in Burgemeester en wethouder niet bestuur V.V.V. Noordwijk handhaven 1275 Advies van de heer Vet in uitvoerig rapport: Onafhankelijkheid een belangrijk vereiste V. D.-modeflitsen: kleurrijk na winterse soberheid U leest een krant van formaat! Kostelijke creatiesvlotte speelwijze en tekst Fascinerend spel op concert met het R. Ph. O.; Daniël Wayenberg speelt Rachmaninof Tredforf-Tapijl NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 voor Leiden Vrijdag Banchemhaf 15 en 19 (bij Bevrijdings kerk), 3 uur: Opening modelwoningen door wethouder A. J. Jongeleen. De vergulde Turk, 8 uur: Leddse Assu rantie Club, mr. K. Molenaar over Trans portverzekering. Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- paiuzelikn. Zomerzorg, 8 uur: Kynologenvereniging ^Rijnland", dr. A. W. M. Brooymans over. „De voeding van de bond" Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Cebuto-avond. Lakenhal, 8 uur: Opening tentoonstel ling van werken leden groep Atol. door wethoifi^er J. C. van Schaik. Oegstgeest, Bovenzaal Geref. kerk, 8 uur: a.r. kiesvereniging. Ph. van der Kooy, Leiden, over: .Politiek beginsel en politieke organisatie". Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur; Feestavond Hairmoraekapel „Werkmaos Wilskracht" tg.v. 59-jarig bestaan. Busstation, 1.45 uur: Vertrek strand- excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. Oegstgeest, Gymnastiekzaal Rijn lands Lyoeum, 8 uur: Muziek- en toneel avond tg.v. eerste lustrum Rijnlandse Oegstgeester Schoolvereniging. LEIDERDORP: gebouw Irene, 8 uur: contact- en propaganda-avond chr. gem. zangver. Excelsior. Apotheken pend ap heid". Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): East of Eden (14 jaar); donderdag: Moord in de Rue Morgue (18 jaar); zaterdag- en zondagmiddag 230 uur. Trouwe kame raden (alle leeftijden). Lido (230, 7 en 9.15 uur): Betaal of sterf (18 jaar). Luxor (230, 7 en 9.16 uur): Psycho (18 jaar). Rex (230, 7.15 en 9.15 uur): Meisjes van de Mambo-bar (18 jaar); donderdag: Het lokkende moeras. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Mr. Carl- ton-Browne van buitenlandse zaken (alle leeftijden) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Haar bekentenis (La vêrité), (18 jaar). Films van vrijdag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Dè her- beig van het zesde geluk (14 jaar). Lido (230, 7 en 9.15 uur): Uit het leven van een zondige vrouw (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Weit ist der Weg (alle leeftijden). Rex (230, 7.15 en 9.15 uur): Dinosau rus (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De bal lade van een soldaat (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De grote bedrieger (14 jaar). (Van een onzer redacteuren) jVFADAT de heer Vet in zijn rapport over de Stichting VW Noordwijk -L heeft geconstateerd, dat de moeilijkheden vooral zijn ontstaan door spanningen tussen de belangengroepen in de stichting en controversen die men in deze groepen zelf aantreft, schrijft hij, dat de verantwoordelijkheid voor een goede functionering van het vreemdelingenverkeer zowel berust bij de bevolking als bij de gemeentelijke overheid. De raakpunten van ge meentelijke verantwoordelijkheid en particuliere activiteit op toeristisch gebied, hebben in de huidige structuur van de stichting hun exponent gevonden in de afvaardiging van een wethouder in het stichtingsbestuur en de bekleding door burgemeester Van Berckel van het voorzitterschap. Indien u de krant eens niet moebt ontvangen, kunt n tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. De vermenging van gemeentelijk be leid met dat van de in de stichting ver enigde bevolkingsgroepen geeft, naar de heer Vet is gebleken, de gemeenteraad gevoel van onzekerheid, een onzeker heid, die zou kunnen worden weggeno- indien de gemeentelijke verant woordelijkheid voor de sociaal-economi sche aspecten van het vreemdelingen verkeer een plaats zou krijgen binnen de eigen bestuursvorm. Raadscommissie Liever dan als voorzitter van de VW- stichting zou de rapporteur dan ook de burgemeester zien gesteld aan het hoofd kleine raadscommissie voor toe ristische aangelegenheden. Uiteraard zou de aanvaarding van deze zienswijze mede consequentie hebben, dat de officiële afvaardiging vanwege de gemeente in de Stichting, zou worden opgeheven. Ge meentebeleid en particulier initiatief zouden zich daardoor duidelijker gaan onderscheiden, waarmede een gezondere basis voor overleg en samenwerking zijn gelegd. Het verlies aan invloed, dat de gemeente door het prijsgeven van haar zetel(s) in het stichtingsbestuur zou lil den, kan geheel worden opgevangen door het stellen van bepaalde subsidie-voor waarden. De heer Vet stelt voor het gemeen telijk subsidie tot een bestemming»- subsidie te maken, met dien ver stande, dat het voorziet in en slechts mag worden aangewend voor met name te noemen doeleinden. Het ka rakter, dat hierdoor aan het ge meente-subsidie zou worden gege ven, is duidelijk. De gemeente voor ziet in de fondsen, nocjig om die onderdelen van het toeristische werk te financieren, waarvoor zij zichzelf mede-verantwoordelijk kan achten: een goede leiding, een juiste tege- moettreding van de toerist, een waardige ontvangstgelegenheid en zovoort. Er van uitgaande, dat de uitgaven voor de salariëring en de overige voorzienin gen ten behoeve van de directeur op f 15.000 a f 16.000 worden gesteld, dient rekening te worden gehouden met subsidie ter hoogte van f 25.000 f 30.000. daarbij van groot belang, dat de Stichting gelegenheid krijgt een eigen inkomstenbeleid te gaan voeren en zich niet van jaar tot jaar afhankelijk stelt wat bepaalde organisaties bereid zijn haar af te zonderen of bijeen te brengen. De instelling van een indivi dueel donateurschap, zodanig opgezet, dat de potentiële bijdrage van particu liere zijde op tenminste f 50.000 per jaar wordt aangehouden, zou hierin voorzien. Met de tot dusverre bijdragende organi saties zou een overgangsregeling moeten worden getroffen. Sleutelpositie De gedachte, die .aan de samenstelling in de Stichting ten grondslag ligt, is gezien de Noordwijkse verhoudingen, de juiste. De groepsvertegenwoordiging voorziet in het gevaar van „wegstemmen der grote belanghebbenden", hetgeen, indien de meer gebruikelijke verenigings- vorm zou zijn gekozen, had kunnen plaats hebben. Jammer is. dat het in deze opzet besloten concurrentie-principe. zich in de Stichting heeft voortgezet en door de als voorwaarde gestelde bezetting van L die gisteren driemaal in V. D.'s lunchroom werd gepresenteerd, als maat staf nemen dan gaan we in het zomer seizoen gekleed in toiletjes met vrolijke, bonte kleuren. Soms wel iets tè bont. Oranje, blauw, geel en groen worden naar hartelust dooreengemengd en wel zo, dat niet bepaald matte maar zeer felle combinaties ontstaan. Waarbij nog komt dat stoffen als edelkatoen, natuur, zijde en satijnkatoen op zichzelf al glan zende en opvallende effecten sorteren. Na de gedekte tinten van de afgelopen winter moesten wij wel aan dit alles De bedoeling van V. D. met zijn i modeflitsen is zeker niet het brengen van modellen en modenieuwtjes in de eerste plaats. Het tonen van de voor raad en variëteit van materiaal is de opzet. Wat betreft kwaliteit van de stoffen, viel er veel goeds te zien. Ver schillende soorten katoen (edel, linnen effect, satijn, no-lron en structuurweef sel) waren de voornaamste bestanddelen van het materiaal van de japonnen. En i dat terecht, omdat er mooie effecten mee bereikt kunnen worden en de stof over het algemeen lang een mooie val behoudt. Slechts een enkele maal was de katoenen stof niet bedrukt met fan- i tasiedessins. Dunne wol, soms met polyestervezel. komt er ook in de zomer van dit jaar wel aan te pas. In nylon zagen we slechts het bruids toilet; rawon in een enkele japon en een deux-plèces. Wat de modellen betreft: de keuze van stof en model leverde o.i. niet altijd een fijne combinatie op, wat voorname lijk moet worden toegeschreven aan de felle kleuren waarmee de materialen waren bedrukt. Was de eenvoud van vele modellen niet beter tot zijn recht StooMB in effen stoffen, zoals bg bet deux-pièces van mooie bruinzwarte De strandensembles en sportieve japonnen waren juist door de vrolijke tinten kleine succesjes, evenals het glans katoenen oranje-groene complet van tel en japon, waarbij de helblauwe ring van de eerste het bijzonder goed deed. De getoonde stoffen en patronen zijn alle verkrijgbaar bij V. D., die met deze show heeft laten zien wat door de keuze van materiaal en model van een kledingstuk kan maken: dracht, die de aandacht van de vi die haar draagt afleidt of juist (c merkt) haar persoonlijke charme ac DOTTER BLOUSES EN ROKKEN MODEHUIS „LUCIENNE" Exclusieve Damesconfectie Benoemd Benoemd tot voorzitter van het te Nijmegen te houden examen voor de schoenmakerij: de heer J. Schrama te Leiden. Puzzelprominten 1 .Mevrouw Van Klaveren, Roemer 21, Hazerswoude (dorp); 2. J. Joziasse, Wil lem de Zwijgerlaan 32, Voorschoten; 3. J. LasschUit, Evertsenstiaat 44, Leiden. sleutelposities in het dagelijks bestuur, tot excessieve vormen heeft geleid. Daardoor is de Stichting niet tot een eigen ontwikkeling gekomen. De logies- groepen voerden, wellicht onbewust een soort wederzijdse neutraliseringspolitiek. waarvan de Stichting zelf ook steeds meer de kenmerken ging dragen, hetgeen uiteraard remmend op een positieve ont plooiing heeft gewerkt Mede daarom is het bij een her ziening van de WV-structuur zo grote betekenis, dat de Stichting tot een eigen, autonome ontwikke ling komt. De bestuursleden mogen er niet fungeren als afgevaardigde pleitbezorgers. Zij dienen zich pri mair verantwoordelijk te weten je gens de Stichting en niet jegens de groep of organisatie waaruit zij voortkomen. Hun relatie met een bepaalde belan gengroep, hun deskundigheid op eigen terrein, hun wetenschap omtrent de sen, problemen en mogelijkheden bepaalde ondernemersgroep, moeten in dienst worden gesteld van het werk der Stichting. De leden van de Stichting zouden zich deze instelling tot een prin cipe moeten maken en de voorzitter met gestrengheid op dienen toe te zien, dat zij zich hieraan houden. Alleen dan zal de Stichting haar taak, zoals deze de oprichtingsakte zo juist is omschre- n, eerlijk, objectief en vruchtdragend kunnen vervullen. Voorivaarden Rekening houdend met het voorgaande, zou het bestuur zichzelf de volgende voorwaarden hebben te stellen: L het dient het vertrouwen te genle- n van de Noordwijkse bevolking; 2. het dient zich daartoe onafhanke lijk te maken van de beïnvloeding door bepaalde belangengroepen; 3. het dient de bestuursverkiezing zo danig te regelen, dat onderlinge harmo nie, teamgeest en eenheid van taakop vatting zo goed mogelijk worden gewaar borgd. De in de thans van kracht zijnde stichtingsakte vermelde wijze van bestuurssamenstelling (artikel 4) geeft onvoldoende garantie om aan deze voorwaarden te voldoen. Het ware daarom beter dit artikel te wij zigen. De heer Vet bepleit in dit ver band een betere regeling voor de ver tegenwoordiging van alle Noordwijk se bevolkingsgroepen en hij wil een artikel opgenomen zien, waardoor een bestuurslid ontslagen kan wor den, wanneer het stichtingsbestuur dit in het belang van de stichting wenselijk acht, na overleg te hebben gepleegd met het lichaam, waarvan de betrokkene deel uitmaakt. Over wogen kan voorts worden het tref fen van een regeling voor periodieke aftreding. Verder acht de rapporteur het van prin cipieel belang, dat de voorkeursbepa ling in artikel 5 ten aanzien van enkele belangengroepen, wordt geschrapt, waar mee hij niet bedoelt dat leden voortko mende uit deze belangengroepen, prin cipieel voor het lidmaatschap van het dagelijks bestuur moeten worden uitge sloten. Wijzigingen in de stichtingsakte in de geest zoals hiervoor aangegeven, zouden het gewenst maken een herziening in algemene zin te overwegen, waarbij dan tevens de aanpassing aan de statuten van de A.N.V.V. c.q. Provinciale V.V.V. kan worden geregeld. Het ligt voor de hand, zo vervolgt de heer Vet, dat de aanvaarding van mijn voorstellen consequenties hebben ten aanzien van het zittende stichtingsbe stuur. In de eerste plaats zou dienen te worden voorzien in de voorzitters-vaca ture (waarvoor opnieuw een neutraal en gerespecteerd burger zou moeten worden gekozen). Voor enkele andere bestuursfuncties geldt, dat de verschillen tussen het door mij voorgestelde benoemingssysteem en Jaarvergadering VEBO gewijd aan viering zilveren jubileum Gistermorgen hield de VEBO zijn jaarvergadering in „Het Gulden Vlies" onder leiding van de voorzitter ir. P Buck. Secretaris M. Weima bracht hel jaarverslag i960 uit. Het financiële ver slag en de begrotingen voor 1961 wer den goedgekeurd. De heer J. v. d. Maar uit Hoofddorp werd herkozen als be stuurslid, alsmede de heren W. Hoogen door uit Zoeterwoude en J. B. Los uit Alphen a. d. Rijn. Tot bestuurs lid werden gekozen de heren W. v. d. Akker te Koudekerk a. d. Rijn, J. H. van Leeuwen te Nieuwveen en J. P. d. Hulst te Oud Ade. Het aftredende bestuurslid, de heer G- H. Rotteveel te Oude Wetering, die de VEBO 25 jaren heeft gediend, ontving hartelijk dankwoord. De hoofdschotel van deze vergadering, as het bestuursvoorstel inzake het houden van de tentoonstellingen in 1961 de herdenking van het 25-jarig be- staan van de VEBO dit jaar. een toelichting van de voorzitter, werden alle plannen van het bestuur met instemming begroet en aangeno men. Collectanten gevraagd Voor de zaterdag te houden collecte voor invaliden kunnen collectanten zich hedenavond melden in gebouw Ons Centrum, Hooigracht 84. van 7 tot 9 uur, en zaterdag de gehele dag vanaf 's och tends 9 uur. het tot dusverre toegepaste beleid zich opnieuw beraden noodzakelijk maakt. Ik doel hier met name op de tegenwoordigers van de Vereniging Werkgevers in de Horecabedrijven cr van de V.V.H. Daarnevens zou moeten worden voorzien in de benoeming middenstandsvertegenwoordigers, terwijl ten slotte voor elk bestuurslid in principe geldt, dat hij zich zou moeten bezinnen op de vraag in hoeverre het hem strekte mandaat toelaat, dat hij in per soonlijke vrijheid en verantwoordelijk heid aan het bestuurswerk kan deelne- Impasse Ik ben mij ervan bewust, dat de vaarding van mijn zienswijze een zekere impasse-toestand voor het bestuur en. In de praktijk komt zij er op neer, dat op korte termijn statutenwijziging zou dienen te worden doorgevoerd, die het mandaat van d( zittende bestuursleden op losse schroe- »n stelt. Ik moge met het oog hierop voorstel- :n in overleg met het gemeentebestuur ;n kleine vertrouwens-commlssle (ik denk aan drie personen) in het leven te roepen, die in samenwerking met de huidige voorzitter de gewenste wijziging het stichtingsstatuut vorm geeft er ia vaststelling hiervan, kan bemidde len bij de vervanging van het alsdan als demissionair te beschouwen bestuur. Omdat het stichtingsbestuur in be trekkelijk korte tijd reeds enkele directeuren heeft menen te moeten ontslaan, gaat de heer Vet nogal uit voerig in op de verhouding bestuur- directeur. Hij schrijft onder meer, dat deze verhouding dient te worden ge zien als die tussen de raad van com missarissen en de directie van een naamloze vennootschap. De directeur moet goede richtlijnen hebben, maar voorts is het noodzakelijk hem de nodige armslag te verlenen om zijn taak naar eigen inzicht te volbren gen. Het bestuur dient principieel het standpunt in te nemen, dat het niet deskundig is op het specifieke ter rein van de praktische behartiging der WV-belangen. Ais werkmethode voor het bureau meent de heer Vet geen beter advies te kunnen geven dan deze af te stemmen op de mander van werken in de grotere Nederlandse WV- kantoren. Hij besluit met op te mer ken, dat als gevolg van de omstan digheden de werkzaamheden van het stichtingsbureau zich de laatste tijd praktisch hebben beperkt tot het in standhouden van een toeristisch dis tributieapparaat, terwijl de propa ganda en werving danig in het ge drang zijn gekomen. Het beleid voor de toekomst zal er dan ook op ge richt dienen te zijn aan deze twee onderdelen van de toeristische taak de grootste aandacht te schenken. Geheim ontsluierd Het met zoveel geheimzin nigheid omhulde rapport-Vet is in ons bezit, hetgeen men bij het lezen van ons commentaar in de krant van woensdag wel zal hebben begrepen. Nu men deze geheimdoener ij zo ver wil doorvoeren, dat de gemeente raad er nota bene in besloten vergadering over gaat praten, menen wij de conclusies van de heer Vet niet langer aan het publiek te mogen onthouden. Wij publiceren hierbij dan ook de belangrijkste gedeelten van het rapport, er de aandacht van stichtingsbestuur en ge meenteraad op vestigend, dat het met dit soort kwesties veel verstandiger is meteen open kaart te spelen, omdat toch al van te voren vaststaat, dat het niet lukt zaken als deze, die zo sterk het openbaar belang raken, uit de publiciteit te hou den. Men maakt er de mensen maar nieuwsgierig mee. Bij het lezen van het rapport zal menigeen zich overigens met verbazing afvragen: mogen we dit nu echt niet onder ogen hebben, is die ge- heimhouderij enkel maar een ongezonde sport van mensen, die eens lekker gewichtig wil len doen, of wensen sommige bestuursleden het rapport zo gauw mogelijk onder de tafel te werken, omdat de inhoud hun niet bevalt? RIJWIELEN geheel kompleet v.a. 92,- (Ziet onze etalage op no. 3) SPECIAAL SPORTRIJWIELEN voor lange afstanden. RACE RIJWIELEN, de meest gevraagde merken (Ziet onze etalage op no. 2). Steeds uit voorraad leverbaar: LEGNANO. JOCO, EROBA. RUDGE, GLOBE, SIMPLEX. B.S.A. en andere vooraanstaande merken. Firma DUSOSWA Turfmarkt 1,2 en 3, LEIDEN MEJ. PLAG VIERDE ZILVEREN JUBILEUM BIJ V. D. Vijfentwintig jaar geleden, op 24 fe bruari 1036, trad .mejuffrouw M. J. H. Plag in dienst bij het Leidse filiaal Vroom en Dreesmann. Vandaag wa dus feest, zowel voor de directie als 1 het personeel en de jubilaresse zelf, dat vanmorgen al vroeg begon op de afde ling herenmode. De etaleurs hadden daar een podium opgesteld met een gemak kelijke stoel, waarin om half negen me- juffrouw Plag temidden van byouterie- dozen en colliers de huldiging vat personeelsleden in ontvangst nam. De heer G. M. Gribnau, bedrijfsleider, sprak namens de vele medewerkers woorden van waardering en erkentelijk heid voor de wijze, waarop mejuffrouw Plag vele jaren lang werkzaam is ge weest Als chef-inkoopster bracht zij van haar reizen altijd nieuwe snufjes mee op het gebied van byouterieën en leder waren. In de zaak van haar vader, waar zij vóór haar betrekking bij V D elf jaar werkzaam was, deed zij deskundig heid en zakelijkheid op, welke eigen schappen zij ook in de laatste vijfen twintig jaar ten volle heeft dienstbaar gemaakt aan „de zaak". Niet alleen Lel den, maar zelfs heel Nederland profi teerde van haar inzichten en vakbe kwaamheid. Namens het jubileumfonds bood hij haar een grote Zaanse klok en een rotan „zitje" (stoel en tafeltje) aan. terwijl evenmin bloemen ontbraken. Het per soneel van haar afdeling verraste haar met een schemerlampje en een grammo foonplaat, aangeboden door mejuffrouw Meershoek. „Het Masker" in Doelenkazeme De Dienst Welzijnszorg Leger heeft met zijn ontspanningsavonden een op te houden. Wat er gebracht wordt de manschappen staat doorgaans op hoog peil en hèt programma dat gis teravond in de Doelenkazerne werd ge presenteerd kan zonder bezwaar gere kend worden tot de reeds langé rij voorstellingen van goed gehalte. Als af wisseling van een serie cabaretgezel, schappen was voor deze avond de toneel groep „Het Maskergeëngageerd, dat met „De Herbergierster" van C. Goldoni en goede vertaling van Leon Povel de aanwezigen kostelijk heeft geamu. Sergeant-majoor H. Raat kon met recht de toeschouwers, o.w. kolonel b.d. H. Mulder en vele autoriteiten en oud- voor het K. O.-concert door het Rotterdams Philharmonisch Or kest onder Jean Martinon aangekon digde solist Robert Alexander Bohn- ke heeft door ziekte gedwongen zijn medewerking onverwachts moeten afzeggen. Dit verklaart ongetwijfeld waarom zijn optreden voor de Leidse Kunstkring van dinsdag j.l. een min der geïnspireerde indruk heeft ge maakt. In zijn plaats trad nu Nederlands-Franse pianist Daniël Wayenberg op met het derde concert van Rachmaninof, een op zichzelf nogal langademig en monotoon stuk, dat evenwel in deze schitterende ver tolking een boeiend en rijk gescha keerd werk werd Reeds enige malen konden we in deze kolommen de lof zingen van deze uit zonderlijk begaafde pianist. Zijn prach tige aanslag, zijn virtuoos en beeldend spel heeft ons opnieuw in hoge mate ge fascineerd. Hij zal stellig tot de grote pianisten van het podium in de eerst volgende tijd gaan behoren. Het talrijke publiek heeft hem terecht langdurig ge huldigd voor zijn ongemeen knappe ver- Het orkest onder Martinon begeleidde hem heel verdienstelijk. De „Symphonle de voyage" van de dirigent Martinon, waarmee het programma werd geopend, is een knap geschreven, zeer goed ge orkestreerd stuk muziek, dat echter meer een illustratief dan een symfonisch karakter draagt. Men kan er veel stijl elementen van anderen in herkennen, Honegger en Milhaud ondermeer. Als dirigent van het moderne Franse repei toire kent Martinon deze tijdgenoten ■literaard uitstekend en hij kan er zich 'lijkbaar niet helemaal van los maken Het orkest deed zijn best de bedoe- ngen van de dirigent getrouwelijk uit e voeren en zo kwam een goede uitvoe ring tot stand. Tocl) waren we blij, dat na de pauze en inhoudrijker en als toetssteen be- tngrijker werk op het programma stond 1 de vorm van Beethovens tweede sym- -nie. Met zijn oervitale muzikaliteit terk gevoel voor ritme en dynamiek 'ist de Franse dirigent van dit zeer lassieke en voor Beethoven lichtvoetige erk een fraai klinkende, boeiende uit- oering te geven. De orkestklank, met ame die van de blazers, hadden og wel iets verfijnder willen hebben, ok een zekere zwaarte van metrische ccenten in het scherzo viel waar te emen. De finale slaagde stellig het -ste cn bekroonde een niettemin knappe •1 boeiende uitvoering. De toehoorders toonden zich 'riftig aan het slot van dit 1 Dr. J. van der Veen Examens Haagse Kostuumschool Bij de gehouden examens van de Haag- she Kostuumschool Vereniging op 22 en 23 februari zijn geslaagd voor kostumdère de dames: T. van Dijke, Hazerswoude; R. Menbis, Benthuizen; T. Santé. Leiden R. Sep, Zoeterwoude- r geest- W. J. ZIRKZEE VAN T HOFFSTRAAT 7 LEIDEN TELEFOON 24610 MIDZA functionarissen in het leger, een prettige avond wensen, evenals kapitein G- J. Lutz een van bloemen vergezeld dank woord mocht richten tot de leden van „Het Masker". Onder regie van Sjef van Leeuwen w.erd het spel van Mirandolina, de her- bergierster (Gré Schuring) met vaart en élan over het voetlicht gebracht. Tekst en mimiek lokten lachsalvo's uit, waarbij in de laatste %-ooral Elkan Lens (de markies), Ferry Stubbe (bediende) en Bob Löwenstein (kelner) goede presta ties leverden. Voor de hoofdrol heeft men in Gré Schuring een uitstekende speelster gevonden Het enigszins satirische zedespel van de Italiaan Goldoni (1701—1793) zit, even als de meeste van zijn stukken, vol gees tige vondsten in situatietekening en rake opmerkingen. In „De Herbergierster" wordt Mirandolina (een mooie en spitse vrouw) door alle heren, die in haar her berg komen logeren, aanbeden. Zij ver dedigt zich tegen de verliefdheden van wel drie pretendenten: de markies (een schitterende creatie van Lens), de graaf (Dick Top) en de kelner. Zij beschouwt dit allerminst als een corvée- Als er een nieuweling de herberg komt bezoeken (de baron) die zich ontpopt als een vrouwenhater, rust zij niet voor zij ook hem het hoofd op hol heeft gebracht Dat hierdoor de nodige verwikkelingen ontstaan is duidelijk. Kostelijk is de scène, waarin de baron (Sjef van Leeuwen, die zowel van zijn rol en de regie een gelukkige combinatie maakte) zijn antipathie tegen de vrouw tegen wil en dank ziet verkeren in ver. liefdheidop Mirandolina. Ook de markies zorgde voor geestige momenten niet in het minst in de wijze waarop hij de toneelspeelsters Orthensia (Minny Verbeek) en Déjanira (R. v. d. Sluis) be jegent. Zelfs kapwerk (van fa. v. d. Pijl) kostuums (fa- Louis) waren af, en hielpen mee de personen tegen het decor (van fa. Sommer) in hun karaktereigenschap pen te doen uitkomen, hetgeen echter zonder de goede speelkwaliteiten van de leden in de groep „Het Masker" gelukt zou zijn. In maart hoopt Welzijnszorg gedeelten uit „Porgy and Bess" op de planken te kunnen brengen. Op hef dakterras werden de feestelijk heden voortgezet. Jubilaresse en aan- wezigen, am. de heer en mevrouw Plag (broer en schoonzuster), luisterden naar de vele prijzende woorden (vakbe kwaamheid, ijver, oprechtheid, trouw, vriendelijkheid) van de adjunct-direc teur, mr. W. J. M. Kerckhoff, die na mens dc Mij. van Handel en Nijverheid een getuigschrift, draagmedaille en leg penning overhandigde. Bloemen en een gebruikelijke enve loppe drukten de dank van de directie uit GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties AFSLUITING SPOORWEGOVER GANGEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat 1. de spoorwegovergang Morsweg van zondag 26 fetxruari 1961 te 22.00 uur tot maandag 27 februari 1961 te 6.00 uur, cn 2. de spoorwegovergang Hercnstraai- Zoeterwoudseweg van maandag 27 februari 1961 te 22.00 uur tot dins dag 28 februari 1961 te 6.00 uur, 1 verband met de uitvoering van werk zaamheden zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee. alsmede voor voetgangers, beidé richtingen. „Horeca" slikt woorden in Vorige week namen wij een artikeltje ver uiit het weekblad „Horeca", waarin scherpe kritiek werd geuit op het feit dat hot afscheid van dc hoofdaaispeoteur- titulair van 's Rijks belastingen, L. IL Bodde Bouman, werd gehouden in de kantine van de Doelenkazeme. Het blad slikt in hot vandaag versche en nummer zijn beschuldigingen ln cn legt dc nadruk op hot feit, dat een bij eenkomst van hoofden van rijksdiensten daar eenmaal per twee maanden wondt gehouden. Nu was de Doelenkazeme aan de beurt en de Leidse horeca-onderne mers hebben aan hot samenvallen van dit afscheid met deze bijeenkomst geen aanstoot genomen. Bouw 64 woningen Volgens een ontwerp van architect ing. A. F. Buntenbaoh uit Zeist zal het bouw bedrijf Gebr. Van Rossum uit Utrecht aan de Vijf Meilaan voor eigen rekening 64 woningen gaan bouwen. Zie voor stadsnieuws ook pagina 9 Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Cornelia Johanna Ma ria dr v: N J P Regter cn E A M Bax; Johannes Hendrik zn v: M J W Otto cn C W Fopma; Judith Maria Catherina dr v: A v Santvoord en M R E Legdeur; Evert Jan zn v: J Meel en P J Meertens; Wilhelmus Maria inv: JGvd Ploeg cn C M W van Veen; Sabina dr v: H J Beijne en H D van Os; Johanna Geertruida dr v: D Siera en W Keijzcr; Johan nes Clemens zn v: J C v d Zwet en A Steenbakker; Ronald Anthonius C G v d Voorst en G E M v d OVERLEDEN: A M Jansze 76 j wed van C W OudshoornS M Celen 9 maanden dochter; T J Dingjan 73 j man; W Vonk 67 j wed van P Schaap; J J Jansma 78 j man; W Crama 75 j man. GEHUWD: A M den Haan en C A Pannicke; J Verwer en G G Salen- tijnG A S van der Geest cnJHM M Witteman; J Tomaula en M Tehu- puring; H Boo er J P van der Le lie: C Katsabas en A M E Pompe. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 23 februari - Rj)k»univcr*itelt het doet ex. Ncd. recht: u»J. Door ruimtenood van één der groot ste fabrikanten is het ons gelukt een Rprtij prachtige, ZUIVER WOLLEN PULLOVERS tegen zó'nlage prijs in te kopen, dat wij U een sensationele aanbieding kunnen doen. Fantas tische kwaliteit, zware kabelsteek, leuke V-hols, vele moderne sportii Meur 3.000 pul lovers, met een normale winkelprijs van 32.50, moeten in één dog weg en doarom betaalt U, voor de jongensmaten von 13-17 joor en voor ALLE HERENMATEN, voor deze zuiver wollen pullovers de ongelooflijke prijs Niet goed, geld terug! Schrifte lijke of telefonische bestellingen worden niet aangenomen. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korie Hoogstraat 11 Meent hoek Goadeslngel Kitendr. LagedIJk boek Dorpsweg West-Krolskadc 35

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3