Eerste steen voor prot.-chr. bejaardencentrum Rustoord Bernard onderscheiden met koninklijk goud Keukenhof bereidt zich voor op groots bloemenfestijn Chr. groentehandelaren vierden feest A. fa P.S.ANES Opening op woensdag 29 maart Vijfd aagse werkweek en het vervoer Ontspanningsavond Ons Grunnegerlaand Vijf Kerken werken samen te Lisse Mattheus-Passion in Leiden Veertig jaar bij gemeente Leiden ME UWE LEIDSOIE COURANT 4 WOENSDAG 1 MAART 1961 Als de tulpen, hyacinten en narcissen hun kofjes hoven de donkere grond van De Keukenhof gestoken zullen hebben en deze tuin tveer in een 'kleurige lusthof herschapen zal zijn, gaan de poorten van dit bloemen- paradijs open en zullen weer honderdduizenden kunnen genieten van de ontelbare tinten, geuren en vormen in de aloude hof van Jacoba van Beieren. Terwijl de organisatoren nu de tiende maand van voorbereiding ingaan, de hekken van De Keukenhof nog stevig gesloten zijn en de hees ters slechts in een waas van teergroene knopjes zijn gehuld, belegde het bestuur van De Keukenhof gisteren een persconferentie in Treslong te Hillegom. JEr la voor dit jaar iots nieuws en toch ook weer niet", zo leidde de bur gemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, zijn toespraak -als voorzitter van Keukenhof dn. „Enerzijds trachten wij heit specifieke karakter van onze bloe menhof te herwaren, anderzijds willen wij door afwisseling ieder jaar ook niéuwe dringen brengen". Eén van die nieuwigheden bestaat dit Jaar uit «en grotere opzet van bet on derhouden van contacten met Amerika. Een tiental meisjes, de „Holland flower- girls". zal, gekleed in fleurige lidht- blaiuwJkaftoencn japonnetjes (gecomple teerd met kwieke mantels in dezelfde tint) op 8 opril naar Amerika vliegen om dacrr een woek lang als de Neder landse (Haarlemse) bloemenambaesadnicee in New York en Washington voor radio •n tv op to treden. Voorts zullen zij aan allerlei evenementen deelnemen, waar onder zelfs bezoeken aan enkele senato ren, congresleden, vice-president John son en hoogstwaarschijnlijk een ont vangst van New Yorks burgemeester val- ten. Onder leiding van de heer en me vrouw Van Willige en mejuffrouw Hooy zullen zij reclame maken door hun charme, bloemen en prachtige folders van Keukenhof. Tulip-sailings Anders dan dn vorige jaren is de samenwerking met KLM, ANW, het comité „Haarlems Bloei", de VW's van westelijk Nederland en de Holkmd- Ammta Lijn. Er worden vier tulip- Bailings" gehouden, tochten met schepen van de HAL... waaraan speciale zorg zal worden besteed. Bij de afvaarten uit New Yortc en Quebec (op 22 maart en 2 april van do „Rijndam" en op 17 en 26 april van de „Rotterdam" het vlaggesdhip van de HAL. en de „Statendam") zullen bloemen worden uitgereikt, tijdens de reizen worden kleurenfilms over bollenland vertoond, waarna de pas sagiers na de aankomst van de versierde schepen in Nederland de kleurenweelde van De Keukenhof nog zullen aanschou wen. De groep bloemenmeisjes zal ge deeltelijk roet de „Rotterdam", gedeel telijk met do „Statendam" terugkeren. Alleen ad voor de afvaarten in Amerika zijn plm. 40 000 bloemen nodig, die elke dog per KLM-toestel uit Nederland zul len wonden verstuurd. Geluidsfilm In De Keukenhof zal men een ge luidsfilm gaan opnemen, die in 1962 ge reed zal komen en dan in heel Europa propaganda zal maken voor de bollen- Ook nieuw is het Keukenhofboekje, dat drt jaar wordt uitgegeven. Het kleiner van formaat, met een minimum aan tekst en een maximum aan schitterende foto's, in kleuren en zwart~wit. In de kas komen originele Russische tulpen cn vele nieuwe variëteiten. Het paviljoen la uitgebreid met een speciale amaryllis ka*, aangezien deze bloemsoort bU bet publiek zeer In trek komt. Dit Jaar zal De Keukenhof voor het eerst de x.g. „doolhof" In gebruik nemen voor De Coöp. Algemene Vervoer-Centrale te Leiden schnjft ons: Nu ook In onze omgeving steeds meer fabrieken en bedrijven de vijfdaagse werkweek invoeren, wordt het voor de expeditiebedrijven steeds moeilijker op zaterdag te laden of te lossen. In het bijzonder geldt dit wel voor de lijn- cn bodediensten, waarvan vele, door de invoering van een nieuw rij tijdenbesluit, het rijden van hun zater dag diensten reeds moesten staken. Door de vele gesloten zaken is het deze nu ook nog vrijwel onmogelijk ge worden des zaterdags het normale be stel- en afhaalwerk te doen. De vervoerders zullen spoedig hun standpunt ten opzichte van de vijfdaag se werkweek in hun bedrijf moeten bepalen en het laat zich aanzien, dat zal worden besloten op zeer korte ter mijn tot invoering hiervan over te gaan. het tonen van bomen, heesters cn andere tuinbeplantlngen. Voor de beeldenten toonstelling heeft men van de Duitse bondsregering medewerking ondervon den, wat tot uiting komt ln het grote aantal inzendingen van Duitse kunste naars- Voor wat betreft do pacht van de «pand en het parkeerprobleem ztt men de eerste jaren wel goed: de optietarmijn is tot 1986 verlengd on aan ruimte voor auto's heeft men momenteel geen ge brek. In paviljoen cn restauraovt zijn grote ■ÉÉÉf' Ecrstge- De tien Haarlemse bloemenmeis jes, die 8 april per vliegtuig naar Amerika zullen vertrekken om propaganda te maken voor de bollenstreek. Voor speciale gelegenheden zullen zij zig. kan ten bulletjes dragen, bij hun ge wone dracht hoort echter de witte matelot (de drie in het midden). noemde (ruimte wordit op artistieke wijze gevuld met forto's en inlichtingen over de vooruitgang in fotografie en film. De omvang van het restaurant is verdubbeld. Het oude theehuis werd geheel ge sloopt en vervangen door een gebouw met grote ramen en een terras. Hier zal de minister van maatschappelijk werk, mejuffrouw dr. Af. A. M. Klompé, op 29 maart de twaalfde Keukenhof-expo sitie openen. Een expositie, waaraan ook deze keer weer bijzonder veel zorg is besteed en waarvan men grote ver wachtingen mag koesteren. Afdeling Leiden in het zilver DE AFDELING Leiden van de Christelijke Bond van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit bestond gisteren precies 25 jaar. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit recipieerde gistermiddag het be stuur iin het St.-Antonius Clubhuis. Tussen een ware bloemenovervloed moest voorzitter J. Heemskerk met zijn medebestuursleden vele handen drukken. Onder anderen gaven de heer S. Menken, wethouder van sociale zaken, de heer M. Wedma, directeur van de markt- en havendienst, en de heer C. van Vliet, voorzitter van de coöperatieve veiling voor Leiden en omstreken, van him belangstelling blijk. In de avonduren werd in het St. An- tonius Clubhuis een feestelijke bijeen komst gehouden. De toneelgroep van Sempre Avanti's Jong en Jolig verzorg de na een welkomstwoord van voorzit- ter Heemskerk het eerste gedeelte van de avond met het blijspel „Je moet er niet mee spelen". Een ingewikkelde erfeniskwestie stelt de advocaat Max Dilleman in staat een half miljoen te verkrijgen mits hij met een hem onbekend meisje trouwt. Na tuurlijk treden er tal van complicaties op maar alles komt ten slotte terecht. Voor het zover is moet er heel wat gebeuren en ontstonden er vele dwaze situaties. Voorzitter Heemskerk bedankte de spelers en bood ze, om in stijl te blijvenj een zak met sinaasappelen aan. Dank zij een aanbod van indus triële zijde kon het bestuur van „Ons Grunnegerlaand" een extra bijeen komst aan zijn winterprogramma toevoegen. Deze bijeenkomst had gisteravond plaats in de bovenzaal „Van der Heijden". De voorzitter, de heer Klevering, die tot zijn vreug de een volle zaal kon begroeten, heette in het bijzonder welkom ver. tegenwoordigers van een bedrijf, dat er zich mee belast het dorstige mens dom te laven met een koele dronk, die zelfs „de heer in het verkeer", gelijk de aanwezigen zelf hebben kunnen constateren, zich niet be hoeft te ontzeggen. Na een korte inleiding, waarbij uiter aard wel enige propaganda werd ge maakt voor het produkt in kwestie, werden verschillende films vertoond. Aardig was (het sportjournaal, waar vele vonmen van sport een beurt kregen, vermakelijk was heit tekenfilmpje en dwaas en dol, maar toch geestig een filmpje, dat overigens deed denken aan de filmprodukten uit de eerste tijd van de cinema. Hierna werd de Teeks van films on derbroken door een quiz, waarbij een der vertegenwoordigers als quiz-master fungeerde en twee dames en één heer hun medewerking verleenden; zelfs een .JMieke" ontbrak daarbij niet. Op deze quiz volgde het optreden van de Leidse amateur-goochelaar de heer J. C. Mattaar, die met zijn toeren een welverdiend succes oogstte. Ten slotte werd een kleurenfilm ge draaid en wel ,De wondermooie we reld". Een goed gekozen naam, omdat vrijwel al het mooie, bezienswaardige en bijzondere van bijkans elk land ter we reld op het doek werd geprojecteerd. Het was zeker geen specifiek Gronin ger avond, maar wel een, die bij de vele aanwezigen in de smaak is gevallen. Dit tekort aan Groningse sfeer zal echter, naar wij vernemen, worden ingehaald op 8 april a.s., wanneer het seizoen wordt besloten met het opvoeren door de eigen toneelclub van een in het Gronings ge schreven toneelstuk. Dinsdagmiddag werd te Lisse de eerste steen gelegd voor het prot.-chr. bejaardencentrum „Rustoord", waarvoor een stichting is gevormd, uit gaande van de Herv. Gemeente, de Geref. Gemeente, de Geref. Kerk, de Oud-Geref. Gemeente en de Chr. Geref. Kerk. Namens deze samenwerken de Kerken werd deze plechtigheid vervuld door ds. G. Pettinga, Herv. predikant. Vooraf sprak de architect, de heer Tol, een woord van welkom tot de genodigden, waarna de voorzitter der stichting, de heer H. Nieuwen- huis, een inleidend woord sprak. Met grote dank memoreerde hij, dat de stichting van het bejaardencentrum, eerst uitgaande van vier Kerken, nu door het toetreden van de Chr. Geref. Kerk door vijf Kerken geschiedt. Ds. Pettinga verkreeg hierna het woord. Hij begon met de woorden van het prospectus: „Bejaardenzorg een eretaak". Inderdaad, het is een eretaak! In de wet des Heren wordt gevraagd vader en moeder te eren. De Spreuken dichter geeft de raad: „Luister naar uw vader, die u heeft verwekt; veracht uw moeder niet, wanneer zij oud geworden is". De bejaarden hebben een plaats in onze samenleving, zij worden niet weg gestopt, maar krijgen een plaats vlak bij het dorpscentrum. De diaconieën van de samenwerkende kerken hebben hier een bij uitstek dia conale taak gezien, die zij niet aan an dere instanties uit handen mochten ge ven. Immers, in het diaconaat wordt de opdracht tot dienen van Christuswege vervuld. In, het diaconaat wordt namens de Gemeente geholpen waar nood is. Gode zij dank behoort steeds meer de tijd tot het verleden, dat het als een schande wordt beschouwd „aan de dia conie te vervallen". Ook de diaconieën van Lisse hebben hun taak breder ge zien dan het geven van alleen maar fi nanciële ondersteuningen. En zo zagen zij met name ook een eretaak tegenover de bejaarden! Het stemt tot grote vreugde en dank baarheid, dat de diaconieën van de sa menwerkende Kerken de handen ineen hebben geslagen. Moge het een „rust oord" zijn, waar de bejaarden van een welverdiende rust kunnen genieten. Ze worden daar niet „weggestopt", maar mogen wonen in de onmiddellijke om geving van het centrum van het dorp; zij mogen zich opgenomen weten in de gemeenschap van kerk en dorp. Een rustoord, waar zij, naar wij van harte hopen, ook het uitzicht mogen bewaren op de rust, die overblijft voor het volk van God. Een woord van grote dank aan de diaconieën en aan het door hen be noemde bestuur, mag op deze dag niet ontbreken. Een niet-insider heeft er geen vermoeden van, welk een enorme arbeid moest worden verricht, aldus spr. Namens de samenwerkende Kerken metselde ds. Pettinga de eerste steen voor het proL Chr. bejaardencentrum „Rustoord" onder het uitspreken van deze woorden: „Dat Uw ogen open zijn, nacht en dag, over dit huis". Taak gezien In een» gezellig samenzijn in gebouw „Rehoboth" sprak nog de heer B. Cox namens de Prov. Diaconale Kamer voor Zuid-Holland van de Herv. Kerk. Hij wees op de onbaatzuchtigheid welke bij de stichting van dit bejaardencentrum aan de dag wordt gelegd. Hij vond het bijzonder prettig, dat de Kerken van Lisse hun taak hebben gezien. Hij wenste bestuur cn de benoemde directrice, mej. Poortvliet te Den Haag, Gods zegen toe op de vele arbeid, welke nog wacht voordat het gebouw klaar is. De heer H. Nieuwenhuis sprak een kort dankwoord. WU vernamen, dat het bejaardencen trum aan 86 personen huisvesting zal kunnen bieden, terwijl voorts 9 bejaar denwoningen zullen verrijzen. Gegadig den kunnen een volledige folder aan vragen bU de secretaris, de heer C. H. Steenwinkel jr. Hereweg 294a, Lisse. Huldiging Voor het tweede gedeelte van de avond zou aanvangen sprak de heer M. van Tol, tweede voorzitter van de landelijke orga nisatie van de bond. Hij bood vier man nen van het eerste uur, de heren S. van der Me ij. E. Oostendorp, P. Flandrijn cn B. de Mooij, die gedurende 25 jaar actief lid waren geweest, het zilveren insigne van de Christelijke Bond van Kleinhan delaren in aardappelen, groenten en fruit, aan. Sempre Avanti's Jong en Jolig zorgde verder voor de feestelijke sfeer. Tot bijna middernacht werden de aanwezigen mee gevoerd in een werveling van vrolijke zang cn muziek. Een langdurig en har telijk applaus noodzaakte Sempre Avan- tl nog tweemaal een toegift te geven. Evenals vorige jaren zal de Chr. zang vereniging Ex Animo nu een uitvoering geven van de Mattheus-Passion en wel op 20 cn 21 maart a.s. in de Stadsgehoor zaal. 19.15 uur. Medewerking verlenen: Nelly Groenevelt, sopraan; Aafje Heynis. alt; Jan Waayer. tenor (evangelist); Chris van Woerkom, tenor; Rom Kal- ma. bas (Christuspartij); Meine Pot, bas; Hans Schouwman, klavecimbel; mevrouw A. Blankenstein, orgel; het gemengde koor en jongenskoor Ex Animo, versterkt met een jongenskoor van de Chr.-Nationale school Stadhou- dcrslaan. Begeleiding: het Rotterdams Philharmonisch Orkest Het geheel on der leiding van Herman de Wolff. Vandaag heeft de heer A. Bernard bij de gemeente Leiden gejubileerd; veertig jaar geleden kwam hij bij haar in dienst als klerk in los-vaste dienst bij de stedelijke lichtfabrieken en nu is hij administratief hoofd ambtenaar bij de dienst van gemeentewerken (stadhuis) en belast met de leiding van de afdeling interne zaken en kredietbewaking. Voor de jubi leumviering, vanmorgen om half twaalf in het stadhuis, bestond grote belangstelling. De waardering die de heer Bernard van vele kanten toe vloeide, culmineerde in de mededeling dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd, hem de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, te verlenen. Wethouder A. J. Jongeleen reikte hem deze onder scheiding uit. Het is wel zeker, dat de heer Bernard deze onderscheiding niet uitsluitend heeft te danken aan zijn werk bij de gemeente Leiden, maar ook aan zijn vele vrijwillige activiteiten op andere gebieden, met name op het kerkelijke en sociale. Hij was lid van het kiescollege van de Hervormde Gemeente Oegstgeest, lid en voorzitter van de ontvangst- en collec- tencommissie van deze Gemeente, als mede huisbezoeker en lid van de jeugd, commissie. In de oorlogstijd was hem het penningmeesterschap van de Oegst- geester Hervormde mannenvereniging „In dienst der Kerk" toevertrouwd. De Vereniging voor christelijk-natio- naal schoolonderwijs Leidse-Houtschool OegstgeestLeiden heeft in hem al ge ruime tijd een ijverig secretaris. Mede door zijn toedoen volgde op de lagere school de stichting van een school voor uitgebreid lager onderwijs en een kleu terschool Van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel was hij secretaris; nu heeft hij als lid in het bestuur zitting. Op hoger niveau is hij lid van de bondsraad van de N.C.B O. De medezeggenschapscommissie van de dienst van gemeentcwenken deed even min tevergeefs een beroep op hem en hij is ook secretaris van de vakgroep van deze dienst. Een opsomming waaruit wel blijkt, dat de heer Bernard zich niet heeft willen beperken tot het werk dat hem elke maand een salaris verschaft. Zijn gemeentelijke staat van dienst legt trouwens ook getuigenis af van toewij ding en inzicht Op 1 september 1922 werd hij benoemd tot hulpklerk in tijdelijke dienst bij de dienst van gemeentewerken. Toen volg den successievelijk de rangen van klerk tweede klas, klerk eerste klas, admini stratief ambtenaar derde, tweede en eer ste klas, op 1 Januari 1958 overgaand in de rang van hoofdambtenaar. De wethouder stond in zijn waarderen de toespraak uiteraard stil bU de ont wikkeling die de heer Bernard bij de gemeente heeft doorgemaakt. Hij schets te hem als een nauwgezet, betrouwbaar, kundig en doortastend ambtenaar, die de gemeente vele belangrijke diensten heeft bewezen. Huldiging De waarnemend directeur van Ge meentewerken, ir. Koch erkende volledig de toewijding waarmee de jubilaris zijn werk heeft gedaan. De heer Bernard heeft er blijk van gegeven, zijn vak te beheersen. De heer Koch prees hem te vens om zijn collegiale omgang. Hij bood behalve een cadeau van de perso neelsvereniging een enveloppe met in houd en een oorkonde aan. De heer La- bee sprak een gelukwens uit op rijm. Na felicitaties van de heer Backx, ad ministrateur van Gemeentewerken, bracht de heer Loevc namens het be stuur van de afdeling Leiden van de Nederlands Christelijke Bond van Over heidspersoneel de heer Bernard dank voor diens werk in dit verband. Zijn woorden gingen vergezeld van een grote mand met fruit Tenslotte sprak de heer Wondergem namens de samenwerkende bonden van Overheidsperoneel en de heer de Wekker, functionaris van ge meentewerken. Vanmiddag werd de vie ring van het jubileum in de huiselijke kring voortgezet Een monumentale steen houdt de herinnering vast van de eer stesteenlegging van het inter kerkelijk succes in Lisse, een protestants-christelijk bejaarden centrum. (Foto N. v. d. Horst) „Door Eendracht Verbonden" In café Aniba werd gisteravond da jaarvergadering gehouden van dc Leidse tuiniers- en bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden". Voorzitter J. H. Smit kon na een ziekte weer de bijeen komst leiden. Hij dankte de leden voor de attentie, welke hij tijdens zijri ziekte had ondervondea Na de ballotage van een nieuw lid, las secretaris Roman zijn jaarverslag voor, In 1960 werden vele wedstrijden gehou den o.a. bollenkweek, dahlia, chrysanten, fruit- en kerststukjes. Het ledèntal was aangegroeid tot 76, hetgeen een vooruit gang betekende van vijf leden. De secre taris hoopte, dat 1961 eveneens een vruchtbaar jaar zou worden, maar dan met een betere zomer. Penningmeester Hofman kon over de financiën van de vereniging een zonnig geluid laten horen. Het saldo bedroeg f 212,17. De aftreden de bestuursleden, de heren J. H. Smit en Wagemans werden herkozen. Tevens werd in de vacature F. van Hooven ge kozen de heer H. F. Nederberg Na de pauze werden de prijzen uitge reikt van de bollen-broeiwedstrijd. De uitslag is als volgt: 1. J. Roman 27 pnt; 2. H. F. Nederberg 25 pnt; 3 A. Hofman 23,5 pnt; 4. D. Ernst 21 pnt; 5. H. Crama 20,5 pnt; 6. J. B. Korenhof 20 pnt; 7. J. H. Smit 19,5 pnt Na de beantwoording van diverse vra gen uit de vragenbus „Wie weet hoe ik heet" trachtten de heren Smit en Dc Pree antwoord te geven op de problemen, welke men respectievelijk kan aantreffen bij het stekken van hulst cn het aanleg gen en het onderhoud van een goed gras gazon. Première In opdracht van de Koninklijke Neder landse Korfbalbond hebben de heer H. Kleibrink (camera) en pater R. van Sasse van IJsselt (regie) een film vervaardigd, getiteld „De Gebroken Ruit". Donderdag gaat deze rolprent in het Antonius Clubhuis om 8 uur in première. De film handelt over een jongen, die kattekwaad uitgehaald heeft, maar die door zijn korfbalclubgenoten sportief verdedigd wordt Diploma-uitreiking In aanwezigheid van de wnd. rijkstuin- bouwconsulent, ir. H. J. Wezenberg, de heer Borkent. hoofd gewest N.W. Neder land van de P.D., de commissie van toe zicht en de cursusleider C. A. Gehrels van de P.D. te Lisse is gisteravond aan 61 cursisten van de cursus tulpenteelt, uit gaande van de afd. Lisse van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, het diplo ma uitgereikt. De volgende cursisten verwierven het diploma: W Baaij. B Dub beldam, J Groen in 't Woud, P Hobo, D v. Ruiten, J Slobbe, W Steenks, W v d Zon, Ch v d Zwet, Gvd Zwet, J Ba- rendtszen. J v d Berg, J Bergman, C Clement. H v Diest. J v Duin, M Geer- lings, J Harting, H Kaptein, P Kortekaas, A Lemmers, G Lubbers, W Reewijk, N v d Salm, Th Smakman, W Verwoert, allen te Lisse; C Heemskerk, L Immer- zeel, L Koelewijn, A v d List. Noordwij- kerhout; H Heemskerk. Ch Homan, T Verbree. P Vis, C v d Meij, Sa3senheim; W Imanse. K v d Veek. J Hoogkamer. Abbenes; J Koeleman, W Nijssen. G Roozendaal. J Wynia, Th Jonkheer. Hillegom; H Nieuwenhuis, Warmond; J v Rhijn. W Steenvoorden, H v d Klugt, Noordwijk; C Verdegaal, Vogelenzang; Th Vermeij, Rijpwetering: J Angevare, Voorhout; B Berrevoets, Th Dobbe, Ch Flipphi, G Glas, de Zilk; Gvd Broek, Heemstede, J Hogervorst, H Wijsman, Oegstgeest; H Nieuwenhuis, Warmond; C Boogerd, Lisse; N v d Meij, Sassen- heim; L v Schie, Noordwijk. De heer Barendtszen bedankte namens de cursisten en bood de heer Gehrels een aandenken aan. Geref. Gemeente De aangekondigde bijeenkomst van de Geref. Gemeente (Tulpenstraat) op don derdagavond a.s. gaat niet door. Theorie en Praktijk Donderdagavond wordt in De Nachte gaal te Lisse een vergadering gehouden van de vereniging „Theorie en praktijk"; drs. Scheer zal een lezing houden over het onderwerp: „Bolbloem Middellandse Zee-anjer". Aanvang 8 uur. LEIDERDORP Ouderavond Vanavond 8 uur wordt in het gebouw Irene een ouderbijeenkomst van de Wil lem de Zwijgerschool gehouden. Op het prt>gramma onder meer: voordrachten door leerlingen en een praatje van de heer B. Ouwerkerk over „De kleine ko ning" (ontwikkeling van de kindertaal). Agendanleuws Donderdagavond 2 maart zal de Gere formeerde mannenvereniging „Rondom het Woord" een gecombineerde vergade ring houden met de kring Leiden. De heer van der Heiden zal spreken over .Christelijke vrijetijdsbesteding". Aan vang 8 uur. In de zaal achter de Gereformeerde Kerk is vrijdagavond 3 maart een bijeen komst van „Arjos". De heer G. Verhoogt zal spreken over „Het bevolkingspro bleem". Aanvang 7.45 uur. In het „Gebouw" aan de Eikenlaan wordt vrijdagavond 3 maart een film ver toond voor de Hervormde Jeugdraad. De film „Het teken van de valk" begint om 1.30 uur. OEGSTGEEST Christenvrouwen bijeen De afdeling Oegstgeest van de Ned. Christenvrouwenbond vierde maandag avond in „Irene" haar 26ste verjaardag. De presidente, mevr. J. C. K. van Veen- Den Ouden, gaf een overzicht over 1960. Er zijn thans 209 leden en er is f 80 in kas. Nadat mej. F. Veenstra uit Rijnsburg namens enkele zuster-afdelingen geluk wensen had uitgesproken, zongen mevr. C. Fockens-Merkelijk en mej. F. de Wit een geestig lied betreffende de saamhorig heid in de bond. Hoogtepunt van de avond was de opvoering van „Rapsodie in rood" onder leiding van mevr. E. E. Eringa- Andriessen. VOOR KOLEN Oude Herengracht 19 tel. 20587 LEIDEN Loonbesprekingen in de land- en tuinbouw De besprekingen in de hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap over de loonvorming in de tuinbouw hebben geleid tot een grote mate van overeenstemming, die in het algemeen tendeert naar een loonsverhoging van vijf procent voor het op 1 mei begin nende nieuwe contractjaar. De hoofdafdeling heeft nu haar loon- adviezen naar de provincies gestuurd, waar zij door de organisaties van werk gevers en werknemers worden bespro ken. In enkele provincies heeft men, als resultaat van die besprekingen, al con- cept-c.a.o.'s opgesteld en naar het Land bouwschap gezonden. Na toetsing door het Landbouwschap zullen zij aan de rijksbemiddelaars ter goedkeuring wor den voorgelegd. De hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap is nog bezig met de besprekingen over de aan de provinciale organisaties te sturen loonadviezen voor "e landbouw. Zestig jaar woning inrichting Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de woninginriohtingsfirma 1. L. v. d. Klugt en Zoon wordt vrijdag middag van half vier tot zes uur recep tie gehouden in het pand Haarlemmer straat 258. Academische examens LEIDEN, 28 februari: Geslaagd: voor het Prop ex Godgeleerdheid de heer R Schipper te Oegstgeest; voor het doet ex Scheikunde de heren A M Rijke te Lei den, M Sanders te Amsterdam en C H van der Ent te Rotterdam: voor het doet ex Biologie de heer J W M Osse te Lei den; voor het kand ex H Wis- en Natuur kunde de heren J G Meijer te Leiden en J W Buma te Oegstgeest; voor het kand ex K Wis- cn Natuurkunde mej C J M Krinkels te Leiden; voor het kand ex A Wis- en Natuurkunde mej M J Peters te Leiden; voor het kand ex F Wis- en Natuurkunde de heren J de Goede te Leiden en J W Manden te Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4