Stationsplein Lammenschansweg wordt spoedig aangelegd Reconstructie M. Treublaan: f90.000 Lammenschansweg krijgt twee banen voor snelverkeer en twee wegen voor het langzame Pilmanschool Lange agenda voor de Leidse gemeenteraad Gemeente Leiden gaat tal van bouwterreinen verkopen PBEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 10 JANUARI 1961 Agenda voor Leiden Woensdag; Bevrijdingskerk, Arent Bruunstraat, 8 uur: Offipiële opening. Rijksmuseum van Volkenkunde, 8 uur: Dr. G. D. van Wengen over „Muziek in het Caraïbisch gebied". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Derde concert. Kunstkring Voor Allen, Herman Kreb- bers, viool, Danièle Dechenne, piano. Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 1.20 uur: Middagpauzebijeenkomst. Donderdag Gulden Vlies, 2.30 uur: Openingsmid dag Ned. Ver. van Huisvrouwenmevr. Harriët Freeser over „Hartige hapjes in de literatuur". Kleine Burcht, 8 uur: Jiergearkomste Selskip Fryslan. Schouwburg, 8 uur: Haags Studenten Cabaret „Met Huid en Hagenaar", voor Rehoboth, Rapenburg 10. 8 uur: afde ling Leiden Veron, lezing over meet instrumenten. Vrijdag Den Haag, gebouw K. en W., Snip ei Snap Revue, vertrek 7 uur n.m. Stations plein, voor K. en O. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Wir Wun derkinder (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hier ii Lemmy Caution (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Rear Win dow (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Dreigende heuvels (14 jaar); donderdag: Babette op het oorlogspad (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Iwan de Verschrikkelijke (14 jaar). Trienon (2.30, 7 en 9.15 uur): Nooit op zondag (18 jaar). Apotheek Apotheek Van Driesum, Mare 110, tele foon 20406. Prof. Wurth kreeg hartaanval Prof. dr. G. Brillenburg Wurth, hoog leraar aan de theologische hogeschool te Kampen, is zaterdagavond te zijnen huize door een hartaanval getroffen. Hedenmiddag was de toestand van de hoogleraar, die thuis wordt verpleegd, naar omstandigheden redelijk wel. Onteigening voor de n.-zuid-verbinding In hun voorstel tot vaststelling van het tracé van de noord-zuidverbinding via de Hooigracht wijzen B. en W. erop, dat het voor de verdere realisering van dit plan in de eerste plaats nodig is, dat de gemeente de eigendom verwerft van de daarbij betrokken percelen. (Hoewel verwacht mag worden, dat nog een aantal percelen langs minnelijke weg verkregen zal kunnen worden, het toch aan te nemen, dat niet alle eigenaren bereid zijn hun eigendom vrijwillig af te staan. Derhalve zal tot onteigening, en wel op grond van art. 72a der Onteigeningswet, moeten wor den overgegaan. Overeenkomstig de desbetreffende be palingen van de Onteigeningswet is op gemaakt een zakelijke beschrijving van heit plan, alsmede tekeningen, waaru-.t het belang van de noord-zuidverbinding zo.wel voor het interlokale als voor lokale verkeer blijkt. Gemeente-archief naar Vliet 43 Het aan de gemeente toebehorende pand Vliet 43 wordt sinds enige tijd niet meer bewoond. Het komt B. en W. gewenst voor enige vertrekken op de bovenverdie ping van dót wegens zijn vervallen toe stand niet meer voor bewoning geschikte perceel dn te richten als kantoorruimte ten behoeve van het gemeente-archief. Met name kan deze kantoorruimte wor den benut voor het verrichten van klap perwerkzaamheden. Deze werkzaamheden kunnen wegens gebrek aan ruimte niet in het archiefgebouw zelf worden uitge voerd, zodat hierin een grote achterstand is ontstaan. De kosten worden geraamd op 1 5.400. Burgerlijke sland van Leiden GEBOREN: Maria Magdalena Fran- cina dr v: A van Dijk en M F Wortsman; Stephanus zn v: J Ver boom en C Reinhardt; Bert Jan zn v: J A Scheerder en A C Pot; Maria Magdalena Quirina dr v: N M v d Voort en Q A Duivenvoorde; Pieter Gerhard Norbert zn v: G M Kuyck en S H E Wève; Paulus Petrus Theo- dorus zn v: P J Tijssen en C G M de Groot; Astrid Maria dr v: G J B v Helden en P J van Hoeven. OVERLEDEN: M van Vliet 86 j vrouw; M van Weizen 65 j man: H C Bekker 67 j wed van J E Teske: F^Singerling 65 j man; G van Eijgen De gemeenteraad heeft bij besliut van 18juni 1956 voor de bouw van een on derdoorgang in de spoorweg Leiden— Woerden en de uitvoering van de daar mede verband houdende werken de voor rekening der gemeente komende gelden, te weten een bedrag van 1.135.000 be schikbaar gesteld. Daarna is door de n.v. Nederlandsche Spoorwegen besloten nabij de onderdoorgang op haar kosten een spoorweghalte te stichten met hal tegebouw, rijwielstalling, taludtrap, per ron en verdere inrichtingen. De kosten van aanleg, onderhoud en verlichting van het voor de halte ontworpen plein, alsmede die van riolering, welke worden geraamd op 140.000 zullen voor reke ning der gemeente komen. Aangezien het voornemen bestaat de halte bij de aanvang van de zomerdienst 1961 in gebruik te nemen, is het nodig, dat zo spoedig mogelijk tot de uitvoering van de straatwerken wordt overgegaan. Uit verkeersoogpunt en ter verbete ring van de afwatering van de Melchior Treublaan dient tevens te worden gegaan tot reconstructie van die laan. Daarbij zijn aan de zijde van de huizen parkeervakken ontworpen, terwijl beide zijden van de laan straatkolken moeten worden geplaatst. De commis- voor de Openbare Werken zou d« gelegenheid tot het parkeren willen ma- en aan de zijde van de spoorbaan; de erkeerscommissie geeft er echter de 1 keur aan, dat het parkeren geschiedt beide zijden en, waar dit niet gelijk is, aan de huizenkant. Een en der zullen B. en W. nader overwegen. De kosten van deze constructie va op f 90.000. In verband met het doortrekken de Lammenschansweg door het maken van de onderdoorgang zal de De Sitter- laan een veel belangrijker verkeersfunc tie (tingweg verkrijgen. Als gevolg hiervan zal het profiel van deze laan te zijner tijd moeten worden aangepast dat van de Burggravenlaan. Met het op de verkeersveiligheid achten i W. het gewenst om, vooruitlopende op deze reconstructie, de verlichting in de De Sitterlaan reeds thans te verbe teren overeenkomstig de toekomstige functie van de laan. De gewijzigde ver lichting zal dan te zijner tijd zonder kunnen worden gehandhaafd. De kosten daarvan worden begroot op 20.000. De tekening laat de toekomstige situa tie bij het viaduct Lammenschansweg zien. Hier volgt een verklaring van de cijfers: 1. de Kastanjekade met aan beide kanten een afbuiging naar dat ge deelte van de Lammenschansweg dat speciaal voor het lokale verkeer is. De bocht naar beneden voert naar de linker opening van het viaduct. 2. een rijbaan van de Lammen schansweg voor het grote verkeer. Daarnaast de tweede rijbaan voor het grote verkeer, waar voorlopig de blauwe tram door zal rijden en daarnaast als vierde opening de tweede doorgang voor het lokale verkeer. Het viaduct heeft dus vier openingen. Rechts op de tekening is 3: de Mel chior Treublaan. Daarboven 4: De Sitterlaan. 5: Kamerlingh Onneslaan: deze leidt dus naar de rechter opening van het viaduct voor het lokale ver keer. 6: Dahliastraat. Bi) 7 is het perron van het sta tionnetje. Links daarvan 8: het haltegcbouw. Bij 9: de rijwielstalling De nul stelt een parkeerplaats Gemeente koopt panden aan Zuidsingel en twee Binnenvestgrachten De gemeente heeft in openbare vei ling de hand kunnen leggen op de per celen Zuidsingel nrs. 56 en 58 voor de prijs van f 4535,— in totaal, de percelen 3e Binnenvesbgraoht nrs. 14, 15, 16, 17. 19. 20 en 21 voor de prijs van f 19.800,— totaal, en het perceel 4e Binnenvest gracht nr. 8 voor de prys van f2750,— totaal. Over Zoeterwoudsesingel een tweede brug; Oranjeboomstr. moet verbreed; terrein van S.L.F zal worden doorsneden EN van de gewichtigste zaken J die de Leidse gemeenteraad laandag krijgt te behandelen, is het voorstel tot vaststelling van het tracé noord-zuid-verbinding Hooigracht. Het tot stand komen van de noord- zuidverblnding is In de eerste plaats belang voor het opvangen van het Inter lokale verkeer: zowel het verkeer uit de richting Alphen aan den Rün als dat uit de richtingen 's-Gravenhage/Rotter- dam en Voorschoten moet, om Katwijk, Noordwijk, Valkenburg, Warmond of de bollenstreek te kunnen bereiken, door het centrum van de stad, en wel via de route Levendaal, Breestraat, Kort-Rapen- burg, Prinsessekade, Stationsweg en RUnsburgerweg De verbeersintensiteii op deze route, gerekend tussen 7 en 15 uur, bedraagt dan ook ongeveer 7.000 tot 10.000 motorrijtuigen per dag. De smalle straten maken het onmogelijk dit vangrijke verkeer vlot af te wikkelen. De onvermijdelijke regeling met keerslichtén op de belangrijkste kruis punten werkt eveneens een belangrijke vertraging in de afvloeiing van het keer in de hand. Aan de huidige route kleeft nog ander bezwaar: zij leidt tot de zeer gewenste combinatie van verkeersweg en winkelstraat, hetgeen niet alleen een belemmering betekent voor het rijdende verkeer, maar tevens een gevaar en vele moeilijkheden voor de voetgangers. Voorts moet nog rekening worden ge houden met het feit, dat het verkeer over deze route in de nabije toekomst niet illeen door de toeneming van het ver keer zelf nog groter zal worden, maar mede door het gereedkomen van het spoorwegviaduct over de Lammenschans weg, waardoor het verkeer, afkomstig de rijksweg nr 4a en de provinciale weg nr. 16, de bedoelde route eveneens geheel zal gaan volgen. ze route is voorts belast met een uiterst intensief lokaal verkeer, temeer door het ontbreken van een goede recht streekse verbinding tussen de noordelijke zuidelijke stadsgedeelten. Gezien de omvangrijke uitbreidingen der stedelijke bebouwingen doet dit zich als een ern stig gemis voelen. De verwezenlijking de noord-zuidverbinding via de Hooi gracht zal mede tot gevolg hebben, dat ook dit verkeer uit de eigenlijke binnen stad kan worden geweerd. Vier en drie banen en W. kunnen nu reeds meedelen, dat het in het voornemen ligt de Lam menschansweg, van het ontworpen ver keersplein bij de nieuwe Lammebrug af an de Lorentzkade, twee gescheiden rijbanen van elk 7 m breedte uitslui tend bestemd voor snelverkeer te geven, alsmede aan beide zijden een parallelweg voor het langzame verkeer. Tussen de Lorentzkade en de Jan van Houtbrug zal de weg echter slechts drie rijbanen kunnen bevatten. Op verzoek le commissie voor de Openbare Wer ken zullen zij doen nagaan, of het moge- is in dat gedeelte nog een rijwielpad de oostzijde van de weg te projec- De verbinding tussen de Maresingel en de Willem de Zwijgerlaan is thans niet het tracé opgenomen. Dit gedeelte zal 3 van belang worden, als de Willem de Zwijgerlaan volledig is aangelegd en doorgetrokken naar het Schuttersveld. Hiertoe zal om. een brug over de Haar lemmertrekvaart moeten worden ge bouwd. Een van de belangrijkste punten van de noord-zuidverbinding wordt gevormd door de kruising met het Levendaal. Het verkeer uit en in de richting Alphen aan den Rijn moet zich hier voegen in, c.q. scheiden van het verkeer van, res pectievelijk naar de Lammenschansweg en verder. Om ter plaatse een duidelijk en overzichtelijk kruispunt te verkrijgen, is het van groot belang, dat de geschei den rijbanen van de Lammenschansweg tot aan dit punt worden voortgezet. De consequentie hiervan is de bouw van een tweede brug over de Zoelerwoudsesingel, naast de Jan van Houtbrug. Het verkeer in de richting van de Lammenschansweg zal over de bestaande brug worden ge leid; het verkeer in de andere richting zal de nieuwe brug passeren en vervol gens via de te verbreden Oranjeboom straat het bedoelde kruispunt bereiken. Stegen weg Van het Levendaal af zal de weg een breedte van tenminste 9 m verkrijgen. Hiertoe zal de bebouwing tussen de Sint Jorissteeg en de Krauwelsteeg geheel moeten worden geamoveerd. Daar zul len bovendien aan beide zijden van de weg parkeerhavens van 2.50 m breedte en ruime voetpaden worden aangelegd. Van de Hogewoerd tot de Hooigracht zullen slechts aan één zijde parkeervak ken komen. De Gansoordbrug en de Hooigracht zijn inmiddels in overeen stemming gebracht met hun nieuwe functie. Ook de Gepektebrug voldoet aan r opneming de daaraan te stellen eisen in het tracé. Een tweede zeer belangrijk kruispunt zal worden gevormd met de te dempen Langegracht. Deze weg zal immers een van de voornaamste oost-westverbindin gen worden. Terrein S.L.F. Ten noorden van dit kruispunt door snijdt de verbinding de terreinen van de stedelijke fabrieken van gas en electri- citeit. Hoezeer dit met het oog op de be langen van het bedrijf ook is te betreu ren, "de noodzaak dwingt tot deze maat- De aansluiting aan de Maresingel is haaks ontworpen in verband met het feit, dat in een verdere toekomst, na doortrekking van de noord-zuidverbin ding naar de Willem de Zwijgerlaan, ter plaatse eveneens een belangrijk kruispunt zal ontstaan. Een dergelijke aansluiting is bovendien ook thans reeds van belang voor een vlotte verwerking van het ver keer tussen de noord-zuidverbinding en de Maresingel. Advertentie PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 TYPEN STENO in 4 talen DUITS - ENGELS FRANS - SPAANS INSCHRIJVING DAGELIJKS Parkeerhaven Ir Drieesenstraat B. en W. hebben een plan doen omwer pen voor een opgaande beplanting en een parkeerhaven aan de noordzijde van de Ir. Driessenstraat. De kosten worden be groot op f 8.500. De Leidse gemeenteraad krijgt vol gende week maandag (2 uur) een agenda (e verwerken van liefst 43 pun ten. Er is een groot aantal onderwas- voorstellen bij alsmede een reeks, voor stellen tot verkoop van bouwterrein. Bern ling lid plaatsvervangend lid bedoeld bij artikel 16 van de Spaarver- ordemng 1960. uil de leden van de raad; benoeming van een hoofd van de Al- bert Sohweitzerschool benoeming van een lid van de raad van beheer van óe Sportstichting; voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mejuffrouw S. Kruijt uit haar betrekking van lerares in de mu ziek aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool: inzake het verlenen van eervol ont slag aan mejuffrouw J. M. Hilarius en mejuffrouw E. H. A. van der Heyden uit haar betrekking van onderwijzeres aan de Lorentzschool en onderwijzeres aan de Da Costaschool; inzake het verlenen van eervol ont slag aan mevrouw A. W. de Graaf van Katwijk uit haar betrekking van hoofd- leidster van de openbare kleuterschool De Zonnebloem voorstel inzake het bepalen van het getal wekelijkse lesuren per verplichte leerkracht, gedurende hetwelk met in gang van 1 januari 1961 vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare scho len voor gewoon lager onderwüs, aan de openbare school voor voortgezet ge woon lager onderwijs en aan de open bare scholen voor uitgebreid lager on derwijs iimzake het verhogen bouw en inriohtinig van een openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Du Rieustraat beschikbaar ge stelde krediet; preadvies op het verzoek van het Pe stuur van de Stichting Roomseh-Katho- lieke Scholen om medewerking verbeteren van de verlichting lokaal van de school voor g.l.o. Haarlemmerstraat 32 en in vier lokalen van de school voor u.l.o. aan de Haar lemmerstraat 34; nzake het vaststellen over 1958 van de vergoedingen in de exploitatiekosten, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon lager onder aan zwakzinnige kinderen aan spraak hebben, alsmede van de bedra gen van de voor vergoeding in aanmer king komende kosten dezer scholen over dat jaar; inziake het bepalen van het bedrag, dat per leerling van de bijzondere school buitengewoon lager onderwijs slechthorenden en spraakgebrékkige kinderen voor het jaar 1959 alsnog be schikbaar wordt gesteld; inzake het bepalen van het getal we kelijkse lesuren per verplichte leer kracht, gedurende hetwelk met ingang van 1 januari 1961 vakonderwijs zal den gegeven aan de openbare school buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kinderen en aan de open bare school voor buitengewoon lager onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen voorstel om de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen te ver zoeken om te bepalen, dat de openbare kleuterschool aan de Gortestraat gedu rende 1961 in stand wordt gehouden; preadvies op het verzoek van het be stuur van de Vereeniging voor Christe lijk Onderwijs om medewerking nvufliling van de inventaris kleuterscholen aan de Middelstegracht —9 en de Morsweg 114; voorstel inzake "t verlenen van voor schotten op de exploitatievergoedingen 1960 aan de besturen van de bij zondere kleuterscholen; voorstel inzake het uitbreiden van de deelneming in het maatschappelijke ka pitaal van de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten; voorstel inzake het beschikbaar stellen an gelden voor het verrichten van enige vertrekken van het perceel Vliet ten behoeve van het gemeente- chief inzake het beschikbaar stellen gelden voor het doen van kapitaalsuit gaven ten behoeve van de Dienst van Gemeentewerken voorstel inzake het beschikbaar stel- n van gelden voor het aanbrengen van :n beplanting en de aanleg van een penkeerhaven aan de noordzijde van de Ir. Driessenstraat: voorstel inzake het beschikbaar stellen in gelden voor de aanleg van een plein nabij de onderdoorgang in de spoorweg LeidenWoerden Lammenschansweg een reconstructie van de Melchior Treublaan en voor verbetering van de verlichting in de De Sitterlaan, een en ander verband houdende met het in stellen van een spoorweghalte c.a. door de N.V. Nederlandsche Spoorwegen inzake het vaststellen van het tracé an de uoord-zuidverbinding. vla de Hooigracht; inzake onteigening ten behoeve van d« aanleg van de noord-zuidverbinding, via de Hooigracht; inzake het aankopen van enige per- Voor woningenbedrijven tweede meisjes-vakschool In verband met de voorgenomen bouw an vijf middenstandswoningen, overeen komstig het uitbreidingsplan „Leiden- Rodenburgerpolder", heeft de heer J Bekooy alhier de gemeente verzocht aan hem te verkopen een perceel bouwter- groot ongeveer 1260 m2, gelegen de Uhlenbeekkade, tussen de Snouck Hurgronjestraat en de Huizingastraat Met hem is overeenstemming bereikt fer de verkoopprijs van f 32,50 per m2. Voor de bouw van dertien midden standswoningen heeft de heer J. van Riet alhier verzocht hem te verkopen een perceel bouwterrein, groot ongeveer 2660 m2, gelegen aan en nabij de Hoge Rijn dijk. Er is overeenstemming bereikt om trent de verkoopprijs van f 36,50 per m2 In verband met de voorgenomen bouw an 128 flatwoningen heeft de n.v. Bouw- Exploitatiebedrijf B. J. Huurman en Zoon verzocht aan haar te verkopen de percelen bouwterrein, tezamen groot on geveer 3150 m2, gelegen aan de Churchill- laan en de Bachstraat. Met adressante is overeenstemming be reikt omtrent de verkoopprüs van f409.600 in totaal. Voor de bouw van denstandswoning heeft prof. dr. ir. J. L. Bordewijk, te Delft, verzocht aan hem te verkopen een perceel bouwterrein, groot ongeveer 355 m2. gelegen nabij de Roomburgerweg. De verkoopprijs is f 15.000. Ook voor debouw van een vrijstaande middenstandswoning verzocht mevrouw H. J. Pouw-de Vogel alhier aan haar te verkopen een perceel bouwterrein, groot ongeveer 287 m2, gelegen nabij de Room burgerweg. Met haar is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van f 12.000. In verband met de vestiging van haar bedrijf ter plaatse heeft de Sassenheimse Metaalwarenfabriek Paul Kuppel ver zocht aan haar te verkopen een perceel industrieterrein, gelegen tussen de Roo- seveltstraat en de Trekvliet, alsmede een toegangspad van de Rooseveltstraat af. met een totale oppervlakte van ongeveer 4275 m2. Er is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van f 15.50 per m2. In verband met de bouw van 34 wonin gen en 14 garages in Zuid-West, heeft de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeen- vrijstaande mid- ten verzocht aan haar te verkopen een perceel bouwterrein, groot ongeveer 5660 m2. gelegen ten zuiden van de Mozart- Met de N.V. Is overeenstemming be reikt omtrent de verkoopprijs van f 178.000. In verband met de bouw van een mid denstandswoning en een villa heeft de vennootschap onder firma Jac. van Riet. gevestigd alhier, verzocht aan haar te verkopen een perceel bouwterrein, gele gen aan de Burggravenlaan, hoek Oppen- heimstraat. Met adressante is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van f32.50 per m2. In verband met de vestiging van haar bedrijf ier plaatse, heeft de n.v. Rijs- wijkse Metaalwarenfabriek „Rijmefa". gevestigd te 's-Gravenhage, verzocht aan haar te verkopen een perceel industrie terrein, gelegen aan de Rooseveltstraat. groot ongeveer 4000 m2. Er is overeen stemming bereikt omtrent de verkoop prijs van f 20 per m2. Voor een tweede vakschool voor meis jes heeft de Vereniging Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken de gemeente gevraagd, van haar te mogen kopen het perceel bouwterrein, groot ongeveer 5400 m2. gelegen in het uitbrei dingsplan „Leiden-Noord", aan de Suma- trastraat. tussen de Timorstraat en de Surlnamestraat. Met deze vereniging is overeenstem ming bereikt omtrent de verkoopprijs van f 32.50 per m2. celen, gelegen aan Binnenvestgraoht i inzake het aankopen van een perceel weiland, gelegen een westen van de Storm Buysingstraat; inzake het verkopen van een perceel industrieterrein, gelegen tussen de Roo seveltstraat en de Trekvliet; inzake het verkopen van een perceel industrieterrein, gelegen aan de Roose- ïnzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Churchili- laan en de Baohstraat; inzake het verkopen van een oerceel bouwterrein, gelegen aan de Mozart- straat, de Debussystraat. de RaveLstraat en de Ohopinstraat, inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Sumatra- inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Burggra venlaan, hoek Oppenheimstraat inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Uihlenbeck- inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan en nabij de Hoge Rijndijk; inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen nabij de Roombur gerweg inzake het verpachten van percelen wei- en teelland gedurende 1960 en 1961. inzake het goedkeuren van de exploi tatierekeningen van het complex der oude woningen (W.W. I) van de Veree niging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen over de boek jaren 15 september 1957/1958 en 1958/ 1959; Inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verbeteren van de open bare verlichting van de Witte Singel en Zoeterwoudsesingel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbrengen van een openbare verliahtirag in de Pestlhuislaan inzake het goedkeuren van de reke ning van de Armenraad over 1959; inzake het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van noodzakelijke herstelwerkzaamheden aan de gemeen telijke badinrichting aan de Van der Werfstraat. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties KENNISGEVING INGEVOLGE ARTIKEL 5, LID 2, DER WEDER- OPBOUWWET. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid bij besluit van 2 december 1960, no. 1206786, gedeeltelijk heeft goedgekeurd het bij raadsbesluit van 9 februari 1960, no. 49, ■astgestelde plan tot herziening van het wederopbouwplan gemeente „Leiden-Sta- tionsplein en omgeving", herziening 1960, omvattende het gebied, gelégen ten zuid oosten van de spoorbaan Amsterdam-Rot terdam, ten zuidwesten van de lijn via duct Rijnsburgerweg-hoek Rijnsburger- lingel, ten noordwesten van dc Rijnsbur- gersingel en van de Morssingel, zulks met intrekking van het wederopbouwplan „Leiden-Stationsplein en omgeving", vast gesteld door het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw bij besluit van 23 oktober 1947, no. 43. Het gedeeltelijk goedgekeurde plan ligt met uitvoerige kaarten c.a. voor eenrieder ter inzage ter gemeente-secretarie, afde ling Openbare Werken, kamer 111. Leiden, 10 januari 1961. De burgemeester voornoemd. F. H. VAN KINSCHOT Leidse kantonrechter gaf straf voor schoolverzuim De gisteren gehouden zitting van het Leidse kantongerecht had een rustig ver loop. In de morgenzitting trad als kanton rechter op mr. De Bruin, terwijl mr. Van der Schans als officier van justitie fun geerde. In de middagzitting respectieve- mr. De Koning en mr. Breda. De zaken waren weer voornamelijk ver keersovertredingen. Tot de uitzonderingen behoorde een geval van onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Hiervoor had zich te ver antwoorden een 42-jarige tandtechnicus uit Rotterdam. Deze had op 22 augustus en dame tanden getrokken, een af druk genomen van een gebit en een prothese geplaatst. Op 24 augustus had hij door Injecties plaatselijk verdoofd en kiezen en tanden getrokken. man verweerde zich door te zeggen dat hij handelde in opdracht van een tandarts. Naar het oordeel van de kan tonrechter handelde hij geheel zelfstan dig. Ook de officier van justitie was van mening dat hij deze handelingen niet had mogen verrichten. Terwijl de tandarts met de ene patiënt bezig was, behandelde jen andere. In verband hiermede eiste hij twee geldboeten van f 300 of 2 maal 30 dagen hechtenis. Daar een tandarts aanwezig was geweest wilde de kantonrechter enige clementie toepassen en veroordeelde hij de Rotterdammer tot twee geldboeten van f 250 of 2 maal 1 maand hechtenis. Dat „kleinere' overtredingen wel eens :n zwaardere straf kunnen opleveren ondervond een slager uit Noordwijk. Hem ten laste gelegd dat zijn leerplichtig zoontje bij herhaling de school had ver- Hij verontschuldigde zich door te zeg gen dat op die tijden zijn bediende ziek was, terwijl zijn zoon in militaire dienst en hijzelf aan reuma leed. De offi- meende, dat de man geen rekening had gehouden met de belangen van zijn leerplichtige zoon. Hij eiste driemaal f 100 van driemaal f 60 voorwaardelijk een proeftijd van twee jaren. Ook de kantonrechter sprak van een ernstig geval en veroordeelde tot driemaal f 50. Een landarbeider uit Noordwijkerhout werd wegens dezelfde overtreding na een eis van driemaal f 20 of driemaal 4 dagen hechtenis veroordeeld tot driemaal f 15 of driemaal drie dagen. Tegen een Leidse fabrieksarbeider werd f 40 of 8 dagen hechtenis en 3 dagen hechtenis voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaren geëist. Het vonnis luidde f 25 of 5 dagen 1 week hechtenis voorwaardelijk met i proeftijd van 1 jaar. Zie voor stadsnieuws

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3