tekens m w FORD Baron Bluff Schoenhandel slaat de handen ineen DE STIJL 1961 Nieuwe studie pas over vijf jaar wenselijk EEN STEVIGE WINTERKOST 1.39 59 79 79 Bk n 'L? llR NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 30 JANUARI 1961 Conclusie commissie-v. Berkum (Van een onzer redacteuren) /"YP GROND van de marktvooruitzichten en de situatie bij de bestaande bedrijven komt eerst omstreeks 1965 het moment om opnieuw te be studeren of de oprichting van een geïntegreerd ijzer- en staalbedrijf te verwezenlijken is. Dit is de, reeds vermelde, conclu sie van het rapport van de commis sie-Van Berkum. De studiegroep heeft allereerst de mogelijkheden voor een nieuw geïnte greerd bedrijf onderzocht zonder reke ning te houden met de uitbreidings plannen bij de bestaande Nederlandse ijzer- en staalindustrie. Zo'n nieuw be drijf dient bedrijfseconomisch verant woord te zijn, hetgeen inhoudt, dat het om technische redenen ineens of in twee binnen enkele jaren opeenvolgende etappes, waarvan de eerste ca. 750.000 ton zou moeten zijn een produktie- capaciteit van ca. 1.5 miljoen ton ruw staal per jaar dient te bereiken. Een be scheiden begin wordt niet meer econo misch mogelijk geacht. Een concurreren de kostprijs is thans slechts bereikbaar bij grote produktieomvang. Reeds de alleen met het bedrijf zelf gemoeide investeringen zullen zeer groot zijn, n.L ca. ƒ1.5 miljard. Tijdstip Om te onderzoeken, wanneer met de bouw van een nieuw masSastaalbedrijf in Nederland zou kunnen worden aange vangen, zijn de afzetmogelijkheden op de Nederlandse markt, zowel voor de 'ï.g. platte als voor de z.g. niet-platte of gecalibreerde walserijprodukten bestu- Het werd mogelijk geacht omstreeks 1365 in binnen- en buitenland afzet te vinden voor een z.g. staaf-, beton, en licht profielstaalwalserij, waarmee ech ter slechts een kwantum van 450.000 ton ruwstaal gemoeid zou zijn. De studiecommissie heeft geen mo gelijkheid gezien om tot omstreeks 1965 voor een ruwstaalproduktie die aan de eerste fase van een nieuw modern ge ïntegreerd massastaalbedrijf inherent wordt geacht, voldoende afzet te vinden In de vorm van walserijproduktien. Basis Vervolgens heeft de studiegroep on derzocht of de produktie van platte pro- dukten een basis zou kunnen vormen Zij heeft zich hierbij gerealiseerd dat in Nederland binnenkort een zodanige produktiecapaciteit zal bestaan, dat voor een nieuw bedrijf, dat gezien de grote produktie-eenheden grote hoeveelhe den zou moeten produceren, in Neder land geen afzetmogelijkheden van be tekenis meer aanwezig zijn, terwijl er rekening mee gehouden dient te worden, dat zeer aanzienlijke capaciteitsuitbrei dingen in het buitenland zijn aange kondigd. Verder heeft de studiecommissie ook overwogen, dat de bouw van de grond af aan van een nieuw bedrijf afgewogen moet worden tegenover de uitbreidings mogelijkheden bij de bestaande bedrij ven. Een belangrijk voordeel van de uitbreiding van een bestaand bedrijf is dat daarbij voorshands gebruik kan worden gemaakt van de expansiviteit van de bestaande organisatie en van de latente overcapaciteiten van de aanwe zige outillage. Niet alleen dat hierdoor de investe ringen veel lager kunnen zijn, boven dien is er meer geleidelijke groei in klei nere etappes mogelijk zonder dat hier door de kostprijs van de produkten on gunstig wordt beïnvloed. Op deze wijze kan de produktie-capa- citeit van Hoogovens nog groeien van 1.9 miljoen ton in 1962 tot 3 miljoen ton en deze groei zal gerealiseerd worden in enkele etappes. Boven een niveau van ca. 3 miljoen ton worden de voor delen van de uitbreidingen te IJmuiden boven nieuwbouw elders relatief gerin ger, omdat in dat stadium bij Hoog ovens waarschijnlijk hogere investe ringsdrempels zouden moeten worden overschreden. Bij de Nederlandsche Ka- belfabrieken en Demka doet zich een analoge situatie voor. Plaats Ten aanzien van de plaats van ves tiging is een onderzoek ingesteld naar de mogelijklieden in midden-Limburg aan de Maas, Delfzijl, Kreekrak, Rozen burg, Sloe en Terneuzen. Overwogen is, dat de personeelsvooi- ziening voor een ijzer- en staalbedrijf van grote omvang een ernstig knelpunt zou kunnen gaan vormen. Weliswaar geeft de vestiging van een bedrijf aan diep vaarwater voordelen, doch deze factoren zijn ten opzichte van de kost prijs van het emdprodukt circa /400 niet zodanig, dat alleen uit dien hoof de een aan de kust gevestigd bedriif een grote concurrentie-voorsprong heeft Het vorenstaande in aanmerking genomen en daarnaast de gemaakte ramingen van de afzetmogelijkheden tot 1970 en de uitbreidingsplannen bij de bestaande bedrijven is de stu diegroep tot de conclusie gekomen, dat er op grond van het verkregen inzicht op dit moment geen aanlei ding is tot de realisering van een nieuw geïntegreerd ijzer- en staalbe drijf hier te lande. Door de uitbrei dingsplannen bij de Koninklijke Ne derlandsche Hoogovens en Staalfa- Diplomazwemmen in de Overdekte Diploma A: Corrie Heemskerk, Arjan den Heyer, Jacobus van Ek, Willy van Ek, Freek Zandbergen, Anneke van Eg- mond, Anna Vreeburg. CiSka Zaadihor- dijk, Petra Ziegelaar, Heiltje de Wit, Mar- garetiha Ellenbroek, Lies Reidsma, Ma rianne Sannes, Comelis v. Haasteren, Jan Hendrik Boer, Johannes van Egmond, Cornelis van Egmond^ Johannes van Gen- nip, Frans Perquin, Leendert Hofman. Peter Quint, Joke Reints, Hendrika Koren, Frans Klein, Frans Franken, Leendert van Delft, Peter Moeliker, Jaco bus Stokkel, Willem van Veen, Jan Jas per, Aat van Beelen, Alfred van Oosten rijk, Willem Lindihout, Truus Burema. Gea Dikkerboom, Nel de Best, Wilhelmi- na van der Eist, Pieternella van Veen. Hendrika van Haasteren, Gijsberta Duuren, Willy de Haas, An-dele Duco, Pieter Dullemeijer, Wim Ellen-broek, Frans Woortman, Egbert van Houten, Jacob Haasnoot. Diploma B: Maria Hoogeveen, J. P. Kortekaas, Eddy Reidsma, Meilof Snijder, Hans Wolvers, André v. d. Kwaak, Peter Smit, Wilhelmina Kortekaas, Maria Kor tekaas, Adrianus van Geest, Cornelis Kap. teyn, Cornelis Mulder, Jan Brussee, Arie Verdoes, Johannes Ouwerkerk. Jeanett® Vavier, Josephine Vavier. Volkomen vals De directeur van binnenlandse zaken in Nederlands Nieuw-Guinea. de heer A. Boendermaker, heeft verklaard dat de Indonesische berichten over opstan den en massa-arrestaties pure fantasie zijn. Niemand is gearresteerd in Temina- boeon. Faik-Fak. Kaimana en omgeving. Het bestuur zou het toejuichen als bui tenlandse waarnemers een onderzoek zouden instellen om aan te tonen dat de Indonesische berichten volkomen vals zijn, zeide hij. Dochter van Indola Indola N.V. te Rijswijk richt. Vokap N.V. te Voorburg op voor vervaardi ging van meubelen, stoffering, houtwa ren, enz. evenals inrichting van gebou wen en schepen. Het kapitaal telt 50 aandelen van 1000. waarvan geplaatst en contant volgestort 9 door Indola en 1 door de heer L. J. Vertieijdt, direc teur, tevens directielid van Indola. brieken, de Nederlandsche Kabelfa- brieken en de Koninklijke Demka Staalfabrieken is zij van mening, dat de Nederlandsche ijzer- en staal industrie haar snelle groei zal kun nen voortzetten. De commissie acht het zinvol dat over vijf jaar opnieuw de mogelijkheid wordt bestudeerd, omdat dan meer klaarheid zal bestaan over de afzetmogelijkheden en de Nederlandse bedrijven dan mo gelijk in een fase van hnn groei zullen zijn geraakt waardoor de voordelen van uitbreiding boven nieuwbouw minder groot zullen zijn. Bovendien kannen zich in de tnssentijd ook andere ont wikkelingen bijv. wijziging ln de techniek voordoen, die een hernieuw de studie gewenst maken. Beter en goedkoper produkt (Van onze soc.-econ. redactie) OOK DE Nederlandse detailhandel ondervindt steeds duidelijker de invloeden van de Europese inte gratie. Het streven naar een Europese Economische Gemeenschap heeft grote buitenlandse warenhuizen inkoopverenigingen al een blik doen slaan over onze Nederlandse grens. De schoenendetailhandel heeft hier uit thans de consequenties getrok ken. Deze branche heeft thans ter voorkoming van te grote buitenland se indringing, besloten tot oprichting van een grote coöperatieve handels vereniging, waarin de gehele Neder landse schoenendetailhandel zal kun nen samenwerken om zich sterk te maken tegen buitenlandse overvleu geling. De officiële naam van de vereni ging is: Coöperatie voor de detail handel in schoeisel, afgekort CODES- Nederland. Een van de grootste buitenlandse machtsgroeperingen, waartegen de Ne derlandse sohoenhandel zich hiermee te weer wil stellen Is de over vele miljoe nen guldens kapitaal beschikkende Duit se inkoopverenigimg „Garant", Garant was er al in geslaagd een 30 tot 40 Ne derlandse zaken over te halen zich bii deze Duitse vereniging aan te sluiten Zelfs precies één dag voor de oprichting van Codes belegde dit buitenlandse cern eveneens in Utrecht een vergadering om de Nederlandse schoenhandelaren op te wekken tot aansluiting bij de Ga- Codes ls van de grond gekomen met tenminste 120 aangesloten zaken en eer Initiatiefnemers tot deze oprich ting, de heer W. S. van Dijk, secretaris de Christelijke 3ond van Schoen- winkeliers in Nederland, heeft goede hoop, dat dit aantal nog tot 200 zal stij- Aansluiting is alleen mogelijk door fl nancieel gezonde zaken (eerst wordt een accountantsonderzoek ingesteld), die als regel terminate een omzet hebben var f 100.000 per jaar. Bij toetreding dden/i f 1000 gestort te worden Wat zal de oprichting van deze ver eniging voor het Nederlandse schoenen- kopende publiek kunnen betekenen? In de eerste plaats zal de Nederlandse schoenendetailhandel voor een belang rijk deel niet meer ln de mist behoeven te varen wat betreft de mode en de kwaliteit van de schoenen, ook zal men veel minder afhankelijk worden van wat het buitenland bereid ls ons aan te bieden. Door onderlinge samenwerking zal de Nederlandse schoenenhandel veel zelfstandig keuze kunnen bepalen zullen de aankopen veel beter aangepast kunnen worden aan de vraag van Nederlandse publiek. Waartoe de schoenhandel individucel niet in staat is, dat kan gezamenlijk wel, zoals het toepassen van marktanalyse het voeren van een afzetpolibiek, het voor komen van ongezonde concurrentie enz. Tot voorlopig voorzitter van het be stuur van Codes is aangewezen de heer E. de Jong te Amsterdam. In het be stuur hebben voorts o.a. zitting de heren H. Ruiters te Rijswijk (Z.-H.), R. Toren beek te Groningen, D. Sterk te IJmui den en H. van Dalen te Amsterdam. Als distriotsvertegenwoordiger heeft o.< het bestuur zitting de heer Z. van Hanten te Rotterdam. Als adviseurs zijn a; wezen de heren W. S. van Dijk te De Bilt, H. Naberop te Nijmegen en C. va Dalen te Delft. Geen interviews met VS-vliegers Het Witte Huis heeft bepaald, dat voc onbepaalde tijd vraaggesprekken met de twee Amerikaanse vliegers die dezer da gen dor de Russen werden vrijgelaten, verboden zijn. De Amerikaanse regering wil niet hebben, dat er iets gezegd wordt wat de verbetering van de betrekkingen met de Sowjetunie afbreuk zou kunnen De twee vliegeniers, de kapiteins Mckone en Olmstead, keerden zaterdag uit Woshangton met hun vrouwen Topeka terug om zioh bij hun kinderen te voegen. Intussen worden nog drie inzittenden an het toestel, dat op 1 juli boven de Barentszee werd neergeschoten, vermist. A angenomen wordt dat zij om het leven :ijn gekomen, evenals hun collega wiens tof fel ijk overschot indertijd door de Russen is uitgeleverd. Voor de 82—jarige •ader en de tachtigjarige moeder van en der vermisten. kapitein Eugene Posa. is het Steeds geheim gehouden, dat hun zoon waarschijnlijk dood is. Een broer van de vermiste leest zijn ouder? elke week een brief van Eugene voor die hij zelf heeft geschreven. Zaalhandbal Zaterdag heeft het Ne derlandse heren zaalhandbalteam in D-oetinchem voor circa 900 toeschouwers met 21—26 verloren van de Duitse club Grün Weiss uit Donkersen. De ruststand was 6—9 in het voordeel van de Duit sers. De meeste doelpunten voor Grün Weiss werden gemaakt door Lubcing en Spannutjh die respectievelijk 9 en 6 maal scoorden. Voor Nederland waren Van der Heijde (7x), Kuipers (4x) en Rid derbos (4x) topscorers. Moord J. Catsstraat Stak vrouw-niet man bezoeker met mes Voor het Haags gerechtshof is in hoger beroep een steekpartij met dodelijke af loop behandeld, die vorig jaar in de nacht van 5 op 6 juni in Den Haag gebeurde. Een 67-jarige boekbin der was hierbij met een slagersmes in de long gestoken. Verdacht hiervan werd een 31-jarige Haagse koopman. Uit getui genverklaringen is komen vast te staan dat de 18-jarige vrouw van verdachte er een gewoonte van maakte mannen mep te lokken, te laten betalen en dan weg te lopen. De boekbinder wilde echter niet vooruit betalen en was het meisje tot ir de woning gevolgd. In de keuken geko men had hij nogmaals geweigerd te be- talen waarop het meisje haar echtgennol te hulp had geroepen. Deze sloeg de be zoeker de trap af. Op straat boekbinder in elkaar gezakt waarbij bleek dat hij een messteek had opgelo- Voor de Haagse rechtbank is de koop man veroordeeld tot vijf jaar gevange. nisstraf en ter beschikking stelling de regering. Thans eiste de procureur-generaal acht jaar en ter beschikkingstelling. Een groot aantal getuigen werd gehoord waarbij een Haagse kelner en een Amsterdamse reclametekenaar tegen wie de koopman, na zijn vlucht met zijn vrouw, had ver klaard dat hij iemand had neergestoken. Voor het gerechtshof verklaarde de koopman dat hij onschuldig zijn vrouw de moord had begaan. Vol gens de raadsman gaf hij deze verklaring nu pas omdat hij aanvankelijk zijn vrouw had willen beschermen- Deze heeft hem nu echter in de steek gelaten. Het hof zal vandaag over veertien dagen uit spraak doen. Groei bij Yesta De produktie van Vesta was in 1960 (1959) 93,6 (86,2) miljoen, het verval ƒ36,9 (38,5) min. Het verzekerd bedrag nam met ƒ56,7 (47,6) min. toe tot 75,2 min. De termijnpremies stegen met fl min. tot 18,9 min. De gekweekte rente bedroeg 4,43 (4,3) pet, de rentemarge is 1,43 pet. De winst steeg tot 1,73 (1,64) min. De beleggingen bedroegen in mil joenen guldens: Vaste eigendommen 9,4. hypotheken 27, effecten 3,7, schuldbeken tenissen 80,3, polisbeleningen 3,8, andere 24,5. In vaste eigendommen en effecten stille reserve van 4 min. In 1961 wordt het geplaatste kapitaal ad ƒ3 min volgestort en tevens door wijziging van statuten verhoogd tot ƒ5 miln. De extra- 5,8 (4,8) min., de premie- reserve e.r. 140 min. Smeets Safran N.V. te Weert opgericht door Smeets Drukkerijen N.V. in samen werking met Safran Printing Co. te De troit. Haar nieuwe offsetdrukkerij met ha oppervlak zal in oktober draaien. itenkleuren offset-rotatie pers, waarop brochures en tijdschriften' tweezijdig in vijf kleuren kunnen wor den bedrukt. De drukkers worden in Amerika ROTTERDAMSE GRAANMARKT (Ow Deze afgelopen weck ls ingegaan met d berichten over een heffingsverhoging o; voedergranen in België Maïs en milocon werden verhoogd van Bel'gi6che franlk 8 tot i00 franik, rogge, haver en gerst van 10 tot 135 frank Over het algemeen was ma het svsteem van een vaste heffing van -n bij een nieuwe regelinj inderinj wel zei kum De plotseling Ingevallen vorst veroorzaak e enige vraag naar in het binnenland loc* opgeslagen goed. doch tot grote aankopet oan direct leverbare voedergranen af Rol- erdam is het niet gekom biedt voor zal bij een enlkele weker geperfectioneerd, dal rater voldoende wa arbor ga igelmatige voorziening. We; noudende vorstperiode vat o-p pand opgeslagen goc- e gaan opbrengen, merikaanse gele maïs wal maar weinig te koop aar- e week. Wel waren er of- jekomen Roemeense man kwaliteit van deze mai Op aflading oplopende de hand ging Laplata de boten nagenoeg niet in pi__. el meer belangstelling vc idcrdc aflading Ook hier"moeiten "de"hogere'vraaS prHzen^worden ingewilligd ming worden geconstateerd Do loco po=it.ie< verminderen dagelijks, en d°ze week werd loorliiik wat loco gerst aangekocht. Oi aflading tewar Amerikaanse aill'enc -rot de diverse maanden zoals februari, naart en april-mei 0<p april-mei aflading varen het meeste onigefixeerde posten wei- te van de hand gingen Loco Pacific et weerijiige ger=t wordt nog slechts in di verse binnenlandse opslagplaatsen geof.' reerd Op aflading ging hierin SDoradlscM Aandieninigen van milocorn op lanuari af. ading kwamen deze week los Di^spon:'--,- tiilocorn is echter geheel uitverkocht, lat er voor spoedig gewachte milocorn oj Amsterdam wel enige belangstelling •nel af lading, waa rerden afgesloten. Laplata mïlletzaad werd ie mooie kwaliteit witte r. di=uomh°l te Rotter, ee-heel ge Amerikaanse haver dam. liep in prijs haver daarentegen weg te werken ho- aanleiding geeft des vel de priis that van 5C165 kos bovenaf Op de veekoeken-markt !atiies van de Inlandse fabrieken 'weïi verhoging eni aser^ eestemd ook lijnse-hll-l erleden week betaald worden.; lepitsrhroot Zeer gesc leurde De koekenmanl FORD INTRODUCEERT IN DE 2 MOOISTE NIEUWE AMERIKAANSE WAGENS FORD GALAXIE 'n Wagen in nieuwe vormgeving: met subliem rijcomfort en motorische perfectie. En geen smeerbeurt voor U 50.000 km verder bent. ES LAM n.vt MEER AUTO VOOR UW GELD GEMEENTE LEIDERDORP Burgemeester en wethouders van Leiderdorp roepe sollicitanten op voor de functie van: HOOFDOPZICHTER IN ALGEMENE DIENST Voor het geven van direkte leiding aan en het toezicht op de personeelsleden, belast met de plantsoen-, reinigings-, grond-, riolering'j- en bestratingswerkzaamheden. Gegadigden dienen over organisatorische kwaliteiten be beschikken. Het bezit van het uitvoerdersdiploma of daarmede gelijk te stellen diploma's wordt vereist, terwijl ervaring in soortgelijke werkzaamheden tot aanbeveling strekt. Leeftijd: 30 jaar of ouder. Salariëring: 5-520.— tot 6.564.— exclusief compensatie A.O.W. en huurcompensatie. De te benoemen functionaris ontvangt tevens een rijwieltoelage. Sollicitaties dienen binnen tien dagen te worden gericht aan de burgemeester van voornoemde gemeente. Verras uw vrouw -iet een TIPPARADE. Een nieuwe abonnee opgeven en 'net boek komt bij u thuis. 'N PREEK ZUS 'N PREEK ZO Een verzameling van de aardigste anekdoten over preken en predikanten DOOR HENK DE |ONG schrijver van „Preekstoel op. preekstoel af" en „Kerkbank in, kerkbank Bit" Gezonde humor WAGENINGEN tegen uitgebalanceerde prijzen, verhoogt de weerstand tegen alle winterse invloeden. HACHEE VLEES, per 500 gram of doorregen RUNDERLAPPEN of STOOFLAPPEN 250 gram PALINGROOKWORST of LEVERWORST Grote GELD. ROOKWORST, 250 gr. MARGARINE, voll. gevit., 3 pakjes Alles voor een smakelijke erwtensoep )OTJES, STAARTJES, F VERSE WORST. Boterhamreclame WOENSDAG ATTRACTIE Bij aankoop van GEHAKT, het 2e halve kg. voor de HALVE PRIJS. HAMSCHIJVEN 1.50 KRABJES 1.25 POOTJES 0.40 STAARTJES 0.60 GEHAKT 1.40 VERSE WORST 1.40 MAG. SPEKLAPPEN of PEKELSPEK 1.50 LEVER 1.48 KALFSLAPPEN 2.48 BAKSPEK 0.88 Runderlappen, v.a. 1.39 BAKBLOED WORST 0.78 KIPPEPOELET 1.25 Geld. ROOKWORST 0.79 last toe.... 'f is van Personeel gevraagd St. Ger. Rusthuis Kralin gen vraagt flinke hulp tegen 1 maart of eerder. Oostzee- dyk 90. Tel. 122843 R'dam. O Gevraagd in Vlaardingen eenvoudige gezell. huishoud ster, p. chr., bij bejaarde heer, op goede stand. Brie ven onder nr. R 4931 of na tel. afspraak 018987918. Gevraagd beschaafde, er varen hulp i.d. hulsh. Meer dere hulp aanw. Aanm. van 78 uur Mevr. Kroes Ter- weepark 5, bij achteruitgang station Leiden. Personeel aangeb. BijlessenLeraar heeft ge legenheid om M.L.O.-leer- lingen en beginnende HBS- ers bijlessen te geven in de vakken wiskunde, schei- en natuurkunde en biologie. Ook toez'c-ht op huiswerk. Br. no. 6867 bur. blad. Te huur gevraagd 2 of 3 studentes zoeken ïtagc, evt. flat. Brieven met inl. onder no. 6866 bur. Blad Te koop gevraagd 9 Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals radio's, meubelen, fietsen, grammofoonplaten, brom- motorfietsen, auto's enz. en verkoop G. v. d. Vliet Jan Vossensteeg 34. Te koop gevr. een hoge Engelse kinderwagen. Brie- onder no. 6870 Bur. BI. O Electr. trein te koop gevr. spoor h.o. of 00. Prijsopgave onder no. 6869 bureau Blad. Te kooo aanceboder 0 Aangeboden hondje. Af te halen Groeneddjckstraat 11, Leiderdorp. Aanrechtbladen en goot stenen. Door modernisering onze magazijnwinkel is partij 2e keus aanrecht bladen met gootstenen vrij gekomen, die wij voor een aantrekkelijke prijs verko pen Jac. Arnoldus en Zoon, Minnebroedersgr. 9 Utrecht- Jaagpad 7 en 8, Telefoon 21510—24166. Te koop Harmonium 4- spel worm vrij. Eikenhouten kast. Morslaan 29 Leiden. Te koop divanbed met 1 p. kapok matras en 2 p. verenbed. Steenbakkers- Laan 14, Leiderdorp (nabij de Spanjaardsbrug). Aangeboden moderne Singer handnaaimachine in goede staat, volle ga-ran- 'an f 275.- voor f 85.- Naumann handnaaimachine prima staat, met garantie f 45.- Herenstraat 23, Leiden Telefoon 32027. Diversen Rotan speciaalzaak Hach- mer biedt u een enorme collectie Rotanmeubelen, mandwerk, tassen, dekj es, voor stoelen enz. Schelp stoeltjes reeds v.a. f 16.75. Kraierstraat 15, 5 Meiplein Tel. 31500. 0 Auto kopen of verkopen even bij v.d Burg aan lopen - Hooglandse Kerk- •ht 42. Telefoon 30692. 9 Uw hoornnagels, schim mel en kalknagels kunnen thans worden vervangen pijnloze speciale behan deling voor nieuwe gezon de nagels. Jac. de Mooy. Rijks en Medisch gedipl Voetspecialist. Spieghelstr. 13. tel. 34859. „Wienese" ladders - trap- ii - steigers voor timmer lieden, aannemers, loodgie ters. schilders Fabrieksprii zen. Hout, board, triplex Hangkasten, .egkasten, keu kenkasten. Komt vriiblijven.3 :ens kijken en prijs vragen ,De Houthal" Hogewoerd 99 telefoon 22536. prkiezen, Rolschermen, Al. Jaloezieën, Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Melchers' Markiezenfabriek Jedeloo, Juffermans- straat 23, Oegstgeest. Telef. 01710—31165. Stryklnrichting Ozon voor uw fijne was H. Rijn dijk 34a, Tel. 22675. 0 Duitse Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren 1465 jaar, wensen brief wisseling met Hollanders Inl. gratis. Wereldkoeriei Postbus 6057, Rotterdam Telefoon 33421. 0 Kinderrywielen v.a. f 49.5C Sportrijwielen v.a. f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt l3 telefoon 24409. 0 Verhuur van nieuwe luxe Lutomobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en DAF, Bierman's Automobielbedr. Oude Singel 66, Leiden Tel. no. 34403. 10 Rijlessen voor f 47.50 :n Opel Rekord i960. Erken de Bonds Autorijschool „Ire ne", Boddens Hosangweg 52 Woubrugge. Tel. 286, Leiden Telefoon 26753. 9 Iedereen is enthousiast als wij. uw matras overtrek ken met damast, l-pers. v.a. f 19.50; 2-pers. f 26.50 Smit Bedden - Tapijtenmagazijnen Mare 98 - Vrouwensteeg 9 Telefoon 23913. 0 Nette weduwe, middelb leeft., niet onbem., goed ka rakter, zoekt ser. kennism. met dito heer, vaste pos., om n gezellig verder te leven. Brieven onder no 6868 van dit Blad. 9 Wie heeft jonge cyperse kater „Pim" gezien. Witte bonst en voeten. Koninginne- laan 64, Leiden. Televisie v.a. f 5 p. w. Di- rse topmerken zonder aan betaling evt. tot f 100 korting Inl. onder letter N postbus 126 Den Haag. O' Koopt U contant? lO"/o korting, automatisch op ver toon deelnemerskaart van Inkoopvereniging. Keus in 40 gerenomeerde winkels. Kor ting op ieder bedrag en merk. Inl. Postb. 158, Leiden Weet U waarom zoveel j zakenmensen de Renault' Dauphine kiezen? Laten zijl het U zelf vertellen! Belt of schrijft U maar en wij zen den U geheel onverplicht' een lijst van Dauphine rij ders Automobielbedr. Baay N.V. Officieel Renault Agent Van Foreestlaan (naast Avi- fauna) Alphen aan den Rijn. j Telefoon 01720—3841, De ga- j rage met de modernste outillage. GEMEENTE v. d. KUY 'N RUIT GE»«O*EH l|||7j g*| IMJ sJsrm en öe öRipöups vJH C V> •séfr-r' f r -Kgrtê- li'gwrr x i 160. Er heerste die avond een levendige stem ming in de herberg. Er werd druk vergaderd over de beste manier, waarop men de regenma ker kon afstraffen. „Denk er om, mannen, het is de laatste indruk die hij van ons krijgtlaat het een goede zijn!!" klonk de stem van de sheriff. „Precieshet moet een indrukwekkend af scheid worden!" vond Joe. „Net als bij regen maker nummer drie!! Tjonge, wat hadden we die te pakken!" Zo ging het gesprek een tijdje door, waarbij er toch nog zeer oorspronkelijke ideeën ter ta fel kwamen. Vooral Jim toonde bijzonder veel fantasie. Het werkte bovendien zeer inspirerend, dat de regenmaker zich zo vlak in de nabijheid bevond. Niemand liet een oog van zijn deur af. Aan de andere kant van die deur zat baron Bluff neerslachtig te luisteren. „En dan te bedenken, Johan, met welke ze genrijke plannen ik hierheen ben gekomen1" zuchtte hij. „Ondank is 's werelds loon! Ik vrees dat dit in deze stad geen spreekwoord meer is, maar een wet!!" Hoofdschuddend liep hij naar het raam, om* voor de zoveelste maal naar de hemel te kijken. „Misschien is het hier zo droog, dat mijn drups er geruime tijd voor nodig hebben om vocht aan te trekken.mompelde hij hoopvol. Maar helaas, één blik op de klare sterrenhe mel was voldoende om ook deze hoop weer de bodem in te slaan. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 8