De bangste nacht van mijn leven ZONDAGSBLAD „Sf De reizende sneeuwpop PUZZEL VAN DE WEEK KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 28 JANUARI 1961 VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE ALS vlieger heb ik spannende vluchten meegemaakt, maar één nacht zal ik nooit vergeten. Het was in 1949, om precies te zijn: de zestiende november, toen ik van m'n maatschappij opdracht kreeg met een lading vracht ven London Airport naar Schiphol te vliegen. De Dakota, die wij werd toegewezen, was oud, maar ik kende de kist goed. Ik bed er tientallen chartervluchten naar het Continent mee gemaakt, en ofschoon de gesel van het weer vaak onbarm hartig had toegeslagen, had ik er nooit echte panne mee gehad. Eén keer viel de oliedruk uit, toen ik na een goede start op een hoogte van vijftienhonderd meter koerste. Op m'n dooie gemak kon ik echter naar m'n basis terugkeren, waar het mankement spoedig verholpen was. DB MARCONIST, die mee zou vliegen, is een goede vriend van mij. Hij geldt els de beste radioman, die we bij m'n maatschappij hebben, en hij is bovendien een gezellige kerel om naast je in de cock- te hebben. Het speet me dan ook geducht, ducht, dat de Flight Operator me vlak voor de start mededeelde, dat hij plotseling ziek geworden was, en me daarom geen gezel schap kon houden. „Wie neemt z'n plaats in?", vroeg ik, terwijl Ik in onze kantine de laatste slok uit m'n beker koffie nam. „Helaas niemand", zei de Fligt Opera tor. „Ik heb van alles gedaan om nog iemand te vinden, maar alle „Sparks" zijn bezet. Voor jou maakt dat weinig uit, Mi les. Jij bent nog een van die weinige jon gens, die net zo goed met de stuurknuppel als met de radio kunnen werken". Ik voelde me ik weet het nog heel goed nogal gestreeld door deze opmer king. U moet niet vergeten, dat ik een van de oudste piloten van de maatschap pij ben, die het rauwe werk van de der- men, een knopje voor dit en een metertje voor dat, kortom: de invoering van zoveel Instrumenten, dat de vlieger zich er alleen maar de slaaf van kan voelen. De eigen intuïtie, het eigen gevoel, de eigen beslis sing, en de eigen worsteling met het weer alles is bijna helemaal weg. LANGZAAM KUIERDE ik naar het plat form, waar de Dakota was neergezet. Het was een beetje winderig, maar dat vond ik wel leuk. De worsteling met de na tuurelementen spreekt altijd sterk tot m'n verbeelding. Ik voel me dan als een leeu wentemmer, die veel sterkere krachten dan hij zelf ooit kan opbrengen, tracht te be dwingen. Zelfs op het land speel ik met de ze gedachte, vooral als het me met veel moeite gelukt tegen een zware storm op te Een van de mecaniciens hielp me het volgestouwde laadruim in. Hij had, zoals bij alle normale vluchten, weinig meer dan routine-nieuws te vertellen. „Je hebt alle benzine van de wereld", zei hij. „Geen moeilijkheden. Alles OK. Good Luck, Miles". Toen ik alleen in de cockpit zat, was ik helemaal in m'n element. Via m'n kopte lefoon kreeg ik de officiële tijd op. Het was drie uur, en het vliegveld was donker en verlaten. Terwijl ik het staartroer en de vleugelflappen controleerde, gaf de ver keerstoren me het weerbericht door. Boven de Noordzee werd windkracht acht ver wacht. Ook werden er hagelbuien voorspeld en krachtige windstoten uit noordwestelijke richting. Zonder iets van een hapering te merken, voerde ik de gebruikelijke controles uit. Op de startbaan, die ik, langzaam taxiënd had bereikt, liet ik de motoren nog op vol le kracht draaien. Op m'n meters was niets te zien, dat op een storing leek. Door de aarde-duistere nacht zwiepte de Dakota toen als een brullend monster de lucht in. En toen ik eenmaal de gewen ste hoogte had bereikt, meldde ik me bij de verkeerstoren af, en ronkte in rechte lijn naar Schiphol toe. Het weer liet zich aanvankelijk niet van z'n slechtste kant zien. M'n kist slingerde een beetje, en kreeg van de zich overal bevindende wolken zachte opdoffers. Ik was volmaakt rustig, en zette m'n koptelefoon af, omdat dat ding me altijd hindert. Boven Norfolk, waarvan ik overigens geen pinkelend lichtje kon zien, begon de wind wat meer op te steken. En nadat ik de kustlijn was gepasseerd, wakkerde hij tot stormkracht aan, waardoor ik de ene op lawaai na de andere moest incasseren. M'n instrumenten gaven echter geen enkele on regelmatigheid aan. En, zoals ik al stelde, een gevecht met de wind, maakt me alleen maar ambitieus. Ik weet niet precies meer, hoeveel mijl ik me uit de kust bevond, maar plotseling hoorde ik een geluid, dat me door merg en been ging. Door MILES DUKE Het was alsof er een vleugel op afknap pen stond, alsof de staart elk ogenblik af kon scheuren. Omdat ik dat gierend geknerp nog nooit eerder had gehoord, vervulde het me met grote zorg. Als ik me op de grond had bevonden in plaats van in de lucht, en bijvoorbeeld de rui- ne van het kasteel in m'n geboorteplaats was gepasseerd, zou ik beslist aan spo ken zijn gaan geloven. De- licht uitstralende wijzers van m'n me ters wezen nergens op een calamiteit. Had ik me misschien in het geluid ver gist? Had de beukende en gierende storm misschien dat afgrijselijke effect veroor- LANG BEHOEFDE ik niet in het onge wisse te blijven. Plotseling was het er weer: flauw beginnend, op volle sterkte aanhoudend, hortend eindigend. Ik ben in m'n leven nooit gauw bang geweest, maar dit ijzige geluid deed het bloed bij na in m'n aderen stollen. Als het meest angstige beleefde ik wel, dat ik niet wist waar het vandaan kwam, en nog minder kon bevroeden wat het voorspelde. Ik greep naar m'n koptelefoon en tracht te contact met Londen Airport te krijgen. Toen dat niet lukte, probeerde ik Schiphol, maar ook daar bleef het kanaal dood. Een nieuwe schrik: M'n radio deed het niet. Wat ik nooit zo erg gevonden had, vond ik op dat moment verschrikkelijk, en m'n een zame vlucht werd er nog onheilspellender Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Den Haag. Paardmanoeuvres In Schach-Echo verdiept Paul Schlenker zich in de vraag of een combinatie zonder offerwending wel in waarheid een „combi natie" mag heten. In dit verband citeert hij Kotov, die in zijn boek „Das Schacherbe Aljechins" zo terloops verklaart dat een aantal van Aljechin's combinaties in het ge heel niet met offers gepaard gaan. Mis, zegt Schlenker, een combinatie zonder offer moet men .manoeuvre" noemen! En hij betoogt verder dat er ook nog schijnoffers zijn, zo dat een heldere grens tussen de begrippen combinatie en manoeuvre niet getrokken kan worden. Wij willen ons en zeker niet op deze plaats in dit vriendschappelijk dispuut niet mengen, doch willen u wel vertellen, dat wij het woord manoeuvre in de titel van dit inleidend stukje tekst in navolging van Schlenker gekozen hebben. Of u dit veel wijzer maakt bij het vinden der oplossingen menen wij te mogen betwijfelen. 1. Uit de partij CapablancaYates (New York 1924) if Oplossingen I Bit 4 10 jüi Ji O '2 1 9 pim Hieronder volgen dan de oplossingen der tweede serie paardvorken, welke wij pu bliceerden in onze rubriek van 14 januari jl. 1. LandauDyner: 1. Pd5t? en er volgde: 2. Pxd5 g3: 3. hxg3 h3!; 4. Kf5! h2; 5. Pf6t Kh6; 7. Pg4t en zwart gaf het op. 2. PetrosianSimagin: 1. Da8t Kg7; 2. Leötü Dxe5; 3. Dh8t! Kxh8; 4. Pxf7f en zwart gaf het op. De rest is een kwestie van techniek. 3. PlllsburyLaskcr: 1. Lc4ü Tc6; 2. Txf5f! Dxf5; 3. Tfl Dxflt; 4. Kxfl Ld7; 5. Dh5t! Kg8; 6. Pe5 en zwart gaf het op. In de op gave gaven wij Lasker ten onrechte de wit te stukken; hij h a d echter zwart! 4. FlllppovGalster: 1. Pxg3ü; 2. f5! Lxf5!; 3. Kxg3 Dxb3t; 4. Kf4 g5tll; 6. Kxg5 De4t: 0. Kh6 Dg8 mat. Terwijl het geluid steeds weer terug kwam, en het zweet me in de handen stond, rekende ik uit wat ik het beste kon doen. Teruggaan had echter weinig zin, daar ik al halverwege was, en boven dien een staartwind had. Ik besloot dan ook door te g^an, en peilde voor de der de keer al m'n glaasjes af, in de vreem de hoop ergens een mankement te vin den. Ik voelde me werkelijk radeloos, toen al m'n speuren tevergeefs bleek te zijn. Bijija drie kwartier vloog ik nog door, alvorens Schiphol te bereiken. En bijna drie kwartier lang leefde ik in de stellige verwachting naar beneden te dwarrelen, telkens als ik dat vreselijke gezaag hoor- Toen de Dakota eindelijk op de grond stond, viel m'n angst als een last van me af. Ik was echter nog steeds niet gewend aan de idee, dat ik verder leven mocht, en daarom bleef ik op het platform lang in de cockpit zitten. DE roes, waarin ik verkeerde, raakte plotseling uitgewerkt, toen de harde, ongeduldige stem van onze Hollandse lucht- vaartagent tot me doordrong. Hij stond beneden en schreeuwde me toe: „Hé, Miles, komt er nog wat van! Je denkt toch niet, dat we het zo leuk vinden bij die kist van jou te staan klappertan- Met de schrik nog in m'n benen ging ik naar de deur, en toen ik deze had open gemaakt, moet ik de man verdwaasd heb ben aangekeken. „Miles, wat is er!" riepen deze tenmin ste. „Je ziet lijkbleek en je doet, alsof je van een andere wereld bent". Eerst onvolledig, maar later toch wat samenhangender, deed ik de Hollander mijn verhaal. Maar juist, toen ik tegen hem gezegd had, nooit meer in een Dako ta te willen vliegen, begonnen zijn ogen lichtjes te sproeien. Bovendien barsste hij nog in een onbeschoft aandoend gelach uit. Hij bleef maar hinniken, en als hij even langer was doorgegaan, was ik hem naar de keel gevlogen. „Hé, wacht even", zei hij toen, m'n kwade bedoelingen ineens opmerkend. ,,Als je naar je vrachtbrieven gekeken had in plaats van naar je instrumenten, dan zaten we nou al ergens een kop kof fie te drinken. Bij je lading bevindt zich een contingent poppen, die „mamma" kunnen zeggen. Ha, ha, die Miles! Voor niemand bang, behalve voor een paar honderd speelkindjes, die, telkens, als je kist een windstoot kreeg, om hun moeder schreeuwden MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN mm*nnrrtT'Wi r'VCTTTrrrrrrnrrFTTPi 76. De jongelui wassen, hoewel met grote tegenzin, alle spullen schoon, maar juist als ze klaar zijn, ontdekken ze een grote stapel borden. Murr zegt: „dat stapeltje moeten we ook nogeven onder handen nemen, jongens." loopt met een grote stapel naar buiten. „Dan hoef ik ze niet af te drogen", zegt hij, „ik zet ze buiten in de zon". Maar ook nu weer komt dt ezel roet in het eten gooien. Eén ferme trap tegen de bank en de hele stapel vliegt in scherven. 77. De man, die hun de opdracht heeft gegeven, is natuurlijk heel verdrietig als hij de stapel scherven ziet. „Ja, maar er zijn er toch nog twee heeV gebleven. Hebt u daar dan niet genoeg aan óm van te eten?" vraagt Murr beleefd, ter wijl hij twee borden uit de hoop scher ven haalt, die nog niet gebroken zijn. De heer Haas komt dan met een voorstel. „Laten we ezel aan meneer hier, ge ven", zegt hij. De man is blij met dit geschenk en terwijl hij iedereen bedankt schopt de ezel ook de laatste twee bor den in gruizels. (Vervolg) De koude van de winter nacht deed hem goed. Hij voelde zich vol leven en ge luk. Hoe heerlijk was het zo voort te trekken onder de fonkelende sterrenhemel, terwijl de maan als een koude, dunne sikkel aan de hemel stond. Dit was het echte, goede leven voor een sneeuwman. Toen het ochtend werd, stond hij stil voor een gro te boerderij. Hij had daar binnen kinderstemmen ge hoord en besloot hier te wachten. Déze kinderen zouden vast wel met hem willen spelen. O, kijk eens wat een prachtige sneeuwpop! hoor de hij eensklaps roepen. s kinderen kwamen buiten hollen, liepen Anouk heen, bekeken hem van alle kanten. Op- grepen ze elkaar bij de hand, dansten om hem heen en zongen het liedje van de Sneeuwman. Anouk hield zich muisstil, want hij was bang de vrolijke kinderen op de vlucht te jagen, zodra hij zich be woog. Bovendien was hij moe van de lange wande ling in de nacht. Wie zou hem gemaakt hebben?, vroegen de kinde- elkaar. Moeder, kom 5 kijken. Er staat zo- maar een prachtige sneeuw pop voor de deur! De boe rin stak haar hoofd om het hoekje en lachte toen ze Anouk zag. Nou zeg, dat is een dikke! Misschien hebben de knechts hem gisteravond gemaakt. Maar de knechts wisten Dan hebben de kabou tertjes het gedaan, juichten de kinderen. Het is tijd voor jullie om naar school te gaan, riep de boerin. De kinderen gingen weg en het werd weer stil op het boerenerf. Ach, dacht Anouk. Wat jammer. Deze kinderen hebben geen tijd om met mij te spelen. Ik zal moe ten wachten tot ze terug ko men. Zou dat lang duren? Het duurde heel lang. Anouk stond doodstil, hij sliep een beetje. De boerin was in het huis bezig stof af te nemen, ze had het raam opengezet. Anouk hoorde de radio spelen en toen het weerbericht. Daar werd hij helemaal wakker was verandering van op komst, alleen ver- het noorden zou het tijd blijven vrie- Ai, dacht hij. Het wordt hier gevaarlijk. Mor gen gaat het dooien. Ik moet naar het noorden als ik nog een tijdje wil blij- Hij keek eens om. De boerin had juist het raam dichtgedaan en ging naar de keuken. Er was nie mand op het erf. Anouk trok zijn been op, schudde de stijfheid er uit en ging weer op weg. De kinderen zouden wel teleurgesteld zijn, wanneer ze uit school kwamen en de sneeuwman niet meer vonden. Maar wat hadden ze aan een sneeuwpop als het toch ging dooien en de sneeuw zou wegsmelten? Dus liep hij haastig ver der, almaar verder. Over de witte velden en onder de stille bomen. Als er iemand voorbijkwam, bleef hij stilstaan en iedereen dachj dat hij een gewon# sneeuwpop was, door kinde ren gemaakt. Iedereen vond hem ook erg mooL Maar Anouk wist, dat de mensen angstig op de vlucht zou den slaan, zodra hij zich bewoog. Dat begreep }iij nog altijd niet goed. Een onbeweeglijke sneeuwman vonden ze prachtig, een wandelende sneeuwpop von- twordt vervolgd) KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. schepnet aan een gaffelstok, 0. adellijke titel, 11. oude benaming voor liter, 12. telwoord, 14. onderricht, 16. muziek noot, 18 bijwoord, 20. uitroep, 21. flambouw, 22. jongensnaam, 23. voegwoord, 24. muzieknoot, 26. bergplaats, 27. scheikundig element (afk), 28. gebod, 30. broeibak, 32. mens, 34. de griekse letter p, 35. term bij het boksen (afk), 37. voedsel, 38. scheikundig element (afk), 40. nu en dan, 41. zwart in de wapenkunde, 42. rivier in Duitsland, 43. meisjesnaam, 44. rund, 45. lengtemaat (afk), 47. spil van een wiel, 49. keurig, 51. lichaamsdeel, 53. sportterm, 56. atmos feer (afk), 58. geluid van een ezel, 59. scheikundig element (afk), 61. muzieknoot, 62. stad in Duitsland a.d. Fulda, 64. borrel aan boord, 65. en personne (afk), 66. gem. in Utrecht, 69. lengtemaat (afk), 70. bron, 72. zangstem, 73. landtong, 75. vloerbedekking, 76. eenjarige schermbloemige plant. Verticaal: 2. maanstand, 3. feestmaal, 4. banknoot (afk), 5. ver stand, 7. telwoord, 8, bloem, 9. rund, 10. gave, 12. oude lengtemaat, 13. heden, 15. gem. in Gelderl., 17. voorzetsel, 18. voegwoord, 19. graafwerktuig. 20. lidwoord, 25. pers. voornaamw., 26. staat meest al boven drukwerk, 28. jongensnaam, 29. algemeen kiesrecht (afk), 31. welriekende stof, 32. muzieknoot, 33. voegwoord, 34. aarden- of metalen vaatwerk, 36. gem. in N. Brab., 37. ieder, 39. verstandig (bargoens), 44. jongensnaam, 46. motorschip (afk), 48. hijswerktuig, 50. bosvogel, 51. water in N. Brab., 52. gewicht (afk), 54. gem. in N. Brab., 55. leesteken, 57. houten, doorboorde kraan, 58. zijtak Saaie, 60. rivier in Rusland, 61. waterkering, 63. aangelegde weg, 67. de gouden bul (afk. Lat.), 68. munt in Portugal (afk), 70. voornaamw., 71. luitenant (afk), 73. scheikundig element (afk), 74. suo loco (afk). re, 9. Taag, 10. Aar, 11. An, 12. trant, 14. Leon, 16. bank, 18. lood, 20. mees, 21. raap, 22. Fien, 24. roes, 26. toch, 27. laan, 28. kree, 30. Minnesota, 33. Fer dinand, 35. Leo, 37. harpoen, OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. staar, 5. Ca pri, 9. taart, 13. rail, 15. are, 16. baan, 17. hl, 19. leem, 21. raar, 22. fa, 23. oor, 25. koeti- lang, 28. kin, 29. loom, 31. neo, 32. aak, 33. fret, 34. Deil, 36. schap, 38. been, 40. snee, 42. Han, 43. Vere, 45. on, 47. none, 49. held, 50. e.o., 51. kade, 52. tre paan, 53. Ilse, 54. er, 55. stee, 57. plan, 59. pt, 60. door, 61. mes. 63. Oran, 65. rite, 66. Han- na, 68. knap, 70. Mina, 71. eer, 72, Ida, 74. Daan, 76. Ina, 77. klikspaan, 80. rai, 81. dg, 82. Erin, 83. tros, 85. re, 86. tras, 87. dos, 89. dras, 91. stram, 92. graaf. 93. Arras. Verticaal: 1. schol. 2. ar. 3. aal, 4. riek, 0, Aa, 7. prei, 8. hap, 50. esp, 56. toe, 58. ark, 60. Dina, 61. mark, 62. snip, 64. naar, 65. ring, 66. Hein, 67. adat, 69. paar, 70. midas, 71. Elis, 73. aard, 75. niets, 77. kram, 78 stoa, 79. Nora, 82. era, 84. sar, 86. tr„ 87 dr, 88. sa, 90. Sr. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden„Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen een van 5.— en twee van 2.50. Dag neven en nichten, Hebben jullie al genoten van het ijs? Jullie vonden het allemaal jammer dat het was gaan dooien, maar je zult eens zien hoe gauw je de schaatsen weer kunt onder binden. De winter is nog lang niet voorbij. Vergeten jullie niet je geboortedatum ln de brief te schrijven? Weet je, tante Jos wil graag weten wanneer haar neven en nichten jarig zijn. De puzzel was helemaal niet moeilijk. Er zijn zoveel namen die met een letter H beginnen. Twintig zal ik er voor jullie opschrijven. Hier komen ze: hek, huis, hooiberg, huifkar, haan, hen, hoeve, haas, houweel, hoef, hond, hark, hamer, hoed, heer, hemd. Janneke Janse, Jan halshand, haar, horloge en hout. De hoofdprijs krijgt Ria Keiler. De troostprijzen gaan i de Korte en Atie Molenaar. Lang zal die leven Koos van Baarlen, Corrie en Ellie Blom, Nellie de BruUn, Nellie van Drongelen, Brammie Hamel, Tineke Hanswijk, Ria Keller, Ria van Noort, Truusje Stout en Harm Verbeek allemaal van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag. niet? Leuk dat jij 'nog- zo'n kleit, zusje hebt. In welke klas zit jij pok al weer? - Ik be zigende keer? In; nog klein? Marrie i 1 - Hartelijk weïkor geworden? Jij hebt zeker al veel boeken gelezen. Wanneer zal de uitvoering zijn? - ïrlingh? Is het bij Kleef. Kan jij goed sch; Anie? 'k Geloof dat het boek heel mooi is Jan Kees v. Kleef Jammer dat het schaatsei •ijden Klerk. Natuurlijk schrijven. Jij "hebt goed je best gedaan hoor voor de Kon golese kinderen. Schrijf je de volgende keer een brief Paul Kluiver? Jij ook Riek je de Kloet? Van jou krijg "rin v. d. postpapier iok één, Rei: b jij e lijk mag jij ook schrijvt den hoor Ing( weg? Krijg ik van j< volgende keer een brief Koppejan? Leuk dat er i kindertjes gedoopt werden, Jan Wat schrijf jij ge- •ieven. Janl Flink zellige ge kee ief de v je Sjors en Sjimmie al uitgele zen? Bedankt voor je tekening hoor! Heb je al met je "lellen gespeeld, Aja Koster? oe heten de boeken? Is je pop deftig met het verpleeg- sterspak? Jammer dat er boot door de vliet moest heus nog wel komen Jan! Jij bent deftig hoor met zo'n hor loge. Schrijf je de volgende wat meer, Irene Kraaije- Heb je wel goed ge keken, Joop K jij je vader i Waar moet. Jij hebt goed je best gedai ;el busjes melk bin- kom Wim Lakerveld. Wan neer ben jij precies geboren? a het Tip-Paradeboek n Is jouw boek r telijk welkom Reijo d. Lankhuijzen? Hariel.il ïlkorn Gerrie Lanser. Ben ji i jullie „De Bok" halen Ad Leo van Leeuwen? Bedan or de tekening hoor! W Alex hard gegroeid Arj: Leeuw van Weenen. hebt de brief mooi getypt hoor! Jannie v. d. Linden?' dat jij een blokfluit krijgt', Sjanle Llndhout. Kan jij op gitaar spelen? Is Sjanie nichtje van jou, Wim Lti hout? Volgende keer m< schrijven hoor! Hartel welkom Theo Lodder. Kn hoor dat jij de meester goed helpt. Ga jij ook naar kinderkerk? Leer Jij Anr We hebben hier weer een gezellige kruiswoordpuzzel. De voorwerpen waar een pijltje bij staat moeten jullie van boven naar beneden in vullen. Verder moeten jullie zelf uitzoe ken hoe het inge vuld moet wor den. Erg gemak kelijk vinden jul lie niet? De op lossing moet voor dinsdag 31 janu ari worden inge zonden •sponderen? Zij is bij na twaau' jaar en woont Hoofd straat 26 De Lier. Hoe komt het dat jij helemaal niet aan mij gedacht hebt Theo v. d. Maal? Wacht je weer zo lang met schrijven? Aan tante Jos schrijf je toch niet „me neer de directeur", Plonie Mas neer dc directeur", Plonie Mastenbroek? Is Plonie jouw nichtje Corrie Masten- tenbroek? Als het sneeuwt kunnen julle fijn van de dij ken glijden giste. grool Jij bent feest? Schrijf jij de rie v. d Meulen? jij ook Ellie Michielsen? En jij Trudi Middelkoop? Jouw brief heb ik inderdaad de vo rige keer te laat Atie Molenaar. Ji; fijn bij opa sp.ele,n\.'og yersler U N a t u urlij if'm oe^Jij ;ns schrijven Edith Mo- Hoe heet jouw vrien- - Ook jouw brief heb ik schrikkelijk verwend. Schrijf jij voortaan wat meer Dick v. d Neut? Jij ook Corrie de Niet? En ivergrootvader heb- S krijgt, is het jullie school, waar je nu dichtbij woont? Simon Olhof schrijf je de Jij al schaatsen? Wat ben jij erg verwend Rob den Ou den. Loopt het horloge goed? Waarom kreeg ik geen brief Dina Oudshoorn? Har telijk welkom Thea Oudijk. Hebben jullie leuk feest ge vierd? Waren er veel vriendin nen? Het is mooi postpa pier Geertrulda Overvoorde. JS> u«.f"^-had Schrijf jij de volger 'aul, uusje Parlevllet, Maartje 'et en Grcetje Plomp? at heb jij een mooie brief schreven Arjan Polderman. Leuk dat jullie de hond Tessor -ibben genoemd. Wat speel i op de plano? Wat heb jij :n lief zusje, dat je zomaar plaatje kreeg. Hartelijk welkom Irla v. d. .j. Hoe heten jouw brc tjes? Je zult best nog wei k :n die graag in het Zon dagsblad willen schrijven. Vol- -Ie week zijn de letters 9 Z aan de beurt. Daarna ;n wc het alphabet anders gaan splitsen. Heel veel groet jes van tante Jos. TANTE JOS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16