Rijnsburg raad begroette nieuwe secretaris Wat de raad van Benthuizen vrijdag gaat behandelen Fanfare-muziek in Hazerswoude EEN RIJWIEL KOPEN! J. C. SCHAART MEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 19 JANUARI 1961 Vele toespraken na snelle besluiten De eerste 9 punten van de agenda, die de raad ren binnen de twintig minuten i gemeentesecretaris, de heer J. J. Geldhof, ging echter ge-1 teamgeest gesproken zijn. Ook de" ge meente-ontvanger, de heer Terpstra, leg de een reële samenwerking toe. Wethouder Zandbergen, sprekend als voorzitter van de woningbouwvereniging „Spinoza". sprak de verwachting uit dat de adviezen die de heer Van Dijk zo kelijk aan de woningbouwvereniging paard met vele goede woorden. Woorden van welkom en woorden verwachting, die niet „pro forma" behoefden te zijn omdait de raadsleden al afzonderlijk met de nieuwe gemeentesecretaris hebben kennis gemaakt. Voordat het laatste agendapunt, de in stallatie, in behandeling werd genomen, leidden het oudste en het jongste raads lid, resp. de heren C. van Egmond en C. Leeuwenburg, de heer en mevrouw Geld hof de raadzaal binnen. Burgemeester Koomans sprak daarna een kort wel komstwoord uit en nam de heer Geldhof daarna de zuiveringseed en de ambts in zijn installatierede herinnerde bur gemeester Koomans allereerst aan het plotseling verscheiden van de heer Van Dijk, die sinds 1940 gemeentesecretaris was in Rijnsburg. Zich richtend tot de heer Geldhof zei burgemeester Koomans dat diens benoeming tot gemeentesecre taris in Rijnsburg niet moest worden ge zien als een vinding van menselijk ver nuft of toeval. Als wij oprecht bedoelen onze naaste te dienen ligt er in het ge meentelijk apparaat een grote taak. „U kunt zich", zo zei de burgemeester, „bij dat werk gesteund weten door de mede werking van allen die met u samenwer- noemdng kwam onverwacht (de heer Geldhof stond als tweede op de aan beveling van B. en W.). Spr. zeide, dat men in hem geen super-ambte naar moet ziien, doch slechts een een voudig ambtenaar, die zijn werk op degelijke wijze tracht te doen. Hij hoopte, dat later zal blijken, dat het vertrouwen gerechtvaardigd is. De heer Geldhof zeide voorts dat de vreugde over de benoeming getemperd wordt door het feit dat het openvallen de secretarisfunctie leed betekende een ander gezin. Spr. dankte voor de prettige ontvangst, die veel goeds voor de toekomstige samenwerking doet ver wachten. De nieuwe gemeentesecretaris zeide te willen zijn een man die boven de partijen staat, een man voor allen. Hij B.,.& vond het prettig dat het personeel bij de I noeming installatie aanwezig was en hoopte met j schoolverzuim hoopte, dat het echtpaar in Rijnsburg éen gelukkige tijd tegemoet gaat. Tot de waarnemend-gemeentesecretaris, de heer E. Scheepstra, zei burgemeester Koomans: „U hebt bewezen veel op uw schouders te kunnen nemen. Voor de wijze waarop u zich in de afgelopen maanden van uw taak hebt gekweten, maak ik u een welverdiend compliment" Geen strijdvraag De heer H. de Mooy sprak namens de A.R.-fractie. Na het smartelijk verlies van de heer Van Dijk moeten we verder. Spr. zeide, dat er over de benoeming in de raad geen strijdvraag is geweest, hoewel de nieuwbenoemde secretaris niet tot de A.R.P. behoort. De raadsleden hadden zonder uitzondering grote waardering voor uw voorganger en wij hebben in dit verband ook hoge verwachtingen van u. Spr. hoopte dat de goede verstandhouding bestendigd blijft en dat de nieuwe ge meentesecretaris zich spoedig thuis zal voelen. „Veel mensen zeggen", aldus de heer De Mooy, „dat het eerste jaar in Rijnsburg moeilijk is. Ik geef u echter de verzekering, dat u, als u zich geeft, er varen zult. dat de Rijnsburgers een ge makkelijk en plezierig volk zijn. Spr wenste dat de heer Geldhof zijn arbeid zal zien als een van God gegeven taak. De heer T. Kralt zeide, dat hij sprak namens de C.H.U.-fractie, hoewel hem dat moeilijk viel omdat er naast verschil len toch zo veel overeenkomst tussen de prot. chr. partijen is en in Rijnsburg goede harmonie heerst. Wij weten verantwoordelijk tegenover God er eemeentenaren. Het verheugde de heer Kralt te mogen weten, dat ook in de heer Geldhof dit besef leeft. Dat geeft ons im mers bij voorbaat de overtuiging dat de verstandhouding goed zal zijn. Spr. wens te dat de nieuwe secretaris zijn werk met vreugde zal doen. Waar mogelijk zullen wij helpen. „Moge het u gegeven zijn in deze tijd van snelle ontwikkeling mee helpen aan dc groei van Rijnsburg", besloot de heer Kralt. Gemoedelijk De heer D. v. d. Mey (P.v.d.A.) was dankbaar voor, dat de lege plaats zo snel is vervuld. Spr. sloot zich aan bij de woorden van welkom en verwachting. Aangezien de heer Van der Mey de enige P.v.d.A.-vertegenwoordiger is in de raad en dus geen ruggespraak kan hou den met fractiegenoten hoopte spr. dat de heer Geldhof evenals de heer Van Dijk vroeger als vraagbaak zou willen funge ren. De hoer Van der Mey schetste de Rijnsburger als een gemoedelijk mens. die zich niet altijd precies aan de regels houdt. Hij adviseerde de heer Geldhof dan ook zich niet al te gauw op zijn teen tjes getrapt te voelen. In zijn beantwoording bracht de heer Geldhof dank voor de prettige woorden en het vertrouwen. De be- hen. goed y/erk te zullen verrichten. Vallen en opstaan Na de officiële sluiting van de raads vergadering volgde een wat officieuzer samenzijn, waarin als eerste het woord voerde de gemeentesecretaris van Capelle aan den IJssel. Deze vroeg voor zijn vroegere ondergeschikte een behoorlijke aanlooptijd om zich in te werken. Ver wacht niet te vlug wonderen want secre taris zijn is vaak ook een kwestie van aanvoelen en dat leert men met vallen opstaan. Spr. verwachtte dat de heer Geldhof de sfeer zal weten te vinden, die nodig is. „Er is de nieuwe secretaris •n jaar gegeven om Rijnsburger :n, maar geef hem eerst een jaar de tijd n secretaris te worden". De directeur van Gemeentewerken, de heer J. Trampert, zeide, dat de vriende lijke verstandhouding, strekte, eveneens door de heer Geldhof zullen worden gegeven. Burgemeester Koomans deelde nog dat de nieuwe gemeentesecretaris ambts halve bestuurslid is geworden vi stichting Graven Hollandse Huis. Verdere agenda De raadsagenda werd in een bijzonder vlot tempo afgewerkt. De nieuwjaars wens van burgemeester Koomans, geuit aan het slot van de nieuwjaarsrede, werd door de heer C. van Egmond als oudste raadslid beantwoord. De geloofsbrieven van het nieuw te benoemen raadslid, de heer J. den Heyer, werden door de daar toe ingestelde commissie akkoord bevon den. De verhoging van enkele subsidies ging onder de hamer door, en de herbe- ïmissi'e tot wering van de aanschaffing van trilmachine voor bestratingswerk zaamheden werden eveneens goedge keurd. Voor de telmachine behoefde geen f 2000 doch slechts f 1.780 beschik baar te worden gesteld. Een toegevoegd punt was de benoeming van de heer Geldhof tot ambtenaar van de burgerlijke Van de bouwvereniging „Spinoza" was een verzoek binnen gekomen tot aanslui ting van de galerijverlichting van de ga lerijwoningen op de Knikkerbaan aan de straatverlichting. Behoudens een om ver duidelijking vragende opmerking van de heer H. de Mooy bleek hiertegen geen enkel bezwaar. Burgemeester en wethouders van Bent huizen delen de raad mede, dat de Ge deputeerde Staten van de provincie Zuid- Holland zich kunnen verenigen met heit raadsbesluit, waarbij het krediet in re kening-courant bij de N.V. Bank vöor Nederlandse he Gemeenten voor het jaar. 1961 wordt gesteld op f 50.000. De heren Jac. Bij de Vaate en Jos. van der Eijk hebben te kennen gegeven, dat zij beiden de herbenoeming tot lid van de commls- e tot wering van schoolverzuim aan Bij het college zijn twee subsidie-ver zoeken binnengekomen, van de stichting kraamcentrum Alphen aan den Rijn en KATWIJK AAN DEN RIJN Recordjaar voor veiling Wat de omzert betreft aan de Ka,t- wijkse veiling is het jaar 1960 een re cordjaar geweest. De totale omzet be droeg ƒ8.765.536. Daar in de laatste ja ren de totaalomzet zo rond de 4 miljoen zweefde, was 1959 ook reeds een jaar, daar toen werd geveild tot bedrag van ƒ7.915.454. Er was du het jaar 1960 een stijging van 850.082. of 10,6 pet. De gunstige cijfers zijn een gevolg van de droogte in 1959. Dat het cijfer in I960 tot zo'n recordhoogte steeg, had zijn oorzaak in de hoge prijzen, die in het voorjaar werden gemaakt. KATWIJK AAN ZEE Prof. Diepenhorst spreekt In „Irene" te Katwijk aan Zee wordt morgenavond een gecombineerde verga dering gehouden van de A.R. kiesver enigingen te Katwijk aan Zee en die te Katwijk aan den Rijn. Prof. mr. dr. I A. Diepenhorst zal spreken over het onderwerp „Democratie". De vergade ring begint om 8 uur. Record spaarbedrag De Nederlandse Spaarbankbond deelt mede, dat in 1900 een nieuw spaarrecord bij de plaatselijke spaarbanken is geboekt van f 250,2 (vorig jaar 239,7) miljoen, waarbij nog een record van f 79 min. rente komt. zodat het saldo met f 329 min. tot f 2836 min. toenam. Het aantal spaar ders vermeerderde met 166.000 (113.000) tot 3.529.000 en het gemiddeld tegoed tot f 804 (745). In het eerste deel van 1960 was er een achterstand bij 1959, doch later kwam er een omkeer waarschijnlijk ten gevolge van de gedifferentieerde loonvor- ALPHEN AAK DEN RIJN Ruiterlijke vreugde in Avifauna Gisteren werd in de bovenzaal van Avifauna te Alphen aan den Rijn de jaarlijkse ruiteravond gehouden van de .Alphense Ruiters". De voorzitter, de heer M. Ripping, heette de talrijke aan wezigen welkom, in het bijzonder mevr. J. J. Bruins Slot-Padding, inspecteur N. G. Groothuyse, oud-instructeur, en ere lid Joh. v. d. Horst. Het gaat de Ruiters r de wind, zo zei hij. Het le dental stijgt nog steeds. De avond werd verder verzorgd door het gezelschap Roland Wagter met een programma onder de titel „Ruiterlijke Vreugde". De manipulator Cakie bracht op hu moristische wijze enkele goocheltrucs. De Salberti's zorgden met hun operette melodieën voor een Weense sfeer, hoe wel de gebrekkige microfooninstallati daaraan sterk afbreuk deed. Sven Smeel- de vertolkte een komische vioolsolo er Greetje KauffeLd wist de zaal mee t< krijgen met haar populaire songs. Andri Meurs verzorgde de conférence en Ton- ny Sohitferstein was de begeleider. Alle medewerkenden traden zowel oor als na de pauze op en het pleit oor hun bekwaamheid dat zij het rendeels jonge publiek zó wisten te boeien. Gelijk spel voor D.E.S.- dames ■Het eerste dames-team van de volley balclub D.E.S. heeft een enerverende wedstrijd gespeeld tegen Nieuw-Brun- hilde 2 te Leiden. De scores hadden een sterk wisselend verloop. De eerste game werd met grote voorsprong door D.E S. gewonnen, maar de tweede was met niet minder sprekende cijfers voor de Leidse dames. In de derde game hadden de Alphense dames zich hersteld en demonstreerden zij een groot overwicht. Zo werd de stand 2—1 en de vierde game" moest beslissen. Inmiddels waren veel belangstellenden binnengekomen voor een volgende wedstrijd. Door het lawaai dat zij maakten werd het een nerveus, uiterst spannend spel en het was Nieuw-Brunhilde dat met 1614 de game won. De wedstrijd eindigde dus met 2—2 en de positie van kop- loopster D.E.S. is iets minder sterk. „Zolaug er leven is" De leden van de filmclub van Alphen aan den Rijn zullen gisteravond onge twijfeld de Duitse film „Solange das Herz schlagt" hebben kunnen waarde ren. Niet alleen om het uitstekende spel, maar ook om de inhoud. Regisseur Al fred Weideman heeft het besef van het ten dode gedoemd zijn door de hoofd rolspeler O. E. Hasse als de succesvolle dr. Hans Römer wel heel scherp doen aftekenen en bijzonder goed laten uit komen. Duidelijk wordt in deze film getekend het weten dat wij allen midden in het leven zijnde toch altijd door de dood worden omgeven. Een bijzondere film met tal van hoog tepunten. Dr. Römer is door een ge vreesde ziekte aangetast en het besef daarvan bij hem en zijn echtgenoce vertelt van diep menselijk strijden. Een film, die bij de volgende voorstelling zeker weer een volle zaal zal trekken. HAZERSWOVDE Ijsbaan open Hedenmiddag ls de veldijsbaan ge opend. Ook vanavond kunnen schaats liefhebbers daar terecht, aangezien voor verlichting is gezorgd. Woningbouw Volgens een ontwerp van het architec tenbureau J. Dekker te Hazerswoude- Dorp zal het aannemersbedrijf J. J. Boers alhier 15 woningen gaan bouwen in het uitbreidingsplan Rhynenburg. BENTHUIZEN Nieuwe algemene begraafplaats Het college van B. en W. deelt de raad mede, dat Gedeputeerde Staten hebben toegestaan aan de algemene begraaf plaats dit is een klein gedeelte van de begraaf plaats van de Hervormde Ge meente toe te voegen heit terrein ten zuiden van de Hervormde kerk en df bestaande begraafplaats. In verband hiermee is het college di mening toegedaan, dat thans de tijd i; aangebroken om over >te gaan tot het maken van een uitgewerkt plan tot de stichting van een nieuwe algemene be graafplaats. Het college van kerkvoogden en no tabelen en de kerkeraad van de Her vormde Gemeente hebben besloten over pad op de bestaande begraafplaats toe te staan, onder voorwaarde, dat de nieu we begraafplaats achter de kerk en ach ter de bestaande begraafplaats komt, op dat de kerk niet aan de westkant wordt gebouwd. Tegen het laatste heeft heit college van B. en W. geen bezwaren. De Hervormde Gemeente verlangt voor het overpad een vergoeding van f 200 per jaar gedurende 30 jaren. Het wil burgemeester en wethouders juister voorkomen, dat de gemeente de kosten van het tegelpad over de begraaf plaats (in 1960 aangelegd) bij de aanleg van de algemene begraafplaats ineens voldoet en het onderhoud van dit pad. zolang dit nodig zal zijn, voor haar re kening neemt. Het reoht van overpad is zonder vergoeding te verlenen, onder toekenning van het recht van overpad op de nieuwe algemene begraafplaats ten behoeve van de kerkelijke begraaf- OnderwijszaJten De gemeente gaat met het bestuur van de vereniging „Een christelijke kleuter school te Benthuizen" afrekenen over de jaren 1957 tot en met 1959. De lokaalver goeding voor 1957 bedraagt f 2.145 en de kleutervergoeding f 616,50; totaal f 2.761.50; voor 1958 verhouden de bedragen zich als volgt f 2.340, f 791,70 en f 3.131.70 en voor 1959 f 2.340. f 811,20 en f 3.151,20. Als men de voorschotten over deze jaren ervan aftrekt en de raad rich met de in ontwerp overgelegde besluiten kan enigen, betekent dit, dat het schoolbe stuur nog f 733,70 zal worden uitgekeerd. Blijkens een becijfering is het bedrag per leerling voor het openbaar lage: derwijs te stellen op f 50,31. Indie kosten van instandhouding van het ge bouw van de openbare lagere school niet ten laste van de gemeente zouden komen, is dit bedrag te stellen op f 44.08 per leerling. Indien de raad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat. ral het laat ste bedrag een grote rol spelen bij- de voor 1 maart a.s. toe te kennen explodia- tie-vergoeding aan het. bestuur van- de vereniging „Een school met den Bijbel" Onderhoud van wegen Naar wij vernemen, heeft de dienst van de provinciale waterstaat in Zuid-Holland het onderhoud voor het jaar 1961 vai wegvakken Kruisweg-Hoge Rijndijk de zijtakken naar Boskoop en Leiden— Zoefermeer aanbesteed. Er zijn 7 biljet ten ingekomen. Laagste inschrijfster is de N.V. v.h. Firma S. van 't Verlaat Co. te Giessendam voor de som van omstreken en van heit bestuur van Het Wit-Gele Kruis (centrum voor kraamhulp „Leiden en omstreken"). B. en W. stellen -de raad voor op deze verzoeken gunstig te beschikken. Daar de voor vrijdag aangekondigde vergadering de eerste in het nieuwe Jaar is 'zal burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen de traditionele nieuw jaarsrede uitspreken, die ongetwijfeld zal worden beantwoord door de nestor van de raad, de heer D. van Leeuwen. Na Arbeid Sport hield jaarvergadering In de bovenzaal van het koffiehuis van de heer A. van Staalduinen had de algemene ledenvergadering plaats van de gymnastiekvereniging „Na Arbeid Sport", onder voorzitterschap van de heer A. van De penningmeesteresse, GroenVerhoeff, liet t< de financiën gunstige klanken horen. Er was een batig slot. Met algemene stemmen aanvaai-dde de vergadering een aanvulling van artikel 7 van het huishoudelijk reglement, inhou- j dende, dat elk- lid voor eigen rekening risico deelneemt aan de wedstrijden uitvoeringen. Bij de bestuursverkiezing werden rouw H. J. Groen—Verhoeff en de heer W. C. van Staalduinen herkozen: tot lid de kascontrole-commissie 1961 v den benoemd de heren Joh. de Vrij Jac. de Rutter Wzn en mevrouw J. 'vnsdnikHak. Op de zaterdagen 15 en 22 april Zullen de jubileum-uitvoeringen worden gege ven- Van de zomer-uitvoeringen wil men dit jaar afzien. Ter compensatie zal het bestuur de mogelijkheden, om in de zo- dit jaar de jeugd-kringturnwed strijden van het Kon. Ned. Gymnastiek - verbond, afdeling Gouda, in Benthuizen te doen plaats hebben, nader onder de Eennieuw begin het V érenigingsgebouw de 22ste uitvoering. Zo'n geijkte inleiding, hoe secuur ook het feit vermeldend, zegt toch in dit geval vrijwel niets. Lieten we het hierbij, de waarheid zou de waarheid onrecht aandoen. Die 22ste uitvoering was namelijk geen gewone opvolgster van de 21ste. De „Harmonie van Hazerswoude" (tussen aanhalingstekens, want de naam camoufleert een fanfare-gezelschap) heeft een tijdlang in een depressie geleefd. Het élan verslapte, en het zelf vertrouwen was aan het verdwijnen. Dank zij de nieuwe dirigent, de reeds in Rijnsburg zeer gewaardeerde heer J. H. Bosveld (lid van de KJVI.K.), nu zo ongeveer een jaar geleden, veranderde echter de sba-nd van zaken. De moed en de enengie keerden terug en het al los ser geworden verband werd steviger dan ooit tevoren. Voorzitter T. de Gelder kon dan ook in zijn openingstoespraak zich terecht dankbaar tonen. Het zal er nu maar om gaan, dat de gelederen der muzikan ten worden versterkt. Het korps kan er nog verscheidene gebruiken. De financiën en de studielust der leden stemmen weliswaar tot voldoening, maar die kurmen de vereniging op den duur toch niet redden, als de natuurlijke groei uitblijft. Dit mogen de Hazers- woudse jongelui, voor zover ze over tijd en muzikaliteit beschikken, zich voor gezegd houden Luisterstemming De mooie nieuwe zaal van het Ver enigingsgebouw bracht ons al dadelijk in de rechte luisterstemming. Het plafond was ook hier wel wat te laag, maar het geluidseffect bleek toch vrij gunstig. Voorlopig moeten we een defini tief oordeel opschorten. De bassen leken ons echter door de ruimte wat te sterk benadrukt. Misschien zou een gewijzigde opstelling dit over wicht kunnen compenseren. De muzikanten hebben onder Bosveld allesomvattende, op alles verdachte lei ding toegewijd gespeeld. Er was er met één, die het zich gemakkelijk maakte Ze voelden zich zichtbaar als leerlin gen, die van hun docent nog heel wat hopen op te steken. De aandacht voor zijn aanwijzingen liet geen ogenblik af; men trachtte algemeen de toon zo na keurig en rond mogelijk voort te bi gen. De resultaten vielen, onder een niet te hoog niveau, naar verhou ding bevredigend uit. Het geluid was vaak helder en glanzend, zelfs, on verwacht, in een paar moeilijke ge vallen, bijvoorbeeld de laatste van de „Scenes from the Countryside' van Jack Harvey. Die klonk elas tisch en zvivengelijnd. Goede bedoeling diewerken in zijn programma- opgem men. Van Leeuwens ouverture „Flora- lia" en Bisselinks „Een mooie herfst dag'' zijn geen van beide te moeilijk, ze vormen geschikt studiemateriaal, maar hebben, vooral het laatste, hun tijd gehad. Wij verwachten tegenwoor dig van de muziek wat anders dan of meer realistische schilderingen lentemorgens en herfstdagen. Bisselink met name strekt zijn betoog, in verhou ding tot de belangrijkhèid ervan, veel te lang uit. De genoemde „Scènes" Harvey, toch eveneens een soort vertellingen-in-klank, steken, door hun loze composi ti e™gu nst ig af. De spelers bliezen deze werken ge middeld niet slecht. Er zijn echter derlinge verschillen in bekwaamheid merkbaar, verschillen in embouchuri kwaliteit, in rapheid, in flair en muz kaal aanvoelen. De dirigent zal onge twijfeld ernaar streven, de gewenste gelijkheid te bereiken. Met de fantasie over de beroemde operette „lm weiszen Rössl" was nog te hoog gegrepen. Geen groot bezwaar overigens. De muzikanten werden de moeilijkheden geconfronteerd leerden hun eigen mogelijkheden ken nen. Deze joyeuze, veroverende muziek kan allicht de inspanning, het. streven- naar-hoger stimuleren. We mogen de prestaties van dit opnieuw geanimeerde korps niet ho. ger aanslaan dan het verdient. Er valt in menig opzicht nog véél te doen. Maar de voortekenen zijn goed. De nu ingeslagen weg is geen doodlopende. Hij voert, als de toewijding, de stu- dielust, het vertrouwen blijven, recht uit naar de hoogste amateurs-regionen. Zover is dit korps vooreerst nog niet, maar men houde het doel in het oog de geestdrift brandend. In samenwerking met de kleurige, p ittige drumband speelde men nog twee marsen: „Saint Triphon" en die van de Limburgse Jagers. Het concert was ge opend met de melodie van psalm 66 en werd besloten met „Rijst op voor De ere-voorzitter, burgemeester A. Smit. onderstreepte in zijn slotwoord og eens de opnoep-tot-actief-meedoen. Het tweede deel van de avond was in het toneel gewijd. De Hazerswoudse ohr. reciteer- en toneelvereniging „De mosthenes'" gaf 'n opvoering van „Poi- verientje vint de laatste slag", een spel liefde en dwaarfieid. Joh. van Wolfswinkel KATWIJK AAN ZEE De Kanarievogel De kanariefokvereniging De Kan a rievogel kwam gisteravond in vergade. ring bijeen, onder leiding van de heei van Duijn, in het Jeugdhuis. Df voorzitter reikte prijzen uit van de it december gehouden tentoonstelling. Ei werd besloten binnenkort een gezellig! avond te houden. Spannende berging Gisteravond sprak de heer J. Verba gen uit Scheveningen voor de jongens clubs van de C.J.M.V. in de Oranjezaal van het Jeugdhuis over de internatio. nale zeesleepdienst. Zelf heeft hij veli jaren als machinist op de Zwarte Zei van L, Smit en Co. gevaren. Op leven dige wijze vertelde hij over de berginj van een Engels schip, dat na een ai dagen durende zware strijd met de ele menten behouden werd binnengebracht Ook vertelde hij een en ander over di ondergang van de Plying Enterprise met de bekende kapitein Curt Carlseii Na de pauze werden dia's vertoond. Di avond stond onder leiding van de voor, zitter van het CJ.M.V.-jongenswerk. öi heer Jac. Klok. Amateur-fotografie Gisteravond vergaderde in hotel Richi de amateurfotografenvereniging, onde: leiding van de heer G. M. Kuyck. Voo: de foto-van-de-maand waren bijzondei mooie opnamen ingezonden. De jurj had dan ook een moeilijke taak. De hes; Th. Noort behaalde de eerste drie pril zen met foto's van een meisje met siga. •ret, een jeugdig meisje en een haven panorama. De viende prijs kwam aai de heer O. Kuurstra met een foto va; Ook werd besloten, dat de leden zei zo nu en dan causerieën houden o-vei een bepaald onderwerp. De volgendj- bijeenikomst wordt gehouden op 1 febi Spreker is dan de heer Hens uit Ara. sterdam. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 5.42 en 18 uur laag water 1.32 en 13.52 uur. TER AAR Chr. kleuterschool in september in nieuw gebouw Een klein aantal leden en het bestuur m de vereniging voor Chr. Kleuter onderwijs hielden samen kun jaarlijkse ledenvergadering. Gelukkig konden de leden een beetje in een kring rond de kachel zitten, want deze was niet in staat zoveel warmte te verschaffen in het oude lokaal dat men zich thuis ging •oelen. Wel een bewijs dat een nieuwe school voor de kleuters noodzakelijk is. Voorzitter K. H. Heijs sprak woorden ir nagedachtenis aan het vrij plotse ling eoverlijden van Ria Kroon, een der kleuters van de school. De geringe be langstelling der leden is gelukkig geen bewijs van minder liefde voor de school, want het bestuur ondervindt altijd spon tane medewerking der leden, aldus de voorzitter. Mevr. RietveldVerbeek, secretaresse, _af in haar jaarverslag een uitvoerig resumé van de werkzaamheden in de school én die van het bestuur. Vooral de nieuwbouw heeft veel, aandacht van het bestuur geëist. De heer .Jac! van Arkel gaf als penningmeester' een over zicht" 'vSri de stand der financiën. De boekhouding iè'itt drie hoofdstukken on derverdeeld. 'Hët hoofdstuk der gemeen tesubsidie gaf een tekort te zien van 165 doordat het gemeentebestuur niet zoveel subsidie geeft als het bestuur meent nodig te hebben. Dit tekort moet uit eigen financiën worden bijbetaald. Het hoofdstuk der eigen verenigingskas saldo van ƒ3060.86. Het voor delig overschot van 1960 bedroeg 74.18. In de vacature K. H. Heijs werd tot bestuurslid gekozen Nic. van Vliet. Namens de controlecommissie rappor teerde de heer M. Heijns gunstig, waar de nieuwe commissie werden be- d. Bosch en T. Voor de bouw van heeft de vereniging 3( als waarborgsom de nieuwe school pet van de bouw de gemeentekas moeten storten. Dit bedrag heeft het bestuur veel hoofdbrekens gekost. D» Nuftsspaarbank, waarmede het school bestuur sinds de oprichting heeft sa- ;ewerkt wilde dit. bedrag alleen le- als daarvoor bepaalde zekerheid of garantie kon worden gesteld. Deze graantie of zekerheid was niet te ver krijgen. Het bestuur stelde zich met andere bankinstellingen in verbinding. De Alphense Bank bleek bereid zon der bepaalde speciale garanti ehet be drag te lenen, waartoe het bestuur is overgegaan. Bij deze bank heeft men nu een rekeningcourant overeenkomst gesloten voor alle geldzaken. De waar borgsom, groot 23.722,20 is nu aan de gemeente betaald en de aannemer, de fa. D. C. van Kints, die met de bouw van de nieuwe school bezig is, heeft de eerste termijnbetaling kunnen ontvan gen. zodat de bouw daardoor niet kan stagneren. Het lag in het plan opgenomen om de school te doen verwarmen door gas kachels. In de vorige ledenvergadering hadden de leden het bestuur gemachtigd te doen onderzoeken wat centrale olie- stookverwarming moest kosten. Het be stuur heeft dit nagegaan en reeds de opdracht voor de aanleg van een olie- stookverwarming verleend. Ook hier voor was een eerste aanbetaling nood zakelijk. Men hoopt de nieuwe school per sepitember in gebruik te ku/nnen nemen. Het hoofd van de school, mej. N. Saj __>n, zal met een paar leden van he; bestuur de inventaris gaan kopen. Var de oude inventaris zal niet veel meei kunnen worden meegenomen. A.R. Kiesvereniging Tot secretaris van de A.R. Kiesvereni ging is door het bestuur gekozen di heer D. Esveld, Oostkanaalweg 34. LEIMUIDEN Christenvrouwen hoorden van Nieuw-Guinea Het wordt bijna afgezaagd te zeggen dat de ledenvergadering die de Christel. Vrouwen Bond gisteren in „Irene" ti Leiderdorp hield, een zeer goede avoni was. Het bestuur, dat deze avondei voorbereidt, verdient daarvoor eel woord van lof. Deze keer kwam de bekende vlootpre! dlkant van Den Haag, ds. J. W. Sep meyer, iets vertellen over het gebie dat in het brandpunt van de belangstel ling staat, nl. Nieuw-Guinea. Ds. Sep mejer deed dit op eerlijke wijze, oi zoals hij het zelf bij het vertonen vai prachtige kleurendia's zei: „Ik bespaa' Wanneer men naar al hetgeen hij ver telde luistert komt men tot de over tuiging dat wij blanken weinig van dez mensen weten en dat het moeilijk een mening te vormen. Men hoorde vai de angst die deze bevolking nog heeft mede door het feit dat men in dit lam 109 balen spreekt, zodat men elkaar du: niet kan verstaan. Enerzijds is men nie' bang voor de dood, anderzijds trach men de dood-veroorzakende geesten som op de wreedste manieren mild te stem De zending heeft echter in dit lam grote kansen en er zijn al prachtig! resultaten geboekt. De presidente, mevrouw Bleiohrodt sloot de avond met dankgebed. Contactavond B.B. Dinsdag werd in zaal Sneeboer eer bindingsavond gehouden van de Bescher. ming Bevolking. Hiertoe waren uitge nodigd de blokploegen, rijkspolitie, re serve-Yijkspolitie, plichtnoodwachters ei brandweer, allen met hun eohtgenotei of verloofden. De avond werd geopend door he hoofd zelfbescherming, de heer H. W' v. d. Hoorn. Daarna sprak de burge meester, B, Kammenga, een welkomst woord. De heer Ros, kringihoofd bescher ming-bevolking Z.H. III uit Alphen aa: den Rijn. was ook tegenwoordig, alsmedi de heer Van Noort, die een viertal filmp; jes vertoonde. Na de koffie reikte de burgemeester met een toepasselijk woord aan de he ren H. van Rijn, G. v. Heijningen en J W. Wesselius de B.B.-ster uit daar z( reeds meer dan vijf jaren aan de B.B.- organisatie zijn verbonden. KATWIJK AAN ZEE Morgenavond Morgen houdt de wijkgemeente Noord Oost een wijkavond in de huishoud school om acht uur. Morgenavond acht uur komt de bijbel studieotub Amos 5:6a bijeen in zaal van het Jeugdhuis. Dat kunt U overal, a'och een prima MERK RIJWIEL munt uit door betei lak- en chroomwerk en Ie klas onderdelen en gaat jaren langer mee. Dit zijn ze GAZELLE vanaf 173,25 compleet BATAVUS vanaf 177.— compleet INVICTA (Gazelle fabrikaat) vanaf149.50 compleet BATO vanaf 149.90 compleet K.S.K. vanaf 151.90 compleet De nieuwste kleuren en uitvoeringen voor dit seizoen staan alreeds in onze etalage's uitgestald Keuze uit plm. 50 rijwielen in onze winkel geëtaleerd- 100 service. RIJWIELEN- EN BROMFIETSEN BEDRIJF SLUISWEC 58 TELEFOON 2238

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4