NOORDWfJKS COLLEGE BLIJFT ACTIEF TEGEN WONINGNOOD Huys te Warmont definitief naar provincie Onprettig einde van de strijd Alphen—RCL Eerst in laatste kwartier scoorde Noordwijk Nieuwe visconservenfabriek in lJmuiden G.W S. ook te sterk voor Katwijk (3-0) Verkiezingen op 26 maart JAC won ondanks vele gemiste kansen met 5-0 Twee prachtige goals gaven kleur aan mistroostige strijd NIEUWE LEIDSCIIE COURANT MAANDAG 20 FEBRUARI 1961 In de vergadering van de Noordwijkse ■gemeenteraad die dinsdagavond wand* gehouden, komt allereerst aan de orde verpachting van een stuk teelland aa Beeklaan en .Oude Zeeweg, dat indertijd door de gemeente is aangekocht. Ook wordlt voorgesteld een strook grond aam De Grient tor besohiikking te stellen vam de heer Chr. van der Voort, daar deze het plan heeft h©t terras ran zijn café aan tie passen aan de toestand die is ont staan na de reconstructie van De Grent. Vervolgens wordt een voorstel behandeld tot aankoop van gronden en een boer derij in de Klei. Deze gronden zijn nodig •r de aanleg van de nieuwe provinciale weg no. 1. Onderhandelingen zijn gevoerd door de provinciale waterstaat op basis van de overneming van het gehele aldaar gevestigde bedrijf. Het gemeentebestuur heeft met de pro vinei o overleg gepleegd omtrent overneming van diie gronden welke bui-ten het tracé van de nieuw ■weg zijn gelegen. Deze grond en de boerderij zijn nu aa de gemeente aangeboden voor f 133-000. Het belang van de aankoop van deze gronden is voor de gemeente in bet bij zonder gelegen In het feit dat een ruil object verkregen wordt, dat in de toe komst van groot nut kan zün by de ver werving van grond ten behoeve van de woningbouw. Ook komt een voorstel ter tafel betref fende aankoop vam het woonhuis Beek- laan 95. Deze aamikoop is nodig voor d-c realisering vam het uitbreidingsplan Beeltlaam-Herenweg. Het kam worden gekocht voor f 35.727. De aamleg vam de paraUelboulevaaxi oveneenikomstig 'hot wederopbauwplam vereast onder meer nog de aankoop en afbraak vam de villa Oramjeweg 31. De onderhandelingen hierover hebben een zeer traag verloop gehad maar uit eindelijk tot overeenstemming geleid. Met de eigenaar, de heer J. M. Abra hams uit Leiden Is overeengekomen dat de gemeente voor dit pand f 32.000 zal Voorts zal de gemeente aan de ver kopen gratis in eigendom overdragen een bouwperceel aan het Wantveld. groot 1263 m2. Woningnood De woningnood irn o-nze gemeente ver vult ihet gemeentebestuur met de grootste zorg en het is de allereerste taak die nood zo spoedig mogelijk uit te bannen. Gehoopt wend, op basis vam de thans vigerende prernderegelimg woningbouw, tot de bouw vam grotere aantallen pre mie-huurwoningen te komen. Helaas is deze hoop ij del gebleken, aangezien de regering heeft besloten de premiebouw per gemeente te contingenteren. Heit, wat het ooilege noemt, bedroevende resultaat is, dat deze gemeente voor 1961 een toe wijzing kreeg vam 23 woningwet- en 23 premiew ondingen. Het Is nodig dat hierop een noodzake lijke aanvulling wordt gevonden. Dit lykt het college slechts mogelijk door beschik baarstelling van grond voor de gecombi neerde bouw van koop- en huurwoningen. Daarom hebben B. en W. een plan ont wikkeld voor de bouw van 40 50 par ticuliere huurwoningen met een huur prijs vam ten hoogste I 80 per maand en 25 a 30 koopwoningen op de beschikbare bouwpercelen aain de Lyn-baanweg en de Beatnxstraart. Van de aan de Noordwijksc aannemers geboden gelegenheid om op die basis een bouwplan in te dienen hebben zes ge bruik gemaakt. Na rUp beraad heeft het NOORDWIJK Bedryfsongeluk Bij de uitvoering van rioleringswerk- zaamheden aan de Prins Hendrikstraat kreeg de 25-jarige J, C. van der Lippe uit Noordwijk een opgetakelde beton nen putbodem tegem het hoofd. Hij werd op dokters advies ter observatie naar het academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht, doch kon later naar zijn woning terugkeren. Tongetje aangereden Op de Herenweg had een verkeers ongeluk plaats, waarbij het 4-jarig zoon tje van de fatn. Hoogstraten een hersen schudding en schaafwonden opliep. Het ventje liep achter een autobus om de rijweg op en werd gegrepen door een vrachtauto, bestuurd door een chauf feur uit Rijnsburg. college de keus laten vallen op het door de My. „Erica" ingediende plan voor de bouw van 44 huurwoningen met een ge middelde huurbys van f 79 per maand naby de Lynbaanweg en van respectieve- lUk 19 en 9 koopwoningen aan de Lyn- baanwer en de Beatrlxstraat. De grondprijs zal im totaal f 258-000 be dragen en de zekerheid bestaat dat alle woningen aam de Noordwijkse woning zoekenden ten goede zullen koenen. Straatnamen De voorgenomen of reeds in uitvoering zijnde bebouwing van percelen op dit ver se plaatsen dn de gemeente, maakt het nodig op korte termijn een aantal straat namen vast te stellen. B. en W. doen de volgende voorstellen: 1. De dinie nieuwe straten aan de weel- Zijde van de Lijnbaan weg: Jozef Beu. gelsdiij kst raat, naar de illegale werker vam diie naam, dlié im gevangen schap werd weggevoerd en van wie niets meer is vernomenMológraaf- straat naar Johannes Molegraaf, die wegens het verbergen van koper in zijn functie van timmerman bij de W. van den Berghetiohtiimg werd geen-resteerd en in het concentratiekamp te -Amersfoort is, omgekomen; Duinzicht wegens het prachtige gezicht op de duinen dat men uit deze straat zal hebben; 2. In het Dobbelmariinduiri komt in feit» één straat, waarom de naam Dobbelmamn- duin wordt voorgesteld; 3. In het Beeklaamkwartier komen in totaal 13 straten. Vrijwel alle zullen worden aangelegd op bollenland, zodat het voor de hand ligt hieraan de namen van bol bloamen en andere soorten bloe men die in Noordwijk gekweekt warden, te verbinden. Voorgesteld worden; Hyacinthatraat. Tulpstraat, Narcisstraat, Crocusstraat, Anemoonstraat, Ranonkel- straat Gladioluastraat, Ger- berahof en Freesi a la a n; voorts Dr. Van Neslaam, Boekerslootlaan en Gritweg; 4. Door de gewijzigde situatie aan Rozenburg is een nieuwe straat ontstaan waaraan B. en W. de naam Kruidhof willen geven; 5. Ten slotte wordt voorgesteld, het ge deelte Kerkhofpad van de Lijmbaanweg tot aan de Prins Hendrikstraat de oude en nog steeds gangbare naam Dompad tc hergeven. Zoals reeds is medegedeeld komt de Warmondse raad morgen in spoedeisende openbare vergadering bijeen, waarbij als enig punt op de agenda staat „Voorstel betredende verkoop van het kasteel „Huys te Warmont" aan de provincie Zuid-Holland.'' Het is steeds de bedoeling geweest het kasteel zo spoedig mogelijk door :e verkopen aan een instantie of Instelling die dit gebouw zal gebruiken in over. eenstemming met het karakter der om geving. Uit de kringen van de huidige be woners van het kasteel en enkele an dere geïnteresseerden kwam enige tijd geleden het voornemen op, voor aan. koop. instandhouding en exploitatie van het kasteel een Naamloze Vennootschap op te richten met als doel het te be- houden voor in hoofdzaak particuliere bewoning, in overeenstemming met het karakter van het omliggende landgoed en alles wat daarmede in de ruimste zin kan samenhangen. Van de zijde van deze N.V. in op richting bereikte B. en W. het verzoek te onderhandelen over de voorwaarden, waaronder zij bereid zouden zijn de raad voor te stellen het kasteel aan haar te verkopen. Deze onderhandelingen werden ook geopend, maar eer deze kónden worden afgesloten deden zich nietrwe ontwik kelingen voor. De stichting „Zuid Hollands Land schap' richtte tot de provincie Zuid- Holland het verzoek o.a. een provinciale subsidie te verkrijgen in de aankoop- kosten van het boscomplêx fmet por tierswoning) en een subsidie van f io.OOO voor deelneming in de bedoelde N.V. Deze stichting zou nl. mede-aandeel houdster van deze N.V. worden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hól land stelden de Staten voor deze sub. «Idie te verlenen. Prov. Staten In de vergadering van Provinciale Staten van 8 februari werd een initia tief-voorstel. ondertekend door verte genwoordigers van vrywel alle fracties, ingediend om het kasteel door de pro- viqcie te doen aankopen. Een commis sie ad hoe uit de Provinciale Staten heeft hierna een bespreking belegd in verband met het door haar aan Gedepu teerde Staten uit te brengen advies over dit initiatief-voorstel. Bij deze bespre king waren ook B. en W. vertegenwoor digd. Hierbij bleek wel, dat wellicht de gehete transactie inzake de aankoop van de bezittingen ..Huys te Warmont" in financieel opzicht op losse schroe ven zou komen te staan, indien Provin ciale Staten de verlangde zekerheid ten aanzien van de' bestemming van het kasteel niet zouden verkrijgen, hetgeen volgens Provinciale Staten alleen dan De commissie adviseerde Gedeputeer de Staten dan ook het bedoelde initia- tlef.voorstel over te nemen. Dit heeft geresulteerd in een nader voorstel van Gedeputeerde Staten aan Provinciale Staten om het kasteel aan te kopen en hen te machtigen nader te onderhands ten omtrent de bestemming van het kas- teel. Dit nadere voorstel werd door Provinciale Staten op 15 februari jl. aangenomen. Het is eohter duidelijk dat voor aan koop door de provincie nog een besluit vftn de raad nodig is. Het is voor B. en W. niet meer moge lijk de onderhandelingen met meerge noemde N.V. voort te zetten en hier omtrent een voorstel te doen. Provin ciale Staten hebben een subsidie aan „Zuid Hollands Landschap" verleend en het aankoopbesluit van het kasteel genomen, in de verwachting dat de g«- meente bereid zal zijn het kasteel aan de provincie te verkopen. Dit aankoop- besluit van de Provinciale Staten moet echter nog de koninklijke goedkeuring verkrijgen. Van de zijde van Gedeputeerde Sta- ten wordt getracht deze zo tijdig te ver krijgen, dat het kasteel uiterlijk 28 fe bruari rechtstreeks en definitief aan de provincie kan worden overgedragen. (Advertentie), Pracht handen T"1""" Hamea-Gelei Eregroep Noteboom begonnen Vrijdagavond is de eerste ronde van da eregroep van het jaarlijkse ASG-Note. boomschaaktoernooi gespeeld. In deze groep nemen dit jaar deel de spelers F J W Henneberke (Amsterdam). F Roes- •el (Amsterdam), K Langeweg (Naar- den) en de Leidse kampioen R D Westra. Westra zag tegen Langeweg kans na taaie verdediging af te wikkelen naar een toreneindspel, dat by de juiste zetten onherroepelijk remise moest opleveren. De Leldenaar vatte zijn taak misschien iets te licht op en speelde niet op de hem eigen nauwkeurige wijze, waardoor Langeweg op tempo won- Henneberke en Roessel speelden de vierpionnenvariant van de Konings-Indische opening. Roes- «el ging via ruil van de dames en van een stel torens een gunstig eindspel in; zijn voordeel bleek evenwel niet voldoen de voor de overwinning. De uitslagen: R D Westra—K Langeweg 0—1, F J W HenneberkeF Roesael VaVt. Leiderdorpers ivotiiien: 2-3 spanning heeft veel vergoed. Helaas kwam er in de laatste vijf minu ten een zeer betreurenswaardige ontlading van de spanning. Er werden toen niet minder dan drie spelers, nl. twee van Alphen en één van R.C.L. van het veld gezonden door de matig leidende heer Boerc. Het begin was voor de thuisclub veel belovend. want reeds na vijf minuten nam ze een 1—0 voorsprong. De snelle Harskamp maakte het nl. stopper Maa6 Ornas verloor met 1-4 "17IJF KWARTIER lang hebben de Noordwijkvoorwaartsen moeten ha- meren op het slot van de Ornas-defensie, voordat dit open sprong. Toen was de baan echter goed vrij, met drie fraaie doelpunten onderstreep ten de lijstaanvoerders hun kans op het kampioenschap. Vóór dit laatste Noordwijkse kwartiertje hebben de supporters hun hart vastgehouden. En terecht, want de schaarse uitvallen van ®rnas waren niet van gevaar ont bloot. Het zou niet de eerste keer zijn dat een ploeg die overwegend in de meerderheid is, door een enkele uitval geslagen werd, want het zijn nu eenmaal de doelpunten die het 'm doen! Gelukkig voor de thuisclub is het zover niet gekomen. Reeds direct na het eerste fluitsignaal van de heer Bosaans bleek al dat de hekkesluiters niet van zins waren zich zonder slag of stoot over te geven. Zij legden een stug verdedigend partijtje op de grasmat, waarvan de thuisclub weinig terug had. Bovendien werd de buitenspelval met veel succes toegepast, zodat de roodbroeken weinig gelegen heid kregen hun normale spel te plooien. Toen bovendien de kwalijke situatie zich ging voordoen dat de gebroeders Marijt elkaar géén bal gunden, lag het voor de hand dat dit niet tot resultaat zou leiden. Verder dan een groot aan tal hoekschoppen kwam de thuisclub dan ook niet en de rust kwam met een blanke stand. In de tweede helft was het van het zelfde laken een pak. Een behoorlijk schpt zagen we niet, alleen faalde Kees Marijt een keer toen hy alleen voor Besuyen kwam te staan. Aan de andere kant had Van NIerop niet over geluk te klagen, toen hy een schot van Lagendijk liet glippen. D« attente back Van Duin «chooA de bal rustig uit het lege doel. Tekening 'as een kwartier voor het eind kw tekening in de strijd. De Noordwijkse voorwaartsen vonden nu het wapen waarmee de Oranje-Nassau-mannen over meesterd konden worden: open spel over de vleugels en een goed gebruik maken ■tn de grote snelheid van hun midvoor. Het eerste doelpunt was het resultaat Visserijgolfjes TEN ZUIDEN VAN de Haringhaven IJmuid&n wordt een nieuwe visconser venfabriek gebouwd. De fabriek wordt gesticht door de Edivo, een Engelse die. renvoederonderneming. De Edivo is een dochtermaatschappij van de Quaker Oats Cy in Chicago en RotterdamDe nieuwe fabriek, die behalve uit de eigenlijke fa- briekshallen uit kantoren en een kantine bestaat, is ontworpen door de architecten A. tion Hartogh in Zandvoort en A. Zeil- stra in Bloemendaal. Zaterdag werd de IJmuidense visaf- slag voorzien van een totale aanvoer van 4700 kisten verse vis. Er waren 150 kisten wijting, 125 gul en kabeljauw, 50 tarbot. 2800 schol, 500 diversen 800 stijve kabel jauwen en 60.000 kilo tongen. Er kwamen geen trailers en grote motorloggers aan de markt. De aanvoer werd verzorgd door 66 kotters. Lage prijzen De prijzen vielen zaterdag niet mee- Schol II noteerde 22 tot 28 en schol III 14 tot 21 per kist van 50 kilo. De tongen deden gemiddeld 2 tot 3,90 per kilo. Grote regels kabeljauw gingen weg voor 85 tot 95, kleine regels voor 35 tot 45 en grote schol voor 22 tot 28. En vandaag? De Sakina Martina Kw. 32 komt van daag aan de markt met eén vangst van 35 kisten schelvis, 120 haring, 20 makrèel, 45 haring, 25 gul cn kabeljauw. 80 kool- vi« 35 radio, 170 stijve kabeljauwen en 55 kleine kistjes haring. De Beatrice IJm. 72 zorgt voor 70 schelvis, 350 haring, 420 makreel, 40 wijting. 50 koolvls en 75 stij ve kabeljauwen. Voorts komen aan de markt de Francina Kw. 153, Delft IJm- 37 en Amsterdam IJm. 28. De kotter- en loggervloot zorgt voor een flinke aan voer van tongen, schol en wijting. Op de visgronden De trailers en loggers profiteren van gunstig weer. Af en toe is het mistig. De vangsten zijn echter niet ruim. De schepen meldden etmaalresultaten van 60 tot 200 manden haring, koolvis, ma-, kreel en wijting. Langs de kust vingen de loggers en kotters gemiddeld 200 tot 300 kilo tongen en 15 tot 20 manden schol per etmaal- Brand aan boord In een Van de verblijven van de Kat- wijkse kotter Kw. 103 brak vrijdagmid dag brand uit. De waehtsman had by een kacheltje een natte matras te drogen ge legd. Enkele dekens in het logies vatten vlam. D brandweer was zeer snel ter plaatse, zodat de brandschade in het lo gies beperkt bleef tót het houtwerk. Ook Katwijk heeft hét niet gepresteerd de overwinningsreeks van het Sassenheimse GWS te stuiten. Overtuigend was de zege, overtuigend en verdiend. Want niet alleen speelden de roodbaadjes beter voetbal, doch ook was het spel enthousiaster dan dat van de oranjehemden. Na de thee werd het spelpeil nadelig beïnvloed door een dichte mist. Initiatief tot zióh en de GWS-achterhoe- de kreeg bijna geen bal voor de voeten. Na een klein kwartiertje leek Katwijk zicüi wat aam de druk te ontworstelen en de aohterhoede der zeekan ters kwam daardoor wat mèer „ran het hok af'. Waarschijnlijk was het meer terugge trokken spel van de Sassenheimers een tactische manoeuvre, want de pijlsnelle thuisclub-aanval kon daardoor aantonen dat haar sprintcapaciteiten beduidend bo ven die van de Katwijkse verdediging lagen. In de twintigste minuut kwam de eer ste treffer. Linksbinnen H. Lens speelde zich keurig vry en schoof op maat door naar midvoor Veltenaar, die de gemak- keiyke kans afdoende benutte (10). Een minuut of zeven later, nadat Kat wijk ernstig, maar tevergeefs had ge poogd de bakens te verzetten, „rushte" redhtbuiten Van Resteren langs de lijn. trok enkele apelers naar zich toe en rol- LISSE Bijkantoor Beuk Zaterdag zal de firma L. Beuk Zn uit Noordwijk aan Zee aan het Vierkant te Lisse een bijkantoor van haar reis bureau openen. In het kantoor is ook het informatiebureau van de plaatselijke V.V.V. gevestigd. RIJNSBVRG Chr. kleuterschool Vanavond vindt de uitgestelde leden vergadering en ouderavond plaats van de Chr. Kleuterschool te Rijnsburg. Aan vang 7.45 uur, plaats van samenkomst: de kleuterschool aan de Korte Vaart N. C. V. B. Morgen houdt de Ned. Christen Vrou wenbond een ledenvergadering in de Jeugdhaven. De heer G. Nieuwenhui- zen uit Den Haag spreekt over „Heft uw handen op voor de ziel vao uw kind". De heer Nieuwenhuizen is eer bekende figuur in het kinderbescher- mingswerk. In verdediging Dit tweede doelpunt genas de oranje- hemden op slag van hun „opdringerig heid". Men legde het accent nog sterker op de verdediging om de uitslag binnen de perken te houden. En dat is wel ge lukt Want weliswaar scoorde midvoor Veltenaar een tiental minuten voor half time zijn hattrick, doch dit doelpunt kwam dit keer eens niet voort uit een vloeiende aanvat doch uit een fraaie solo-actie. De Sassenheimse aanvalsleL der omspeelde drie Katwijkse verdedi gers voor het doel op schootsafstand kwam (30). Spelpeil zakt Zoals gezegd lag na de thee het spel peil aan beide zijden beduidend lager. En de witte bal bracht daarin ook geen verbetering. Hoewel Katwijk nadien hardnekkig probeerde de achterstand te verkleinen, zij slaagde daar niet in. De GWS-ver- dedigers, waarvan linksback Roest zich ondersoheidde. gaven geen krimp. Met ongewijzigde stand kwam dan ook het laatste fluitsignaal. VOORHOVT N.C.VJL Voorhout 15 jaar De afdeling Voorhout van de N.C.V.B. Is woensdag vijftien Jaar oud. Het bestuur heeft gemeend dit feit enigszins feestelUk te moeten gedenken. Woensdag om 7.45 uur zal in de Chr. school een gezellige avond worden gehouden, waarvoor ook de leden zijn uitgenodigd, die In de loop van de vyftien jaar naar elders zijn vertrok ken. Bij de bestuursverkiezing zal ln de plaats van mevrouw Koelmans een ander moeten worden gekozen. van een solo-actie van Keet Maryt. Hy passeerde de beide backs en spil Va den Heuvel kon hem niet meer inhalen. Ten slotte sloeg hy met een lage schuiver ook doelman Besuyen. Hek van dum Nu was het hek van de dam. Binnen enkele minuten volgden nog twee doel punten, op dezelfde manier gescoord Van het tweede was Dick Passchier de- grondlegger. Hij trok Graafland en Clardey naar zich toe en gaf toen een pass naar Kees Marijt, zó haarzuiver, dat deze maar behoefte door te lopen om te scoren, wat hij dan ook prompt deed. Bijna kwam op dezelfde manier nog een vierde doelpunt tot stand, maar nu stuitte het schot van de Noordwijkse midvoor tegen de paal. Even later was het trouwens toch raak, zy het dan dat dit doelpunt naar bui tenspel rook. Enfin, Marijt had zijn zuivere hattrick i Noordwijk een (toch wel) verdiende overwinning. In de laatste minuut nam de overigens goed leidende, scheidsrechter Bosaans Ietwat vreemde beslissing. Hy kénde Ornas namelijk een penalty toe. wegens haken in het beruchte gebied door spil De Koning. We zullen het maar op de dichte mist schuiven dat de arbiter zich vergiste, er was namelijk helemaal geen sprake van free kick. Lagerwey benutte de strafschop en direct daarna volgde het eindsignaal. Noordwyk: Van Nierop d.. Van der Wiel. Van Duin a.. J. Barnhoorn. De Koning. Vnti der Meulen m„ S.'Barn-- hoorn, Heémskerk, C. Marijt. Passchier, M. Marijt v. Ornas: Besuyen d„ Graafland. Clardey. Tamboer. Van den Heuvel, Nicolaï, m.; Teerlink, Van den Berg, Lagendijk, La gerwey, Buitelaar, v. De Belgische premier Eyskens beeft vandaag gezegd dat de regering niet voor maandag zal aftreden. Op 26 Maart zullen verkiezingen plaats vinden. bij een hoge bal nogal moeilijk. De RCL- er kopte in de riahtlng van zijn eigen doelman, maar Van Well was uitgelopen en de bal verdween over de lijn. 1—0. Hoewel de gasten toen wat sterkeT werden, was het toch Alphen dat weer het eerst scoorde. Na dertien minuten werd linksbuiten v. d. Nagel door twee RCL-ers in het beruchte gebied geman geld. De heer Boere gaf terecht straf schop. B. Briteemmcr voltrok het von- :hop. B. 2-1, 2-2 De wedstrijd was nog geen half oud, toen de partijen weer op geiyke voet waren. Want bij de aanvallen van RCL bleek wel. dat de Alphertse defen sie onzeker speelde. Rechtsbinnen Luik en middenvoor Jansen stuurden in kele minuten tijd doelman Mooibroek tweemaal naar het net. Hoewel de gasten ook verder in de aanval bleven, liet Mooi. broek zich, niet meer passeren. Rust 2—2, In de tweede helft had Alphen een groot overwicht, maar de voorhoede was zwak en In laatetc Instantie was doelman Van Well op zijn post. De spanning was enorm. Acht minuten voor het einde kwam er elndeiyk een doelpunt, maar aan de kant waar dit niet verwacht werd. Bij een snelle aanval van RCL greep Mooibroek op een hoge voorzet mis en midvoor Jansen kopte ln, 23. Helaas kwamen toen de reeds genoem de incidenten. Vyf minuten voor het ein de werkte Van Heynbigen zyn tegen stander wat zwaar van de bal. Van Ifey- ningen die dit in zyn twintigjarige voet balloopbaan nooit overkwam, werd door de heer Bocre van het veld gezonden. Een veel te zware straf. Twee minuten later trapte de RCL- rechtsachter Versteeg de Alphenaar C, Britsemmer na. Zyn broer. B. Brltsem- mer, wond zich hierover zo op. dat hy Versteeg te iyf ging. Belden werden van het veld gezonden. Vcriteeg wilde niet, maar werd door een clubgenoot wegge leid waarna buiten de lynen ook nog een rake klap viel. Een onaangenaam slot van een wedstrüd, die wel fors i niet onsportief gespeeld was en waarin de gasten meer kregen dan ze verdien den. ARC II-NSVV II 6-1 Ook ARC 2 voelt er niets voor bij het gevecht in de onderste helft van de ranglijst betrokken te worden. Met 6—1 werd NSW 2 uit Numajwdorp zater dagmiddag verslagen. Een ongekende weelde aan doelpunten. Er werd soms heel knap gespeeld. De aangewezen scheidsrechter bleef weg. maar gelukkig was er een andere bondssoheidsrechter aanwezig, zodat men mot een kwartier vertraging beginnen kon. Spoedig raak Reeds na twee minuten gaf rechtsbui- -n Ram ARC met en uitstekend schot de leiding. Voorlopig lieten dc enthou siast spelende gasten het niet verder ko men, maar toen midvoor Jansen na een slecht genomen corner toch nog een ef fectvol schot inzond, liet de doelman van de gasten dc bal vallen cn scoorde rechtsbinnen Van Bgmond 2—0. Hierby bleef het voor de rust. In de tweede helft waren de ARC- schutters beter op dreef. Vooral Jansen deed goede dingen. Ram, Van Egmond, Van Donk en Jansen (met een fraai doelpunt), maakten het halve dozUn vol. De sportief en enthousiast volhou dende gasten scoorden na 5—0 een zeer verdiend fegenpunt. Oegstgeest aan Buurtweg geklopt Hoewel JAC zaterdagmiddag in de mist, die ook rond de Buurtweg hing, vele kansen onbenut liet, heeft het toch een royale en volkomen verdiende 5—0 zege op Oegstgeest behaald. Een groot deel van de wedstrüd werd op de Oegstgeest helft gespeeld. Toch hield Oegstgeeat tot het luiste fluitsignaal vol Hot zette soms aardige aanvallen op. doch deze atrandden büna alla op de nltstekendo achterspelers van JAC. waardoor doelman J. v. d. Zwan maar weinig moeiiyk werk kreeg te veraetten. eerste aanvallen waren voor JAC, doch zij oogstten geen succes. De wed strijd was 10 min. oud. toen de JAC-de- fensie schromelijk miste, doch het schot iv. d. Kraan één der beste spelers Oegstgeest ging juist naast. Eén min. later was echter de Oegstgccst-ver- dedlglng uit positie gespeeld, doch de twee maal ingeschoten bal kon de uit stellende Oegstgeest-doelman beide len keren. Pas in de 18e min. werd de geopend, toen M. v. d. Zwan goed schot inzond, waarmede de Oegst- geestdoelman geen raad wist (1—0). Et volgde toen «en JAC-overwicht. dat wel doelpunten moest opleveren. Een harde schuiver van Sleijster in de 25e min. ver dween onder het lichaam van de uitval lende Oegstgeest-goalle door in het net (20). En vijf min. later ondernam M- d. Zwan een prachtige solo. die hij be ëindigde met een hard schot, waarnaar eveneens tevergeefs gedoken werd (3—0). Enkele min. later kroop het Oegstgeest- doel door het oog van de naald, doch rust kwam er geen verandering imeer in de stand. Na de thee begon JAC met een hevig offensief, dat zeker 10 min. duurde, wel doel rijpe kansen opleverde, doch geen enkel doelpunt. Oegstgeest wist zich daarna wat aan de druk te ontworstelen, doch moest ln de 16de min. wederom een doelpunt toestaan- Onverwacht gaf Sleijs ter een keurige pass naar Van Bochove, die goed doorliep en even goed schoot (40). Wéér waren de JAC-voorwaart- sen keer op keer voor de Oegstgeest- veste, doch vele kansen gingen verloren. In de 18e minuut had iedereen al een doelpunt geteld, doch de diverse malen Ingeschoten bal werd evenzovelc malen geretourneerd. Oegstgeest bleef moedig volhouden en verscheen ook enige malen gevaarlijk voor het JAC-doel, doch de belde backs wisten steeds tijdig ln te grijpen. Onverwacht kwam weer aan de andere kant een doelpunt, toen Van Bochove de bal goed opbracht en af gemeten naar v. d. Zwan plaatste. Doze benutte zijn kans (5—0). Dat was ln de 32e min. en hoewel ln de resterende 13 min. nog menige kans voor JAC ontstond, hield de Oegstgeestverdedlging verder Jeugddamtitel X.-Holland Varkevisser leidt In de tweede ronde van de wedstrüd om het Jeugdkampioenschap van Zuid- Holland, zaterdagmiddag In Rotterdam gespeeld, verloor de Haagse jeugdkam pioen Ton v. d. Ster van Cees Varke visser uit Katwük aan Zee. Deze leidt nu fraai met twee gewonnen partyen. J. de Jong uit HardinxveldGiessen- dam werd uit de wedstrijd genomen omdat hy voor 1 mei van dit jaar 19 jaar oud wordt. Dit is reglementair niet toegeataan. HIJ werd vervangen door de oud-jeugdkampioen van Zuid- Holland Cccs Bakker uit Alblaaserdam. De uitslagen waren: C. de Besten— F. de Jong 11. G. P. v. d. Wouden C. Bakker 0—2. T. v. d. Star—C. Varke- viaser 0—2. B. Nuys was vrU. De stand luidt nu: 1. Varkevisser Katwük a. Zee 4 (2), 2. en 3. B. Nuys (R'dam) 2 (1) en C. Bakker (Alblasser- dam) 2 (1), 4. F. de Jong (R'dam) 2 2, S. C. de Besten «Leerdam) 1 (1), 6. T. v. d. Ster (Den Haag» 1 (2). 7. G. P. v. d. Wouden (Gouda) 0 (2). Ned. amateur-elftal voor woensdag Het Ned. amateur-elftal, dat woens dag in Utrecht tegen DOS speelt. Is als volgt samengesteld; Doel; Van Zanten (ZAC). Aohtcr: Pot/ter (PSV) cn Werdens (Slttardia). Midden; Mul (NAC), Molenaar (KFC) en Treuren (CVV). Voor: Abeln (CEC), Bart Hainje (Hee- henveen), Roovers (TSC), Libregt (Ex celsior) en Lukken (De Spechten). Reserves; Hooymans (Blauw Zwart), Hersche (ONA), De Jong (Roodgeel), Roseboom (Ede), Geraats (Spel. Irenc( cn Soellner (Alcldes). FITS met 4-0 geklopt Hoekse Boys had veldoverwicht De Boys uit Hoek van Holland hebben In de wedstrüd tegen VWS een wel zo duidelyk veldoverwicht ten toon ge spreid, dat de 40 zege niet eens geflat teerd genoemd kan wordeó. Het feit. dal de Boys twee plaatsen omhoog klom op de competltleladdcr en VWS nu onder zich Het, is niet anders dan verdiend tc noemen. Toch kwam het overwicht van dc thuis club voor rust maar Lot uiting in één treffer en wel in de 20e minuut van de voet van midvoor Lookers (1—0). De Hoekse doelman heeft nagenoeg geen werk in die eerste helft gehad. Ook na de hervatting wist de verde diging van Hoekse Boys wel raad met het weinig doortastende spel van de gas ten, al dient gezegd te worden, dat mid- half Nuycn een uitstekende partij ver tolkte. Het was ook Lookers, die het VWS-net deed trillen. In de zesde mi nuut scoorde hij verdiend 20. Nog geen vijf minuten later volgde wederom een treffer, nu door rechtsbinnen Bakker (3—0). De gastheren waren toen al lang zeker van de overwinning en deden het wat kalmer aan. Ondanks dat kwamen dc gasten nlot verder dan de Hoekse mlddonlinie en een tegenpunt bleef uit. Enkele minuten voor het einde was het linksbinnen Vermaassen, die de score tot 40 verhoogde. Het was maar goed. dat kort hierna het einde kwam. want het prima bespeelbare veld werd door een mistlaag overdekt cn de laatste mi nuten verstreken dan ook ln de schemer. Hazcrsw. Boys kon tot winst komen (0-0) De prognose ln ons blad over deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd kwam goed uit. Woubrugge bleek ook nn weer op eigen terrein een elftal, dat moctiyk tc verslaan is. De thuisclub was dan ook de gehele wedstrüd door In vorm, zoals wc die maar zelden zagen. Belde clubs zetten direot een hoog tempo in met veel lange passes in de lengte en de breedte van het veld. Do voorhoede van de Boys was wel erg ac tief en 6peelde fel op dc aanval, doch miste verschillende opgelegde kansen. Zowel door slecht schieten als ook door keeper Wijsman, die in zeer goede vorm wns. Trouwens ook de keeper, tevens aanvoerder van de Boys. gaf enkele ma- len prachtige staaltjes tc zien van blik semsnel reageren. Over het geheel waren de bezoekers wat meer in de aanval gedurende de beide «peelhelften, maar hun voorhoedo zag geen kans de solide Woubrugge ach terhoede tc verschalken. Zelfs ln de pe riode, dat de geblesseerde G. Hoogcveen het veld verliet cn Woubrugge tijdelijk met 10 man ln het veld stond, bleef de score dubbel blank. Later verving M. Luiing hom. SLORDIGER Ook de tweede helft werd in hoog tem- en vrij fors gespeeld, maar vooral door het zware terrein, ging de ver moeidheid alle spelers parten «pelen. Het spel werd gaandeweg slordiger, onbeheer ster, de zenuwen speelden eveneenj een rol. Beide elftallen beseften tegen het einde, dat het eerste de beste doelpunt beslissend werd voor de einduitslag. Vooral in de beide defensies zag men nog al eens paniekvoetbal, doch steeds bleef de bal bulten de belde goals, vaak ten koste van een hoekschop. ZWALUWEN-TER LEEDE 1-i Misschien hadden de toeschouwers van de wedstrüd Zwaluwen—Ter Leede ge dacht dat het dapper voor zün kans spelend Zwaluwcnteam het de gaaten heel erg moeiiyk zou maken. Doch deze Illusie zal dan beslist niet lang geduurd hebben. De vogels speelden namelijk wTo Urn spelletje dat de toch beus Met zo geweldige ploeg uit Sassenhelm ten «lotte nog een geiykspel kon bemachtigen. Zouden de rood-gelen voor de rust wat attenter hebben gespeeld dan zouden zij de volle winst hebben behaald. In deze periode namelijk schutterde de Zwalu wen-verdediging vreemd. De gasten maakten echter geen gebruik van de dik wijls zeer gemakkelijke kansen. Een schot tegen de lat en enkele lastige ogenblik ken voor doelman v. d. Reijden waren het resultaat van alle Sassenheimse po gingen. Ook aan de andere zijde kwam niet verder dan een schot tegen de en wel van de overzijde van spil Tijsen, die bij een poging van de hard werkende De Blooys, zijn doelman wild* assisteren en de bal vla zijn voet tegen de lat zag verzeilen. Daarvoor had links achter Van der Luit al eenmaal geluk gehad bij een terugspeelbal op doelman Van Breda, die door laatstgenoemde slechts met grote moeite werd gestopt. Geen doelpunten dus voor rust en voor lopig ook niet ln dc tweede helft. Na vijftien min. kwam er wat leven in de brouwerij. Een pass van De Blooys bereikte de tot op dat moment falende Nuys en diens trekbal werd door Hoo- genboord In lustige positie staande, prach tig achter Van Breda gekopt Do gasten lieten dat niet op zich zitten en na een half uur nam rechtsbuiten C. Molenaar een hoekechop zo goed, dat midvoor H. Molenaar met een fraaie kopstoot zijn ploeg naast Zwaluwen bracht (1—l).

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7