna morgen weer enkele opklaringen mogen worden verwacht. Over het mid den van de oceaan koerst een tn beteke nis toenemende depressie in de richting van IJsland. Maar zal morgen nog geen krachtige wind tussen zuidwest en noord- directe invloed op het weer in ons land west Weinig verandering bi tempera- uitoefenen. tuur- (Opgemaakt om 11.15 uur). Zon en Maan De Bilt verwacht tot vrijdagavond: Vrijdag, zon op 7.23, onder 18.22 uur; Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaat- Laatste kwartier: 9 maart, sclijk wat lichte regen. Later van het westen uit opklaringen. Matige, tijdelijke Tendns: veranderlijk. Stand gisteren770. maan op 19.30, onder 7.49 uur. Een in de VB. rondtrekkend stel ker misgasten een 47-jarige man en zijn 44-jarige vrouw heeft waarschijnlijk vijf van zijn zes kinderen onderweg ia- ten omkomen van honger en kou. In verscheidene delen van het land zou het echtpaar de lijkjes hebben achtergela ten. Het lijkje van een 3-jarige jongen, die in november '958 in Florida stierf, werd in een niet meer in gebruik zijnde fosformijn achtergelaten. De stoffelijke resten van twee jongens van 10 en 8 jaar, die omstreeks Kerstmis 1959 bin- nen twee dagen na elkaar in Phoenix en Arizona overleden, werden in dekens gewikkeld en rond 1 januari 1960 in een meer by New Orleans in Louisiana ge gooid. Een driejarig dochtertje stierf in mei I960 te Gary in West-Viriginia. Het lijk je werd een week later in een bos neer gelegd. Het vijfde kind, eon 7-jarig meisje, overleed vermoedelijk op 1 fe bruari van dit jaar Het echtpaar reed vyf dagen met het lijkje rond en liet het toen achter in een bos by La wren- oeville in Virginia, waar het op 9 fe bruari werd gevonden. De vondst was aanleiding voor de politie om het echt paar te arresteren. Een kind, een meisje van 2Vi, is nog in leven De autoriteiten hebben zich over haar ontfermd. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur atatlOD Weer», gesteldh s e a Bü o <U s« s? Z 8 Temper 2 - D Helder zw. bew zzw 8 8 4 0 Ypenburg zw bew 1 8 4 0 Vliss zw bew wm 5 9 5 0 Ee.de gh. bew 1 4 0 De Bilt gh. bew. Z7.W 3 8 2 0 Twente zw. bew 2 8 2 0 Emdh. regen zzw 2 8 4 0 Zd -L.imib L bew. 6 8 a 0 Helsinki m.regen 3 1 -ï 0.3 Stookh. h. bew windstil 9 •3 0 Orto zw bew. windstil 9 -4 0 Kopenh. gh bew w 3 5 9 0 Aberdeen Lonoen regen gh. bew. zw zzw 6 4 11 12 6 1 0.3 gh bew. 6 6 3 0 Bru-eei gh bew zw 6 9 1 0 Luxemb. zw. bew wnw 1 7 -O 0 Parijs l. bew windstil 12 5 0 Bordeaux windstil 13 2 0 Grenoble on bew windstil 9 -0 6 Nice onbew 7 15 5 0 Berlijn gh. bew. wnw 5 9 2 0 Frankfort zw bew 2 9 -1 0 MOnehen zw bew 2 4 8 ZUrleh miet windstil 8 -2 4 Geneve onbew windstil 10 -a 4 Loeamo onbew 1 3 0 Wenen L. bew 2 9 5 1 Innsbruck zw bew 2 4 14 Be.grado zw bew Athene 4 Rome h. bew 12 16 6 5 AJacclo onbew 3 15 0 0 Madrid onbew 3 20 5 0 Ma .orea l. bew o 4 18 e 0 Lissabon onbew nno 4 2C e 0 T> UIM 900 ZEEUWSE gezin- nen zitten iedere avond nog bü het schamele licht van een petroleumlamp of van een gas- kousje. Want anno 1961 zyn er in de eenzaamste delen van Zeeland nog 900 arbeiderswo ningen en boerenhoeven, die geen aansluiting op het elektri citeitsnet hebben Ongeveer 900 huisvrouwen, die dagelijks bun huishoudelijk werk verrichten zonder daarbij gebruik te kunnen maken van „voor de hand liggende" hulp middelen als een stofzuiger, een strijkijzer, een wasmachine. Ook zult ge ln die woningen geen elektrische schccrappara- ten, geen t.v.-toestellen an veelal geen radio vinden. In enkele gevallen is er een radio, die speelt op batteryen. Waarom blijven die woningen nog altyd verstoken van elek triciteit? Het antwoord is sim pel: deze woningen liggen zover van het elektrische net, dat de aansluiting te kostbaar is! Het zijn om een vakterm van de elektriciteitsbedrijven te ge bruiken onrendabele per celen. Volgens een opgave van de Provinciale Zeeuwse Elektrici teitsmaatschappij was de situa tie nog minder rooskleurig: er zouden niet minder dan rond 1150 onrendabele percelen zijn. Dat maakte de kans op aan sluiting van die afgelegen hul zen kleiner, want hoe meer on rendabele percelen hoe hoger het bedrag, dat bijgelegd moet worden. Zo somber ls het beeld echter niet. Namens de landbouworga nisaties heeft de adjunct-secre taris van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, de heer C. P. J. van Iwaarden namelijk een onderzoek ingesteld. Uit zyn onderzoek bleek, dat rond 250 „onrendabele percelen" niet meer meegeteld behoeven te worden. Bij deze 250 woningen zijn inmiddels niet meer bewoonde panden, afgebroken huizen, wo. nlngcn, die voor recreatie be stemd zUn bU het totaal had de PZEM onder meer een veer tig zomerhuisjes in Kenesse ge rekend huizen, die in toe komstige dijkverzwaringen of kanaalverbredingen vallen enz. Blijven over: 900 Zeeuwse ge zinnen, die permanent zonder elektriciteit zitten. Daarbij zijn echter 250 gezinnen met toe komst: zU wonen ln toe komstige rullverkavelingsge- bieden als Noord-Beveland. Kleverskerke op Walcheren. Stoppeldijk in Zeeuws-Vlaan deren. De Peel bij Goes en de zandstroken langs de grens In Oost-Zeeuws-Vlaandcron. In ruilverkavellngsverband wor den deze 250 .onrendabele per celen" aangesloten en daarbij neemt het rijk de onrendabele top voor zijn rekening. In feite moet er dus voor nog 650 Zeeuwse gezinnen een op lossing worden gevonden. De gemiddelde aanslultlngskosten per perceel kunnen op 5000 gul den gesteld worden. Met 650 woningen is dus een bedrag van drie en een kwart mil joen gulden gemoeid. Een be drag. groot genoeg nm een spoedige oplossing in de weg te staan. Maar het is toch nog rooskleuriger dan het beeld (1150 onrendabele percelen), dat de Provinciale Zeeuwse Elektricitelts Maatschappij zelf gaf... „Rita, Rita, kun je nu in die weinige minuten, dat je vader aan het denken is, nog niet even stil zijn?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 1