24?° flmtoua Residentie Orkest bracht een Frans programma in Leiden V Vijfdaagse werkweek een klap voor de politie Leidse taxichauffeurs voelen zich benadeeld Chr. Geref. Kerk begroette clr. Velema en zijn vrouw ■OPRUIMING! EU WE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 20 JANUARI 1961 Succes voor bariton Gérard Souzay voor Leiden I 01 Vrijdag prokt gulden Vlies, 7 uur: CBTB, coöp lüllfnten-, fruit- en bloemenveilingver- jingen. tuinbouw-studieclub. et gulden Vlies. 8 uur: Leidse Assu me Club leiderdorp, Geref. Kerk, 8 uur: fienkingsdienst 40 jaar Chr Oranje Èniging. v -f. Zaterdag f fstaurant Van der Heijden, 3 uur: |>rkieskring Leiden CHU, K. H. J. minck over de huidige politieke Btie in ons land. Films psino (2.30, 7 en 9.15 uur): tot maan- i M, een stad zoekt haar moorde- t 118 jaar); tot vrijdag: Les quatre apas coups (18 jaar), mojdo (2.30, 7 en 9.15 uur): De WTaak verdachte (18 jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): De zon- Parijs (18 jaar). ,30. 7.15 en 9.15 uur): De brui- i der Morlock-monsters (14 jaar) ^erdag: La Traviata (alle leeftijden) idio (2.30, 7 en 9.15 uur): De maag- (18 jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): Minne- (18 jaar). Apotheken :a-apotheek, Doezastraat 31, telef pi; Haven-apotheek. Haven 18. telef Tentoonstellingen ijksmuseum van Oudheden, Panorama [prehistorie (tot 15 januari) fekenhal, Negen Leidse tekenaars (tot ifuari). Musea, instituten, leeszalen e.d. alichtingen kantoor VVV, Steenstr •itelke dag geopend van 9 tot 5 uur. op igjksmuseum voor Oudheden, Rapen- 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u. ijrcheologisch instituut, Rapenburg 26. t dag algemene studiezaal en uitleen- «uotheek tot 5 uur (behalve zaterdag- ,pag) 'Icademisch-Historisch museum, Rapen- E 72, elke dag geopend van half 10 tot I 1, uitgezonderd op dinsdag en 2 tot 5 uur. De originele HAZEWIND-PARKA'S metgeheel UITKN00PBARE WOLLEN VACHTVOERING. Alleen bij Coster TWINTIG GULDEN GOEDKOPER. Zolang de voorraad strekt profiteert U van een echt controleerbaar op ruimingskoopje van deze prachtige HAZEWIND-PARKA'S voor JONGENS v i 5-16 ja< Zuiver wollen HAZEWIND- TRICOTBROEKEN Normaal 13.75. Eén dag, 2-7 jaar, LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 SET PROGRAMMA, dat het vierde abonnementsconcert van het Resi dentie-Orkest ons gisteravond bood, zag er zeer aantrekkelijk uit: suite uit Rameau's „Les Indes galantes", Franse aria's van Lully, Gluck, Berlioz en Gounod, „Ma mère l'oie" en „Don Quichotte a Dulcinée" van Ravel en als bekroning Debussy's meest grandioze orkestwerk „La mer". Het was deze avond de 1001de maal, dat Van Otterloo dirigeerde, nadat hij eergisteren de duizendste maal had herdacht; wellicht kivam het door deze omstandigheid, dat hij en zijn orkest de indruk wekten van een zeker matheid of vermoeidheid. In elk geval werden de niettemin stellig aanwezige hoogtepunten tijdens deze avond niet zonder moeite bereikt. De suite uit Rameau's „Les Indes ga lantes", bekoorlijke balletmuziek uit de glorietijd van de Franse klassieke opera, klonk correct doch wat schools. In de zelfde sfeer de „Air des songes" uit Per- 'an Lully, gezongen door de be roemde Franse bariton Gérard Souzay, die te Leiden reeds verscheidene malen opgetreden. De bijzondere kwaliteiten n Souzay's zang, zijn uiterst soepele toonvorming en levendige voordracht maken hem tot een van de grootste ver- woordigers van het Franse reper- Dat ook hij moeite had zich los te maken van fysieke remmingen, was in Lully en later in de aria uit de „Pélerins de la Mecque" merk baar ondanks zijn grote routine. Eerst in de aria's van Mephisto uit Berlioz' Damnation de Faust en vooral in de „Baliade de la reine Mab" utit „Roméo et Juliette" van Gounod bereikte hij zijn eigenlijke peil, waarlijk grote vertolkingen zo wel in vocaal als in dramatisch op zicht. Het orkest sloot zich vrij goed bij hem aan. Warme buidie werd zijn deel hierna, terwijl hij tevens fraaie bloemen ontving. Van Obterloo's vertolking van „Ma mère l'oie" viel ons daarna niet helemaal vooral het eerste deel klonk sle pend en vrij zwaar. Toch kwam er in „Laideronette" een beter contact tussen dirigent en orkest tot stand. Ravel's lie derencyclus „Don Quichotte k Dulcinée" vormde in 1932 de afsluiting van een rijk •e, ook al bereikte de reeds zieke componist hier niet meer het niveau van zijn beste werken. Het was jammer, dat Van Otter loo de toch al wat zware orkestpartij van deze liederen, met name van de eerste twee. zo opvallend langzaam dirigeerde; veel van de spanning ging aldus verloren, terwijl de zan ger moeite had zijn mogelijkheden te ontplooien. Hij slaagde daarin ook niet geheel, ook al maakt zijn vertolking altijd diepe indruk. Soms deed hij een beroep op wat ge makkelijke middelen, portamento onder meer; doch ook nam hij in het Chanson romanesque, bij „l'ennui", een nool kwint lager dan staait genoteerd. Jaarvergadering Leidse Natuurhist. Vereniging De afdeling Leiden van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging hield gisteravond in het Rijksherbarium de Nonnensteeg haar jaarvergade- g. De voorzitter, dr. S. J. van Oostroom verwelkomde de aanwezigen waarna hij het woord aan de secretaresse, mej. A. S. Timmermans, gaf, die de notulen en het jaarverslag las. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden in het afgelopen jaar afgenomen. Het verenigingsleven ls echter bloeiende gebleven. Dit moge wel blijken uit het twintigtal excursies dat werd georganiseerd met daarnaast nog vele lezingen en bijeenkomsten. Een optimistisch geluid liet de penning meester horen die een batig saldo meld- i van f 606,95. Onder de ingezonden stukken bevond ch een schrijven van het Instituut Natuurbeschermingseducatie uit Amster dam. In dit schrijven werd de medewer king gevraagd van de vereniging om ex- es te organiseren voor personeels verenigingen en scholen opdat men wat de natuur biedt. De afdeling Leiden de Koninklijke Natuurhistorische Vereniging besloot, haar medewerking hieraan te verlenen. De ondervoorzitter, de heer G. Korten- bout-Van de Sluijs was aan de beurt om af te treden, hij werd bij acclamatie her kozen. Tot lid van de kascommissie den de heren M. Bavelaar en A. N. C. ten Broek benoemd. Na afloop volgde nog een geanimeerde demonstratie. Puzzelprominenten 1. Mej. M. van Staveren, Kerk straat 32, Oude-Wetering; 2. A. D. Dekker, Achterzeeweg 1, Noordwijk-Binnen; 3. A. M. Sna- terse-Gortzak, Lisserweg 14, Ab- benes (Haarlemmermeer). Tuinbouw en Plantkunde liad propaganda-avond De belangstelling voor de bijeenkomst ,-an de afdeling Leiden en omstreken ran de Kon. Ned. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, die in de gro- bovenzaal van café-restaurant „In den Vergulden Turk" werd gehouden, bijzonder groot. Het bestuur heeft nl. gemeend deze eerste vergadering in het nieuwe jaar in het teken te moeten laten staan van de propaganda. Er wer den derhalve geen huishoudelijke gelegenheden behandeld. Wel was de algemene voorzitter de maatschappij, jhr. mr. L. M. E. Fisenne, verzocht, de doelstellingen Tuinbouw en Plantkunde nog eens delijk uiteen te zetten. In deze maatschappij, die in 18' opgericht, vinden vaklieden als liefheb bers elkaar. Het doel is de belangstel ling voor de natuur en de kennis bloemen en planten, in de ruimste het woord, te verbreiden. De maat schappij heeft op het ogenblik 65 afde lingen met 11.000 leden. Voor de pauze hield de heer K. van Zwieten, chef van de afdeling propa ganda van de Rotterdamse diergaarde, een inleiding over dieren, die in het verleden door de mens zijn uitgeroeid. Ook zijn er vele diersoorten, die met uitroeiing worden bedreigd en door die rentuinen nog in stand worden gehou den. De propagandachef vertoonde groot aantal dia's. Ook werd de nieuwe kleurenfilm „Blij dorp, oase in een reldstad" gedraaid. Deze drie kwartier durende rolprent geeft o.m. een beeld van de voedselvoorziening en de zondheidszorg voor de dieren. schien uit onzekerheid inzake het wel slagen van de hoge noot. Het chanson épique viel nog het beste uit, d.w.z. ge oordeeld naar datgene waartoe Souzay blijkens zijn grammofoonplaten in staat en dat is fantastisch veel. Een ovationeel applaus vertolkte de geestdrift der toehoorders. Ten slotte wist Van Ottebloo zijn eigen peil terug te vinden in „La Mer", en wel in het bijzonder in het laatste gedeelte „Dialogue du vent et de la mor". Hier was de discipline volledig hersteld, de inspiratie stel de dirigent in staat zijn altijd scherp zinnige muzikaliteit tot een eigen visie te verwezenlijken. In dergelijke werken is Van Otterloo steeds op zijn best. Ook hierna volgde lang durig applaus. Dr. J. van der Veen Haagse hoofdcommissaris in Leiden: Cabaret-avond in Doelenkazerne De manschapskantine van de Doe- lenkazerne te Leiden zat gisteravond vol militairen, die genoten van een cabaretvoorstelling, die de dienst Welzijnszorg voor hen had georgani- seerd. Het programma was zeer af- isselend zodat er voor iedereen wel iets viel te genieten. Dit bleek wél uit het applaus aan het einde va avond. He,t geheel stond onder leiding vi conférencier Gerry Roeland. Enthousiast en met een stortvloed van woorden kweet hij zich van zijn taak. Zelf presen. teerde hij het nummer Linkie de Slome. Dit is een man, die niets durft en overal bekaaid af komt. Als rechtgeaard Am sterdammer zong Gerry Roeland ook nog een lied, dat de hoofdstad van ons land verheerlijkt, nl. Amsterdam met je plei nen en je grachten. The Willards, een accordeontrio, bracht met vrolijke klan- Len de sfeer in de zaal. De potpourr van bekende liedjes, gespeeld op eer elektrische accordeon werd door de mili tairen uit volle borst meegezongen. Met veel zwier "liet de goochelaar Tonny van Dommele zijn geraffineerde trucs zien. Zes glazen bier toverde hij overal vandaan. Ook met kaarten en doekjes wist hy veel te presteren- Het hoogtepunt van de avond was wel het optreden van The young sisters. Zij zongen en speelden op hun gitaar „teenagermelodieën". Ze wiren wel ge noodzaakt een toegift te geven. The ska ting stars, een rolschaatstrio, draaiden ze snel in het rond, dat één van hen hori zontaal door de lucht zweefde. Dit deden ze ook met twee vrijwilligers uit de zaal. Verder traden op de Rolands, die klas sieke acrobatiek lieten zien en de Oos tenrijkse zangeres Lizel Rothmayer. Het hoofd van het bureau Welzijnszorg, ka pitein G. J. Lutz, dankte aan het einde van de avond alle medewerkers (-sters) en bood de dames bloemen aan. Weekeinde op Poelgeest voor automobilisten Het oecumenisch georiënteerde vor mingscentrum Oud-Poelgeest organiseert in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer een weekend voor auto mobilisten op 4 en 5 februari a.s. op Kasteel Oud-Poelgeest te Oegstgeest. Het thema van deze bijeenkomst zal zijn: De mens in het verkeer. Wanneer men inderdaad als volk ver antwoordelijkheid voor elkaar wil dra gen, dan moet hieraan ook ten aanzien van deze problematiek gestalte worden gegeven. Leiding: mej. dra. N. H. Voltelen, vor mingsleidster van Oud-Poelgeest, en de heer J. Wendelkes van het Verbond van Veilig Verkeer. Opgaven en inlichtingen Kasteel Oud- Poelgeest te Oegstgeest. Rijnlandse Club De Rijnlandse club van het Verbona van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland houdt vrijdag 10 februari weer een bijeenkomst in de Doelen. Tij- dens de avondmaaltijd hoopt te spreken drs. G. H. Homans, industrie-predikant in de IJmond, over het onderwerp Evah. geüe en Industrie. Op 10 maart spreekt ds. C. Aalders, Hervormd predikant te Den Haag, over De kunst van het luisteren, en op 28 april prof. dr. H. R. Wijngaarden, hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam, (ver De twee generaties in de leiding. zouden moeten zijn om al het werk zonder moeilijkheden te laten verlopen. Spottend zeggen de politiemensen daar wel: straks is er niemand meer over. En wat zal er gebeuren, wanneer ook voor de politie de vijf daagse werkweek wordt ingevoerd? Verkorte arbeidstijd wil immers ook zeggen, dat er nog meer wordt gedronken en nog meer ruzie wordt maakt. De dienst voor de politie wordt zwaarder, terwijl een deel van de manschappen bovendien vrijaf zal hebben. Dit is een onontwarbaar vraag stuk, waarmee hoofdcommissaris J. H. A. K. Gualthérie van Weezei, die gistermiddag bij Van der Heijden sprak voor het departement Leiden van Nijverheid en Handel, bepaald geen weg weet. De heer Van Weezei brak in band een lans voor een centraal be stuurd politie-apparaat, waardoor beschikbare politiepersoneel gelijkma tiger over het land zou kunnen worden verdeeld en waardoor economischer kan worden gewerkt. Men kent op het ogen blik in Nederland zowel gemeentepoli tie als rijkspolitie, die bovendien elk te maken hebben met de bestuurlijke justitiële kant van het werk, elementen die voortdurend met elkaar in botsing komen. Het in het leven roepen v een ondeelbare, eenhoofdige leiding 2 een grote verbetering betekenen. Centrale invloed Wat de gemeentepolitie betreft, wordt de centrale invloed steeds groter. Tal van onderdelen zijn reeds landelijk ge regeld en het ziet ernaar uit. dat zij over enkele tientallen jaren een centra le zaak zal zijn. De taak van de politic wordt steeds uitgebreider. Het aantal aan vragen om assistentie bijvoorbeeld stijgt onrustbarend snel. In Den Haag telt men er thans duizend per week. Ook het aantal verzoeken om hulpverlening neemt enorm toe. Een belangrijk hulpmiddel ls de Wa terwerper van Den Haag, de eerste in Nederland, en voorts bewijzen de verkeersbrlgadlertjes het Haagse korps onschatbare diensten. Dit jaar zijn er 6100. Als ze verstek zouden laten gaan, de hoofdcommissaris zou met de handen ln het haar zitten Het mes snijdt hier van twee kanten; de jongelui helpen de verkeerstaak van de politie verlichten en boven dien groeit hun verantwoordelijk- heidsbesef. De heer Van Weezei belichtte nog verscheidene andere onderdelen politie, zoals de surveillance, de recher che, de vreemdelingendienst en de be- heersvleugel. Zo langzamerhand is he' Haagse politie-apparaat uitgegroeid tot een uitzonderlijk groot bedrijf met tal rijke facetten. Onder de belangstellenden die de met vele anekdotes gekruide causerie van df hoofdcommissaris beluisterden, bevon den zich een vertegenwoordiger van hel hoofdbestuur van de Maatschappij vooi Nijverheid en Handel Dreeuws van de Leidse politie. Duim omhoog voor ARISTONA! Dat is het TV-toestel met het opvallend scherpe beeld en de opvallend handige auto matische afstemming. Perfect van techniek en edel van vorm. Iederéén ziet meer in 'n ARISTONA! IN ÉÉN WOORD: FANTASTISCH1 Een aantal Leidse taxichauffeurs heeft zich met een brief tot het col lege van burgemeester en wethouders gewend. Het is zo, dat het vervoer van patiënten van en naar de zieken huizen te Leiden wordt geregeld door de regionale meldingspost, die zitting heeft bij de ingang van het Acade misch ziekenhuis. Door de man van deze post wordt alle vervoer naar en uit de ziekenhuizen geregeld, niet al leen in de gemeente Leiden maar ook door nagenoeg geheel Nederland als dit vervoer uit Leiden plaats heeft Voor het vervoer in dc gemeente Leiden wordt soms een Leids taxibe drijf ingeschakeld. Het vervoer naar een buitengemeente door een Leidse gara gehouder heeft nagenoeg nooit plaats. Keerpunt in Leids Hervormd jeugdwerk De centrale kerkeraad van de Leidse Hervormde Gemeente heeft een speciale vergadering gewijd aan het jeugdwerk, naar aanleiding van de uitgave van het Inventarisatierapport der centrale com missie voor het jeugdwerk. De besprekin gen duurden drie uur. De conclusie van het gesprek is, dat er tussen de centrale kerkeraad en de com- missie grote eenstemmigheid bestaat over de gedachte hoe het nu verder moet Of schoon men ons in dit stadium niet kon meedelen, of de besprekingen tot concrete resultaten hebben geleid en zo ja welke, kan wel worden gezegd, dat deze verga dering een keerpunt betekent in het Her vormde jeugdwerk. Ook is gesproken het eventueel beroepen van een jeugdpredikant Leden en meelevenden van de Chr. Geref. Kerk van Leiden kwa men gisteravond in de kerk aan het Steenschuur bijeen om dr. Velema, de nieuwe predikant, te begroeten. De kerk was voor deze gelegenheid stemmig versierd met bloemen en palmen vóór en opzij van de kansel. Medewerking verleende het Chr. Geref. zangkoor „Alles ter ere Gods", alsmede bet kinderkoor, beide onder leiding van de heer J. Arnoldus. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer W. J. De heer Buys wees op het voorrecht, „at de Ohr. Geref. Kerk van Leiden ten deel is gevallen nu de vacaturetij d zo kort heeft geduurd. Dank. werd gebracht aan de predikanten Van Pagec te Hil versum en Van der Weele te Ermelo. di de Gemeente in deze periode heb ben bijgestaan, vooral ds. Van dsr Weele, die op blijde en droeve dagen uit Ermelo naar zijn vroegere stand plaats overkwam. Ten slotte richtte spreker zich tot dominee en mevrouw Velema. Hij hoopte, dat de gehele Ge meente hen in alle opzichten in zich zal opnemen. Namens de kerxeraad sprak de heer M. van der Keur woorden van welkom. De tweede voorzitter van de kerkeraad, de heer L. Noorduin, werd bedankt voor zijn belangrijke diensten in de tijd van de vacature. Ook de heer L. Noort werd genoemd, en wel voor zijn werk als ziekenbezoeker. De kerkmeester, de heer C. Spaanderman, kreeg een woord van erkentelijkheid te horen voor diens goede zorgen aan de pastorie besteed. Organist W. Buurman werd evenmin vergeten. Nadat het koor en het kinderkoor zich hadden laten horen spraken nog na mens de evangelisatiekrans mevrouw Sieval-Colijn, mevrouw Cuperus voor de zendingsfkrans en de heer H. A. van Ingen Schenau voor de zondagsschool. Vóór de pauze verzorgde de heer Buur man een korte orgelvoordracht. Na de pauze sprak de heer H. van der Keur namens de jeugdverenigingen dr. en mevrouw Velema toe. De jonge meisjes vormden een spreekkoor, aldus hun werk bij de nieuwe predikant en zijn vrouw introducerend. Namens ae zangvereniging richtte de voorzitter, de heer C. Cuperus, enöge woorden tot dr. Velema. Verscheidene leden van le knapenvereniging leverden een korte bijdrage. Namens de financiële commis sie sprak de heer Spaanderman, namens de evangelisatiecommissie de heer C. van der Spruit. In zijn slotwoord zei dr. Velema, dat een van zijn verlangens is, de Gemeen te zo spoedig mogelijk te leren kennen. „Wij hebben het gevoel, niet te kunnen werken als wij u niet kennen". Hij sprak ook de wens uit, dat van de zondagse kerkdienst mede in overleg met de organist iets feestelijks zal kunnen worden gemaakt. Herstel koepel Marekerk Naar wy vernemen, zal het bouwbedrijf Woudenberg te Ameide volgende week een begin maken met de werkzaamheden voor de restauratie van de koepel van de Marekerk. Eerst zal een directiekeet worden geplaatst. Alleen het bovenste ge deelte van de kerk zal in de steigers komen te staan. Het is te verwachten, dat ln de tijd in de restauratie geen trouwdlensten in de Marekerk worden gehouden. De an dere diensten gaan gewoon door. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Petrus Adrianus zn van A. J. Steens en A. A. T. Ruigrok; Ronaldus Nico laas Maria zn van A. J. Romijn en W. J. de Ree; Hendrik Hermanns Nicolaas zn van J. Rie- beek en M. Smit; Gerdine Johanna dr van T. van Hanswijk en J. Fijn; Patricia en Monique drs van H. J. Vos en H. J. Philipsen. OVERLEDEN: A. Giezen, 71 jaar wed. van J. van Polanen; J. M. Donks, 79 jaar, wed. van J. Krom menhoek; J. M. Ponjee, 76 jaar, echt- gen. van M. G. Kornet; L. L. Looijen, 81 jaar, vrouw. GEHUWD: K. Vermeer en J. C. M. Uphioff; C. J. van den Burg en C. J. de Winter. BIJZONDERE AANBIEDINGEN BREESTRAAT 114 B g Advertentie JAPONNEN MODEHUIS „LUCIENNE" Exclusieve Damesconfectie Kasteel in Zweden voor K. en O. Onder auspiciën van K. en O. heeft de Nederlandse Comedie gisteravond ii Leidse schouwburg Frangoise Sagans blij spel Kasteel in Zweden opgevoerd. Kort geleden hebben wij reeds een bespreking dit stuk gegeven, waarbij wij uiting gaven aan onze teleurstelling en ver dering. Kasteel in Zweden is een ietwat cynisch gevalletje, waarin aan de lopende band allerlei kwasi-wijsheden worden gedebiteerd, die geen zinnig mens sei emen en die een grimmig gelach oorzaken. t is interessant zo iets eens me maken, maar dan heeft men er ook de eerstvolgende twintig jaar genoeg Had niet Sagan maar iemand anders dit mooie verhaal in elkaar gezet, het de planken wellicht nooit hebben bereikt, was voornamelijk aan het vaardige van de Nederlandse Comedie te dan ken, dat de talrijke belangstellenden geen verloren avond hadden. V ola-f ilmavoiid Gisteren hield de Vereniging van Oud- Leerlingen der Ambachtsschool een le- zin-filmavond, aangeboden door de direc tie van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. De voorzitter heette de vele aanwezigen, in het bijzonder de heren F. H. J. de Plot en Hiemstra, hartelijk wel kom. De heer De Plot begon de avond met een technische inleiding ei de hand van een plattegrond de ligging en de indeling van het Hoogovenbedrüf en de Staalfabrieken aan. Na een kort overzicht van de fabricage van ijzer en staal te hebben gegeven werd de bedrijfsfilm: „Uit vuur en vlam" vertoond. Na de pauze hield de heer Hiemstra een inleiding over de perso neelszaken. De voorzitter dankte de beide heren voor hun leerzame en prettige uit eenzetting. Hiervoor schakelt deze post garagehou ders uit buitengemeenten in. Deze ga ragehouders bouwen hun bedrijf op van uit de gemeente Leiden. Niet alleen de fondspatiënten maar ook de particuliere patiënten worden door deze garagehouders vervoerd en dit ter wijl er voldoende huurauto's en taxi's in de gemeente Leiden zijn. De Leidse .axichauffeurs voelqn zich hierdoor be nadeeld. Het verbaast hun ten zeerste dat een lan die dit vervoer verzorgt in de ge meente Leiden kan uitmaken hoe het ervoer met huurauto's moet gebeuren, 'ij zien bijna dagelijks dat de auto's de patiënten worden vervoerd de eisen voor huurauto's vol doen. Zij vragen zich af hoe het moge lijk is dat het college van burgemecs- wethouders in de gemeente Lei den dit toestaat. Naar hun mening laat dit college een zeer klein gedeelte van de bevolking van Leiden volledig in de steek hiermee. Zoals het vervoer in deze gemeente geschiedt komt het nergens anders in Nederland voor; het vervoer uit zieken huizen wordt overal verzorgd door ga ragehouders in de desbetreffende ge meenten. Ten slotte vragen zij zich af wanneer 3. en W. verontwaardigd zullen worden jver het feit dat ziekenfondsen in bui- :engemeenten het werk van de Leidse garagehouders weggeven aan garage houders in buitengemeenten. Rioleringswerk Hedenmorgen heeft de dienst van ge meentewerken namens B. en W. een openbare aanbesteding gehouden voor net maken van rioleringswerken en op- hogingswerken op terreinen tussen de Houtlaan, de Poelwatering en de zoge naamde Groene Maredijk. Er kwamen 16 inschrijvingsbiljetben binnen. Van hoog naar laag waren deze van: H. J. Strijk, Rijpwetering, ƒ305.000; A. Hoge- boom, Rijpwetering, ƒ297.000; N.V. Aan nemersbedrijf WestLandse Wegenbouw, Rijswijk, 295.000; J. Mens, Lisse, ƒ284.000; J. de Vries Zn, Delft, 283.000; C. Smit Zn, Vijfhuizen, f 277.000; C. M. Deerenberg Gebr. G. en P. van Wük, Alphen aan den Rijn, f 275.000; J Slam, Voorschoten, f 274.500; fa. Joh. Visser Zn, Leiden, ƒ272.000; firma A. Th. Stuifzand, Leiden, f 270.000; Aannemersbedrijf Maas, Sneek, f 270000; N.V. N.B.M. Zaandam, Zaandam', f265.000; firma H. Compeer. Oegstgeest, f 264.000; J. G. Zomer, Den Helder, f 262-000; N.V. Aannemersbedrijf G Hul- sebosch, Bloemendaal. f 260.000, en Gebr. Schouls N.V., Leiden, f 256-500. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. Geen dienst in Oosterkerk In Hervormd Leiden van vandaag staat aangekondigd, dat zondagavond om 7 uur in de Oosterkerk een dienst wordt ge houden. waarin ds. J. de Wit zou voor gaan. Ons werd meegedeeld, dat deze op gave onjuist is en dat de dienst niét wordt gehouden. Leidse Geref. Gemeente beroept In een gisteravond gehouden vergade ring van lidmaten van de Gereformeerde Gemeente van Leiden is door de kerke raad beroepen ds. K. de Gier van Den Haag. Ds. De Gier is consulent van de Leidse Gereformeerde Gemeente. VOORHOUT Te houden raad De eerstvolgende gemeenteraadzitting is door B. en W. bepaald op vrijdag (27 januari. De gladheid van het dek van het sleepschip Gelderland IV is er waar schijnlijk de oorzaak van geweest dat de 20-jarige matroos C. M. Wildenbeest in de Waal gleed en verdronk. Het on geval gebeurde gisteren ter hoogte van Zuilichem. De vader van het slachtoffer zag h mgeluk gebeuren maar kon niet snel genoeg hulp bieden, daar hij alleen aan boord was.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3