s GEZOND Halitran Britten dichter bij de Zes 1 Regering van de Antillen - aclit zich beledigd de winter door! Nieuw-Guinea: slordig financieel beheer Britse erkenning van IJslandse 12-mijlszone Elektronische trainer voor automobilisten Appeldamp Jjh een daafce lij. De Antilliaanse minister van justi- tie, de heer R. J. Isa, heeft de pro- cureur-generaal opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de even- tuele strafbaarheid en zonodig een strafvervolging in te stellen tegen Alenjandro Hernandez, voorzitter van de vereniging van handelaren ,,Pro Venezuela". De minister gaf deze op dracht na een publikatie in het Vene zolaanse dagblad „El Nacional" van r 22 februari. De heer Hernandez heeft bij zijn te rugkeer van een bezoek aan Curasao en Aruba opnieuw ernstige beschuldigin- 1 gen gelanceerd aan het adres van de i Antilliaanse regering, die zich volgens i hem schuldig zou maken aan het to- lereren van smokkelhandel. Hij heeft in j dit verband allerlei aantijgingen geuit. Advertentie lig f NEEN GEEN RISICO: t i vg! Neem elke dag uw 2 HALITRAN capsules! Bescherm uzelf en uw gezin ko met HalitranHalitran geeft weer- ti« stand tegen griep, bronchitis en andere aandoeningen, die nü dreigen! ca 60 x zoveel vitaminen els gewone levertraan» Japan wil bedrijven op J Biak stichten :1 De Japanse ..Nitto Shosen scheep- vaartmaatschappij", heeft bekendge- maakt dat zij de mogelijkheid zal on derzoeken van het verwerken van bos- E produkten op Biak met Japans kapitaal. ,l De directeur van de maatschappij, Osa- mu Takenaka, zal spoedig met tien des- kundigen op het gebied van pulpver- vaardiging Nederlands Nieuw-Guinea be zoeken. i Een grote krant, de Yomiuru Shim- i bun, schreef dat de maatschappij ook i hoopte kalksteen te delven, een ananas- cultuur te vestigen en o.m. grondstof i voor kauwgom te produceren. Gezegd werd dat de Nitto Shosen poogt een nieuw arbeidsterrein te t krijgen daar verdere uitbreiding va- scheepvaartmaatschappij niet mogelijk Nieuwe uitslagen verkiezingen Van de verkiezingen voor de Nieuw Guinea-raad op Nieuw Guinea zijn nog dc volgende uitslagen bekend gemaakt: in het kiesdistrict Ajamaroe werd de 31-jarige klerk bij de dienst van gezond heidszorg, Daud Deda gekozen, in dis trict VIII (Radja Ampat) Abdullah Ar- fan, een kopraproducent en in district XIV (Merauke) Aloysius Kendau in Geb- 50, leider van een coöperatie in Wam- nj Uitnodiging van Bonn ij, aan Soekarno is nog steeds van kracht dl Het Indonesische ministerie van bui- tenlandse zaken heeft meegedeeld dat de uitnodiging van Bonn aan president Soekarno voor een staatsbezoek aan de e' Bondsrepubliek nog steeds van kracht ls, al is daarvoor nog geen datum vastge- €r steld. Een woordvoerder van dit minis- .j( terie zei dat berichten volgens welke Ne- derland in Bonn bereikt zou hebben dat de uitnodiging werd ingetrokken, geen enkele grond hebbeD Vni"""c A-.tr.-r, lF' noemde de woordvoi Dl richten „klinkklare c die in het Venezolaanse blad werden citeerd. Dit zou de eerste maal zijn, dat strafvervolging wordt overwogen tegen een buitenlander wegens beledigende uitlatingen ten opzichte van de Antilli aanse regering. De regering van de An tillen heeft reeds eerder stelling geno- België in V.A.R. door Zwitserland vertegenwoordigd De Verenigde Arabische Republiek heeft ermee ingestemd Zwitserland de Belgische belangen in de V.A.R. te la ten behartigen nu België de diploma tieke betrekkingen met de Republiek heeft verbroken. Gisteravond zijn ver scheidene Belgische bezittingen door de V.A.R. overgenomen en werden de on gewenste Belgische vreemdelingen uitge wezen als vergeldingsmaatregel voor het Belgische verbreken van de betrek kingen met het land. Bladen in Kaïro hebben verklaard dat de Belgen het land binnen 24 uur r ten verlaten, maar volgens een Zwi se ambassadezegsman wordt een tijde lijk uitstel van deze order overwogen. Verscheidene luchtvaartmaatschappij en hebben meegedeeld dat reeds een aantal Belgen passage heeft geboekt voor Europa. Inmiddels heeft het nisterie van economische zaken klaard dat de overneming van Belgische belangen betrekking heeft op 49 bedrij ven. Behalve deze 49 ondernemingen zijn nog twee Belgische concerns genaast, terwijl in december ook al vijf bedrij ven waren overgenomen. „Atoombewapening is noodzakelijk" De Britse minister van defensie, Ha rold - Watkinson, heeft verklaard dat iedere verwerping door Engeland van zijn eigen conventionele of atoomverde diging het gevaar van een wereldoorlog zou vergroten. In zijn openingsrede van een tweedaags debat in het Lagerhuis over de landsverdediging leverde Wat kinson scherpe kritiek op die elementen, die eisen dat Engeland zijn atoomwa pens opgeeft. „Het is irreëel om te doen alsof Engeland op dit ogenblik zijn po sitie als kernmogendheid overboord zou kunnen zetten", aldus Watkinson, die voorts verklaarde dat Engeland bereid is de West-Duitsers te helpen bij het verschaffen van onderhouds-, opslag- en oefenfaciliteiten van schepen en vlieg tuigen. Vleugelboot werd te water gelaten Gisteren is voor rekening Van N.V. Wilton-Fijenoord te Rotterdam op de .A.V.I.", aluminium verwerkende incïus- rie, van N.V. J. en K. Smit's scheeps verven te Krimpen aan de Lek, de vleu gelboot Tab, te water gelaten. Deze vleu gelboot, die bestemd is voor de reparatie afdeling van Wilton-Fijenoord in de ha vens van Rotterdam, heeft een lengte van 6,70 meter, een breedte van drie meter, een diepgang (stilligend') van 1,15 meter en, wanneer de boot op volle snelheid vaart, ongeveer 55 kilometer een diepgang van ongeveer 30 cm. De boot is uigerust met twee SO pk Mercury-motoren. De doopplechtigheid werd verricht door de 8-jarige Barbare Wilton, een dochtertje van de vijf jaar geleden overleden ir. J. H. Wilton. Na tewaterlating werd onmiddellijk de proef vaart gehouden. Binnen vijf jaar raket met kernaandrijving De eerste Amerikaanse raket met kernaandrijving zal waarschijnlijk bin nen vijf jaar haar eerste proefvlucht maken, aldus dr. Hugh Dryden, waar nemend directeur van de NASA, Ame- rika's bureau voor lucht- en ruimtevaart Voor een congrescommissie verklaar- e dr. Dryden gisteren dat de ontwik keling van een experimentele raketmo tor met kernaandrijving zo voorspoedig verloopt dat de contracten voor de bouw van een prototype nog deze zo- kunnen worden verstrekt. De originele pepermuntplant! De originele KING pepermunt! Engeland wil toenadering Engeland en de zes landen van Klein Europa zijn op de conferentie van de ministers van buitenlandse zaken van de Westeuropese Unie weer een stap dichter bij elkaar gekomen. Het voornaamste gebaar werd door Engeland gemaakt, dat zonder aarzeling de wens naar voren bracht, economische en politieke toenadering tot de zes Anti-semitisme in Rusland groeit Volgens door joodse organisaties in Parijs ontvangen berichten, heeft de Sowjet-regering de anti-joodse propa ganda opgevoerd en de beperkende be palingen voor de joden in de Sowjet- Unie verscherpt. In Kief. waar 200.000 joden wonen, is de hoofdsynagoge enkele maanden ge leden gesloten, joodse begraafplaatsen in de stad werden geschonden, terwijl even buiten de stad een grote begraaf plaats, waar joodse slachtoffers van de nazi's begraven liggen, als voetbalveld wordt gebruikt. Ook in Stalino, met een joodse gemeenschap van 40.000 mensen, is de synagoge al enige maanden ge sloten. Besloten gebedsbijeenkomsten werden door de overheid met geweld onderbroken. In tal van andere steden Ls de situatie vrijwel hetzelfde. Belasting wordt traag geïnd (Van onze parlementsredactie) HET onderzoek, dat een accoun tant en twee controleurs van de Algemene Rekenkamer in 1959 naar het financieel beheer op Nieuw-Guinea hebben ingesteld, bracht tal van administratieve te kortkomingen aan het licht. De Re kenkamer heeft haar bevindingen aan de Tweede Kanier overgelegd. In het rapport van de Rekenkamer wordt beklemtoond, dat een van ae grootste moeilijkheden voor het voeren van een juist financieel beheer is gele gen in het tekort aan geschoold admini stratief personeel. In een begeleidend schrijven aan de Tweede Kamer wijst staatssecretaris Bot erop, dat de oplei dingscursussen op Nieuw-Guinea steeds meer geschoolde krachten gaan afleve ren, en dat de reeds aangestelden steeds meer ervaring zullen krijgen. Op grond hiervan mag worden verwacht. zo schrijft hij, dat de basis-administratie steeds beter zal functioneren. De accountant en de twee controleurs hebben gedurende twee en een halve maand bij de verschillende overheids diensten onderzoekingen verricht. Her haaldelijk is hun gebleken, dat, wat be treft de aanwezige voorraden, de cijfers de administratie niet in overeenstem ming waren met de werkelijkheid. Ook werden voorraden aangetroffen, die in het geheel niet werden geadministreerd. Vooral dc invordering van de belas ting, met name die van de inkomsten belasting, heeft te wensen overgelaten. Ook werd bij het bureau Belastingza ken te weinig controle uitgeoefend op de jniste afschrijving van de ontvang sten. Dc bedragen aan inkomstenbelas ting die de werkgevers volgens hun op gave hebben ingehouden op de lonen van hun werknemers, stemmen als re gel niet overeen met de bedragen, die volgens de administratie van de belas tingdienst van de werkgevers zijn ont vangen. De acht betontrilmachines, die het bestuur van een aantal aannemers heeft overgenomen en die twee jaar geleden reeds zoek waren, zijn thans nog niet gevonden. Staatssecretaris Bot licht toe, dat hierover van de gou verneur nog geen bericht werd ont vangen. Hij heeft op een spoedige af doening van deze aangelegenheid aan gedrongen. Tenslotte schrijft de Rekenkamer te twijfelen aan de juistheid van enige uit gaven ten behoeve van het bijzonder on derwijs en de doeltreffendheid van de controle erop. Voorts constateert zij, da: een aantal rekeningen van jaren gele den nog niet is ontvangen, en dat de eindrekeningen van de begroting van dc jaren 1950 tot en met 1954 nog niet bij de wet zijn vastgesteld. Waar tekortkomingen bleken heeft de Kamer suggesties voor verbetering gegeven. Het blijkt, dat de gouver neur en zijn personeel hiermee voordeel hebben gedaan. Vijf spionnen van V.S. gevangen genomen Het officiële Poolse persbureau P.A.P. heeft gemeld, dat de Poolse veiligheids dienst vijf spionnen heeft gearresteerd, die staatsgeheimen zouden hebben uit geleverd aan de Amerikaanse inlichtin gendienst. Het vijftal, dat over enkele dagen terecht zal staan, werd door offi cieren van de veiligheidsdienst gearres teerd in Zielona Gora, in het westen van Polen. landen van continentaal Europa te zoeken. Het wil overwegen, de voorrechten op het gebied van de douanetarieven, die binnen het Gemenebest gelden, ook toe te passen ten aanzien van de zes Euromarktlanden. De ministerraad van de Unie heeft nu besloten, de versterking van de po litieke en economische eenheid aan tc moedigen, zo blijkt uit het communiqué dat na afloop van dc in Parijs gehou den vergadering werd uitgegeven. De ministers van buitenlandse zaken van alle zeven landen der Westeuropese Unie zullen voor de volgende bijeen komst van de W.E.U.-assemblee (eind mei in Londen) nogmaals vergaderen om de dingen, die gisteren besproken werden gedetailleerd uit te werken. Van Britse zijde werd er de nadruk op gelegd, dat Engeland er prijs op stelt, deel te nemen aan toekomstige topconferenties van de zes landen der E.E.G. Men weet. dat de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, zich op de topconferentie van de E.E.G.die enkele weken geleden in Parijs werd gehouden, verzet heeft te gen de denkbeelden van generaal De Gaulle, omdat de verwezenlijking er van tot gevolg zou kunnen hebben, dat voor Engeland definitief de pas wordt afgesneden wat aansluiting bij de E.E.G. en deelneming aan het politiek overleg met de leden van deze organi satie betreft. Mr. Luns heeft de dear voor Enge land willen openhouden. Het is dan ook begrijpelijk, dat hij bijzonder ver heugd was over het resultaat van de besprekingen van gisteren, die hij als de belangrijkste sinds jaren bestem pelde. De houding van de Britse rege ring was volgens de minister concre ter en positiever dan ooit RUIMTEVAART Geen radioseinen van Venusraket De enorme radiotelescoop van Jodrcll Bank (Engeland) heeft gisteren negen uur lang vruchteloos geprobeerd radio signalen op te vangen van de Russische Venusraket. Op verzoek van directeur Sir Bernard Lovell hebben de Russen vorige week in twee telegrammen allerhande techni sche gegevens ter beschikking gesteld die het opvangen van signalen mogelijk moeten maken doch ondanks herhaalde verzoeken werden niet de tijden ver strekt waarop de raket uitzendt Jodrell Bank zal de Russen ten der den male verzoeken om te proberen de uitzendtijden van de raketseinen op te vangen. Comm. China levert V.S. weerbericht Morgen zal een begin gemaakt wor den met de levering van weerberichten uit communistisch China aan dc Ver enigde Staten. De weerberichten zullen binnenkomen via een draadloos telexcircuit, dat Ja pan en de Verenigde Staten verbindt. Dr. F. W. Reichelderfer, hoofd van het Amerikaanse weerbureau, zei. dat hiermede een programma voltooid is voor de uitwisseling van meteorolo gische gegevens van vijf landen op het -oordelijke halfrond. Een belangrijk aspect van de nieuwe verbinding met Tokio, zo voegde hij hieraan toe is, dat thans de inlichtin gen ontvangen worden, die Japan ont vangt over het weer in communistisch Ihina. De centra voor dc uitwisseling van meteorologische gegevens op het noor delijke halfrond zijn gevestigd te Tokio. New York, Moskou, Frankfort cn Nieuw Delhi. Engeland heeft erin toegestemd de omstreden IJslandse 12-mijIszonc te erkennen. Dit heeft het Engelse ministerie van landbouw officieel meegedeeld. Het ministerie maakte echter het voorbehoud, dat zowel het IJslandse als het Engelse parlement de nieuwe regeling nog moeten goed keuren. De Britse verre visserij wordt nu be oefend door ongeveer 230 visserssche pen. Ongeveer de helft van de vangsten komt van de IJslandse visgronden. Een zegsman van het ministerie heeft ver klaard, dat de regeling zeker verliezen zal opleveren voor de Engelse traw lers, maar hij wilde zich niet aan een schatting wagen. Tot nu toe hebben de Engelse vis sers zich weinig gestoord aan de al en kele jaren bestaande 12 mijlsgrens. Zij drongen de zone dikwijls binnen onder bescherming van Britse marineschepen, wat al verscheidene malen tot inciden ten heeft geleid. In de Brits-IJslandse overeenkomst is vast gelegd dat de Engelse vissers voor een overgangsperiode van drie jaar nog binnen de grens zullen mogen vissen, d.w.z. tussen de zes cn twaalf- mijlsgrens. Het Britse ministerie heeft met na druk meegedeeld dat de erkenning van dc IJslandse territoriale grens in geen enkel opzicht invloed zal hebben 'op het standpunt van de Britse regering aangaande de territoriale wateren cn visserij grenzen van andere landen. Oec. studieconferentie over de liturgie Onder auspiciën van dc kerkeraad van de hervormde wijkgemeente ..Middeland" in Rotterdam zal van 19 Lm. 21 mei voor de eerste keer in Nederland een inter nationale oecumenische studieconferentie over dc liturgie worden gehouden. De inleiders zijn father M. Gibbard Bernhard Ritter (Marburg) cn prof. dr. (Oxford), kirchcnrat dekan d dr. Karl Bernhard Ritter (Marburg) en prof. dr. A. F. N. Lekkcrkerker, voorzitter van de Hervormde Raad voor de Eredienst. Het hoofd van Bartiméus' brailleschool, de heer Laansma, gaat I april met pen sioen, nadat hij 40 jaar lang aan Barti méus verbonden is geweest. De heer Laansma zal afscheid nemen op 27 maart a.s. om half drie in Boslust te ZeisL De Handelscompagnie N.V. te Rotterdam, die met succes de zgn. Linktrainer voor piloten in ons land heeft gelanceerd, gaat nu ook een elektronische trai ner voor automobilisten op de markt brengen. Het ap paraat, de Sim-L-Car, is bestemd voor rijschoolhou ders, en wel voor de eerste autorijlessen. De ontwikke ling geschiedde door Gene ral Precision Systems Ltd. in Engeland. De Neder- landse firma kreeg de rech ten voor bouw en verkoop in alle landen van de Euro- pese Gemeenschap. De Sim-L-Car is geen I auto, maar een installatie, die op elke auto kan wor den aangesloten. De wer king ervan komt in feite hierop neer, dat men, zon der op de weg te zijn, een flinke dosis rij-ervaring op kan doen. Het grondprincipe van deze unieke trainer is pro jectie. Een model wegen plan is op ingenieuze wijze met de normale bedienings organen van de auto ver bonden. Op een scherm, dat voor de wagen is ge plaatst, wordt door een lichtbron een werkelijke rijweg, compleet met ver keerstekens, zijwegen, tele graafpalen, heggen, bomen en auto's in kleuren weer gegeven. Doordat het wegenplan op een draaischijf beweegt, en wel afhankelijk van het ge bruik der bedieningsorga nen, krijgt men een zeer werkelijkheidsgetrouw beeld. Men heeft het gevoel inderdaad over een weg te ronkenhoewel men zich in een stationair opgestelde auto met stilstaande motor bevindt. Het geluid van een rij dende auto zelfs de toe ren, welke de motor maakt! wordt elektronisch na gebootst. Raakt men een stoeprandje (visueel dus), dan hoort men een schril waarschuwingssein. Op een controle-paneel, dat door de instructeur in de handen wordt gehou den, worden de gedragin gen van de leerling gere gistreerd. Overigens ook geregeld, want het gebruik van de koppeling, de ver snelling, de rem en wat dies meer zij, wordt via knoppen naar het mecha nisme overgebracht. In Engeland is de Sim-L- Car reeds enthousiast ont vangen. De grote voordelen ervan zijn, dat de man, die uril gaan leren een auto door het verkeer te ma- De leerling „rijdend" op een geprojecteerde weg. Het lijkt net echt, maar in feite i* het zowel gezicht?- als gevoels- noeuvreren, al in de gara ge vertrouwd kan worden gemaakt met de bedie ningsorganen en feitelijke wegsituaties. Noch de leer ling, noch de instructeur behoeven dus in angst te zitten over de eerste, onge twijfeld riskante capriolen op straat. Als de kandi daat-automobilist voor 't eerst op de openbare weg verschijnt, dan heeft hij in de trainer al het nodige zelfvertrouwen opgedaan. Voor de rijschoolhouder zijn er nog veel meer voor delen. Als de omstandig heden ongunstig zijn regen, mist, ijzel en zelfs duisternis voor de ontel- baren, die alleen maar 's avonds kunnen lessen kan er, zonder gevaar, binnenskamersworden getraind. De eigenaar van de lesauto heeft ook geen rij- kosten of slijtage, daar de motor en de wielen „dood" blijven. De kilometerteller, die in het gezichtsveld van de leerling op het controle paneel is geplaatst, corres pondeert met de snelheid, waarmee de weg onder de wielen lijkt door te glijden. Door middel van een reac tietijdopnemer kan ook in tienden van seconden wor den geregistreerd hoe snel de opgaven van de instruc teur de noodstop b.v.) worden uitgevoerd. Met een toestel van de Cana dian Pacific Airlines vertrok gisteren een bijzondere passa gier van Schiphol naar Vancou ver. De verwonderde reizigers zagen niemand minder dan ko ningin Victoria van Engeland en Schotland, die rustig in één der luxe fauteuils zat, te rustig, want bij nadere beschouwing bleek, dat het hier om een was sen beeld ging. Het zal deel uit maken van een nieuw museum in Victoria, in de Canadese pro vincie Brits Columbia. Een Westduits straalvliegtuig, dat op 3.000 meter boven het Moezeldal vloog, heeft in Berkastel een aardver schuiving veroorzaakt toen het de ge luidsbarrière doorbrak. Een leeg ge bouw werd beschadigd. 533) Het is wellicht wat zonder ling wanneer we over .appeldamp" spreken, omdat u dan wellicht de in druk krijgt dat dc appel een soort stoommachine is. Deze suggestie wil len we zeker niet doen, noch willen we beweren dat de appel bijzonder veel damp produceert. Maar de appel wasemt In ieder geval toch wel uit, ook al is dat dan voor haastige men sen moeilijk te constateren. Nu is gebleken dat de uitwaseming van appels een merkbare prikkel uit oefent op de groei van verschillende planten, en zeer subtiele onderzoekin gen en proeven in de laboratoria heb ben tot de conclusie geleid dat deze prikkel moet worden toegeschreven aan een gas dat aethyleen wordt ge noemd. Nogmaals, stelt u zich niet voor, dat de appel dit gas produceert, want 1 kg rijpe ap pelen kunnen niet méér dan 0,1 tot 0.2 milligram gas uit- Onze eerste cor clusie, dat dit wel een bijzonder schriel beetje is, wordt gevolgd door het waarderende oordeel dat zelfs dit schijntje aethyleen dan toch een wel zeer krachtdadige uitwerking moet hebben. De laboratoriumproeven on dersteunen deze opvatting, want luchtmengsels met een aetbyleenge- halte van 1 op 20 millioen bleken nog een duidelijk merkbare invloed uit te oefenen. De gunstigste resultaten werden echter verkregen met con centraties van 1 op 100.000 tot 1 op 1.000.000. Dit alles in aanmerking nemende, kunnen we ons voorstellen dat één rijpe appel in bet appelrek het rij- TOCH IS HET ZO! pingsproccs van de nog onrijpe ap pelen zal kunnen begunstigen ook al is de hoeveelheid „appeldamp" van één appel zeer gering. In het appel- land Californlë wordt de betrekkelijk nieuw verworven kennis omtrent bet aethyleen dan ook reeds op grote schaal by het ryplngsproces van ap pelen toegepast. Maar het aethyleen biykt een om gekeerde werking uit te oefenen op de wortels van aardappelen, zodat het ontydig uitlopen van de aardappelen door de aanwezigheid van één of meer rijpe appelen kan worden ver traagd. Wellicht dat deze wetenschap voor lezers die nog de goede gewoon te hebben aardappelen voor de win ter op te doen, van nut kan zyn. Want weinig dingen zyn zó ontmoe digend als een win tervoorraad die zich langzaam maar ze ker in een bleke wirwar van spich tige en krachteloze slierten verandert. Behalve de rype appelen zyn er echter nog andere middeltjes, zoals be paalde oplossingen waarmee de aard appelen in de kelder bespoten kunnen worden en waardoor de sprultvor- mlng onderdrukt, of sterk geremd kan worden. Maar, hadden wy u die oplossingen willen aanraden, dan had het wctenschappeiyk verantwoorde hulsmiddeltje van de appel wel ach terwege kunnen biyven en dat waa natuurlijk niet de bedoeling. En de cent die sommigen in de bloemenvaas doen om de bloemen langer goed te houden, zou dat huls middeltje enige zin hebben? Daarover een volgende keer. I Met een lijnmachine van de Canadian Pacific Air ways is gisteren van Schiphol een wassen beeld van Koningin Victoria naar Vancouver vervoerd. Hei beeld zal deel gaan uitmaken van een eollee- tie in een nieuw Canadees museum: het Crystal Gar den's Wax Museum in Canada. I Het op de Italiaanse werf Carrara di Marina bij La Spezia voor rekening van Indonesië gebouwde vracht- en passagiersschip Merauke is gisteren on- I middellijk na de tewater lating gekapseisd en op de zeebodem terecht geko men. In Tsjechoslowakije zijn vorig jaar ruim 1600 men- I sen bij verkeersongeluk ken om het leven geko- Blijkens gegevens van het bevolkingsregister van Haarlem is Eindhoven nu de vijfde stad van Neder land geworden. Tot nu toe heeft Haarlem deze plaats gehad. Het aantal inwoners van Eindhoven bedraagt 169603 en dat van Haarlem 169579. De Nederlandse minister president, prof. dr. J. E. I de Quay, zal in maart een oriëntatiebezoek brengen aan Suriname en de Ne derlandse Antillen. Een verbod op de verkoop van het boek „Verwoerd het Einde" in Zuid- Afrika is opgeheven. Er mogen nu 100C exempla ren worden verkocht van dit werk, waarin wordt voorspeld dat de Zuid- af rikaanse premier van het toneel zal verdwijnen en dat Zuid-Afrika zal worden verdeeld in een woongebied voor zwarten en een woongebied voor blanken. tenminste 10000 mensen dakloos gemaakt. Twaalf mensen zijn bij overstro mingen, die zijn veroor zaakt door tropische regens, om het leven ge komen. De drie grote vakbonden in Frankrijk hebben be sloten tot een 24-uursta- king op 14 maart voor de 1.300.000 ambtenaren die het land telt. De bonden willen hiermee kracht bij zetten aan een looneis. Koning Boudewijn en Ko ningin Fabiola zullen op 28 en 29 april West-Duits- land bezoeken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5