Jeugdkampioen schaken nam de N.L.C.-beker in ontvangst Nijjoarsveziede bij de Leidse Groningers Twee jubilarissen vanmorgen in Leiden onderscheiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 9 JANUARI 1961 Agenda voor Leiden Maandag De Doelen, 8 uur: Leidse amateurfoto grafen, P. de Jong over kleurendiapro jectie en zwart-wit vergrotingen. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Opera Dido and Aeneas, van H. Purcell, door Alma Materkoor. Woensdag Bevrijdingskerk, Arent Bruunstraat, 8 uur: Officiële opening. Rijksmuseum van Volkenkunde, 8 ui Dr. G. D. van Wen gen over „Muziek het Caraibisch gebied". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Derde conc Kunstkring Voor Allen. Herman Kreb- bers, viool, Danièle Dechenne, pianc Kerkzaal academisch ziekenhuis. 12.50 120 uur: Middagpauzebijeenkomst. Donderdag Gulden Vlies, 2.30 uur: Openingsmid dag Ned. Ver. van Huisvrouwen; mevr Harriet Freeser over „Hartige hapjes in de literatuur". Kleine Burcht, 8 uur; Jiergearkomste Selskip Fryelan. Schouwburg, 8 uur: Haags Stude Cabaret „Met Huid en Hagenaar", Rehoboth, Rapenburg 10, 8 uur; afde ling Leiden Veron, lezing over meet instrumenten. Vrijdag Den Haag, gebouw K en W„ Snip en Snap Revue, vertrek 7 uur n.m. Stations plein, voor K. en O. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Wir Wun- derkinder (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hier is Lemmy Caution (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Rear Win dow (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Dreigende heuvels (14 jaar); donderdag: Babette op het oorlogspad (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur); Iwan de Verschrikkelijke (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Nooit op zondag (18 jaar). Apotheek Apotheek Van Driesum, Mare 110, tele foon 20406. Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden, Panorama der prehistorie (tot 15 januari) Lakenhal, Negen Leidse tekenaars (tot 23 januari). Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Rijksmuseum voor Oudheden. Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u. Archeologisch instituut, Rapenburg 26, elke dag algemene studiezaal en uitleen- bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Academisch-Historisch museum, Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7, elke dag geopend van 105 u. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u. en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Geologisch en mineralogisch museum. Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Zaterdagmiddag zijn de jaarlijkse snel schaakwedstrijden voor zestallen ge speeld. De organisatie berustte bü de schaakvereniging V.T.L., die dit jaar haar 25-jarige bestaan herdenkt, ln sa menwerking met het bestuur van de Leidsche Schaakbond. De voorzitter van de Leidsche Schaakbond, lr. G. Venema. opende de middag met gelukwensen*aan het adres van de jubilerende vereniging om vervolgens over te gaan tot de uit reiking van de prijzen van het zojuist geëindigde Leidse jeugdkampioenschap en van de afvatwedstrijd 1960. De jeugdkampioen C. C. Berg (Philidor) nam de door de Nieuwe Leidsche Cou rant beschikbaar gestelde wisselbeker in ontvangst; de pryzen van de afvalwed- stryd gingen naar J. J. Piket (Philidor), A. Smit (V.T.L., de vorige winnaar), C. van Dijk (Philidor) cn A. J. W. Kohl- beck .(Philidor). De traditionele prys voor het grootste bordverschll was voor Y. Hortensius (Philidor). De Zestien deelnemende ploegen wa ren verdeeld in drie klassen. Aanvan kelijk waren er slechts vijftien teams, maar op het laatste ogenblik kwam nog een zestal van de schaakvereniging Al phen zich aanmelden. Een zestal? Het bleken er bij het begin van de wedstrijd maar drie te zijn, zodat de open plaat sen moesten worden opgevuld door le den van andere verenigingen. In de eerste klasse werd het L S G.- team met een punt voorsprong op Phi lidor A kampioen. De tweede klasse werd een royale overwinning voor de Katrwijkse ploeg terwijl Sassenheim de derde klasse voor zijn rekening nam. De eindstanden luiden: eerste klasse: 1. L.S.G. 20%; 2. Philidor A 19%; 3 Philidor B 15%; 4. Alphen 14%; 5. Voor schoten A 10%; 6. Boskoop 9%; tweede kdasse: 1. Katwijk 15; 2. Phi lidor C 13; 3-4 Leithen A en L.SB.- bestuur 12; 5. V.T.L. 8; derde klasse: 1. Sassenheim 17%; 2 Hazerswooide 16; 3. Philidor D 11; 4-5. Leithen B en Voorschoten B 3. Ir. Venema reikte per groep een prijs uit. Het Voorsohotense jeugd- (B)-team ontving een troostprijs voor het slechte resultaat. De prijs voor de kortste partij ging naar J. W Slieker Philidor) die een zijner partijen in 1% minuut won. H. Lugthart (Katwijk) kreeg de prijs voor het eerste geforceerde punt. Na afloop, toen de meeste deelne mers allang waren vertrokken, bleven tien enthousiasten achter om een zelf georganiseerd vijfminutentoernooi te (A dve, ■mie) LEVENSPOSITIE Verzekeringsmaatschappij vraagt voor een bestaand agentschap een aktieve en betrouwbare kracht Vast salaris provisie. Premie- vrij pensioen. Borgsom wordt ver langd. Brieven no. 6741 bur. blad. /N DE STAD en in de provincie Groningen, maar vooral in de provincie, was het gebruik in januari familie, vrienden en buren (noabers) een visite te brengen om elkaar „veul heil en zegen" in het nieuwe jaar te wensen. Met het over en weer bren gen van die visites was voor som migen vrijwel de gehele maand ge moeid. Verder kwam er van „uit gaan" maar weinig, zodat men in dit opzicht het overige deel van het jaar op de maand januari moest teren Vanzelfsprekend werden de bezoekers dan getracteerd op speoiaal Gromnigs ge bak als „Grim/neger kouke, olie wieven, kniepertjes en rolletjes". Daarbij kwam dan nog de „brandewien mit rozienen" Evenals in vorige jaren had het bestuur van „Ons Grunnegerlaand" in dat oude gebruik aanleiding gevonden ook in dit jaar, en wel op zaterdagavond jl. in de bovenzaal Van der Heijden de leden der vereniging op Nieuwjaarsvisite te nodi gen en velen hadden aan die uitnodiging gevolg gegeven. Het was een gulle ontvangst: het be stuur had ervoor gezorgd, dat al die lek. kemdjen in ruime mate aanwezig waren, met uitzondering van de rozijnen op brandewijn. Waarom dit „zuite borreltje" er niet was zijn wij niet aan de weet ge komen. Pecuniae causa misschien De vice-voorzitter, de heer F. J. Riks, bracht allen de gebruikelijke heilwens en besprak het wel en wee van I960. Daarbij maakte hij om. melding van het heen gaan van het erelid de heer J. Bakker te 's-Gravenhjy>e, die vele jaren als se cretaris zijn beste krachten aan de ver eniging heeft gegeven. Overigens kon hij gewagen van een goed 1960; het gaat goed met „Ons Grunnegerlaand" en er is allp aanleiding om het nieuwe jaar met op gewektheid in te gaan. Tweemaal trad het eigen gemengd koor voor het voetlicht en bracht het, onder leiding van de heer Riks, Groningse lie deren ter. gehore. Met de overige aanwe zigen hebben wij van deze zang genoten Na het eerste optreden van het koor kreeg mevr. Vriend het woord voor het voordragen van Groninger poëzie en proza, ernst en luim, waarmee zij veel succes oogstte. Een vast programmapunt van de nieuw jaarsvisite is langzamerhand geworden de vertoning van kleurendia's door de heer en mevr. Enzerink. Vóór de pauze ver toonden zy dia's van Oostenrijk, in hel bijzonder van het Zillerthal. en na de pauze dia's van het eigen land, vooral van Drenthe en Groningen. Het was alles even mooi. De aantrekkelijkheid hiervan werd nog verhoogd door de prettige, kun dige wijze waarop de heer Enzerink de plaatjes toelichtte. Geen wonder, dat bel den een hartelijk applaus ten deel viel. En hiermede was het programma af gewerkt. Velen komlen nog naet scheiden en bleven nog wat nababbelen. aldus de onderlinge band nog nauwer toehalende. spelen. In een andere hoek van de speel zaal waren enkele spelers Caissa on trouw geworden cn wijdden zich aan het klaverjassen. Om kwart voor acht vonden ook zij het welletjes. Ds. Gijsbers benoemd te Mijnsheerenland Ds. D. H Gijsbers. Hervormd pre dikant te Leimuiden en half-dime- jeuigdpredikant van de Herv. Ge meente te Leiden, heeft e?n ben-'c- ming ontvangen tot directeur van het streekvormingscentrum hoekse- waard met standplaats Mijnsheeren land in de classis Dordrecht van de Hervormde Kerk. Neemt ds. Gijsbers deze benoeming aan, dan zal hij in classicaal verband worden beroepen. Chr. Geref. Kerk Leitien In de gistermorgen na de kerkdienst gehouden vergadering van manslidma ten der Chr.. Geref. Kerk werden tot ouderling benoemd de heren J. M. van Weelden cn C. van der Spruit. Tot dia ken koos men de heer C. Vermeulen. iv b>i Binnen 24 uur van uw griep af! ln de kantine van de Touwfa- brieken werd in het raam van de wedstrijden om het jeugdkam pioenschap schaken de N.L.C.- wisselbeker uitgereikt aan de heer C. C. Berg. Links ir. Venema. (Foto N. v. d. Horst) Laatste dienst Geref. Kerk in school Telderskade Wijk 5 (Leiden-Zuidwest) van de Ge ref. Kerk te Leiden is gistermiddag om 5 uur voor de laatste keer bijeengekomen in de school aan de Telderskade. Zoals bekend, wordt aanstaande woensdag de Bevrijdingskerk in gebruik genomen zo dat met ingang van zondag 15 januari daar de kerkdiensten worden gehouden. Ds. H. Heule ging voor in de laatste dienst in de school. Hij zei onder meer te hopen, dat de hechte onderlinge band. die in deze povere maar knusse vergader gelegenheid is ontstaan, in de nieuwe kerk bestendigd zal worden. Na afloop nam fotograaf N. van der Horst enige foto's ten behoeve van het album, waarin foto's van de bouw der Bevrijdingskerk Leifis 'kantongerecht velde Saloinonsoordeel Het kantongerecht te Leiden heeft een beslissing moeten nemen in een merk waardig arbeidsgeschil tussen een ma troos en een scheepvaartonderneming te Leiden. De matroos kreeg ongevraagd ontslag, doch bij de ontslagverlening werd hem niet dadelijk een ontslagbe- wijs uitgereikt Hy kreeg dit bewijs eerst later en meldde zich door het ontbreken van het ontslagbcwys pas acht dagen na het ontslag voor een uit. kering ingevolge de werkloosheidswet Hierdoor ontving hij f 80,32 minder aan uitkering, De matroos achtte de werkgever hiervoor aansprakelijk, stel lende. dat hij de werkloosheidsuitkering gedurende aoht dagen niet zou hebben gemist, wanneer hem het ontslagbewijs onmiddellijk zou zijn ter hand gesteld. De werkgever was van oordeel, dat het ontbreken van een ontslagbewijs de matroos niet had kunnen beletten zich voor het verkrijgen van werkloosheids uitkering onmiddellijk aan te melden en dat de werknemer de niet-uitkering geheel en al aan zichzelf had te wijten. De kantonrechter was in zijn uit spraak van mening, dat, indien de ma troos op grond van onvrijwillige werk loosheid zioh dadelijk bij de bedrijfs vereniging voor de werkloosheidsuitke ring zou hebben aangemeld, hij wel in aanmerking voor een uitkering had kun nen komen, en dat de uitkering hem zou zijn uitbetaald, wanneer hij later het ontslagbewijs zou hebben getoond. Naar het oordeel van de kantonrech ter brengt dit echter niet pnmiddellijk met zich, dat de vordering van de ma troos terzake van het verzuim van de werkgever onmiddellijk een ontslagbe wijs af te geven, behoorde te worden afgewezen. Naar ervaringsregeleen was de schade te verwachten als gevolg van het niet tijdig afgeven van het ontslag- bewijs, waartoe de werkgeefster nog was gemaand. De werkgeefster in het visserijbedrijf moet kunnen hebben voorzien, dat waarschijnlijk schade zou ontstaan Hiertegenover staat echter, dat indien de matroos zich beter om trent zijn rechten had laten voorlichten, hij de schade had kunnen beperken. Dit alles en de schuld van beide par- 'ijen tegenover elkandrr afwegende, kwam het kantongerecht tot het Salo- monsoordeel, dat ieder van de partijen de helft van de schade moest dragen. Vijfdaagse werkweek bij Goemaat en B. de Koning Bij de firma Goemaat te Katwyk en Rijnsburg en B. de Koning te Leiden wordt met ingang van 1 februari jus. de vijfdaagse werkweek ingevoerd. Door een bepaald rouleringssysteem kunnen de winkels op zaterdag normaal ge opend blijven, Het personeel behoudt de extra week voorjaarsvakantie. Dr. E. V. W. Vercruijsse benoemd tot hoogleraar te Leiden O Bij K.B. van 2 januari 1961 is dr. E. V. W. Vercruijsse, wetenschappelijk ambtenaar bij het sociologisch instituut van de rijksuniversiteit te Leiden, be noemd tot gewoon hoogleraar in de toe- gepaste sociologie te Leiden Dr. Vercruijsse werd geboren op 25 november 1926 te Koog a. d. Zaan. Na de h bs te Hnariem te hebben be zocht. studeerde hij aanvankelijk astro nomie te Leiden. Mede onder invloed vrn oorlogsgebeurtenissen gaf hij deze studie op. Na het einde van de oorlog begon hij met de studie in de sociale geografie aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam. Hij legde het kand.- en doet. examen beide af cum laude. het laatste in 1952. in welk jaar hij benoemd werd tot leraar in de aard rijkskunde en geschieden :s aan het Heymans-lyceum te Groningen. LEZERS SCHRIJVEN ONS: Demping Rapenburg (III) Ik moeit u zeggen, dat ik bewondering heb voor uw lezers, die in uw blad van zaterdag de knuppel in het hoederhok hebben geworpen wat betreft de demping van het Rapenburg. Het is ook mijn overtuiging, dat als Leiden werkelijk uit zijn verkeersnood wil komen, die met allerlei lapmiddeltjes toch met het jaar zienderogen zal toenemen, de eerbied voor deze schone gracht plaats zal moeten maken voor de noodzakelijkheid van een afdoende oplossing. Een van de schrijvers van zaterdag stelde, dat niemand zal kunnen beweren, dat dit niet de beste op lossing is. Het Rapenburg zou niet alleen een prachtige parallelweg met de Bree- straat vormen, maar bovendien zou men geen last hebben met de aansluitingen aan de eindpunten: enerzijds een doorgaande lijn naar het Kort Rapenburg, natuurlijk zonder de De Gijselaarsbank, anderzijds een directe aansluiting op het Levendaal via een gedempt Steenschuur en Leven daal. Als dit werkelijk de oplossing zou blij ken te zijn, waarom blijven wij dan in onze afwijzende houding volharden? Wij mogen er zeker van zijn dat wat wij nu zouden verzuimen, heus wel door een latere generatie ter hand zal worden ge nomen. Het is een uitstel van executie. En dat is een hoogst ernstige zaak omdat het hier de veiligheid betreft in een stad, wier ongelukken statistiek een steeds be denkelijker ontwikkeling vertoont. Het is zeer de vraag, of het Rapenburg veel van zijn waarde zal verliezen als er een verkeersweg komt. Het wordt er al leen anders door, maar zijn schoonheid zal er niet door worden aangetast. Na tuurlijk vormt helt water een factor in die schoonheid, echter niet de belangrijk ste. De belangrijkste is de voornaamheid van zijn panden en zijn typische ligging in het geheel van de binnenstad. Het is opvallend, dat bij dergelijke on derwerpen zo vaak het onberedeneerde sentiment een rol speelt.Wij hebben dat ook gezien bij het vervangen van de gas verlichting op het Rapenburg Wat een protest stak daarover niet op! Het leek wel of er met elektrische verlichting niets meer van „Europa's schoonste gracht" zou overblijven. Argumenten waren in dat door velen ondertekende adres niet te lezen, 't Was een aaneen rijging van kreten, die nog onbegrijpelij ker klonken als men lette op de in het algemeen vrij hoge intelligentie der on dertekenaars. Ik geloof, dat velen zich min of meer zouden generen als zij dat adres nu nog eens lazen. Ze zouden zich wellicht afwenden met de zelfbeschul digende gedachte: „Hoe hebben wij ons dóórover destiids zó druk kunnen ma ken!" Niemand zal meer één kwaad woord zeggen over de verlichting van het Rapenburg. Integendeel, de vervanging van het vroegere spooklicht heeft als re- =ultaa' gehad dat de gevels ook bil avond duidelijk zijn te zien. De tijd heelt alle wonden. Niemand weent meer over de demping van de Cellebroersgracht thans Kaiserstraat de demping van de Zijdgrachrt thans Korevaarstraat de demping van de IJzerengracht thans Nieuwe Beesten markt de demping van de Middelste gracht, de Uitersitegracht en de Mare. U moet u eens proberen voor te stellen wat een onbewoonbare stad Leiden zou zijn als gemeentebesturen in he! recente en meer grijze verleden niet hadden be sloten tot dempingen en afbraken. Laten wij nu maar toegeven, dat een gracht als het Rapenburg, die. als het dus om een parallelweg gaat volkomen in de weg ligt. niet meer past in een modern stads beeld- We moeten onze oude cultuur be waren. Maar een doodgewone gracht, al spannen zich daarover enkele beziens waardige bruggetjes, hoort daar beDaald niet bij. Nu is het maar de vraag, wié de kat de bel aanbindt. Er zal in de gemeenteraad wat beweging hierover moeten komen. Als het dagelijks bestuur van de gemeen te het niet aandurft, kan dan een gewoon raadslid het vuurtje niet beginnen te stoken? En is de twijfel in het bestuur te groot, waarom schrijft diit bestuur dan geen „referendum" uit? Laat dan het volk zelf beslissen over de toekomst van het Rapenburg. Het is een gemeentebestuur te vergeven als het de tijd nog niet ge komen acht op een bepaald punt met een drastisch voorstel te komen. Het zou wel eens kunnen zijn. dat. als van de zijde der gemeente voldoende voorlichting hieromtrent wordt gegeven, de burgerij van Leiden „ja" zegt. misschien in de zin van „ln vredesnaam", maar dat doet cr minder toe. Ik hoop, dat deze Ingezonden stukken terwille van de zaak waarom het hier gaat de nodige beweging tot gevolg zullen hebben. Tuessen haakjes- als het Ra penburg parallelweg wordt, kan ook de markt op zijn plaats blijven. En dat zullen de kooplieden en de middenstan ders wel fijn vinden. Leiden T. V. Marktverplaalsing In uw blad heb ik gelezen dat de heer Cornelisse van de politie een verplaatsing van de marlot naar de Jan van Houtkade ook zou toejuichen met het oog op de Leidenaars die in het grote zuidwest wonen. Dat is aardig van de heer Cor nelisse. Maar hij is dan toch wel een zijdig, want heeflt hij ook nog gedacht aan de mensen in het noorden en oosten vam de stad? Als de markt naar de Jan van Houtkade wordt verplaatst, kan ik me zo voorstellen, dat die delen van Leiden daarmee niet zijn ingenomen. Volgens mij kan daarom beter een plaats in het centrum worden gezocht. En dan vind ik het idee van de heer Lambermont waarover u schreef, namelijk de Nieuwe Rijn, Nieuwstraat en plein Hooglandse kerk. zo gek nog niet. Leiden. J. KIEBOOM. In oktober 1954 werd dr. Vercruijsse belast met een onderdeel van het socio- 1 gisch onderzoek in de textielindustrie in de Twentse Achterhoek. Sedert l jan. 1955 is hij als wetenschappelijk ambte naar bij het sociologisch instituut te Leiden belast met de dagelijkse leiding van het instituut, onderwijsaangelegen- heden en praktische research. In juni i960 promoveerde de nieuw benoemde hoogleraar op een proef schrift getiteld: „Het ontwerpen van een sociologisch onderzoek". Van 1955 t.m. 1959 was dr. Vercruijsse redacteur van de „Sociologische Gids". Sinds januari i960 is hij secretaris van de Nederlandse Sociologische Vereniging. Behalve dit proefschrift en verschei dene artikelen mogen nog vermeld worden ..Wegwijzer voor de studie m de sociale wetenschappen" (1956); „De Nederlandse beroeps-prestage-s>tratifica. tie", in samenwerking met prof. dr. F. van Heek (1958); en „De Jeugd in het geding', samen met mr. D. E. Kran'z Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 29 dec. 1960 t/m 4 jan. 1961 estigden zich: Te Leidt J C van Schaik en fam, hoofd ener school. Lieven de Keystraat 21J H G F A de Boer »n fam.. bankwerker. Lieven de Keystraat 17; J Vreeburg en fam., vertegenwoordiger. Lokhorststraat 21a; M Stiemsma-Kooistra en fam.. Suriname- straat 48; A F Kuijken en fam., meubel maker. Van Hogendorpstraat 1H Knol en fam chauffeur, ab t/o Oude Singel 134; W J Ewaardt en fam.. magazijnbe diende, Morssingel 1J G van de Lust- graaf en fam., exploitant rusthuis, De Laat de Kanterstraat 2; W van den Engh en fam, hoofdonderwijzer. Was. straat 63; J E Veldhuijzen-Manneveld en fam, Moddermanstraat 22; P F Crawley en fam, wetensch medewerker. Maredijk 151; W Meijer en fam. houtzager, Waard 6; L P van der Krogt en fam. poelier, Oude Rijn 11; L Volmer-Ginsberg en fam. Burggravenlaan 207; G N Hoffman-Tan en fam, Rijnsburgerweg 140; E Appel boom, verpleegster. Louis Couperusstraat 2; D F Feenstra, ab Utr Jaagpad t/o 55; L F Titulaer, Rijnsburgerweg 84; S van Wijk, Cobetstraat 11; A J van der Mark, winkeljufrouw, Lindestraat 19; M T de Boer. verkoopster. De Genestetstraat 67a P van der Veen. chauffeur, Lusthoflaan lb; J C Schipperijn. wachtmeester Rijks pol. Lombokstraat 6; L H Liesveld. Slik. steeg 1I C J Tisseur-Pagels, Raamsteeg 14; J J Dieben, Noordeinde 29; W K Dikland. Haarlemmerstraat 247a; G J R Meuleman, militair. Noordeinde 2a; J van der Sluijs, bijrijder exped bedr. Kap- teynstraat 29; C C MM Colsen-Verhaak, Joh de Wittstraat 4; J L A P Vreem- Levèke, Diefsteeg 1J Iedema, autobus chauffeur. Kneppelhoulstraat 25; WAK Monshouwer. Hugo de Grootstraat 3; J N Pronk. Rijnsburgerweg 165; C J M Rooth. J F v d Lindenpoort 3; R A Weemhoff. Hooigracht 4a; J Flinterman, Rijnsburgerweg 95; M K Elderhorst, Zonneveldstraat 4; A M P Sivirsky. Nw Beestenmarkt la: J G M Schimmel. Oude Rijn 152; J J E E Neuteboom. kinderver zorgster. Hoogl Kerkgracht 22; A van de Lustgraaf, 11 verpleegster. De Laat de Kanterstraat 2; W F Daudeij, boorder BPM. Pieterskerkstraat 8;J Hilverdink. Morskade 10a; A R Burke, Witte Singel 81; E Labouchere, Noordeindeplein 4a; G H Gheyselinck, Steenschuur 7: D Don kersloot, Antillenstraat 174; O A Hewitt, automonteur. Oude Singel 46 M H Lens- veldt-Neukirch. Tit Brandsmalaan 78: C G van den Akker, autospuiter. Modder manstraat 104; I C de la Rie-Ronke' Leemansstraat 56; A I van Ginkel, Stiel tjesstraat 43; E W Teutscher, Fagel- straat 44. Hit Leiden vertrokken; H J J van Egmond en derstraat 4. Weststellingwerf. Dr. Schaep- manstraat 15; I E Rijsdam-Laman en fam. Morskade 15, Papendrecht, Jasmijn straat 27; J A van der Krogt en fam. Leuvenstraat 42. Delft, Loudonstraat 13; W S J Singerling en fam, Lammenschans- weg 90. Utrecht. Prof. Ph Kohnstamm- straat 7; J Vos en fam, Bakh Roozen- bnomstraat 26, Rijnsburg. Oude Vlietweg 9; S Hoekstra en fam. Witte Singel 29, Arnhem, Wellensteinlaan 8; H Kamlade en fam. Scholtenstraat 5, Leiderdorp, Eikenlaan 24; P J de Vos en fam. Corn Schuvtlaan 168 Heemskerk, ten Kate- straat 9. CJ M Freriks en fam. v Vollen hovenplein 56. Hattem, Prunuslaan 3; J Lemstra en fam. Hoge Riindiik 132. Rot terdam. Wilgenplaslaan 27; G J Wink ler en fam. Burggravenlaan 173, Breda. Fatimastraat 86; A W P Vriens en fam. Burggravenlaan 43, Haarl meer, Leeuwe rikstraat 7; J Davids en fam, G Kas- teinstraat 116, Nieuwer Amstel, Rem- brandtwe? 179: N P Faas en fam. Hoge Rijndijk 130, Leiderdorp. Charl de Bour bonstraat 7T A Op den Orth. Rijnsbur gerweg 10. 's-Gravenhage. Barnsteen horst 126; E W Kroes. Da Costastraat 93. Veren St van N Amerika: M Kuioer- van Haarlem. Jan v Goijenkade 31 's-Gra venhage. Weimarstraat 256: J A M E Staats-Z wet sloof. Witte Singel 42. Oegst- geest. Lelielaan 53; M A Pijl. Kore vaarstraat 11a, Bergen NH. Hoflaan 22; J J Staats. Nw Beestenmarkt 3, Oegst- geest. Lelielaan 53: M Duisterhof. v d Waalsstraat 45. Delft. Heemskerkstraat P W F H Tnllpnaar-Vermont. Van Ho gendorpstraat 2. Hoenkoop, Utr.straat weg 62; A Naves, Lombokstr 86. Am sterdam. Hogeweg 3811A Fakkel, Man. ritsstraat 48. 's-Gravenhage, Harstenhoek- weg 69; M A Bóeseken, Marediik 57. •s-Gravenhage. Balistraat 78a: W F de Moed. Vondellaan 11. Ridderkerk. Stevn- straat 32: A den Duik. Morskade 20. Oegstgeest. Wald Pyrmontlaan 24; C W Ooms. Doezastraat 34. Rotterdam. Mon- tignylaan 75; E Ammerlaan-Otte, Gmg- nesteeg 78. Leidschendam, Pr Hendrik plein 73; C Glasbergen, Haverstraat 89, Amsterdam. Madurastraat 96 III; I Vaa- sen. Hooigracht 1129. Hilversum. Loos- drechtse Bos 7; H M M Veelenturf, Hooi gracht 11—29, Bodegraven. Willemstraat 37; E E Chwierley, Hooigracht 18, Voor schoten, Marnixstraat 13: E H Oudshoorn, Kaasmarkt 1. Utrecht. Bosboomstraat 1; C van der Jagt, Lammermarkt 64, Cas- tricum. Duinenbosch 3; M Bloem. Am- bonstraat 2. Eindhoven, de Genestet- laan 6; M M P van der Reijden, J P Coenhof 13, Castricum, Duinenbosch 3; M .T Vos-de Haas, Maresingel 23, Surina me; M Langezaal-Lagerberg, Sumatra- straat 17, Zeist, van Tetslaan 55; A M de Vlaam, Rijnsburgerweg 10. Voorscho ten. Kon. Julianalaan 39; D van der Meij. Alb Verweijstraat 7, Duitsland; D Rombout, Hoflaan 144. Oegstgeest. Hoge Morsweg 31; J de Rijk, Jan v Goijen kade 13, Baarn, Amsterd straatweg 41 I Eijs-Ramondt, Tit Brandsmalaan 59, Vcl- sen. Hofdijklaan 22G J W Koolemans Beijnen, Diefsteeg 10, Veren St van N Amerika; G Timan, Langebrug 109, Katwijk, Drieplassenweg 17; R L H Vos, Hyacinthenstraat 12a, Suriname; R Lan- gezaal. Kastanjekade 32, Zeist, Van Tets laan 55; A de Kramer. De M v Streef kerkstraat 56. Amsterdam. Lomanstraat 67; C Twigt-Heerikhuisen, Breestraat 150. Haarlem. Schouwtjeslaan 33 zw; E F Molendijk-Dijk. Hogewoerd 14. Vlaar- dingen, Drs Stijkelstraat 57S Wage- mans-van der Velden. Utr. Veer 21a, Renkum, Berkenlaan 8; C H B Boot, Pietersk choorstg 32a, Rotterdam. Slot- laan 25; C A Emeis, Oude Vest 35, 's-Gra venhage. Ruyohrocklaan 172M J Pen seel, Driftstraat 73, Amsterdam, Edison- straat 28 hs; J B Brugman. Leemans- straat 40. Deventer. Bergkerkplein 5; M Zegeling, Leemansstraat 40. Deventer. Bergkerkplein 5; C A M ter Linde. Rijns burgerweg 10. Heemstede. Clivialaan 15; H van Zadelhoff, Rijnsburgerweg 10, Haarlem. Tempeliersstraat 49rd P Twigt, Da Costastraat 59, Haarlem. Schouwtjes laan 33 zw; R W Liebert. Da Costastraat 85. Groot Brittannië; A Molendijk. Witte Rozenstraat 24, Vlaardingen, Drs Stiikel- straat 57; W A van Deurzen. ab Mors singel, Dordrecht, Soembastraat 36; E L van den Houten. Witte Singel 83. Zie- rikzee. Meelstraat 50; H A I Dingemans- Sórensen. Kagerstraat 4. Duiven. Thu- vinepark 1: L H Biegstraaten. Van 't Hoffstraat 5a, Assen. Oosterpark 40: G Slootweg. Hugo de Grootstraat 24a, Utrecht. Bosboomstraat 1; M W J Wek king-van der Steen. Kaptevnstraat 44. Gouda, Karekietstraat 11; M P Schuur- man-Devilee, Staalwijkstraat 28. Alphen a/d Rijn, Vorselenburgstraat 7; G J M Lindenbergh. Mezenstraat 2, Bloemen- daal. Iepenlaan 98; E van Gulik, Groen- hazengracht 5, Utrecht. Kapelstraat 13; D J Spiering. Dahlia^traat 22a, Rotter dam, Eendrachtstraat 40b. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Genrit Aldert, z v G van Rijn en A Schuitemaker; Ronald Egbert, z v F C Scheffer en M Turk; Linda Margaretha, d v M T Ver hoef en I E Daniël; Lena Frederiea Maria, d v C Brandwijk en P Onlee; Comelis Hendrik, z v H Verver en J M Wisse; Johanna, d v F Rhijns- burger en A M van Veen; Jacobus Petrus Melchior Maria, z v J W Schoo en P M v d Broek. OVERLEDEN: F A Le Poole, 78 jr, vrouw; J van der Laan. 81 jr, vrouw. CAPSULE VAN RAKET IS IN OCEAAN GEZONKEN met instrumenten, die met een Blue Scout raket 1.600 km hoog zou zijn ge weest, opgegeven De 40 kg zware capsule is zaterdag na de tocht door de ruimte per para chute in de Atlantische Oceaan terecht gekomen. Enkele uren later heeft een vliegtuig de capsule op het water zien drijven en onmiddellijk een schip naar de desbetreffende plek gezonden. Het schip heeft echter niets kunnen vinden en het zoeken opgegeven. Ver ondersteld wordt, dat de capsule gezon ken is. De capsule bevatte instrumenten voor het meten van de snelheden en temperaturen tijdens de vlucht van 32 minuten. De berging was een secundair doel van de proef. Twee jubilarissen, die nog goede herinneringen bewaren aan de tijd, dat de sproeiwagen zijn intrede in Leiden deed en dat de vuilnisman zijn komst per ratel aankondigde, herdenken vandaag het feit, dat zij veertig jaar geleden bij de gem. rei- nigings- en ontsmettingsdienst hun intrede deden. Het zijn de heer D. van der Blij, thans bureelambtenaar, P. C. van der Sleet, inlader eerste klasse. Ter gelegenheid van dit jubileum werden zij met hun familie heden ochtend in de koffiekamer van het stadhuis ontvangen. Mr. J. Drijber, wethouder van de bedrijven, wees op de grote veranderingen, die zich in deze jaren op nationaal en inter nationaal terrein hebben voltrokken. Ook de reinigingsdienst heeft periode een ander gezicht gekregen. De dienst is gemoderniseerd en ge motoriseerd. Bijzondere waardering had spreker voor de arbeidsprestaties van beide jubilarissen, die op hun terrein tot volle tevredenheid van hun supe rieuren werkzaam waren. Het deed mr. Drijber dan ook genoegen mede te kunnen delen, dat het de Koningin had behaagd hen te onderscheiden met de bronzen, eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-NasSau. De directeur van de G.R. en O.D., de heer H. Hoorn, herinnerde even eens aan de grote wijzigingen, die zich bij de dienst hebben voltrokken. De trouwe plichtsopvatting, kenmerk van beider werk, is echter steeds de zelfde gebleven. Namens het gemeen tebestuur bood spreker de jubilaris sen de oorkonde der gemeente en een enveloppe-met-inhoud aan. De heer C. Vermeer, voorzitter van de personeelsvereniging, schonk aan dacht aan de positie, die de jubilaris sen in het bedrijf innemen. Ook hij had waardering voor de wijze, waar op beiden hun werk uitvoeren. Na mens de personeelsvereniging over handigde hij de heer Van aer Blij een elektrisch scheer apparaat en de heer Van der Sleet een werphengel. Voor de dames Van der Blij en Van der Sleet was er een prachtig boeket bloemen. Op de foto vi de heer P. C. v< D. van der Blij e i links naar rechts: ft der Sleet, de heer i wethouder Drijber.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3