STENO TYPEN Hitiers terreur en ondergang film Mein Kampf in Gedenkplaat Snellius onthuld Agenda voor Leiden -TUSSEN DE BLADZIJDEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT S ZATERDAG 3 DECEMBER 1960 Zaterdag Stadsgehoorzaal, 7.30 uur n.m.: Ope ning pluimvee- en konijnenshow. Zondag Marekerk, 7.30 u.; Oecumenische dienst. Dinsdag Filmzaal academie. 7 en 9 uur: LAK- film Mensohen am Sonntag van Robert Siodmak. Marekerk, 8.15 uur: NCRV-samenzang- avond m.m.v. groot koor o.l.v. HansBoe- lee. Harmonie Katwijk, Dirk van Vliet, orgel. Woensdag Nat. Levensverzekeringsbank, Rapen burg 8. 8 uur: Viro Leiden-Oegstgeest, A. Dirks over Problemen rond de vluch telingen. Academisch ziekenhuis. 12,501.20 uur: Middagpauze bijeenkomst. Donderdag Casinotheater, 7 uur: K. en O.-film van de maand. Woman in a dressing gown van J. Lee Thompson; 9.30 uur: Moby Dick, van John Huston, jeugdvoorstelling Prytaneumzolder, 1245 uur LAK-zol- dertoneel met Cécile ou l'Ecole des Pères, van Jean Anouilh. Stadsgehoorzaal, 6.30 u.: Receptie t.g.v. 129e dies van Studenten Muziek Gezel schap Sempre Crescendo. 8 uur: Concert Schouwburg, 10 uur vm Ba'lletvoor- ctelliog Scapino voor schooljeugd. Vrijdag Schouwburg, 2.30 uur; Ned. Comedie met Twaalf gezworenen, voor ulo, u.t.s., K. en O. en LJA Rapenburg 18, 8 uur: Oecumenische gesprekskring. Café Royal, 10 uur v.m. tot 10 uur n.m.: Keuring vogels, Kanarievereniging De Zanger. Pieterskerk, 7.15-7.50 uur n.m.: Avond gebed. Filmzaal academie. 12.30 uur: LAK- pauzefilms. Harmonie, 8 uur: Expogé. kapelaan H J. M. Stoelinga over: Engeland vanaf een scooter gezien. Academie, 4.15 uur: Ambtsaanvaarding J. M F Landsmeer, buitengewoon hoog leraar in faculteit der Geneeskunde. Zaterdag Rijksherbarium, 2.15 uur: Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, dr. S. J. v. Oost- stroom over herbariumteohniek. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De mandek (18 jaar); donderdagavond: K. en O- voors tellingen. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mein Kampf (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Drama in de spiegel (18 jaar). Rex (230, 7.15 en 9.15 uur): De dood rijdt mee (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het schan daal van Clochemerle (14 jaar). Trianon (2 30, 7 en 9.15 uur): Faja Lob- bi (alle leeftijden). Tentoonstellingen Lakenhal, grafiek van Chris en Lau rent van der Windt (tot 6 december) Rijksmuseum van Oudheden, Panorama der prehistorie (tot 15 januari). Zie voor stadsnieuws ook pagina 6 Gistermiddag hebben studenten uit Delft een gedeelte van hun lustrumvie ring gehouden dn Leiden. Het waren leden van het Delftse - studentengezel schap ..Snellius". een vereniging van aanstaande landmeetkundigen. In het kader van de viering van hun vierde lustrum hébben zij een herdenking ver bonden aan het feit, dat de grote voor ganger van «Je tegenwoordige landmeet kundigen, de Leidse hoogleraar SnelHius, bijna 3 li eeuw geleden een bepaalde landmeetkundige teohniek voor het eerst toepaste, die thans over de gehele we reld nog steeds in gebruik is. De afge vaardigden van het gezelschap „Snel lius" kwamen eerst in het Leidse stad huis bijeen, waar zy werden ontvangen door de loco-burgemeester J. C. van Schaik. Deze bijeenkomst werd ook bijgewoond door de rector es magmifici van de Leidse universiteit en de Delftse Technische Hogeschool en de president- curator van de Leidse universiteit De loco-burgemeester gaf een kont over zicht van het leven van Snedlldus. De Weekoverzicht veemarkt Leiden Varkens wachten op Frankrijk vette kalveren duur Rundvee. Minder aanvoer van groot vee, vooral in de gebruiksvee-sector. De handel was desondanks kalm en nauwe lijks prijshoudend Het blijkt, dat er by de boer nog veel incourant vee. dat door het natte weiland in feite noodgedwon gen vroegtijdig op stal is gezet, opge ruimd moet worden en hiervoor zijn moeilijk kopers te vinden. Algemeen spreken de marktberichten dan ook van een trage handel. Slachtvee, dat even minder was aan gevoerd. deed het nog redelijk goed. Zelfs brok de officiële notering nog iets aan. dit in tegenstelling met de andere markten in het begin van deze week. waar aan het einde der maPkten de prij zen bergafwaarts gingen. Daarbij kom: dat wij in de St. Nicolaasweek leven en de slagers da>n nooit grote omzetten hebben. Notering slachtvee: ƒ2,70— 3,25 gesl. gew. per kg. Pinken en glaskalveren lieten hetzelf de beeld zien. Daarentegen trokken de prijzen van de vette kalveren sterk aan. De weinig aangevoerde dieren werden vlug en duur verkocht. Notering 2,40— 3,00 lev. gew. per kg, vorige week 2,302,90, m.a.w. er kwam 0,10 per kg bij. De nuchtere kalveren gingen veel voor de notering weg tegen nogal hoge prijzen. Wolvee. In tegenstelling met vele an dere markten, waar over het algemeen een bescheiden aanvoer was, had onze markt gisteren weer een heel goede aan voer nl. circa 2200 stuks. Desondank was de handel redelijk goed en al vroe; werden verkochte partijen afgevoerd De prijzen waren zeker niet lager dar de vorige week. Notering: vette schapen 80—115, vette lammeren 75102,50 Yarkcnsmarkt. Slachtvarkens. Hier is het wachten op Frankrijk. Gisteren kocht men in, in de hoop dat dit land nog deze week de grenzen opent. Over het algemeen nogal matige aanvoeren en een willige stemming. Maandag in Rot terdam gelijke prijzen als vorige weck. Groningen met een ruimere aanvoer minder vlug en nauwelijks prijshoudend Leiden dinsdag met 192 stuks gaf een vlugge handel te zien op hetzelfde prijs- niveau van vorige week Op de beurs van gisteren speculeerde men op de ex-| pont dus met ïeïs aantrekkende prijzen. De risico is wel heel groot. Hoogste notering van dinsdag jl. 1,74, zeugen 1,461,53. De magere varkens en biggen werden gisteren wat vlotter omgezet tegen iets vastere cn even stij vere prijzen Biggen 38—42—44. Kaasmarkt. Aanmerkelijk meer par tijen dan vorige week nl. 18 partijen Goudse kaas Notering Goudse eerste kwaliteit 2.20-/ 2,30. voorzitter van het jubilerende gezel schap. de heer M. Tienstra, bood wet houder Van Schaik daarna het gedenk boek aan. dat in verband met "t lustrum is uitgegeven. Tijdens deze bijeenkomst in het Leidse stadhuis gaf de heer N. D. Haasbroek, lector in de landmeet kunde aan de Delftse Technisohe Hoge school, een voordracht over de betekenis van het werk van Sneldius. Hierna begaf het gezelschap zich naar hot gewestelijk arbeidsbureau in Leiden. Dit gebouw staat op de plaats, waar Snellius indertijd heeft gewoond. In één der lokalen van het arbeidsbureau wend een gedenksteen onthuld, die door het gezelschap „Snellius" aan de Leidse universiteit werd aangeboden. Verkoopactie G.B.T.S. Opnieuw vragen de leerlingen van de gemeentelijke bedri.ifslechnische school de medewerking van dé Leidse 'bevolking. Spanden zij zich vorig jaar in voor de actie ,,Red een kind" (opbrengst 5.000 netto), nu willen zij met de verkoop van hun Kerst- en Nieuwjaarskaarten een bedrag bijeenbrengen voor de hongerige medemens, i.e. voor de ,,Anti-Honger- Actie" van de N.O V.I.B (Ned. Org. voor Internationale Bijstand). Wethouder Van Sohaik heeft de teke naars van de kaarten heden ontvangen en een aantal van hun zeer geslaagde ontwerpen gekocht. De landelijke collecte voor de Anti- Honger-Actie in de maand oktober heeft in Leiden niet plaats gehad. Voor de leraren en leerlingen van de G.B.T.S. is dit een reden temeer om voor dit doel een inzameling te organiseren. Leiden waardig. In de komende drie weken zullen de kaarten huis aan huis worden aangebo den tegen een prijs van 0,20 per stuk Op de kaarten staat het doel vermeld De inzender van deze echte foto heeft zich nooit bekendgemaakt. Wij vonden de foto twee jaar ge leden in de bus aan de Steen straat met de mededeling „Die mag u houden". Achterop stond slechts de naam Stationsweg En daarmee moeten we het dan maar doen. De kennis van oud- Leiden hoeft echter niet uitge breid te zijn om te zien, dat deze foto van het Leidse regiment tientallen jaren geleden is ge maakt. De soldaten passeren hier de brug MorssingelRijnsbur- gersingel. Wij menen, er niet ver naast te zijn als wij dit plaatje omstreeks de eeuwwisseling dateren. De maniak CASINO De maniak, is weer eens een film, waaraan de naam van Alfred Hitchcock is verbonden, de man, die :i'. miljoenen mensen uren vol spanning heeft bezorgd. Het gaat dit keer om een ïnitell'igente psychopaat van goeden hui ze, die zich van zijn vader wil ontdoen. Hij wil dit werkje laten opknappen door een tenniskampioen, die zelf een on trouwe vrouw heeft. Op zijn beurt zal de psychopaat zo heeft hij he>t in zijn ziekelijk brein uitgedaoht de vrouv. van de tennisspeler vermoorden. Zonder dat de tennisspeler ook maar iets ve~- moedit, gebeurt dit laatste. Uiteraard is dit een gegeven, dat men ndet in eerste instantie op zijn morele mérites kan beoordelen, evenmin als men dit met een detectieve-roman kan doen. Het simpele verhaal heeft Hitch cock weer tal van mogelijkheden ge boden voor het produceren van een knappe bhriller Een uitschieter naar boven kunnen we deze film van hem niet noemen, daarvoor is bij voorbeeld de op zichzelf qua sfeer en vaa-t boeiende slotscène wat te veel aan d onlogische kant. Hitchcock-spanning). De flood rijdt mee Bij REX De dood rijdt mee, is een wild-west-film zonder enig nieuw ge zichtspunt. Een boef en een eerlijke, rondborstige kerel raken met elkaar slaags. Wie iets weet van deze soort rol prenten zit over de goede afloop niet In de war (Kleurrijk in beeld gebrachte vecht, partijen Geveilde percelen Ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp te Leiden zijn geveild. Woonhuis mot afz. bovenwoning Brorukfhorststraa<t 45/45a in bod: f7.100, koper: G W. Suyker te Vlaardingen. q.q. voor f 7.550 woonhuizen met afz. bovenwoningen Bron'khorststraat 47/47a, 51/51a resp. in bod: f6.700 en f7.000, koper: G. Hopman te 's-Gravenihaige, q.q. resp. voor: f6.700 en f7.000; woonhuis met afz. bovenwoning BronQdhorststraat 49/49a in bod: f6.900. koper: H. Niepoth te Leiderdorp, q.q. voor: f6.901; woonhuis Rijnsbungersinge 1 24 in bod f6.100 koper: W. van der Reijden *e Leiden, q.q. voor: f6.100; woonhuis Rijnsburgersingel 25 in bod: f6.700 koper: A. de Jontg te Leiden q.q voor f 6.700 woomhiuis Riinsburgersin-gel 26 in bod: f5.000 koper: A. Spek te Leiden voor: f5.000; woonhuis Rijnsburgersingiel 27 in bod f5.200 koper: S. P de Graaf Jr. te Leiden voor: f5.200; woonhuis Rijnsburgersingel 28 in bod f5.500 koper: H. D van Weizen te Oegstgeest, q.q. voor: f5.620; woonhuis Rijnsburgersingel 29 in bod: f7.200 koper: 'Fh. M. Romijn te 's-Gra- venihaige, q.q. voor: f7.200; woonhuis met afz. bovenwoning Paul Krugenstraat 13/ 13a in bod: f6.200 koper: J. C. G. Alikemade te Voorschoten, q.q voor: f7.150. Ten overslaan van notaris K. Günther te Warmond zijn geveild Winkelhuis en woonhuizen met schu ren on erven te Warmond Padoxlaan 1. 2, 3. 4, 5, 6. 7. Norremeerstraat 2 hoek Padoxlaan. Padoxlaan 8, 9, 10. 11. 12. 13. 14, 15. 16. 17, 18, 19. 20 en 21. te zamen na afmijningen in bodf 164 378 koperK. W. van der Wilk be Warmond, q.q. voor: f 164.853. 10 vinger sy steem blind 4 talen (130 lettergrepen per minuut) Kon. Erk. PITMANSCHOOL Kerstpottenactie van Leger des Hei ls In de komende dagen (op 10. 12. 14 en 17 dezer) zullen de bekende Kerstpotten van het Leger des Heils weer op de straten verschijnen, terwijl bovendien in deze week de huis-aan-huiscollecte zal worden gehouden. Groot is het aantal aanvragen dat het Leger ook dit jaar weer te verwerken heeft, die in samenwerking met officiële instanties, sociale afdeling etc. zijn ver kregen. Ten aanzien van langdurig zieken en vereenzaamden is de hulp van huisartsen ingeroepen, zodat een rationele hulpver lening ook dit jaar weer zoveel mogelijk gegarandeerd zal zijn. Verwacht wordt dat elkeen naar ver mogen zal bijdragen, om dit grote jaar lijkse werk van het Leger te doen sla gen. Gi(ten per giro worden gaarne inge wacht door bijschrijving op gironummer 35187. Er is nog nood. daarvan spreken de rapporten. Laat ieder het Leger helpen LIDO. De film Mein Kampf geeft authentiek foto- en filmmate riaal uit de tweede wereldoorlog. Deze huiveringwekkende rolprent toont de gevolgen van de waanzin, die leidde tot de afschuwelijkste catastrofe, die zich ooit over het mensdom voltrok. Voor het maken van deze rolprent waren geen stu dio's of acteurs nodig, omdat de han deling zich in het leven zelf afspeel de. Slechts het commentaar van dr. L. de Jong onderstreept de gruwe lijke moord op negen miljoen gevan genen, onder wie zes miljoen Joden. In deze oorlog waren 25 miljoen ge sneuvelde militairen en 24 miljoen bur gers te betreuren. Oude prenten tonen Hitier van kleuter tot miskende kunst schilder, als frontsoldaat en als prille machtswellusteling, in wie de basis wordt gelegd voor de eigste Jodenhaat. Daarna beginnen de beelden te leven. Men ziet op welke slinkse wijze Hitier aan de macht wist te komen, wellke misdadige middelen hij gebruikte en men ziet ook het fatale weifelen der Westerse democratieën. Daarna de laffe overvallen zonder oor logsverklaring de lonit is in het kruit vat en de explosie zet de wereld :n brand. Hitier bralt maar voort: zijn laster en leugen vormen een goddeloze zang bij de marteLgang van de Joden in de ghetrto's en in de verdelgüngskampen. Ten slotte ziet men de ondergang van het ..duizendjarig rijk", dat ineen schrompelt onder de mokerslagen van de geallieerden. De camera's tonen on der meer een geregisseerde massa bijeenkomst in de laatste dagen van de oorlog. De Duitsers juichten nog wel, opgezweept door de fanaticus Hitier pn de demagogische propagandist van de leugen, Göbbels. In hun ogen ziet men echter de jammer en de vertwijfeling. De man, die de zwartste bladzijden uit de geschiedenis van onze eeuw opnieuw heeft opengeslagen, is de Zweed Erwin Leiser. De film draagt dezelfde titel als het boek van Adolf HiltlerMein Kampf. (Huiveringwekkend Faja Lobbi TRIANON Rood is de bloem, die in Suriname de naam draagt van Faja Lobbi. vuurrood, en dit is een toepas selijke naam. want Faja Lobbi bete kent Vurige Liefde. Herman van der Horst kon voor zijn film over Suriname geen betere naam vinden dan deze, want zijn film brandt van een vurige liefde voor dit uitgestrekte oerwoud- land, voor zijn imposante natuur, zijn woeste stromen, maar ook voor zijn levenslustige mensen, kinderen van dat oerwoud cn evenzo vervuld van een on verwoestbare levenskracht. Herman van der Horst bekijkt Suri- De Foyer is omgetoverd in een waar vogelparadijs. overzichtelijk ingericht, met vele variaties. L.V.V. exposeert hier. De uitslagen zijn als volgt. Zangklasse Klas I 14 vogels): 1. E. de Koning; 2. N. J. de Groot; 3. Th Steyn. Klas II. 1 N. J. de Groot; 2. N. J. de Groot; 3. C. Th. v. d. Maat. Klas III: 1 Th. Steyn; 2 N J. de Groot; 'i N. J. de Groot; 4. Th. Steyn Klas 4: 1 Mevr. A. v. d. Klauw; 2. 'hr Roozen; 3. Ohr. Roozen. Klas 6: 1. Th. Steyn; 2. mevr. A. v Klauw. Vetstof (4 vogels) Klas 7: 1 G. Zwanenburg; 2. J. Wiel- lers; 3, J. Wielders. Klas 8 i] vogel): 1. A. v. d. Houwen; A. v. d. Houwen; 3. Th. van Velzen. Klas 9: 1. A. v. d Houwen; 2. A. v. Houwen. Klas 10: 1. J. J. de Zwarte; 2. J. J Zwarte. rigment vlas 12- 1 J. van Rossum; 2. G. Zwa- •iburg: 3. A. van Seggelen Clas 13: 1. Th. Olyerhoek; 2. A. van tgelen lias 14 1 M. Azard; 2 .1. Wielders lias 15 'bastaarden): 1. XA. v. Alphen. v. d. Houwen. Tropische vogels vlas 17: 1 2 mevr. A v d. Klauw, (las 18: 1 Th. van Velzen. (las 20: 1 Th v. Velzen; 2. C J Turk. Klas 21: 1. Th. van Velzen; 2. A. van ggelcn. Klas 22; 1 P v. d. Velde; 2. A. v d. oorn. Grote parkieten Klas 24: 1 P. v d. Velde. Grasparkieten Klas 25: 3 P. v. d. Velde Klas 27; 2. P. v d Velde. Meesterzanger: N. J. de Groot 85 pnt Mooiste Vetstof: A. v. d. Houwen 89 Monislr pigment: J van Rossem 87 pnt. Mooiste bastaard: A v Alphen 89 pnt. Mooiste tropische vogel: TV v Velzen pnt. name van een andere richting, dan wij gemeenlijk doen: wij bekijken het van overzee en zien eerst wat de Europese cultuur daar gebracht heeft: Parama ribo, de vlieghaven de Zanderij, de plantages, de industrieën en dan schoor voetend, dat wat achter Paramaribo Zo is Hitiers Mein Kampf: link boven aan het begin van de oor log de massale eedsaflegging, vol glorie; rechts onder de mas sale aftocht, zonder glorie. Een neger-ukelelespeler uit de boeiende film Faja Lobbi. ligt: het onmetelijke oerwoud, myste rieus, vol onverwachte gevaren, maar ook vervuld van een nimmer stervend levensritme. Herman van der Horst begint echter bij dat oerwoud: bij de zeer primitieve Indianenstammen, nog onberoerd van welke beschaving dan ook, de vrolijke drukke bosnegers met hun dansen en tam-tam en dan eerst, nadat hij zijn toeschouwers volop deelgenoot heeft gemaakt van dit overweldigend natuur- mysterie. dat oerwoudleven is, neemt hij zijn publiek schoorvoetend mee naar de stad Eohter niet direct, niet overrompe lend. maar op de tonen van de muziek uit het oerwoud en do eerste beelden van de stad zijn dan ook de tafereeltjes op de markt, waar alles dooreenkrioelt en nog vervuld is van het levenstempo daarginds uit de donkere bossen met zijn lichte plekken louter zon. waar het le ven nog een vrolijke dans kan zijn, Zo'n markt in Paramaribo is ook een dans vol bonte kleuren en klanken onder de schaduw eohter van het geciviliseerde leven: de industrialisering, de rationa lisering. de commercialisering. Herman van der Horst is een Psalm dichter met de film Zijn Faja Lobbi is als een oude lofpsalm in het land van Suriname: de hemelen vertellen Gods eer, de stromen handklappen van vreug de. de bomen vermelden Gods goeder tierenheid en de mensen zijn vervuld van een vurige liefde: hun leven is een spelen voor Gods aangezicht. (Lof psalm). Drama in de spiegel LUXOR De Amerikaanse film Crack in the mirror, in ons land uitgebracht onder de titel Misdaad irt de spiegel, heeft een rechtszaak als climax. Het ongewone is. dat drie hoofdrolspelers er dubbelrollen in vervullen, van wie twee belangrijk zijn. namelijk Orson Welles en Juliette Grèco. Men zou deze film het drama kunnen noemen van de oud wordende man. d:e zich zijn geliefde ziet ontglippen omdat aan de jeugd Je toekomst is. In hot ene geval is daar het volks meisje. dat samenleeft met een bruut van een bouwvakarbeider, wiens reen ten worden aangetast door een eenvou dige jongen uit het volk. Aan de andere kant staat de beroemde advocaat, wiens pleidooien en boeken worden geschre ven door briljante jongelieden die nog naam moeten maken Naast hem dan een vrouwefigiuur, die ook al ontrouw wordt door de invloed van een van die jonge confrères. De eerder genoemde volksvrouw be gaat, samen mei haar jonge minnaar, een verschrikkelijke misdaad rnn de banden vrij te hebben. De verbinding met de oude advocaat ontstaat doordat een van zijn medewerkers de zaak van de volksvrouw moet aangrijpen om naam te maken. Hoe dit alles afloopt is niet zo belangrijk, maar wel kan direct worden gezegd dat wij hier met een film van ongewoon niveau te doen hebben. Regisseur Richard Fleischer heeft de Franse sfeer uibnemend weten te tref fen. Tooh is ook hij niet aan de invloed van de geweldenaar Orson Welles ont komen: waar die op het scherm ver schijnt. geraken de tegenspelers onmid dellijk op het tweede plan. Juliette Greco is een openbaring. Tot dusvpr dankte zij haar roem aan het chanson, zij blijkt nu een actrice van groot for. maat te zijn. De film is opgenomen ia CinemaScope. waarom is ons niet duide lijk geworden. (Boeiende, film over précair onderwerp Schandaal Clochemerle STUDIO Fernandel bewijst zijn veelzijdigheid in Het schandaal van Clochemerle In dit reeds legendarisch geworden vrolijke Franse plaatsje speelt hij een levenslustige nietsnut. Hij komt op het illustere idee oen officiële werk- lozenkaart aan te vragen en wordt nu de enige, gepatenteerde werkloze, die Clochemerle kent. „Gemeentepolitiek" ia aan deze beslissing niet vreemd. Aanvankelijk lijkt het helemaal mis te gaan, maar dankzij het energieke in grijpen van de nieuwe joviale pastoor die Clochemerle gekregen heeft, gaat de werkloze zich verdienstelijk maken voor de dorpsgemecnschaj) .Hij mag geen loon vragen, maar krijgt 'vooral van de dames) menigmaal een beloning voor de klusjes die hij opknapt zodat de werkloze spoedig een man in bonus wordt. Tot hat schandaal zich voordoet: de offerblokken zijn geleegd. Neen. ge lukkig niet door de vriend van ieder een. maar toch wordt hij lelijk verdacht. Zijn onschuld blijkt juist op de dag dat de burgemeester minister is gewor den Een welvarende weduwe is het loon, dat de werkloze zich op die heug lijke dag verwerft. Dit is een Franse film, spelend In een dorp in de wijnstreek Dat gaat daar een beetje vrolijk toe. soms al te vrolijk, maar men gelieve deze film met dezelfde gemoedelijke inschikke lijkheid te aanvaarden als men indertijd Felix Timmerman s Pallieter deed Doet men dit en de film is vaak zo on weerstaanbaar, dat men niet anders kan dan ontdekt men. dat er onder vro lijke schelmerij een goed cn eerlijk hart kan kloppen. De film vraagt echter levenswijsheid van de toeschouwers cn is zeker niet zonder meer voor iedereen geschikt Jean Boyer heeft dit vrolijke geval vaardig geregisseerd. (Vrolykt ontspanning).

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3