TIPS... AZALEA Blad (Open briel als U kinderen èn televisie hebt Koffers pakken voor de wintersport TIP-PARADE ZATERDAG 14 JANUARI 1961 „Toe mam, straks komt Greetje Kauffeld. Heb ik pas zo'n mieterse plaat van ge kocht. Mag het.'t Mag, ondanks het feit, dat Greetje en haar wat hese stem pas tegen een uur of tien te zien, resp. te beluisteren zijn. Morgen dan maar wat vroeger naar bed. Maar morgen glimlacht Mr C. naar iedereen, die maar kjjken wil en ja, zeg nu zelf, Perry Como mag je toch niet missen! Dan overmorgen maar wat vroeger naar bed. Laat dan net die machtige film draaien! Voor alle leeftijden nog al liefst, nou ja.... vooruit dan maar weer. Volgende week is het misschien voor boven de achttien. ,,^ee mam, mag hetl otrako komt reetje 3£au}}eld.." personeel. Overdreven, dit beeld beeldscherm? Hopenlijk wel, want nijverheids- dan behoort u niet tot de grote len. Om categorie ouders-met-televisie, die den niet „nee" kunnen zeggen. Of het misschien wel proberen, .maaj min of meer uit gemakzucht de klok vergeten nadat de N.T.S.-wijzers om acht uur met een „beng" het n tot kijken hebben gegeven. Nu aPrwn, t tl misschien tpppptt Hip lrurec. zult u misschien zeggen: die kwes tie „kinderen-en-televisie" is al oud, we weten het allemaal wel. ëëhtend' We zijn de eersten om toe te ge- diemd°ltht.fend ven, dat er inderdaad al het een ieuk was en ander over gezegd en geschre ven is. Maar op het „we weten Dat was d moeten we hela ■el op de lagere, de zuim daarin meestal niet onom- de middelbare scho- wonden wordt meegedeeld, maar een paar voorbeel- op een licht griepje, een „hij is geven: niet zo lekker" of een bezoekje aan een of andere dokter wordt ge- Bertje is niet lekker n?/tr«Lrhdf do8*"? „Ergens" in Nederland is het geweest en zou zich kiplekker voe- dezer dagen gebeurd, dat een on- Jen als rnaar niet steeds te derwijzer een briefje kreeg van laat naar bed S'"g- Het apparaat- de moeder van één zijner pupillen, met-het-glazen-scherm, da* Mevrouw deelde mee, dat Bertje Bertji niet oorzaak van alle narigheid, de aanleiding tot een in vele toon aarden gehoorde klacht. Ingeslapen ouders binnenkomen. Alleen VAN BLOEM'EN PLANT echte winterbloeier In de donkere dagen voor en na de jaarwisseling, als de dagen in de regel wat triest zijn, kunnen de ka mers een toch zo bijzonder vrolijke aanblik bieden. Niet enkel door het groen en de rode bessen, maar niet min der door een of meer bloeien de planten: rode of witte1 cy clamen en vooral ook door de rijkbleiende azalea's in verschillende sprekende kleuren. Zij kunnen zo rijk bloeien. Azalea's zijn geen goedko pe planten, maar toch hun geld waard door hun prach tige bloemenweelde. Als men zo'n azalea in bloei heeft gekregen moet men er op letten, dat vooral een bloeien de plant veel water nodig heeft. En een bloeiende plant een neveldouche te geven is zeer gevaarlijk voor de bloe men. Die zullen door de water druppels gaan smuchten, d.w.z. ze krijgen lelijke plekken op de bloembladeren die gaan hangen en een ziekelijk uiterlijk ver- Het verdient grote aanbeve ling om de plant minstens eens per week, als ze zeer rijk bloeit wel vaker, in een teil of em mer met lauwwarm water te zetten gedurende 10 minuten of een kwartier. Dat is veel beter dan water op de aarde te gieten, wat dikwijls maar half Let gedurende het ontstaan van knoppen er goed op. dat er naast die knoppen geen groene bladknoppen ontstaan. Die noemt men dieven, omdat ze de kracht om te bloeien weg nemen. Verwijder die dus gc- Ook moet er tijdens de bloei regelmatig goed gemest wor- Na de bloei gunt men de aza lea een week of zes rust. Geen mest en weinig water: enkel zorgen, dat de grond niet hele maal verdroogt. Men zet ze dan op een lichte koele plaats. De bloemresten worden nauw keurig weggezocht en hier en daar een takje weggenomen of ingekort voor de goede vorm. Als de rust lang genoeg heeft geduurd kan men nieuwe aarde geven. Nu laat de azalea niet graag haar kale wortels zien. Laat de kluit zoveel mogelijk heel, verwijder langs de buitenkant van de kluit de aarde een beet je en zet dan dé kluit in verse voedzame aarde, die men met dubbel zoveel turfmolm ver mengd heeft. Dus 1 deel aarde en 2 delen turfmolm. Geef veel water en mest; liefst koegier. Sproei ook veel. Heel goed is het de azalea tot eind septem ber buiten te zetten op een lichte zonnige plaats. Te veel schaduw verhindert het vor men van bloemknoppen. Eind september haalt men ze binnen en zet ze in een koele kamer op een lichte plaats. Geef ze wat minder water tot de bloemknop te voorschijn komt. Let op de dieven. Als de knoppen kleur vertonen zet men de azalea in De conclusie ligt voor de hand, dat nu televisie „gemeengoed" is geworden en het nieuwe eraf is die problemen zich wel zouden oplossen. Het tegendeel is waar, nu er niet meer met zoveel klem wordt gewezen op de invloed, die t.v. in het gezin kan hebben je kunt er ten slotte niet mee aan de gang blijven.... zijn heel wat ouders het allemaal bijzonder ge makkelijk gaan opvatten, zijn ze op dit punt ingeslapen met als ge volg, dat de kinderen tot vaak laat met open ogen zitten te kij ken. Om dan véél later in te sla pen dan goed, dus gezond voor ze Hij ziet het zó Logisch is, dat door dit alles het huiswerk in gedrang komt, frisse lucht er bij inschiet, de ogen soms achteruit gaan en volgens de toeschouwer, die het érg somber wil zien de kinde ren maar „akelig vroegrijpe we zentjes" worden. We hoorden van een onderwijzer, dat hij precies weet waar „ze thuis televisie heb ben". Hij hoeft alleen maar naar de slaperige gezichten te kijken. En een lerares op een landbouw- huishoudschool luistert soms met verbazing naar de gesprekken van haar leerlingen iets oude re «meisjes dus als ze praten over de uitzending van de vorige avond. Dikwijls hebben ze abso luut de portee niet gesnapt. Een leerkracht by het voortgezet lager onderwijs zucht maar weer eens, wanneer zijn jongens op autoritei- te toon redekavelen over verschil lende t.v.-onderwerpen. Een taak Dat zijn dus stemmen uit de praktijk, behorend tot het „koor van de klagers", dat ons leert hoe lastig de combinatie kin- deren-en-televisie kan zijn. Heel wat opvoeders zijn dus blijkbaar nog niet in het reine met dit wel bij uitstek „moderne" pro bleem. Ze hebben taak bijgekregen een taak, waarover de Nederlandse Jeugd Gemeen schap lang en in tensief heeft nage- Dit denken heeft geresulteerd in de byzonder aardig boekje, samenge steld in samenwer king met het Ne derlands Cultureel Contact en het Na tionaal Overleg voor Gewestelijke Cultuur. Misschien heeft u er al iets over gehoord, zo niet, dan moet u dit boekje „Tips voor televisie in het gezin" eens de aandacht schenken, die het waard is. Als u tenminste televisie én. kinde ren heeft. De schrijver Jelte Kui per snijdt er op een prettige en verantwoorde manier allerlei in aan over dit ongetwijfeld interes sante onderwerp. Hoe ze Ie hanteren Er wordt in deze brochure nog eens vastgesteld, dat „gemak zucht" de wortel van het „televi siekwaad" bij de kinderen is. Maar tevens wordt verteld hoe je nu de knoppen én het kind het beste kunt hanteren. Het advies: voor de jeugd alléén de jeugdpro gramma's en bij een bijzondere gelegenheid of ter beloning van bijzondere prestaties eens een keer extra kijken is vrij reëel. Ui teraard moet men dan alleen die volwassenen-uitzendingen kiezen, die ook voor kinderen geschikt zijn. Het prettige van dit tipge- vende boek is daarnaast, dat het ook de voordelen van de t.v. voor van het kind. Het pas-klare, het de jongeren onder de loep neemt, zó is het, zal de eigen voorstel- Bij werkelijk positieve program- lingswereld van de jonge kijker ma's kan de jeugd massa's leren tjes in gevaar kunnen brengen, en dat op een veel aansehouwelij- Een teveel van het goede is het- ker manier dan „gewoon." onder- zelfde als een bedorven maag wijs ooit zal kunnen doen. Wél door teveel snoepgoed, moet men er aan denken, dat er Daarnaast kan het kind gauw ruimte overblijft voor de fantasie in de war raken als het voorstel lingen ziet, die het nog niet be grijpen kan. Het „laat ze maar kijken, ze snappen er toch niks van" kan wel eens inhouden, dat in die kleine hoofdjes achter die grote, niet-begrijpende ogen het- niet-begrepene op eigen manier wordt verwerkt. Met dikwijls minder prettige gevolgen. Dan dekt het woord „jeugdprogram ma" nog niet de complete lading. De jeugd van tien kan misschien schateren om die heks uit het sprookje met haar gerimpelde ge zicht en haar bezemstok, de peu ter van vijf krijgt nachtmerries van dat griezelige mens, omdat het geen begrenzende afweer in zijn onervaren breintje heeft. Ten slotte heeft dit boekje ook nog wat technische raadgevingen. Zo i -& ï,1- -tc CTEEDS meer mensen verlaten 's winters voor een paar weken ons lage land om het in J andere oorden „hoger op te zoeken". Met andere woorden: de wintersport wordt ook bij u- ons steeds populairder en heel wat reisverenigingen hebben het in de wintermaanden bijna g -ft even druk als 's zomers. ::- Zij, die (al dan niet aktief) dit jaar gaan wintersporten willen we vandaag een paar ->? suggesties geven bij het koffers pakken. Voor alles moet de skibroek naar beneden smal «j. toelopen en beslist een goede coupe hebben- Kies bijv. een stevige gabardine of een elas- J tisch wolweefsel, terwijl de vooral dit jaar naar voren gekomen pantalons van een soepele £c ■f* synthetische vezel het ook goed doen. Alleen zijn die soms wat aan de prijzige kant als u £- een echt goede wilt hebben. goede richtlijn heeft, zoals de leeftijdsgrens bij de duur van het kijken, de afstand van het scherm, .groeps-kijken enz. ene. Lezend in dit boekje en luiste rend naar hen, die met televisie kijkende jeugd te maken hebben, ontdek je wel, dat bezwaren tegen „kinderen televisie" zeker niet allemaal uit de lucht zijn gegre pen. Daarom heeft o.i. de Ned. Jeugd Gemeenschap er goed aan gedaan deze tips samen te stel len. Vooral nu het aantal gezin nen mét t.v. nog steeds met sprongen vooruit gaat «al het boekje voor ouders „die het er maar moeilijk mee hebben" een goede vraagbaak zijn. Hopenlijk bereikt het ook vaders en moe ders, die het er helemaal niet moeilijk mee hebben, omdat die er te gemakkelijk over denken.... Wat de pullovers betreft: Scandinavië geeft hier de toon aan. Noorse jacqu ard-patronen zorgen plaatjes eens gaan bekyken: geheel links ziet u een apart herenjack met recht aangesneden kraag uit een double-face stof. De buitenkant is effen, de binnen zijde geruit. Twee mogelijkheden dus voor de drager er van. De pantalon is gabardine. Het meis je draagt een recht vallende pullover met geknoopte sjaal- dern „poedelmutsje". Een geruite wollen rok completeert dit sportieve après-ski pakje. Geruit is ook het korte jasje van de bemutste jonge man. Onder deze rood-zwarte wol- flaush past een licht hemd en een pan- woestbaar whip cord. Een warme wollen trui in het moderne Noorse des sin op een broek van elastische wol tweed koos zich de man met de lange latten, terwyi ten slotte het meisje rechts *j" AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATS Uit 1 HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII I van u envóór u I 't Worden véél nieuwtjes de- ze week, omdat ik geen ln- haak- of andere brieven bln- nenkreeg, waarover ik iets moest vertellen. Dit keer stap- pen we de keuken in met tips, die u wellicht bij bakken, bra- den of koken kunt gebruiken. I BLANKE SNELKOOKPAN j= Wie een snelkookpan be- zit en daar 'n mergpijp of be is nen voor de soep in trekt, heeft vast al ontdekt na het trekken over te houden. Doet u even- wel mét de benen drie bouil- lonbloikjes in de pan, dan 'blijft deze van binnen mooi blank, 'n. ontdekking van mevrouw N. Regoor-van Rossum uit Oud- ij Beijerland. GROENTE AANGEBRAND Uw groente aangebrand? 5 Neem dan een nieuwe (of héél goed schoongemaakte kurk) en doe hem met de groente, die nog niet zwart is, maar wel vreselijk ruikt, in een andere pan. De kurk laten meekoken tot de groente gaar is of zo S de groente al gaar is met vers heet water nog even koken :enu proeft niets meer van de verbranderij, garandeert u mevrouw C. van Besooyen- Glerum uit DorcLt. TEGEN 'T SPATTEN Vers spek kan zo enorm spatten en soms uit de pan klappen. Als u, zoals mevrouw W. A. van Hengel uit Baren- drecht, eerst een paar stukjes rookspek op de bodem van de pan legt met daar het verse spek boven op. zal het niet meer uit de pan springen, ('n P.s.-je voor deze tipgeefster: u ziet, dat in juli ingezonden tips toch wel eens uit de map tevoorschijn komenEen hart onder de riem van ande- re lezeressen?) z: Nog een anti-spat tip en die komit van mevrouw A. Tollig- Verhaar uit Rotterdam. Zout- loze plantenboter heeft vaak ook al die spat-neiging. Strooi dan wat fijn zout op de bo- dem van de pan en u bakt uw biefstuk zonder wegspringende vetdeeltjes. BIJ BE KOFFIE 'n Cake bij koffie of tlhee bakt u ook prima zonder oven. Boterkoek trouwens ook. U 'kunt het doen, zoals me- vrouw A. Boere uit Moor- drecht dit altijd doet. U neemt een oude aluminium pan en zet deze droog op het vuur. Daar zet u een borst- plaatvorm in en daarop gaat dan weer de vorm met het be- slag voor cake of boterkoek. In de deksel van de pan maakt u drie gaatjes, maar om de bovenwarmte toch te bewaren, sluit u de deksel met een dub- belgevouwen krant af. U haalt heerlijk gebak uit deze uclé-wol draagt. Deze jumper heeft BIJ HET TWEEDE KOPJE KOFFIE Nu we het toch over cake hebben: lukt het u niet om de- ze „heelhuids" uit de vorm te halen, zet dan eerst de vorm E op een natte doek. Na een poosje ondervindt u dan geen enkele last. vertelt u me- I vrouw J. Maris uit Willem- stad (als u in de vorm na het invetten wat paneermeel strooit, bereikt u ook prima I resultaten, een tip, die ik in 1 wel dik tien brieven tegen- kwam; een „u-zult-het-wel-we- E ten-nieuwtje" dus). Hebt u dan de cake klaar en wilt u de- S ze extra lekker maken met een laagje jam, wel gebruik E bij het insmeren dan de bolle E kant van een lepel. U zult zien hoe gemakkelijk dat gaat, -i mevrouw M. Glas- g GEI BIG ROOKVLEES 1 Rookvlees wil nog al eens g jjjj gauw uitdrogen. Legt u er echter een boterham op, dan i velours met laag blijft het vers en zaeht. Een x'f s tip van Anneke Krayesteyn uit Waddinxveen. '"POEN ik vorige keer de Open Brief naar de kraait bracht, la,g er voor mij bij de post een brief! Zo open en rechtuit en spontaan, dat ik later dacht: die brief had evengoed in de krant kunnen staan, 'k bad de mijne wel kunnen weglaten. Het was als het ware een antwoord op mijn juist gebrachte brief. Het is tevens een voor-woord voor alle volgende brieven. Vijf vellen, be- sohrevon door een vrouwenhand. Eronder haar handtekening. En daaronder die van haar man. Als of hij heeft willen zeggen: zó is het regelrecht uit mijn hart. Wel, het ging ook regelrecht naar het mijne. Het is een geestige brief. Dat zie je altijd wanneer de per soon die schrijft al afstond heeft genomen van het probleem waar over het gaat. 't Is net of Je er zelf bij staat te glimlachen. Zo van: „och, ooh, wat maakten we ons druk!". En toch gaat het om de drommel niet om klèinighe- TVT echtpaar kreeg geen kinde- -L' ren. Ernstige ziekte maakte van de eerste jaren van hun hu welijk een moeilijke tijd. Het ge mis deed bij hen ook wel eens het „waarom" opkomen, schrijft mij mijn briefschrijfster (alsof zij wist wat in de Open Brief van die week zou staan), vooral toen zij ging rondzien naar een kind dat zij als het hare zou kunnen aannemen, en zag dat het raar verdeeld is in de wereld: zij niets, en aan de andere kant soms een zo schandelijke ver waarlozing; kinderen onder voog dij, kinderen in gestichten, kinde ren 'bij ouders die het openlijk zeggen dat het „zó wel genoeg is". Toch, in het begin, als zij dacht aan het aannemen van een kindje, dacht zij altijd aan een lief. keurig baby'tje. Bijvoor beeld van een ongehuwde moe der, keurig meisje, die door onge lukkige omstandigheden... enz. enz.; en die nu, daar ze vanwege haar keurige familie de baby niet bij zich kon houden, een keu rig echtpaar zocht.... Ze kocht er al vast een uitzetje voor en de mensen die haar zouden helpen zoeken waren er vast van over tuigd dat zo'n kindje de een of andere dag zou komen opdagen! Dat duurde en duurde, en op ze kere dag werden er tóch kinde ren op hun weg geplaatst. Geen keurige kinderen, niet uit een „j het Delft wilde er nog ooit voor hen van ja. nu werd het Piet! En in liefde sprake zijn. „Ik besef wel" Haag ontmoetten we Jan, en aldus mijn briefschrijfster, „dat nos Aires werd Bodegraven, Ro- u eens een punt moet zetten ach- me werd Rijnsburg, en die keuze ter dat onderwerp: aangenomen van ons? kinderen, maar als u iets uit Ach, dat was maar een heel mijn brief wilt aanhalen, zeg dan kleine keuze, de grote bidden straks met die verlanglijst, eens leerde op een afstand van u zelf te gaan staan! Dat helpt. Ik kreeg deze week een fijne brief van een a.s. moeder, die ik, met alle an deren die me een nieuwjaarswens stuurden, nu meteen wel bedan- of Hongkong hadden ge- ken kan- ,en zij schreef: ik ben prikkelbaar tegenwoordig Den kan wel huilen omdat ik de kin- Bue- deren een tik geef af en toe en nu die kerstvakantie weer! Als ik onverwacht zou sterven, zouden mijn man en kinderen alleen maar nare herinneringen aan me denken uit hebben, dat weet ik zeker. Ja? Nou, ik weet zeker van niet. lijst- Maar toen God zei: hier, dit is voor jullie, hebben we beschaamd dat lijstje weggedaan. We heb ben biddend en dan- Hij op onze weg plaatste." Mevrouw Is het buiten dit onder werp om, ook niet dikwijls zo? Wat u hier zegt van die ver langlijst, die neem ik maar al te graag over met betrekking tot héél ons leven. De één wil ec dochtertje met blonde krulletji en ze krijgt vier jongens m sproeten. Als ze Gods ziet in die lekkere kereltji kan ze geen sproetje miss< Maar als ze die niet ziet. als getuigt ze dat verlanglijstje niet kan vergeten, mókt ze haar leven lang. De ander wil beslist geen man met een zaak. Maar ze wordt verliefd op Jan, en voor het weet is ze getrouwd TN DEZE zin den- kend kan ik heel gemakkelijk over stappen naar een ander onderwerp: sinds november heb- Met hun het mogelijk zeggen, dr*« vrou wen geschreven dat zij rood h»«» hebben tóbben! hen heb om an dere redenen al per- P'1* staat soonlijk geantwoord; ","a" bovenop. Moe ten een moeilijk woord opschrij ven. Fout! En wat zegt de juf frouw? Ga eens een stapje achter uit, en kijk eens goed. O ja, daar zien ze het, een klein foutje. Zo is het met ons. Afstand nemen. Grote verbanden zien. Daar staat klein foutje, ja. Maar het nog duidelijker: Moeder. En i onder gebukt familieleden ood haar heeft Zo ook met dat rode haar. n' Het helpt niets of het gebleekt of op een reactie van geverfd wordt, want ook dan moe mijn kant. De één ten we er mee leven. Als je een zou het wel willen Persoonlijkheid bent. geeft het to- verven. maar haar taal nie* hoe Je er uit z*e*- Dat wd zeggen: iedereen kan er goed uit zien. Lelijk zijn alleen die vrou wen die niet weten hoe ze mooi moeten zijn. Mooi zijn is een in- man is daar niet v.ife dol^ op. De ander gaat er gewoon wenst haar „.„.r, - "I nertijke kwésti^'ïk'heb krapjes ze allemaal nog een kind met rood haar krijgen. Nu. dat laatste erfhi°Pri''^ ""'uigt in ieder geval van een ijdbare geest! Wie weet, wordt u nog vernoemd als daar zo'n rood kuifje in de wieg ligt! Maar wat leert u die kleine peuter dan? Mokken? U leert hem er toch zeker mee léven?! Een vorige buurjongen met vuurrood haar. Maar een goed achterhoofd, een Ik zie hem later al als arts bij de mensen binnenkomen, er zal rust van hem uitgaan, hij is al een persoonlijkheid in de dop. Of ik zie hem staan bij een brug die hij bouwt, zijn kop in de wind. jie^ ai]ernaarste geval staat twintie iaar achter de toon- ,1 L - gezegd dat wij, kerder rood, ?d !t. RW u hoort, wo. bank.. Vrolijk de leven ziet. Moe en mismoedig als die verlanglijst maar niet vergeten. Kiezen wij ooit? K.ie- zen wij onze wijk als wij wijkver pleegster zijn, ons dorp als derwijzeres, ons kantoor i- grote stad? Kiezen wij ons dertal? Wij weten toch heus wel dat het nooit Piet hun goe- is niet alleen stellig, dat i„ Gods zegen leer-stellig, meen ik, en ze eigenlijk ligt me dat heie kan maal niet, dat gepreek. Maar Kie- het is zo, als u eens leerde te gaan met u zelf, met hebbeiykheden, met uw de haar, met uw morgenhumor, desnoods met inzinkingen en tijden van neerslachtig- eid, als u, net als mijn hóudt wordt steeds me, moogt zijn; uzelf. MOOIE PLATEN U houdt zo u elektrisch kookt uw platen van het kooktoestel zwart glanzend en 5 roestvrij, door er zo nu en dan een boterwikkel overheen te halen, aldus mejuffrouw N. Twigt uit Capelle aan de IJs- sel. TOMATENPUREE Mevrouw T. Verboon (uw adres kom ik niet op uw brief tegen. Stuurt u het even op s.v.p.?) gebruikt nogal veel tomatenpuree. Als u die uit het blikje haalt, dan in een flesje doet en er steeds na ge- bruik wat zout op strooit, blijft de puree lang goed. Bij het inzouten van het vlees, dan wat minder zout gebruiken. K HIJ11>N A GELT J ES RIJGEN I Kruidnageltjes geven vaak zo'n lekker smaakje aan be- paalde groenten. Alleen is het zo lastig ze na het koken er uit te vissen. Bindt u ze aan een draadje en knoopt u het andere eind van de draad aan het oor van de pan, dan hebt u ze er in een wip uit, aldus mevrouw P. Vriend-van Nun- speet uit Rijswijk (2H). MELK BIJNA ZI I Il Mevrouw J. W. van der Laaken uit Leiden doet bijna zure en eigenlijk niet meer drinkbare melk nooit weg. Ze maakt er even een beslagje I van voor pannekoeken of flens- 1 jes. die met deze melk heer- lijk smaken. ALS 'T SNEEUWT Als laatste geen kook- maar een echte wintertip. Voor het geval het gaat sneeu- wen en u een dikke ruige deur- mat hebt. die wat vuil is ge- worden, weet mejuffrouw G. Marseille uit Lisse een goed middeltje. Daar die matten vaak bijzonder lastig schoon te krijgen zijn, vindt u het 1 misschien plezierig te weten, dat sneeuw op dit punt uw „rechterhand" is. Leg de mat gewoon met de ruige kant in de sneeuw, desnoods een hele dag en 's avonds is uw mat weer schoon. Oók nat natuur- lijk. maar een nachtje voor de kachel leggen levert u dan weer een droge mat op. De koek is dan nu voor deze keer weer op. Tot volgende den als wij in Buenos Aires, Ro- briefschrijfster van daar- S week dus, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 15