DACHTEN DAT PARADE NIET KON BEMACHTIGEN BON TIP- PA- RA- DE* laes Spekkie en Blekkie op Uet edand Braadpan "Dat kan hij niet" dacht mijn vrouw.. Ik liet ze rustig praten... HIER IS UW BON NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 ZATERDAG 10 DECEMBER 1960 Personeel gevraagd Net Hikje gevraagd voor donderdagochtend of vrijd.- ochtend of wo - en vrijdag morgen. Brieven b(j J Heemskerk. Lange vaart 15, Rijnsburg. Voor spoedige indienst treding gevraagd voor onze afdeling kruidenierswaren, flinke Winkeljuffrouw. Be loning volgens c.a.o. prov Aanmelden Coöp. Vooruit u.a Korevaarstr 30. Leiden Gevraagd nette Werkster voor 1 ochtend p week bij echtpaar z.k Prins Bern- hardlaan 52. Voorschoten. Gevraagd een hulp in de huishouding voor d en n bij vader en zoon. Brieven ond. no 6503 bur v. d blad. 0 Meisjes komt bij ons wer ken. Schoon en licht werk In de Mangelkamer Wasserij Nooitgedacht. Van der Valk Boumanweg 27A. Leiderdorp Gevraagd 2 knechts voor in 't zand bollen te dekken en 1 knecht voor werk in de kas J Ravensbergen. Ka naalstraat 22. Rijnsburg De Johannes-Stichting te Nicuwveen (omg Leiden vraagt een gehuwde ver pleger met dipl B en-of A Salaris volg Rijksregeling en goede soc. voorwaarden Woning beschikbaar. Brie ven met uitv. inl. aan de Directeur Personeel aangeb. 0 Zakendochter zoekt plaat sing in winkel, liefst banket bakkerij. Brieven ond. no. 6612 bureau v. d. blad. Te huur gevraagd Enige studenten zoeken etage of verdieping per 1 febr. '61. Liefst gestoffeerd of gemeub Brieven no. 6616 bur. van dit blad. Te huur aangeb. 0 Zaal te huur aangeboden. Ideaal voor vergaderingen, feestjes, clubjes enz. Inlicht. Apothersdijk 4. Leiden. Telefoon 23910. Aangeboden aan dame b.b.h.h. mooie zonnige Zlt- slaapkamer. Gestoff. of ge- meubil., met keuken Brie ven no. 6615 bureau blad. Woningruil 0 Aangeb. te A'dam (W). Hoofdweg, benedenwoning. bev. 3 kamers, keuken, badk. voor- en achtertuin, schuur. Gevr. te Leiden of naaste omg. vrije woning. Br. ond. no. 6602 bur. v. d. blad. Aangeb 4 kamerflat m Amsterdam -W. Met spoed gevr. woning in Leiden of omgeving Br ond. no. 6609 bur. v. d. blad. 0 Te koop eengezinswoning goede stand Alphen a.d. Rijn bev. gr. woonk. kcukenk.. kelder, 4 slaapk, zolder, douche, schuur, voor- en achtertuin. Gevr. huur- of koophuis Leiden. Brieven bur. v. d. blad no. 6608. Te koop gevraagd 0 Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten. kristal, porselein. Saksische groepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilder stukken. Haarlemmerstr 93. Leiden. Tel. 26638 0 Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal, porseleinen groepen, goud. zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer. Goegerrit- steeg. telefoon 22791. Gevraagd motorfiets, ci- linderinh. niet groter dan 250 cc., met voor- en achter wielvering. Uitv. inlichtin gen: bouwjaar, km.-stand, banden, verbruik, prijs enz aan W. de Vos, Bilderdam 34, Leimuiden. 0 Orgel gevr. Cont. bet. Op gave merk, reg. prijs. Kruisbroek. L. Broekweg 18, Naaldwijk. Gevraagd een in goede staat zijnde kinderbox en een wandelwagentje met kapje. Brieven onder no. 6610 bur. v. d. blad. Gevraagd alle soorten antiek, zi*ls koper, tin, kris tal. mahonie, iepen meubels, oude schilderijen, ook vuile of beschadigde Br. onder no 6607 bur. v.d. blad. fe kooo aangehoder Te koop motorfiets Match less 500 cc kk 1956 - 36 000 km gelopen, f 975,-. Java- straat 20. Alphen a.d. Rijn 2de hands dames-, heren- en kinderrijwielen. Alles ge moffeld en onder garantie Dubbele Buurt 11. Rijnsburg Telefoon 01718—2967. 0 Gratis een accordeon gitaar, mandoline, banjo, trommel, saxofoon of klari net 3 mnd lang mee naar huis voor deelneming aan testcursus Gratis prospec tus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5, tel. 24358. 0 Aanhangwagens met en zonder Torsievering en trek- installaties. Met goedkeuring R.D.W. fa. Kempers 8t Zo nen. Carrosserie en Wagen- bouw. Narmstraat 9. telef. 24887. 0 Aanhangwagens m. rijks- gekeurde torsievering. Mon tage van trekinstallaties on der elke auto. A. S. Schal- kers. Nieuwe Beestenmarkt 32. Leiden, Tel. 30358. 0 Te koop electr. kofferorgel of ruilen voor breimachine. Br. no. 6611 bur. v. d. blad. Te koop aangeb. z.g.a.n. kinderwagen engels. C. Bors- boom, Kerkstraat 19. Rijns burg. 0 Te koop een Berinl M 21 m. achter telescoopvering f 125,- en een Solex f 85,- Malefijtstraat 154, Katwijk aan Zee. Te koop Mercedes 170 S geen olie. benz. 1 10. compr. 5.6. Prima banden, f 850,- Rapenburg 29. Te koop militaire Service dress, maat 52. Tevens een onderstel best. uit assen m. wielen en lagers v. smalsp. P. v. d. Horst. Rijnsb. weg 158. Rijnsburg. tel. 2758. 0 Eikenhouten tafel m. uit- schuifbladen. Te bevragen: Korevaarstr. 9a. Ie etage, 's avonds tussen half zeven en half acht. 0 Goede viool 'geen studie) te koop aangeb. Koninginne- laan 37. Leiden. 0 Te koop t.e.a.b. kinder wagen. half-Engels model; tevens Grundig radio z.g.a.n. en losse platenspeler. Bevr. Akeleilaan 21. Oegstgeest. Te koop gashaard merk Velie. met pot, prijs 200. A. Frees. Aarstr. 26. Leiden. Te koop: prima kolen haard en gotische eiken boe kenkast t.e.a.b. Elbalaan 14, Sassenheim. Tel. 7791. Diversen 0 Kleermakerij R. Stuart Beschuitsteeg 8a Leiden. Heeft U stof? Wij maken 'n prima kostuum, jas enz. voor u. Prima afwerking, nieuw ste coupe. Billjjke prijzen voor Leiden en omgeving Zend briefkaart Fraai Frans gestoff. mah. bankstel, pracht gebogen kabinet. Prima eiken orgel, piano, bronzen gashaard, prima tafels in soorten. Ja- louzie, kantoorkasten. In koop antiek, kristal, koper, meubels, brandkasten enz W. F. Konreman. 9 Nieuwe Rijn 9 t.o V en D. bij Hoog straat. Tel. 23261. 0 10 rijlessen voor f 55. Erk gedipl. rijschool. J. Schel- lingerhoudt, Pr. Beatrixstr 8, Koudekerk aan den Rijn. Tel 01714-518. Ook voor taxi 0 50 Visitekaartjes bedrukt met naam en adres 3.75 100 stuks 5.50. Vóór 25 dec besteld, prima ball-point ca deau. Pracht sortering Ge boorte-, Verlovings-. Huwe- lijkskaarten. Concurrerende prijzen A. A. Verhoog en Zn. Haarlemmerstraat 29 Tel 22197—25374. 0 Huwelijk - Corresponden tie ..kiezer Centraal Inter kerkelijk Bureau voor Hu welijksbemiddeling. of cor respondentie. 's-Gravenhage. Maretakstr 26. tel. 321241 imet jaarlijks saldo t.b.v de Zending' Inschrijvings- kosten Chr. Corresponden- tiekring f 5.-. Giro: 134140 „Eliëzer". Consult na afspr. P. de Jongh, directeur. Sa.s. Zondagavond half acht vangelist A Ramaker. Thema: ..Op mij wacht toch niemandBapt Gem.. Oude Rijn 3. Toegang vrij! 0 Automatische fotoservice Rol-, kleinbeeld- en kleu renfilms. witte, blauwe flits lampen ook verkrijgbaar via onze automaat-hal, station Fotoreportagebedrijf - Foto- handel N. v d Horst. Doeza- straat 39. telef. 24702. Zie automaten Doezastraat en Bevrijdingsplein. Herenhoeden stomen, mo- elleren. nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen. Hoedenkliniek, Don- kersteeg 3. 0 Auto's met rechtsgeldige schriftelijke garantiebewij zen. Financiering tegen 5 pet Elk merk auto leveren wij v. d. Berg. Hoogl. Kerkgr. 42. Telefoon 30692. 0 Hebt u last van rheuma- tlsche pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v krach ten. vermoeidheid en zenuw zwakte? Versterkingswijn Alleenverk. G. C. Bloot en Zn. Kloksteeg 7. 0 Bijverdienste-Tippen voor thuiswerk, folders bez. enz Inl. „De Tipgever". Paulus- weg 109. H. I. Ambacht. 0 C. V. N. Bakker Hzn.. Roelofarendsveen, Telef. 487. In sierteelt- en groententeelt vergunningen. 0 Van Dijk. Ladder- en tim merbedrijf. Het adres voor Leiden en omstreken. Reeds 20 jaar. Roomburgerweg A. Leiden. Tel. 21906. 0 Petroleum - haardolie - huisbrandolie. Caltex olie- 9ervicedienst Fa. Sasburg. De Wetstraat 37. tel. 21523, tieltjesstraaat 10, tel. 25089. Spec, slangenwagen. Bezor ging op elke hoogte. U kunt zelf aflezen bezorgde hoe veelheid olie. 0 Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft u vlugge veilige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphine. Ma- resingel 37. tel. 33623. 0 Bromfietsen. Berini, DKW. Sparta. Typhoon, enz. Voor aanschaf en onderhoud Betaling in overleg. J. Stam. Terweeweg 60. Oegstgeest, telefoon 23815. 0 Sierteeltvergunning. Voor in- en verkoop, huur en ver huur het adres: J. Elstgeest. Zuideinde 99a. Roelofarends veen. Tel. 291-01713. 0 VleessniJmachlnes, snel wegers, kasregisters, elektr. gehakt- en elektr. koffiemo lens bij Leeuwenburgh. Goudsesingel 47, Telef. 13995 Rotterdam. 40 tot 50 pet goedkoper en volle garantie. 0 Woonschepen alle maten, ook schepen voor zelfbouw. Lage prijzen met en zonder ligplaatsen. Kom even pra ten. Handelsbedrijf Zoeter- woudseweg Gulf station. Tel. no. 21830. Goede vriend (inn) en vindt u bij de Algemene Corres- pondentieclubü Inlichtingen gratis Box 6077, Rotterdam- West. 0 Ollest. kachel, bankstel. secretaire, mah. secretaire, mah. empire ladenkastje. gebogen damesbureautje, kolenhaarden, gasfornuizen, gasstellen, tafels, mah. stoe len. vloerkleden, kristallen kroon, bureaus, enz., inkoop mtiek. enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht, telef. 22150. Fraaie rode en sneeuw witte opvouwbare Kerst klokken in velerlei maten, van 0.07 tot ƒ3 50. Rode. witte en groene draaiguir- landes. vijf meter 0.80 Ziet onze kerstetalages Pa pierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11 Onze bekende fijne Kerst lopers ƒ0.25 Kersttafella kens ƒ0.45. Twintig fijne Kerstservetten 0 30. Vijf entwintig Kerst-drupoel- vangers ƒ0.50 Prima crêpe- napier 50 x 250 cm f 0 17 Papierhandel Paddenburg Nieuwe Rijn 11 Onze fraaie Kerststerren waarin een elektrisch lamp je kan branden, zullen de kerststemming in Uw hui: verhogen 1 95. Drie meter snoer met fitting en stek ker 1 90. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11 Voorziet U tijdig voor de feestdagen van onze prima sterrenregen, een prachtig kamer-vuurwerk voor jong en oud ƒ0.07 per zakje, in houd vijf stuks. Zes zakjes f0 35 Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Prachtig kerst-kleurboek met talrijke kerst-kleur- voorbeelden, slechts één kwartje. Doos prima kleur- Dastels. zestien prachtige kleuren 0.60. Een welkom kerstgeschenk voor onder de kerstboom Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11 F.lektririteit voor woon schepen. Koopt één licht- aggregaat. volautomatisch f 350. Inlicht.: R. Heems kerk. Hoflaan 42. Rijnsburg Tel. 2719. 0 Elektriciteit voor kas en warenhuizen. Koopt één licht-aggregaat. volautoma tisch, ƒ350 Inl. R. Heems kerk. Hofstraat 42, Rijns burg. Tel. 2719 Kussenkast. kabinet laden, kastjes, secretaire, mah. bij zettafeltjes. O.Hollands dres soir, theestoven, koperen kronen, doofpotten, ketels, blokkenemmers. plantenbak jes. enz. Tin, perzische kle den. Inkoop antiek. Ter Wee, Hooigracht 86. Tel. 25461. Wasmachlneverh. „Edy" voor Leiden en omstreken. Wasmachine met klok f 2.-. centrifuge f 1.50 en t 1.75 Wasmachine met centrifuge f 3.-»-. Huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden Bernhardkade 23. 'clefoon 25245. 0 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes Opel, Simca, V.W. en DAF Bierman's Automobielbedr Oude Singel 66, Leiden. Tel. no. 34403. Chr. Contact Bureau voor Nederland. Lindelaan 32. Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. 0 Orgels en piano's, grote sortering. Vraagt prijslijst Boot's piano- en orgelhandel Tel. 01752-2541. Kijk vooruit. Laat nu uw Markiezen, Rolschermen, Al. Jaloezieën repareren of ver nieuwen met nieuwe dessins tegen onze speciale winter- prijzen. Melohers Markiezen- fabriek. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo. Juffermansstr. 23 Oegstgeest. Tel. 01710-31165. Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie Ook No Iron „Smits" Over hemden en kousenreparatie bedrijf Nieuwe Rijn 94. tel. no. 25391. Houthandel Morspoort biedt u latten en planken, hardboard, tegelboard, bo- top en clairet voor tafels. Fabion het plakplastic Colo- vinyltegels. Morsstraat 58. De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren. veranderen en leveren van elk slot. Haarlemmer straat 273. T.el. 33958 (bij de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag morgen gesloten. 0 Jac. de Mooy, gedipl. voet specialist. v. d. Spieghelstr. 13 Leiden tel. 34859, 3-5. 7-" dagelijks behalve zaterdags 0 Duitse Oostenrijkse en Zwitserse dames eif heren 1465 jaar. wensen briefwis seling met Hollanders Inl gratis Wercldkoerier, Post bus 6057 R'dam. Tel. 33421 Kwak's verkeersinstltuut rnder 'eiding van oud-exa minator, gediplomeerd door ANWB. KNAC. FNOP Les sen met Volkswagen, Opel en nieuwste Lambretta Scooter Iedere woensdag avond 8 u verkeersles voor alle weggebruikers. Leiden Zoeterwoudsesingel 104. Te lefoon 01710—22803. <4 Schuimrubber. schuim- plastic. kunstleder, plastic in alle maten, complete be kleding. autohoezen, kappen pyama's, asbakjes, zonne- kleppen. bloemvaasjes. spie gels. kaplak, rubbermatten sloten enz Autobeklederij v Kuijk. Morsstraat 46. tel no 30552. Wasmachines f 135. Nog ^nkele dure machines, iets beschadigd f 155.—. Centrifu ges Fa Dusoswa. Turfmarkt 1 —3 Telefoon 24409 0 Strijkinriehtlng Ozon voor uw fijne was H Rijn dijk 34. Tel. 22675. m Wij kopen met 10% kor ting. kleding, schoeisel, wol linnen uitzet, baby-uitzet kinderwagens. meubelen woningtextiel, bedden de kens. servies, elektr appa raten. korting in 40 winkels Inl. Leidse Inkoop combina tie Postbus 158 Leiden 33914 0 Naar de wintersport Huurt'geen oude - te kleine of grote ski-schoenen in het buitenland. Wij verhuren nieuwe voor f 0 75 per dag dus 50% goedkoper Sport en Kampeer Paradijs van Delft Steenstraat 45 Divanbedden, wentelbed den, stalen ledikanten. Een Dracht collectie tegen de laagste prijs bij de Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. Leiden. Uw kunstgebit stuk? Re paratie in 1 uur gereed. Ook maandag-, woensdag- en vrijdagavond. P J Olievier Gerrit Doustraat 19. Telef no. 30307 Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul. Tau- nus 17M. Nw Anglia 1960 Opel Rekord. Volkswagen: en V.W.-busjes. Telef. 2230C en ,22735. Maredijk 34A, Lei den. Rooyackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden Leiden Leemansstraat 31 Tel. 31324. Alphen a. d. Rijn Iepstraat 12, tel. 3753. 10 Rijlessen voor f 47,50 In Opel Rekord en Anglia 1960. Erkende Bonds Autorij school „Irene" Boddens Ho- sangweg 52. Woubrugge. Tel. 286. Leiden. Tel. 26753. Wij kopen alle soorten konijnen- en hazenvellen, enz. enz. Ook van kopers. W. Sira, Volmolengraeht 28. Leiden. Tel. 20754. Kredieten t'm 3000 (v iedereen) voor aankoop meubelen en woningtextiel direct van fabriek, enorme keuze en besparing. Uiterst soepele betalingsregeling en strikte geheimhouding. Vr vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538 Den Haag. PRIJZEN VOOR KOERIERS tot 20 woorden l Van 20 tot 30 woorden 1 50 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 cent extra In reke ning gebracht. Bewijsnum mer (alleen op verzoek) 15 ct KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST HET VOETENBANKJE in een nieuwe vorm onmisbaar. Aanbevolen door H.H. Doktoren. PRIJS FRANCO THUIS 33 Alleenverkoop voor Nederland door: Uitv omschrijving wordt u op verzoek gratis toegezon den. Eventueel te betalen in 3 mnd. termijnen van f 11.—. Nu geen „pijnlijke vermoeide benen" meer! 'n SLECHTE zomer en toch GEZOND de winter door met 'n HOOCTEZON van naast stadsgehoorzaal •raastraa* 58. leldee^ HANA.U en PHILIPS-dealers. 16 Kapitein Koepoeloe keek Spekkie glimlachend aan. „Ja. ik kan wel zien dat Jij een echte varensgezel bent", sprak hij dan. „Jij hoort geloof ik het liefst de stormwind door het want gieren, is het niet? „Ik draag geen wanten aan boord", ant woordde Spekkie verbaasd. „Ik laat dat aan landrotten over. Maar de wind hoor ik graag gieren, dat hebt u goed opge merkt" Nu. ik niet", lachte de kapitein „Ik heb liever een mooie, rustige zee. En ik vermoed ook niet dat je de stormwind veel zult horen gieren op onze tocht, jongen vervolgde hij. „Want in dit jaargetijde is het hier zo rustig als thuis bij Je moeder In de salon." „Wij hebben helemaal geer, kapperszaak" wierp Spekkie verwonderd tegen. „Mijn vader heeft een winkel in speelgoedartike- len." „Misschien mogen wij ook nog eens aan het woord komen. Spek", zei oom Bram vriendelijk. „Ik geloof dat we de route morgenochtend maar eens zullen uitstippe len, kapitein, als we eenmaal buitengaats zijn. Dan gaan we nu naar het hotel te rug. want we willen vanavond een beetje biÊids naar bed. U ziet ons dus morgen- oentend om een uur of tien verschijnen Ze namen afscheid van de kapitein en oom Bram riep. toen ze weer op de kade stonden, een taxi aan. Wat een eigenaardige man is die ka pitein Koeterjan". zei Spekkig toen ze naar hun hotel terugreden. „Ik vond dat hij zulke gekke dingen zei, oom Bram. Denkt u dat we ons toch wel veilig aan zijn hoede kunnen toevertrouwen? Enfin, als er iets mis mocht gaan. ben ik geluk kig ook altijd nog aan boord." „Dat is een grote troost voor ons. jon gen". antwoordde oom Bram ernstig, ter wijl hij Blekkie een knipoogje gaf. „Maar we hebben een pracht van een schip ge huurd". vervolgde hij geestdriftig „Vul den jullie ook niet? Ik denk dat de com missaris het met onze keuze wel eens zal zijn. En in alle hutten een ventilator. Als de brave politiechef het dan aan boord erg warm krijgt kan hij een poosje verkoeling in zijn hut gaan zoeken. Ja. ik verheug me echt op een paar mooie, rustige da gen! Ik wou dat het al morgenochtend was. willen jullie dat geloven' Ik heb echt zin om het zeegat te kiezen." Of oom Bram dat ook gezegd zou heb ben als hij wist wat hen te wachten stond? Want een rustige tijd zou het niet worden. O, nee, integendeel zelfs! Over dat boek TIP-PARADE had ik al veel in de krant gelezen. Eerlijk gezegd: ik was er wel een beetje nieuwsgierig naar. Ik wilde het graag hebben. Maar ik moest een nieuwe abonnee voor de krant opgeven om het te verdienen. "Vader durft er met niemand over te beginnen", zeiden de kinderen grinnikend. Wat zoveel anderen blijken te kun nen zou mij niet lukken? Vorige week vrijdag ben ik naar mijn vriend de Bruyn gestapt: hij is een man die een betere krant kan waarderen. Binnen 10 minuten was de zaak rond. Ik had m'n krant meegenomen en samen bekeken we elke pagina. "Je winti* zei de Bruyn "noteer me maar als abonnee". Ik vulde de bon in en enkele dagen later stond Tip-Parade in m'n boekenkast. over Huishouding e Schoonheidsverzorging e Etiquette e Knutselen enz. niet in de winkel te koop. Aan de Administratie van da Miauwt lildaehi Courant Steenstraat 37 - Leiden Z 6 Noteer als nieuw abonnee: ingaande Naam- Adres Betaling per week/maand/kwartaal/per gire (doorhalen wat niet van toepassing Is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik nu dus recht op Tip-Perede. Mijn naam is: Mijn adres: Als drukwerk in open envelop verzenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8