I CALTEX PLATINUM TMTM. met methyl orth State ■1 zacht en geurig lil NORTH STATE een pijler van ontspanning 90 ct Spekkie en Blekkie op Uet eiland Braadpan 6Y) WtéisjöS» de Caltex Dealer, de vriend van je vader's auto, heeft een schitterende verrassing, speciaal voor jou: de NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 30 NOVEMBER 1960 Wie North State rookt, weet dat hij Iets goeds opsteekt, want North State kan bogen op een reputatie die werelddelen omspant. een wereldbol fn fraaie Meuren, die Je «êlf ktmt maken, en die je bij het studeren goed van pas zal komen. Als je niet zelf naast je vader mee kunt rijden druk hem dan in elk geval op het hart, dat hij bij rijn Caltex dealer, waar hij regelmatig komt, naar de Caltex Globe vraagt. Want die Is door heel veel Caltex dealers gekocht om aan jou cadeau te doen. Als bij dan thuiskomt ben JIJ blij met Je globe en je vader blij met Caltex en zijn dealer. Want hij weet dat Caltex Platinum N met Methyl zijn wagen extra kracht en bescherming geeft. Een kleine kontrole bij zijn Caltex dealer geeft hem dat prettige gevoel van veilig rijden. 7. Oom Bram had met commissaris Bone bakker afgesproken dat ze de woensdag na Kerstmis zouden vertrekken. Het was een wat druilerige dag. toen Blekkie al heel bijtijds gewekt werd door een paar zachte tlkicen op zijn deur. „Opstaan, Blekkie!" riep tante Fru. „Het a kwart voor vijf, jongen. Over drie kwar tier staat de auto voor cle deur." Blekkie was meteen klaar wakker. Hij sprong uit zijn bed, waste zich lekker en begon zich fluitend aan ..e kleden. Vandaag ging de grote reis beginnen. Hè, hij had cr echt zin in! Hij liep naar beneden, waar tante Fru druk bezig was met het ontbijt. Ze zag er keurig uit, want ze zou Blekkie uitgeleide gaan doen op het vlJegveld. Precies half zes stopte er een grote glim mende auto voor de deur, waar Jojo al „Mag ik zo vrij zijn om te vragen of u al gereed bent, juffrouw Rijstebrij T" infor meerde hij. „Ja, eventjes mijn mantel nog aantrek ken", antwoordde tante Fru een beetje schichtig, want ze voelde zich nooit hele maal op haar gemak in het gezelschap van de huisknecht van oom Bram. „Het is zo'n statige man, ik durf gewoon geen Jojo tegen hem te zeggen", had ze Blekkie wel eens verklapt. Nu trok ze gejaagd haar mantel aan. Jo jo droeg inmiddels gedienstig de bagage, die de avond tevoren al netjes in orde ge bracht was, naar de auto. Ze stapten in en reden naar Spekkie's huis, waar ook al een auto klaar stond. Mijnheer Spoeling, de commissaris en oom Bram zaten er al in, maar Spekkie en zijn moeder nog niet „Waar blijft Spek7" informeerde Blek kie, de wagen uit springend. „Hij is zijn pet kwijt", grinnikte oom Bram. „Hij is nu zo'n beetje het hele huis aan het doorzoeken. En zijn moeder draaft achter hem aan om hem op te jagen, om dat ze bang is dat wij anders het vliegtuig zullen missen. Wacht, daar komt hij aan! O, hij heeft hem gevonden, hoor!" En inderdaad kwam de jongeheer Spoe ling op dat moment de deur uitgestapt. Hij droeg een blauw-groen-rood geblokte pet die hij diep over zijn ogen had getrokken. „Zo", zei hij vergenoegd, het portier opentrekkend. „Als iedereen nu eindelijk klaar is kunnen we eens wegrijden. Want het vliegtuig wacht niet, al schijn jij dat geloof ik te denken, Blek. Vooruit stap gauw in. Dadelijk komen we door jouw schuld nog te laat"

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8