Kunstmelk: gevaar voor Santa Maria onze zuivelafzet Zuid-Holland moet leefbaar blijven Rij ïisburgs Oranj eve^eniging had succesvolle feestavond Wegens inventarisatie GESLOTEN Een geheel nieuw wasmiddel in rood pak Vraagt U naar het geheel nieuwe wasmiddel in mod pak NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1961 Philippijnen gingen reeds voor ons als afzetgebied verbreit TAE afzet van zuivelprodukten zal drastisch gemoderniseerd moe ten worden. Consumptiemelk zou onder een bepaald merk in de han del gebracht moeten worden. Voor de boterafzet zou er een centrale moeten komen, die slechts een uni form boterprodukt levert bepaald merk tegen een uniforme prijs en waarvoor een collectieve propaganda wordt gevoerd. De Ne derlandse veehouderij zou ook moe ten zorgen voor een centrale kaas fabriek, waar voor gemeenschappe lijke rekening de produktie plaats vindt en ook gemeenschappelijk wordt gezorgd voor het research- werk. Op deze wjjze zal er een radi cale verandering komen in onze zui velafzet, want de zuivelcrisis is een afzetcrisis. Alleen op deze wjjze zal de veehouderij kimnen meedelen in de welvaart welke algemeen bestaat. Deze verklaring legde gisteren drs. H. Schelhaas, wetenschappelijk mede- werker van de Federatie van Neder landse Zuivelfabrieken (F.N.Z.) af op de veehouderijconferentie van de C.B.TJ3., welke op Woudschoten werd gehouden. Ook sneed dc heer Schelhaas het vraagstuk aan, dat er bij toenemende welvaart een dalend verbruik van con sumptiemelk valt te constateren. Hier tegen zal iets gedaan moeten worden. Bovendien heeft men met de ont wikkeling in het buitenland te maken van kunstmatig gefabriceerde gecon denseerde melk. Zo zijn de Philippij nen als afzetmarkt voor Nederland verloren gegaan. Hier importeert men mager melkpoeder uit Amerika en maakt hiervan met behulp van plant aardig cocosvet een soort kunstmelk. In landen als de Philippijnen gaat het immers niet om het melkvet maar uitsluitend om de eiwitten. In Azië en Afrika zal ongetwijfeld dit nieuwe produkt een grote kans krijgen. Het is zelfs de vraag, zo meende de heer Schelhaas, of dit produkt ook niet bui ten Azië en Afrika een markt zal vin den. Hij gaf daarom ook in overwe ging in dc grote bevolkingscentra van Azië en Afrika fabrieken te vestigen die het magere melkpoeder met plant aardige vetten kunnen verwerken tot een nieuw soort goedkope melk. Ne derland zou zo een afzetgebied kunnen creëren voor melkpoeder. Het gevolg hiervan zal echter zijn dat we dan nog met een groter boteroverschot zul len komen te zitten. Unilever schijnt ook reeds interesse getoond te hebben voor de produktie van dit melkpro- dukt. De heer Schelhaas wilde echter niet alleen pessimistische geluiden laten ho ren. Het ziet er dit jaar voor onze zui vel beter uit dan voorgaande jaren om dat de produktie van de melk in verschil, lende Europese landen minder sterk toeneemt en soms zelfs afneemt. Bo vendien biedt de Euromarkt gunstige perspectieven. Het Nederlandse weide gebied is bij uitstek geschikt voor de produktie van melk voor de Euromarkt welke 180 miljoen consumenten telt. Er zijn echter nog grote technische uitvoe ringsmoeilijkheden. Het is de taak van Nederland met een voor de andere lan den aanvaardbaar plan te komen. Duits land, België en in mindere mate Frank rijk vrezen immers de invloed van het Nederlandse melksurplus op de Euro.- markt. Nederland zal hier met aan vaardbare suggesties moeten komen. De Italiaanse boeren hebben onlangs uit protest tegen de import van Neder landse boter de koelhuizen opengebro ken en de Nederlandse boter over de straat gegooid. De Duitsers hebben al aangekondigd, dat wanneer zij in het kader van de E.E.G. gedwongen zullen zijn een contingent van 10.000 ton Neder landse boter in te voeren zij deze boter weer zullen uitvoeren buiten de Euro markt en wel op de Londense markt. Wat betreft het binnenland is geble ken, dat de stijging van het boter- verbruik van 800 tot 1200 ton per week wel mooi lykt, maar de laatste 400 ton blijkt maar 30 cent per half pond op te brengen. Een verstandige beperking van de melkproduktie zal daarom in Nederland toch nodig blijven. Een aktieve land bouwpolitiek zal gericht moeten zijn op. het stimuleren van een produktie, die gunstiger vooruitzichten biedt dan de melkproduktie. Zo zouden er in de nieuwe polders helemaal geen veehou derijbedrijven meer gevestigd moeten worden. En in het algemeen gesproken zal er in de wereld veel meer gedaan moeten worden om het gebrek, de honger en de ondervoeding te bestrijden. Per jaar sterven er nog 35 miljoen mensen we gens gebrek. In Londen werd eind vo rig jaar echter voor f 1700 miljoen Kerstgeschenken gekocht, een bedrag waarmee heel Afrika geruime tijd ge holpen zou zijn. De heer Schelhaas be toogde dat het verschil tussen rijk en arm thans een veel ernstiger vraagstuk is op wereldniveau dan in de vorige tijdens het liberale tijdperk het schrijnende verschil tussen rijk en arm op nationaal niveau. (Vervolg van pagina 1) INCIDENT Terwijl de besprekingen i 'otografen boven het schip met val schermen uit een vliegtuig. Ze vie len beide in zee, maar een wist boord te klauteren. De ander werd zeer tot zijn ongenoegen, opgepikt door de Amerikaanse torpedoboot- iager Gearing Hij werd in Recife onder bewaking gesteld. Een vreemd incident deed zich nog voor, toen gisteren de Gearing de Santa Maria naderde. „Wij zijn verplicht uw voorkomen als vijandig te zien", zo seinde de marconist van de Portu gees". Wij hebben het zeker' niet verdiend, dat u ons nadert in ge vechtspositie", zo werd daaraan toe gevoegd. Schout bij nacht Smith liet onmiddellijk terugseinen: „Wij ko men zo tot u voor uw eigen bescher ming. Wij zijn niet gewapend en ook niet gevechtsbereid". De Santa Maria bood daarop ex cuses aan. Verslaggevers, die enige tijd aan boord van de Santa Maria zijn geweest, heb ben gemeld, dat de passagiers het thans zonder een luchtverversingsinstallatie moeten stellen, maar dat zij overigens in goede stemming verkeren. Er wordt veel gezwommen in het scheepsbad. De opstandelingen aan boord zijn geünifor meerd en dragen allerlei wapens. De Vera Cruz, het zusterschip van de Santa Maria, ls gisteren uit Salvador rechtstreeks naar Lissabon vertrokken. Het plan om eerst in Recife de passa- eters van de Santa Maria over te nemen dus blijkbaar opgegeven. NOORDWIJK nvon^fooct houding tussen de geslachten) is menig- r rettlg uranieieest maal niet „netjes", maar toch uitermate geestig. Met uitzondering van enkele in Noordwijk Gisteren hield de Oranjevereniging Noordwijk aan Zee in Lido haar jaarl(jk- feestavond ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Beatrix. Daar voor zitter notaris S. Pasma niet tijdig aanwe zig kon zijn, werd het welkomstwoord gesproken door de heer J. Choufour. Het gezelschap van Ko van der Wel hield de talrijke belangstellenden prettig bezig met schetsjes, zang, parodieën, clownerie acrobatiek. Vervolgens werd de film Some like it hot, gedraaid. Het Utrechts studentento neel heeft als traditie, dat de reünisten tijd tot tijd een travesti-toneel op en. Behaarde heren gpelen dan gladde dames. Het effect draagt natuur lijk een seksueel tintje, maar verhoogt daardoor misschien de algemene vrolijk heid. In Billy Wilders film Some like it hot hetzelfde thema met succes beproefd. Twee jongeheren (Tony Curtis en Jack Lemon), musici uit een band, zijn huns ondanks getuige van een afschuwelijke gangstermoordpartij. Zij begeven zich gevaar te ontlopen in vrouwenkleren worden lid van een damesbandje met al de vreemde situaties van dien. De film die sterk het karakter parodie heeft (op het Amerikaanse gang sterwezen uit de jaren dertig VOORSCHOTEN Burgerlijke «tand GEBOREN: Johanna Hendrika d v Sebastiaan Jansen en Johanna van Al phen, Albert Schweitzerplantsoen 7; Ronald Adriaan, z v Willem Bronmeijer en Margaretha Helena van Kins, Dob- beweg 21; Johannes Theodoras Francis- cus z v Jacobus Hermanus Theodoras Peer en Maria Gerarda Theodora Stok- Prof. van der Waalslaan 5; Winni- fred Leonardus z v Cornelis Jacobus Adrianus Wildenboer en Cornelia Catha- Kneyber, Vredenhoeffstraat 30; Mariska Wilhelmina Helena Johanna d Johnny Pieter Jacobus Roos en Cor nelia Wilhelmina Johanna van Veen, Van Kempenstraat 18. OVERLEDEN: Johannes Guillaume Pierre Fransen, geb. 20-2-81, Leidseweg 375; Zwaantje Mooten, geb. 16-8-80, van J. Retel, Leidseweg 532; Paulus Julianus Stikvoort, geb. 15-8-93, echtg. A. W. Vermeij, W. de Zwijgerlaan 10. scènes die wat al te zwoel zijn, is het een betrekkelijk onschuldig vermaak. De grote tegenspeelster der verklede heren is Marilyn Monroe als Sugar (Snoepje) terwijl ook zowaar de vroeger vermaarde Joe Brown weer duikt, nu als miljonairszoon (Shell). Ondanks de bezwaren een film, die geestig het Amerika van voor de oorlog weet te parodiëren (vooral interessant als men de film over Al Capone heeft ge zien), dat men niet kan nalaten van tijc tot tijd in de lach te schieten. Tot laat in de nacht bleven de feest gangers na het vertonen van de film bij een op het vermaarde Oranjebal. Prov. onderzoek naar N.V. voor Katwijkse haven Het plan om voor een Katwijkse ha ven een N.V. op te richten Is thans In onderzoek bij de Provinciale Waterstaat. Staten hopen G.S. nadere mededelingen In een volgende zitting van de Prov. te kunnen doen. Voor die tijd zullen G.S. nog met de Rijkswaterstaat over leg plegen over de Katwijkse en Sche- venlngse problemen. De gedeputeerde A. C. A. Deerenberg heeft dit vanmid dag geantwoord op een met tal van cij fers geïllustreerd betoog van de heer S. H. IJdenberg, waarin deze een hart stochtelijk pleidooi voor een vissers- haven in Katwijk aan Zee. Ged. mevr. De Ruiter-De Zeeuw: (Van een onzer redacteuren) „Het is de taak van de overheid voor te zorgen, dat bepaalde belangen niet in verdrukking komen. Mocht dit laatste wel dreigen te gebeuren, dan zullen wij maatregelen moeten waardoor het evenwicht gehandhaafd blijft", zo sprak in de gistermiddag voortgezette winterzittlng van de Zuid- Hollandse Staten, de gedeputeerde mr. Chr. de Ruiter-De Zeeuw, nadat zij met erkentelijkheid herinnerd had het betoog van de heer J. Wilschut (aj.). De nestor van de Statenleden had niet alleen de belangen van de Maasstad b|J zijn algemene beschouwingen na gebracht „hetgeen ik voor mijn ge boorte- en woonplaats zeer op prijs stel' aldus mevr. Dc Ruiter maar er oo opgewezen, dat men tussen arbeid e: vrije tijd naar een evenwicht moet zoe Hierbij was ook dc recreatie in onz provincie ter sprake gekomen, naar aan leiding waarvan mevr. De Ruiter, mede in verband met een betoog van de heer P. Herwijer (lib.) nadrukkelijk onder streepte, dat een recreatiegebied niet ten koste, maar ten bate van de industrie gehandhaafd dient te blijven. „We zullen in ons gewest zorg moeten dragen voor de leefbaarheid. Wanneer die er niet meer is en de mens vraagt nu eenmaal naar groen en groenversiering, dan zal het voor het bedrijfsleven nog moeilijker worden om werkkrachten van buiten de provincie aan te trekken", aldus spreek- In antwoord op de vragen, die burge meester J. C. Vogelaar (c.h.) uit Nieu- werkerk aan den IJssel had gesteld, deelde mevr. De Ruiter mede. dat het wel de bedoeling is, dat er in de provin cie nog meer streekplannen komen. „Maar meer dan twee streekplannen per jaar kunnen wij met al do voorbe reiding, die hiervoor nodig is, niet ver werken", aldus spreekster, die in' ant woord op het gefulmineer van de com munist Van Praag tegen het geschrijf van dr. Luning Prak, kort en bondig verklaarde, dat Ged. Staten oud en wijs genoeg zijn om niet onder de indruk van ;dr. Luning Prak te komen. „Wij gaan rustig onze eigen weg, daarbij voorgelicht door de nota's over Randstad en Delta, de recreatie, de industrialisatie en de landbouw" GOEREE EN FLAKKEE De heer H. van Rossem (s.g.p.), die onaangenaam getroffen was door het feit, dat de regering de reeds driemaal door de bevolking afgewezen grenswij ziging van de gemeenten op Goeree- Overflakkee bij Ged. Staten aanhangig had gemaakt, kreeg te horen, dat het dagelijks bestuur der provincie ovei deze kwestie aan de minister van binnen landse zaken een advies heeft uitge bracht. „Over de inhoud van dit intern- advies kan ik uiteraard geen medede lingen doen, maar wel kan ik zeggen, x bij de bewindsman op hebben aangedrongen, dat er nu eens spoedig een beslissing over dez» kwestie genomen wordt, opdat men op het eiland weet aar men aan toe is", aldus gedeputeer- mevr. De Ruiter. De gronden ten noorden van het Ha ringvliet vallen onder het in voorberei ding zijnde streekplan voor Voorne er Putten. Voor wat de Hoekse Waard betreft is er nog overleg nodig met de streek, de gedeputeerden van Noord Brabant en met de Rijkswaterstaat. Al les moet bekeken worden met het oog op de economische ontwikkeling van het Waterweggebied. Daarom kunnen Ged. Staten thans nog niet hun stand punt bepalen. Naar het inzicht van mevr. De Ruiter zal de beste oplossing zijn, wanneer de streekplannen bij de Provinciale Sta ten blijven, maar dat een bovengemeente- lijk orgaan bij de voorbereiding van deze plannen wordt ingeschakeld. Gedeputeerde mr. T. A. van Dijken deelde vervolgens op een vraag van mr. Wilkens (lib) nog mede, dat er over de bestrijding van de vervuiling van de Rijn internationaal overleg gaande is. „Het zal nog wel geruime tijd vergen alvorens er over deze zaak overeen stemming is bereikt", aldus de heer Van Dijken. Sjoukjes trainer geeft les aan prinses Anne De Zwitser Arnold Gershwiler, trainer van de Europese kampioene kunstrijden SJouke Dijkstra, heeft een opdracht van het Britse hof aanvaard om de tien jaar oude prinses Anne les te geven. Gisteren kwam Gershwiler uit Davos gevlogen waar Sjoukje Dijkstra nu traint voor de op handen zijnde wereld kampioenschappen, om de kleine prinses op de kunstbaan in de Londense voor stad Richmond haar derde les te geven. Een woordvoerder voor Buckingham Palace noemde de kunstrijlessen deel van de normale opvoeding van prinses" een stereotiepe zinsnede die voor vrijwel alle activiteiten van de prinses wordt gebruikt Het leren kunstrijden gaat uiteraard gepaard met veel vallen en opstaan, maar het prinsesje dat reeds behoorlijk zwemt, paard rijdt en tennist schijnt van het sportieve type te zijn. Markt- en visserijberichten ViaarriJ IJMUIDEN, 1 februari Besommingen: IJM 28'2.900, IJM 79—19.100, IJM 32— 12.500 KW 8212.400. KW sl—17.700. KW 133—14 000, KW 22—4080. KW 160—1080. KW 178—125. IJM 60—980. IJM 65—1420. IJM 7— 1050 IJM 11—1050, IJ 30—950. IJM 59— 1430, IJM 73—810. KW 113-880. KW 94- 860, KW 21—410. KW 92—780. KW -.07-830. KW 93520. KW 72—1190. KW 79—1660, KW 31—1630, KW 118—1310. KW 115—1230. KW 63-630. KW 150520, WR 32—2340. TX 51— 950. VLAARDINGEN. 3i januari Viseerij- bericht. In Vlaardlngen kwamen vierjno- torioggere de laakten prachtige ingevoerde Drie loggers, elik met een drijfkracht vanO 40 p.k., besomden ale volgt: VL 114 f 18.100. VL 19o met 20.200 en VL 199 met f 18.000. De VL 97. die met 240 p.k. Ie uitgeruf t. besomde f 10.800. Deze reizen steken gunstig af tegen die van de grotere trellers van 600- 800 p.kdie het verleden week niet ver der brachten dan f 12.000 per schip. SCHEVENTNGEN, 1 februari Besom mingen kustviseers' SCH 10ƒ613, SCH 17— 1310, SL 1 720 en 1 Goereese schokker met 1370 SCHEVENINGEN. 1 februari Visserij- bericht Hedenmorgen was aan de markt één trawilogger, SCH 7 met f 9313. Span- viesere: SL 3 en SL 6 met ƒ950, SL 8 en SL 42 met 830, SL 9 en SL 41 met 830, ZS 1 en SL 15 met f 1140. SCH 12 en SCH 63 met 125 en vier Goereese spannen met te zamen ƒ3245 Notering per kg: gr. tong 4.20 4.23, grm. tong 41.20. kim. tong 4.20— 4 36, tong I 4.50—1.80, tong II 4.20—1.50. tarbot I 3.40—3.50, tarbot II 2—2.20, tarbot III 1.60-1.65, tarbot IV 1.10-1.25, griet I 1 40—1.50, griet II 1.10—1.20; per 40 kg: grm. 50—55, wflting 927.5< middel-kabel) ai I 40—45, schelvis II 15-31, ach ar 1821, sprot 2029, 39—33, kabeljauw I 33—45, kabeljauw II 28—30: per 50 kg: verse ha ring 12.50—19.30, makreel 15—19. Verwachte aanvoer voor donderdagmorgen van dc kust de SCH 37. Markiep WOERDEN. 1 februari Kaasmartct. Aanvoer 1 partij. Geen notering. De feestavond, die de Oranje Vereniging gisteravond ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix hield in de Maranabhakerk, mag in dubbele zin geslaagd worden genoemd. In de eerste plaats omdat een goed programma werd uitgevoerd en in de tweede plaats was de avond e ensucces door de grote opkomst. Een soortgelijke avond, die vorig jaar op 28 april werd gehouden, was in dit opzicht teleurstellend. De grote belangstelling moge de Oranje Vereniging moed geven op dit niveau door te gaan. Nadat het volkslied was gezongen, be groette de voorzitter van de Oranje Ver eniging, de heer D. Heemskerk in 't bijzonder burgemeester Koomans en echtgenote, de wethouders, de nieuwe gemeentesecretaris, de hoofden der scho len. de commissie van beheer der Geref. kerk (die de Maranathakerk ter beschik king had gesteld) en de medewerkenden. De voorzitter zeide, dat de cabaret-avon- in Flora weinig voldoening gaven. Hij sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. De heer Van der Hoek uit Leiderdorp hield een feesttoespraak onder de titel: „De zegen van het koningschap". Het Nederlandse volk zonder vorstenhuis gelijken op een stam zonder kruin, ontdaan dus van al zijn luister. Spr. zag het vorstenhuis niet als een fundament noch als een ornament maar als sluit- zegel, die het gebouw afmaakt en ver- Onze Vaderlandse geschiedenis is één groot heldendicht en in elke strofe daar- komt ons Oranjehuis voor. De ge schiedenis van ons land werd geschreven door Gods hand. maar God gebruikte het Oranjehuis daarbij als schrijfstift. Wat wij in het Oranjehuis bezitten, hebben wij aan God te danken, aldus spr. Nu echter het Nederlandse volk eensgezinder dan ooit tevoren achter het vorstenhuis is geschaard, wordt de God, die ons de Oranjes gaf, steeds minder gerespecteerd. De kennis van God en Zijn woord wordt steeds minder en on geloof en revolutie winnen steeds meer terrein. Laten we bedenken, dat een volk niet wordt behouden door de tech niek, democratie of humanisme doch alleen door bekering tot God, zo besloot de heer Van der Hoek zijn toespraak. Een groot deel van de avond werd ge vuld met de vertoning van een tweetal films. De eerste had betrekking op het bezoek van koning Boudewijn van Bel gië aan Nederland, de tweede betrof het bezoek van het Thailandse vorstenpaar aan ons land. Het bekende dubbel-mannenkwartet „Inter Nos" uit Leiden zong liederen van Bach, Lang en Schubert Minder ge slaagd vonden we de zang van Inter Nos in combinatie met het Sleutelkoor. Het Sleutelkoor zong op heldere toon liederen van Werner. Weber en Strauss. Dirigent van Inter Nos was de heer L. Y. van Wijngaarden, en dr. G. J. Bos begeleidde aan de vleugel het Sleutelkoor. De or ganist Dirk Schoneveld speelde op de hem eigen wijze werken van Mendels- sohn-Bartholdy en Rubinstein, waarna Dirk Schoneveld samen met het trompet duo Noteboom concerteerde. Irissenstraat had feest Voorzitter B. Heemskerk van de buurt vereniging Irissenstraat kon gisteravond in de grote zaal van de Jeugdhaven een groot aantal belangstellenden, enkele af gevaardigden van zusterverenigingen er later op de avond burgemeester Koo. mans en echtgenote welkom heten. Dank zij de offervaardigheid van dc 90 leden gaat het met de vereniging goed. Secretaris C. Beekhuis en penningmees ter F. Passchier lazen hun jaaroverzich ten voor, waarbij de laatste een batig saldo kon vermelden- De heren B. Heem», kerk en P. Vooys werden bij de bestuurs verkiezing herkozen, in de vacature van de heer Jac. Zwaan Mzn werd de heer J. Zwaan Pzn gekozen. Na dit huishoudelijk gedeelte ging men over tot het feestelijke, dat verzorgd werd door het Harry Haags Cabaret o.l.v. Harry Pouw. Reylly's mondaccordeon- trio, de twee aardige Cocktail Sisters, Mr. Franklin met zijn sprekende pop en tekenkunst en Harry Pouw met schets, zang en een praatje zorgden voor een programma, dat bij de aanwezigen zeer de smaak viel. Ten slotte werden zij dan ook met bloemen en sigaretten be- A.R. kiesvereniging Donderdag a«. vergadert de A.R. kies- Bijna alle aandelen R.T.M. aangemeld Burgemeester en wethouders van Rot terdam melden dat nagenoeg alle aan delen van de Rotterdamsche Tramweg- mij. in handen van de gemeente zijn gekomen. Op het aanbod van 500is voor nominaal f 990-350 aan aandelen aangemeld. Aan de raad zal bekrachti ging van de transactie worden gevraagd en binnenkort worden hiermede samen hangende regelingen voorgesteld zoals een overeenkomst met de Nederlandse Spoorwegen. Met de transactie is ten hoogste f 5 miljoen gemoeid alsmede f 100 000 kosten. vereniging Nederland en Oranje in Con cordia. Dr. A. Veerman uit Rijswijk spreekt over „Goede, buren, verre vrien den". Chr. Overheidspersoneel Morgenavond houdt de Ned. Chr. bond van Overheidspersoneel een vergadering in de brandweerkazerne. Hoofdbestuurs lid B. L. de Jong spreekt over „De vrije zaterdag en de ambtenaar". Voorllchtlngsinlddag Donderdag half drie houdt de Maat schappen voor Tuinbouw en Plantkunde een voorllchtingsmiddag in Flora. Dr. J. Wasscher, rijkstuinbouwconsulent te Aalsmeer, spreekt over het belangrijke onderwerp „Welke teelten zijn voor Rijnsburg van belang in verband met de Euromarkt?" De heer P. N. Spoelstra het Instituut voor Tuinbouwtechniek te Wageningen spreekt over: „Het ge bruik van warme lucht- en warmwater- verwarming in kas en warenhuis". is VROOM &DREESMANN in LEIDEN (morgen) DONDERDAG 2 FEBRUARI tot 2 uur 's middags LEIDEN De lunchroom is op 2 februari geopend vanaf 12.30 - Toegang via lift Vispoort. Gemakkelijker en beter hebt U nog nooit gewassen I Al Uw wensen zijn vervuld: de witte was - witter kan niet de bonte was - helder en fris de fijne Was - luchtig en zacht En alles zo gemakkelijk De 3 belangrijkste voordelen van Persil-ideaal: automatische Inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop In plaats van 6 uit een dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9