Jlicuiuc gTriterije GTouranl IN ALGERIJE MOEILIJKHEDEN Commentaar verwacht men V.N.-eenheden gaan Kongo verlaten Kennedy „genoot" van verkiezingsstrijd NIEUWS in één oogopslag BON Op nieuwjaar wil Sukarno in Nw.-Guinea zijn Noodtoestand in Oostprovincie 120,- Enkele metaalbedrijven keren 1,5 procent uit na protestacties Zeven bejaarden verongelukt ii' f 4/"'' DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441 ABONNEMENTEN 7,50 per kwartaal; 2,55 per maand: ƒ0,59 per week ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Eenenveertigste jaargang no. 12043 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK'NATIONAAL DAGBLAD „$tant»a*ticf| is aljfblrtfn myn hert in tcgljenspotT Op bres voor spijtoptanten Zie pagina 11 In Algerije is de toestand zeer gespannen. Men vreest voor een nieuwe opstand, wanneer president De Gaulle morgen in Al giers arriveert. Een aanslag op het leven van de president wordt zeker niet uitgesloten geacht. De dag van gisteren heeft veel onrust in verschillende metaal bedrijven gebracht, maar wat sommigen gevreesd (en anderen gehoopt) hadden is niet gebeurd: de staking is slechts zeer in cidenteel geweest. De nieuwe regeling in de kappersbedrijven (geen fooien) ver loopt nog lang niet naar wens. Op Economische Zaken worden vele klachten ontvangen erop neerkomend dat bepaalde kap pers te veel vragen en dat ook nog zeer vaak fooien worden geaccepteerd. De drie politiebonden vinden de laatste voorstellen van minis ter Toxopeus over de salarissen onaanvaardbaar. Het is niet onmogelijk, dat de bonden er in het geheel niet op in zullen gaan. Men verlangt van de minister voorstellen, die aan de wensen van het politiepersoneel tegemoet komen. De Ver. Arabische Republiek, Ceylon, Ghana en Joegoslavië hebben aangekondigd hun troepen, die onderdeel uitmaken van de V.N.-strijdkrachten in Kongo, te zullen terugtrekken. De Veiligheidsraad is gisteren begonnen met de bespreking van de toestand in Kongo. Opnieuw is vanuit de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van Justitie van alle kanten bij minister Beerman aangedrongen op een soepeler beleid bij de toelating van spijtoptanten uit Indonesië. Genera al-majoor Ab- ctoel Karim Kassem is blijkbaar een populair man. Het was dezer da gen precies een jaar ge leden, dat hij aan een moordaanslag ontsnapte, en zijn omgeving (of hij zelf) vond dat dat gevierd moest worden. Dat is dan ook in Bagh dad, de hoofdstad van Irak, gebeurd. Er werd een ge weldige parade georgani seerd, en men ziet hier Kas sem op een balkon staan, en onder zijn voeten de ge trouwe soldaten. De parade was een groot succes, want naar schatting kwam er een half miljoen mensen naar kijken. Nu zijn wij hier in het westen licht geneigd, de schouders op te halen over militaire dictators en hun aanhang, die nogal wissel vallig blijkt te zijn al weten ze dan honderddui zenden enthousiast te ma ken, de liefde duurt meest al maar kort en kan zó in haat omslaan. Wat dat betreft zijn we blij, in Nederland te wonen. Want over een parade gesproken enerzijds zou het overdreven zijn te be weren dat ons boek „Tip- Parade" stormen van luide bijval heeft ontketend. Maar anderzijds zijn de vele tien tallen enthousiaste brieven van lezers heel wat dege lijker dan al het hoerage roep in het Midden-Oosten. Kassem moet maar afwach ten wat die mensenmassa nog eens gaat doen (zou het bij die ene aanslag blijven?). Wij weten dat als onze le zers zeggen enthousiast te zijn over „Tip-Parade", over de krant ze dat ook menen. Nieuwsgierig naar dat veelbesproken boek? U hoeft er geen half miljoen mensen voor op de been te brengen. Eén nieuwe abon nee is voldoende U kunt noteren als nieuwe abonnee: (woonplaats) Betaling geschiedt per week/ maaud/kwartaal/per giro. (Doorhalen wat olet van toepassing Is). Als bewfjs van dankbaar heid uwerzijds ontvang tk graag het boek Tip Parade' op onderstaand adres: (a (straat) (woonplaats) Sukarno heeft het Indonesische volk beloofd, dat indien het krachtig ver enigd blijft, Nieuw-Guinea „voordat de liaan het nieuwe jaar heeft ingekraaid, onder Indonesisch bewind zal komen." Hij deed deze belofte na een belang rijke rede te Bandoeng van de Paki staanse president Ajoeb Khan voor een half miljoen mensen. Ajoeb Khan zeide. dat Pakistan In donesië voor honderd procent zou steu nen in de strijd voor de verkrijging van Nieuw-Guinea. Sukarno verzocht de toehoorders ze ventien maal „Merdeka" (-vrijheid) te- roepen, zodat de Nederlanders in Nieuw- Guinea het zouden horen. (Een kleine tien jaar geleden heeft Sukarno hetzelfde verklaard. Red.) A LGEMEEN wordt gevreesd, dat morgen in Algiers een nieuwe opstand Gl- zal uitbreken als president De Gaulle arriveert om het referendum toe te lichten, dat begin januari over de toekomst van Algerije zal worden gehouden. De sfeer is zeer gespannen. De veiligheidsmaatregelen zijn ver scherpt en de woningen van extremisten worden doorzocht. De mogelijk heid van een moordaanslag op De Gaulle wordt zelfs niet uitgesloten. Rechts-extremistische commando's zouden met plannen rondlopen, de president te ontvoeren. Het is vrijwel zeker, dat een alge mene staking zal worden uitgeroepen. Desondanks is De Gaulle bij zijn voornemen gebleven, eën bezoek van zes dagen aan Algerije te brengen. Vele huisvrouwen zijn dan ook be gonnen extra voedsel in huis te ha len In de Franse Assemblee is gisteren bet debat over De Gaulle's plan voor Algerije begonnen. Premier Debré ver klaarde, dat Frankrijk bereid is. Alge rije zelfbeschikkingsrecht te^geven, maar niet zal toegeven aan hen,"die het ge bied in het ongeluk dreigen te storten. Het wetsontwerp, waarover dus vol gende maand een referendum zal wor den gehouden, heeft een tweeledig doel: in de eerste plaats het beginsel van het zelfbeschikkingsrecht, maar na herstel van orde en rust en verder: een tussen- "DEHALVE Egypte hebben Zuid- -*-* slavië, Ceylon en Ghana laten weten, dat zij hun troepen, die voor de V.N. in Kongo dienst doen, zullen terugtrekken. Dit werd bekendge maakt, toen de Veiligheidsraad een begin maakte met het deb'at over Kongo, waarin de arrestaitie van Loemoemba een belangrijke rol speelt. President Kasavoeboe laat zich hier niet door ontmoedigen. Hij heeft in de opstandige Oostprovincie de noodtoestand afgekondigd en treft voorbereidingen om de aanhangers van Loemoemba, die daar de lakens uitdelen, te verjagen. Op verzoek van de Sowjetunie kwam de Veiligheidsraad gisteren bijeen om te spreken over de Russische eis, dat Loemoemba zal worden vrijgelaten en dat de troepen van kolonel Moboetoe door de VN-strijdkrachten moeten wor den ontwapend. De Amerikaanse afge vaardigde heeft nog getracht te voor komen, dat de Rus Zorin het voorzit terschap van de vergadering behield (de Sowjetunie is namelijk partij in het te behandelen geschil) maar slaagde hierin niet omdat het initiatief tot het neer- Advertentie! Wat betekent f 120,- voor u li f 120,- misschien juist dat bedrag dal u voor een biezondere gelegenheid hebt weggelegd? Hier ii die gelegenheid: een overjas uit onze gerenommeerd® collectie de uwe >«cr f 120,% Speciale aanbieding die alleen deze week geldig it: TOP-VOORDEEL VAN-DE-WEEK OVERJAS leggen van het voorzitterschap alleen van de voorzitter zelf kan uitgaan. Na een onverkwikkelijk debat, dat twee uur duurde, kreeg secretaris-generaal Hammarskjöld gelegenheid, verslag uit te brengen over de situatie in Kongo. Hij verdedigde het optreden van de VN-troepen tegen de jongste Russische beschuldigingen. Het handvest van de Verenigde Naties verhindert. aldus Hammarskjöld, dat de strijdkrachten in Kongo voor politieke activiteiten wor den gebruikt ten voordele van enige groepering in Kongo en de Russische be schuldiging is in dit opzicht dus be paald aan het verkeerde adres. Hij achtte het een gevaarlijke kritiek te beweren, dat de VN-operatie in Kon go mislukt is. Het is de mislukking van de politieke leiding in Kongo, die geen gebruik hebben gemaakt van de hulp. die hen ter beschikking werd gesteld. „Het zijn harde woorden", aldus de secretaris-generaal, „maar ik geloof dat de VN-organisatie te vaak en tc gemakke lijk ais zondebok wordt gebruikt door diegenen, die zich van hun verantwoor delijkheid willen ontdoen". tijds gedecentraliseerd bestuur, waarin de Algerijnen hun eigen zaken zullen behartigen. Lagaillarde In de onverkwikkelijke Lagaillarde- affaire heeft zich weer een nieuwe ont wikkeling voorgedaan. Eén van zijn ad vocaten heeft hem in Spanje opgezocht en is in Parijs teruggekeerd met dc verklaring, dat zijn cliënt „op bevel" uit Frankrijk is gevlucht. Hij zou later hierover nog wel meer onthullen en de rechters zouden er dan versteld van staan. Lagaillarde had gisteren al naar Parijs willen terugkeren, als de Natio nale Vergadering maar niet zijn par lementaire onschendbaarheid had opge heven. nadat naar aanleiding van zijn vlucht een arrestatiebevel tegen hem was uitgevaardigd. De vergadering nam haar besluit met 424 stemmen tegen 21 stemmen. Intussen heeft de verdediger van Lagaillarde laten weten, dat hij van verdere verdediging afziet. Noorse tanker in brand De 10.152 ton metende Noorse tanker Havlide is gisteren op 25 mijl ten oosten van Kaap Bon in Tunesië, in brand ge vlogen. De bemanning heeft het schip met de reddingboten verlaten en is aan boord gegaan van het Liberiaanse schip World Influence. Het Noorse schip dat geladen was met olie en benzine, was op weg van Aden naar Dakar. Vannacht is tussen Dungeness en Beachy Head het Nederlandse m.s. Stad Amsterdam, in aanvaring geweest met het Deense tankschip EsSo Aarhuus. Bei de schepen liepen geringe schade op en zetten hun reis voort. Hoe populair Dona Fabiola nu al bij haar toekomstige onderdanen is, bleek op het vliegveld van Za- venthem bij Brussel, waar een jongeman haar bij haar aan komst uit Spanje trachtte te om helzen. De politie weerhield hem echter van zijn onstuimig plan, al was hij al doorgedrongen tot dc wagen van de Koning en zijn ver loofde. Achttiende Ontdekker De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren een nieuwe aardsatelliet, de Ontdekker-18 gelanceerd, die in een baan over de beide polen is gaan draai en. In de kunstmaan bevinden zich menselijke huid en ander biologisch ma teriaal en geheime apparatuur voor ver kenning op grote hoogte. Het is de be doeling de cabine van de Ontdekker na een etmaal te laten uitstoten en met vliegtuigen op te vangen. Een luchtfoto van het Zuid- slavische stoomschip Nis laat duidelijk de benarde situatie zien waarin het ruim 3000 ton metende schip zich in de Oost zee bevindt. De bemanning werd van boord gehaald, maar de kapitein bleef op het schip. Het Zweedse bergingsvaartuig Carl, dat onder zeer moeilijke omstandigheden vast kon ma ken, sleept het schip naar de veilige haven. IVFA het definitief afwijzende stand- ■L punt van de regering ten op zichte van de metaalionen hebben zich in een groot aantal metaalbe drijven stakingen voorgedaan. Deze betogingen richtten zich niet zoals met nadruk werd verklaard tegen de werkgevers. De proteststakingen hebben zich voor namelijk voorgedaan in Utrecht en Am sterdam. in andere centra bleef het over het algemeen rustig. Alleen in Krimpen aan de IJssel liet een groot aantal ar beiders verstek gaan. Bij Werkspoor in Utrecht hebben gis teren ongeveer 2000 arbeiders het werk neergelegd. Er vormden zich groepen betogers, die langs andere bedrijven trokken en daar ook wernemers animeer den het werk neer te leggen. In Amster dam heeft het overgrote deel van de werknemers van Verschure en Co's scheepswerf en machinefabrieken het werk verlaten. Ook bij Kromhout's mo- torenfabriek brak een staking uit. even als bij Stork en Co's apparatenfabriek. Bij de Amsterdamse droogdokmaatschap- pii werd een korte proteststaking ge houden. Te Krimpen aan de IJssel bij Van der Giessen en Zoons' scheepswerven N.V. heeft het merendeel van de 1200 werk nemers het werk neergelegd en bij de Hollandse constructiewerkplaatsen te Leiden werd door 350 arbeiders gestaakt. In de loop van de dag zijn zij echter weer aan het werk gegaan. In Rotter dam en omgeving deden zich weinig of geen moeilijkheden voor. Vanochtend zijn de ongeveer veertig arbeiders van de N.V. fijnmechanische industrie Kinotechniek te Amsterdam ,.uit protest tegen de ongewenste hou ding van de regering" in staking gegaan Zij hebben besloten het werk gedurende een halve dag neer te leggen en van middag na de lunchpauze weer aan het werk te gaan. De directie van Werkspoor te Utrecht heeft gisteren bekend gemaakt, dat op 16 december de anderhalf procent uit kering zal worden gegeven. Na een be- snreking met de directie besloot men gTstermlddag weer aan het werk te gaan. Bij de Demka, eveneens in Utrecht, zijn zo goed als alle werknemers naar huis gegaan. I)e directie zal de ander half procent hier nog deze week uit keren. De ondernemingsraad van Stork te Hengelo heeft overeenstemming be reikt over een uitkering van anderhalf procent op het loon per 22 december. Op een kadervergadering van het district Amsterdam van de A.N.M.B. heeft de district9bestuurder. de heer J Meynikman. gezegd dat de A.N.M.B. niet officieel achter de staking kan staan omdat men gebonden is aan de c.a.o. „Wij moeten erkennen", zei hij. „dat wij door de regering in een weinig be nijdenswaardige positie gedrongen zijn." Over de thans ontstane situatie merkte de heer Meynikman op, dat er een einde is gekomen aan de macht der vakorga nisaties. l)e christelijke nietaalbedrijfsbond heeft zich in een verklaring officieel ge- distancieerd van elke ongeorganiseerde actie. Bovendien acht de C.M.B. ook om bedrijfseconomische redenen de acties afkeurenswaardig, omdat hierdoor het bedrijfsresultaat en daarmee eventuele toekomstige uitkerbigen en loonsverho gingen ongunstig worden beïnvloed. Van deze opvattingen is gisteren op het hoofdkantoor van de bond te Utrecht ook mededeling gedaan aan een grote groep stakers die Joelend naar het C31.B.-kantoor was getrokken. Dodelijk ongeval. De 42-jarige arbei der A. Dingemanse uit St. Laurens is gistermiddag verongelukt bij werkzaam heden aan een caisson bij Vrouwenpolder. Hij stond op een luik, dat een gat in de caisson afdekte. Dit luik is gekiept. De man stortte 18 meter naar beneden en was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. JQE TWEEDE KAMER beraadslaagt in deze dagen wederom over de spijt optanten. Dit zijn mensen die destijds mede op aanraden van de Nederlandse regering hebben gekozen („geopteerd") voor de Indonesische nationaliteit, doch daarvan nu om allerlei reden spijt hebben. De moeilijkheid zit hem uiteraard vooral in dat „om allerlei reden". Velen onder hen hebben destijds in die Indo nesische nationaliteit wel iets gezien, maar de toestand in Indonesië valt lelijk tegen. Er zit geen brood meer in. Dit zijn degenen die door meer mate riële overwegingen worden bewogen. Er zijn uiteraard ook belangrijker motieven. Men kan ook om gewichtiger redenen dan het materiële vervreemden van het land waarin nien woont en leeft. Wan neer er dan bovendien betrekkingen zijn met het verre Nederland, krijgen deze eens tc meer kans zich te laten gelden. Gastvrijheid, niet het minst jegens in eigen land benarde vreemdelingen, is van ouds her een Nederlandse eigenschap ge weest. Men zag daarin een plicht en een goddelijk gebod. „Ik ben een vreemdeling geweest en ge hebt mij geherbergd". In het licht van dit woord bezien krijgt de herbergzaamheid plotseling dimensies tot in de eeuwigheid. Wij begrijpen de drang, die van de Ka mer op de regering uitgaat om haar „toe latingsbeleid" zo ruim mogelijk te ma ken. Wij begrijpen aan dc andere kant de gereserveerdheid van de regering. Ilct kan gemakkelijk zijn, liefdadigheid te betrachten uit 's rijks kas. Maar her bergzaamheid houdt meer in, het vereist een persoonlijke genegenheid en een per soonlijk offer. In ieder die, om welke reden ook, toe gang tot Nederland vraagt, behoeft nog niet een in eigen land benard vreem deling tc worden gezien. Lang niet allen die destijds voor de Indonesische natio naliteit gekozen hebben blijken daarvan spijt te hebben. Aan de andere kant is het aantal spijtoptanten weer zo groot, dat enig inzicht in de overwegingen ge boden lijkt. De minister van justitie heeft nu aller eerst bespoediging in de behandeling toe gezegd en voorts een voor de Kamer be vredigender onderzoek. Wij achten het moeilijk, in deze dat standpunt te kiezen dat juist en billijk heten mag, al moet in twijfelgevallen dc weegschaal stellig ten gunste van dc spijtoptant doorslaan. Waarbij men intussen moet bedenken, dat de omstandigheden de afstand niet het minst aan dc mogelijkheid van een bevredigend onderzoek wel zeer in de weg staan. Kritiek lijkt hier gemakkelijk, beleid moeilijk. Moge de regering niettemin de kritiek op zich laten inwerken. Het gaat om mensen. In het ziekenhuis te Woerden is gis teren de 76-jarige A. de Waal overleden aan de gevolgen van een aanrijding waarbij hij een schedelbasisfractuur op liep. In de Haarlemmermeer is de 67- jarige fietser E. Schooneveld door een hem achterop komende auto aangereden, de man was op slag dood. In het zieken huis te Haarlem is de 78-jarige heer J. .•an Waredam overleden, nadat hij door :en vrachtwagen was aangereden. De 70-jarige B. V. uit Ootmarsum, die >er fiets de weg overstak, werd door een uto geschept. In een ziekenhuis te Ol- lenzaal overleed hij. In Amsterdam werd tisteren de 79-jarige fietser J. R. Nol- ing door een vrachtwagen gegrepen. En- :ele uren later is hij aan zijn verwon- ijngen bezweken. De 58-jarige weduwe W. Lansink- Mesland uit Hall is gisteren door een haar achterop komende bestelauto aan gereden en zo ernstig verwond, dat zij ter plaatse overleed. Gisteravond is de 59-jarige weduwe Rabelink bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Zij werd te Eerbeek aangereden door een bestelwagen. De Bilt verwacht lot vrijdagavond: Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist of laaghangende bewol king. Weinig wind. Dezelfde of Iels la gere temperaturen. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Vrijdag, zon op 8.36, onder 16.29 uur; maan op 22.45, onder 12.20 uur. 11 de cember laatste kwartier. In Amsterdam is door de politie op verzoek van de Groninger recherche een 28-jarige man uit Groningen aange houden, die zaterdag f4.000 van zijn werkgever, een winkelier te Groningen, naar een bank moest brengen. Hij ging niet naar de bank, maar verdween met het geld. Na zijn aanhouding bleek dat hij zich van top tot teen in nieuwe kle ren had gestoken en met de rest feest vierend via Zwolle naar Amsterdam was getrokken. Hij had bij' zijn aanhouding nog f600 tot f700 over. De jongeman was voor de Groninger politie geen onbe kende. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De toekomstige president van Amerika, John F. Kennedy, heeft op Broadway het toneel stuk „De beste man" van Gore Vidal gezien. Het stuk gaat over dc noeste strijd die een man moet voeren als hjj tot kandidaat voor het presidentschap gekozen wil worden. Het zet een Intellec tueel met een grote eerbied voor Idealen tegenover een man van matige intelligentie die be reid is ten koste van alles zijn doel te bereiken. Er Is uitgebreid over gedis cussieerd wie de toneelfiguren precies voorstellen en ongeveer elke naam In het politieke strijdperk Is al genoemd be halve die van Kennedy. Ex- president Truman heeft het stuk ook gezien en heeft de hand geschud van de acteur die een man speelt die volgens sommigen veel van Truman zelf weg beeft. „Ik vond het prachtig,!' zei Kennedy na afloop. In het stuk stelt iemand op een gegeven moment voor dat de partij misschien beter een rooms-ka- tholieke kandidaat kan nemen; als tweede man dan altjjd. Het publiek lachte uitbundig, even als de rooms-katholleke Ken nedy. De toekomstige president, die uit een r(|ke familie komt, lachte ook toen een andere speler betoogde dat bet publiek vertrouwen heeft in grote men sen in openbare dienst „omdat z(j vinden dat die zelf zoveel geld hebben, dat ze dat van hen niet zullen stelen". Toen Kennedy besloot het stuk te gaan zien. liet hij weten dat by behandeld wilde wor den „zoals alle anderen". De directie van het Morosco Theater heeft dat geprobeerd, maar het is niet gelukt. Het verkeer in de 45ste straat werd ontwricht toen een menigte van 3000 mensen samenschoolde om ccn glimp van Kennedy te kun nen opvangen cn de geheime dienst Het alle loges van het theater ontruimen. Het publiek gaf Kennedy een staande ovatie toen hU binnen kwam. De spelers klapten hem na afloop toe, nadat zij hun eigen applaus In ontvangst had den genomen. Achter de cou lissen schudde de toekomstige president de acteurs ten slotte de hand. 69 Tendens stijgend. Barometerstand gisteren 748 mm. Rapporten hedenmorgen zeven uur Station Ween. gesteld): ■ó«- sr ït 5, E 1 C L, u' U t SM* 3 6ü|rr- h aua D. Helder 1. bow. zzo 2 7 3 1 Y penrbu rg mist ozo 2 5 -i 1 Vliss. gli. bew. zzw 4 6 4 0.3 Eel de m'st 2 5 0 0.6 De Bilt mist 2 5 L 0.5 Twen the gli. bew windstil a 3 0.1 Elndh. windstil 5 2 2 Zd -Liirvb zw. bew. z 4 (i 3 1 Helsinki gh. bew 0 no 6 -2 -5 0 Stockh. sneeuw no 10 -0 -2 0.1 Os. 0 Kopcnli. regen regenb n 10 0 3 8 Aberdeen windstil -2 -6 3 Londen mist windstil 7 2 0.1 A'dam mist 2 6 -l 0.2 Brussel zw. bew 2 5 2 3 Luxemb zw. bew. 1 3 1 1 Parjjs ml«t 2 7 1 0 Bordeaux zw. bew windstil 9 2 0 Grenoble h. bew winds t i 1 7 -tl 0 Nice gh. bew gh. bew 8 14 4 0 Berlijn 4 7 3 7 Frankfort mist zo 1 6 -2 0 MUnchen mist ozo 1 1 -I 10 ZUrtch gh. bew 0 2 3 2 5 Genève gh. bew zw bew windstil a -2 0 Locarno ono 2 1 8 Wenen gh bow wnw 2 11 3 3 Innsbruck gil bew w 1 2 -1 34 Belgrado regen zo 6 14 10 0 Athene onweer zw 10 19 15 7 Rome zw bew windstil 15 5 8 AJacclo gli. bew 0 2 14 3 0 Madrid I. bew windstil 3 3 32 Mallorca wnw 10 14 3 14 Lissabon zw. bew. n 7 16 9 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1