Plattelandsvrouwen hadden streekdag in Koudekerk Alphense Nutszaal wordt te klein voor „Arti" Driemaal Koninklijk brons Alphen aan den Rijn in doel Blkair be,er TER AAR NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 In hotel 's-Molenaarsbrug te Alphen aan den Ryn heeft burgemeester Bruin» Slot gistermiddag aan drie personeels leden van de N.V. Schelpkal^branderUen v.h. J. W. Clant en Zn. aan de Gnephoek het Koninklijk brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt en wel aan de heren E. J. de Vries. A. van Doorn en M. van Doorn, die allen veer tig Jaar in dienst van dit bedrijf werk- saam «tjn. Burgemeester Z. Bruins Slot zei waar dering te hebben voor mensen, die het eenmaal gekozen bedrijf trouw dienen en dank zij hun activiteit de achting ook van de directie genieten. Een bedrijf mag terecht trots zijn op medewerkers. die zo hun dienende taak begrijpen. Na directie en de drie jubilarissen ge luk te hebben gewenst en ook de echt genoten in de hulde te hebben betrokken speldde burgemeester Bruins Slot de onderscheidingen op de revers. De heer A. van Doorn sprak mede mens zijn collega's enkele welgekozen woorden van dank. Tijdens een daarna gehouden diner sprak de president-commissaris, mr K. N. Korteweg de jubilarissen harte lijk toe. Hij dankte hen voor de ijver en toewijding, waarmee zij 40 jaar lang de N.V. hebben gediend. Als blijk waardering bood spreker allen een schenk onder couvert aan. Directeur A. Verhagen dankte voor prettige samenwerking, die er steeds geweest, waardoor het altijd mogelijk was de klanten tijdig van de nodige produkten voor de bedrijven te zien. Namens de HIBIN overhandigde spreker een plaquette met de oorkonde. Oud-directeur B. Hofenk, thans com missaris, dankte hartelijk voor de ge noten vriendschap en de prettige samen werking. Ook de heer Hofenk bood de jubilarissen een geschenk onder cou Oud-collega H. Oudshoorn' sprak na mens het personeel en bood een draag- penning aan bij de Koninklijke onder scheiding. HAZERS WOUDE Evangelisatiesamenkomst Hedenavond 8 uur spreekt in het Oude Raadhuis de heer Dikkes uit Leiden over het onderwerp: „Israël en de Ge meente als twee aparte grootheden". Be langstellenden zijn welkom. Cefa-avond Gisteren werd in het Herv. Vereni gingsgebouw een Cefa-avond gehouden, waar de film „Ook hij verkoos de vrij heid" werd vertoond. Na afloop verga derde de commissie om te trachten enke le moeilijkheden op te lossen. Voor de volgende voorstelling in maart zal met een expert op filmgebied overleg wor den gepleegd. Nadere mededelingen zul len nog volgen. Hazerstcoude-Rijndijk Schade op de weg Gistermorgen omstreeks 7.30 uur reed ;n vrachtauto uit de maalderij „De Hoop" de Rijndijk op. Daar de bestuur der met de auto niet in éénmaal de bocht kon nemen, reed deze schuin de weg op. Toen de auto met de voorzijde op de, in de richting Leiden gezien, links van de weg gelegen uitwijkstrook .•as en nog gedeeltelijk schuin op de ijbaan stond, kwam uit de richting Al phen aan den Rijn een autobus. De be stuurder van de vrachtauto stopte, om de bus gelegenheid te geven zijn weg te vervolgen Op dat tijdstip kwam uil de richting Leiden een vrachtauto, be stuurd door Th. M. d. K.. wonende te Lisse. Dezie bestuurder zag de koplich- van de stilstaande auto en meende dat deze op de parkeerstrook stond. Tc laat merkte de bestuurder, die in ver band met de naderende bus niet kon uitwijken, dat de vrachtauto gedeelte lijk zijn rijbaan blokkeerde. Ondank? nen raakte de redhtervoorzyde de rechterzijde van de stilstaande auto. Beide vrachtauto's werden hierbij be schadigd. In het Verenigingsgebouw te Koudekerk aan den Rijn werd een door de afdeling Koudekerk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen georganiseerde dag gehouden voor alle afdelingen van die bond in de Rijnstreek. Voor in de zaal waren de vlaggen van Nederland en de Ver enigde Staten van Noord-Amerika aangebracht Tpvens was een aantal foto's van Koudekerk aan den Rijn en van de zustergemeente Artesia tentoongesteld en waren goederen, vervaardigd door leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Alphen aan den Rijn, te bezichtigen. Vervolgens was er een forum, waarbij in elk der aangesloten afdelingen lid zitting nam Het werd geleid door Van der Bijl te Koudekerk. Een groot aantal vragen werd beant- Burgemeester vVaveryn sprak de da mes toe Hij gewaagde van de blijdschap het gemeentebestuur, dat de afde ling deze dag mocht verzorgen. Het gr- meentpbestuur stimuleert en onder- sade van de Verenigde Staten van Noord-! schrijft uw streven, zei hij. Hij besloot: Amerika Mrs. Langstaff. en tot burge-' Als vrouwen van het platteland, d Waverijn. Zij wees op het mooie de kracht van het land worden genoemd, doel van de Nederlandse bond van|aan u de taak deze kracht naar x i bren-gen." Mejuffrouw De Vries, directrice de landbouwhuishoudschool te Alphen aan den Rijn, wees op de verschillende leren oe0rypen. z„ wekte de dames &p bun hliervoor IO zong het dameskoor Zilver- aanmerking komende kinderen de land- uit Nieuwkoop onder leidinghouwihuishoudschoo 1 te latten bezoeken, de dirigent, de heer Jongenburgei.Als volgende nam de vroegere presl uit Alphen aan den Rijn dente van de afdeling Koudekerk aai In haar dankwoord zei de presidente! den Rijn. mevrouw J O. KapteUn-Reij- jaloers te zijn op de afdeling Nieuwkoop, neveld het woord. Het echtpaar, Toen de presidente van de organise rende vereniging, mevrouw Van der Lely-Dorrepaal de vergadering opende. 1 was de zaal geheel bezet Mevrouw Va der Lely sprak een hartelijk woord va welkom, in het bijzonder tot het lid va het hoofdbestuur van de bond mevrou Timmers, tot de leden van het provit ciale bestuur de dames Van Iterson e Van Leeuwen-Ruting, tot de echtgenote de culturele attac-hé bij de ambas- I meen tebëstuur Plattelandsvrouwen, namelijk: verhef fing van het platteland en helpen waar' dit nodig is. Dit is geen kringaangele- j gen'heid, vervolgde spreekster, of een provinciale. Een wereldwijde verbon •Ikaar beter te koor uit haar leden kon for Benoeming De kerkeraad der Geref. Kerk heeft tot lid van de commissie van beheer be noemd de heer P. G. Bardelmeyer, dit in de vacature van de heer N. van Vliet Gemeenteraad De raad komt bijeen op vrijdag 3 fe bruari half acht De agenda vermeldt o.m: Benoeming leden kringraad vleeskeu ringsdienst, idem commissie schoolver- krediet oeververdediging Leidse Vaart, garantie Duinwaterleiding De Elf Gemeenten, Subsidie-aanvragen, aankoop Foto: Burgemeester Z. Bruins Slot speldde als laatste van de drie de heer Af. van Doorn het Ko ninklijk brons op, nadat de he ren E. J. de Vries flinks) en A. van Doorn middende onder scheiding reeds hadden ont vangen. ALPHEN AAN DEN RIJN Misdaad en straf Dinsdagavond kwam een aantal leden van de afdeling Alphen van de Platte landsvrouwen. de Hollandse Maatschap, pij van Landbouw en de jongerengroep van deze maatschappij in hotel Toor bijeen, teneinde te luisteren naar lezing van dr. J. van der Griendt, sprak over: Misdaad en straf, of zoals spreker het liever noemde: De misda- d i i Dr. Van der Griendt begon zijn be toog met er op te wijzen, dat het ook om ons zelf gaat. Er zijn spelregel, in déze maatschappij, waarnaar wi hebben te leven. Er zitten echter valse spelers onder ons, die een correctie dig hebben. De mens is altijd bereid zichzelf onder de goeden te rekenen. Vals spelen is al als men voortdurend over zijn medemens roddelt. Daardoor kan men iemand geestelijk vermoorden. Wij zijn vaak fatsoenlijk omdat wij een voudig niet onfatsoenlijk durven zijn. „O.D.S." Alphen loopt al 70 jaar mee De C.J.V. „Onderzoekt de Schriften" Is bUna zeventig jaar. Op 8 februari 1891 werd z(j opgericht. De officiële viering van haar verjaardag valt echter op 22 februari. Dit laatste i.v.m. de vele jaarvergaderingen, die de Alphense af delingen in deze tyd beleggen. „O.D S." houdt haar jaarfeest dus, sa men met „Rijnkanters" en een tweetal jongensclubs, op de 22e. „Gouwekanters" op 9 februari en C.J.V, „Bethel" op 16 maart. In de periode van na de Franse revo lutie ontstonden hier en daar in Neder land de jongelingsverenigingen. Om streeks 1850 kwam de eerste groep in Amsterdam bij elkaar. Alphen volgde vrij spoedig, maar van die oudste groep ontbreken helaas alle gegevens. „O.D.S" ontstond ongeveer 40 jaar na de eerste Amsterdamse vereniging. De heer W. v. Veen was oprichter, initia tiefnemer was ds. J. W. H. Kalkman. Weldra -klom het ledental op tot 24 en in 1897 werd het werk van de opgeheven knapenvereniging hervat. In 1955 besloot men, door de ontwik keling van het C.J.V-werk. tot de op richting van een federatie. Elke vereni ging en club behoudt hierin haar volle dige interne zelfstandigheid, er wordt echter tegelijkertijd gestreefd naar af wezigheid van een schotjesclubteven. Als leuze geldt: Voor jonge mensen, door jonge mensen en allen tot Chris tus. In deze geest werken de plaatselijke afdelingen en op de komende jaarfees ten zullen zij daarvan ongetwijfeld doen blijken. Burgemeester spreekt over Alphen Morgenavond spreekt burgemeester Bruins Slot in Concordia voor de geor ganiseerde werknemers aangesloten bij de afdelingen van het Chr. Nat. Vakver bond. de Kath. Arbeidersbeweging en het Ned. Verbond van Vakverenigingen. De ontwikkeling van Alphen aan den Rijn zal belicht worden. JARENLANG HEEFT de Alphense Chr. muziekvereniging Arti et Reli- gioni aan de Nutszaal genoeg gehad. Er bleven altijd nog wel plaatsen over, al verminderden die onbezette zetels zienderogen. Deze keer kon werkelijk niemand meer bij. En vanavond zal dit weer het geval zijn. Arti groeit in supporter-tal èn in aanzien. De muzikanten verhelen de oorzaak van dit generaal crescendo niet: hun woordvoerder bekende, even voor het laatste nummer, van heler harte, dat het korps aan Piet van Bruggen zeer veel, zo niet alles te danken heeft. Hij houdt het liefdi ijvervuur brandend, zodat iedereen de repetities trouw bezoekt en thuis studeert. Een dirigent, die volgens sprekers mening, wel aan iedere vinger een korps kan krijgenHet was maar gelukkig, dat de om uit te blazen, even achter het zijgordijn Wus verdwenen. Het valt onder zulke loftuitingen niet mee, met je figuur raad te weten. In elk geval tekenden die hartgrondigebezig waren. Het komt wel vaker woorden het grote vertrouwen, eerstel dat de zwaarste opgaven daar behoort voorwaarde tot een eendrachtige, voor-1 stellig ook een Rossmi-ouverture toe spoedige voortgang. De Arti-muzikanten het glansrijkst worden opgelost. Welnu, mogen dan amateurs zijn. ze zullen, in hier werd het weer eens bewaarheid, deze geesteshouding nog tot veel in staat blijken te zijn. Waarom zou -vakman alleen Gerard Boedijn verdient de dank stuk of wat Zuidlimburgse dorpjes gere-juan onze korpsen, dat hij vier songs serveerd blijven Vier van de uitgevoerde werken hoor- ;n we ook verleden week in Sassenheim, aar Peet van Bruggen eveneens zijn stuwende invloed doet gelden. We willen echter niet gaan vergelijken, daar dit geen van beide partijen nuttig zou ^De Doxologie van E. Leidzen, klinkt op het eerste gehoor vrij nieuw. In feite ech- het klankweefsel met zijn vele chromatische gangen sterk wagneriaans geaard. Ook het koraal, de melodie van psalm 134, dat tweemaal met stijgende kracht door de klankenwirwar zijn weg gaat, doet dit volgens het Wagner-pro- cédé. Ondanks het gebrek aan originali teit moet de goede, zelfs effectieve schrijf wijze worden erkend. Ook de instrumen ten zijn zinvol aangewend. Het orkest had het er niet zo heel gemakkelijk mee. Een nog doorzichtiger spel. ware wel gewenst geweest E. Jadins Symphonie in één beweging, die men tegenwoordig bijna overal kan horen, kreeg een heel voorzichtige secure behandeling. Geen enkel lijntje of figuurtje bleef in het duister. Het korps had nu blijkbaar zijn zekerheid gevonden en vormde een vast verbonden geheel. muziek uit de optimistische period» anderhalve eeuw geleden, zeker t« laag. De klank kwam niet geheel toe aan de lichtvoetige beweging, die dit stuk zo bekoorlijk kan maken. Een prestatie, om trots op te zijn, werd de uitvoering van Rossini's Barbier van Sevilla ouverture. Eerlijk gezegd, hadden bij voorbaat deze gebeurtenis als een hachelijk experiment tegemoet gezien. Onze vrees werd evenwel beschaamd. Na de langzame inleiding, die al redelijk slaagde, schenen de klarinetten even on gelijk te gaan werken. Dit duurde echter verdere verloop klonk vlot. stijlvol en steeds muzikaal. Nu en dan vergat men zelfs, dat hier amateurs T afelteunisnieuws De belangryxe weastryd in de vierde klasse D tussen de plaatsgenoten ATTC 3 en Baronie 1 eindigde iin een 6—4 zege voor de ATTC-ers. ATTC schudde daarmee een belangrijke concurrent zich af en het wachten is nu op wat TCS 2 en TOV 3 QOen. Op deze teams heeft ATTC 3 momenteel een voor sprong van resp. 3 en 4 punten. De wedstrijd zelf had geen spannend verloop, want na 8 partijen was ae strijd at beslist; 26. Mulder en J. Ver- neul hadden beiden van de sterke Hag- ler verloren, maar v. d. Hoek had zijn drie partijen gewonnen. J. Verheul won verder van Lips en Kleiweg en Mulder Kon alleen van Kleiweg wnnnen. L. Mulder verloor het laatste enkelspel nog van Lips en ook het dubbelspel werd door de Baronie-spelers Lips en Hagler gewonnen. Vorige week speelde ATTC 3 tegen Reflex j uit Lisse. Met invaller Verkerk won ioen met 10—0. Ai.k. 1 verloor in Den Haag van VVV 1 met 91. Thuis redde Ver woerd indertijd de eer, nu redae v. d. Boom, die voor Verwoerd inviel, de eer. door van Van der Kley te wuinen. ATTC 2 speelde een goede wedstrijd tegen DDC 7 uit Den Haag. Zowel De Graaf als Leijnse wonnen driemaal; C. Verheul won ditmaal slechts eenmaal. Ook het dubbelspel was voor de Hage naars. Uitslag 7—3. ATTC 5 had weinig moeite met PIT '54 4 in Zoeterwoude. Alleen A. Sijpestein verloor tweemaal. E. Baerveldt en R. Huisman wonnen beiden gemakkelijk hun drie partijen. Uitslag 8—2. De junioren speelden geen wedstrijd. Programma; 2 febr. ATTC 1Steeds Hoger 2; 4'febr. ATTC 4—PIT '54 3; DSB 4—ATTC 5; ATTC 1—Scylla 1 (ju nioren); ATTC 2—Effect "54 2 (jun.); ATTC 3—Effect '54 1 (jun.). Daar er op 4 febr. a.s. 4 thuiswed strijden worden gespeeld, is er geen mogelijkheid voor training. uit Wales zo bekoorlijk en qua klank zo kleurig en contrastrijk bewerkte. Deze gewiekste componist verstaat ook de vrij zeldzame kunst, eigen constructieve zwakheden klankrijk te camoufleren. Bij nader inzien zouden er vrij veel maten zonder verlies kunnen worden ge schrapt: in I. laatste deel, en vooral in het gerekte en' vrij zwak gebouwde IV. Maar de manier, waarop hij deze mooie melodieën wist te doen leven, zijn niet zelden vernuftig instrumentengebruik, maakt het werk als geheel toch zeer on derhoudend. Dat de muzikanten het ter dege hadden bestudeerd, bewees de mooie wèlklinkende vertolking, die alleen nog wat ongedwongener had mogen zijn. Het programma was rijkelijk met n sen gelardeerd. Die hielden te midden van de al drukkender atmosfeer de hoof den koel. We vonden vooral „Die alte Garde" van Furter en ..Trafalgar" van Zehle, licht en goed gefraseerd klinken. De moeilijke „Banda sucre", een symfo nisch gebouwde mars van Orsomando, viel wat minder nauwkeurig uit Arti moet hem beslist in studie houden. Het de moeite waard. grond in Langeraar en verkoop grond te Aaardam verpachting gronden water, vaststelling gemeentebegroting 1961. Burgerlijke stand GEBOREN: Anthonius N z v A J A van Eijk en M P T Dongelmans, West- kanaalweg 56; Heleentje d v W Esveld- ten en C N Hoogendoorn, Aardamse- weg 45. Clemens J z v F A Hoogervorsl en M C J Kleijn, Oostkanaalweg 24. Wil helmus J P z v J A Fransen en H Ver sluis, Langeraarseweg 61. Clazina E M d v D M C v d Vlugt cn H A L Molken- boer, F J Nuijensstraat 3. OVERLEDEN: A J Strien. 79 jr, w.v M Robertz; P Schouten. 63 jr. e.v. E Esveldt Zwarte kunst Vanavond, (donderdag) en zaterdag avond speelt de toneelgroep C.J.B.T.B. het toneelspel „Zwarte kunst op „De Dageraad" een blijspel in twee bedrijven. De baten zijn voor het Dorps huis. Beide avonden in het gymlokaal om 7 30 uur met consumptie te door leden van de C.P.B. KATWIJK Rijkspostspaarbank In de maand januari werd aan het postkantoor te Katwijk aan £ee bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 100.526.16 1 terugbetaald ƒ69.651,33. In dezelfde periode werd aan het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn ingelegd ƒ35.959,08 en terugbetaald f 32.802,10 thans als leidster en leider van het christelijk militair tehuis te Schalkhaar werkzaam Is, leert In deze hoedanigheid het leven van onze jongens in militaire dienst kennen. Spreekster schetste het vele goede werk, dat in de christelijke militaire tehuizen wordt gedaan, ei deed een dringend beroep op de aai zlgen, het werk van de Koninklijke Ne derlandse Bond „Pro Rege", die thans 55 tehuizen in beheer heeft, te steunen. Een door leden van de afdeling Kou dekerk verzorgde modeshow „Verleden en heden", braaht de lachspieren danig in beweging. Traditie De presidente van de provinciale af deling Zuid-Holland, mevrouw Van Iterson, zei dat zij bijzonder had geno ten van het vlot en zwierig uitgevoerde programma. De Rijnstreekdag is reeds traditie geworden, meende zij, LEIMUIDEN Hulp aan Kongo De kinderen van de christelijke school hebben ƒ927.30 bijeengebracht voor le niging van de hongersnood in Kongo. Tafeltennlsnieuws De tafeltennisvereniging Play Fair speelde gisteravond tegen Den Burcht te Leiden: zij wist met 91 te winnen. De heren van het tweede team deden hier niet voor onder. Zij versloegen TC uit Sassenheim met 82: een gelijke ma; dan omaekeerde uitslag had de wedstrijd van de dames tegen Treffers uit Roelof- arendsveen. woubruc.ce Goed gespaard In januari werd bij de rijkspostspaar bank ingelegd een bedrag van f 13.351,30 terugbetaald f 5606,44. Er werden zes uwe boekjes uitgereikt. Meindert Boekets koraalbewer king „Lobe den Herrn" hebben we nooit zo voortvarend, pittig en zorg vuldig horen spelen als deze keer. Op deze manier uitgevoerd, is deze wat trage parafrase toch wel aan vaardbaar. Na de pauze werd de kleurenfilm .Wien bleibt Wien", met muziek van Ro bert Stolz, tot aller genoegen, vertoond. Joh. van Wolfswinkel KATWIJK Amateurfotografen vergaderden In hotel „Riohe" vergaderden gister avond de amateurfotografen. Daar de heer J Hens, die zou spreken over por tretfotografie. was verhinderd had deze bijeenkomst een geïmproviseerd karak ter. van zaken op fototechnisch gebied werden besproken en allerlei ervaringen op dit terrein uitgewisseld. In het af gelopen jaar zijn ook z«er goede resul taten bereikt, zoals wel bleek uit de verschillende onderscheidingen waar onder enkele op internationaal niveau. Spreekbeurt Hedenavond zal in de Kapel voor de afdeling van de Gereformeerde Bond A. J. Wijnmalen uit Maartensdijk spreken. Aanvang 8 uur. UNI-jeugdorkest De muziekvereniging UNI heeft plan- sn tot de opriahting van een jeugd orkest voor zowel jongens als meisjes in de leeftijd 12 t/m 15 jaar. Op 9 fe bruari is er een bijeenkomst in de UNI-zaal aan de Wethouder Ouwehand- straat met de hoofden van de scholen. de directeur van de muziekver eniging, de heer Kokelaar. het een en ander over een jeugdorkest zal ver tellen Coöp. Boerenleenbank RA IFF EIS ÈN BANK Xlphen aarf 'den .Rijn MAANDSTAAT PER 31 JANUARI 1961 Kas, Centrale Bank, Giro 2.746.753,27 Creditgelden 7.776.460.53 Debiteuren f 4.339.821,13 Reserve's 241.848,41 Beleggingen f 875.362,44 Diverse Kantoorgebouw f 1,— rekeningen 24.588.60 Diverse rekeningen f 80.959,70 f 042.897.54 f 8.042.897,54 Alle bankzaken, Spaarbank, Rekening-Courant, Effecten, enz. wekte op niet met deze traditie te bre ken. Mevrouw Timmers, die het hoofd bestuur vertegenwoordigde, sprak van de goede sfeer die dn de zaal heerste. Zij meende, dat deze goede geest er was doordat vele leden hun aandeel hébben In het werk. Nadat de presidente de leden had be dankt voor hun werk in verband met deze dag, kwam het toneelgezelschap „Litteris" Sacrum" uit Leiden op met het blijspel in één bedrijf „De brief van Don Juan", van Lousia Treves. Dit blij spel werd vlot over het voetlicht ge bracht. De regie was bij de heer B. Hagemans in goede handen. Mevrouw Van der Lely dankte speelsters en spe lers voor deze prima opvoering en bood hun een taart aan. Tot riot dankte mevrouw Van Leeu- wen-Ruting uit Woerden de afdeling Koudekerk voor de goede zorgen op deze geslaagde dag en zij wenste de aanwezi- BENTHUIZEN Filmavond Veilig Verkeer Eivol was gisteravond het vereniging», gebouw toen daar de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Ver keer een propaganda-filmbijeenkomst verzorgde. Burgemeester J. J. Steen bakker Morilyon Loijsen opende in zijn functie va nere-voorzitter de avond. Hij wees op de steeds toenemende verkeers onveiligheid. Dit geldt ook voor Bent huizen. Dit dorp mag dan rustiek wor den genoemd, evenals in andere ulaat- sen neemt het aantal verkeersongevallen toe. Voor de pauze werden de films ..Ver- keersbesp cgelingen'', Oom Joachim's testament" en „Eén van die vijf bent u!" vertoond. Deze pasopgenomen films gingen hier als het ware in première, daar het verbond in de loop van deze maand hiermee op tournee gaat in ie noordelijke provincies. Naast tal van verkeersfouten gaven de films ook veel natuur- en stedeschoon te zien. De heer J. van der Scheer, afgevaardigde van het Verbond voor Veilig Verkeer, sprak hierna een propagandistisch woord. Na de pauze was het de film „Eén van de vijf kwam niet meer tlhuis", die allen sterk aangreep. De film toont een door verdriet verscheurd meisje, dat door een verkeersongeval van haar moe der volkomen alleen op de wereld kwam te staan. De voorzitter, dr. Dc Goeje, sloot de avond met de mededeling, dat de ver eniging twintig leden rijker is gewor den en dat dit aantal nu rond de 180 zweeft. RIJNSATERWOVDE Plan voor bouw van nieuwe chr. school De Christelijke Schoolvereniging hield gisteravond in een der lokalen van de school haar jaarvergadering onder lei ding van voorzitter J. de Graaf. Uit de jaarverslagen bleek, dat bij de gemeente zal worden getracht de vergoeding per kind f 6 hoger te krijgen. In de vacature Vervrugge werd de heer T. van Ltiling tot bestuurslid gekozen en we gens ziekte van de heer M. Meijer koos de heer J. Kinkel; de heer A. van Rijn werd herkozen. Er werd vervolgens een uitvoerige bespreking gewijd aan de bouw van een nieuwe school: de door architect Van der Sterre gemaakte tekening werd tenslotte goedgekeurd. Namens het bestuur werd medegedeeld, dat men spoedig tot de bouw wil over gaan. Eerst moeten echter nog ver schillende goedkeuringen worden verkregen. De vergadering machtig de het bestuur tot het aangaan van een geldlening ten behoeve van de bouw van de school. Voorzitter De Graaf memoreerde het vertrek van de heer J. Kroeger, hoofd der school, die naar Amsterdam is ge gaan om daar leraar aan een kweek school te worden. Hij dankte de drie ïemers en sprak er zijn vreugde uit, dat door de benoeming van de heer Vijfhuizen nu is voorzien in de vacature. Zuster Gré Tukker te Oude Wetering gehuldigd In gebouw Meerkreuk te Oude Vteie- rlng werd gistermiddag een receptie ge houden ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum en het afscheid van zuster Gré Tukker, die als kraamverzorgster heel moeders heeft bijgestaan. Het waren dan ook de moeders, die haar de receptie aanboden. Zuster Tukker, die nu 61 jaar is, moet tegen haar zin om gezondheids redenen het werk neerleggen. Zij genoot haar opleiding in Haarlem is daarna begonnen als particuliere kraamverzorgster in Haarlem, Haarlem mermeer en Breezand. Ongeveer 10 jaar geleden sloot zij zich aan bij het kraam- centrum Alphen aan den Rijn en omstre ken. De heer M. Tukker, bij wie zuster Tukker als eerste thuis heeft geholpen, bood namens de moeders een enveloppe met inhoud aan en de vijf weken oude baby van het echtpaar Touw had voor „zijn" zuster een boeket bloemen in z'n knuistjes geklemd. Verder spraken onder anderen nog de heer Constanse van het Kraamcentrum Alphen en dokter J. E. C. Styling, die het I hoofdbestuur van Het Groene Kruis ver tegenwoordigde en die zuster Tukker in de vorm van een kraamkoffertje (zie foto) een cadeau aanbood. Van alle kan ten werd zuster Tukker lof toegezwaaid voor haar trouw, netheid en ijver. Ook werden nog gelukwensen aangeboden door mevr. Van Kolfschoten, echtgenote van de burgemeester, dokter Van Haze- len. dokter Brinkhorst en de beide plaat selijke predikanten. Er werden vele ca deaus aangeboden. Foto N. van der Horst

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11